gPR STADSPOST FAILLIET Bewoners gifwijk niet betrokken bij overleg Maassluis geeft les in beteugelen criminaliteit Muziek in de I Christ. Huijgensstraat: collectieve schadeclaim yLAARDINES BASBTAD ,s SB1E8Ü5CHE GOBRANT 131 WATERWEE COURANT 'Amerika moet opgesplitst7 Weinig animo voor milieu Op de bon bij Beneluxtunnel Vakantiepret goed bedorven Man redt drenkeling Kredietbank: meer schuld bemiddeling Post wordt nog bezorgd, maar: Dorp Maasdijk in feestroes i-h Góra en De Vries blijven Bassie &Adriaan maken ouders blij Burgemeester op de radio Bibliotheek tijdje dicht Man drie weken dood in woning Vrachtauto klem ■M;rniïï*>1 Duizendjes uit aktentas MAANDAG 27 JULI 1987 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, a130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Die 'verrekte' cowboy- politiek van Amerika. Of de bestuur ders van Vlaardingen daar nou eens iets tegen willen ondernemen? Temid den van de vele brieven, die dagelijks op de burelen van het Vlaardingse stadskantoor dwarrelen, zat onlangs een heel opmerkelijk schrijven. De heer J. Vereecke uit het Belgische Aalter vroeg B en W van Gaardingen stappen te ondernemen tegen die door hem verfoeide 'cowboy-politiek'. De in vloed daarvan is helaas op alle terrei nen merkbaar, schrijft de Belg, die ten einde raad moet zijn, nu hij zijn pro bleem ook al in Vlaardingen aanhangig maakt. Vereecke heeft overigens een oplossing in gedachte: het verdelen van Amerika in een aantal onafhankelijke landen. Zijn verzoek om vanuit het Waterweg gebied maatregelen te treffen, zodat dat doel dichterbij komt, zal niet worden gehonoreerd. B en W besloten wel de brief in de leesportefeuille voor de ge meenteraad te deponeren. Maassluis - Door speciale lessen op school wil de gemeente Maassluis het jeugd vanda lisme gaan indammen. De jeugd moet, zo is de gedachte, worden bijgebracht dat ver nielingen zinloos zijn en daarom achterwege zouden moeten blijven. Vlaardingen Slechts op zeer bescheiden schaal zal Vlaardin gen zich bemoeien met het Eu ropees Jaar van het Milieu, dat loopt van 21 maart 1937 tot 21 maart 1988. Van de aanvankelij ke plannen, die door de afdeling stadsontwikkeling in een nota zijn neergelegd, is nog maar één actiepunt overgebleven: een pe riodieke 'milieu-pagina' in Groot-Vlaardingen. De ambtelijke notitie van begin iaar ademde een groter betrok kenheid met het milieu. Ver schillende voorstellen hebben het echter .niet gehaald, omdat de samenstellers onvoldoende zicht hadden op wat op dat ter rein in de stad al gebeurt. Een flink aantal suggesties bleek al door scholen of de sectie na- tuurzaken van de plantsoenen dienst te worden 'gecoverd'. Het idee teken- en opstelwed strijden op te zetten om het mi lieubewustzijn' onder scholieren te vergroten is door de afdeling onderwijs neergesabeld. Niet ge schikt als middel tot bewustwor ding, oordeelde de afdeling on derwijs. Daarom rest de initia tiefnemers nog slechts de voor lichtingspagina en „aansluiting zoeken bij al bestaande activitei ten", aldus M. Ouwens, hoofd van de afdeling stadsontwikke ling, die aan de wieg stond van de slecht ontvangen notitie. Schiedam Bij een intensieve controle op het tracé naar de Be neluxtunnel zijn zaterdagoch tend 41 mensen op de bon geslin gerd: 31 mensen voor het over treden van de maximumsnel heid van 50 kilometer per uur en 10 voor het rijden met een aan hanger. De intensieve controles en de beperkende maatregelen houden verband met de werk zaamheden aan een tunnelbuis van de Beneluxtunnel. Schiedam Een bewoner van de iïogenbanweg is zaterdag ernstig gedupeerd bij de voorbe reidingen van zijn vakantie. Bij