WATERWEG 'Alleen met een Koedood boks je wat voor mekaar' Wim de Haan: volle bak met boksen, muziek en poëzie 0 SPORT 15 RVB pakt Kees Zuidema hard aan BUM 'ACHTERGROND Willemsén plaatst voetafdruk ^MAAELEVELD ZIET ZIJN CULTURELE HERFST ALS EEN LENTE Vijftig keer EHBÖ-cursus Ook in Passage n open podium Euterpe Brandersfeesten voor apotheose Zeven rijverboden - DWS-UVG op vrijdagavond Spirit vergadert Goumeri: nog vier wedstrijden Jonge jan afgetreden Maassluis de grootste ADVERTEER MEER! y door KOR KEGEL - Vlaardingen Af en toe komt 'het toch wel voor dat de gemeen te meewerkt aan een cultureel .initiatief, wist Salon-presentator -Dick van der Lugt. Toen er cn- Tangs een punkconcert in Vlaar dingen plaatsvond, had gemeen- tewerken vlakbij een stapeltje bakstenen neergezet. Dat was feest, na afloop. En de glasverze kering was gelukkig in orde. Van der Lugt, ooit door Lévi Weemoedt begripvol omsehre- ./en als een dunne, zure man draagt het cynisme als liandeis- merk. Ook op de tiende en laat ste Salon de Harmonie bedoelde bij het tegendeel van wat hij aangaf. De gemeente Vlaardin gen werkt zelden of nooit mee met inwoners die een leuk eve nement willen organiseren, dat was zo'n beetje de boodschap. Terwijl wethouder Arij Maarle- veld in diens cultuurnota anders pretendeert. De gemeente sti muleert zus, de gemeente onder steunt zo, draagt actief bij tot... het wemelt van beloften. Dus vroegen Van der Lugt en zijn Sa- - Ion-kompaan Aad Rietveld een aantal Vlaardingers of dat alle maal wel waar is. Heeft galeriehouder Jos Noord huizen ooit iets van ondersteu ning gemerkt, voordat hij be sloot met Kunst+ naar Rotter dam te gaan verhuizen? „Nee, ik geloof het niet We hebben het wel eens gehad over gemeen schappelijke mailing, maar dat idee is ergens in de ambtenarij verdwenen". Heeft kunstenares Wilma Kuil ooit gemerkf, dat de gemeente haar hielp? „Nee, ik kreeg in plaats daarvan te horen, dat ik - binnen een maand mijn atelier uit moest. Het is onoverkome lijk, dat zoiets invloed heeftopje werk". Heeft Jan van Rij ooit steun on dervonden, nadat hij een folk- festival had georganiseerd in het Hof? „Ja, ik kreeg een rekening van 1800 gulden voor één meter beschadigd gras". Bij de organi satie moest hij de meeste tijd ste ken in overleg met gemeentelij ke directeuren. „En dan ging het om dingen, die in een paar mi nuutjes geregeld hadden kun nen zijn". Heeft Kees Lesuis ooit gemerkt, dat de gemeente support gaf aan Assuraneetourix, B'bwana, de Architectuurmanifestatie, het tijdschrift Fascinaties? Samen gevat: „Neen!" Schrapt Maarleveld dus al die schone beloften uit zijn nota? Nee, ook niet. Het blijven name lijk beleidsuitgangspunten. „Ik doe mijn werk in toenemende mate met plezier, maar de inte resse in Vlaardingen voor cul tuur is niet hoog", aldus verde digde hij zich. Het ligt gewoon aan de Vlaardingers zelf. Initia tiefnemers raadde hij aan om een brief aan de gemeente over Jacques Koedood: zonder zo'n organisator kom jeer niet. subsidie en dérgelijke te doen vergezellen van een fatsoenlijke begroting. Van Rij en Lesuis concludeerden, dat je dan een type als Jacques Koedood nodig hebt om ergens een succes van te maken. Zonder Koedood was het, gezien de houding van de gemeente, met het Vlaardings Landjuweel misschien ook niks geworden. Van Rij: „Alleen als je Iemand in je midden hebt die kan lobbyen, boks je wat voor mekaar". De wethouder leek dat ook vrij normaal te vinden. Aan enthou siasme alleen heb je niks, een subsidieverzoek