1ATÏBWE! c OM Ml [NI AAR B en W bezingen poep bij jarige reiniging AGENDA SPORT 15 Edwin Bervelin| wil nieuwe start Schaap uit op revanche 'Is gemeente niet laat met behoud van Kethel?' Te hoog, dus onbereikbaar Ontmoetingspunt bestaat 10 jaar Fusieclub hinkt op twee gedachten Rotterdams Nieuwsblad Cup e met fietsroutes aangepast Promotiedag Avalance PERSOONLIJK Jeffrey van Loon lost startschot ACHTERGROND Thuiswedstrijd Rob Rrekelmans Cor van Houten De weg naar de finale Waterweg Fietsen rond de Waterweg, het boekje van de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB), is geheel ver nieuwd. In het tweede boekje staan zes recreatieve tochten. ;In de eerste druk bleken in de 'verschillende routes nogal wat .foutjes te zitten, maar mede werkers van de de ENFB heb ben de routes nu extra gecon troleerd. Waar nodig zijn de 'wijzigingen in het boekje op genomen. Nu het fietsseizoen voor de deur staat, geeft het boekje een be schrijving van korte en lange tochten. De lengtes van de routes variëren van 25 tot 50 kilometer. Cafés en pannekoekhuizen zijn in de route opgenomen en ook voor kinderen is het aantal af te leggen kilometers geen enkel bezwaar. Drie routes beginnen aan de Har re weg in Schledam-Noord, één route in de Dorpsstraat in Sehie- dam-Kethel, één route gaat vanaf het NS-station in Maassluis en de laatste route start bij het Kolpa- bad in Vlaardingen. Het boekje met de zes fietsroutes j kost zes gulden en is verkrijgbaar bij de WV's in Maassluis, Vlaar- dingen en Schiedam, boekhandel Van Leeuwen in Schiedam, boekhandel Den Draak en boek handel Pontier in Vïaardixtgen en rijwielhandel Los aan de Maas- sluissedijk 11 in Vlaardingen. Schiedam De bewoners van de Polderweg kunnen zich '/inden in het vorige maand genomen gemeente raadsbesluit ter bescherming van Kethel. „Maar komt het niet net te laat?" vragen L.W. Kokee en zijn buren zich al Er is in het weidelandschap van Kethel al zoveel verloren gegaan. De gemeente zou volgens hen BROUWER EN VERHULSDONK, de fractieleiders van PvdA en VVD in de SchiecTamse gemeenteraad, zitten op rozen. Eind maart deden zij in een interview opmerkelijke uit- spraken, waaraan deze krant uitvoerig aandacht besteecf- de. Voor uiteenlopende problemen deden zij verrassende suggesties, waarvan als voorbeeld kunnen dienen: het streven naar volkstuinen in plaats van sportterreinen in Woudhoek-Noord, de behoefte aan drie warenhuizen in de binnenstad en handhaving van het woonwagenkamp op zijn huidige plaats aan de Schiekade. Een aantal van deze ideeën staat op gespannen voet met het beleid van hun fracties is er zelfs ronduit mee in strijd, is er dan voor niets gezocht naar nieuwe woonwagenlocaties? Heeft de PvdA zich voor niets ooit uitgesproken tegen uit breiding van het winkelvloeroppervlak in de binnenstad? Toch beleven de twee fractieleiders het bedenkelijke ge noegen zelfs in hun markantste ideeën met rust te worden gelaten. De rozen, waarop zij zitten, zijn dan ook verwelkt. GEREAGEERD HEBBEN ALLEEN het personeel van de bi bliotheek en oud-CPN-wethouder B.E. Collê. De laatste is voorzitter van voetbalclub PPSC en schrok op van het volkstuin-idee. En de bibliotheekmedewerkers werden verontrust, omdat Brouwer en Verhuisdonk er blijk van gaven geen afgeronde visie te hebben op de verdere in vulling van de binnenstad, waardoor het nog wel eens lan ge tijd kan duren voordat praktisch wordt overgegaan tot nieuwbouw van een bibliotheekcentrale op het Emma- plein. BEHOEFTE AAN DISCUSSIE is verder uit niets gebleken. Fractiegenoten van Brouwer en Verhuisdonk, die toch re den tot verbijstering