WATERWEG SPORT 'Die ene opvoering is room op 't gebakje' HANDWERK VOORVOETEN <M>st AGENDA De Ridder geeft DVO'32 opdracht HANDWERK VOORVOET! ■Bi (ONEERLIJKE VINDSTER Amnesty steunt Jomo Khasu Contractspelërs 3* SW onzichtbaar Eenakterfestival rekent op vaste publiek Ron Visser wint playbackshow in Bobbejaanland van Dalen schoenen Diamanten echtpaar in Maasland FIETS JE'S AVONDS LIEVER ZONDER? DAT IS VRAGEN OM GEDONDER. Egyptische' kunst uit Zwijndreeht UÖEïBAl M ADVERTEER MEER Furieademars in Maassluis Vergadering bij DSS'26 van Dalen schoenen Rotterdams Nieuwsblad woensdag 'RW, 30 sepfember 1987 Schiedam Na twintig jaar bij het toneel maakt John van den Berg zich- zelf niets meer wijs. Vol le zalen? De voorzitter van het Vlaardings Cen trum voor Amateurto neel is al blij als de vaste kern toeschouwers komt opdagen. Die bestaat "al sinds mensenheu genis uit vrienden, kennissen en familieleden van de spelers. Bui tenstaanders, hebben nauwelijks belangstelling voor het eenak terfestival en Van den Berg denkt niet dat dat op het derde lustrum plotseling anders zal zijn. Echt sneu vindt hij dat niet eens. Voor hem en de deelnemende verenigingen gaat het niet in de eerste plaats om open doekjes. „Het leuke van het festival is dat je eens een stuk kan spelen waar je anders niet aan toekomt". Het festival heeft nog een voor deel: „Het is de enige gelegen heid waarbij je als vereniging op ie bek mag vallen". Dat lijkt wat boud gesproken maar, legt Van den Berg uit, zo'n evenement als op vrijdag 2 en zaterdag 3 okto ber biedt de kans tot experimen teren. „Je kan dan wat zwaarde re stukken kiezen iets van Brecht bijvoorbeeld of met een eigen productie komen. Kortom, je kan eens een beetje vernieuwend bezig zijn". Te fanatiek Van den Berg zal zelf niet op de planken staan. Een jaar of wat geleden zegde hij zijn medespe lers bij De Fakkel vaarwel, voor namelijk omdat hij zichzelf te fa natiek vond.",,Ik ben iemand die desnoods zes keer per week wil repeteren, totdat 't stuk er goed in zit. Maar ik kwam tot de ont dekking datje 2oiets niet van ie dereen kan vragen". Het enthousiasme voor het ama teurtoneel is er desondanks niet minder op geworden. Hij noemt het nog steeds „een ontdek kingsreis in jezelf".'Maar dat is organiseren ook, in zekere zin, en die kant ligt hem ook heel goed. Dat blijkt wel, want Van den Berg zit ook in het comité dat het Haring- en Bierfeest or ganiseert. „Tja, ik ben nou een maal een druk baasje". Overeenkomst Tussen dat jaarlijkse volkseve nement en het eenakterfestival bestaat trouwens een belangrij ke overeenkomst. Beide spekta kelstukken beleefden hun eerste i vjenng van laardingen 700 jaar stad' en zijn dus allebei precies even oud. Omdat het dit jaar de vijftiende keer is wilde de organisatie er een jubileumuitvoering van ma ken, met dezelfde gezelschappen als destijds het spits afbeten. Dat is niet helemaal gelukt enkele verenigingen hadden elders al afspraken lopen. Wel van de partij zijn de acteurs van Litteris Sacrum uit Leiden, Sint Genesius uit België en Jan van Beers uit Utrecht; drie van de verenigingen van buiten de stad die er vijftien jaar geleden ook bij waren. Maar het accent ligt deze keer toch op Vlaardin gen. Alle zes plaatselijke vereni gingen (De Fakkel, Varia, TOV, Argus, Het Masker en ONI) staan op het programma, met stukken die in lengte variëren van een kwartier tot veertig mi nuten. Met als auteurs onder an deren Brecht, Tsjechov en Arra- baL