nUHMEG 2e Tuinsingel komt met herzieningsplan SPORT 15 Ondergronds verzet doet Pellegrom pijn I— I Lesbrief over strips ook los verkrijgbaar j Bond vergeet Gophersj WADDEN-PROJECT OP CASIMÏR IS UNIEK Meidenpop in Dug-Out Vergeten straatje wacht op antwoord Tien jaar GundUach een feestje waard Hoeks Zwembadfonds wachten beu Minima naar Voedi n gsbond-FN V De Monchy wil 'morgensterren' al't huisvuil laten scheiden Busbaan Holy tijdelijk open Piet de Nijs Jan Bonis hoofdcoach bij Holy Schiedam begint 30 april Hoek van Holland: het pantser is doorgeroest UVG is te slim voor Hollandiaan In de 2e Tuinsingel is het zelfs voor voetgangers moeilijk manoeuvreren, zoals cte bewoners dagelijks ondervinden Schiedam Elke dag weer verheugt het de 'bewoners van de 2e Tuinsingel in Schiedam dat de post gewoon op de deurmat ligt. Ze zijn blij dat de postbode htm straat nog weet te vin den. De vuilnisman komt al jaren niet meer langs; de enige 'bezoe kers' zijn automobilis ten, die op koopavond of marktdag een plekje zoeken voor hun wagen. De stilte mag het woongenot in het afgelegen straatje tussen Schiedam-Oost en -Centrum oan bevorderen, de nadelen zijn toch niet gering. De vuilniszak naar de hoek van de straat gou wen Is nog tot daar aan toe. Dat doen de acht gezinnen zonder inorren. Maar dat brandweer en politie in tijden van nood niet snel ter plaatse kunnen zijn, is toch een benauwend idee. En dan is er nog het verkeerspro bleem, Het is niet leuk als je je ei gen straat niet met je auto in of uit kunt. Vorige week zetten de bewoners al hun kleine en grote ergernis sen op papier. Ze adresseerden hun brief aan burgemeester en wethouders en deden er meteen een gedetailleerde tekening bij met suggesties om de moeilijkhe den op te lossen. Parkeerproblemen Allereerst willen ze een ge stroomlijnde straat, waaruit de twee 'flessehalzen' zijn verdwe- hen. Door die vernauwingen bij de in- en uitgang ontstaan par keerproblemen. Verder moet de straat aan beide uiteinden wat worden omgebogen om het uit zicht te verbeteren. Vooral de hoek met de Singel is gevaarlijk: daar zie je zelfs een vrachtauto, die aan het laden of lossen is, nog over het hoofd. „Als hij tenminste niet in onze straat staat en de boel blok keert", zegt Tom van Noort met een boosaardige grijns. Want ook dat komt herhaaldelijk voor. Het eenrichtingverkeer op dat stukje van de Singel dwingt iedereen tot rare manoeuvres. Daniël Vanmeerhaeghe, Yvette Ver- cautere en Paula Klarholz kun nen nog meer gekke situaties in hun straat opnoemen. Een kran tejongen, die zich op de smalle stoep tussen de gevel en gepar keerde auto's door wringt Een fiets, die niet uit de gang het trot toir op kan. Water, dat tegen de gevel blijft staan omdat de stoep niet naar de goot afloopt. Behoud „Verbetering volgens ons voor stel betekent het behoud van een straatje dat al ruim 130 jaar oud is", zegt Tom van Noort. Volgens hem hebben de bewoners zelf hun steentje al ruimschoots bij gedragen aan het tegengaan van de verpaupering. Hun huizen zien er piekfijn uit en ze vegen zelf de straat, omdat 'de reini gingsdienst het laai afweten. Nu mag de gemeente de handen eens uit de mouwen steken, zegt ook de bewonersvereniging Schiedam-Oost. Jacques Freijee beoordeelde namens de BVSO het ontwerp van Vanmeerhaeg he. „Leuk", vond hij het, te meer omdat de vereniging al jaren zeurt dat dit deel van de wijk ook aan stadsvernieuwing toe is. Tot nu toe blijken de renovatieplan nen enkel uit het dichtplanken van woningen, wat de buurt vol gens Freijee 'een rafelig aan zicht' geeft. De bewoners zij'n geduldig ge noeg om de stadsvernieuwing af te wachten. Maar aan hun nood situatie kan ondertussen toch wel iets gedaan worden? Van meerhaeghe heeft uitgerekend dat