hadden, hebben hun opinion-leaders ongemoeid gelaten maar hen daarmee onbedoeld het imago bezorgd van flapuiten die je maar moet laten klet sen. Van beleidsbijstelling, op grond van wat Brouwer en Verhuisdonk zeiden, is het namelijk nog niet gekomen. De oppositie heeft evenmin haar democratische plicht ver vuld om terwille van een beter stadsbestuur de vinger op de wonde plekken te leggen. Onbevredigend is de verkla ring die het jonge CDA-raadslid A.A. Seis gaf, namelijk dat „wij ons te hoog achten om op een Verhuisdonk te re ageren". Een stadsbestuur, waarin men elkaar niet se rieus neemt, degradeert zichzelf. HET IS SYMPTOMATISCH voor de politieke malaise in Schiedam, dat lieden met prominente functies zo weinig tegenspel krijgen. Het doet vrezen, dat oppositiepartijen verdrinken in een zee van clichés zonder daarin een zinnig argument als reddingsboei te vinden. Het doet vrezen, dat partijgenoten van Brouwer en Verhuisdonk onvoldoende interesse hebben in beleidsvorming, en dientengevolge in hun stad: want de handelwijze van een stadsbestuur vindt zijn wortel in beleidsvorming. En een afwijkend beleids standpunt uit zich derhalve in ander handelen. Dat gaat de stad wel degelijk aan. Je hoort er als stadsbestuurder met de neus bovenop te zitten, als vooraanstaande politi ci met iets nieuws komen. EEN IVOREN TOREN, wankel weliswaar, is de eindbestem ming van stadsbestuurders, die zich te hoog achten om zelfs op hun collega's te reageren. Want éis zij at argu menten hebben, vergeten zij in hun bolwerk van arrogan te zwijgzaamheid één belangrijk wezenskenmerk van de democratie. Politici, ook gemeenteraadsleden, hebben een morele Informatieplicht tegenover de burgerij. Als zij hun mond houden, uit onbenul dan wel uit verwaandheid, worden zij onbereikbaar, zij ontnemen de kiezers de mo gelijkheid een kijkje in de keuken te nemen. Zij gedragen -zich als politieke gastronomen, maar vallen door slechte smaak van hun voetstuk. Zij zijn futloos, visieloos. Goede gemeenteraadsleden daarentegen schromen niet te zeg gen waar het op staat. Zij discussiëren. Dat is namelijk edUCatiet KEGEL -■ v 1 1K de hand in eigen boezem moe ten steken, en bijvoorbeeld verhinderen dat het industrie gebied 's-Graveland nog ver der oprukt 4 Wat er nog aan weiden ligt tussen de Kerk- laan, de Polderweg en de spoorlijn naar Delft, moet ge red worden, vindt Kokee. De groene driehoek wordt steeds kleiner. „Niemand hier be grijpt en met ons heel veel toeristen, die 's zomers elk weekeinde langs de Polder weg en deze buurt komen waarom de gemeente de hele 'polder moet vullen met indus triële objecten", schrijft Ko kee. „Het deel nabij de Spaanse Polder is prima en vormt een min of meer logisch verlengstuk", zegt Kokee over het industriegebied. „Maar men is nu wel op een punt gekomen (achter hovenier Van Bekkum en boer Poot, op num mer 23), waarvan velen hopen dat het daarbij zou kunnen blij ven". Want het storten van grond, voor de verdere ophoging, betekent een aanslag op het fraaie weidelandschap en zijn broeden de vogels, maakt Kokee aan de hand van foto's duidelijk. De Polderweg is van oudsher een rustieks landweg, maar ds in dustrie haalt het boerenbedrijf in. De bewoners van de Polderweg hopen, dat de politiek hiermee re kening houdt, nu de gemeente raad een voorbereidingsbesluit- heeft genomen met het oog op een nieuw bestemmingsplan. Al kan het weiland niet meer dienen voor melkkoeien, zegt Kokee, wel kan er vee grazen voor de verkoop of de slacht, zoals op de voormalige grond van boer Olst- hoom gebeurt. Kokee ziet dat echter verdwijnen, evenals de ka