WATERWEG SPORT Drumbandfestival mag 30e keer niet haperen 'In de binnenstad is al zoveel gesloopt' AGENDA Fortuna VI haalt SVV over de knie 0ÖST Mannen durven niet te spelen in ruïne-revue mm Jubilarissen houden taptoe Landsbergen onder het mes its Eveneens verlies reserves Voorlichting over werk Vredesweek: Hongaarse predikanten ZONDER REFLECTOREN OPT LATE UUR, MAAKT HET FIETSEN WEL ERG DUUR. 1111 WmÊÊËÊm Huldiging in Vlaardingen Zandwijk wedt nooit meer... Jeugd tweede SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag 'RW, 15 september 1987 Schiedam Dat moet volgend jaar beter, vindt de commissie die jaar lijks het Schiedamse drumbandfestival orga niseert. In 1988 zal het festival voor de dertigste keer plaatsvinden en dan moet het een ge smeerd lopend evene ment zijn. Er mogen dan in geen geval ga ten in het programma vallen, zo als afgelopen zaterdag. Tussen de optredens door waren er nog al wat haperingen, doordat som- iuge korpsen zich op het laatste moment hadden afgemeld, we gens ziekte of ander werk van hun leden. Corine Sey hoopt dat het dertig ste jubileum een lokkertje wordt. Zij is via de gemeentelijke afde ling cultuur, sport en jeugd (CSJ) met de organisatie belast en werkt hiervoor samen met de commissie drumbandfestival van het algemeen muzïekover- ■leg Schiedam (AMOS). Zij Iaat weten, dat het de bedoeling is dat volgend jaar in september alle muziekkorpsen naar Schiedam komen, die sinds 1958 aan het festival voorneen concours deelnamen. Ook Harpe Davids uit Schiedam doet dan weer eens mee; de orga nisatie heeft althans een voorlo pige toezegging. De laatste jaren liet de christelijke muziekvere niging verstek gaan, wegens een taptoe of concerten elders. Dat was de formele reden. Maar in Schiedamse fanfarekringen is het een publiek geheim, dat Har pe Davids zich in het verleden nogal eens irriteerde; won de drumband bijvoot bet-lcl een be ker, dan bleek juist deze bescha digd te zijn. Van die dingen. Afgelopen zaterdag, op de 29e festival, was ook Juliana uit Schiedam absent, wat overigens reeds tevoren gemeld was. Het waren korpsen van elders, die plotseling niet kwamen. Drum band Ambrosius uit Schiedam en Marconi uit Rotterdam spron gen in om de gaten zoveel moge lijk op te vullen. Al met al viel de belangstelling Vuur liet festival de organisatie nog behoorlijk mee. De dag na het drumbandfestival trok de Jeugdrijnmondband naar Neuville en Ferrain om de onlangs gehouden taptoe in Bre da en haar optreden van zater dag nog eens dunnetjes over te doen. De jeugd van de Rijn mondband voelde zich flink ge sterkt door de défileerprijs, de maïtreprijs en de eerste prijs met wisseltrofee die zaterdag in de wacht waien gesleept. En inder daad brachten de jongeren onder leiding van tambour-maïtre Ri chard de Groot het Franse stadje in vervoering. Het was de 135e verjaardag van het plaatselijke muziekfeest, dat in grootte ove rigens ver achterblijft bij het Schiedamse drumbandfestival. Schiedam Durven mannen het podium niet op? Loopt de emancipatie van de man achter bij die van de vrouw? Het begint er in Schiedam op te lijken. De plaatselijke toneelgroepen moeten het traditioneel toch al hebben van hun sterke vrouwe lijke bezetting zozeer zelfs dat vrouwen vaak gedwongen zijn mannenrollen te spelen, omdat de heren ondervertegenwoor digd zijn. Ook bij de eerste audi tie voor het geplande rume- spektakel kwamen voorname lijk vrouwen opdraven. Mannen gaven niet thuis. Terwijl er voor de happening op de restanten van het kasteel Huis te