thuiskomst merkte de Schie dammer, dat zijn klapraam ge forceerd was. De inbrekers bleken zich ont fermd te hebben over zijn reis- cheques, een bedrag van 3500 gulden en een onbekend bedrag aan buitenlandse valuta. Schiedam Een oplettende voorbijganger heeft zaterdag het leven van een 19-jarige Schie dammer gered. De jongen was na een aanval van epilepsie in het water van de Bemardus IJ- zerdraatsingel terechtgekomen, waarop de voorbijganger hem ogenblikkelijk nadook en op de kant haalde. De jongen, die be wusteloos op het droge terug kwam, is ter observatie opgeno men in het Schielandzlekenhuis. Vlaardingen De gemeentelij ke kredietbank heeft het vorig jaar plotseling veel drukker ge kregen met schuldbemiddeling. In 231 gevallen moest de bank als intermediair optreden tussen schuldenaar en schuldeiser: 275 procent van wat het in 1985 was. In totaal was met de schuldbe middeling ruim 2,6 miljoen gul den gemoeid. Ondanks een be scheiden reclamecampagne, die erop was gericht meer bekend heid te kriigen als normale kre- dietverstrekker, was 1986 finan cieel geen goed jaar. Ook dat blijkt uit het jaarverslag. Het na delig exploitatiesaldo bedroeg een kwart miljoen gulden, tegen 1,3 ton in 1985. Bij het bureau Voorkoming Misdrijven in Roer mond is inmiddels een fikse hoeveelheid lesmate riaal besteld. Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben hiervoor ruim vijftienhonderd gulden beschikbaar gesteld. Daarnaast zal bij het ministerie van binnenlandse zaken aan de bel worden getrokken voor een financiële ondersteu ning van het project. De gemeente heeft zelf het initi atief genomen om de kleine cri minaliteit via het onderwijs te bestrijden. De scholen (in het ba sis-, speciaal- en voortgezet on derwijs) zegden onmiddellijk alle medewerking toe. Met het project wordt na de zomerva kantie begonnen. Op de deelnemende scholen worden werkboeken uitgedeeld, waarmee de leerlingen dan re gelmatig aan de slag moeten. In die boeken wordt het fenomeen vandalisme van diverse kanten belicht. In eerste instantie wordt duide lijk gemaakt, wat vandalisme precies inhoudt en worden in de directe omgeving voorbeelden opgespoord. Daarna komen za ken als de kosten, de wetgeving en de slachtoffers ter sprake. De afsluiting moet een antwoord zijn op de vraag: wat is er tegen te doen? Het jaarlijks concert van de American Musical Ambassa dors is in Schiedam een mooie traditie, maar de regen heeft nu ai een paar keer een partijtje meeg-jblazen. Dus weer stond het publiek vrijdagavond onder een jun gle van paraplu's, terwijl de studenten in de overdekte Passage-schelp hun reper toire afdraaiden. Nee, die regen vonden de muzikanten maar niks. „Weet u wat het is met die zo mers in Nederland?" legde een Schiedammer enkeie 2 Amerikanen uit. 2 in ieder ander land moet je o 5 zomers naar de zee toe. Jj Maar In Nederland komt de zee naar jou toe". s Schiedam De Postdienst Combinatie PDC is failliet. De Rotterdamse rechtbank heeft eind vorige week het faillissement uitgesproken. Directeur R. Houke, de enige werknemer van het bedrijf in vaste dienst, heeft alle activi teiten moeten staken. De medewerkers van de stads- postdienst, die op oproep beschik baar waren en geen arbeidsove reenkomst met het bedrijf had den, zitten door het op de fles gaan van de onderneming zonder werk. De Postdienst Rijnmond in Bot terdam heeft de activiteiten voor lopig overgenomen. „Je kunt niet van de ene op de andere dag de post niet meer bij de mensen be zorgen", aldus directeur J. Leen- burg van de in de William Booth- straat in Rotterdam gevestigde onderneming. „Een deel van onze medewerkers brengt de