VMWEG Hasselts jeneyermuseum foorbeeld voor Schiedam Batavia: trek naar nostalgie AGENDA 19 Ed Zaal neemt Green Eagles op sleeptouw UITSLA6EN12345678 EMHM1 ransportcentrum in Maasland-Noord m Mireille GilPard :3 kiest voor Schiedam! Beleid kabinet en de gevolgen voor de minima INDONESISCH EETHUISJE IN MAASSLUIS Ina Brouwer in Weeshuis J.F. van der Pijl Bijna 33.000 in Maassluis Hulpbrug afgesloten QtÖflV» Maassluis huldigt kampioenen SPORTAGENDA Van der Touw wil aftreden Hasselt De geschiede nis van de Schiedamse feneverindustrie ver diént een betere behan deling en een meer in het oog springende eta lage dan het Nationaal Gedistilleerd Museum in Schiedam momenteel biedt. Dat vindt Jos Gunneweg, 'jeneverhis- toricus' en coördinator van de stichting De Schiedamse Molens. Gunneweg wil de beheerders van de collectie flessen en kui pen in de kelders van het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat met openlijk afvallen, maar zegt wel dat het niveau waarop daar met de historie van Schiedams meest kenmerkende produkt wordt omgesprongen, sterk ver beterd kan worden. Gunneweg is>ezie 'her en der vuurtjes op te poken om die verbetering ge stalte te geven. Over de vorm, waarin het verle den volgens hem dan. wel gego ten moet worden, laat de als al tijd vrij zwijgzame Gunneweg zich niet uit Maar gezien zijn op vallende belangstelling voor de gebeurtenissen in het "Vlaamse Hasselt lijkt het inrichten van een traditionele Schiedamse branderij/mouterij het meest voor de hand liggende idee. Tegenhanger Hasselt is de Belgische tegen hanger van Schiedam, een stad riajst eveneens een rijke traditie èp.het gebied van gedistilleerd. Afgelopen zaterdag werd daar de opening van het Nationaal Je never Museum gevierd, en als in Sjchiedam op datzelfde moment De wagens van restaurateur Gijbeis staan geparkeerd voorhet jenevermuseum in de Witte Nonnenstraat. Zaterdag ging het Hasseltse museum open. niet de Brandersfeesten ook sterk verwant aan de drankin dustrie waren losgebarsten, was Jos Gunneweg, en waar schijnlijk ook burgemeester Reï- nier Scheeres, zeker van de par tij geweest. Nu gingen alleen een paar plaatselijke distillateurs een kijkje nemen. Dat Gunneweg verstek moest la ten gaan wil nog allerminst zeg gen dat de molen- en jenever kenner onkundig is van de ver richtingen in Schiedams Vlaam se 'zusterstad'. Met het oog op zijn verplichtingen tijdens de Brandersfeesten reisde Gunne weg dinsdag reeds naar Hasselt om de officieuze opening van het museum bij te wonen. Twee din gen maakten diepe indruk op hem: de bourgondische barbe cue, waaraan hij zich met de ove rige genodigden tegoed mocht doen, en het museum zelf, waar van hij de inrichting 'buitenge woon inspirerend'vond. Afgunst Behalve een rijkelijk van infor matiemateriaal voorzien docu mentatiecentrum bevat het Na tionaal Jenever Museum nog een opmerkelijke afdeling, waarbij Schiedamse historici een zekere afgunst niet kunnen on derdrukken. In de voormalige stokerij waarin het museum is gehuisvest werd een complete jeneverfabriek ingericht, inclu sief de oorspronkelijke werktui gen en gereedschappen. De col lectie van het Nationaal Gedis tilleerd Museum steekt daar maar schraaltjes bij af, zeker wanneer het royale vloeropper vlak waarover de Belgen kun nen beschikken (25.000 