moet ook een kop en een staart hebben, vond hij. Maarleveld begreep de kritiek dan ook niet zo. Er wordt tegen woordig meer aan cultuur uitge geven dan vroeger het geval was, en dat is aan zijn beleid te danken, gaf de PvdA-wethou- der voor het gemak zelf maar eventjes aan. In een tijd van be zuinigingen is dat een hele pres tatie, vond hij. Maarleveld kwam uit de mond van Maarle veld over als de beschermheer van de Vlaardingse cultuur, waarmee hij een ander beeld schetste dan de organisatie van de Salon de Harmonie, die sprak van de Culturele Herfst van Maarleveld. Opmerkelijk was dat Maarle veld aanvankelijk werd aange vallen op zijn. beleid, maar dat het zijn critici voornamelijk bleek te gaan om meer geld (Le suis deed dat, theaterdirecteur Marien Putman, Noordhuizen, ook Salon de Harmonie). Hoog uit kan Maarleveld, die tegen ae verdrukking in de subsidiek raan open hoopt te houden, worden aangerekend dat hij meer wil dan hij kan, gelet op de pretenties in zijn nota. Als de gemeente nu eens voor tienduizend gulden per maand aan Vlaardingse beeldende kunst zou kopen, liefst via een galerie, en als de gemeente hon derdduizend bijpast bij elk initi atief, dan zou geen Vlaardinger klagen over het cultuurbeleid. Maar dan zou iedereen zich te barsten vallen omdat er geen geld overbleef voor bestrating. /Schiedam Heeft bok- ^sen. iets te maken met --poëzie? Of heeft de boks- sport toch meer ver swan tschap met de popu- ''laire muziek, waarin de 'juiste vechtersmentali teit tegenwoordig ook een vereiste lijkt om tot successen te komen? Het blijft gissen, maar feit is dat deze fenomenen, de Schiedamse boksschool houder Wim de Haan in -fhoge mate intigreren. kindsjaar en dag is De Haan een goede bekende in de Nederland se bokswereld, waarbij als 'leve rancier' van enkele Nederlandse kampioenen indruk maakte. In zijn vrije tijd schrijft debokstrai- ner, die altijd een woelig privéle- ven heeft gekend/zijn zorgen en frustraties van zich af in veelal autobiografische verhalen en ge dichten. Niet bepaald gebruikelijk in de bokswereld, vandaar ook mis schien dat Wim de Haan het schrijven jarenlang bedreef zon der dat iemand het wist. Totdat hij door iemand, die zijn werk toevallig in handen kreeg, bena derd werd om eens 'iets' met zijn gedichtjes te doen. Toen Wim de Haan, na wat aar zelingen overwonnen te hebben, besloot met zijn gedichten inder daad de boer op te gaan, deed hij dat echter wel op zijn geheel ei gen manier. Hier kwamen, wat Wim de Haan betreft, de boks en de poëziewereld bij elkaar. Wim blijkt zijn nieuwe carrière als dichter namelijk vorm te ge ven met die ingrediënten die elke goede bokser kenmerken: bluf, geldingsdrang en doorzet tingsvermogen. De Haan blijkt totaal niet geïnte resseerd of iemand zijn werk uit wil geven, want dat doet hij ge woon zelf. Ook de traditie dat de gemiddelde burger nauwelijks poëzie koopt, lapt de bokstrainer aan zijn laars. Desnoods stapt hij een café in, waar hij na het pro clameren van enkele gedichten altijd wel een paar van zijn bun dels verkoopt. Gisteravond had De Haan hoogstpersoonlijk een avond ge organiseerd, waarin al zijn inte resses samenkwamen: zijn beste leerlingen mochten boksen, zijn mindere musiceren en De Haan zelf trad uiteraard met zijn ge dichten voor het voetlicht. Dat Schiedam weljn was voor deze wonderlijke combinatie, bleek wel uit het feit dat de zaal al we ken van tevoren uitverkocht was. Na De Haans openingsact met de 74-jarige pianostemmer Erwich kwamen Bob Bert het