Riviere juist zoveel mannelijke hoofd rolspelers en figuranten nodig zijn. De eerstvolgende auditie vindt donderdagavond plaats in de Blauwe Brug. Geïnteresseerden worden verzocht zich tevoren in verbinding te stellen mei Corine Sey ten stadskantare (telefoon 4260500); zij is contactpersoon van het algemeen toneeloverleg Schiedam (ATOS). Over de ruïne-revue is al veel geschreven, zelfs al voordat de plannen bekend werden ge maakt. In het RN speelde zich een half jaar geleden een brief wisseling af tussen de heren Ch.A. Stietz en C.G. van Gerre- ven de Bree. De één wist nog mooier dan de ander te vertel len, hoe het oude kasteel met marcherende soldaten en schone jonkvrouwen opgeluisterd zou kunnen worden, tegen het sprookjesachtige decor van het zebragestreepte stadskantoor. Het tweetal bleek dermate inge voerd in de plannen voor een to- neelhappenïng op de Schiedam se ruïne, dat de stad begon te gonzen van speculaties over de ware identiteit van de heren Stietz en Van Gerreven de Bree. De briefwisseling stokte, toen de pseudoniemen achterhaald dreigden te worden. „Als er onvoldoende mannen op de audities afkomen, zullen we buiten Schiedam moeten gaan werven", zegt Corine Sey. „Want het zou jammer zijn, als het daarop zou mislukken Schiedam Als 'ten dentieus' ervaren actïe- -voerders in de Schie damse binnenstad de hier en daar gewekte -suggestie, dat niets en niemand meer de komst "van een ABC-warenhuis .aan de Lange Kerkstraat 2ou kunnen verhinde ren. ■kij kijken daar zelf nuchterder tegenaan. „Tegen elk besluit kun je in beroep gaan", aldus een woordvoerder. Hoe het best kan worden voorkomen dat er aan de Lange Kerkstraat gesloopt wordt, is niettemin een bron van zorg voor de direct betrokken le den van de bewoners vereniging Schiedam-Centrum, alternatief hulpverlener John Zwart en Jan Hagendoorns partij Gemeente belangen Schiedam. Er is al zoveel gesloopt in de Schiedamse binnenstad, dat de laatste oude gevels gered moeten worden. Dat is het belangrijkste motief voor hun actie. Hun be zwaren richten zich dan ook niet primair tegen de komst van een gezamenlijk grootwinkelbedrijf van Albert Heijn, Blokker en C A, maar tegen de vestiging van dit ABC-warenhuis op een historisch punt. Zij blijven van mening, dat een ABC-warenhuis veel beter ge bouwd kan worden waar nu de Hema staat, of op het Emma- plein als de Hema wil blijven waar zij zit. Of op het Gat van Bolmers, Op deze foto is goed te zien wat er in dit deel van de Schiedamse binnenstad ailemaa! al is gesloopt en wat er nu nog op het spet staat. De foto is meer dan een kwart eeuw oud en werd destijds geno men vanaf de toren van de Grote Kerk. Voor de Singelkerk strekt zich het Emmaplein uit, links daarvan staat de brandweerka zerne die later plaatsmaakte voor het stadskantoor. Links van de hier nog niet gerestaureerde ruïne staat de rijks-hbs. Rechts naast de Singelkerk is veel ge sloopt in verband met de stads vernieuwing van Schiedam-Oost. Aan het eind van de Lange Kerk straat, waar nu het Hema-pleïn ligt, staat nog de romp van één van de vele gesloopte molens. Meer op de voorgrond wordt de verwoesting van Schiedams oude stadshart nog veel duidelijker. Achter het schoolgebouw op het Oude Kerkhof staan sinds 1976 de 48 Empeo-woningen; vroeger stonden daar kleine huisjes langs de Baan en de Gedempte. Baan- sloot. Ook links, achter de Schot se Poort, werd druk gesloopt en een heel blok langs de Kreupel- straat verdween in verband met de komst van de nood-Hema. Voor een ABC-complex zouden ook de