WATERWEG 'Kerkepad' presenteert m Architect verhaast met simpele Markies AGENDA SPORT 13 Softbalster Sandra Bol naar Amerika Serieuze zaken komen nauwelijks aan bod Orgelconcert slot 'Kerkepad' Tournooi-week bij Excelsior'20 Politie speelt iiiallejanspel Vrouwen gaan om met computers Feestdag voor bruidsparen Eduard Böhtlingk wint prijs met caravan-ontwerp 'NUENEN-BUS' SPORTAGENDA SVDPW langs Schiedamse Boys SVV gelooft in zichzelf {Joöf PETER DE LANGE Schiedam Toeristisch ge tinte tv-programma's willen de zaken nogal eens idylii- sdiïr voorstellen dan ze in werkelijkheid zijn. Als er sta'dsschuon in beeld gebracht moet worden, kijkt de came raman bij een verpauperd pandje liever even een andere kant op. De makéis van der gelijke programma's zijn meesters in het weglaten van feiten die niet in hun kraam te pas komen. De aflevering van het aan Schie dam gewijde NCKV-programma gelkerkpastoor Vismans heeft graag dat die voortaan de Sint Li- duina-Rozenkranskerk wordt genoemd-is bezienswaardig om zijn gias-in-lood-ramen en aan de Heilige Liduina gewijde relikwieën. In de lutherse kerk, aan de Westvest zijn fraaie schil derijen te bewonderen en de Ha- venkerk is zowel van binnen als van buiten imposant Maar waar_ om rept presentator dominee Jaap Zijlstra met geen woord Vlaardingen Meestal neemt de .politie het op tegen wets overtreders, maar komende vrijdag treden de agenten tegen elkaar in het strijdperk. Zij pro beren elkaar te vlug af te zijn op de- zeephclling, de hindernis- baan, de ballenrups. tijdens een krïiiwagenrace en bij het malle- janspel. :.dit (spel zonder rangen' viert.het korps het 60-jarig be staan van 'de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereni ging; Die. vereniging werd op maandag 15 augustus 1927 opge richt-ia café Mes aan de Schie damse weg, een feit dat niet al- leên.Tmet een sportdag op. het Hóllandiaan-veld herdacht wordt: maar ook met een recep tie &p.het bureau aan het Delf-, .tsê^éèri'.'": - Dadn .feliciteren zaterdag 22 au gustus tussen drie en. vijf uur burgemeester Fred van Lier en commissaris Anton Spel hét jari ge bestuur met de bereikte mijl paal:. .'Om,; vijf .uur begint het. openbare gedeelte van de recep- ue£ ;V De sportdag op 21 augustus ein- digt' met een barbecue. Eigenlijk zoti djeiri de open lucht op het sportveld plaatsvinden, maar mét het-.oog op de natte zomer: geeft de VPSO bij' nader inzien toch-liever de voorkeur aan de gafage van het hoofdbureau. Vlaardingen Vrouwen, die meer willen weten over het' werken met een computer, kun-, nen terecht bij Vrouw en Werk winkel in Vlaardingen, Een hoge vooropleiding is niet nodig: Het doel" van de cursus is.i om de eerste drempel op weg naar het werken met computers weg te nemen. Het vergemakke lijkt op die manier de toegang tot de verschillende informatica opleidingen in ons land. De cursus zal bestaan uit drie on derdelen: praktisch werken, kij ken.hoe een computer in elkaar riten.welke maatschappelijk as pecteneraan vastzitten en een orifintatie op beroeps- en oplei dingsmogelijkheden. Aaride cursus, die vier weken in ïg neemt, kunnen maximaal 14 vrouwen deelnemen. Wie mëer informatie, wil, kan con tact opnemen met Hetty van der Hoeven, telefoon 4715910 of 4260150. ,.,W' De Havenkerk, één van de Schiedamsemonumenten die in 'Kerkepad' In beeld komt. Schiedam Met lichte jaloezie hebben de Schiedamse