Hargahoeve blijft open Nieuwe Maasstraat is dode ratten beu Stroomstoring Steendij kpolder Spade gaat in Kolpa-terrein Bodemsanering Warande komt nog goed uit ook 1AAR0INGS DAGBLAO SSHGMSH SMACiï HOWE WfllfflWiB C0U0M1I 9Graag tot danP Postdienst Rijnmond neemt taken over Gewonde ligt dag in keuken !4?:M Ondanks financiële problemen: 'Turkse' vloot onder Hollandse luchten Slechtste seizoen in jaren Alleen asfalt, als riolering deugdelijk blijkt Parketpolitie is altijd aanwezig Venters van vaatdoekjes bekeurd 'Spelen daar dan enge kinderen?' Pastoor Van Diepen overleden vftqand» ratface: 6 3,a, BC ;io. si3n .1, T...^„: aio.^„a w^57 DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1987 Schiedam Ondanks de ommezwaai naar een publieksvriende lijk beleid blijken de Schiedamse theaters toch niet altijd even toegankelijk Wie na dere bijzonderheden wil over een abonne ment of over het pro gramma van het ko mend seizoen, moet even geduid oefenen. Het Passagetheater, waar ook de directie van de Teerstoof ze telt, is al enige tijd te lefonisch onbereik baar. „Maandag 24 augustus zijn wij weer aanwe zig. Graag tot dan!" zegt een stem op het an twoordapparaat Mogelijkheid om een boodschap ach ter te laten is er niet Slordige dienstverle ning? Het bestuur van de stichting Passage Theater heeft er geen problemen mee. Het programmaboekje is toch h nis aan huis ver spreid? Ik zou niet we ten wat mensen daar over nog moeten vra gen", zegt bestuurslid Annie Penskers- Maas. Het bestuur bemoeit zich niet met de va- kan tiespreiding van het personeel. „Dat moeten de medewer kers zelf maar uitma ken. Wij doen niet aan bevoogding", aldus mevrouw Penskers. Omda t het seizoen pas half september begint vraagt zij zich af waar om het theater nu überhaupt. geopend zou moeten zijn. Ook de subsidiegeef ster van het theater, de gemeente Schie dam, doet niet moei- lijk over de onbereik baarheid. Een woord voerder van de afde ling CSJ (cultuur, sport en jongeren werk): Door de grote arbeidsinzet in de winter maakt het per soneel 's zomers zijn vrije dagen op. Daar hebben wij geen be zwaar tegen. Wij zor gen gewoon dat we onze zaken met het theater vóór die tijd hebben geregeld". Schiedam Pas na vele uren slaagde een gewonde bejaarde er gisteren in de aandacht van de buren te trekken. De vrouw, 81 jaar oud, was 's "morgens in de keuken bij' het aansteken van het gas gevallen. Zij kon op eigen kracht niet meer overeind komen. Om zes uur *s avonds hoorden de buren in de Burgemeester Gïjsenlaan de alarmsigna len van het slachtoffer. De politie brak de deur open en bracht de vrouw, die bij haar val licht gewond was geraakt, naar net zieken- - huis. Schiedam Dierenasiel Hargahoeve in Schiedam blijft open. Woordvoerster I Kreber noemt geruchten, als zou het dierena siel de deuren definitief gesloten hebben, pertinente onzin. „Dat we financiële moeilijkheden hebben is algemeen bekend, maar een oplossing is in zicht en één ding mag duidelijk zijn: de Hargahoeve gaat niet dicht". Maassluis Een stroomstoring heeft de bewoners van de Steendijkpolder in Maassluis danig parten gespeeld. Een groot deel van de dag moesten de bewoners het zonder stroom stel len. Al om half acht gistermorgen kwamen de eerste klachten bij de gemeentebedrijven en de politie binnen. Om half één leek de storing verholpen, maar tegen de avond ging het weer mis. Tot viermaal toe viel de stroom uit, waarna Gemeentebedrij ven geen halve maatregelen nam en gisteravond rond de klok van tien uur begon met de reparatie. De hele nacht werkten zo'n 15 medewerkers door om de sto ring te verhelpen. Verbindingsstukken