de noodzakelijke verbeterin gen niet meer dan 30.000 gulden hoeven te kosten. Sinds de brief aan de gemeente op de bus werd gedaan wacht de 2e Tuinsingel met nog meer spanning de komst van de post bode af. Vlaardingen Hoe komt het dat op Terschelling zoveel ver schillende plantensoorten groei en? Hoe steekt het voedselweb in de Waddenzee in elkaar; welke dieren eten wat in het natuurge bied rond de eilanden? Ant woorden op die vragen zijn deze maand te vinden op een exposi tie in scholengemeenschap Casi- mir in Vlaardingen. Leerlingen van de vierde klas van de vwo-afdeling van de school trokken vorig jaar juni vier dagen naar Terschelling om bodemgesteldheid, plantengroei en voedselketen te onderzoeken. De resultaten van dat onderzoek zijn te bezichtigen opde tentoon stelling, die de titel Terschelling dubbel en dwars' heeft meege kregen. Leraar Menno Schutter noemt het project op het Waddeneiland zonder meer uniek. Leraren bio logie, natuurkunde-en tekenen begeleidden de reis, waarbij de op school geleerde stof in de oraktijk kon worden gebracht. *,En die stof is, als je het in eer> leslokaal moet Ieren, nogal droog", aldus Schutter. De leer lingen waren dolenthousiast over het experiment. „We moes ten ze eerder afremmen dan sti muleren". De expositie werd vrijdagavond door wethouder Maarleveld geo pend en is nog tot het einde van de maand te zien in de hal van de school aan de Claudius Civilis- laan. Schiedam Dat iemand na veertig jaar trouwe dienst een cadeautje van zijn zaak krijgt, is goed gebruik. Dat iemand na 25 jaar een aardigheidje ontvangt, komt ook geregeld voor. Maar reeds na 1 0 jaar de centrale fi guur te zijn op een receptie, dat is slechts enkelingen voorbehou den. Het unicum overkwam Willem Gundlach, de 58-iarige duizendpoot van de Schiedamse Federatie van instellingen voor sociaal-cultureel werk en sa menlevingsopbouw. Als de club- en buurthuiswer kers van Schiedam het ergens over eens zijn, dan is het wel dat Willem Gundlach naast zijn veelzijdigheid een hartelijke warmte demonstreert, waardoor het gewoon een plezier wordt bij de Federatie langs te gaan. „Hij Willem van de Federatie: graag geziene figuur in de zfjnssector. hoort gewoon bij het meubilair", vindt gemeentelijk jeugdconsu- lent Joop van Broekhoven, die zich een Federatie zonder Wil lem Gundlach nauwelijks kan voorstellen. „Het zal ons ver drieten als Willem over twee jaar voor de VUT mocht kiezen", aldus Wim van Meenen, chef de bureau van het kantoor aan de Overscbiesestraat. Willem Gundlach kreeg tijdens zijn jubi leumviering in Klubhuis Zuid een walkman cadeau. Hij had die oordopjes aanvankelijk maar onzin gevonden, maar was be keerd nadat hij er een keer prachtige klassieke muziek door had gehoord. Het manusje-van-alles werkt bij de Federatie in WSW-verband. Hij is uitgeleend door bedrijfsge- meenschap Schiemond, waar men enorm opkeek van de be langstellingdie er in Schiedamse welzijnskringen voor de jubile rende Gundlach bestond. Hoek van Holland Het Hoek se Zwembadfonds heeft er schoon genoeg van om met een kluitje in het riet te worden ge stuurd. Sinds 1974, toen het fonds op initiatief van de deelge- meenteraad in Hoek van Hol land werd ingesteld, zijn alle po gingen gestrand om een over dekt zwembad aan te leggen. „Telkens weer bleken cfe plan nen, nu eens ambtelijk in Rotter dam en dan weer in politiek Hoek van Hólland, niet ontvan kelijk. Het struikelblok leek steeds weer de exploitatie-opzet en de ramingen van kosten en opbrengsten", aldus het bestuur ■van het Zwembadfonds in een open brief aan de deelraad. Volgens het bestuur, dat nu al dertien jaar vergeefs probeert in de Hoek een zwembad te realise ren, is in de talloze plannen be wust en zorgvuldig gekozen voor een