vierkan te meter) wordt afgezet tegen de krappe kelderruimte in Schie dam. „Heel wat uitgebreider dan ons Nationaal Gedistilleerd Mu seum", concludeert Gunneweg, die 'groot respect' heeft voor wat er in Hasselt tot stand is geko men. In dat compliment is geen spoortje jaloezie te ontdeden. „Jaloers ben ik alleen op de Bel gische levensstijl. Dat bourgon dische in die mensen is werke lijk een verademing". Gunne weg is blij dat het 'concurreren de' museum in Belgie staat en niet in Nederland. „Anders was ik dinsdag vast niet zo gastvrij ontvangen. Als zich zoiets tussen twee Nederlandse steden zou voordoen, was het er ongetwij feld allemaal veel krampachti ger aan toe gegaan". Maasland Negentien bedrij- i yen hebben al interesse getoond {voor vestiging in een Westlands transportcentrum. Het centrum jhbet dan wel op korte termijn i wan de grond komen, het liefst l pangs rijksweg 20 bij Maasland. toe bedrijven, die willen mee- f póen, vormen meteen kleine 600 Vrachtwagens en bijna duizend medewerkers ongeveer de helft I V'an het beroepsgoederenver- 1 jvoer in deze regio. fej hebben tezamen behoefte aan j J90.000 vierkante meter parkeer-, f4000 vierkante meter kantoor- lien ruim 30.000 vierkante meter fpE~ er> overslagruimte, alsmede ïéeri motel met 36 bedden, gara- "ges en wasgelegenheid voor het ("wagenpark. In 1990 moet het I transportcentrum zijn gereali- i :seerd. |;De bedrijven verwachten een f sterke groei van het transport van bloemen, groenten en fruit, I maar beschikken nauwelijks - ,over mogelijkheden tot uitbrei- ding. In de dorpskommen van de i Westlandse gemeenten zitten zij veel te krap. Dat moet binnen drie jaar beter, anders gaan zij helemaal weg. De grond, die door verhuizing naar Maasland vrijkomt in de dorpskernen, kan met woningen worden volgebouwd. Ook zuUen de dorpen geen last meer hebben van (geparkeerde) vrachtwa gens. Het Westlandse wegennet is druk belast. Handelscentrum Het Westland is inmiddels uitge groeid tot hèt handelscentrum van Europa op het gebied van bloemen, groenten en fruit On derzoek heeft uitgewezen dat bijna driekwart van al dit trans port het Westland aan de zuidzij de verlaat en met retour vracht ook weer binnenkomt. Dat is dan ook één van de vele redenen, dat de -Westlandse transportwereld als plaats van vestiging een sterke voorkeur heeft voor Maasland. De locatie Maasland-Noord vol doet volgens het stichtingsbe stuur als enige aan alle eisen. Zij ligt pal naast rijksweg 20, vlak vóór de afslag naar Maassluis- West en naar de Maasdijk rich ting Hoek van Holland. De plek is bereikbaar via de Coldenho- velaan en de Herenlaan. Milieu problemen worden niet ver wacht, ook wordt geen aanslag gepleegd op bet de ruimte voor de glastuinbouw. De plek ligt in de Oude Camp- spoider/die deel uitmaakt van het reconstructiegebied Midden- Delfland. De grond is van Maas land. Zoals bekend is deze ge meente wel bereid het eerste, maar niet te zijner tijd ook het tweede Westlandse industrieter rein te dulden op haar grondge bied, aan de andere kant van de rijksweg, langs de Nolweg. Tempo Het stichtingsbestuur streeft er naar uiterlijk begin volgend jaar daadwerkelijk met de verwe zenlijking van het transportcen trum te kunnen beginnen. Als projectontwikkelaars zijn al Van Mierlo Bouwmaatschappij uit Wateringen