Schiedam In het land van Bobbejaan Schoepen heeft de ,Sehiedamse banaparodist Eon Visser de eerste prijs gewonnen in een groots opgezette play backshow, waaraan tientallen komieken-in-de-dop deelna men. Het was voor de jonge Gor- zenaar een onverwachte zege, waarmee hij zeer verguld is. Bobbejaanland is een in Vlaan deren geliefd attractiepark. In de jury zaten onder anderen Barry Stevens en Jacques d'An- cona, bekend van Hennie Huis mans soundmix/playbackshow. Eensgezind vonden zij de Schie dammer het meest overtuigend. Vooral de act, waarbij hij onder fonteinen een nat pak haalde, sloeg in als een bom. Meteen joe kel van een bokaal keerde Ron Visser ïn de Gorzen terug. Ron Visser is in Schiedam-Zuid bekend als imitator van André van Duin en hij heeft reeds op Ron Visser. menig familiefeestje de lachers op zijn hand gekregen, evenals op carnaval, jubilea, openingen, wijkfeesten, personeelsavonden, schoolfeesten, bingo's en cluba vonden. Ook won hij in de Rot terdamse horeca al eens een eer ste prijs, Hij trad op in kazernes, gymzalen en cafés en op dorps pleinen en schepen. Hij breidt zijn conférences nog steeds uit. Sioux schoenen worden met de hand gemaa kt van de fijnste soorten kwaliteitsleer.Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons naar Sioux. Wie er een past, trekt hem aan. Nog jaren en |aren. Mode in damW-. her»r>- en kinderschoenen SCHIEDAM. Brtwrevesl 33c Te). 010-4269029 Geen wedstrijd Het zal er ïn de Harmonie niet om gaan wie het beste voor de dag komt. Van den Berg heeft bewust het wedstrijdelement buiten de deur gehouden. „De spelers zitten absoluut niet. te wachten op lullige kritiek van een jury. Die komt altijd met de tails dat je de verkeerde schoenen draagt of zo. Aan je be- handeling van het stuk komt zo'n jury zelden toe". Het moet gewoon een gezellig evenement worden, waarbij zowel de ac teurs als het publiek zich verma ken. Daarmee is Van den Berg toch weer terug op zijn uitgangspunt: de matige belangstelling voor het amateurtoneel. „Mensen denken bij het woord amateur onmiddellijk aan Iets dilettante rigs; ze kunnen zich niet voor stellen datje aan zoiets een fijne avond kan beleven. In hun ogen blijf je een knoeier met goede be doelingen. Dat is er niet uit te branden. Nee, ik denk niet dat ons niveau daarvoor de reden is. Twee iaar geleden voerden de Vlaardingse amateurs Een Mid- zomernaehtsdroom op als nieuwjaarspremière en toen zat de Stadsgehoorzaal stampvol. John van der Berg: „Het eenak terfestival Is de enige gelegen heid, waarbij je als amateur eens op je bek mag gaan". Idem bij De Wijze Kater het jaar daarop". 'Barbarenstad' „Misschien was het zo druk, om dat burgemeester Van Lier in de zaal zat. Dan komen alle ambte naren natuurlijk ook. En de ge meenteraadsleden. Ik denk wel eens dat wij in een barbarenstad leven, maar goed beschouwd is 't overal eender. Een amateur heeft gewoon een achterstand. Het beste is, dat maar zo te laten en het plezier uit je repetitietijd te halen. Je bent 26 weken bezig met een stuk, voor je hobby. Die ene dag dat je het opvoert moetje zien als de slagroom op het ge bakje". Het eenakterfestival in de Har monie begint vrijdagavond om 19.00 uur en wordt voortgezet op zaterdagmiddag 13.45 uur en za terdagavond om 19.30 uur. Kaar tjes kosten vijf gulden per sessie; een passepartout kost een tientje. MaaslandJacobus van der Pol en Jenneke van der Ende uit Maasland traden gisteren pre cies zestig jaar geleden in het hu