orgel- liefhebbers vorige week de ge beurtenissen in de Grote Kerk van Vlaardingen gevolgd. Ie der concert tijdens de veelbe sproken Orgel week trok grote belangstelling en dat terwijl Schiedam al jarenlang concer ten organiseert in zijn, Grote Kerk. - -"'n 'Kerkepad', het televisiepro gramma dat naar verwachting vele duizenden wandelaars hun schreden naar Schiedam zal doen richten, geeft de plaat selijke concertcommissie alle kans op revanche. Toevallig valt het. vijf de concert van dit jaar, op ...5 september, samen met de eerste 'wandeldag' in Schiedam. De commissie hoopt dat een groot aantal orgelken ners die zaterdag nog even in Schiedam blijft om het spel van Vivïané Lorïaut te beluisteren. Deze beroemde Franse orga-, niste is een 'ontdekking' van commissielid Piet van Hoogda- - lem. De Schiedamse drogist ontmoette haar tijdens een va kantie in de Ardèche en nodig de haar spontaan uit voor een gastconcert Viviane Loriaut, wier echtgenoot van beroep or gelbouwer is, heeft voor haar Bach-interpretaties verschil lende prijzen gewonnen. Haar optreden begint om 20.15 uur. Jaap bosboom (links)en Ad Everaars bekijken namens de NCRV het programma Kerkepad in Schiedam. Maassluis-r- Het echtpaar Ver- haas-Vermeer uit Maassluis viert vandaag feest/De beide ge boren en getogen Maassluizers vierèn namelijk het 50-jarig hu welijksfeest in hun woning aan de P.O. HoofÜaan. Nieolaas Verhaas werd op 20 ja nuari 1912 geboren, terwij] zijn - echtgenote Petronella Vermeer op 30 januari 1917 het levens- licht zag. Het huwelijk werd op 19 augustus van het jaar. 1937 voltrokken. Namens het gemeentebestuur heeft mevrouw Van Es-Hamoen het echtpaar een bezoekje ge bracht. Maandag 17" augustus was het een heuglijke dag voor de heer en mevrouw F eenstra-van Soest, Zij herdachten het feit dat zij 60 jaar geleden, op 17 augus tus 1927, in het huwelijk traden. Robijn Wiebes Feenstra werd op 3 oktober 1890 in Den Helder ge boren. Zijn vrouw is geboren in Nieuw-Helvoet op 23 augustus 1898. Het huwelijk, werd op 17 augustus 1927 in Nieuw-Helvoet Voltrokken, v 1 Burgemeester. Van Es en-zijn vrouw, brachten het echtpaar een bezoek en overhandigden de gebruikelijke attenties.- Maasland Zelf heeft hij slechts 'eenmaal in een. caravan gezeten. Kamperen doet de Maaslandse architect Eduard Böhtlingk in een tent. „Cara vans staan in de natuur. Maar tenóaravan is zo geïsoleerd, dat bij met dié natuur in conflict is. Ik hbüd daar niet van". Desondanks won Böhtlingk bij de .prijsvraag Tijdelijk Wonen ten prijs met de Markies, een vouwcaravan. Er kan mee wor den gereden als met een norma le caravan van 2,20 bij 4,75 me ter, Eenmaal op.de plaats van be stemming worden de zijwanden naar beneden geklapt, komen Van de dan ontstane bodems tiaar het dak twee markiezen te hangen en is dé - oppervlakte verdrievoudigd: 6,60 bij 4,75 me ter. Ideaal voor een klein rond trekkend gezelschap van zes mensenvooropgesteld dat zij al lemaal inde auto passen. Tussen de ontwerpen van de an dere zestienprijswinnaars valt Böhtlingks ontwerp op,, omdat het zo doodgewoon is. „Dat gééft ten prima gevoel", zegt de 35-ja- hge architect vergenoegd. „Het ontwerp is zo vanzelfsprekend, dat je je voor je kop slaat, dat je zelf niet aan hebt gedacht".; V i De prijs is enige tijd geleden'al' toegekend door stiehting De Realiteit uit Almere. Er kwa den 182 inzendingen op de door