Ophoging tuinen moet met speciale korrels Wie is er 'n hert kwijt? Jj! dik jl ■«pil Verhulsdonk is het met Brouwer oneens Si mm GEWB: straffer vorderingsbeleid Zwembad Zuid probeert wat Reeën in polder zijn blijvertjes yLAAROINOS BAOBIAD - IISIilIlCiElllillI - NIEUWE WflTEHWEO COilRAMT AANN1 El COR VAN DER NAGEL WAARSCHUWT VOOR VERZAKKING wc I 'WAT BONS ZEGT, IS ZEER DE MOEITE WAARD' Man afgetuigd Failliete garage veilt inboedel Brand in woning en kelder Wu IW jtt,\-jlJiffl s i lp y lil I%-*•I Vr Plitl "I? Jagermeester Blom: Scholieren kunnen surfen voor/100 Schapen geslacht Kinderinstuif in Koningshof Kassa! WATERWEG Regionale redaate. Brede Havenstraal 6. 3131 BC Vlaardingen. Post&us 110, 313Q AC Vlaardingen. DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1987 Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 pllpÊi§ sW Garagebedrijf Van Buuren aan de Industrieweg in Vlaardingen is fail liet. Gisteren werd een executieverkoop gehouden, waarbij de nadruk lag op het verhandelen van de simpele huisraad. „Ik dacht", vertelde een man, die helemaal uit OudeTonge naar Vlaardingen was gekomen, „hiervoor een habbekrats een auto op de kop te kunnen tikken". Mis. De veilingmeester beperkte zich tot het veilen van stoelen, tafels, bu- reaukasten en aanverwante zaken. Zelfs voor een brievenweger moest het ritueel van tegen elkaar opbieden worden afgewerkt. Opbrengst: een paar gulden. Maassluis De bovenverdie ping van een pand in de Pier- tsonstraat is gisteravond om streeks zeven uur voor een groot gedeelte uitgebrand. De brand weer vermoedt dat de brand is .ontstaan, omdat een meubelstuk te dicht bij een brandende cv- 1 'kachel stond. Twee andere hui zen liepen aanzienlijke water schade op. Even na één uur vannacht moest de brandweer opnieuw uitrukken. Dit keer stonden twee PTT-kasten in een kelder ruimte in de Burgemeester Za- neveldstraatïn lichtelaaie. Het is volgens de politie niet uitgeslo ten dat deze brand is aangesto ken. Vlaardingen Met het schrikwekkende voorbeeld van het GEB in Rotterdam voor ogen is het energiebe drijf in Vlaardingen overge gaan tot een straffer .vorde ringsbeleid Dat leidde vorig jaar, zo blijkt uit het gisteren verschenen jaarverslag van het GEWB, tot een stijging van het aantal afsluitingen van elektriciteit en cai Op 1 augustus van dit jaar zaten nog 35 huishouden in Vlaar dingen zonder elektriciteit, 70 waren er verstoken van een aansluiting op de centrale an tenne-inrichting. „Als je als energiebedrijf niet bovenop je centen zit, dan kun je ernaar fluiten", verklaart administrateur J.O. Appels het strengere beleid In Rot terdam liepen de vorderingen van het GEB op tot meer dan honderd miljoen gulden en het Vlaardingse bedrijf heeft daar lering uitgetrokken. „Als je al te coulant bent, lopen de schulden bij de afnemers op en die mensen krijgen het dan óók steeds moeilijker", aldus Appels. „Wij zijn onwillekeu rig strenger geworden", ver telt directeur ing. W. van den Heuvel. In 1986 werd bij 102 huishoudens de elektriciteit afgesloten, en bij maar liefst 488 de aansluiting op de kabel. „Zeker de cai sluiten wij vrij gauw af', zegt Van den Heu-" vel, „en dat vinden de mensen toch wel onprettig". Eenvoudige aanmaningen en brieven hebben steeds minder effect, staat in het jaarverslag over '86. „Daar wordt door verbruikers in toenemende mate niet op gereageerd". Het aantal afnemers, dat via de sociale dienst de energielasten be taalt, steeg vorig jaar van 373 tot 433. Het GEWB verwacht, dat dat aantal dit jaar nog verder zal oplo pen. Het bedrijf heeft alle onbe taalde rekeningen, ouder dan twee maanden, bij elkaar opge teld en kwam tot een bedrag van 986 duizend gulden aan vorderin gen. Desondanks had het GEWB een goed jaar, met een winst van meer dan zes miljoen gulden. Het leeuwendeel van die winst werd geboekt door het gasbedrijf Schiedam Zwembad Zuid probeert met het aanbod om vier weken lang op bepaalde tijdstip pen vrij te zwemmen nog iets te doen aan het tegenvallend be zoek aan het bad. 