van pijpen waren ge smolten en daardoor kon de storing ontstaan. De werkzaamhe den van gisteravond, die werden uitgevoerd ter hoogte van de Albert Schweitzerdreef en de Zemikedreef, trokken veel pu blieke belangstelling. Het had een Turks feest moeten worden, maar het werd uiteinde lijk een oer-Ho!lands uitstapje. Al leen het begin was echt uitheems. In het wijkcentrum bakte Cartiffe Bayrak brood met gehaktvuliing en dat smaakte toch wel iets an ders dan het vertrouwde volkoren boterhammetje. Maar het varen met 'Turkse' schuitjes had niets exotisch. Dat was gewoon roeien in bootjes van café Vlietzlcht aan de Vlaardingse Vaart, onder bewolkte luchten. „Geinig, maar een pretpark is toch leuker", oordeelde Jarno Dedrog onbarmhartig. Evengoed beleefde het handjevol kinderen uit Holy dat aan de va- kantieactiviteiten van De Heipaal meedeed gisteren een leuke mid dag. Toen het roeien wat te In spannend bleek wilde schipper Jacob Pitsenburg de kinderen best op sleeptouw nemen. Op de wal trok Marianne Vink nog even haar Turkse gewaad aan. Ten af scheid, want vandaag staat De Heipaal in het teken van ai weer een ander land: Marokko. De 5-jarige Ricky Hekkenberg zal er niet rouwig om zijn dat daar geen spelevaren aan te pas komt. Gekleed in zijn zeiljack, sloeg hij de schommelende bootjes met groot wantrouwen gade. Uit vrees om te zinken, bleef hij gisteren lie ver aan de kant. Geruchten over een faillissement van het dierenopvangcentrum circuleren al maanden in het we reldje van de dierenbeschermers. „Maar", zegt mevrouw Kreber, .„welk asiel van de dierenbe scherming in Nederland zit nu ei genlijk niet in de problemen? De opvang van de honden en katten kost nu eenmaal ontzettend veel geld. Het verplicht inenten, ta toeëren en verzorgen brengt veel onkosten met zich mee. Daar naast moet je toch zeker mini maal twee mensen in dienst heb ben om de dieren op te vangen. Niet vol Dan blijkt gewoon dat de finan ciële middelen tekort schieten om het asiel draaiende te houden. Het asiel is op dit moment niet vol Zes honden en tien katten wachten op een nieuwe baas of bazin. Kreber: „Het heeft wel stampvol gezeten, maar momen teel is het erg rustig. Waar dat aan ligt weet ik niet precies. Mis schien denken de mensen al dat we dicht zijn, maar dat is dus niet het geval". Het dierenasiel heeft de afgelo pen weken ook mensen, die een' hond of kat kwamen brengen, proberen te overreden dat een huisdier eigenlijk best leuk is. „Die actie is redelijk gedaagd. Als de mensen er een nachtje over slapen, dan komen ze vaak tot de condusie dat ze de hond of kat ei genlijk best nog willen houden. Dat is voor het asiel natuurlijk gunstig". Aanloop In de zomermaanden is de aan loop bij de Hargahoeve altijd groot „Plotseling hebben dan veel meer mensen last van aller gie dan in de winter. Dat is voor de dieren die worden wegge bracht vaak heel triest. Gelukkig zijn er nog mensen die besluiten om een huisdier te nemen en een hond-of-kat uit het asiel komen halen". Met de gemeente Schiedam wor den momenteel gesprekken ge voerd om het asiel meer financië le armslag te bieden. „Als die on derhandelingen positief verlopen, dan kan het asiel ook in de toe komst blijven bestaan", aldus I Kreber. Vlaardingen Nog voor het einde van het zwemseizoen heeft de plantsoenendienst de spade gezet in het zonneterras van het Vlaardingse Kolpa- bad. Volgens de dienst moest dat nu gebeuren om bij aanvang van het nieuwe seizoen het gras pico bello in orde te heb ben. „Als het 1 mei modderig is, dan is het het hele volgende seizoen modderig", weet be drijfsleider Arie Troost