welijk. Die diamanten mijlpaal is niet ongemerkt voorbij gegaan, want de gehele dag heerste er in hun huis aan de Slot de Houve- laan een gezellige drukte. Onder de belangstellenden be vonden zich ook burgemeester Bloemendaal en haar echtge noot, die namens het gemeente bestuur hun gelukwensen aan boden. Het echtpaar heeft zich gezellig met het burgemeester sechtpaar onderhouden. Jacobus van der Pol is 83 jaar en zijn bruid hoopt in december 85 jaar te worden. Ze hebben drie dochters, zes kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Bruid en bruidegom genieten nog van een redelijk goede gezondheid en wonen nog zelfstandig. Tot aan zijn pensionering is Ja cob van der Pol schilder ge weest. Liefst 45 jaar heeft hij ge werkt bij het Maaslandse schil- dersbednjf Van der Burgh, datal bijna 130 jaar bestaat Het is daarmee het oudste bedrijf in Maasland. Het houden van dui ven en kippen waren de hobby's van Van der Pol, evenals trou wens het verzamelen van oude prenten van Maasland en omge ving. Mevrouw Van der Pol werkte eveneens in het dorp. Vele jaren verzorgde zij bij de familie Van Hemen de huishouding. I Vlaardingen Een dievegge is maandagmiddag op de loop gegaan met de portemonnee van een 18-jarige Vlaardingse, die zij onder de handen van de eigenares vandaan had gegrist. I De Vlaardingse liet bij de uitgang van de V Sc D haar portemonnee vallen. I Een vrouw maakte haar daarop attent Zij wilde de portemonnee pakken, I maar een andere vrouw was haar te snel af. Die vrouw, vermoedelijk 20 f jaar oud, gekleed in een blauw jack en een zwarte broek en meteen knoetje in het bruine haar, vluchtte in de richting van de Joubertstraat. I De 18-jarige zette nog wel de achtervolging in, maar die liep op niets uit Zender liclil fietsen c gevaarlek Anderen zien je niet e't zeil zie je ook haast mets Bovenden ben je strafbaar 8| ons is dat zo opgelost Zorg dus dal je licht t doet TWEEWIELERCENTRUM Schiedamseweg 242 Vlaardingen Maassluis Speciaal voor deFurie-ade heeft Amnesty International een stand in gericht als postkantoor. Tij dens het maritieme feest kan het publiek briefkaar ten ondertekenen. Kaarten die worden gestuurd aan de autoriteiten in Iran. Ge vraagd wordt om de men senrechten te eerbiedigen. Ook worden briefkaarten gestuurd aan de autoriteiten in Zuid-Afrika. Gevraagd wordt om de vrijlating van Jomo Khasu, een zwarte anti-apartheidsactivist, die door de Amnesty-groep Maassluis als gewetensge vangene is geadopteerd. De briefkaarten worden naar Iran gestuurd in het kader van een grote actie van Amnesty International om de mensenrechtensitua tie in Iran te verbeteren. De situatie in het land van aya tollah Khomeiny is door de jaren heen steeds slechter geworden. Jomo Khasu voerde actie te gen de apartheid in het noorden van de Kaappro vincie. Op 12 juni 1986 werd hij, samen met vele anderen, onder de bepalingen van de zojuist uitgeroepen noodtoe stand, gearresteerd. Omdat het aannemelijk is dat de Zuidafrikaan nooit geweld heeft gebruikt of ge propageerd, is hij door Am nesty International als ge wetensgevangene geadop teerd. Amnesty Maassluis wil het gezin en de familieleden van Jomo Khasu ook financieel ondersteunen. Door de ge vangenschap is de kostwin ner weggevallen. Belangstellenden kunnen fedurende de gehele zater- ag 3 oktober in de stand van Amnesty op de Furie- ade informatie krijgen over de briefkaartenactie. Schiedam Twee Zwijndrecht- se kunstenaars exposeren vanaf