'Ook al is het weer nog zo slecht, bij zwembad Zuid kunt u altijd terecht', is de slogan waarmee men massaal bezoekers hoopt te trekken. Het aanbod geldt op doorde weekse dagen van tien tot half zes en (met uitzondering van woensdag) van half negen tot kwart voor tien 's avonds. In de weekeinden wordt de speelwei de alleen hij mooi weer openge steld. Verder houdt het zwembad op zaterdagen en zondagen een aantal uren vrij voor volwasse nen (9 tot 10 uur) en families (10 tot 12.45 uur). Aanstaande va ders en moeders kunnen op dinsdagavond tussen 19.45 en 20.30 uur in het bad terecht Schiedam „Zo'n tuintje op hogen voor duizend gulden? Dat kan, hoor. Natuurlijk kan dal Maar dan zijn over drie jaar die huizen weg". Cor van der Nagel popelt om uit te leggen, waarom de opho ging aan de Daltonstraat en Dr. Zamenhofstraat duurder uitpakt 6000 gulden per tuin. Volgens de aannemer uit Ke thel is de bodem in Schiedam- Oost slecht Overal in de wijk treden verzakkingen op. Als er aan de Daltonstraat gewone grond gestort zou worden om de tuinen op te hogen, bete kent dat zo'n groot extra ge wicht, dat de verzakking zelfs nog harder zal gaan. Van der Nagel: „De palen, onder de huizen zouden gewoon oprij gedrukt worden. Daarom moet een materiaal worden gebruikt, argex-korrels, die zo licht zijn dat de woningen daar geen last van hebben. Maar dat is nu eenmaal duur spul". Hij stelt nadrukkelijk, dat het ge bruik van korrels wordt aanbevo len door funderingsonderzoeker Geo-Techniek. „Als de bewoners niet willen dat aigex-korrels in de opgehoogde tuinen verwerkt worden, is het hun risico. Dan kost het ze straks hun huizen. Gaat die- opbouwwerker dan straks ook achter de scheuren aan?" Van der Nagel legt uit wat argex is: „Geëxpandeerde kleikorrels. Van dat spul kan 65 kuub op één vrachtwagen, zo licht is het Van gewone grond kan een vrachtwa gen maar 12 kuub vervoeren". De 34-jarige aannemer, die aan de "Willem Barentszstraat in het in dustriegebied KetelVaert al 14 jaar een bedrijf heeft met zeven mensen in dienst, voelde zich gis teren op rijn hart getrapt, toen hij vernam dat de bewoners van de Daltonstraat andere aannemers goedkoper noemden. „Dat was een klap in mijn gericht Daar werk je nou zo hard voor. Van Dijk uit Maasland zal het ook niet leuk vinden, als hij terugkomt van vakantie". De twee aannemers delen de op dracht „Dat zo'n gigantisch ophed gings karwei aan een kleine aan nemer wordt gegund, dat vind ik hartstikke leuk. Daar ben ik trots op", zegt Van der Nagel. Hij zegt dat hij in de wijk ai eerder heeft uitgelegd waarom de opho ging hier meer geld kost dan in een wijk met een steviger bodem het geval zou rijn. Maar dat is kennelijk niet door iedereen be grepen. „Eén telefoontje naar mij had kunnen leren hoe het zit met de prijzen. Bovendien kunnen de bewoners al wekenlang informa tie krijgen bij de opzichter". Van der Nagel is zelf niet uitgenodigd voor de bijeenkomst van bewo ners, vanavond in de Franklin- straat Volgens Van der Nagel kan geen enkele bonafide aannemer de tui nen verantwoord ophogen voor slechts duizend gulden. „Als die meneer Bel wel aannemers weet die het kunnen, laat hij ze dan maar eens noemen. Dat zou eer lijk zijn". Hij wijst erop, dat jaren geleden een flat aan de Hogenbanweg ge sloopt moest worden als gevolg van grondverschuivingen. Om andere flats daartegen te bescher men liet de gemeente (lichte) pla ten van piepschuim in de grond aanbrengen. Maar als piepschuim in de tuintjes aan de Daltonstraat wordt gebruikt, zouden de platen bij zware regenval gaan drijven. „Dan komen ze omhoog". Volgens Van der Nagel komt ef in de opgehoogde tuintjes een uit stekend drainage-systeem, zodat de achterburen geen last krijgen van 'zwembaden' in hun tuin. Verder wipt hij erop dat als bewo ners zelf de handen uit de mou wen steken, bijvoorbeeld zelf de schuren slopen, dat dan 'uiter aard' van de prijs af kan. Onlangs hoogde Van der Nagel ook in Woudhoek-Zuid tuinen en straten op. „Daar heb ik goede re ferenties. De wijkvereniging was zeer content". 