meeste gevels links ge sloopt moeten worden. Schiedam Werkloze Turkse en Marokkaanse inwoners van Schiedam kunnen respectieve lijk vanavond en volgende week woensdag in het migrantencen trum aan de Parkweg terecht voor een voorlichtingsbijeen komst. Zij krijgen dan informa tie over de mogelijkheden weer een baan te bemachtigen. Op beide avonden wordt tussen ze ven en negen uur voorlichting gegeven aan de hand van spre kers, films en informatiestands. Er zijn tolken aanwezig. Vlaardingen/Maassluis Hon gaarse predikanten bezoeken tij dens de vredesweek. die vrijdag begint, Maassluis en Vlaardin- gen. De gereformeerde en her vormde kerken in de West wijk ontvangen op woensdag 23 sep tember dominee Tisler. Zijn landgenoot dominee Benko is zondagavond te gast bij een oe cumenische dienst in Maassluis. In Vlaardingen heeft het organi serend comité een uitgebreid programma gemaakt, dat vrij dagavond in de Johannes de Dooperkerk wordt geopend met een avondgebed. Een uur later staat een stiltekring met fakkels op het Liesveld. Zaterdag trekt een 'vredeskaravaan' door de stad, De standplaatsen zijn de winkelcentra Holièrhoek, De Loper en Liesveld. Ien van den Heuvel, landelijk voorzitter van de IKV, is dins dagavond een van de gasten tij dens een bijeenkomst over de vredesbeweging in zaal Trian gel. Een gezellige avond in de Lijndraaier op vrijdag en een maatschappelijk avondgebed op zondag besluiten de vredesweek voor Vlaardingen. Mevrouw J.C. van der Meulen, secretaris van de IKV-kerk- groep Maassluis, vertelt dinsdag avond om acht uur in ontmoe tingscentrum Koningshof over haar recente reis naar Moskou. Daar nam zij deel aan een inter nationale vrouwen-vredescon ferentie. Zij heeft daar veel posi tieve ervaringen opgedaan, wat mag blijken uit het feit dat haar spreekbeurt de titel 'Veel liefs uit Moskou' meekrijgt. SCHIEDAM vrijdag 18 september film Crocodile Dundee, Filmclub in d e Nieuwst raat21.30 uur zaterdag 19 september orgelconcert Jaap Kroonenburg, aula Stedelijk Museum, 15.00 uur. concert van Bleeding Romeo (Zap- pa-muziek), café Podium, 22.30 uur. concert van Don Jon his Blues Jive, Filmclub in de Nieuwstraat, 22.30 uur. zondag 20 september m optreden van het barok-ensemble Bon Ton met Marianne van de Kamp (blokfluit), Ellen Opten (tiauto traver sa), Cécile Bogaerts (clavecimbel) en Maartje Vonk (viola da gamba), aula Stedelijk Museum, 14.30 uur. Willem Cramer en Piet Legerstee spelen elektronische Jovesongs, café Podium, 22.00 uur. VLAARDINGEN woensdag 16 september film Permanent vacation van Jim Jarmusch, Filmhuis Harmonie. 20.30 uur. donderdag 17 september film Back to the future var» Robert Zemeckis, Filmhuis Harmonie, 14.00 uur. film Tu mi Turbi van Roberto Benlg- ni, Filmhuis Harmonie, 20.30 uur. vrijdag 18 september film Down by law van Jim Jarmusch, Filmhuis Harmonie, 20.30 uur. Ook za terdag. blijspel Benjamin in het leger. Stads gehoorzaal. 20.15 uur, Ook zaterdag. zedenthnller Vulgaris Extremis ge speeld door Travaat, Harmonie, 20.30 uur. zaterdag 19 september vlooienmarkt, Lijnbaanhal, 9.00 uur. laatste Salon de Harmonie onder de noemer Liefdewerk oud papier, Har monie, 20.30 uur, optredens van de violist en saxofo nist Piet Ie Blanc en het trio Arie Valk hof, Theatercafé, 23.00 uur. zondag 20 september verzamelaarsbeurs van da Neder landsevereniging De Verzamelaar af deling Vlaardingen en Maassluis, Lijn baanhal. maandag 21 septsmber try-out van theaterstuk De Fantast, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Ook