rakteristieke bossages van voor namelijk knotessen en perebo men. De gemeenteraad moet vol gens hem verhinderen, dat het landschap verdere ingrepen en verminkingen ondergaat Een voorbeeld van hoe het niet moet vindt hij het verharde terrein van Maat waar het weiland plaats maakte voor asfalt Het Vlaardingse college toont zich van een humoristische zijde: Jan Madern, Arij Maarleveld, Chris van Roon en Bas Goudriaan vermomd als het Farce Majeure-team. Vlaardingen Het Vlaardingse drum- en buglekorps Avalance gaat zich aan een breed publiek presenteren. Zaterdag 30 mei wordt een promotiedag gehou den nabij het winkelcentrum aan de Van Hogendorplaan en de Rotterdamseweg, Van 10.00 uur tot 16.00 uur zullen de leden van Avalance verscheidene de monstraties en optredens ver zorgen. Leden, instructeurs en ouders zijn de gehele dag aanwezig om de vragen van belangstellenden te beantwoorden. Voorzitter Marco Burgers doet er van alles aan om zijn vereniging onder de aandacht van de Vlaardingse bevolking te brengen. „Bij Avalance zijn heel wat vriendschappen begonnen, het betekent heel wat in het leven van de mensen. Het is goed om te weten dat de dure instrumen ten zoals de trompet, bariton, french-horn en het slagwerk in bruikleen worden verstrekt. Het lidmaatschap van een muziek vereniging betekent direct ook korting op het lesgeld van de streekmuziekschool", aldus de ambitieuze voorzitter van de muziekvereniging. Wie meer wil weten over de promotiedag en Avalance, kan contact opnemen met Marco Burgers, telefoon 4345375, Joop Nuyt, 4354066 of Piet Bachus, 4349933. Vlaardingen Het ontmoe tingspunt in het Zonnehuis in Vlaardingen is nu voor het tien de jaar in gebruik; reden om de opening van de expositie van Ascon de Nijs een feestelijk tin tje te geven. In 19?? kreeg de kerk- en recreatiezaal van het bejaardencentrum in Holy er een functie bij. De zaal werd tot die tijd alleen gebruikt voor kerkdiensten en recreatieve doeleinden. Nadat het interieur was aangepast, konden ook an dere activiteiten in de ruimte plaatsvinden. Bewoners kunnen nu een kopje koffie drinken of bezoek ontvangen. In de ruimte is vanaf 2 juli werk te zien van de Vlaardingse be roepskunstenaar Ascon ae Nijs, die al een aantal exposities op zijn naam heeft staan. Hij toont oud, abstract werk, een deel nieuwe portretten en voorschet- sen. De expositie wordt dinsdag 2 juni geopend door het hoofd van de activiteiten, Aat Gelderblom. Hij is één van de vier initiatief nemers geweest om tot een an dere invulling van het ontmoe tingspunt te komen. Tijdens de opening zal muziek worden ge speeld door leerlingen van het Rotterdams conservatorium. VLAARDINGEN dinsdag 25 mei Fred Plek en Friödrich Hlèwatsch met 'De kraal en de hond' In café d'Oude Stoep, 21.30 uur. donderdag 28 mei verzamel aarsbeurs, LijnbaanhaJ, 10.00 uur MAASSLUIS donderdag 28 mei film Top Gun, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. Comeïis van Houten draagt sinds kort een lintje In zijn knoopsgat. De 57-jarige garage chef van autobedrijf Vink Co BV is onderscheiden met de zil veren eremedaille in de orde van Oranje-Nassau. Van Houten ontving het koninklijk metaal vorige week uit handen van burgemeester Reinier Scheeres. Hij kreeg het lintje voor 2ijn veertigjarig dienstverband bij de autohandelaar. Vlaardingen Kemi Poppe heeft ongelijk gekregen. Joop Koster wil het maar gezegd hebben. De voorman van de Socialistiese Partij mag nooit meer beweren dat het reini- gmgspersoneel er bij de vie ring van het eeuwfeest maar bekaaid is afgekomen. Koster, chef bij het jubileren de bedrijf, heeft na het uitje dat