ROTTERDAMS NIEUWSBLAD i Westland ziet Zestienhoven wel zitten Bewoners verwijten verhuurder laksheid Doe'nseen dagje Duinrell. Daar kikker je van op! U duinrell stienhoven kan meer uit Westlan3 hebben Aanvulling mBBBBS hè Wsw'ers niet in dienst van arbeidsbureau Wijkcentrum bij pompgebouw [ater in wooiikamers |en kelders: dweilen met brandweer én buren Dief toont berouw RAVAGE NA BRAND AAN DE MARINIERSWEG ZOU MEEVALLEN: Ontkennen WR geeft les aan advocaten 'Rotterdam maakt 't schoon krijgt vervolg T.L Overmeer general manager Hilton Rotterdam ZATERDAG 18 JULI 1987 Stadsredactie: Coolsingel 67, 3012 AC Rotterdam. Postbus 959, 3000 AZ Rotterdam. Telefoon; 010-4144144. Telen: 22215. door TJITSKE WEERMA Rotterdam De bloemenex- j porteurs en de groenteveilin- j gen zien de suggestie om de luchthaven Zestienhoven meer in te schakelen bij de ex port van Westlandse bloemen, planten en groente wel zitten. De Rotterdamse Kamer van Koophandel heeft die sugges tie gedaan in haar deze week verschenen regionaal econo misch actieplan. Als voorwaarde voor het welsla gen van het plan stelt voorzitter J. van den Bos van het bedrijfs- schap voor bloemenexporteurs, dat vanaf de Rotterdamse lucht haven op meer bestemmingen, moet worden gevlogen. Tevens zal de vrachtcapaciteit moeten worden uitgebreid. Het centraal bureau voor tuinbouwveilingen deelt die mening. itr ran Koophandel stele n Uit hst RN van dinsdag 14 juli. Het plan staat of valt-met de uit breiding van Zestienhoven tot Europese luchthaven. „Want wanneer de Tweede Kamer de uitbreiding afwijst, kan er geen sprake zijn van meer export via de Rotterdamse luchthaven", "al dus een woordvoerder van de Kamer van Koophandel Wordt er wel uitgebreid, dan wil de Ka mer op korte termijn de mogelijk heden met het Westlandse bedrijfsleven gaan bespreken. Een meer prominente rol voor Zestienhoven bij de export vanuit het Westland, is één van de sug gesties van de Kamer van Koop handel. Met het hele plan wil het aangeven hoe het bedrijfsleven, de overheid en ook onderwijsin stellingen nieuwe impulsen kun nen geven aan de economie in de regio en rond Rotterdam. Het is overigens niet de bedoeling dat Zestienhoven de rol van Schiphol geheel gaat overnemen. „Zo dat al mogelijk is, lijkt ons dat niet verstandig", aldus de woord voerder van de Kamer van Koophandel. „Zestienhoven zou juist een aanvulling op Schiphol moeten zijn. Op die manier neemt de algehele vrachtcapaciteit fors toe en kan hijvoorbeeld in geval van zeer zware mist boven een van beide luchthavens worden 'uitgeweken naar de andere. Dat is goed voor de continuïteit va) de handel". De export van Westlandse pro- d uk ten door de lucht gaat nu voor het grootste deel via Schiphol. „De vrachtcapaeltrit van Schip hol is op zichzelf wel voldoende voor onze activiteiten, maar het is wel een eind weg", aldus Van den Bos. Ook al omdat de huidige verbin ding met Schiphol slecht wordt bevonden, is het bedrijfsschap voorstander van meer export via Zestienhoven. „Dat is dichterbij en dus goedkoper". Wel zijn er garanties nodg voor een vlotte afhandeling van de zendingen. Van den Bos: „Als dat allemaal gebeu.% zullen we veel meer gebruik maken van Zes tienhoven". Vele dozen met tomaten gingen drie jaar geleden al vanaf Zestien hoven naar Engeland. Dat stond toen echter in verband met een havenstaking daar. Rotterdam De veertien mensen die in het kader van de wet sociale werkvoorzie ning (wsw> werken bij het Ge westelijk Arbeidsburo Rotter dam (GAB) zullen bij het GAB niet In vaste dienst komen. Zoals de plannen nu liggen zal het GAB per 1 januari volgend jaar namelijk geen formatie uitbreiding van veertien plaatsen krijgen. De wsw-me dewerkers zullen, volgens ad junct-directeur J. Hutjes van het GAB, gewoon bij het ar beidsburo blijven werken, maar in dienst blijven van de Dienst Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening. Hij kan zich de teleurstelling van de betrokken wsw-mede werkers goed voorstellen. „Ofschoon ze precies dezelfde rechten hebben als