dinsdag. MAASSLUIS donderdag 17 september film De aanslag, Schuurkerktheater, 14.00 en 20,30 uur. voorlichtingsmarkt voor lichamelijk gehandicapten en wao'ers, burger zaal stadhuis, 14.00 uur. zaterdag 19 september kunstmanifestatie van wijkvereni- ging De Flat, Koningshof, 12.00 tot 24.00 uur. baaardconcert door Jan van de Zwart. Grote Keik, 15.00 uur. orgelconcert door Jaap Kroonen burg (verzoekprogramma), Grote Kerk, 20.15 uur. start Aqua-circus. parkeerterrein Koningshoek. Aqua-circus blijft tot en met woensdag. Twee redenen voor een feest. Winkeliersvereniging Koningshoek be slaat dit jaar 12'A jaar en drumfanfare en „niajorettepeloton Het Wapen van Maas- sluis heeft er zelfs al 15 jaar opzitten. De ju bilarissen hebben besloten gezamenlijk „een feestje te bouwen. Dat gebeurt vrijdag -"25 september, aansluitend op de koop- i 3tvond, met een taptoe op het parkeerter- reinaandeUiverlaan. 'Onder de noemer Taptoe Koningshoek Maassluis 1987 treden vanaf negen uur vier muziekverenigingen uit de regio op; de Federatieband CJV uit Rijswijk, de Rijnmondband uit Schiedam, showbrass band Thalita uit Vlaardingen en show korps De Glazen Stad uit 's-Gravenzande. Maassluis is zelf uiteraard vertegenwoor- d .gd met de jubilarissen, die dan tevens het rneuwe uniform presenteren. Ook uit Miassluis komt de drum- en twirlgroep Melody. In het voorprogramma treden vanaf zeven uur de muziekverenigingen Kunst Na Ar beid en de Maassluisse Harmonie op. Om dat de taptoe als feestje is opgezet, is de toegang gratis. legen hoo'd>{] s net «rcinM op oe bang cl "i oei a«i leo. teisuiKUBe .nnesteimg omdai it het .urt eer %ccr je.eif en itso; enïefên icit^ef malen Bij ons fijn je ic gemeneerd En Cjl ,s roq att,jd vccüc'iger den de- boete o e oom agent vcor je in getto reel; Refect* mg dei eet cp .a fiets rt Schiedam Jan Landsbergen is voor de rest van het pas begonnen tafel ton nisseizoen uitgescha keld De NOAD-speler ging zaterdag in de uitwed strijd tegen OTTC door zijn linkerknie, waardoor hij nog maar op halve kracht verder kon spelen. Nader onderzoek leerde dat Landsbergen een ka potte meniscus heeft. Wanneer de onfortuinlijke speler onder het mes gaat is nog niet zeker, maar vermoedelijk gebeurt dat al op korte termijn. Het is bovendien nog maar de vraag, of hij zijn tafehen niscarrire kan Pas over een aantal maanden verwacht NOAD daarover meer duidelijkheid. Door het uitvallen van Landsbergen maakt Hans Lingen veel eerder dan verwacht zijn entree in het eerste team van NOAD. Lingen was als vijfde speler aan het team toegevoegd, en zou slechts bij uitzondering inzetbaar zijn. Door andere tijdvra- gende bezigheden van Lingen als Iangeafstandlo- per en ais jeugdtrainer van de Korenbeurs, heeft hij niet meer de ambitie en tijd om in de vaderland se competitie terug te keren. De verwachting is dat Lingen in circa tien van de nog resterende twaalf wedstrijden zal meedoen. In teder geval completeert Lingen dit weekeinde het NOAD-team, ais er een dubbelprogramma af gewerkt wordt. Zaterdag komt Dextro Avanti 2 naar Schiedam (aanvang 18,00 uur), Zondag neemt NOAD het in Apeldoorn op tegen de Blaeuwe "Wp- relt 2. Roy van Duppen stuit op Fortuna-doelman Jack den Herder. TWEEWIELERCENTRUM Schiedamseweg 242 Vlaardingen, tel. 010-4341684 door MARTIN VERMEULEN Vlaardingen De eerste overwinning van het sei zoen, die SVV zondag op Excelsior boekte (1-3), heeft de Schiedammers niet kunnen inspireren tot een aansprekend resultaat tegen Fortuna Vlaardin gen. De pupillen van Sandor Popovics toonden