WATERWEG SPORT Debuut Van der Vlist past in z'n stijl van openheid Actief zet UVG en DWS te kijk Protest tegen sluiting van fietsenstalling NS HET WAAIGAT AGENDA ACHTERGROND Finale bij Fortuna VI Reorganisatieplan beheerder Leo Das afgewezen Diepgang Programma finaledag Thurlede VLAARDIN GEN!! Waai eens aan. Wonen Woningbouw Schie: geen Raam-complex sDoolderop VAN DER MOEZEL Versterkingen Drie dagen hockey hij Spirit SPORTAGENDA Open dag DVO'32 Van der Windt onderscheiden Rotterdams Nieuwsblad- vnjdag 'RW 5 juni 1987 door KOR KEGEL Schiedam Als je twintig bent en idealistisch, heb je een goed hart Als je veertig bent en nóg idealistisch, heb je ook een goed hoofd. Dit gezegde, waarvan overigens verschil lende varianten bestaan, is van toepassing op Hans van der Vlist, Zuid hollands kersverse gedeputeerde voor voorlich ting en milieu. Vorige week nam ambtelijk en politiek Schiedam afscheid van de adjunct-directeur gemeen tewerken, welke functie Van der Vlist tot op dat moment be kleedde. Al enkele maanden tevoren zagen zijn collega's Van der Vlist lang niet elke dag meer, want hij was vrijge maakt om in het vorige college van gedeputeerde staten tijde lijk zijn partijgenoot Jan Hoek van Dijke te vervangen. En ook gedurende de provinciale verkiezingsstrijd in maart tim merde Van der Vlist als PvdA- lijsttrekker flink aan de weg. Het was duidelijk, dat het Schiedamse wereldje één van zijn zonen zou verliezen aan de Hogere Politiek. Een goed hart, een goed hoofd: in Schiedam hadden ze al vijf tien jaar ervaring met de schrandere pragmaticus. In de enigszins vergrijsde staten de zer provincie was het echter wennen, aan iemand die geen blad voor zijn mond nam. Want openhartigheid mag ont wapenend zijn, er zijn milieus waarin men liever heeft dat harde standpunten eerst een tijdje jn de zon liggen totdat ze boterzacht zijn, en onschade lijk. Het viel de provinciale CDA'ers bijvoorbeeld nogal rauw op het dak, dat Van der Vlist in de verkiezingsstrijd een onverbidde. oordeel velde over milieugedeputeerde dr. J.W. Hekkelman. Die had het slecht gedaan, vond Van der Vlist. Van hem mocht Hekkelman niet terugkomen. Welnu, wie het beter kan, moet het ook maar beter doen, daar om zit Van der Vlist nu op H ekkel mans stoel Deze week beleefde hij, naar aanleiding van het milieu schandaal waarbij Zuidhol lands gif in België is terechtge komen, zijn landelijk debuut: Hans van der Vlist: goed hart, goed hoofd alle schijnwerpers waren ge richt op Van der Vlist, die de hand in eigen boezem leek te steken door te erkennen dat de provincie jarenlang veel te soe pel is geweest maar goede verstaanders zagen hierin een voudig een nieuwe uithaal van gedeputeerde Van der Vlist naar zijn voorganger. Zoals gezegd, Schiedam kijkt van zulke kritiek uit zijn mond niet meer zo op. Als kind van de roerige jaren zestig bracht Hans van der Vlist nieuw élan In de lokale politiek, door scherpzinnig en analytisch de PvdA-macbine te oliën, die in kwesties als de binnenstad en de stadsuitbreiding in al te die pe denkgroeven was vastgelo pen. Van der Vlist werd in een mum van tijd afdelingsvoorzit ter en gaf, samen met kloeke intellectuelen als Ton de Vos en Hans Olde Monnikhof, de PvdA een diepgang waaraan men door het eindeloos gekis sebis van komisch duo Jan Si mons en Arie