stichting De Fantasie uitge-" schreven prijsvraag, waarbij ontwerpers zich niêtvhoèfdénVte storen aan regels van bouw- en V'oningKv^'jicht De zeventien winnaars kregen duizend gul den en voor viif jaar een lap grond bij de Noorderpiassen om er hun ontwerp neer te zetten. Hiervoor was per winnaar, een subsidie van ongeveer tien mille beschikbaar gesteld door het mi nisterie van cultuur en de pro? vincie Flevoland. Dat bleek voor een aantal winnaars, onge veer de helft, niet genoeg te zijn! .Want het daadwerkelijk bou wen komt op een veelvoud van; dat bedrag. Dus is een aantal winnaars afge vallen en is de rest, onder wie Böhtlingk, naarstig op zoek.naar 'sponsors. 1 Kubus Böhtlingks Markies is een uit werking van een idee dat hij een paar jaar geleden opdeed. „In 1985 stond ik als zogenaamd ta lentvol jong architect met negen anderen op de Biënnale in Am sterdam. Wij konden onze éigen expositieruimte inrichten met als thema de kubus. Daarvan i.hèb'ik een uitklapbare rechthoe- 'kige kubus gemaakt". „Dat hele in- en uitklappen fas cineerde mij. Ik zat alleen met het probleem dat het slechts'een expositieruimte was en ik dacht, dat daarin toch best te wonen moest zijn. Toen kwam die prijs vraag over tijdelijk wonen en ik vond dat het thema het best kon worden uitgebeeld .door.er mo biel wonen van te maken". Maar een caravan alleen was niet voldoende. „Ik heb wat te gen caravans. Je hebt er weinig privacy. Op campings zie je mensen toch ook' altijd eerst een tentje voor de caravan bouwen, zodra ze zijn aangekomen; ook al voorde ruimtewinst". Het materiaal dat ervoor moet worden gebruikt is het gewone caravan-spul. Superlicht, heel sterk. De Markies hoeft niet meer te wegen dan achthonderd kilo, aldus Böhtlingk. De cara van kan volgens de Maaslander zo in prod uktie worden genö- men. Die gedachte blijkt echter niet gemeengoed te zijn ondër de Ne derlandse caravan bouwers. „Ik ben stad en land al afgelopen en vaak zat het er tegenaan dat ze in ieder geval hét prototype wil- den bouwen. Dat kost toch ook al ongeveer een ton. Maar op het laatste moment haakte iedereen at Ze zijn toch te behoudend". Hij is nu bezig om carrosserie bouwers te benaderen. Via-viais hij bij htm bond, de Focrwa, be land. ,iDe bond heeft toegezegd dat, mocht het mij niet lukken iemand voor de bouw en sponso ring te interesseren, zij het bouwwerk voor hun rekening nemen. Dat laten ze in dat geval via een leerlingproject lopen De in Oegstgeest geboren en sinds dertien jaar in Maasland woonachtige Böhtlingk,. in' 1980 afgestudeerd iri bouwkunde aan de TH in Delft, besteedt lang niet al zijn tijd aan "het zoeken naar sponsors.. Zijn gewone werk als architect zou daaronder kunnen lijden, v - v:; De architect meent dat èen vrij groot publiek, dat anders met teen stok een caravan is in te rijgen, geïnteresseerd is in de Markies. „De' markt is er ge-. woon. Maar hoe overtuig je een fabrikant daarvah, dat die markt er is. Dat is het probleem. Maar bij die Biënnale moesten we ook veel laten sponsoren. Dat Is gelukt, en dat zal hiermee ook gebeuren. Al moet ik er heel Ne- derland voor omkeren". over al die schatten, die tengevol ge van het kwijnende godsbesef in Schiedam zijn verdwenen, of tot sloop zijn gedoemd? Gedenkteken De Fran keiandsekerk, door ve len ooit beschouwd als het hart van katholiek Schiedam, heeft al jaren geleden plaatsgemaakt voor een foeilelijk Gatgebouw. De Sint Liduinakapel bij Huize Franke- land ging onlangs tegen de vlakte alleen het markante toren spitsje bleef gespaard: dat komt nu in de tuin te staan, bij wijze van gedenkteken. Het broeder klooster aan de Warande gaat óók tegen de grond, net als de Ooster- kerk aan de Rotterdamsedijk. En voor de Julianakerk aan de Bur gemeester Knappertlaan heeft gereformeerd Schiedam de hoop inmiddels volledig opgegeven. 