de vuilnislieden vorige week kregen aangeboden een hele stapel bedankjes gekre gen. „Die mag Poppe zo ko men inzien". Lyrisch schrijft het personeel 'dat die fijne uren veel langer hadden mo gen duren'. Deze en dergelijke complimentjes betroffen niet alleen het vaar tochtje door de Biesbosch, het be zoek aan het vogelpark in Ojster- wijk en het ritje door safaripark Beekse Bergen. Vooral op het slotfeest op landgoed Schaluinen bij Baarle-Nassau kijkt de reini ging met veel plezier terug. Het voltallige Vlaardingse college van burgemeester en wethouders verscheen onverwachts op die Breughelse braderie, de wethou ders bijna "onherkenbaar ver momd als ouderwetse vuilnislie den. Onder donderend applaus, en op de piano begeleid door foto graaf Jaap Vons, voerden zij een Farce Majeure-achtig programma op, waarbij het uitgelaten publiek stoelen en tafels beklom om maar geen grimas of lettergreep te mis sen. Op de wijze van 'Dat is uit het le ven gegrepen' bezongen Jan Ma dern, Arij Maarleveld, Chris van Roon en Bas Goudriaan het lot van de arme Vlaardingers die in vroeger dagen bijna omkwamen in de stank en het vuil: „Je pieste waar je stond, en poepte in het water; geen mens die 't erreg vond, want doodgaan deed je la ter". „Het mooiste cadeau dat we ons konden wensen", meende het dankbare personeeL Koster, die het feestje had georganiseerd, werd tijdens het bal spontaan op de,schouders genomen. „Dat was mijn grootste beloning". Vlaardingen Be Vlaardingse gehandicapte topsporter Jeffrey van Loon zal het startschot ge ven voor de zevende Zuidwes terloop van basisschool De Zuid wester in Vlaardingen. De Vlaardinger, wereldrecord houder op de 400 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag en Nederlands recordhouder op alle andere zwemonderdelen, zal op donderdagavond om 18.30 uur het sein op groen zetten voor de eerste lopers. Gestart kan worden over 1000, 1500, 2000, 2500 of 5000 meter. Inschrijven kan op 4 juni bij De Zuidwester aan de Van Maer- lantlaan 10 in Vlaardingen. Meedoen kost drie gulden. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 26 mei 1987 door DONALD BAX Schiedam Voorlopig ver dienen VCS en Vlaardingen het voordeel van de twijfeL Hoewel het bestuur gister avond vol trots de nieuwe fu- siedub presenteerde en zich vooral op de borst sloeg over de verenigingsnaam (Rijn mond), moeten achter deze sa menvloeiing toch de nodige vraagtekens worden geplaatst. Het verwezenlijkte streven op zich is uiteraard meer dan lof felijk, maar vier dagen na de geboorte blijken tal van be zwaren zonder pardon van ta fel te zijn geveegd. Het heeft er alle schijn van dat de nieuwe bewindvoerders meer naar de status hebben gekeken dan naar de praktische uitvoe ring. Zo heeft men de technische begeleiding van het eerste heren team, dat in de eerste divisie A zal uitkomen, al in kannen en krui ken (Tom Berwers). Peter van der Gugten neemt de training van het vrijwel louter uit ouderen bestaancie tweede zestal (speelt in 1B) voor z'n rekening, maar voor de coaching heef* men nog nie mand gevonden. Dat zijn problemen die voor de start van het nieuwe seizoen on getwijfeld opgelost zullen rijn, al zal dat zonder meer ten koste gaan van de kwaliteit Een coach met een beetje naam en eergevoel is natuurlijk al lang en breed van een club voorden. Hetzelfde geldt indirect voor de damestak, waar van de eerste twee teams in de promotieklasse zullen spelen. Ook voor hen heeft men nog geen trainer-coach, om over speelsters maar helemaal te zwijgen. Jos van Winsen, van 1980 tot en met 1983 als voorz itter actief bij Vlaardingen, ligt daar beslist niet wakker van. De praeses van de tweehonderd leden tellende vere niging Rijnmond heeft bewust een uitgebreid bestuur geselec teerd zodat veel taken gedele geerd kunnen worden. Beide clubs hebben een evenredig aan tal bestuursleden geleverd, maar het afhaken van VCS-secretaris Winnie Dijksman geeft i.