van Dijk niet al tijd meer toekwam. Tegelijk kreeg Van der Vlist bekendheid als verkeersdes- kundige van de gemeente Schiedam, een titel waarmee hij geen innige verbondenheid voelde, want als niets anders leiden verkeersmaatregelen tot boze telefoontjes en ach teraf moet worden geconclu deerd dat de verkeersinge- meur vaak ongenuanceerd verguisd is. Schiedam kent niet de chaotische taferelen, die Vlaardingen soms meemaakt als daar weer een facet van het omstreden verkeerscirculatie plan moet worden verwezen lijkt Ambtenaren, die ook politiek actief zijn, leren vaak een op stelling aan die formeel klopt (je gaat bijvoorbeeld met je ei gen wethouder of je eigen par tij openlijk afvallen) maar die toch tegelijk van een minzaam heid getuigt die maar één stap je verschut van onverholen kritiek. Kwestie van slimme -woordkeus. Schiedam kent weinig ambtenaren, die onom wonden de politieke partijen durven te verwijten ver van. de burgers af te staan, maar Van der Vlist waagde het tijdens een politiek forum in Stehte- dam-Zuid in maart. Zo'n op stelling is voor grote groepen een verademing. Cultureel en maatschappelijk heeft Van der Vlist enkele ne venfuncties bekleed, die ge woonlijk het voordeel geven van een ruimer blikveld. Hij leest Plato, waar andere politi ci al niet toekomen aan Maar ten 't Hart, en wat filosofische impulsen zullen een Jenever- stad goed doen. Daarom moet Hans van der Vlist aan de Lan ge Haven blijven wonen. Schiedam De finaledag van het Schiedams kampioen schap wordt door het organi serende SFC rigoreus aange pakt. Kees Zuidema, de stu wende kracht achter dit spor tieve succes, heeft een pro gramma in elkaar gezet dat klinkt als een klok. Naast de drie voetbalwedstrijden heeft men bij voorbeeld een belang rijke plaats ingeruimd voor het showgebeuren. Zo zal op Thurlede m de avonduren een drietal bekende artiesten op treden. Het programma begint vol gende week zaterdag (13 juni) om 11.40 uur met een voetbal- wedstrijd tussen de Schiedam se trainers en de regionale verslaggevers Om 13.15 uur betwisten Hermes DVS en Ur- sus elkaar de derde en vierde plaats, waarna gastheer SFC en Excelsior'20 met elkaar in de slag gaan om de hoofdprijs. Tussen deze bedrijven door worden optredens verzorgd door een Mexicaanr» band en staat er vanaf 12.00 uur door lopend een disco-show. De winnaar van het Schie dams kampioenschap ont- - vangt een kledingbon ter waarde van LOOP gulden. Nummer twee ontvangt een bon van 500 gulden, nummer dne eentje van 250 gulden en nummer vier eentje van 150 gulden. Tevens wordt de tops- corersprijs uitgereikt. Deze bon ter waarde van 100 gulden gaat naar SFC'er André Oos terwaal, die in de poule-wed strijden vijf doelpunten maak- Vlaardingen Op het terrein van Fortuna VI aan de Mara- thonweg wordt morgenmid dag de finale van het Vlaar- dings voetbalkampioenschap gespeeld. Vanaf 17.00 uur moeten HVO en VFC uitma ken wie de bokaal overneemt van Fortuna VI en zich gedu rende twaalf maanden Vlaar- dingens sterkste club mag noemen. Voorafgaande aan deze wed- strijd staat de inmiddels ook al traditionele tweekamp tussen de Vlaardingse trainers en de regionale sportpers (aanvang 14.20 uur) op het programma. Eerder al (12.45 uur) komt de Vlaardingse damesselectie in actie tegen het Rotterdamse damesteam. Om 15 35 uur