post van de postdienst alsnog bij de men sen. Ook enkele bezorgers van de oude postdienst helpen daar aan mee". Verschillende klanten van de Postdienst Combinatie zijn in- middels overgestapt naar de Post dienst Rijnmond. Het is nog niet zeker of alle activiteiten worden overgenomen. „Daarover zijn de besprekingen nog in volle gang", aldus Leenburg. „Eind deze week valt de definitieve beslissing". Het faillissement van de Post dienst Combinatie kwam voor velen als een volslagen, verras sing. Eind vorig jaar was Houke een samenwerkingsverband aan gegaan met de Avondbladen Combinatie Rotterdam. Die sa menwerking werd evenwel en kele maanden geleden gestaakt „Een complex van factoren", noemt curator rar, D.R. Buter de ondergang van het bedrijf. „Meer kan en wil ik er niet over zeg gen". En Leenburg: „Iedereen dacht dat het juist goed ging met het bedrijf. Nu is gebleken dat al het optimisme niet juist was". Directeur Houke was niet voor commentaar bereikbaar. Het hoofdkantoor aan de Parkweg in Schiedam is gesloten. Onder het faillissement vallen naast de vestiging Sc hied am- Vlaardingen. ook de landelijke vestigingen, waaronder Rotter dam, Utrecht, Breda, Vlissingen, Meppel, Tilburg, Nijmegen, Lely stad, Arnhem, Groningen, Hil versum, Leiden en Assen. Ook de particuliere postbesteldienst Ne derland valt onder het faillisse ment. Maasdijk Ironisch was het wel; het houden van een feest s wegens het verlies van een jeugdsoos. Maasdijk deed het vrijdag en zaterdag. En het was voor het hele dorp dermate ge zellig, dat van enige rouw om de voormalige jongerensoos Happy - Valley geen enkele sprake was. Maar het had nog drukker kun nen zijn. Aan het evenement was vooraf geen enkele rucht- V baarheid gegeven in buurplaat- sen zoals Maassluis en Hoek van f Holland. Happy Valley's spektakelweek end: Maasdijk liep er massaal voor uit, de zon was regelmatig aanwezig en de omzetten in bier en hamburgers sloegen records. Vrijdagavond opende muziek gezelschap EMM het feest met een optocht door Maasdijk. De muzikanten konden na in enke le straten op de trom te hebben geslagen en de wangen te heb ben bol geblazen een biertje pak- ken; onderwijl kijkend naar de dapperen die een paal beklom men om daar tot de volgende avond tien uur 's avonds te zit- ten. Onvermijdelijk punt hierna was de playback-wedstrijd. Moeders van piepjonge optredende sprui- ten droomden weg. Madonna en Prince? Nooit van gehoord. Mientje van Baaien uit Maasdijk is het nieuwe idool. Binnenkort r verhuist ze naar Hilversum. Na een rock 'n' roll-demonstra- tie door een dansschool maakte de jury een eind aan de meeste 1 dagdromen; slechts vier play- backers gingen door naar de fi nale op zaterdagavond. Waarom niet die andere vier? Teleurstel ling alom, toen bleek dat de jury iets objectiever had geoordeeld dan waarop werd gehoopt Zou Mientje het dan tóch niet hele- maal hebben? Inmiddels gingen de paalzïtters een eenzame nacht in. De zaterdag stond in het teken van het fierljeppen. Deze uit Friesland afkomstige sport was zonder twijfel het succesvolste onderdeel van het Maasdijkse- feest. Een lange rij deelnemers" werd met veel enthousiasme; onthaald door de honderden- Maasdijkers aan de droge water-', kant. Grote belangstelling be stond ook voor het boegsprietlo-*3 pen en het touwtrekken. Terwijl de paalzitters bleven zitten, lie-- pen lange slierten Maasdijkers; van het ene evenement naar het andere. Maasdijk blijft een jon-" gerensoos armer, maar de in ventiviteit van de jeugd heeft er niet onder geleden. Schiedam Elf bewoners van de Christi- aan Huijgensstraat hebben gezamenlijk een eis tot schadevergoeding