en Inogem/Gront- mij uit De Bilt aangewezen De Stichting Transportcentrum Westland (STW) beslist over drie, vier maanden of,zij door gaat met het ontwikkelen van de plannen. Lukt het in Maasland niet, dan moeten de Westlandse gemeenten maar een andere plek bedenken, vindt vice-voor zitter A. van Dalen. De STW heeft al metB en W van Maasland gesproken. „Die wil len dat gebied liever groen hou den. Wij vinden echter datje het in groter, Westlands verband moet bekijken. Want wij kennen geen betere locatie dan deze en hebben cok geen alternatief. Maasland is bang voor een olie vlekwerking", aldus Van Dalen. De directeur productzaken van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, ir.A. Sweep, noemt het van groot be lang dat de transportbedrijven 'niet al te ver' van de veilingen zijn gevestigd. In dit verband komt ook de veilingfusie aan de orde, want één groenteveiling in Poeldijk en een transportcen trum in Maasland is niet de meest ideale combinatie. floor CHRIS WOERTS I Maassluis Het is een Schele stap: van een Ita- Ïiaans-Hollands eethuis lm Den Haag naar een i Indonesisch afhaal- en 1 eethuisje in Maassluis. I Smaakt wel even an- jjiers! Jaap Zeegers j maakt er echter geen S probleem van. I „Ik ben altijd al een liefhebber geweest van de Indonesische en oriëntaalse keuken. Ik heb ja- renlang gewerkt als directeur bij het beroemde restaurant Bali in Scheveningen. Dat deed ik ge- woon naast mijn werk bij het Ita- ,l liaans-Hollandse eethuis. Een druk bezet man, die Zee- gers. „Daarom ook ben ik nu een J eethuisje in Maassluis begonnen. Het werd allemaal wat veel, het 1 werk in Den Haag en Scheve- ningen. Nu kan ik mijn tijd beter indelen". Het eethuisje, met de toepasselij- ké naam Batavia, is gevestigd in een pand aan de Goudsteen. Een. I stukje nostalgie zal bij veel Maas- li sluizers die daar dienden en dat waren er nogal wat ko- rtien bovendrijven bij het horen vih de namen van de verschil- 1 lende gerechten, t Een ingrijpende verbouwing [was nodig om het pand om te to- j veren in een eethuisje dat de zo '-typisch Indonesische sfeer ademt. Een klus die enkele 'maanden in beslag nam: „Het «heeft nogal tegengezeten", .maakt Jaap Zeegers duidelijk. T&Je moefruet vergeten dat het 'pand al enkele eeuwen oud is. Er was nogal wat achterstallig on derhoud. Alle leidingen en der gelijke moesten worden ver nieuwd, evenals de bedrading, /Altijd heeft er een slagerij inge zien en eeit eethuisje is natuur lijk iets heel anders. De verlich ting heb ik gekocht in Engeland, Maassluis Wat staat de uitkeringsgerechtigden in 1988 te wachten? Die vraag stelt de industriebond ENV nu koningin Beatrix na mens het kabinet Lubbers de troonrede heeft uitge sproken en de plannen voor het volgende jaar openbaar zijn. De industriebond FNV in Maassluis wil met de uitke ringsgerechtigde leden van de bond de gevolgen van het regeringsbeleid op een rijtje zetten. Tijdens een bijeenkomst op donderdag 1 oktober in FN V-gebouw De Kern zul len Henk Krul, districts hoofd van de industriebond FNV en Henk Vos, tweede kamerlid voor de PvdA, een toelichting geven. Ook is aanwezig Theo Jonkman, de adjunct-directeur van de ge meentelijke sociale dienst in Maassluis. Het is niet de eerste keer dat de industriebond FNV de uitkeringsgerechtigde leden bij