'Kerkepad' doet welgeteld vijf godshuizen aan, de rest van de 24 panden die in de route voorko men (de molens, het kantonge recht, het stadhuis, etc.) hebben weinig of niets met religie te ma ken. Terwijl de bezienswaardige Nederlands hervormde Kerk in Kethel zorgvuldig uit het pro gramma en de gids is weg gelaten. „Omdat er anders een gi gantische file komt te staan tussen het centrum en Kethel", aldus een bezorgde gemeentevoorlich- ter Bas van Bochove. Want ook de gemeente wil de kerktoeristen graag op het rechte pad houden. Warenhuis Trouwe kerkepadgangers krijgen op die manier natuurlijk niet meer dan een flauwe indruk van het Schiedamse religieuze leven. Hoewel het volgens producent Joop Bosboom (in NCRV-kringen Mr. Kerkepad gedoopt) juist de bedoeling is iets te vertellen over de geloofsbeleving van vorige ge neraties. De NCRV doet hét, met een sfeer vol meditatief muziekje op de achtergrond, voorkomen of de Branderestad zijn kerken koestert als waren het beeldbepalende en- onmisbare monumenten. Maar de feiten zijn dat de schare gelovigen snel slinkt en dat het respect voor kerken evenredig afneemt. Ook in Schiedam. Anders zou dié stad het niet in haar hoofd halen recht tegenover de Grote Kerk een hal ve straat af te breken om er een warenhuis te kunnen bouwen. Je kunt 'Kerkepad' bekijken als een toeristisch programma met een religieus aspect, maar je kunt het ook zien als een voorbereiding op een gedegen studiereis, zegt NCRV-voorlïehter Ad Everaars! Maar wat valt er van een zo op pervlakkige presentatie nu eigen lijk te leren? Dat de zwaarmoedi ge Francois Haverschmidt alias Piet Paaltjens een tijdje in Schie dam preekte voordat hij zich in 1894 verhing aan het beddekoord, mag onderhand wel bekend wor den verondersteld. Prentenboek Het lijkt erop dat de NCRV kijker én wandelaar wil afschepen met 'leuke' feitjes, zonder het wezen van de voormalige Schiedamse geloofsbeleving ook maar aan te roeren. Waar Schiedam bijvoor beeld al die katholieke kerken aan dankt, laat dé omroep maar in het. midden, terwijl die. uitleg toch énig licht, zou werpen op de nauwe verwantschap tussen de jeneverindustrie en het lokale roomse besef. Ds. Jaap Zïjlstra werpt even een blik in de kelders van het Nationaal Gedistilleerd Museum waar toch zelden ge preekt zal zijn en concludeert dan: „Schiedam was niet alleen, bekend om.zijn vaarwater/maar ook om zijn vuurwater". En daar is reeds het volgende altaar. 