ingediend bij de gemeente Schiedam, na de zware regenval van vrijdag een week geleden. De woningen kwamen blank te staan. Ook andere straatjes achter de Singelkerk in Schiedam-Oost tobden met ondergelo pen kelders. De Christiaan Huijgensstraat is, komend vanaf de kerk, het eerste zij straatje van de Laurens Costerstraat; in deze buurt laat het onderhoud aan de wo ningen veel te wensen overook aan de riolering. Bij de afdeling financiën van het stads kantoor heeft men meer schadeclaims in behandeling gekregen, uit verschillende delen van Schiedam, en gedurende de hele week. Vooral in de Gorzen werd na de regenbui geconstateerd, dat het water vrij hoog kwam te staan in de rioolputten, maar dat het plotseling zeer snel wegliep. Algemeen bestaat het vermoeden, dat op dat moment een tweede pomp in het rioolgemaal in werking werd gesteld. Be woners vinden dat de gemeente hiertoe te laat is overgegaan, en dat daardoor meer waterschade is aangericht dan nodig was. Bij de gemeente weet chef financiën A.B. van den Bout, dat er inderdaad klachten van dien aard zijn binnengekomen. Alle schadeclaims tot dusver 19 worden doorgestuurd naar de verzekeringsmaat schappij van de gemeente. „Wanneer er schade is ontstaan door overmacht, zal onze maatschappij nee verkopen. Maar als het om nalatigheid gaat, ligt het uiter aard anders. Dat wordt uitgezocht", aldus Van den Bout. Het aantal eisen tot schadevergoeding kan overigens nog flink toenemen. Enke le bewonersverenigingen hebben gedu peerde bewoners geadviseerd om niet bij de gemeente Schiedam een schadeclaim in te dienen, maar om de kwestie aanhan gig te maken bij de eigen verzekerings maatschappij. Mogelijk zullen deze maat schappijen de gemeente benaderen met stapels klachten. j Vlaardingen S énd or Góra en Rob de Vries blijven in Vlaardingen. De twee 'kunstzinnige vormers' dreigden in het kader van de herstructurering van de steunfunctie kunstzinnige vorming van de provincie te vertrekken. Die nieuwe situatie gaat 1 januari 1988 in. Góra en De Vries wilden echter liever in Vlaardingen blijven en niet in één van de regio's worden ingezet. Daarvoor is nu, ook financieel, een oplos sing'gevonden. Beiden opereren voortaan vanuit de Stadsgehoorzaal. Góra is daar tevens al vanaf 1 juli als waarnemend di recteur aangesteld. De sectie kunstzinnige vorming, die was gekoppeld aan de afdeling welzijn, is op geheven. Olifanten, trapeze-acts, naast de grappen en grollen van Bassie en Adriaan zelf. Het leek wel of heel Vlaardingen zaterdagmiddag uitgelopen was om de première van het nieuwe circus Bassie Adriaan bij te wonen. De populaire Vlaardingse kindervrienden dragen op deze manier in ieder geval bij tot het verzachten van het vakantieleed. In een tijd, dat alle buitenactiviteiten van Jeugd- land Schiedam verregenen en ouders van ellende 9 niet meer weten hoe zij hun kinderen moeten ver- o maken, boden Bassie en Adriaan zaterdag geval o uitkomst. „Leve het circus", zuilen veel ouders dan nu ook wel denken. Maassluis De commissie bo demonderzoek Steendijkpolder in Maassluis maakt bezwaar te gen de geheimzinnige wijze, -waarop provincie en ministerie een commissie hebben ingesteld voor de sanering van de grootste gifwijk, die ons land rijk is. In een schrijven aan gedepu teerde staten van Zuid-Holland maakt de Steendijkpolder haar ongenoegen duidelijk. Van het samenstellen van de commissie ad hoc is de commissie bodem onderzoek niet op de hoogte ge steld: „Voor ons onbegrijpelijk. Het lijkt erop dat het huidige college bewonersparticipatie niet serieus neemt Een en ander stelt ons uitermate teleur". De sanering van de Steendijk polder