'v "■HM De vier herten van Aad Maat leken er een vriendje bij te krijgen. Het geheimzinnige hert, dat iter en der in Schiedam opduikt. Het zich ookblj de kinderboerderij In Kethel zien. Vlaardingen Jagermees ter Roel Blom heeft ze zelf nog niet gezien, maar uit al les wat hij gehoord heeft weet hij zeker, dat er reeën in de Broekpolder leven. Leden van de golfdub heb ben een reebok met een gaf felgewei gezien. En iemand die de jagermeester helpt bij wildschadebestrijding be weert met stelligheid, dat hij een reegeitje zag bij de voor malige vuüstort bij de Broek polderweg. Blom hoopt vurig, dat het wild in de polder kan aarden. „Het is al jaren mijn wens om daar een reeënpcpulatie te hebben". En omdat er bokken en geiten ge zien zijn heeft hij daar goede hoop op. „Ik verwacht dat ze blijven. Dat zou de polder als re creatiegebied alleen maar aan trekkelijker maken". Sporen van de reeën zijn nog niet gezien. Daar is de begroei ing in de polder ook veel te weelderig voor, weet Blom. „Er kunnen er wel honderd zitten, zonder dat je het merkt Het is toeval als je ze riet't De jagermeester heeft geen idee waar de heesten vandaan ko men. Hij belde de beheerder van het hertenkamp in Maasland, maar kreeg te horen dat daar geen reeën worden gehouden. Het zijn geduchte springers en rij kunnen alleen achter hoge afrasteringen worden gehou den. „Nee, ik heb geen idee waar ze vandaan komen", zegt Blom. In de duinen rond Wassenaar leven reeën, weet de jagermees ter: „Dat is wel een heel eind weg, maar aan de andere kant over het strand rijn ze zo in Hoek van Holland en van daar kunnen ze langs de dijk naar Vlaardingen rijn gekomen. Zo zijn er ook vossen in de polder terechtgekomen". Net als in Schiedam rijn de reeën in Vlaardingen door ver schillende mensen gezien. Blom: „Ik hoor van zoveel mensen dat zij reeën hebben gezien, mensen die het van elkaar niet weten, dat zij er wel zeker moeten rit ten" Een automobilist die uit Rotterdam kwam zag zelfs een bert' in de lus van het klaver blad van het Kethelplein. Vlaardingen vroeg tien jaar ge leden al eens aan wildbeheer- ders, of er reeën in de polder konden worden gehouden. Er zouden gemakkelijk acht reeën kunnen leven, kreeg de jager meester te horen. Het enige ge vaar zou zijn, dat de beesten op de snelweg gaan wandelen. „En mensen die in-de polder hun honden uitlaten,, zouden er re kening mee móeten houden", aldus Blom. „Nu kunnen de heesten zich nog in de begroei ing verbergen. In de winter be staat het gevaar, dat honden de beesten zien, en ze gaan opja gen". Schiedam Overstekend wild. Middenin de stad. Het zou beslist een unicum zijn, als de gemeente Schiedam bin nenkort overgaat tot het plaatsen van verkeersborden om automobilisten te waar schuwen voor plotseling over stekende herten. Toch vindt de politie dat niet eens zo'n gek idee, nu er voor al vanuit Schiedam-West 'nogal wat' telefoontjes bin nenkomen omdat deze en gene een schichtig dier voorbij hebben zien draven. „Hij schijnt al een paar keer de Rembrandtlaan overgestoken te zijn", zegt hoofdinspecteur Cor van Dongen, die de vele telefoon tjes serieus neemt Ook in andere delen van de stad is het vliedend hert gesignaleerd. „Het dier kwam ook hier opduiken", zegt Aad Maat, beheerder van de kin derboerderij in Kethel. „Maar waar het vandaan komt, daar heb ik geen idee van. Er hing geen naambordje aan. Er stond ook geen merkje op. En toen ik het vroeg, wou die het ook niet ver tellen". Aad Maat is de enige in Schie dam, die herten houdt En hij mist er niet één. Dus het dier moet er gens anders vandaan komen. Maar de politie heeft geen flauw vermoeden. Uit de buurgemeen ten meldde rich nog niemand, die een hert kwijt