particuliere exploitatie-op zet. Het fonds verwijt de deelraad dat geen enkel plan heeft geleid tot positieve of negatieve besluit vorming, „hoewel bij verkiezin gen een overdekt zwembad ja renlang als prioriteit bij alle par tijen hoog scoorde". Ook een voorgestelde samenwerking met wijkgebouw De Hoekstee kwam niet uit de verf, doordat de poli tiek driemaal de kwestie uitstel de tot na de verkiezingen. Schiedam Paul Andela van de Voedingsbond-FNV komt uitke ringsgerechtigden vertellen, wat de gevolgen van het regering^ beleid 2ïjn voor de minima. Hij bespreekt vooral de miljoenen nota, op Prinsjesdag aan het par lement gepresenteerd. Belang stellenden kunnen dinsdag 13 oktober vanaf 13.30 uur terecht in dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam. Vlaardingen Je reinste vorm van kapitaalvernietiging: zo noemt ir. C. Chr. de Monchy uit Vlaardingen het zogenaamde anti-morgensterrenverbod. Dat niet iedereen bij nacht en ontij vuilniszakken mag oj maken op zoek naar bruikl afval, kan de milieubewuste elektrotechnicus billijken. Want vaak maken clandestiene 'vuil- nislieden' er maar een rommel tje van en moet de reïnigings- aienst extra personeel inzetten om de troep weer op te ruimen. Maar de zogenaamde 'morgen sterren' hebben ook hun goede kant, vindt De Monchy. Oude meubels, die anders zouden ver dwijnen in de ovens van de Af valverwerking Rijnmond, worden opgeknapt en krijgen weer een nuttige bestemming. Daarom heeft De Monchy schriftelijk een initiatiefvoorstel ingediend bij de Vlaardingse ge meenteraad. Hij wil dat een par ticulier bedrijf onder toezicht van de gemeentelijke reinigings dienst vergunning krijgt om voor de vuilnisman uit te njden. Deze erkende 'morgensterren' zouden dan op hun gemak het huisvuil kunnen scheiden in bruikbare en onbruikbare za ken. In de huidige situatie is het 20 dat 'vuilnisstropers' kunnen rekenen op een bekeuring, die kan oplopen tot driehonderd gulden. De Monchy kwam op zijn idee, omdat hij op rommelmarkten in de Lijnbaanhallen regelmatig meubels en gebruiksvoorwer pen zag die 'snuffelaars' bij het vuilnis hadden gevonden. Die afdankertjes waren soms nog in zeer goede staat De Monchy: „Het zou toch krankzinnig zijn. om die spulletjes te verbranden? Zoiets noem ik sociaal onaan vaardbaar". Hij wacht in span ning af, of de gemeenteraad zijn. voorstel de moeite waard vindt. Vlaardingen De winkeliers van de Holierhoek kunnen hun vreugde niet op. Sinds eind vori ge week mogen ook personenau to's gebruik maken van de bus baan tussen de Parijslaan en de Korhoenlaan. Daardoor is hun winkelcentrum veel beter be reikbaar geworden, zeggen de middenstanders. Maar de openstelling is slechts tijdelijk en niet het resultaat van jarenlang lobbyen. De vreugde is dus van korte duur. Dat de win keliersvereniging even haar zin krijgt, heeft te maken met de re constructie van de Reigerlaan, de gewone toegang tot Holier hoek. Zodra het werk aan de Reiger laan klaar is, gaat de busbaan weer dicht, verzekeren de ver- keersambtenaren op het Vlaar-i dingse stadskantoor. Dat werk zal nog tot eind november duren. Piet de Nijs, de conciërge van wijkgebouw De Erker in Schie dam-West, gaat met pensioen. Enkele vaste gebruikers van het centrum, zoals peuterspeelzaal 't Krekeltje en de bewonersvere- niging, bieden de jubilaris, dieJ deze maand 65 jaar wordt, een receptie aan. Piet de Nijs viert zijn afscheid op donderdag 29 oktober van vijf tot zeven uur, uiteraard in De Erker aan de Jan van A vennesstraat. Maassluis In jongerencen trum Dug-Out nemen de meiden het heft in handen. Om de be zoeksters meer te betrekken bij de georganiseerde activiteiten is er zaterdagavond 10 oktober een meidenavond. Twee vrouwelijke bands zullen hèt feest extra