andere mensen die bij het GAB wer ken, kan ik me voorstellen dat ze zich gevoelsmatig als twee derangs werknemers be schouwen, Dat geldt met name voor wsw-medewerkers die al lang voor het GAB wer ken.," aldus de adjunct. De wsw-medewerkers hebben verontruste brieven geschre ven aan de directie van de DGSW en het directoraat-ge neraal voor de arbeidsvoorzie ning waaronder de GAB's val len. Uit die brieven blijkt dat de wsw-medewerkers bang zijn dat hun banen verdwij nen, maar dat is dus niet het geval. Gemeente san eert het DWL-1 ei rein vervolg van voorpagina Zwaartepunten van overlast na het noodweer van gister avond lagen vooral in het noordwesten van de Hoeksche Waard, Rotterdam-Zuid en in Vlaardingen veroorzaakte het noodweer flinke overlast In de Hoeksche Waard moest de politie wegen afgezetten. Met name Oud-Beijerland werd zwaar getroffen door de overvlcedige regenval. Tussen zes en acht uur 's avonds viel er bijna 60 mm regen. Een record volgens de Oudbeijerlandse weeramateur L.N. Vemie. ,Jk woon hier al veertig jaar, maar dit heb ik nog nooit meege maakt". De Vliet, een gracht door het centrum van Oud-Beijerland, stroomde over. Vele kelders van woningen liepen vol en ook stroomde het water diver se woonkamers binnen. In sommige straten stond op een bepaald moment 70 tot 8Ü cm water. Auto's raakten hierdoor vast Tot diep in de nacht is de brandweer bezig geweest de overlast te bestrijden. De gemeente Vlaardingen was van alle kanten onbereikbaar. De wegen stonden blank bij de op- en afritten van Rijksweg Rotterdam Een 24-jarige Rot terdammer heeft zich bij bureau Haagseveer gemeld om drie diefstallen te bekennen. De man verklaarde in april drie maal te hebben ingebroken in een Perzische tapijtenhandel aan de Lijnbaan. De man nam toen voor meer dan 23,000 gul den aan spullen mee. Van het geld dat de gestolen waar opleverde, kocht hij verdo vende middelen. De Rotterdam mer is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie. 2G, bij wijk Holy en de West- wijk. Onder N&station Vlaar- dingen-Oost was de mr. KA. Kesperweg richting Schiedam ondergestroomd en zelfs op de hoger gelegen Vulcaanweg gut ste het water alsof een berg beek zich plots uit baar oevers zette. De Westhavenkade liep onder. Middenstanders rea geerden furfpus, omdat volgens hen maar een gemaal draaide ('In december was dat ook al zo', aldus Joke Warmenhoven van snackbar Frifczy), maar een tweede gemaal werd snel in werking gezet De Van Ley- dengaelstraat en alle zijstraat jes richting Schiedamseweg waren onbegaanbaar. Ook in de Van Hogendorplaan en gro te delen van de Babberspolder moest het verkeer worden om geleid, evenals op de Lepelaar singel in Holy. In Maassluis waren het vooral de straten beneden de Noord- dijk en de Zuiddijk, waar kel ders waren ondergelopen. In Schiedam, waren het tradi tioneel de schuin aflopende straatjes in Oost West en Ter Gorzen, waar de riolering alle regenval niet kon verwerken. In de Den Bommelsestraat en de Zuidlandstraat waren bewo ners aan het hozen en dweilen. Bij mensen, die niet thuis wa ren, schoten de buren of ken nissen spontaan te hulp met emmers, plastic, lakens en handdoeken. Ook werd hier en daar elektriciteit afgesloten uit veiligheidsoverwegingen. In de Nieuwe Maasstraat was het rond slager Erik Meijer de ge bruikelijke ellende rond zware regenval. In het ambachtelijke timmerbe- 2 drijf De Eenhoorn aan de Land- 1 straat in Vlaardingen moesten s gisteren in allerijl kostbare hout- j soorten in veiligheid worden ge- bracht. o w- ''Vb. Rotterdam De gemeente zal de drie miljoen gulden voorfinancieren voor het sa neren van de bodemveront reiniging rond het voormalige pompstation op het Drinkwa ter] ei dingterreïn. Burgemees ter en wethouders hebben dit gistermiddag besloten. De Dienst Gemeentewerken heeft opdracht gekregen zo snel mogelijk een bestek en een uitvoeringsplan voor de sanering op te stellen. De ver ontreinigde grond zal moeten worden afgegraven en afge voerd. Het college heeft beslo ten tot voorfinanciering om