waterweg SPORT 15 Zo luxe als in Maastricht hóeft het in Schiedam niet I mM I I AGENDA Fortuna nog steeds Bervelings 'kluppie' 0 BRIEVEN 11 Bj J 1 S r— maaktheT:fietsen PERSOONLIJK LËerst de fantasie, later komen de cijfers wel Informatie avond voor ïndiëgangers :"Te weinig graven - ZONDER REFLECTOREN OPT LATE UUR, WEL ERG DUUR. Brouwer-Struys L. van der Spek A.P. Heinsbroek H.J. ter Horst De Pionier blij met uniek project Nieuwe kans voor bestuur Excelsior Schiedam verplettert Denk en Zet SVV naar Fortuna V I Toernooi Schiedam Rotterdams Nieuwsblad dinsdag /RW, 15 september 1987 r* door KOR KEGEL Schiedam Met ruim 1600 beschermde gebouwen is Maastricht na Amsterdam de tweede mcnumen- - tens tad van Nederland. Daar kan Schiedam niet aan .tippen. Voor het behoud van een eeuwenoude bin- v nenstad als geheel heeft het rijk veel meergeld over f dan voor het herstel van een enkel rijtje oude distil leerderijen zoals aan de Lange Haven, bovendien pleegde Maastricht veel stadsvernieuwing in de 'rij- ;ke tijd', toen Den Haag iets luchtiger met geld om sprong. Schiedam heeft dan ook pech, al is het pech door eigen schuld. Als er in de binnenstad niet zoveel gesloopt was en als de gemeente- raad twintig jaar geleden wat an- Üere prioriteiten had gelegd, had het beschermen van een com- ,pleet stadsgezicht qua betekenis ^vergelijkbaar kunnen zijn met Inspiratie het behoud van oud Maastricht. den. Als je zelf weinig visie hebt (D66'er Reijnhout noemt de nieuwbouw in de Schiedamse binnenstad een gemiste kans), is het altijd zinvol te luisteren naar mensen die wel van visie blijk geven. Alleen daarom al. -Toen het nog kon, spraken ."Schiedamse jongeren onder aan roering van filmer Jan Schaper l'van Mont Martre-achtige tafere- len in de oude Brandersbuurt. Jlaar de gemeenteraad onder i ^aanvoering van burgemeester wHarm Roelsema schuwde derge- Iijke utopieën en bestelde de j ^bulldozers. I ,^De Bond Heemschut mocht nog ~;opkomen voor oud Schiedam, j. toch klopten Roelfsema c.s. niet ibij monumentenzorg aan de f,deur. Verlenging van de Passa- ige, waartoe nog in 1974 besloten ...werd, had nóg meer sloop bete- Jcpnd Een zelfde vernïeuwings- - "drift heeft "Vlaardingen gekend - ten tijde van de bouw van het f Liesveld-viaduct, waarvan nü - de waarde wordt betwijfeld. j-, Hééft Schiedam dus wat aan het uitstapje van de commissie stads vernieuwing naar Maastricht? - J Die vraag komt niet uit de lucht -vallen. Eerder stelden D66 en de ,f PSP /PPR vragen over het nut c van een excursie naar Gorcum, V'Het is te gemakkelijk om de Vraag met neen te beantwoor- Het vreemde doet zich voor, dat een reisgezelschap van ambtena ren en raadsleden onderling wat soepeler communiceert dab wanneer men in eigen stad blijft en men elkaar telefonisch of in een zakelijke ambiance bena dert. Er is een praktische oplos sing voor dit gegeven: Schiedam staat bekend om zijn goede hore-, ca. Déérvoor hoef je niet ver weg. Maar een verpauperende Lange Haven inspireert Schiedamse stadsvernieuwers niet. Een wan deling over een dakstraat in het Maastrichtse Boschstraatkwar-. tier deed dat wel. De commissie leerde er, dat nieuwboow in eén oude binnenstad niet per defini tie 'historisch aangepast' hoeft te zijn. Modem is ook niet goéd, want dat verknalt de sfeer, maar als er ergens een drie etages hoog trapgeveltje heeft gestaan, hoeft er niet per se een drie etages hoog geveltje voor in de plaats te komen. Dat mag ook zeshoog zijn. Als het ontwerp maar mooi is. En de nieuwbouw in de City van Maastricht is mooi. Boven dien is het door de zeer hoge dichtheid van sommige projec ten financieel veel meer verant woord om een parkeergarage onder de woningen te bouwen. Bij een lage dichtheid is dat uit exploitatie-overwegingen on doenlijk. De Schiedamse nieuwbouw heeft tot nog toe