podium op. Bert, de bassist van het kaal hoofdige duo, was zo tevreden over het meezingende publiek, dat hij hen uitnodigde met hen mee op toernee te gaan. „Maar De dichter-bokser Wim de Haan draagt voor uit eigen werk. dan moeten jullie wel eerst naar de kapper", aldus de bassist, die als recreatiebokser regelmatig in dezelfde ring te vinden is waarin hij nu optrad. De grote contrasten maakten deze avond tot een groot succes. De Haan proclameerde humoris tische, enigszins schuine anecdo tes naast korte verhalen, waarin zijn miskenning, zijn kinderen die van hem vervreemd zijn en zijn huwelijksperikelen de bo ventoon voeren. Herkenbaar menselijk leed: de gevoelige kant van De Haan. Amper een uur later voerde de zelfde De Haan fanatiek zijn pu pillen Abdul en Yilmaz aan, die beiden dan ook hun bokspartij wonnen, De grote winnaar van de avond was De Haan echter zelf, want wie slaagt er een zo ge mêleerd publiek een avond lang te boeien? Schiedam De EHBO-vereni- ging Sint Liduina in Kethel zet dit seizoen alweer voor de vijf tigste keer een EHBO-cursus voor beginners op. De lessen zul len als vanouds op woensdage in het kruisgebouw aan bi Bachplein worden gegeven. Woensdag 30 september om acht uur begint een informatie avond. Dan kan men tevens schrijven voorde cursus. Schiedam Goed voorbeeld doet goed volgen. Na Plan C in Rotterdam en het Schuurkerk- theater in Maassluis wil ook het Passage theater in Schiedam re gelmatig open-podiumavonden gaan houden. Het idee achter die avonden is om amateurs een kans te gunnen hun prestaties voor een groot publiek te tonen. In Maassluis zijn de open-podi- umavonden een groot succes en worden ze elke maand gehou den. Open Podium gaat in Schiedam op 26 september van start. Wet houder Luub Hafkamp geeft de première met zijn aanwezigheid een feestelijk tintje. Vanaf acht uur wordt een gevarieerd pro gramma aangeboden met ge dichten, moderne dans, confe rence, jongenskoor, Doris-act, soundmix, poëzie en dans. De eerste bijeenkomst wordt ge presenteerd door Peter Oole. Drie muzikanten van de Maas- landse harmonievereniging Eu terpe hebben een koninklijke onderscheiding gekregen. Henk de Bruijn, Cor Moerman en Jo van der Ende kregen de ereme daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op- fsspeld door burgemeester Mie- e Bloemendaal. De onderschei dingen werden uitgereikt ter ge legenheid van de viering van het 90-jarig bestaan van Euterpe. De harmonie is daarmee de oudste vereniging van Maasland. De onderscheidingen werden uitgereikt op het jubileumcon cert in de Nederlands hervorm de kerk. Euterpe trad daarbij voor het eerst op in zijn nieuwe uniform. Dankzij acties en spon soring konden de groene unifor men na vijftien jaar voor een nieuwe outfit worden vervan gen. Schiedam Het organisatieco mité van de Brandersfeesten maakt zich met een midweeks programma met slechts een en kele uitschieter op voor het slot- weekeind. Toch valt er ook de komende dagen het nodige te be leven in de Schiedamse binnen stad, Hetprogramma ziet er tot en met vrijdag als volgt uit: woemdeg 10.00 -17.00 uur. gratis controle op auto- verllchlfng op het Hemaplein en Kreupel- straat. 13.00 - 17.00 uur; kindermiddag op arüersvest/Hemapleln met diverse activi teiten. 13,00 - 23.00 uur: kermis op het Emma- plein. 19.00-21.00 uur: taptoe op het parkeer terrein naast de Hama met de RI|nmorid- band. Excelsior Rotterdam en de Schotse doedelzakband de Saint Andrews Pipe Band. donderdag 10.30 -19.00 uun wederom gratis contro le opautoverllchtlng. 