cachet geven, Jamrax en Twin-O-Twin zullen het publiek met aansprekende muziek een plezierige avond be zorgen. Jamrax staat voor gi taarpop geïnspireerd door Roots '77. Van 20.30 uur kunnen be langstellenden naast meiden mogen toch ook jongens naar binnen aan het Mackaypïein terecht. =E door KOR KEGEL Schiedam Een boef, die zo |j vergeetachtig is dat hij soms =E zijn eigen portemonnee steelt, g leest in de krant over een kost- H baar juweel en wil dat gappen, S§ maar eenmaal op weg vergeet S hij wat hij ging doen. 1 Spreekt.dat aan? Nee, ander' thema. Een goochelaar die si- 3_ garen smokkelt voor zijn sui- S keroom. Een ambassadeur die postzegels verzamelt en op stu- diereis probeert juist die ene S - felbegeerde. zeldzame zegel te §=- krijgen'. Een nerveuze journa- L Een popgroepzangeres die i de haverklap in slaap suk- iïst. Een om. kelt. Aan ideeën ontbreekt het niet in de lesbrief over strips, die op 24 basisscholen, in "Schiedam wordt verspreid onder duizend leerlingen. Samenstellers Harr Wiegman en Goos Kroeze pro beren met zulke 'ingrediënten' de kinderen te laten zien, dat maffe situades vaak heel goed geschikt zijn om met een beetje fantasie een heel scenario er aan vast te koppelen. Een twee ling, waarvan de ene helft dom is en de andere bijzonder intel ligent. Een schrijver, wiens gouden pennetje door een ek ster wordt gestolen. Alles is bruikbaar. Veel striptekenaars halen hun ideeën voor een verhaal uit de krant.. Gisteren hadden we het bericht over een kat, die'in Vlaardingen de waakhond had uitgehangen- Een inbreker sloeg geschrokken op de vlucht. Daar kun je een gekke story over schrijven. Andere striptekenaars laten zich inspi reren door de mensen om zich heen, de .ruziënde buren brj- voorbeeld, of de doodlopende straat als zij via een omwegge- tje een mooi meisje proberen in te halen. Wiegman en Kroeze doen al lerlei aardige suggesties, en één thema werken zij wat verder uit om de scholieren, die met hun lesbrief aan de dag gaan, een indruk te geven van wat er allemaal komt kijken bij het maken van een stripverhaal. De lesbrief zit leuk in mekaar. Over tien jaar stikt het in Schiedam van de tekenaars. „Nee, die illusie hebben we niet", zeggen Harr Wiegman en Goos Kroeze. „Het is al heel mooi, als dat ene talent, dat er s in al die schoolbanken zit, er s een prikkel door krijgt om door te gaan met tekenen. Boven- dien ga je door het maken van s strips inzien, welke overeen- komsten er zijn met theater en film". s Daarom zou het jammer zijn, §j als de lesbrief alleen op die 24 basisscholen werd behandeld. Ouders kunnen het boekje 'Maak een trip met een strip' ook rechtstreeks bestellen bij Wiegman Kroeze. - ^jiiiHiiiïiiiiiiiininiimffliHiiiiniiiMiiuiniHiiiiaiwiiitiiiiw^ Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 'RW, 6 oktober 1337 door DONALD BAX MaassluisDe Koninklijke Ne derlandse Base- en Softball Bond (KNBSB) heeft zich in' Maassluis belachelijk gemaakt. Hoewel het damesteam van Gophers na een (zenuwslopen de nacompetitie promotie naar de landelijke tweede klasse af dwong, bleken de Maassluise softbalsters niet in deze nieuwe indeling voor te komen. Per abuis had de bond wel en'ten onrechteThe Eagles doch niet Gophers een plaatsje op lande lijk niveau toebedeeld. Voorzitter Piet Bouts van Gop hers wist tot gisteravond nog van niets. Niets van een nieuwe in deling en niets van de fout die men op het bondsbureau in Santpoort had gemaakt. De bond had de indelingen verzonden aan de clubs, die daarin werden vermeld, zodat Gophers van alle benodigde informatie verstoken bleef. Bouts moest door deze krant van de gang van zaken op de hoogte worden gebracht en kon in eerste instantie slechts moeizaam woorden vinden voor een passende reactie. Bouts