slechts in de eerste drie kwartier enige bezieling, maar omdat de eerste divisionist verzuimde te doel punten in die fase, kon de ambitieuze tweedeklasser het initiatief nemen en kreeg SVV een beschamen de 3-0 nederlaag te verwerken. Vooral gezien het wedstrijdbeeld in de tweede acte viel op de afge tekende zege van de gastheer niets af te dingen. Met spranke lende combinaties troefden de Fortunezen de SVV'ers af, waar bij de vorige week van vakantie teruggekeerde Jerry Monkou, een neef van Feyenoords verde diger Kenneth, de aandacht op zich vestigde door twee maal Erik Keijnemans te passeren. De eerste maal reageerde de donkere aanvaller attent toen Foriuna-voorstopper Hans Struis de wederom onzichtbare Glenn Sonneville in een kop duel de baas bleef. Alleen voor Keijnemans, die van Popovics de kans kreeg om te bewijzen, dat hij in noodgevallen een goede stimd-in is voor Erik Tanis. faal de Monkou niet. In de slotfase maakte dezelfde speler de Schie damse afgang compleet door na voorbereidend werk van Ron Hofman de eindstand op 3-0 te bepalen. SVV kwam goed uil de start blokken Het offensief van de rood-groene formatie leverde een aantal doel rijpe mogelijkhe den op, maar met name Roy van Duppen stuitte meermalen op Fortuna-doelman Jack den Her der. De verwachte opemngstref- fer bleef uit en dit had tot gevolg, dat de Schiedamse aanvalsgol ven langzaam weg ebden. Fortu na kreeg meer grip op het spel en dal resulteerde na een half uur in een succes voor Ron Hofman, die met een gericht schot vanaf de rechterkant de netten op hun stevigheid testte. De voorwaartsen van SVV heb ben de door aanvoerder Wim Vlaardingen De traditionele huldiging van Vlaardingse sporikampioenen heeft dinsdag 27 oktober plaats in de recreatie ruimte van het stadhuis. Naast de gebruikelijke plichtplegin gen, waarbij namens het ge meentebestuur burgemeester Fred van Lier en sportwethou der Jan Madern aanwezig zullen zijn, zal voor de vijfde achter eenvolgende keer de sportprijs worden uitgerekt aan een team of een individuele sporter die daar volgens de regionale sport verslaggevers de meeste aan spraak op maakt. Om voor deze huldiging, die is uitgeschreven door het gemeen tebestuur in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, in aanmerking te komen, dient men aan de vol gende criteria te voldoen. Bij teams moet men minimaal een regionaal kampioenschaop heb ben veroverd, terwijl bij de indi viduele sporters eveneens een regionale titel moet zijn behaald, dan wel een eerste, tweede of derde plaats bij een (internatio naal kampioenschap. van den Berg perfect geleide Foruma-verdediging overigens nauwelijks in gevaar gebracht. Ard Oosteriee, Glenn Sonneville en Edwin Wildenberg waren één voor één niet bij machte om gevaar te stichten. Vooral het ge brek aan zelfvertrouwen van Glenn Sonneville. eens een ver maard topschutter bij SVV, be gint schrikbarend groot te worden. Ook de kwetsbaarheid van de .achterste linie werd blootgelegd. In het centrum kon den Hans Loovens, die halver wege licht geblesseerd afhaakte, en Coen van der Hoeven geens zins imponeren. Fortuna deelde dus de lakens uit aan de Marathon weg. waar zo'n tweehonderd toeschouwers de confrontatie bijwoonden. Met wat meer trefzekerheid had de V'; Vlaardingen 'De 3- 0 overwinning van Fortuna Vlaardin gen op SVV betekent voor dc amateurs niet aHeen een men tale opsteker, maar ook een financieel extraatje. Fortuna - voorzitter Rik Ze venbergen en Huib Zandwijk de voor zitter van handbal vereniging DWS die bij SW