donderdag 1 oktober in deSchïe- land Galerie aan de Stadhou derslaan in Schiedam. Tot half november zijn daar creaties te zien van Frank C, Hauser en Corbeau (de werknaam van Jan de KraayJ. Van de uit Oostenrijk afkomsti ge Hauser, ïn het buitenland een gevierd kunstenaar (Frankrijk en de VS), hangen in Schiedam 'Egyptische* schilderijen. Dat wil zeggen: schilderingen op orgi- neel papyrusriet, zoals de oude Egyptenaren die maakten- De 54-jarige Corbeau is altijd in Nederland actief geweest. Zijn werk omvat onder meer teke ningen en aquarellen. SCHIEDAM woensdag 30 september bingo-dansant met llve-muzlek van de Schledamse band Mustang, dien stencentrum Woudhoek, 19,30 uur. donderdag 1 oktober Jazzfilm Round midnight, Roo Roos enzaal van Passagetheater, 21.00 uur. vrijdag 2 oktober komische film Running scared van Peter Hyams, Filmclub, 21.30 uur. muziekprogramma 'It's reverbera tion time'rond Leonl Jansen. DeTeer- stoof 21.00 uur. Ook zaterdag, zaterdag 3 oktober concert van Camino Real, Filmclub, 22.30 uur. orgelconcert door André Verweerd en Mlnimusica-ensamble, Grote Kerk, 20.15 uur. open huls bij muziekvereniging Har- pe Davids. Faassenpleln, 10.00 tot 12.00 uur. theaterstuk De Fantast, Passage- theater, 20,l5uur. poppentheater Dromekistje van Hanneke Kuipers, De Teerstoof. 14.00 uur. zondag 4 oktober koffieconcert 08K, foyer Passage theater, 11.30 uur. VLAARDINGEN woensdag 30 september inspeelvoorstelling van 'BH] zijn' van1 de confernder Henk El3lnk, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. Ook donderdag avond. film Het Wagentje van Ferrerf, Har monie Filmhuis. 20.30 uur. donderdag lokiober kleding ruil be ure In wijkcentrum De Heipaal, 13l45uur. film The color purple van Steven Spielberg, Harmonie, 14.00uur. theaterstuk Giovanni's room ge speeld door independence. Harmo nie, 20.30 uur. film La grande bouffe. Harmonie Filmhuis. 20.30 uur. lunchconcert door organist Aad Zoutendijk, Grote kerk, 12.45 uur. vrijdag 2 oktober lllm Storla de Piera van Ferrerl, Har monie Filmhuis. 20.30 uur. Ook zater dagavond. zaterdag 3 oktober Zuidamerlkaanse show Brasii Tropi cal, St adsga h oo rza al20.15 u ur. wandelconcert door Gijsbert Kok (orgel) en Trea Kuljaten (dwarsfluit), Grote Kerk, 15.00 uur. jeugdmuzlkantenfestlval, Leger des Hells, 19.30 uur. MAASSLUIS donderdag 1 oktober film Platoon, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. zaterdag 3 oktober orgelconcert Klaas Jan Mulder, Gro te Kerk. 20.15 uur. Schiedam Zelfs de aanwezigheid van vijf eon- tractspelers (John Bos, Peter van Geene, Coen van der Hoeven, Jan Lacker en Edwin Wildenberg) bracht de reserves van SW geen overwinning. Haarlem, met de na een periode van acht maanden inactiviteit debuterende oud-SW'er Peter van Velzen, won eigenlijk vrij eenvoudig met 2-5. Van Velzen, die na een dik uur werd gewisseld, opende voor rust de score. SVV bleef tot 2-2 in het spoor via doelpunten van Bené Dolhoff en een door Van der Hoeven benutte strafschop (Robin van der Laan was gevloerd). Toen Dave Marcus uit een door Van Geene veroorzaakte strafschop 2-3 maakte, speelde SVV een verlaren wedstrijd. De drie andere Haarlemse doelpunten werden ge maakt door Van der Hoeven (in eigen doel na een foutje van Bos), Fred-Jan Leusken en Ricardo Mo- niz. "De veel te strak en ook inconsequent leidende*^* arbiter L. Wagner gaf geel aan SVV'er Van der^* Laan en Roy Echteld van Haarlem. Het eerste elftal van SVV oefent volgende week^r-j dinsdag