SP-raadslid Arnold van Wezel heeft klachten gehoord van m zwemmers, die na een verfrissen- -g de duik alleen nog op de tegels konden liggen. „Het abonnement -5 van die mensen loopt tot eind au- rr gustus. Dan kunnen ze toch wel 2 twee weekjes wachten met gra- ven?" Troost heeft nog geen kla gende mensen hoeven opvangen. „Er is wel een man geweest, die vroeg of dat nou per se moest Maar toen ik hem uitlegde waar om er nu al aan het buitenterrein wordt gewerkt, begreep hij het wél". Het erbarmelijke slechte zomer seizoen heeft er ook toe bijgedra gen, dat Troost toestemming heeft gegeven om met de herinrichting van het terrein te beginnen, Hij heeft maandag eens geturfd en telde zo'n drieduizend zwem mers. Op topdagen zijn dat er weieens achtduizend geweest „Op de zonneweide lagen maan dag vierhonderd mensen", zegt Troost „Die kunnen best op één van de andere veldjes terecht". In de 25 jaar, dat Troost in het zwembad werkt heeft hij nog nooit zo'n slechte zomer meege maakt „Wij hebben zo'n 39.000 bezoekers minder dan vong jaar. En toen was het al een matige zo mer, met 5000 bezoekers minder dan in 1985. En vanwege het slechte weer moeten wij ook nog meer stoken. Bij elkaar scheelt Bij het Kolpabad is nu al een be gin gemaakt met de renovatie van deligweide. dat toch minstens 80.000 gutden in de opbrengst". Hoekjes Door het veranderde gedrag van de bezoekers is de herinrichting van de grasvelden volgens Troost hard nodig „Er komt een Meu- terhoek met wat speelwerktuigen en zandbakken, een apart hoekje om te voetballen, één om te vol leyballen en er komt een disco- hoek. Want vroeger kwam de jeugd met een transistorradiootie naar het zwembad, tegenwoordig nemen ze een complete stereo mee. Ik kan dat wel begrijpen, maar eerlijk gezegd hou ik zelf ook niet zo van die herrie. Ik kan mij voorstellen, dat zwemmers en zonnebaders zich daaraan storen. Volgend jaar kunnen wij tegen die jongens en meisjes zeggen: daar is een hoekje waar je naar muziek kunt luisteren". |Een apart hoekje voor voetballers is ook wel prettig: dan kunnen'ba- ders niet onverhoopt een halste gen hun hoofd krijgen". Troost denkt dat er, zeker in.hèt/ eerste seizoen, wel bordjes nodig zijn om de bezoekers op de nieu we situatie te wijzen. Naar hij ver wacht is de nieuwe inrichting van het buitenterrein een belangrijke verbetering voor het Kolpabad. Dat is dan de tweede, sinds in 1985 als extra attractie een water glijbaan in .het zwembad werd ge maakt Alle 'hoekjes' worden met struiken afgeschermd en de plantsoenendienst brengt ook re liëf aan in het terrein. Het is mis schien niet leuk voor de zwem mers die de laatste twee weken van het seizoen nog een bezoekje aan het bad brengendriekwart van het terrein is niet meer te ge bruiken maar-Troost denkt dat het allemaal wel meevalt „Alleen het voetballen moeten wij deze laatste weken verbier den". l Directeur ge- ÏÏarm de in lijst ge- van de hetRo- spreken hun bezwaar uit De bewoners hebben al gehad 'rioleringen zij wil- w verhol- Als er "eenmaal asfalt .ligt, zal de^ge- meente daar niets meer aan doen, vrezen zij. „Mocht er er gens een verstopping zitten, dan is dat nu beter te verhel pen dan na de asfaltering". Alleen als gemeentewerken via een ïngenieursrapport kan aanto nen dat de riolering goed zal functioneren en de bewoners zich geen zorgen meer hoeven .te ma ken, zullen zij instemmen met de voor september voorgenomen as faltering. Iedere bewoner die thuis was te kende de lijst, uitgezonderd een ambtenaar van de gemeente. De bewonerevereniging Schiedam- Zuid kreeg deze zomer al drie maal te horen, dat het riool in