nogal last van wat Reijnhout 'meuterig' noemt. Balkons hebben vaak spijltjes. In Maastricht hebben de Schiedam mers stenen balkonnetjes gezien en ze waren wondermooi. Ze oogden zelfs historisch. Dat is maar één voorbeeld. Er zijn er meer. De Jeker is in Maastricht altijd een open riool geweest, vaak overkapt door allerlei uit bouw. Er kwam riolering en ook werd al die uitbouw weggebro ken, zodat de Jeker vrijkwam en op de meest onverwachte plaat sen te voorschijn komt, alvorens weer onder een straatje door te duiken. Die 'vernieuwing' van de Jeker is niet historisch, maar óógt wel historisch. Het laat zich raden, dat een aftakking van de Schïe of de Lange Haven langs nieuwbouw een zelfde effect kan hebben. De suggestie werd serieus gedaan, op de terugweg van Maastricht naar Schiedam. Ideologie Gekke ideeën, maar wel prikke lend, Ze maken duidelijk, dat het nut van de excursie naar Maas tricht in de nabije toekomst zal liggen.^Het uitstapje zal alleen raadsleden een fundamentele discussie aangaan over de aard van de verdere stadsvernieu wing, die overigens niet alleen voor de binnenstad geldt maar ook voor delen van Oost, Zuid, Westen Nieuwlancf. Dat behoort een discussie over het karakter te zijn, niet uitsluitend over aan tallen woningen. Wethouder Hans van Kleef zal later deze maand de technische basis voor zo'n discussie leggen met zijn meerjarenplan stads vernieuwing, maar de raadsle den hebben daar een stedebouw- kundige ideologie aan toe te voe gen. Het CDA wordt alom gepre zen, omdat de partij ten aanzien van het Stadserf een oprechte poging deed tot zulk een visio naire karakterisering van een nu kaal gebied. De financiële as pecten bleven daarbij buiten be schouwing, omdat dat van later zorg is. Als je het namelijk om draait, gaan de financiële beper kingen de fantasie in de weg staan, waardoor je een saaie stad bouwt. Voortdurend waarschu wen ambtenaren hiervoor, maar zij maken de politiek niet. Schiedam kan door de bezuini gingen niet meer hopen op zulk een luxueuze stadsvernieuwing als in Maastricht, maar met veel inventiviteit hóeft dat ook niet. Dat is de belangrijkste les: dat vindingrijkheid lelt. Nadenken! En verder waren er kleine voor deeltjes aan het uitstapje verbon den. Maastricht weet net vanda lisme te beperken door elke avond de nieuwe bekladderin- gen weg te poetsen. Zo wint die stad het van de vandalen. Kwes tie van de langste adem. Het gaat de vandalen al gauw vervelen om wéér een avond met de spuit bus op pad te moeten. Dat is iets voor Schiedam, vond CDA- raadslid Els Hellwlg. Ook zag zij dat er op abri's bij de bushaltes reclame staat. Een re clamebureau is door de gemeen- te in de arm genomen. Het mag voordelig reclame ophangen, maar moet zelf zorgen dat het er netjes uit blijft zien. Een idee misschien voor de route van tramlijn 1 naar Woudhoek. Maasland - Voor oud-militai- ~'ren, die hebben gediend in Ne derlands Indië, Indonesië en '^Nieuw Guinea, wordt vandaag ""een informatie-avond gehou- den. ~'De bijeenkomst is georganiseerd '?dóor de afdeling Zuid-Holland 'van de Vereniging Oud Militai- "ren ïndiëgangers (VOMI). Er wordt voor de oud-militairen in 'de regio Westland informatie ge- njzéven over de doelstellingen van itde VOMI. Deze bestaan onder rmeer uit het behartigen van de „ideële, materiële en immateriële .