was. Ook op de volkstuintjes van Vijfsluizen is het hert langsgekomen; men neemt aan dat het dier verdwaald is. De plantsoenendienst heeft ook geen idee, waar het vreemde hert zich ophoudt Bezoekers van het Prinses Beatrixpark herinneren eraan, dat er bij de kinderboerde rij In dit park vroeger een herten kamp was. Dat kamp grensde aan de kinderboerderij. Maar de ge meente maakte daar één complex van. De herten moesten toen worden ingeruild voor andere dieren, zegt ambtenaar Krijgs man, „want herten hebben een hoog hek nodig, en het hek aan de voorkant van de boerderij was veel te laag. Dan zouden ze ont snapt rijn". Krijgsman weet niet waar de herten gebleven rijn. Misschien is er weer eentje naar zijn oude stek teruggekeerd, en struint het nu de stad al „Is het geen eenhoorn geweest?" hoont iemand, die denkt dat de bewoners van Schiedam-West ze zien vliegen, „Of zijn de Schie dammers van jenever zo dron ken, dat zij het stadium van de roze olifant zelfs al gepas; zijn? Had het hert soms grote komkommers in rijn ge\ Maar de politie is al urenlang ui terst serieus op zoek geweest De tientallen telefonische meldingen kwamen zeer stellig over, aldus Van Dongen, Vlaardingen Het bureau sportieve re creatie heeft voor ko mende maand drie ac tiviteiten op stapel staan. Speciaal voor scholieren is de wind- surfvakan tie week be doeld, die aan het ein de van de schoolva kantie van 24 tot en 28 augustus wordt gehou den. Voor honderd gulden kunnen jonge ren van 12 tot en met 17 jaar een hele week lang surfen, of probe ren de techniek onder de knie te krijgen. Ge durende de hele week is er deskundige lei ding aanwezig. Voor alle leeftijden is de fietsvierdaagse, waarvoor 31 augustus om zes uur op de Am sterdamlaan het start schot valt Elke avond wordt een traject van ongeveer 25 kilometer afgelegd. Achtereen volgens worden Maas sluis, Delft, Maasland en Schiedam aange daan. De Bondsspaarbank sponsort deze zevende Vlaardingse fietsvier daagse en zorgt onder meer voor live-mu- ziek tijdens de slota- vond. De voorinschrij ving begint op 17 au gustus. Men kan dat doen bij diverse rij wielhandelaren en bij alle filialen van de Bondsspaarbank in Vlaardingen. Geprolongeerd wordt de koffiekanotocht voor recreanten. Zon dag 16 augustus gaat er wederom een toer tocht met éénpersoons kano's van start. Voor meer informatie over het augustus- pakket kan men bel len met het bureau sportieve recreatie, te lefoon 4355838. MaassluisDe politie heeft gis termiddag een einde gemaakt aanbeen rituele slachting in dé Zuidbuurt Dat gebeurde echter pas nadat al vijf schapen waren afgemaakt. De restanten van de dieren zijn in beslag genomen. Tegen de slachters is proces-ver- Maassluis Ontmoetingscen trum Koningshof in Maassluis opent dinsdag de deuren voorde vakantievierende jeugd. Gedu rende twee weken kunnen kin deren in. de leeftijd van 5 lot 12 jaar daar onder meer sieraden maken, zichzelf, schmincken, te kenen, brood bakken en kant klossen. Het comité speelinstuifte berei ken via de afdeling welzijn in het stadhuis, is nog naarstig op zoek naar materialen: lappen, wol, touw, kaarten, lucifers, do zen, gekleurd glas, boterkuipjes, closetrollen, schuimrubber en hout Dat hebben de veertig vrij willigers allemaal nodig om de jongens en meisjes bezig te hou den. Hoogtepunt van de instuif is een wedstrijd in fietsen versie ren, die in de tweede week wordt gehouden. illlllillllIllllllliriltJIlilEIIIIIIIIHIIIIllllllllllllHIIIIIIEJniIJIlIHltlllltllllllllllllllllllllllIlillJIKIIllItllllllKllllMIlIIlllllllllllllllllllJllllllllllIlltUfjHlIlllllUIUIIIIIIIUIBIIIIIirilJIIIKIIIIIEflIIIIIIIIIIilllllllllIlllllllIllllilllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllEIlIlllllllllllllllllIlllilllllllllllllllllllllilllllII Schiedam Binnen de coali tie van PvdA en WD in Schiedam is een meningsver schil ontstaan over een sug gestie, die voorzitter Albert Bons van