de Nieuwe Maasstraat overliep. De laatste keer was met de hoosbui van 17 juli; toen stond de inhoud van het riool in enkele huizen „stinkend tot aan de tweede tree van de trap". Maar tweemaal daarvoor was er nauwelijks sprake van regenval. Toch werd ook toen het putdeksel omhooggtórukt, waarna de poep tot aan de stoep bij de voordeur stroomde. Dode ratten dreven mee. Alle keren troffen de bewo ners dode ratten in de struiken aan. Bij elke regenbui lopen be woners, ook *s nachts, naar het raam om te 2i en hoe ernstig de si tuatie voor de deur is. i Schiedam De actie van twaalf Amsterdamse kantonrechters om na 1 september geen strafza ken meer in behandeling te ne men, zolang parketpolitie in het gerechtsgebouw ontbreekt, zal geen navolging krijgen in Schie dam. De Schiedamse kantonrechter mr.F.H. Piket sluit zich niet aan bij de actie van zijn Amsterdam se collega's. „In Schiedam hebben wij name lijk wel iedere dag parketpolitie in het gebouw en problemen hebben 2ich tot op heden niet voorgedaan", aldus mevrouw Kloet van het kantongerecht aan de Lange Haven. „Amster dam is een heel ander district, met heel andere gevallen en problemen dan Schiedam. Wij zijn natuurlijk wel blij dat er parketpolitie aanwezig is. Dat voorkomt denk ik een hoop pro blemen". Schiedam Twee jongens van 12 en 15 jaar die onder de vlag van het goede doel een centje wilden bijverdienen, hebben gisteren een fikse bekeuring ge kregen. De jongens waren per tram vanuit Rotterdam naar Woudhoek gereisd om daar vaatdoekjes aan de man te bren gen. Ze maakten de kopers wijs dat de opbrengst was bestemd' voor het gehandicapte kind. Eén koper vond de naam van de ver zonnen stichting niet erg bonafi de klinken en waarschuwde de politie. Die maakte proces ver baal op voor venten zonder ver gunning. De voormalige wasserij aan de Warande staat op vervuilde grond. Schiedam Adri Reijnhout kan niet begrijpen, dat de speelweide beneden aan de Vlaardingerdijk in een door vrouwen geschreven nota wordt aangemerkt als een 'enge plek'. „Spelen daar dan enge kinde ren?" vraagt het D66-raadslid zich verbijsterd af. Volgens hem vinden spelende kinde ren de speelweide helemaal niet eng. Reijnhout verwon dert zich dan ook over het ar gument, dat de plek bebouwd moet worden om de leefbaar heid van de buurt te vergroten en de 'engheid' weg te nemen. Evenals de bewonersvereni ging Schiedam-West is Reijn hout gekant tegen de geplande bouw van drie flats door Euro- woningen. Over de procedure rond de bouw (de piketpaaltjes 'staan er al) heeft net CDA vo rige week schriftelijke vragen gesteld aan B en W, iets wat Reijnhout overigens ook van plan was. Nog los van de vraag of de procedure juist geweest is, wil Reijnhout vraagtekens zetten bij het argument van wethou ders Van Kleef en Zijdeveld, dat de bouw van woningen de speelweide minder eng maakt. „Het is nota bene een recrea tiegebied. Stel je voor dat de Lange Haven wordt aangewe zen als enge plek. Moet die dan maar gedempt- worden? Gaan ze dan soms woningen bouwen op de Lange Haven?" Schiedam De Postdienst Rijn mond uti Rotterdam heeft een aantal taken van de ter ziele ge- gane particuliere besteldienst Postdienst Combinatie (PDC) overgenomen. „Het gaat te ver om te stellen dat wij PDC geheel hebben overge nomen", aldus J. Leenborg van de Postdienst Rijnmond. „Het gaat om bepaalde diensten". Het faillissement van de PDC werd enkele weken geleden uit gesproken. Directeur Ron Houc- kekon zijn. verplichtingen niet meer nakomen en een bankroet werd onvermijdelijk. In een eer der stadium had de Avondbla- den Combinatie Rotterdam (ACR) al