is de daad aan de jeugd van Vlaardingen, met als inzet de penalty-bokaal, Patrick Janson (DVO'32) en Peter Schaap (TSB) zijn de doelwitten. Voor de finale be gint, verzorgt de drumband Het Wapen van Maassluis een optreden. door DONALD BAX SchiedamEnig gevoel voor leedvermaak kon de selectie van DWS niet worden ont zegd. Terwijl Actief tegen UVG gestaag en bovenal zeer verrassend aan een voor sprong bouwde, klonken er uit de blauw-witte hoek voortdurend verrukte kreet- J jes van goedkeuring. De ont- nuchterende afstraffing diej UVG de stadgenote eerder op J de avond had bezorgd (18-8), door PETER DE LANGE -Maassluis „Blijft u nou open of gaat u nou dicht?" „Nee, ik ga dicht Da's defini tief'. Het is Leo Das' standaar- dantwoord geworden. Tientallen keren per dag -wordt de vraag hem voorge legd en even zovele malen geeft hij dezelfde sombere re actie. Veel reden tot vreugde heeft de 41-jarige beheerder van de sta- tionsrijwielstallïng in Maassluis dan ook niet Zijn broodheer heeft besloten dat de stalling op 1 janua ri 1988 voorgoed op slot gaat en dat de reizigers, die in Maassluis- Centrum op de trein stappen, hun fiets voortaan maar in een box moeten zetten. Die onpersoonlijke stalen dozen Ckonijnehokken', zegt Das sma lend) zijn goedkoper te exploite- ren dan een bewaakte stalling. 'Dat vindt tenminste de Servex, de onderneming die namens de Nederlandse Spoorwegen alle sta tionsstallingen exploiteert Per maand legt de Servex zo'n acht- - duizend gulden op de Maassluisse voorziening toe en dat wordt Ne derlands grootste rijwiel beheer- der toch een beetje te gortig. Leo Das snapt die redenering wel, maar daarmee is zijn begrip dan ook volkomen uitgeput Want hij staat al zes jaar in de stalling en die is volgens hem best rendabel te maken. Hij heeft zelfs aangebo den een deel van het risico voor eigen rekening te nemen. Maar zijn werkgever is onvermurw baar. „Volgens mij hebben ze de tachtig boxen, die ze op h'et oude Van Gend Loos-terrein willen neerzetten, al besteld. Er is ge woon niks meer aan te doen". Prolesten Onbegrijpelijk noemt Das die voortvarendheid. Door de ope ningstijden aan te passen zou vol gens hem de voornaamste oor zaak van de verliezen al worden weggewerkt „Ik begin elke och tend volgens voorschrift om kwart over vijf. Mijn eerste klant komt pas om zes uur. De sta hier dus tóe kwartier voor joker. Waar is die verspilling nou voor nodig? Ik snap hier helemaal niks van". De gemeente had wel oren naar Das' reorganisatieplan, maar kwam met haar bemiddelingspo ging op de Utrechtse NS/Servex- burelen ook voor een gesloten deur te staan. De boze brief, die Pvd A-wethouder Anton Wu- strow gisteren op de post deed, zal volgens Das weinig gewicht in de schaal leggen. Leo Das, beheerder van de stationsrijwielstalling in Maassluis: „Ik snap er helemaal niks van". Aan protestpost uit Maassluis zal trouwens niet ontbreken. Veel van Leo's vaste klanten zijn van plan schriftelijk blijk te geven van hun ongenoegen. „Want overstappen op een box is hoe dan ook servicevermindering. Een box kun je niet vragen om je fiets te repareren, als daar iets aan mankeert", meent een verbolgen mevrouw. Een andere vrouwelijke Mant blijkt de essentie toch niet hele maal te doorgronden. „En dat al lemaal dankzij een stel stomme ambtenaren", moppert