zo spoedig mogelijk een wijkcen trum te kunnen realiseren, hetgeen de bewoonbaarheid van het DWL-terrein ten goe de moet komen. Een goed voorzieningenniveau in de vorm van een wijk- en win kelcentrum is de bewoners al herhaalde malen beloofd. Het gebied van het voormalige pompgebouw (dat op de monu mentenlijst staat) is bestemd voor dat wijkcentrum. Juist gezien het monumentale karakter van het pompgebouw geven B en W er de voorkeur aan het wijkcentrum in het vroegere machinegebouw on der te brengen. Conservering, re novatie en hergebruik van indus trieel erfgoed was daarbij een be langrijke overweging. De gemeente heeft aan de toezeg ging wel de voorwaarde verbon den dat over de extra financiële lasten die de vestiging van een wijkcentrum in het pand met zich brengt in september positief wordt gerapporteerd. Door de restauratie of herbouw van het monumentale deel en een aanbouw aan de noordoost-kant kunnen een wijkcentrum van on geveer duizend vierkante meter, een gymnastiekzaal van ongeveer zeshonderd vierkante meter en zestienhonderd vierkante meter winkelvloeroppervlak worden gerealiseerd. Het geheel zal tot een eenheid worden gemaakt door gezamenlijke toegangen, een corridor en een patio. De totale stichtingskosten worden geraamd op 11,2 miljoen gulden. door ROB VAN ROOIJEN Rotterdam De bewoners van de portiekwoningen aan de Ma riniersweg 66-68 zijn boos op huizenbeheermaatschappij Brink Kooyman, omdat zij de brand van donderdagnacht in het portaal van de woningen als een 'niemandalletje' afdeed en geen haast wilde maken om een huismeester langs te sturen. De schade aan de woningen zou meevallen en de reparatie kon makkelijk tot na het weekeinde wachten, liet Brink Kooy man de bewoners na telefonische klachten weten. De maatschap pij stuurde na veel 'zeuren' al leen iemand langs om de bel te repareren. De huurders bleven tot vrijdag middag laat in de rotzooi zitten en de ouderen onder hen durf den uit angst om te vallen over de gebroken tegels en brok ken kalk in het portaal hun huis niet meer uit. Donderdagnacht om twee uur is vermoedelijk door brandstich ting vuur ontstaan in een brie venbus. Het portiek en de eerste en tweede etage liepen daarbij schade op. De ravage was aan zienlijk: de witte plafonds zagen zwart van het roet en alle muur tegels lagen op de grond. De brandlucht was gisteravond laat nog overal te ruiken. Een woordvoerder van de Rot terdamse brandweer spreekt over een flinke schadepost. Het herstel van het trappenhuis al leen al gaat minimaal 15.000 gul den kosten. De huurders zeggen tot vrijdag middag-ondanks tientallen te lefoontjes door Brink Kooyman te zijn afgescheept met de woorden dat 'zij niet al leen huizen aan de Mariniers weg beheert, maar wel wat be- langrijkers heeft te doen dan een beetje brandschade nalopen'. Mevrouw Dahan, die op 68b woont, zegt dat meneer Van Dijk van de afdeling onderhoud geen enkele haast maakte om ie mand langs te sturen. Toen zij en de andere huurders maar bleven bellen en klagen, stuurde Van Dijk uiteindelijk een elektricien langs. Mevrouw Dahan: „Die man kwam alleen de bel repareren. Hij belde vervolgens meteen Brink Kooyman op. Hier viel voor hem niets te doen met een schroevedraaier. Ik werd wel boos toen die man zei dat hij op dracht kreeg om bij een stel zei- kertjes' langs te gaan". Van Dijk zei gistermiddag dat Brink Kooyman niet laks zou hebben gereageerd op de brand schade aan de Mariniersweg. Hij ontkende ook de tientallen tele foontjes van huurders met klachten te hebben genegeerd. Van Dijk: „Natuurlijk nemen we de klachten van onze huur ders serieus. Maar wij moeten ook eerst wachten op de verze kering, die de schade wil opne men. Onze mensen zijn overal in de stad aan het werk. Het zou daarom best kunnen dat het wat lang heeft geduurd voor er ie mand aan de Mariniersweg is komen kijken. De schade semjrit overigens reuze mee te vallen Vain Dijk beweerde later op de dag niet te weten dat volgens de brandweer de schade aan de wo ningen minimaal 15.000 gulden zou