'Kerkepad' kijken is zoiets als bla deren in een gecensureerd en moedwillig verfraaid prenten boek. Heel typerend is het begin van het filmpje, waarmee de NCRV het Schiedamse kerken- bezit op de buis brengt Eerst ver schijnt. een kudde schapen in beeld, dravend op de Drenthse heide, dan zijn daar opeens de hoge torens van de boorplatfonns in de Wilhelminahaven. Nostalgi sche vreedzaamheid, gevolgd door de hedendaagse realiteit Uit die twee zo verschillende sferen een harmonisch geheel samen stellen is onbegonnen werk. Treffend zijn ze "wel, die boorto rens, als opvolger van de kerkto- f&iai' 19.50 uur uitgezonden via Nederland 1. Op 28 auguslus besteedt de NCRV aandacht aan de uitzending In het programma VIP-room op Radio 1. tussen 14.00 er 16.00 uur. Op S en 12 september vindt de aansluitende wandeling langs de besporken ge bouwen plaats. VLAARDINGEN donderdag 20 augustus lunchconcert, Grote Kerk, 12.45uur. zaterdag 22 augustus wandelconcert. Grote Kerk, 15.00 uur. MAASSLUIS zaterdag 22 augustus orgelconcert door Jaap Kroonen- berg, Grote Kerk, 20.15 uur Rotterdams Nieuwsblad woensdag 'RW/19 augustus 1987 Schiedam Afgelopen maandag is het Thurlede- toemooi voor junioren op het Exeelsior'20-terrein gestart. Dit tweejaarlijks terugkerend internatio nale toernooi wordt voor de derde keer gehouden. Door de onderhouden contacten zijn er dit jaar gasten uit Engeland op bezoek, terwijl de Excel- sior-jur.tioren volgend jaar op tour in het Verenigd Koninkrijk (Yorkshire) gaan. Aan het Thuriede-, toumooi doen zes verenigingen mee: Heavy Wool len District Junior Cricket League, ACC (Amster dam), Rood Wit (Haarlem), VOC (Rooterdam), Nederlandse B-jeugdselectie en gastvereniging Excelsior. Het toernooi wordt gespeeld in een halve competi tie, zodat alle teams elkaar één keer ontmoeten. Elke wedstrijd wordt verspeeld over tweemaal 50 overs, waarbij elke bowler maximaal 10 overs mag bowlen. Een overwinning levert 6 punten op, bij verlies wordt 1 punt toegekend. Tijdens een wed strijd kunnen ook bonuspunten behaald worden: elke 50 gescoorde runs 1 punt, elke vijf genomen wickets eveneens 1 extra punt, wordt bovendien het totaal van de eerst-battende partij overschre den dan mag het als tweede battende team door- spelen om zo extra punten le vergaren. Ï.T' De gasten uit Engeland zijn met een sterke selee- - tie, afkomstig uit een tiental clubs van het Countyj Yorkshire, gekomen. Deze Engelse jongens krij gen het edele cricketspel met de paplepel ingego- ten, zodat hun team gerenommeerde spelers ople-- vert! Zo speelde ooit Allan Walker, in 1980, met dit team mee in het befaamde jeugdtoumooi. Deze Walker is nu een befaamd openingsbowler in het -- County-cricket voor Northamptonshire. Na twee dagen cricket, onder zomerse omstandig- -; heden, hebben de Engelsen en Excelsior hun beide;", wedstrijden gewonnen. In de twee ruim gewon- nen matches scoorde Eric Gouka (131) en Luuk - van Troost (114 not out) een century voorExcel-.". sior. De tournooi-leiding heeft op vrijdag de waar- - - schijnlijke ontknoping van het evenement op het; programma staan: ExcelsiorHeavy Woollen Dis- trict Junior Cricket League. De komende dagen - beginnen alle wedstrijden om II uur. Schiedam-. Hopelijk gaat haar afscheid van softbalelub Schiedam gepaard met een kampioenschap, want ver trekken doet ze zeker. Sandra Bol gaat sport en studie oom- bineren.in Amerika, het Mek ka van soft-en baseball. De trip die de negentienjarige Schiedam-werpster vorige maand met haar team naar de States maakte gaf de doorslag. Studeren op een zuidelijk col lege en tegelijkertijd softbal len. „Met denadruk op dat laatste hoor", lacht Sandra Bol na de pittige training van Schiedam, dat aan de voora vond staat van de belangrijke dubbel tegen Nunen. „Na be middeling- van onze jeugd- coach Wybe Pannekoek zijn er in Amerika diverse univer siteiten