-.belangen van de de oud Indië- gangers. Op deze avond worden ook films vertoond over het In- ^donesië van toen en nu. De bij- eenkomst begint om half acht in het T)uy verman Computer Cen trum aan de Coldenhovelaan in '■•Maasland. Maassluis Twee percelen op de algemene begraafplaats in Maassluis worden ontruimd. Een aantal huurgraven moet worden ontruimd omdat anders 1 in de naaste toekomst onvol- doende begraafruimte zal ont- staan op de begraafplaats. Belanghebbenden krijgen tot 1 december van dit jaar de tijd om de gedenkstenen van de graven weg te halen. Daarna zal de ge meente zorgdragen voor het ver wijderen van de stenen. Tot 1 fe bruari staan de gedenkstenen dan nog tot de beschikking van de nabestaanden. Daarna worden ze vernietigd. Herbegraving op de begraaf plaats of elders is in bepaalde ge vallen mogeljk. Familieleden die nadere infor matie willen over de ontruiming of de herbegraving kunnen con tact opnemen met de afdeling plantsoenen van de dienst ge meentewerken op het Stadhuis aan de Koningshoek. Telefoon: '01899-1,91,11, BEZORGING 010 - 4004.444 - Maandag t/m vrijdag 18.00 - 19.00 uur Zaterdag y xc 9.00 - 16.00 uur q Precies drie jaar oud is deze luchtfoto van de Schiedamse binnenstad, en er is al veel vernieuwd. Maar de stadsvernieuwing voor het Stadserf staat nog in de kinderschoenen. Misschien duiken hier Maastrichtse in vloeden op. it op de band olm kt wel Een idai a het vetfeef voor jeral! es n Bij ons aio re ra ge da! 15 nog altijd vóórdeliger dan de boete die flem agent vt RIJWIELHANDEL DE FAVORIET Mgr. Nolenslaan 686 - Schiedam - Tel. 4738272 VLAARDINGEN woensdag 16 september Jeugdtheater in De Harmonie mei Ponia Pepermunt, 14.00 uur MAASSLUIS donderdag tfseptember film De aanslag, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. voorlic. itingsmarkt voor gehandi capten en wao'ers, burgerzaal van stadhuis, 14.O0 uur. Het echtpaar P. Brouwer-Struys uit Maassluis viert vandaag het 50-jarig huwelijksfeest. De echt genote van de burgemeester, mevrouw Van Es-Hamoen, kwam het gelukkige echtpaar namens het gemeentebestuur fe liciteren. Petrus Brouwer werd op 20 maart 19QD in Vlaardingen gebo ren. Zijn echtgenote Johanna Struyck zag eveneens in de ha- ringstad het levenslicht. Het echtpaar heeft geruime tijd in Vlaardingen gewoon, maar woont sinds 1977 in Maassluis. L. van der Spek, binnensliiper bij Krupp Widia in Maassluis, kreeg bij zijn 40-jarig dienstver band de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau door burgemees ter Hans van Es uitgereikt. Lambertus van der Spek werd op 13 maart 1923 in Nieuwe- schans geboren. Na zijn LTS- metaalopieiding, ging hij wer ken bij de rijkswerkplaats in Winschoten. Op 15 september 1947 trad hij in dienst als bank werker bij Walram it N.V, het huidige Krupp Widia. In verband met zijn 40-jarig be- drïjfsjubileum is A.P, Heins broek de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. De bijbehorende versierselen wer den hem vrijdag in he, bedrijfs restaurant van de ONS opge speld door burgemeester Reinier Scheeres van Schiedam. Heinsbroek is momenteel alge meen installatie controleur bij de af deli ng inspectie. Hoewel H.J. ter Horst pas 1 okto ber wegens vut afscheid neemt van de havendienst in Schie dam, krijgt hij woensdag in het bedrijfsrestaurant van de ONS al een afscheidsreceptie aangebo den. Samen met zijn collega's viert hij dan ook het feit dat hij 40 jaar voor de overheid heeft gewerkt. Vlaardingen De stadsbestuur ders zouden beter moeten inspe len op de woonbehoeften van toekomstige bewoners. Dat kan onnodige leegstand van bepaal de soorten huizen voorkomen. Directeur Nieuwstraten van wo ningbouwvereniging Samen werking '77 kon het zaterdag bij de officiële opening van het Centraal Wonen Projekt De Pio nier aan de Karei Doormanhof niet nalaten een beetje kritiek te spuien. Wethouder Bas Goudri- aan kreeg echter vooral lof toe gezwaaid, want de gemeente had vanaf het moment dat de eerste plannen voor het project werden ontwikkeld, volop meegewerkt aan de verwezenlijking. De 24 huishoudens vierden za terdag feest met genodigden, buurtbewoners en wie er verder maar een kijkje in hun wonin gen wilde nemen. Ook zij deel den Goudriaan en de woning bouwvereniging een pluim uit. „Het is een tamelijk uniek pro ject. We hebben