afgehaakt, toen bleek dat er geen gezonde financiële basis was om de samenwerking te continueren. „De cliënten, die wilden dat wij de post bleven bezorgen, zijn wij ter wille geweest", maakt Leen borg duidelijk. „In Vlaardingen, Schiedam en Maassluis bijvoor beeld wordt de post nog bezorgd en dat gaat goed". Twaalf van de twintig bezorgers van de voormalige PDC- zijn overgestapt naar de Postdienst Rijnmond. „Door het faillisse ment-van de PDC hebben wij wat meer armslag gekregen. De een zijn dood is de ander zijn brood. Wij hebben nu meer mo gelijkheden om te groeien", al dus Leenborg. Schiedam Een onderzoek van de Grontmij wipt uit dat de grond aan de Warande, waar de chemische wasserij Spring Grove was gevestigd, op verscheidene plekken ern stig vervuild is. De bodem moet dan ook wor den afgegraven. Maar dat komt de koper van het terrein helemaal niet zo gek uit, want hij had de bodem tóch afge-' graven, ook als er geen ver ontreiniging was geweest Hij wil er namelijk een onder grondse parkeergarage bou wen. Binnen nu en twee weken ver wacht directeur Pons van Nepro- ma uit Arnhem de verkoop van het terrein rond te hebben. Als makelaar is Nico van der Laan ingeschakeld. De koper, van wie Pons de naam nog even voor zich houdt is van plan boven de par keergarage showrooms en luxe appartementen te realiseren. Uit het onderzoek van de Gront mij blijkt dat rond een voormali ge olietank de bodem zwaar ver ontreinigd is. Ook is er enkele ja ren geltóen een ernstige lekkage geweest waardoor trichloorethy- leen in de grond en zelfs in het drinkwater kwam. Er zijn toen nieuwe leidingen aangelegd. De bewonersvereniging Schiedam- Zuid herinnert eraan, dat omwo nenden met betraande ogen van de wc kwamen, nadat er pure tri op het riool was geloosd. Problemen Later verhuisde Spring Grove Services naar industriegebied 's- Graveland, nadat er problemen waren geweest met een nieuwe hinderwetvergunning. Tijdens een zitting bij de Raad van State kwam naar voren, dat de grond met opstallen verkocht zou wor den aan een humanistische stich ting voor bejaardenhuisvesting. Maar de vraag rees toen ook, hoe zwaar de bodemverontreiniging zou zijn. De transactie ging niet door. Spring Grove werd enige tijd ge ltóen overgenomen door Nepro- ma, met 135.000 werknemers de grootste firma in kledingverhuur en -reiniging van Europa en zelfs het milieuvriendelijkste verhuur bedrijf van Europa, zo zou de ver koopdirecteur van Neproma heb ben laten weten aan de bewoners- vereniging Schiedam-Zuid. Neproma zal de bodemsanering overlaten aan de nieuwe eige naar. De resultaten van het on derzoek van de Grontmij noemt directeur Pons 'niet schokkend'. De bewonersvereniging heeft Ne proma alle relevante informatie gevraagd om de omwonenden zo snel mogelijk van de plannen op de hoogte te stellen. De gemeente Schiedam is van het rapport van de Grontmij nog niet op de hoog te. Schiedam Evert van Diepen, pastoor van de O.L. Vrouwe Vi sitatie-parochie in Schiedam, is dinsdag op 66-jarige leeftijd overleden. Eén van de mede werkers trof de pastoor 's mor gens dood aan in zijn bed in de pastorie aan de Dr. Schaepman- singel. Pastoor Van Diepen, afkomstig uit het Noordhollandse Rijpwe- tering, vierde enkele maanden geleden zijn 40-jarig priester schap. Daarvan werkte hij 13 jaar in Schiedam. Vrijdagavond om half acht ne men kerkbestuur en parochie afscheid van pastoor Van Die pen met een plechtige avondwa ke. De teraardebestelling vindt zaterdagmorgen om half elf plaats op het rooms-katholieke gedeelte van de Algemene Be graafplaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1