aangeschreven. Alle maal in het Zuiden natuurlijk, want alleen daar kan 's win ters worden gespeeld. Binnen enkele weken krijg ik bericht Het wordt een stage van drie, vier, vijf of zes maanden. Die combineer ik dan met lessen management. De tijd is echter te kort om in dat vak een graad te behalen, vandaar dat voor mij natuurlijk het softbal centraal staat". Sandra Bol had een nieuwe uitda ging dringend nodig. AI veertien aar hanteert zij nu de knuppel en eigenlijk had het softbal weinig aantrekkelijks meer voor haar. „Het klinkt misschien vreemd met dat Arnerika-a vontuur op de achtergrond, maar aan het begin van dit seizoen speelde ik serieus met de gedachte om met softbal te stoppen. Ik train de laatste jaren buiten het seizoen vijf keer per week. Op een gegeven moment leek het of er niets anders meer was dan mijn school en het soft bal". Schiedam De sof tbalstcrs van Schiedam kunnen zater^ dag in Nuenen op de steun van een grote supporierssehare rekenen. Nu het kampioenschap en dus ook promotie naar de hoofdklasse steeds naderbij komt, is besloten per luxe touringcar naar het Brabantse land af te reizen. Met een beetje geluk kan Schiedam overigens dit week einde al kampioen worden. Indien het zelf van Nuenen wint en de laatste concurrent CA/Zwijndrecht Iaat zater dag of zondag een steek vallen, is de overgang naar de va derlandse softbaltop definitief een feit. Steunpilaar Het behalen van het MEAO-exa- men veranderde echter veel voor de steunpilaar van Schiedam. Er kwam meer vrije tijd en boven dien moest Bol zich beraden op de toekomst Hp> voord»i« rubriek kunt u doorgeven eon do «portredaktia von doio krant, poolbu» 110, 3130 AC Vlaardingen. Da •portredektia ia ovardag lela'onlach ba- rei kbaar ondar nummer 010-434520$ an In de avonduren onder nummer 01O- .4120705. WOENSDAG 19 AUGUSTUS Voetbal; 19,00 Excelsior Maassluis—Nep- tunus 19.00 De Hollandiaan—OHS, 19.00 Hillegereberg-SFC. DRZ-Leonldas, 'a Gra- venzande-Hermes DVS. 13.00 Fortuna Alexandria'66. 19.00 SRA—Maiionale Ne derlanden. 19.15 MW'27—Groote Lindl, 19.00 Graveruande—Hermes DVS DONDERDAG 20 AUGUSTUS Voetbal; 19.00 Animo HOlympus S, Me- tro-SVDPW (zo). Bemlsse-SVDPW (z&). GTB-Voorwaarts. VOL-Demos. 19.00 Spartaan'20-RKWIK. HVO in trainings kamp in Ouddorp. 19.00 DSO Fortuna, 19.00 MSV'71DCL. VDL in Lyra-toernool VRIJDAG 21 AUGUSTUS Voetbal: Hermes DVS in trainingskamp. Excelsior Maassluis in toernooi Alexatv- dria"6S „Doorstuderen zag ik niet zitten", bekent ze. „en werken kan ik al tijd nog, daar heb ik nog geen zin in. De kennis die ik nu in Ameri ka opdoe, is nooit weg en voor mijn sport kan ik nergens beter terecht dan daar natuurlijk. Hier in Nederland heb ik het wel zo ongeveer gezien. Amerika helpt me van dat dode spoor af, hè". Voor Schiedam wordt het echter een moeilijke periode. Behalve een sterke pitcher, verliest het volgend seizoen mogelijk hoofd klasse spelende team ook zijn coach Kees Bol. Na vijf jaar vindt de trainer- /coaeh het. welletjes. „Zelfs als we kampioen worden", aldus Bol, „blijf ik bij mijn besluit. Misschien moet ik wel zeggen juist als we die titel pakken. In de hoofdklasse kan het nooit kwaad als die mei den een nieuw gezicht zien op de training en op de bank. Ik durf zomaar te stellen dat het verlies van Sandra Bol veel moeilijker op te vangen is voor de ploeg, dan mijn vertrek. Vergeet niet, dac je haar