als bewoners voor 80 procent bepaald hoe alles er uitging zien", aldus een tevre den bewoner. Schiedam De bui tengewone algemene ledenvergadering van F.xeelsior'20 heeft het oagelijks bestuur van Schiedams grootste omn i -sportvereniging (voetbal en cricket) gisteravond een nieu we kans gegeven. Tij dens de medio oktober te houden reguliere jaarvergadering zul len voorzitter Jan Smolders, vice-voor- zïtter Cees van de Beek, secretaris Ruud de Leede en penning meester Fred Heins- bergen derhalve zo goed als zeker worden herkozen. Een tweetal maanden geleden gaf het viertal te kennen met onmid dellijke ingang te wil len terugtreden. Hen werd voorat een slech te communicatie tus sen de voetbal- en mc- ketafdeling verweten. Tijdens de bijeen komst van gister avond bleken zij ech ter bereid als demissio nair bestuur aan te willen blijven en zich voor een nieuwe ter mijn herkiesbaar te willen stellen, indien de vergadering daar mee akkoord gtng. Over dit voorstel werd hoofdelijk gestemd. Als de stemming posi tief uitviel, zou dit min of meer automatisch— inhouden dat de inter^j ne strubbelingen van- de laatste tijd slechtst een storm in een glas water waren geweest- De leden staafden die; conclusie, want met 54 stemmen voor, 37 stemmen tegen, -5 stemmen blaco «n 5 stemmen ongeldig, spraken zij toch burv vertrouwen uit in het kwartet Smolders. Van de Beek, De Lee-„ de en He i nsbergen i Ewin Berveling floor PETERVANDUYL Maassluis Hoewel Ed win Berveling bij Fortu na Vlaardingen werd geboren èn getogen, waagde hij deze zomer de overstap naar Excel sior M. Die 'verhuizing' bracht in Vlaardingen nogal wat teweeg, maar de jongste Berveling (broer Ron is bij Fortuna nog steeds tot één van de steunpilaren) heeft er nog geen seconde spijt van gehad. In Maassluis heeft hij tot op heden louter positieve ervarin gen opgedaan. „Bij Fortuna", begint Berveling, „vonden ze het helemaal niet leuk dat ik wegging. Ze oefen den veel druk op me uit om toch te blijven. Eigenlijk heel verve- Schiedam Het eerste tiental van Schiedam is de damcompeti- tie voortvarend begonnen. Het in de landelijke eerste klasse spe lende Schiedam verpletterde Denk en Zet uit Hardinxveld- Giesendam met 16-4, zijnde de grootste overwinning in de ge schiedenis van Schiedam. Eerlijkheidshalve moet worden vermeld dat de Schiedamse zege geflatteerd was. Rob van Eijk en Ron Heusdens, bij voorbeeld, Voor publikatle in aanmerking komende brieven, liefst kort en bondig, worden met volledige naam en adres (dit laatste al leen voor eventuele correspon dentie) van de inzender onder tekend. De brieven dienen rich te beperken tot één onderwerp. Plaatsing betekent niet dat de redactie het met de strekking van deze meningen eens is. Zij behoudt zich het recht voor tot inkorting. Scheeres In uw krant van woensdag 9 sep tember tref ik onder de kop 'Voet balsponsor vergeet Scheeres' een bericht aan, waarmee de Schiedamse burgemeester zich wel erg belachelijk maakt. Als hij op zijn vrije avond werkelijk zo graag een inlerland zou willen zien om dat sfeertje weer eens te proeven, dan had hij daarvoor best een kaartje kunnen (laten) kopen. Er waren tenslotte in het Feyenoord-stadion nog zo'n slor dige 30.000 plaatsen onbezet. Het bericht bevestigt overigens maar weer eens dat Schiedam, als het om betaald voetbal gaat, inderdaad een aparte positie in neemt. Ik nodig burgemeester Scheeres hierbij uit voor de eerst volgende thuiswedstrijd van SW. Via voorzitter Martin de Jager valt er best nog wel een vrijkaartje te regelen. Dan heeft hij tenminste niet het idee dat hij SVV nog een tientje rijker maakt. C.J.vanOpijnen Schiedam Witte Villa (2) Inhoudelijk voert het hier te ver om in tegaan op een aantal zaken die de dames M. Arentz-Brouwer I en M. E. de Bruin stelden over de 'Witte Villa', naar