staat voor dit jaar op het programma. Binnen het ambte lijk overleg, waarin alle betrok kenen overleg voeren, was al een grote mate van overeen stemming bereikt over de keuze van de saneringsvariant Door het instellen van een commissie ad hoe vreest de commissie bo demonderzoek verdere vertra ging in de besluitvorming. „Dit zal ongetwijfeld leiden tol een toename van psycho-sociale spanningen in de wijk. Gelet op het ontbreken van correcte in formatie uwerzijds en de sfeer van geheimzinnigheid die thans is veroorzaakt, moeten wij u he laas daarvoor in morele zin aan sprakelijk stellen", aldus de commissie in haar schrijven. „Verder achten wij het mis plaatst dat de gemeente Maas sluis kennelijk niet wordt be trokken bij het overleg in de desbetreffende commissie". De commissie bodemonderzoek dringt er bij het provinciaal be stuur op aan om opening van za ken te geven met betrekking tot de keuze van de saneringsvari- anL Afschriften van de brief zijn - verzonden naar ondermeer ver antwoordelijk minister Ed Nii- pels en de leden van de Tweede Kamer. Schiedam In het Avro-programma 'De burgemeester is jarig* komt donderdag een uur lang de burgemeester van Schiedam aan het woord. Reinïer Scheeres Is op 21 juli 43 jaar geworden en wordt over zichzelf en over Schiedam geïnterviewd door Gerrit den Braber, vaste presentator van het radioprogramma. De uit zending, waarvoor de opnamen al zijn gemaakt overigens niet op Scheeres' verjaardag maar daarna begint om twaalf uur. - H MaassluisIn verband met een aanpassing van het Interieur zal de bibliotheek van Maassluis begin augustus tijdelijk gesloten zijn. De afdeling voor volwassenen is dicht van 3 tot en met 8 augustus en deuren van de jeugdafdeling blijven een week langer gesloten, tot 15 augustus. De bibliotheek krijgt nieuwe vloerbedekking en de collectie wordt anders opgesteld. Bovendien worden tijdens de sluiting alle boeken, tijdschriften, dia's, cassettes en video's voorzien van een beveili- gmgslabel, dat hen moet beschermen tegen dieftstal. Vlaardingen Buren hebben donderdagavond in de Jozef Is- raëlsstraat in Vlaardingen een Een 40-jarlge Schiedam mer heeft zaterdagmorgen met een gehuurde vrachtau to het 'portaal' voor de Ko ningin Jullanabrug In Vlaar dingen omvergereden. De bestuurder had niat in de gaten, dat zijn voertuig meer dan een halve meter te hoog was om onder de roodwitte balk door te kunnen. De brandweer moest de Schiedammer, wiens auto klem zat onder de omgeval len balk, te hulp komen. De bestuurder heeft een proces verbaal gekregen. Gemeentewerken 2al, niet 3 voor de eerste keer, de be- 5 schermende constructie voor 8 de enigszins gammele brug o herstellen. s Wf3 man aangetroffen, die al zo'n drie weken dood in zijn woning lag. De man. de 55-jarige J.H. de Bode, was begin juli voor het laatst gezien. De bovenbuurvrouw kreeg arg waan omdat zij haar buurman al zo'n tijd niet had gezien en ging, met een andere buurvrouw, poolshoogte nemen. In het huis;. vonden zij het lijk van de man, in verregaande staat van ontbin ding, De Bode is een natuurlijke' dood gestorven. Wanneer hij is' overleden, is niet precies be- kend. Op grond van verklaring gen van de buren en de kranten die in de brievenbus werden ge/" vonden, houdt de politie het op I ongeveer drie weken. "Vlaardingen Een dief heeft-" zaterdagochtend een portemon- nee met drieduizend gulden ge stolen uit de aktentas van een CapeUenaar. Het slachtoffer had zijn tas in de winkel aan de Hoe kerstraat, waar hij werkt, op een bureau gezet. Rond het middag- uur merkte hij dat zijn geld foet- 'V i, •ik

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1