14.00 - 24.00 uur. kermis op het Emma- pleln. 17.00 uur onthulling van het beeld de Zakkendrager bij het Zakkendragershuis- Je- 19.00 - 21.00 uur: optreden op de Hoog straat van hBt Zuid Amerikaans orkest Los Amïgos. 20.30 - 21.30 uur 11 Kluunspeitochl op het traject Hoogstraat, Appelmarkt, Lange Haven, Hoogstraat, Broarsveld. vrijdag 9,00-19.00 uur: controle autovartlctitfng. 9.00 - 19.00 uur: standvverkersconcours op de weekmarkt. 12.00 -17.00 uur: muziek tijdens het win kelen op de Hoogstraat. 19.00 - 24.00 uur kermis op het Emma- plein. Vlaardingen Bij een alcohol controle op verschillende plaat sen in Vlaardingen heeft de poli tie in het weekend aan zeven be stuurders een rijverbod opge legd. Van twee automobilisten werd het rijbewijs afgenomen, omdat zij al vaker waren veroor deeld wegens rijden onder in vloed. Er werden tussen negen uur 's avonds en drie uur 's nachts -vierhonderd bestuurders staan de gehouden, van wie er 73 wer den gevraagd om een blaastest te doen. Elf bestuurders bleken te veel gedronken te hebben. De politie greep ook nog een man die wel auto reed, maar geen rij bewijs had. Eén automobilist had een valse APK-stieker op zijn auto geplakt. „Zo'n controle is voor herhaling vatbaar", vond hoofdinspecteur Ruud Meijer.- Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 'RW/ 22 september 1987 Vlaardingen Aan Cher Wil- lemsen, de voorzitter van korf balvereniging Vlaardingen, viel de eer te beurt de nieuwe klee daccommodatie officieel in ge bruik te nemen. De bouwcom missie van de kleedruimten gun de de praeses deze handeling door hem zijn voetafdruk in het trottoir voor de kleedkamers te laten afdrukken. De in gebruikneming van de kleedlokalen had plaats op een bijzonder feestelijke dag voor de korfballers, want de Vlaardin- gers vierden tevens het 25-jarig bestaan van de club aan de Wil lem de Zwijgerlaan met een ge varieerd feestprogramma. Zo was er specaal voor oud-leden een toernooi, terwijl sponsor Henk Gonlag voor een verras sing zorgde door geruime tijd een vliegtuig met een spandoek boven de stad te laten cirkelen om zo KV VLaardingen te felici teren. Ook was er nog een min of meer officieel gedeelte, waarin twee afgevaardigden van de korfbal- bond de Holy-club toespraken en waarin wethouder Arij Maar leveld twee wedstrijdballen overhandigde. Uit handen van KNKV-bestuurslid Jan Jetting- hof ontving Willemsen een fraaie vaan. Kees Zuidema (links) houdt de koeler vast. terwijl RVB-bestuurslfd Ruud Kooymans delotinq voorde pou le-indeling van het Schiedamse kampioenschap verricht. Ook de Rotterdamse Voetbal Bond wist dus dat Zuidema (achter de schermen) werkzaam was bij SFC. Schiedam De nu al door alle regionale handballiefh- hebers reikhalzend tege moet geziene derby tussen de damesteams van UVG en het naar de eerste divisie ge promoveerde DWS wordt vrijdag 23 oktober (aanvang 20.20 uur) in de Schiedamse Margriethal gespeeld. Met deze programmering wordt aan de wens van beide clubs voldaan. Op deze avond is er geen concurrentie van an dere wedstrijden, zodat het ontvangende DWS beslist Op een uitverkocht huis kan rekenen. Niet alleen de regelrechte derby-sfeer zal in deze wed strijd de boventoon voeren. Zowel DWS aks UVG nam deze zomer een of meer speelsters van de eredivisie club Van der Voort/Quintus over. DWS verzekerde zich van de steun van Janet Eg- geJmeijer, terwijl UVG Jo- lande Bisschop en Mariëlle Gudde (de echtgenote van Excelsior M-trainer Eric Gudde) in de armen sloot Schiedam