aanleiding van publicaties In het Rotterdams Nieuwsblad. Het zou trouwens betekenen dat de opmerkingen relevant zouden zijn. Bovendien zijn enkele uitla tingen In tegenspraak met elkaar, zodat het moeilijk wordt deze se rieuste behandelen. Menigeen zal zich wel hebben al- gevraagd waarom dit op zo'n agressieve en op de persoon ge richte manier moest gebeuren. Ik heb namelijk de teksten niet ge schreven. Daar zijn de journalis ten c.q. de redactie van de krant verantwoordelijk voor. Er is slechts een klein artikeltje waar van de tekst door mij werd opge stuurd (30-6-1987). Helaas wordt daar niet op ingegaan. Verder bedienen journalisten zich van meerdere bronnen. Ik advi seer derhalve om het boek over Van der Vlugt, geschreven door de architecten Joris Molenaar en Jeroen Geurts te lezen over de ar- chitectonische-technische en cul- tureel-historische achtergrond van Van der Vlugt. Daarnaast organiseerden zij een belangwekkende overzichtsten toonstelling van zijn werk bij Van de Broek en Bakema in Rotter dam. Jammer dat de dames zich daar niet bekend hebben ge maakt. Verder wordt in de brief gesteld: „Als wij het ons goed herinne ren...." En daarmee wordt zelf aangegeven dat wordt getwijfeld aan de juistheid van de opmerkin gen. Jeugdherinneringen blijken toch vaak een vertekend beeld te geven van de werkelijke situatie. Het was leuk geweest als de beide dames zich van één en ander had den kunnen overtuigen op de open dag van de architectuur: het huis stond voor iedereen open. A. Dirkzwager-van Zooien lend. Ik ben toen toch weer gaan twijfelen, maar heb uiteindelijk toch voor Excelsior gekozen. Je wilt tenslotte allemaal zo hoog mogelijk spelen". „In de jeugd had ik het bij Fortu na prima naar mijn zin, maar die groep viel in de senioren hele maal uit elkaar", zoekt hij naar de oorzaken van zijn vertrek. „Je komt dan in een hele andere sfeer terecht. Daar komt bij dat we steeds weer net niet promo veerden. Je wordt het zat om te gen dezelfde ploegen te spelen en steeds dezelfde gezichten te zien". „Onderling," vervolgt de eige naar van glazenwasserij en schoonmaakbedrijf Keliy, „was het ook allemaal niet zo gezellig. Er waren allemaal aparte groep jes. Wat Ron Hofman over mij in de krant zei (Hofman deed enke le zeer negatieve uitlatingen over Berveling na diens vertrek, PvD) vond ik erg lullig. Hij had dat recht in mijn gezicht moeten zeggen, maar dat deden alleen Fred Langhorst en Hans Struys. Met die jongens had ik dan ook wonnen weliswaar hun partijen, maarzij hadden even goed kun nen verliezen. Hun tegenstan ders overzagen elk een winnend zetje en werden daarna alsnog verslagen, Sjaak Prins (tegen Nederlof) en Rob van Eijk (tegen Keizer) til den Schiedam naar een 4-0 voor sprong. Tiny Mous overklaste Van Noordennen volledig, waarna Wim Vrijland er via een zege op De Hek 8-0 van maakte. Hierna haperde het even (9-3, deling Ronald van Egmond en verlies Paul Boerrigter), maar Ron Heusdens, Piet Bastiaanse en Gert van Willigen slóegen- keihard toe (15-3). Thijs Huijs be werkstelligde een remise en be paalde zo de eindstand op 16-4. Schiedam speelt zaterdag 26 sep tember in en tegen Alblasser- dam. Vlaardingen De A-selec tie van SVV is vanavond om 18.30 uur bij goede buur For tuna VI te gast voor het spe len van een oefenwedstrijd. Hoewel het een 'vriend schappelijk potje' behelst be staat de inzet uit de recette, die ten goede komt aan de winnaar. In de pauze zal de shovvband Jong A valance een optreden verzorgen. Schiedam De softbalsters van Schiedam sluiten zondag het met promotie naar de hoofdklasse bekroonde seizoen af met een ei gen toernooi. Op het gezellige, lommerrijke complex in Harga treedt Schiedam (maandag avond overigens nipt zegevie rend over een verrassend sterk regionaal persteam) op als gast- vrouwe voor