om 19.30 uur in Alphen aan de Rijn tegen de zaterdagse eerste klasser ARC, de oude club vair Ard Oosterlee, Het tweede team oefent donderdag* 8 oktober bij Excelsior'20 (19.30 uur) en zaterdag 1Q- oktober bij Kozakken Boys 15.00 uur). De landelijk - ke jeugd speelt maandag bij DHZ (19.30 uur) en za- terdag 10 oktober bij FC Den Haag (14. uur). - v Joop de Ridder (rechts) en zijn opvolger Theo Herweijer. „DVO'32 is toe aan een jongere voorzitter",' meent De Ridder. doorSIMON VAN ZUILEN Vlaardingen „Ik heb ge tracht om de sfeer in de vere niging en binnen het bestuur zo goed mogelijk te handha ven". Dat zegt Joop de Rid der, kort nadat hij het voor zitterschap van DVO'32 aan zijn opvolger heeft overge dragen. „Tegen iedereen heb ik altijd gezegd, blijf niet met de moeilijkheden zitten, maar kom op met je proble men. Dat is me aardig ge lukt", kijkt de oud-voorzitter, die tot lid van verdienste is benoemd, op de afgesloten periode terug. Joop de Ridder ('Ik heet eigen lijk Jo') heeft definitief een punt achter zijn bestuurlijke loophaan bij de Vlaardingse zaterdag vierdeklasser gezet. Met zijn zes tig jaar achtte hij zijn tijd geko men, temeer daar hij met zijn ge zondheid kampt. De sympathie ke De Ridder praat er zelf liever niet over, maar na twee zware hartoperaties leeft hij verder met dne kunstkleppen. „DVO'32 is toe aan een jongere voorzitter", meent hij. „Ik merk te dat de afstand met de groep te groot werd". In Theo Herweijer (42) heeft DVO die opvolger gevonden, Herweijer maakte nog niet eerder deel uit van het bestuur. Als lid van de jeugdcommissie en als pupiUensecretaris was hij echter al bij het verenigings werk betrokken. Met 35 'dienstjaren' heeft Joop de Ridder voor DVO een aardige staat van dienst achter de rug. Sportief gezien tot in het eerste elftal en op bestuurlijk niveau zes jaar als bestuurslid en acht jaar als voorzitter. Zij het dat De Ridder het bewind over de vere niging over twee periodes uit smeerde. Impasse Van 1967 tot 1972 was hij voorzit ter, als opvolger van Wim Poot en in 1984 volgde hij de tussen tijds afgetreden Rinus Coenradie op. Waarmee de DVO'er in hart en nieren zijn club uit een impas se hielp, want de kandidaten stonden niet ïn de rij. De Ridder, die zichzelf nog als een verenigingsman van de oude stempel beschouwde, heeft het met de gewijzigde mentali teit van nu wel moeilijk gehad. „Ik kan me er wei in verplaat sen, maar onze instelling was toch heel anders. Echte vereni- gingstrouw vind je praktiseh niet meer. Ze gaan tegenwoordig ook zo gemakkelijk weg", „Maar als iemand het niet meer naar zijn zin heeft, moetje het niet meer doen", voegt De Rid der er aan toe. Tegelijk met het vertrek van Joop de Ridder on derging het bestuur nog een wij ziging, Penningmeester Gerrit van Alphen werd opgevolgd door Henk Nobel. Bij zijn afscheid heeft Joop de Ridder 'zijn' vereniging een op dracht meegegeven in de vorm van het beleidsprogramma. In dat meerjarenplan zijn de lijnen uitgezet, met ais leidraad dat de amateurstatus die DVO altijd heeft voorgestaan gehandhaafd moet blijven. „We zijn niet tegen sponsoring", aldus De Ridder, „maar die moei dan wel bestemd", zijn voor de hele vereniging". - Veel aandacht wijdt DVO aan de jeugd, zeker nu de Zuidbuurt",*, door verhuizingen naar Holy steeds meer door de jeugd wordt J ontvolkt. Een fusie staat echter niet hoog in het vaandel „DVO'32 is gezond", zegt De Ridder. „We gaan graag als zelf- standige vereniging verder". Meisj' es In dat streven past ook het ver- der van de grond krijgen van het r damesvoetbal. Dat heeft bij_; DVO goed wortel geschoten," maar kan altijd nog beter. In na-"' volging van andere clubs is sinds' kort het meisjesvoetbal geïntro duceerd. Er wordt al getraind, maar het aantal is nog net te wei nig voor competitie voetbal. Een deel van het beleidspro- - gramma, dat grotendeels al is ge- realiseerd, hetreft de renovatie van het clubgebouw. De werk-"" zaamheden zijn bijna voltooid.