ze, terwijl de stallinghouder het bolletje in haar lamp vervangt „Nee, nee", zegt Das, „de gemeente staat juist achter me. De Spoorwegen zijn de boosdoener". „Nou, dat zijn toch óók ambtenaren", riposteert de vrouw. „Allemaal één pot nat Je gooit er tien in een emmer en als je even schudt, kun je er acht weggooien". Behalve de 150 maandkaarthou- ders en de pakweg 80 'dagstallers' zien nog vele andere Maassluizers Leo Das met lede ogen vertrek ken. Onder andere de wijkbewo ners, die als ze 's avonds de hond uitlaten, even binnenlopen voor een praatje, een hamburger of een pakje sigaretten. „Alleen aan shag en sigaretten zet ik vierduizend gulden per week om", zegt Das, voor wie het sluiten van zijn buurtwinkeltje een harde klap betekent. Want in de Schiedamse staking, zijn nieuwe standplaats, is zo'n Winkeltje niet „Dat kan ik dan van de grond af gaan opbouwen. Met het risico dat ik over twee jaar weer op straat sta. Zo blijf ik mijn hele leven alleen maar bezig met opbouwen". De stichting Samenlevingsop bouw Maassluis heeft een actie aangekondigd om de rijwielstal ling te behouden. Het plan valt sa men met het pleidooi van de Tweede Kamer voor meer be waakte fietsenstallingen bij de stations. Dat verzoek van het par lement aan minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat lijkt voor Leo Das net iets te laat te ko men. In onze showroom kan men zich oriënteren en overtuigen van de hoogwaardige kwaliteit en het perfekte zitcomfort van diverse fauteuils. Leverbaar: in verschillende kleuren houten frames, leer en stofsoorten. B 0 ^yfiv/oY /NAji aljDDDBBB BBBBBl mi i 1 i.J nmnilLj!_JI! Markt 57 - Vlaardingen - Telefoon 010-4343685 SCHIEDAM vrijdag 5 juni bluesband Goat's Palace in muziek café Podium, 22.00 uur. zaterdag 6 Juni soul- en rockformaiie No Holding Back in Podium. 22.00 uur. zondag 7 juni funkrockgroep The Lick In Podium, 22.00 uur. Schiedam Het blok van 69 kleine woningen aan de Raam, achter het Zakkendragershuisje, staat kennelijk niet als erg popu lair aangeschreven in de wijdere omgeving Het heeft namelijk Flip Bohrê, chef stadsontwikke ling van de gemeente Schiedam, nogal wat moeite gekost om de bewonersvereniging Schtedam- Centrum ervan te overtuigen, dat het bouwplan voor de Schie (locatie-Sherry de Terry) een heel ander type woningen ople vert, en dientengevolge ook een ander 'publiek'. Over de een- en tweepersoonshuishoudens aan de Raam lopen de klachten uit een. Vaak staat 's nachts nog kei hard muziek aan. En een 'stads- cowboy', die vorige week op van alles en nog wat schoot, draagt niet bij tot een beter image van het complex. Bohré meent stel lig dat het aan de Schie anders zal zijn omdat de 34 eengezins woningen allemaal koophuizen worden. Bestuurlijk is er overigens bij de bewonersvereniging Schiedam- Centrum een doorstroming ge weest, waardoor Lammert van Wagtendonk tegenwoordig kan optreden namens deze club, in plaats van namens de 'concurre rende' stichting Bewonersbe lang Binnenstad. Ook nieuw in het bestuur kwam oud-PvdA- raadslid Nikolaj Dielemans, zal daaraan beslist niet vreemd zijn geweest Omdat de handbalsters van Actief achtereenvolgens DWS (11-6) en UVG (13-9) aan de kant zette, bleef de hoofdprijs van het eerste kampioenschap niet in Schiedam, maar ver dween de bokaal naar de an dere