| aan dat het niet allemaal lekker is gegaan. Moeilijkheden Dat het eerste herenteam in Schiedam zal spelen en het twee de in Vlaardingen, zoals de dub in z'n geheel uit een Schiedamsè en Vlaardingse poot zal bestaan, is in wezen vragen om moeilijkhe den. Geen enkel lid krijgt de gele- genheid zich te identificeren met i de vereniging en dat is de eerste vereiste om er een b(l)oeiend ge heel van te maken. Nu dreigt dë situatie te ontstaan dat de linker hand niet weet wat de rechter doet Met alle gevolgen vandien. -- Het bestuur van Rijnmond is iets te gemakkelijk voorbij gegaan aan de diepere knelpunten van een fusie. Het streven is gericKt op een hecht bolwerk, dat in het kwalitatief allerminst verwende district 17 een lokkende werking moet hebben. Van Winsen sprak over een 'goede organisatie op pof ten zetten'. Beter ware het een bèr leid met visie te ontwikkelen. Het is nu nog te vroeg om te oordelen, maar meer dan het voordeel van de twijfel zit er echt niet in. door DONALD BAX Vlaardingen De plaatselij ke rivaliteit tussen Zwaluwen en Fortuna heeft zich nooit gekenmerkt door een vriend schappelijk sfeertje. Het gebeurde, tot voor kort zelfs nog, vaak genoeg dat een flink deel van de Fortuna-se- lectie op de zaterdagmiddag s naar Holy trok om Zwaluwen weer eens flink op z'n bek te j zien gaan. 1 In wezen kan dus een weinig van 'heiligschennis' worden gespro ken, nu Fortuna vanavond uitge rekend op het terrein van Zwalu wen alsnog een gooi naar een hoofdprijs kan doen. De finale van de Nieuwsblad Cup tegen DCV, dat in de gewone competitie wèl slaagde waar For tuna nadrukkelijk door de mand viel, moet het seizoen nog een beetje kleur geven. En dat die prestatie dan in het hol van de leeuw gestalte moet krijgen, daar ligt Edwin Berveling geen secon- de wakker van. „We willen", zegt hij resoluut, „gewoon die beker winnen en waar we dat doen, dat maakt helemaal niets uit Als we maar eerste worden. Zo denkt ie dereen er over". Het voormalige 'enfant terrible' stond een week geleden tegen Ex celsior Maassluis model voor de gretigheid, waarmee Fortuna te werk ging. „We hadden, elkaar vooraf flink lopen opnaaien", weet hij. „We wilden per se van Excelsior winnen en daarom speelden we ook een goede wed strijd. Het is alleen jammer dat we er twee dagen later tegen HVO voor het Vlaardings kampioen schap niets van terecht brachten. Wat we dinsdagavond te veel hadden, kwamen we donderdag avond te kort". Bovendien speelde bij Edwin Ber veling in die wedstrijd al mee, dat het Maassluiser Excelsior best eens zijn nieuwe club zou kunnen worden. „Ik wilde wat laten zien", beaamt de aanvallende middenvelder, die bij gebrek aan beter door Fortuna-trainer Jan van Baaren in de punt van de aanval is geposteerd. „Ik heb vijf kansen gehad en er maar eentje gemaakt Ik was er zo op gebrand om te scoren, dat het daardoor waarschijnlijk mis is gegaan. Toen was er over mijn overgang overigens nog niets bekend". Professioneel De jongste Berveling kent mede finalist DCV nog van de vorige comnetitie. „We zullen het moeï- lijk krijgen, maar voor DCV geldt precies hetzelfde. "Ze hebben wat spelers aangetrokken en een nieuwe trainer, die nog betaald voetbal heeft gespeeld. Hoe heet- ie ook weer? Oh ja, Meijer of zo iet" Het gaat er daar professioneel aan