elkaar haalt voor een bij eenkomst. Na een wat aarze lend begin, groeide de ani mo om met gelijkgestemden van de gedachten te wisse len steeds meer. De bijeen komsten in het gebouw aan de P.O. Hooftlaan mogen zich dan ook in een groeien de belangstelling verheu gen. De bijeenkomst op 1 oktober begint om 14.00 uur. Wie meer wil weten over de ont moeting kan contact opne men met Jaap van Eijk, tele foon (01899) 18909 of met Anton Bijtenhoom, telefoon (01899)10192. Vlaardingen Ina Brouwer, voormalig kamerlid voor de CPN, spreekt donderdagavond in Vlaardingen over de vorige week gepresenteerde miljoenen nota. Zij doet dat op een bijeen komst van de plaatselijke afde ling van de communistische par tij in het Weesbuis! Na de inlei ding van mevrouw Brouwer wordt er gesproken over de be zuinigingen enjde lichtpuntjes in de nota over het regeringsbeleid. De zaal ïs vanaf half acht open, Jaap Zeegers hoopt dat het publiek de weg naar zijn eethuisje snel zal vinden. maar toen ik de spullen wilde ophalen, kon er niet worden ge leverd. Met zulke tegenslagen krijg je altijd te maken, moet je incalculeren, maar lastig is het allemaal wel". Culinair Maassluis is op culinair gebied zeker niet verwend. In- de bin nenstad kunnen hongerige klan ten hun trek stillen bij drie res taurants: twee Chinees-Indische gelegenheden en een pizzeria. "Niet veel", weet ook Jaap Zee gers. „Ik denk dat er in ae stad zeker behoefte is aan een Indo nesisch eethuisje. In Den Hang en Scheveningen zie je ze bij bos jes, maar in deze omgeving zijn er eigenlijk nog veel te weinig toko's, terwijl er toch veel vriJag is naar Indonesisch eten. De keuken is verfijnder dan die van de Chinees". Tante Toeti Tante Sarina en Tante Toeti zul len de klanten in het eethuisje, met zestien zitplaatsen, ontvan gen. Jaap Zeegers: „Alle Indone sische specialiteiten staan op de kaart Het eten is scherp en daar om moetje rekening houden met de wensen van de mensen. Goe de voorlichting is daarom ont zettend belangrijk. Je kunt ie mand natuurlijk wel een gerecht voorschotelen wat heel scherp van smaak is, maar dan zie je die natuurlijk nooit meer terug in je zaak. Het afhalen is eigenlijk "Uniek van opzet. De mensen kunnen zelf de gerechten sa menstellen en met de wensen kan rekening worden gehouden. Dat is denk ik het unieke van deze zaak". Zelf is Jaap Zeegers met zijn ge zin nog nooit in Indonesië ge weest. „Misschien dat het er ooit nog van komt. Ik heb er al veel over gelezen en het land oefent aantrekkingskracht op mij uit. Mijn opa heeft nog gewerkt voor de Bataafse Petroleum Maat schappij". De inrichting van het eethuisje is strak, maar sfeervol. Overzich telijk ook. „Ik heb niets te ver bergen", maakt Jaap Zeegers duidelijk. „Bewust heb ik geko zen voor een eenvoudige naam: Batavia. Dat zegt de mensen ge noeg. Geen moeilijke ^fratsen, daar koopje niets voor".' J.F. van der Pijl is 20-jaar lid van het reserve-politiekorps in Maassluis. Tijdens een feestelij ke bijeenkomst van de reservis ten in het politiebureau aan de Westlandse weg kreeg de jubila ris uit handen van burgemeester Hans van Es het aan het jubile um verbonden jaarteken uitge reikt. Maassluis Het is goed denk baar dat Maassluis nog deze maand de 33.000ste inwoner kan inschrijven. Dat vermoeden is gebaseerd op de bevolkingsont