Maasoever. Ondanks de ietwat teleurstel lende tweede plaats (DWS werd derde), sprak mede-or ganisator Leon Luysterburg na afloop van een gedaagd ex periment „Een aantal vereni gingen heeft zich weliswaar niet aan de vooraf gemaakte afspraken gehouden, maar over het algemeen is het goed gegaan", aldus de bebaarde UVG-coach. „Vooral de deel neming van de Rotterdamse selectie was een succes. Van dit team werd eigenlijk niets verwacht, maar ze hebben leuk handbal laten zien en ook wat wedstrijden gewonnen. Het is de bedoeling om het volgend jaar weer te doen". Zeker is dan, dat het toernooi met begin juni, als de meeste zaal hand halstere aan hun zomers laapje bezig zijn, maar uiterlijk eind april zal zijn afgelopen. „We Als u last hebt van treuzelstraaltjes ijskoude douches en'n hoge gasrokening. is het tijd voor warm watercomfort met een schone elektro-boiler van Daalderop. Schie 40-52, Schiedam, tel. 010-4732077 hebben", lichtte Luysterburg, „nu zo laat moeten spelen, omdat de competitie in de eerste divisie zo laat was afgelopen. Volgend jaar zijn we gelukkig half maart klaar, Of we het dan weer in deze vorm (halve competitie, DB) doen, daar moeten we nog eens goed over praten. Wat dat betreft, zijn er ge noeg mogelijkheden. In poule- vorm, op eén dag, keus zat". Het moet de organisatoren Luys terburg en Jacques de Heer (ploegbegeleider van UVG) deugd hebben gedaan, dat pas op de laatste avond de beslissingen vielen. Het programma was dus danig in elkaar gezet, dat de op papier sterkste ploegen (UVG, DWS en Actief) elkaar gister avond ontmoetten. Voor een handvol toeschouwers rekende Actief eerst verrassend af met DWS, waarna de nu wel druk be volkte tribunes zich konden op maken voor de plaatselijke twee strijd tussen UVG en DWS. Meest opvallende verechijning was Jac queline ten Wolde, die zich met kon verenigen met het beleid van Luysterburg en nu dan ook de kleuren van DWS verdedigde Beide ploegen acteerden niet op volle sterkte (bij DWS ontbraken Lenie Zandbergen en IsabeUe Douw, bij UVG waren Carin Duf fer, Angela Venturini en Jolanda Blom met van de partij). Was het bekertreffen van enkele maan den geleden een ware thriller, dit maal was de overmacht van UVG overweldigend. Halverwege leid de UVG ai met 11-4 en had met name Sonja van Velzen de aan dacht op zich gericht met een drietal treffers om in te lijsten In deel twee zakte het duel kwalita tief naar een bedenkelijk niveau. Karin Bisschop (3), gehinderd door Karin van de Brand, neemt DWS-doelvrouwe Geja Lubbers ondervuur. UVG-juniore Ingrid van Heugten mocht in de slotfase de deklasse ring van DWS voor haar reke ning nemen door een strafworp te verzilveren Het ■corBvsrtoop: I-0 Ingrid Dut(«r, 2-0 Ingrid Duller (»lr»t- worp),2-l Karin van da Brand, 3-1 Vallie Koldilz, 3-2 Simon* Steanbergan, 4-2 Anja Hollander, 5-2 Monique Helmar, 5-3 Chnita N«ervoor! (alratworp), 5-3 Sonja van Velien, 7-3 Sonja van Velzen, 8-3 In grid Duller, 9-3 Sonja van Velzen, 9-4 Pe ren (Ia van Weringen, 10-4, Vallie Kolditx, II-4 Anja Hollander, 12-4 Karin len Wol- de, 12-5 Simone Steenbergen, 12-5 Belin da Tolh, 13-6 Sonja van Velzen, 14-6 Anfa Hollander, 15-6 Ivonne de Koning, 18-6 Karin Ion Wolde, 1B-7 Ferentla van Wle- nngan (atrafworp), 17-7 Karin ten Wolde, 17-8 Dlnelce Spanjaart en 18-8 Ingrid van