De leden van de Schiedamse hockeyvereniging Spirit komen vrijdag 2 oktober bij elkaar voor de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Plaats van handeling is het clubgebouw p het sportcomplex achter het fovotel, waar vanaf 20.00 uur de 21 punten tellende agenda zal worden behandeld. Mevrouw J. Findhammer stelt zich als bestuurslid niet herkies baar, H. Janszen doet dat wel, 20- dat de nieuwe bestuurssamen stelling er als volgt komt uil te zien: Th. Lindaart (voorzitter), mevrouw W.J.M. Huisman- Wassenberg (secretaris), L.W. Greven (penningmeester) en de leden H. Janszen, A.K. Jaeger, A. van Leeuwen en J.M. Jansen. Schiedam De DHS-trainers Piet Romeijn en Jan Poulus moeten het nog vier wedstrijden stellen 2onder de inbreng van Nasser Goumeri. De puntspeler van de Schiedamse derdeklasser werd in de uitwedstrijd tegen Alexandria*66 (3 mei) uit het veld gestuurd, wegens het spu wen naar een tegenstanderen de seheidstechter. Voor dit delict werd hij bestraft met een uit- sluitng van acht wedstrijden, waarvan er inmiddels vier (drie competitie- en een bekerduel) achter de rug zijn. Vlaardingen Wim Jongejan heeft zch met onmiddellijke in gang teruggetrokken als voorzit ter van de Vlaardingse voetbal vereniging Satelliet Wegens steeds drukker wordende werk zaamheden kan Jongejan niet meer voldoende vrije tijd vinden om de vierdeklasser naar beho ren te leiden. Wel zal hij de con tacten tussen _Sateïliet en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie blijven verzorgen. Over zijn opvolging beraadt het bestuur zich in de loop van deze week. door DONALD BAX Schiedam De tucht- commissie van de KNVB afdeling Rotter dam heeft Kees Zuide ma voor twee jaar ge schorst. De voormalige secretaris van het Schie damse SFC werd aan het einde van het seizoen 1985-1986 door de RVB al voor anderhalf jaar geschorst wegens het plegen van valsheid in geschriften. De tucht- commissie is de mening toegedaan dat Zuidema tijdens deze uitsluiting toch namens SFC actief is geweest. Om die reden werd zijn straf verlengd tot,l augustus 1989, ter wijl de twee weken gele den als voorzitter terug getreden Jan van Buyte- nen als 'medeplichtige' voor drie maanden (waarvan twee voor waardelijk) werd ge schorst. Zuidema had zich destijds schul- dig gemaakt aan het gefingeerd doorgeven van een uitslag en de formulieren van een wedstrijd van een lager elftal, die niet was doorgegaan omdat de tegenstan der geen elftal op de been kon brengen. Dat elftal van SFC had nog kampioenskansen. De Schiedammers werden op deze valsheid betrapt door de concur rent van SFC, die die zondag ochtend kwam kijken en hoorde dat de wedstrijd niet werd ge speeld. Toen later van dat duel toch een uitslag werd gepubli ceerd, werd het balletje dus écht aan het rollen.gebracht. Zuidema heeft zich zonder mor- Vlaardingen De Christe lijke Korfbal Club (CKC) Maassluis is van de zeven verenigingen in deze regio, die bij de afdeling Rotter dam van het KNKV zijn aangesloten, de grootste. Maassluis telt 216 leden, ver deeld over 68 senioren, 30 junioren, 46 adspiranten, 28 pupillen, 7 welpen en 37 overige leden. De grootste vereniging van de afdeling Rotterdam is het Krimpense KOAG (288 le den). Dan volgen WION (254), IJsselvogels (221) en Het Zuiden (218). Met 216 le den bezetten Maassluis en Bolnes op deze ranglijst de gedeelde vijfde plaats. Regionaal volgt Oranje Nas sau Maassluis op de voet met 213 leden. KV Vlaardingen beeft 184 leden, Spirit 140, Harga 120, ODI85 en Succes 66. ren