hoofdklasser Twins, eersteklasser Hoofddorp en tweedeklasser Cardinals. Dit toernooi vormt voor de nieuwe trainer-coach Ton Ebben tevens een ideale gelegenheid de selec tie van Schiedam te inventarise- rer.. I nooit problemen". Feit blijft dal Edwin Berveling de naam had een moeilijke jon gen te zijn. „Ik kon niets zeggen, kon geen overtieding maken of ik had het weer gedaan", pro beert hij zich te verdedigen „J an van Baaren is een fijne vent, in de kantine kon ik prima met hem overweg, maar als trainer had ik veel meer moeite met hem. Hij kon geen commentaar hebben. ïk doe er nu alles aan om die slechte reputatie te ver beteren." Berveling, die zich bij Excelsior M overigens voorbeel dig gedraagt, is beslist met ran cuneus. „Ik ga zondags nog altijd graag kijken. Ik hoop dat Fortu na nu eindelijk eens kampioen wordt Dat hebben ze verdiend en ik gun het ze van harte. Ik denk ook dat ze weereen redelij ke kans hebben." Over zijn nieuwe vereniging is Berveling enthousiast. „Ik wist niet wat ik meemaakte. Ik ben bij Excelsior erg goed opgevan gen, de groep is hier veel meer een eenheid. De trainingen-rijn totaal anders. Er zit veel meer variatie in en mijn conditie is een stuk beter geworden. Toch doen we vrijwel alles met de bal en vooral van de spelvormen en de positiespelle.jes leer je enorm veel." „Er wordt ook veel scherper ge traind, het tempo ligt veel ho ger," vindt hij. „Dal was even wennen, maar nu vind ik dat juist Jekker, want in de wedstrij den heb je dat nodig. Ik denk dat alles nog wat sneller zou kun nen, maar ik weet zeker dat dat nog wel komt." Pendelen Speelde Berveling bij Fortuna dan weer in de verdediging, clan weer op het middenveld of in de aanval, zijn positie bij Excelsior laat zich wat moeilijker dm- sehrijven. Hij pendelt tussen het eigen strafschopgebied en het vijandelijke doel. Iets dat enorm veel kracht moet kosten. „Ik moet veel lopen, maar dat heb ik altijd al gedaan. Ik voel me dan ook best thuis in deze rol. Ik kom veel aan de bal en dat is altijd prettig," vertelt Berveling die m de oefencampagne een uitste kende indruk heeft achtergela ten. De huidige competitie noemt hij zwaar, maar interessant: „Om dat ik de tegenstanders nauwe lijks ken, is het voor mij moeilijk om onze mogelijkheden in te schatten, maar als ik ons elftal bekijk denk ik dat we een hele goede ploeg hebben. Dat hoor ik ook van veel Vlaardmgers die hier zijn komen kijken. En je speelt hier altijd voor veel men sen. Ik heb dan ook nog geen se conde spijt van mijn overgang." SPORTAGENDA 7ip« voor dez» rubriek kunt u doorgeven san de eportredaktie van deze krant, potlbue 110, 3130 AC Vlaardingen. De apertredeklie i» overdag telaloniach be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010- 4120705. DINSDAG 15 SEPTEMBER KNVB-voathal: 18 30 Fortuna VI—SVV. 19.30 FC Oen HBag 2—SVV 2; Biljarten: 19 30 Voorwedsiniden tweede klasse drie banden (poule 1) In Cafe Rotterdam te Vlaardingen, 19 30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre {poule 2) in De Kleine Conf lance is Schiedam. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 19.45 VlaardingenSVDPW (d), 20 30 VFCDemos (d), 21.15 VSV—Demos; Wesiwijkhal Vlaardingen. 21.45 8KB Schiedam; Biljarten: 19.30 voorwedstnj- den vijlde klasse llbre (poule 3} In De Oude Markt to Vlaardingen. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Schiebroek; 19 00 Berkel HBSS (dj; Wielewaal Rotterdam-Zuid; 19.00 Zwart WIV28/2MW'27 (d); Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden tweedeklasse driebanden (poule 2) in Café Van'darVaik te Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse driebanden (poule 3)in Cafe De Kroon te Vlaardingen: 19.30 Voorwed strijden vijfde klasse llbre (poule 4) in Het Spinnewiel te Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2