de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid vorige week deed over de samenstel ling van de bezwaarschriften commissie. voldoende deskundig om be zwaarschriften te beoordelen. PvdA-fractïeleider Gé Brou wer daarentegen vindt dat het juist aan raadsleden is voorbe houden om besluiten van B en W te toetsen, wanneer daarte gen bezwaren worden inge bracht WD-fractieleïder Gerard Ver hulsdonk is het echter op rijn beurt met Brouwer oneens. Hij vindt het „zeer de moeite waard, wat Bons daar zegt". Hij vindt dat langen moeten worden afgewo- ken, en dat is het juridische" gen, en hij noemt drie nogal zwa- „Zo'n commissie moet bekijken, re termen: politieke, maatschap- of besluiten rich met die verorde- pelijke en wetenschappelijke be- ningen en wetten verhouden. Ik langen. Daarritiets engs aan. Een vind niet, dat je dan achteraf óók over moet plaatsvinden. Verhulsdonk: „Brouwer zegt dat erbij bezwaren verschillende be- beslissing van B en W namelijk, maakt niet uit welke, zal altijd ge baseerd moeten zijn op verorde ningen van de gemeenteraad en het Nederlands wetboek. Bij de vaststelling van die verordenin gen en wetten hebben reeds poli tieke, maatschappelijke en we tenschappelijke .'specten een rol gespeeld- Dat kun je dan in een bepaalde bui we) anders wil len uitleggen, ma-ar er is maar één aspect waar een bezwaarschrif tencommissie naar behoort te Mj- Bons had de suggestie gedaan om gemeenteraadsleden in die commissie te vervangen door juristen. Volgens de voorzitter van Zuid zijn raadsleden on- nog eens op politieke, maatschap pelijke of wetenschappelijke be langen moet letten. Want dan krijg je tweespalt in de boezem van de bezwaarschriftencommis sie. Ulferd houdt er nu eenmaal andere ideeën op na dan Ien", zegt Verhulsdonk, doelend op CPN'er Ulferd Bruseker en WD-raadslid Ineke de Jong, bei den lid van de bezwaarschriften commissie. Samenvattend vindt Verhuls donk, dat de commissie uitslui tend moet beoordelen of de voor schriften goed rijn toegepast „En raadsleden zijn nu eenmaal geen juridische deskundigen, rij zullen zich in principe laten leiden door juridische bijstand vanuit het stadskantoor. Nou, ik zou het he lemaal niet erg vinden om kla gers voortaan te laten ontvangen door een juristenteam. Ik wijs dat idee van Bons dan ook niet zon der meer af, integendeel. Ik hoef dig bij de geboorte én de niet zo nodig bij t teraardebestelling van een ge meentelijk besluit te rijn". Voor Verhulsdonk komt er nog iets bij: „Je moet niet vergeten dat raadsleden erg kwetsbaar zijn, als rij nee moeten verkopen. Ik heb zelf nooit in een beroeps- of be zwaarschriftencommissie willen ritten, omdat ik als winkelier met dezelfde Schiedammers te maken heb dan als raadslid. Het lijkt mij gevaarlijk, ik zou mij erg kwets baar voelen". 'Overigens is Verhulsdonk het wél met Brouwer eens, dat een hogere overheid tot heel andere standpunten kan komen dan een lagere. „Dat zie je in ons hele rechtsbestel ook". Hij vindt niet, als de Raad van State een besluit van de gemeente Schiedam tor pedeert, dat Schiedam in zo'n f val per definitie onzor heeft gehandeld. Maassluis Inbrekers zijn van nacht in chinees restaurant Lo tus in winkelcentrum Konings hoek aan de haal gegaan met de kassa. Ook een sigarettenauto maat werd geplunderd. Vlaardingen Twee VI aard in- gers, 20 en 22 jaar oud, rijn gis teravond door de politie aange houden, omdat zij op de Olmen- dreef een 41-jarige man hadden afgetuigd. Het slachtoffer werd gewond aan rijn hand, rijn scheenbeen en een oog. De man wilde rijn auto parkeren aan de Olmendreef. Hij deed dat volgens de twee heetgebakerde jongens, die juist weg wilden rij den met hun auto, veel te lang zaam. Er ontstond een woorden wisseling, die ontaardde in een vechtpartij. De daders konden worden aangehouden, omdat het slachtoffer het kenteken no teerde van de auto, waarin ae twee wegreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1