bij de eerste straf neergelegd ('Dat neb ik gedaan, daar staat een straf op en dus zeur ik daar niet over'), maar heeft tegen de nieuwe strafmaat inmiddels beroep aangetekend. Om zijn ad vocaat de gelegenheid te geven alle stukken door te nemen, heeft Zuidema de RVB verzocht dit beroepsschrift niet voor 1 ok tober te behandelen. Zuidema vecht zijn nieuwe schorsing aan, omdat hij zich na de eerste sanc tie direct als lid van SFC heeft laten schrappen en zich tevens heeft laten uitschrijven bij de Kamer van Koophandel. Hij vraagt zich nu af op welke gron den de RVB iemand kan schor sen, hoewei deze geen lid is van een bij die bond aangesloten club. Administratie „Het bestuur van SFC", aldus Zuidema, die de RVB boven al les een gebrek aan begrip ver wijt, „heeft het recht om zelf te bepalen wie de administratie van de club verzorgt. Ik heb die taak op me genomen. Voor het zelfde geld had ik een admini stratiekantoor gehad en had SFC mij dat werk op die manier toegespeeld. Daarom ook is het postadres van SFC voor de bond mijn huisadres geworden. We zijn", glimlacht hij fijntjes, „na tuurlijk niet voor één gat te van gen. Mijn vrouw is nu secretaris van SFC. Zij is lid geworden van SFC en heeft zich volgens de re glementen ook bij de Kamer van Koophandel aangemeld. Zij is een eigen rechtspersoon die niets met mij te maken heeft". Overigens doet het wat vreemd aan dat Zuidema door de Rotter damse Voetbal Bond zo hard wordt aangepakt. Zuidema blies vorig seizoen, op mede initiatief van SFC, het Schiedams voet balkampioenschap nieuw leven in. Dat evenement kreeg de goedkeuring van de "RVB, die dinsdag 3 maart bestuurslid Ruud Kooymans naar sportpark Thurlede afvaardigde om de lo ting voor de poule-indeling te verrichten. Kooymans mocht dat doen na een inleidend praat je van Kees Zuidema. Kooymans prees het idee van SFC en ont ving als dank voor zijn aanwe zigheid uit handen van Zuidema een fles Schiedams gedistilleerd, Absurd „Ik kan er niet bij", zegt Zuide ma, in het dagelijks leven werk zaam bij de parkeerpolitie van de gemeente Rotterdam, „dat ie mand die dertig tot veertig uur per week voor de sport in het al gemeen en voor een voetbalclub in het bijzonder in de weer is op die manier wordt behandeld. Dat merkte ik al tijdens de zit ting van de strafeommissie. Ui teraard had ik een brief ge stuurd, waarin ik het een en an der toelichtte. Zit ik daar in de Alexanderpolder, zegt de voor zitter dat hij het niet met die brief eens was. Dat hadden ze me dus ook telefonisch kunnen ver tellen, De straf is ook absurd. In de gewone maatschappij moetje twee moorden hebben gepleegd, willen ze je twee jaar geven...". SPORTAGENDA Tip» voor doze rubriek kunt u doorgaven aan de aportredaklie van d«» KraIl!: poetbus 110, 3130 AC Vlaardingen. D» sportredaklie is overdag telefoni»CT be reikbaar onder nummer 010-43452C9 in de avonduren onder nummer tw 4120705. DINSDAG 22 SEPTEMBER Voetbal: 19.30 FC Utrecht 2—SVV2.18-3" De Hollandlaan—ScWedam: Voile)®»'. 18.30 Rijnmond—Varef/CW <h. vr); Biljar- ten: 19.30 Voorweaslrijden vijfde klasse n- bre (poule 2) In Do Kleine Confianea Schiedam. WOENSDAG23SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Voorwet)strijden VIjTC» klasse übre (pauïe 3) In De Oude MarK» t Vlaardingen. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedstri|den vW°» klasse libre (poule 4) In Het SpinnejMel Vlaardingen: Zaalvoetbal: Alexandwpo' der Botterdam: 19.00 CKC-Groenoord

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2