wist derhalve ook niet, dat de KNBSB in allerijl de fout had goed gemaakt door Gophers in ae oostelijk getinte tweede klas se B de plaats van The Eagles te laten innemen. Dit betekent voor de Maassluise ploeg verre reizen naar clubs als Caribe (Groningen) en Robur'58 (Apel doorn). Overigens heeft men zich bij de indeling helemaal niet door regionale aspecten laten leiden, omdat Feyenoord (2A) en Euro Stars (2C) ook de dupe zijn geworden van een indeling, waarbij men totaal geen reke ning heeft gehouden met de niet onaanzienlijke post reiskosten. „Ik wil eerst wachten tot de bond dit allemaal officieel heeft bevestigd", hield Bouts gister avond diplomatiek een slag om de arm. „Deze indeling pleegt aan reiskosten in ieder geval een ontzettend grote aanslag op de begroting. Ik betwijfel zelfs op het op die manier wel verstandig is om landelijk te gaan spelen", vervolgde de voorzitter, die zich vanavond met zijn bestuur on der meer over deze problema tiek zal buigen. „Vorig jaar speelden alle ploegen uit de buurt in dezelfde klasse. Waar om kan dat nu niet weer", hoopt hij op een bevredigende oplos sing. Overigens sloeg Gophers eind vorige week een flinke slag door voor het eerste damesteam een aantrekkelijke sponsor te strik ken. De firma Moerman en Van Eijk, een bedrijf dat in vastgoed bemiddeling doet, heeft zich voor drie jaar aan de Maassluise dames verbonden. Deze over eenkomst houdt tevens naams- verbïndïng in, zodat Gophers na ondertekening van alle contrac ten als Moerman Van Eijk- fGophers door het leven zal gaan. Vlaardingen Jan Bonis volgt bij Holy de naar Brugman Keu- kens/Neptunus vertrekkende Ab Bruinekool op als hoofdcoach. De van Euro Stars afkomstige Bonis, als speler een gereputeerd werper, had vorig seizoen de interregionale jeugd van de Vlaar dingse tweedeklasser onder zijn hoede en schuift nu door naar het eerste negental. Bonis zal het volgend jaar moeten doen zom der de inbreng van oud-international John Jonkers, die na twee seizoenen bij Holy te hebben gespeeld terugkeert naar Euro Stars. 1 Schiedam Schiedam be gint het avontuur in de hoofdklasse op zaterdag 30 april. De KNBSB streeft er naar de softbalcompetïtie zondag 4 september te beëindigen, in welke opzet voor de hoofdklasse een voorbehoud geldt in ver band met de Europa Cup, Voor alle klassen duurt de 'zomerstop' van maandag l tot en met zaterdag 19 au gustus. De competitie-indeling voor Schiedam luidt: DSC'74, EDO, Eurami/HCAW, Gambro/Twins, HHC, Quick/Onze Gezellen, Schiedam, SHELL, Terras vogels/Van Wooning en Vreeburg/Bloemendaal. De indeling voor Gophers luidt (onder voorbehoud): Caribe, Gophers, FAK, Flying Pe trels, Kinheim, Odiz Frogs, Robur'58 en TYBB. Hoek van Holland-voorzitter Nico lijk aan. „Een aantal leden medebestuursleden bedenke- verder te regeren", zegt hij. Itter Nico Pellegrom (achter de microfoon) kijkt zijn heeft bij mij het enthousiasme weggenomen om ve. door MIKË 8ELINFANTE Hoek van Holland Het pantser is doorge roest bij Hoek van Hol land. Na ellenlang be raad is het bestuur van de Hoekse voetbalver eniging eindelijk tot de conclusie gekomen dat het geen zin meer heeft verder te regeren. „De rotte appels in de vereni ging hebben een verder funktioneren van het bestuur zo goed als on mogelijk gemaakt De laatste maanden ben ik onwaardig behandeld. Ik pas er voor om mijn oren doof te houden voor de wrede aantijgin gen en beschuldigingen van een aantal mensen. Vandaar dat ik mijn funktie als voorzitter en waarnemend penning meester heb neergelegd. Dat de overige bestuurs leden mijn besluit op te stappen uit eigen bewe ging hebben gevolgd, zegt voldoende over de eenheid die we binnen de bestuurskamer 'heb ben getracht te bewa- Met name Nico Pellegrom, die