wikkeling van vorige maand. Toen groeide het aantal inwo ners plotseling met 61 en kwam op 32,956 terecht Overigens was het voor het eerst dit jaar dat er sprake was van een redelijke groei. Begin 1987 stonden 32.890 mensen als Maas- sluizers te boek. Eind juli waren dat er nog maar vijf meer. Schiedam De Hulpbrug, die de Nieuwpoortweg met de Over- •schieseweg verbindt, kan vanaf vandaag voor ongeveer drie we ken niet worden gebruikt De al- sluiting voor het verkeer is no dig om verf- en herstelwerk zaamheden te verrichten. Het verkeer moet tussen half acht 's ochtends en half vijf 's middags een andere route nemen. SCHIEDAM woensdag 23 september PvdA-Jedenvergadering met Her man Bode, over wijk Nleuwland en over Waterweg-federatie, zaal Bea trix, 20.00 uur. vrijdag 25 september kleding- en speelgoedbeurs in wijk centrum De Bker, 13.00 uur tot 16.00 uur. VLAARDINGEN donderdag 24 teplamber lunchconcert door Aad Zoutendijk p de Grote Kerk, 12.45 uur. Rotterdams Nieuwsblad woensdag KW 23 september 1987 Schiedam Schiedam heeft zich voor volgend seizoen ver zekerd van de diensten van Mireille Gill'ard, die de laat ste twee jaar bij tweedeklas ser Feyenoord heeft gespeeld. De negentienjarige softbal- ster liet assistent-coach Aad Siebel gisteravond weten de-, finitief voor de nieuwbakken- hoofdklasser te hebben geko zen. Mireille GiU'ard, die een op leiding in het laboratorium onderwijs volgt, is in het bin nen- en bultenveld inzetbaar. Haar beste positie Is midveld- ster, in welke rol zij op de technische leiding van Schie dam de meeste indruk heeft gemaakt. Gezien haar snel heid en kwaliteiten aan slag, zou zij een goede openings slagvrouwe kunnen zijn. Siebel steekt niét" ónder stoe len of banken bijzonder tevre den te zijn met de komst van Mireille GiU'ard, die hij "te1 gen het einde van de competi tie intensief heeft gevolgd. Het zal van de beslissing van twee speelsters, die nog twü: felen ora door te gaan, afban) gen of de selectie van Schier dam nog meer nieuwe geich- ten zal bevatten. door PAULVAN DEN BOSCH Maassluis De nieuwe trainer-coach van de he renselectie van Elemen- tum/Green Eagles mag met recht een. 'vakidioot' worden genoemd. Ed Zaal, die dit jaar de scep ter zwaait over de vorig seizoen uit de promotie divisie gestoten Maas- sluizers, heeft zijn hele leven naar de basketbal- sport Ingericht. „Ik ben een basketbaldier", ty peert de 51-jarige, uit Su riname afkomstige Zaal. Basketbal is het aller mooiste dat er ist Ik leer iedere dag jweetj andere dingen. Er, zijn zoveel details, datje nooit uitge keken kan raken". Ed Zaal is net terug van een be zoek aan de Verenigde Staten, de bakermat van deze sport. En de route bevatte ook een bezoek aan Boston Garden, de 'tempel' van een van s'werelds beroemd ste clubs, de Boston Celtics. „Ik ga om de twee, drie jaar terug naar Boston om even bij te pra ten. In 1968, na mijn actieve car rière/ben ik er geweest om on der Bill Russell (een legendari sche ex-speler eri ex-coach van de Celtics, PvdB) een trainers- stage te volgen. Ik heb er de sfeer geproefd en ben terstond Bost a- nian geworden. De Celtics zijn één grote, groen-witte familie. Ik voel me deel van die familie. Men zegt wel eens 'eens een Cel tic, altijd een Celtic' en dat geldt zeker voor mij"/ - Na zes jaar