Heugten (alratworp). Schiedam De damesselec ties van UVG en DWS, die elkaar volgend seizoen in de zuidelijke eerste divisie op nieuw tegenkomen, hebben zich aanzienlijk versterkt. Janet Eggelmeijer houdt het bij de eredivisiomst Quintus uit Kwintsheul voor gezien en keert terug naar DWS. Ook Jolanda Bisschop ver laat Quintus. Zij heeft echter haar keuze bepaald op UVG. De komst van Anita Blanken bij UVG is nog niet zeker. Biedt UVG een oplossing voor haar reisproblemen, dan staat zij volgend seizoen inderdaad bij de club van voorzitter Jos Loch op de le denlijst. Schiedam Min of meer ter af sluiting van het seizoen, heeft de Schiedamse hockeyclub Spirit voor morgen, zondag en maan dag een groot internationaal toernooi uitgeschreven. De vier velden van Spirit, gesitueerde achter het Novotei, zullen drie dagen lang intensief bespeeld worden door: Richmond Hockey Club, Barnes Ladies, Surbiton Hockey Club (alle Engeland), Krefelder Sportverein, Hockey und Tennis Club Ahrensburg (beide West-Duitsland) en de Nederlandse verenigingen Aeo lus, AMVJ, Reeuwijk, Rijswijk en Spirit, dat als gastheer zowel bij de dames als bij de heren met twee teams deelneemt. Het toer nooi begint morgen om 13.00 uur. Zondag en maandag begin nen de wedstrijden al om 10.00 uur Tip* voor daza rubrfak kunt u doorgavan Mn da *portr*da,(tia van daza krant, po*tbu» 110, 3133 AC Vlaardingen. Da •porlredaklia la ovardag telelonlech be reikbaar ondar 010-4345209 en in da avondurar» onder 010-4120705. VRIJDAG 5 JUNI Cricket* 13 30 Damesteam Excel stor'20— Newspaper Ail Slflrs; Herenaoftbaf: 19.30 SchiedamEuro Stars. ZATERDAG8JUNI Honkbal: 14.Ï.0 Schiedam—Squeeze. 14.30 Alphiam Holy, Dameiaoftbal: 17.00 Schiedam--Pino's (douhle-header), 17.00 Gophers—t.'C Botlak (double-hea der). 18 00 HolytJeptunus (double-hea der), Dam**crick*l: .'3.00 Rood en Wit— Excelslor'ZO, Damesvoetbal: 10.30-12,00 Open dag DV0'32 onder leiaing van Piet Bui er en Vera Pauw; Voetbal: Finaledag Vlaardlngs kampioenschap: 12.45 Vtear- dirtgse damessel actie—Rotterdams ehtal, 14.20 Vlaardingse trainersRegionale pers. 17 00 Finale tussen VFC—HVO, ZONDAG 7 JUNI Cricket: 11.00 VRAExcelsior*20. 11,00 Hermes DVS—VW. MAANDAGS JUNI Honkbal: 14.30 Oatapolnl/BraveflSchie dam. 14.30 Holy—Bkie Birds; DameaaoH- bel: 19 DO MuonenSchiedam; Cricket: 11.0011.00 Excetek>ri20—Kampong. 11,00 VCC—Hermes DVS. Vlaardingen Om de vorig jaar opgerichte damesafdeling te propageren, tekent het Vlaar dingse DrT0'32 morgen voor de orgamsat. van een zogenaamde 'open dag' Tussen 10 30 en 12.00 uur is ieder meisje of dame dat van voetballen houdt en nog niet bij een club is aangesloten van harte welkom aan de Mara- thonweg De nieuwe bonds coach Piet Buter en Vera Pauw (projectleidster meisjesvoetbal van de KNVB) zijn aanwezig om een en ander in goede banen te leiden. Schiedam Piet van der Windt is door de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond benoemd tot lid van verdienste. De DWS'er Van der Windt dankt deze eervolle on derscheiding aan de talloze werkzaamheden die hij de voor bije vijfentwintig jaar heeft ver richt. Van der Windt was m het zojuist beëindigde seizoen wed strijd-secretaris van dejerugdaf- dehng en gaat zich volgend jaar bezighouden met de technischev zaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2