nog altijd dienst doel ais veilig heids functionaris hadden de ontvan gen recette tot inzet verheven van een weddenschap over het resultaat. SVV leek zich geen buil te kunnen vallen. Ze ker niet gezien de 8-0 afstraffing, die SVV Fortuna een jaar ge leden gaf. Wedden dat Huib Zandwijk nu nooit meer wedt... Schiedam Het junioren viertal van damclub Schiedam is in de halve finale van het Nederlands kampioenschap op de tweede plaats geëindigd. Schiedam moest slechts voorrang verlenen aan Rijnsburg, maar plaatste zich toch voor de grote nationale finale, waaraan door acht vier tallen wordt deelgenomen. De individuele Schiedamse scores waren; Mathiey Smil6 uit 3, Ed win de Jager 4 uit 3, Ronald var» Dijk en Erik Geidof 3 uit 3. thuisploeg het verschil in menta liteit Popovics hekelde de in stelling van zijn spelers en deel de een boete uit van vijfen twintig guldennog beter kun nen uitdrukken. Jerry Monkou dwong Eric Keijnemans lot een katachtige reflex, toen hij een voorzet van Clarence Engelage loeihard inkopte, waarna hij Monkou weereven later door nonchalance voorbereidend werk van Casper van der Vel den beroofde van een succesvol vervolg. Wim van den Berg mikte bovendien nog een door Monkou slim versierde straf schop op dc vuisten van Keijne mans Sandor Popovics, zondag nog in tens gelukkig met de eerste sei zoenzege, vond de vertoning van zijn manschappen schandalig ..Ik moet weer opnieuw begin nen", mopperde 'Popo'. „Je ziet wal er gebeurt als wij niet Wér ken. Dan hebben we het niveau van een amateur club. Maar. ge lukkig", zag hij toch nog een lichtpuntje, „verliezen we van daag. Ik neb nog een paar dagfn de Ujd om de jongens op hot goe de spoor te krijgen". Zondag moet op Harga in ieder geval uit een ander vaatje worden getapt. Verlies tegen Go Ahead Eagles, dat eveneens drie punten heeft behaald, verzekert SVV voorlo pig van een plaats in de staart van de ranglijst... Tips voor deze rubrieK kunl u doorgeven aan de sportredaklie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen: Oe sportredaktle is overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in da avonduren onder nummer O10- 4120705. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1- 19 45 Vlaardingen—SVDPW (d). 20.30 VFC—Demos <d). 21 15 VSV—Demos: Weslwijkhal Vlaardingen. 21.45 BKB Schiedam; Biljarten; 19.30 Voorwedstrij den vijfde klasse libra (poute 3) In De Oude Markt te Vlaardingen. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Schieb/oek: 19 0Q Berkel— HBSS (dY. Wielewaal Roiterdam-Zuld. 19 00 Zwari V/n'28/2— MW'27 (d), Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden tweede klasEe driebanden (poule 2) (n Cafe Van der Vaik te Vlaardingen. 19 30 VoorwedsMjden tweede klasse driebanden (poule 3) In Ca1e De Kroon ie Vlaardingen; 19 30 Voorwed- strijden vijfde kiasse libre (poule 4) in Het Spinnewiel te Vlaardingen. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Biljarten: Buitengewone algemene leden vergadering district Waterweg Noord in zaal Concordia 1e Vlaardingen. Den HaagVerlies was er eveneens voor de reserves van SVV, die in Den Haag met 2-1 ten onder gingen tegen de gelijknamige FC. Al na tien minuten leidde, de Schiedamse beloften met 1-0, toen Roel Liefden de -bal inschoot en via het lichaam van Marcel Adam. doelman Max de Jong pas-~ seerde. Op slag van rust ni- velleerde Hagenaar Mar--' tin Abbenhuis deze achtera- stand, waarna een kwar- tier na rust KoosBodmann SVV door de knieën joeg. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2