lang bondscoach te zijn geweest ,van Suriname, kwam Ed Zaal in 1977 naar het voormalig koloniale moeder land. Eén jaar bij het Leidse Flat Stars werd gevolgd door een ne- [enjarig dienstverband bij het Éatwijkse Grasshoppers. „Ik heb bij Grasshoppers alles mee gemaakt", blikt de rijksambte naar terug, „Met de heren ben ik in de kern begonnen en uitein delijk in de eerste klasse van het rayon geëindigd. En de damesse lectie heb ik zelfs van de kadet- ten tot aan de eerste divisie bege leid. Het nieuwe bestuur stond echter vanaf vorig jaar een an der, minder prestatiegericht be leid voor. Ze waren aan de suc cessen gewend geraakt Ik kon me in dat beleid niet meer vin- Ed Zaal...'Ik heb het gevoel dat de spelers mij respecteren en naac me willen luisteren'... den. Vandaar dat ik besloot om weg te gaan, hoewel ik zeker nog niet was uitgekeken op Grass hoppers". Sloppen tegen twee dus in ons voordeel. Je hoeft daarnaast niet lang te 2ijn als je technisch maar goed bent In s/de leren spelen, dat moet er dit seizoen worden inge- Maassluis Traditioneel worden in december" door de Maassluise Sport- en Recreatie- raad (MSR) de sportkampioenen van het afgelopen jaar in het dan beslist denkbeeldige zonnetje ge zet. Hiervoor komen in aanmerking de standaardteams van Maas sluise sport- en recreatieclubs die kampioen zijn geworden in de wintercompetitie 1986-1987 of het zomerseizoen 1987. Hetzelf de is van toepassing op de indivi duele sporters. Tevens zal een sporter of team, ter beoordeling aan de MSR, vanwege een bijzondere presta tie worden gehuldigd. De kam pioenen moeten zich voor 15 ok tober aanmelden bij de afdeling sport- en recreatiezaken (tel: 01899-19111). Tip* voor dtze rubriek kunt u doorgeven Mn de tporiredakü# van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De •portredaktte ts overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en In de avonduren onder nummer 010- 4120705. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedsuijden vljfda klasse Ubre (poule 3) In De Oude Markt te Vlaardingen; Volleybal: 18.30 Rijnmond Varel/CW(h,vr). DONDERDAG 24SEPTEMBER Biljarten: 19,30 Voorwedstrijden vijfde klasse libra (poule 4) in Het Spinnewiel te Vlaardingen; Zaalvoetbal: Alexanderpol- der Rotterdam: 19.00 CKC—Groencord (d). VRIJDAG 25 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Districtsfinale derde klas se driebanden In De Kleine Conflance te Schiedam; Rol stoel baskal bal: Ooie vaars—Arrows 3. Lieuwe van Loon, die zijn de buutjaar als trainer/coach zag ontaarden in een kansloze de gradatie uit de pas bereikte pro motiedivisie, hapte namens Green Eagles gretig toe en legde de eerste contacten. Met succes. „Ik was eerst van plan een tijdje te stoppen en heb Green Eagles in eerste instantie afgewezen. Later ben ik er op teruggeko men, omdat het me toch wel lok te. Ik heb het bestuur wel laten weten dat mijn reis naar Ameri ka hoe dan ook zou doorgaan". Tijdens de voorbereiding, die zeer vroeg begon om de tijdelijke absentie van Zaal op te vangen, heeft de voormalig Surinaams international een goed beeld van zijn spelers kunnen vormen. „Ik kende ze wel een beetje, maar een echt oordeel moest ik me over hen nog vormen. Wel, ik heb het gevoel dat ze je respecte ren en dat ze naar je willen luis teren. Ze willen er in