m t.o. ons modehuis. [TERDi Diapresentatie over kastelen in rivierenland Hoofdofficier neemt afscheid om nieuwbouwwerf Modehuis Alja biedt u een zeer grote keuze in kwaliteits mantels van vele Europese topmerken. Ook in kleine, specifiek korte en grote maten. Reeds vanaf f 498,- Afgebeelde mantel: trenchtype in cashmere f 865,- Modehuis Broersvest 109113 Schiedam WM Rotterdams Nieuwsblad donderdag i oktober. 1987 'RW/ eigen nieuwsbulletins gaat samenstellen en lezen. Dat® betekent dat bet monopolie van de Radio Nieuwsdienst van het ANP wordt doorbro ken.- J: - Het programma van Radio Rijnmond gaat nu veel lij-, ken op de formule van de Engelse regionale zenders van de BBC. Daar zijn de plaatselijke zenders ook de, hele dag in de lucht en het opmerkelijke is, dat het vul-( len van die twaalf uur niet zo erg veel meer kost dan het maken van een program-, ma van drie uur. Minister Brinkman durft. Hij heeft Radio Rijnmond toestemming gegeven om twaalf uur per dag te gaan uitzenden.Het kan niet an ders of de andere regionale omroepen in het land, en ze ker de oude gevestigde sta tions in noord en zuid,kij- ken tandenknarsend naar wat er hier in Rotterdam gaat gebeuren. Wat Radio Rijnmond gedaan gekregen heeft is nietm inder dan een doorbraak in het dogma tisch strakke regiem,waarin de omroep in Nederland wordt geperst.'.- Op zichzelf is dit experi ment een logisch gevolg van wat erin de omroepwereld gaande is. Een jaar of twee geleden lieten alle regionale omroepen, uitgezonderd Rijnmond, rich verleiden om mee te doen aan een proef om landelijke en re gionale omroepen te integre ren op de nieuwszender Ra dio Dat leidt in deze regio tot de brokkeligheid rond het nieuws op Radio L Eerst het nieuws, dan iets fluttigs en vervolgens de Ster-recla me. Dat komt doordat tij dens die fluttigheid de regio nale zenders hun eigen nieuws brengen. De luiste raars elders in het land mer ken weinig van die romme ligheid omdat ze dan naar hun eigen nieuws luisteren. Radio Rijnmond heeft zich indertijd met hand en tand tegen deze opzet verzet In de eerste plaats omdat het niet in het keurslijf op Ra dio 1 wilde worden gedron gen, waarop in feite de lan delijke omroepen de dienst uitmaken. Uitbreiding van zendtijd kan menldan wel vergeten. Want de landelijke omroe pen rijn natuurlijk niet voor niets zo gebrand op deze in tegratie van landelijke en regionale zenders. Hoe meer door Koos de Gast DordrechtIn het Bezoe kerscentrum De Merwelandén in- Dordrecht wordt "dooi het Natuur- én Recreatieschap De Hollandse Biesbosch zondag. 4 oktober eén diapresentatie oyer-kastelenin het 'rivieren- land- gegeven. Onder het rivierenland wordt het gebied bedoeld dat door de Rijn en Maas wordt ingesloten. Gaande langs de nog bestaan de kastelen of restanten daar van'zal op de betekenis daar van worden ingegaan. Een vrijwilliger van het schap, B. Snelders toont de dia's. De aanvang in het bezoekerscen trum aan de Baanhoekweg 53 is „14.00 uur. De presentatie duurt negentig minuten cn de toegang is gratis. hiiis door de minister van jus- Mr. De Jong wordt door mtnis- titie, Korthals Aites, benoemd ter Korthals Altes 'gefeliciteerd tot commandeur in de orde met zijn benoeming tot comman- van Oranje Nassau. Vandaag is deur in de orde van Oranje Nas- als zijn opvolger mr.A. Herstel sau. geïnstalleerd. Hij was tot voor kort hoofdofficier van justitie in Utrecht. Mr. De Jong werd in 1971 hoofdofficier van justitie, maar begon veertig jaar geleden als ambtenaar, op het openbaar ministerie aan de Noordsingel. Hij studeerde, rechten in Utrecht. Rotterdam De hoofdof ficier van justitie van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam mr.J.D. de Jong heeft gistermiddag tijdens een receptie in