overal kunt opstellen!" Dat laatste is zowel een voordeel als een nadeel voor de Schie- dams-werpster. Door haar veel zijdigheid - ook op het derde honk staat ze haar vrouwtje - mist San dra Bol bij een dubbel nooit een minuut van de wedstrijd. Dit in tegenstelling tot Schiedams ande re werpster Maijolein Berkhout, die na één wedstrijd op de plaat de tweede ontmoeting vanaf de bank kim volgen. Multifunctioneren Daartegenover staat, dat het mul tifunctioneren van Sandra Bol specialisatie op één onderdeel van het softbal in de weg staat „In derdaad zou mijn pitcher) kunnen groeien als ik me er specifiek op zou toeleggen", erkent Bol. „Mar jolein is echter ook een hele goede werpster hoor. Met mijn taak als reliever ben ik eigenlijk best te vreden. Het brengt de tegenstan der ook in verwarring als Marjo lein en ik afwisselen. Haar specia liteit is een dalende bal, terwijl ik juist sterke rise-balien gooi. Bo vendien sta ik graag op een honk ook". Als vijfjarige kwam Sandra Bol in aanraking mei het softbal. Bij Sparta, waar haar broer destijds voetbalde, werkte men aan een. Peanut-team. „Dat is softbal voor kleine kinderen", verklaart Bol. „Je kent het wel. Zo'n balletje op een paaltje en dat moetér dan af geslagen worden met een knup pel. Ze vroegen of ik het niéts vond en zodoende ben ik het we reldje ingerold. Behalve softbal, loop,, ik echter! ook erg graag. Mocht ik ooit met deze sport stop- - pen, dan ga ik hardlopen. Zeker weten!" Vlaardingen - Gisteravond was het moeizaam scoren voor de regionale voetbalverenigin gen getuige de magere oefenre sultaten die werden behaald. SVDPW won op eigen terrein - welisivaar van Schiedamse Boys (2-1), maar hoogstaand^, was het duel geenszins. Ivan Yi!-~ maz en Marlon Oelens zetten deL" .thuisclub op 2-0, Hans de Héld antwoordde namens de Boys. 'Z Satelliet en VDL zaterdag deeif den de oefenpunten in de. twee- - de derby van gisteren broeder- lijk, L-l. Boudewijn Groen hielp de thuisclub aan een voor sprong, maar Rob Visser nivel-" leerde voorde Maassluizers TJrsus tenslotte, verloor op eigen, terrein kansloos van NRC Om moord, dat in de tweede helft drie maai raak schoot, 0-3. Schiedam Ondanks de droomstart die Wageningen opTT zijn eigen berg maakte tegen Vi-^ tesse. (5-1), blijkt Sandor Popo-- vies geenszins onder de indruk van SVV's tegenstander van - vanavond. Hoewel Wagenin- gens zege in schril contrast staat; met de schlemielige nederlaag van de Hargabeworiers, heeft de Hongaar er alle vertrouwen op,^ dat SVV punten pakt. „Ik heb de wedstrijd in Wage-" n ingen zelf gezien", aldus Popo- vies, „maar ik weet zeker dat Wageningen deze competitie geen één tegenstander meer zal treffen die zó.meewerkt als Vi- tesse deed. Die ploeg had twee- jeugdspelers in de defensie, dië; L duidelijk aanpassingsproblemen hadden. Iedere dieptepass zette. voor Wageningen de poort open. SVV pakt dat vanavond heel an ders aan. We moeten zorgen dat.,.,., we de hoge voorzetten van Wa- - geningen beperken, want Bert "--v van der Poel is sterk in de lucht; Verder moeten wé die laatste— man, Lok, in de gaten houden,' want die komt mee op zodra er - gelegenheid is. Als dat lukt, heeft SVV goede kansen!" Zeker is, dat Jan Könemann weer van de partij is tegen Wa; geningen. Doelman Eric Tanis is - inmiddels toegevoegd aan de se- - le'fevanSVV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2