**; Met een officieel tintje wil DVO de grondige opknapbeurt, waar in een nieuw isolatiesysteem veel geld in de knip houdt, bin nenkort enige luister bijzetten. flllllllllllllllllll[Illl^!lflllllillll^llllljflliillllilll!l^llll[llflllUIllfIUllIllEllfflfll[flIIllllllJllllll^ui, jiinifiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiuifiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiimiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiimiiuf} - Maassluis Tijdens de Furieade, het jaarlijkse maritieme spek takel van Maassluis, presenteert ook de wandelsportverenïging VTM zich zaterdag aan het publiek met de organisatie van de tweede Furieademars. Tussen negen uur 's ochtens en. één uur 's middags kan men van af de gymzaal Leeuwerik aan de Leeuwerikstraat vertrekken voormarsen over 5,10,20 en 30 km. Alle routes passeren die dag de Koe/Paardbrug, die als het v/are alle aktiviteiten doormid den snijdt. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden zonder herinnering en 4,50 gulden met herinnering. Vlaardingen Voorzitter Ab Schotel opent vrijdag 16 oktober in het clubgebouw aan de Marathonweg om 19.30 uur de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Opvallend is, dat op de agenda van deze bijeenkomst niet het punt 'fusie' of 'samenwerkingsverband' voorkomt. Wel zal het bestuur van Door Samenwerking Sterk weer op sterkte gebracht moeten worden. Nadat tussentijds al de herten Purper, Van der Valk en Poldervaart waren afgetre den, stellen nu ook de heren Hartendorp en Van der Sman zich niet voor een nieuwe ter mijn beschikbaar. Als kandidaten voor het be stuur worden voorgesteld de heren Braven- boer. E. van Aarden en A. van Aarden. HiiiiuiitiiiimiiiiiiiiiiittiiiiiuiiitiiiiimiKiMitiiiiiiiiiiiiiiiiiitiimii SPORTAGENDA WOENSDAG 30 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrljden vijfde klasse llbre {poule 3) in De Oude Markt te Vlaardingen; Zaalvoet bal: Margriethal Schiedam veld 1: 19.00 VFC—OLDl (d); Westwljkhal Vlaardingen: 21.00 VlaardingenDe- mos(d), 21.45 VZ'81—VOB. DONDERDAG 10KTOBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse llbre (poule 4) in Het Spinnewiel te Vlaardingen; 19.30 Voorwedslrijden vierde klasse llbre (poule 3) In Café Van der Valk Ie Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse fibre (poule 4) in De Kroon te Vlaardin gen; Zaalvoetbal: Energlehal Rotterdam veld 1:19.00 Neptunus—HBSS (d); Zaalhandbal: 19.30 UV6— Tornado(h.w). VRIJDAG 2 OKTOBER Hockey: 20.00 Algemene ledenvergadering Spirit in clubgebouw. .iiiiiiiiiiiiiiiiiijfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiiimiiiiiitiii Sioux schoenen warden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige, steun. Vraag dus bij ons naar Sioux. Wie er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. Mode In d&^nes-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAX 4,Broersvest 33c, tel. 010-42-3029 "j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2