de Burgerzaal afscheidgeno men. "Hij gaat met pen sioen. Hij werd tevens op het stad - Onder zijn leiding pakte justi tie de laatste jaren grote zaken aan, waaronder dé Salem-olie-: fraude en de'inval bij Slaven- burgs Bank. Ook was hij belast met de problemen rond. de Molukse opstand in Capellè aan den IJssel, stuur steeds weer Voor de bè- zal kiezen voor. een goede zaak langen van de RDM op Heij- in de Rotterdamse haven", al- plaat. Daarom heeft het nooit dus Sluis en Jonker- willen boteren tussen de hui dige werf directie.en Den Dun nen. In 1983 haalde de wethouder de woede op zijn hals, toen Jonkeren Sluis de RDM leid den. Rotterdam wilde de op papier gesloten reparatiewerf op Heijplaat open hóuden en stelde 25 miljoen gulden in het vooruitzicht. Die belofte heeft Den Dunnen nooit waar ge maakt Een tweede aanvaring ont stond rond de exportvergun ning voor nog eens vier onder zeeboten voor Taiwan. Rotter dam keerde zich publiekelijk tegen deze order. Het gemeen-, tebestuur vreesde dat de moei zaam opgebouwde relatie met China zou worden geschaad. Niet lang daarna onderschreef Rotterdam ook nog eens de conclusies van een rapport, waarin stond dat er op de ma- rinemarkt wel plaats s'öor de RDM was, maar niet voor WF. Geen verlies Toeval Een eventuele, sluiting van de En dit voorjaar nog zat Den nieuwbouwwerf betekent vol- Dunnen de Schiedamse werf gens de directie niet, dat de re- dwars, toen hij tijdens de on- paratïesector in de moeilijkhe- derhandelingen tussen WF en den komt. „Wij gaan er vanuit Vlaardingen Oost een plan dat de nieuwe combinatie het lanceerde, "waarbij Vlaardin- komend jaar zonder verlies gen Oost, het nu failliete Boele doorkomt", zegt Sluis, en Niehuis van den Berg WF meent dat de druk van de zouden fuseren. ketel is .nu de capaciteit bij Het toeval wikdat uitgerekend Verolme is gehalveerd en bij Wilton-Fijenoord en Rotter- Vlaardingen Oost met een dam nu aan de basis staan van kwart is verminderd. Boven- eën Herleving van dé failliete dien verdween een andere werf Verolme Botlek. „Van v "concurrent, Boele in Bolnes, onze zijde 'geen oud zeer;- Dat van de markt. Ook is het nog zeker niet Maar laten we ho- de vraag of Niehuis Van- pen dat Den Dunnen nu ein- den Berg in Pernis zich in vol- del.ijk over de affaire tussen de Ie omvang op de reparatie- RDM en Wilton heenkijkt en t "markt 2al begeven. Kwetsbaar De nieuwbouwwerf is volgens de Wilton-directie van belang voor een goed functioneren van de drie. reparatie werven, die zijn samengebracht in de WF-holding.: „Het maakt de reparatiesector minder kwets baar", zegt Jonker. Door, de nieuwbou w-activiteiten kun nen de pieken en dalen in hét grillige reparatievverk worden ondervangen. „Dat juist Wilton Verolme Botlek en Vlaardingen Oost heeft gekocht is mede te dan ken aan de nieuwbouwwerf. Zonder nieuwbouw was Wil-, ton niet op zijn pootjes terecht gekomen. Wat de andere "wer ven parten speelde, werd ons bespaard. De gigantische kos ten van leegloop. Wij konden de mensen over en weer inzet-, ten", verklaart Jonker. TEL. 010 -4267416 Ook op maandagmiddag en donderdagavond geopend Ruime parkeergelegenheid Sport/eve pyjoma 100% kaloenen j&É tricot Diverse kleurstellingen. Maten M, Len XL. Damesslipper met patchwork lederen voorblad. Bontgevoerd, In 'de kleuren grijs, beige, navy of bordeaux. Maten 36 t/m 41 0?S li 1 Vendor Arricda. Acryl/wol. Uitéén bol (350 grambreit u een pullover met lange mouw. Naald 3,5. Diverse kleuren. Vendomatic vaatwasser. 1 programma's ind.: spaar- en delikaat - - -Ji» programma. RVS-kuipen rNaswif-binnendeur. Eigentijdse 2-zitsbank. Een voudig uitklapbaar tot een royaal 2-persoonsbed 160 x 190 cm. pAJ* ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 3