bedragen. Hij wilde niet in gaan op de vraag waarom hij aanvankelijk alleen een elektri- ciën voor de reparatie van de bel stuurde. Rond drie uur gistermiddag laadden bouwvakkers de eerste zakken puin uit het trappenhuis op een vrachtwagen. De muren waren toen al aardig schoonge maakt, maar volgens de bewo ners doet de bel het nog steeds niet. Rotterdam De Vereniging Vluchtelingenwerk Rijnmond (WR) heeft de afgelopen week een tweedaagse cursus gegeven aan advocaten die rechtsbijstand gaan verlenen aan asielzoekers. Twee-en-veertig rechtshulpver leners uit de Rotterdamse regio hebben zich ingeschreven voor deze cursus, die is erkend door de Orde van Advocaten. Het Buro voor Rechtshulp in Rotter dam heeft de WR verzocht deze cursus te geven vanwege haar kennis op dit gebied. Veel (nieuwe) advocaten zullen de komende tijd met de complexe regelgeving voor asielzoekers te maken krijgen, doordat veel vluchtelingen uitgewezen wor den sinds de asielprocedure aan merkelijk is verkort. Op de eerste cursusdag is door een medewerker van het Hoge Commissariaat voor de Vluchte lingen in Nederland en een Am sterdamse advocate ingegaan op de nationale en internationale aspecten van de regelgeving voor vluchtelingen. Vandaag is de verkorte asielpro cedure die op 16 april van kracht is geworden aan de orde geko men. Ook werden inleidingen gehouden over het Rotterdamse beleid. Practische vragen wer den behandeld zoals wanneer Spanje een kort geding aan voor een asielzoeker en hoe treed je een asielzoeker tegemoet in ver band met taalprobelemen en so ciale en culturele verschillen. Rotterdam Hoewel de actie 'Rotterdam maakt 't schoon* achter de rug is, blijft de ge meente extra aandacht aan het schoonhouden van de stad be steden. Tot november blijven naast de bestaande gemeente lijke diensten (Roteb en Ge meentewerken) twee particu liere schoonmaakbrigadcs in opdracht van de gemeente wer ken aan het reinigen van de stad. Dat is vooral nodig om snel op klachten te kunnen rea geren. De actie 'Rotterdam maakt schoon' heeft vijfduizend tele foontjes bij de klachtenlijn (4896826) opgeleverd. Per dag komen gemiddeld honderd te lefoontjes binnen, die door drie medewerkers worden afgehan deld. De meeste klachten heb ben betrekking op de kwaliteit van de bestrating, maar ook op grafitti. hondepoep en vervui ling van parken en plantsoe nen komen steeds meer tele foontjes binnen. Het is de bedoeling dat Roteb en Gemeentewerken alle resul taten van 'Rotterdam maakt 't schoon*, inclusief die van de ge houden publieksenquête, op een rijtje zet Daarna volgt dit najaar een besluit over hoe de actie een definitiever karakter te geven, Rotterdam De heer Thomas L. Overmeer (45) is benoemd tot general manager van Hilton In ternational Rotterdam. Hij ver vangt de heer Rudy M.J. Bausch, die op medisch advies zijn werkzaamheden voor onbe paalde tijd heeft moeten neer leggen. Overmeer begon in 1968 bij Hilton International. Sinds die tijd is hij werkzaam geweest in Puerto Rico, op Curacao, in Amsterdam en op Schiphol. Vervolgens werd hij in een staf functie overgepaatst naar Koe weit, waar hij later tot general manager werd benoemd. De laatste standplaats van Thomas Overmeer voordat hij naar Rot terdam kwam was Bahrein. Sinds 1983 vervulde hij ook daar de functie van general manager. "t Meest veelzijdige attraktiepark in de Randstad. Nu met de nieuwe verrassende Story Zomershow 19S7 met mede werking van het Holland Showballet o.l.v. Penney de Jager, de vocai- group Sisters en stervocalist Lou Prince. T/m 16 augustus, dagelijks (behalve zaterdag) 3 voorstellingen. En natuurlijk de twee nieuwe adembenemende v/atergiijbsnen voor gyxj Mep és ietkikkers, Blits en Flits in het Tiki (golfslag)bad en nog ytitrzjef; mee!) veel meer opwindendeattrakties (Niagara Superroetsj, rodelbanen en kikker-8-baan) kortom een belevenis t voor de hele familie. DUINRELL-WASSENAAR (Infolijn 01751-14765) NS-dagtocht 31 jt NZH-kombikaart - Sa-M; Kiek't met Kodak

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1