ieder geval hard tegenaan gaan om de pres taties van vorig seizoen recht te zetten". „Ik denk dat Green Eagles vorig seizoen een Amerikaan heeft ge mist. In de promotiedivisie heb je om te overleven toch een Amerikaan nodig, die toch een zekere routine, talent en lengte meebrengt". De nieuwe verant woordelijke man in de Wethou der Smithal heeft dit jaar even min de beschikking over een veelal duurbetaaldeYank en is bovendien door het vertrek van Peter van der Sluis (Voor burg) en Jan Lievaards (gestopt, speelt echter voorlopig bij Jum pers) nog meer lengte kwijtge raakt. Inside „We gaan dan ook zo spelen, dat we toch uit de verf komen", licht hij een tipje op van de taktische sluier. „We hebben wel enkele lange jongens, maar niet vol doende. We proberen dus steeds met twee lange mensen in het\ veld te staan. De meeste ploegen spelen met maar één center. Eén Op spectaculaire uitspraken zal Ed Zaal in ieder geval niet worden betrapt. Over de moge lijke kampioenskansen zegt hij: „Het is moeilijk te zeggen. Veel van de andere ploegen zijn voor mij onbekend. We proberen in ieder geval zo hoog mogelijk te komen". De heren van Green Eagles maakten hun kampioèn- saspiraties, zoals die ook bintfga de spelersgroep leven, in de competitie-opening niet waar. Het in verhouding pretentieloze AhoyVRZ tracteerae de Maa^r sluise basketballers op een 6^-jJj nederlaag... ->g Schiedam De sektie 'voetbal' van de Schiedamse Raad JKtor Sport en Recreatie moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Trj- densd de periodieke bijeenkomst met de bestuurderen van- ae Schiedamse voetbalverenigin gen maakte Jo van der Touw gis teravond bekend om privé-rede- nen te zullen aftreden. De verga dering reageerde gelaten op deze mededeling, omdat het moeilijk zal zijn een minstens zo capabele opvolger te vinden. De behandeling van de agenda leverde niets schokkends op!Hét gemeentebestuur zal zich .'bin nenkort buigen over een door de sektie 'voetbal' vervaardigd'rap port. Aangenomen wordt dat wethouder Luub Hafkamp hier mee zal instemmen, zodat de menwerkingsverbanden tussen GSS en Ursus en tussen DRJLen SVDPW verder kunnen worden uitgewerkt. - -- Het is nog niet duidelijk wat' er gaat gebeuren met de velden van DRZ, indien deze club intrektjoij SVDPW. Ook over de locatie waar Olympus Schiedam zichin de toekomst zal moeten vestigen, wordt nog steeds in het duistér getast. HOCKEY '„"J Standen: Eerst» klasse A haren: 1. Leonl- 5. oina d33 3-6 (16-4), 2. Warande 3-5(7-2), 3. Zwart Wit 3-5(7-3).J. Mvton3^8-W «W™* Pass3-3 (7-4). 6. Roomburg 3-3 (5-7). 7. HOCC 3-2(5-6), 8.Mjuwe3-1 jgj® (3-7), 10. DSHC 3-0 (2-12): Tweede klos» A heren: 1. Alecto 3-5(9^), gig. D.3. Capeile 3-4 (B-S), 4. Evergreen 2-3 (8-1), 5. Groen Ga©: 2-3\3-2),6. Cartowhea^^ 4), 7. Te Werve 3-3 (4-6), 8. VCL 3-1 (2-7), 9. Dopie 3-0 (5-10), 10. Zoetermeer 2-0.(0^: Tweede klasse A dames: 1. Spirit 3-5 (9- 6. 3). 2. Rijswijk 3-5(7-4), 3. Cartouchr 3-5 (7-5), 4. Hudlto 2-4 (4-1), 5. Roombwfl^j^^ Forescate 3-3 (6-6), 7. Voorna 2-1 (3-4), B. Zoetenneet9- Pot k 2-0 (2-9); Tweede klasse C dames; 1. Asvlon 3-5 (6-U Etten Laur 3-ö J, Sortburgh3-S(4-2),4. Dordrecht3-4(£4).5. Krimpen3-4 Prln5enbeek3-2(6-48.0mmoord3-2(6-11),9.Tempo3-0(2-6), 10.UtWty3-G(2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2