toe, heb ik begrepen. Bij For tuna willen ze nu ook die kant op, Edwin Berveling in aktie tegen SVW. Hoewel van origine een middenvelder, speelt hij bij For tuna VI na de winterstop in de punt van de aanval. „Ik sta het liefst als aanvallende middenvel der ir^ de ploeg, maar ik moet zeg gen dpt die periode als spits me best is bevallen", vindt hij er zelf van. Vanavond wil hij tegen DCV nogmaals onderstrepen ook als puntspeler goed uit de voeten te kunnen. maar dat maak ik niet meer mee. Ik wil -zo hoog mogelijk voetbal len en ga daarom naar Excelsior". Met die 'verhuizing* hoopt Edwin Berveling (23) tevens voorgoed het etiket 'lastige jongen' kwijt te raken. Zo werd hij dit seizoen na drie boekingen voor één duel uit gesloten er moest hij een keer drie wedstrijden toekijken, omdat hij een tegenstander zou hebben geslagen. „Die naam heb ik nu een maal bij Fortuna en in Vlaar dingen en daar wil ik van af. Af en toe vliegt er nog wel eens een opmerking uit, maar het is al stukken minder. In Maassluis kan ik in feite met een schone lei be ginnen". Vlaardingen Op hun route naar de finale van de Nieuws blad Cup moesten Fortuna VI en DCV vier obstakels omzei len. De Krimpenaren deden dat iets overtuigender. Zij scoorden liefst 25 doelpunten in vier wedstrijden. De tegen stand voor Fortuna was bedui dend zwaarder. Op WK na trof de equipe van Jan van Baaren uitsluitend KNVB- clubs. De uitslagen zijn: Fortuna VI 1 WK—Fortuna VI Fortuna VICKC DHS-Fortuna VI Excelsior MFortuna VI DCV DCVOlympus S DCV—GSS DCV—RKWIK HBSS—DCV 1-2 4-0 1-2 0-1 11-2 4-0 2-0 1-8 Krimpen aan den IJssel Frans Schaap maakte zeven jaar geleden ook al eens een finale van de Nieuwsblad Cup mee. Toen speelde de kleine aanval ler van het Krimpense DCV nog bij DHS en moest hij het in de eindstrijd opnemen tegen Vlaar dingen. De Schiedammers ver loren toen met 3-1. Frans Schaap krijgt vanavond tegen Fortuna, opnieuw een Vlaardingse tegen stander, de kans zich te revan cheren. „DCV is een geweldige vereni ging", prijst de 30-jarige Schaap zijn huidige club. „Geert Meijer is een goede trainer. Aan de ver zorging mankeert niets en leider Adri Graafeiland verdient zeker een pluim. Die man is nergens te beroerd voor. Over de begelei ding bij DCV mag geen enkele speler klagen. Meijer heeft van de spelersgroep een eenheid ge kweekt, want anders waren wij nooit kampioen geworden". De Krimpense club elimineerde vorige week HBSS op overtui gende wijze. Het elftal van trai ner Geert Meijer won met 8-1, waarmee meteen de leiding werd genomen In het klasse ment voor de clubprijs. Boven dien voert Frans Schaap het top- scorersklassement aan. „Een aardige afleiding na de competitleverpllchtingen. En het is leuk als er een prijsje mee te winnen is", lacht de zowel binnen als buiten het veld hondsbrutale postbode. „Ik denk dat wij tegen Fortuna een goede kans maken. Het zou niet gek zijn als DCV de cup won. Dan sluiten wij het seizoen af met twee prijzen en dat is een goede beloning vooreen jaar hard wer ken". W-ÏW.& "USsics iw - Vlaardingen De finale van de Nieuwsblad Cup in bet district 2 tussen Fortuna VI en DCV wordt vanavond (aanvang 19.00 uur) geleid door de Vlaardingse scheidsrechter Rob Brekelmans. De oud-doelman van onder meer VFC, die in het voorbije seizoen als fluitist z'n debuut maakte in de hoofdklasse, wordt aan de zijlijnen door Marinus Tomallo en Joop Pistoor. Brekel mans is door de Nieuwsblad Cup-commissie voor dit duel aangesteld, omdat hij nooit te beroerd is om in te vallen op een lager niveau als de nood aan de man is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2