afgelopen donderdag evenals se cretaris Buying, wedstrijdsecre taris Timmermans, activiteiten- bestuurslid De Man en accom- modatïeleider "Van Zwienen rond de klok van elf uur als voorzitter opstapte, is boos en te leurgesteld in de houding van enkele leden, die de laatste jaren bewust of onbewust alles in het werk hebben gesteld de werk zaamheden van het bestuur te ondermijnen. „Het kan niet lan ger zo. Er is een onwerkbare si tuatie onstaan. Vandaar dat wij hebben besloten onze zetel be schikbaar te stellen", is Pelle grom op dat moment spaarzaam n zijn commentaar. Nadere ontleding van de feiten Leert dat slechts een handvol mensen zich de afgelopen jaren tegen het bestuur van praeses Pellegrom heeft gekeerd. „Je kunt een aantal maanden doen alsof je niets hoort, maar op een gegeven moment ga je je toch van deze zaken iets aantrekken, i De leden die ik verder als on dergronds verzet zal aandui denhebben het voortbestaan van de vereniging in gevaar ge bracht Het is eigenlijk afschu welijk dat er dergelijke mensen binnen de vereniging ziin, maar het is helaas niet anders' „Misschien hadden we er goed aangedaan deze rotte appels meteen te royereren, maar ik ben een man van compromissen. Ik ga niet over lijken en wil het liefst de vrede bewaren. Niet al leen voor het bestuur, maar voor geheel voetbalminnend Hoek van Holland is dat, mijn inziens, het beste. Vandaar dat we heb ben gezegd: laat een ander deze zaak maar opknappen. Niet om de zaken voor ons uit te schui ven, maar om de interne vrede te bewaren". Pellegrom, moe geworden van alle discussies, leek nauwelijks onder de indruk van de felle aantijgingen van met name oud voorzitter SwarL Hij bleek wat te zijn gewend. Later, veel later, bleek dit slechts schijn. „Het is beter voor mezelf en mijn gezin dat ik er mee stop. Ik heb Indi sche jaren gemaakt Het enthou siasme is door een aantal mensen weggenomen", was zijn reaktie op ae woorden van Swart. Fellegrom schorste vervolgens na de stroom van woorden van Swart de vergadering voor korte duur. Nauwelijks een half uur later bleken beiden partijen tot een compromis te zijn gekomen. Een commissie van onderzoek was bereid mensen te polsen om zitting achter de bestuurstafel te nemen. Maar Pellegrom en de zijnen betwijfelen of ook het nieuw te vormen bestuur (ex- deelgemeenteraadslid Wim de - Groot wordt genoemd als de nieuwe voorzitter) een vuist kan maken tegen de ondermijnende activiteiten. „De leden moeten maar kiezen hoe het verder moet", wist Pelle grom. „We kunnen voorlopig slechts afwachten. Op 20 oktober komt de onderzoekcommissie als er tenminste animo is, met een definitief antwoord". Hoek van Holland heeft niet al leen problemen de vereniging bestuurlijk goed te leiden, maar moet tevens een ongekend hoge schuldenlast bij de gemeente Rotterdam aflossen. Hoek van Holland, dat voorde huur van de drie velden ruim 20.000 gulden per jaar moeten betalen, blijkt ook financieel niet draagkrach tig. Binnen drie jaar moet een bedrag van zo'n twaalfduizend gulden op tafel komen om de ambtenaren van de havenstand tevreden te stellen. Of dit lukt valt te betwijfelen, maar deze schuldenlast is door de bestuurs crisis voorlopig naar,de achter grond verdrongen... 1 Vlaardingen UVG toonde zich de meerdere in de Rijn- mond-derby tegen de Hollandl aan. Zelfs het gebrek aan wissels aan Schiedamse zijde kon de Vlaardingse handbalploeg in de tweede helft niet uitbuiten. De dames van Hollandiaan waren wél succesvol. Tegen HVOS viel een 22-8 overwinning te note ren. HollandiaanUVG (h) 9-12 De P*>egvan UVG was duidelijk de beier e. Er werd aan Schiedamse zijde slim en gaconcenireero gehandbald tegen Hollandlaan, datjulstnl- terst slordig acteerde. Gedurende ieen doffl van de eerste en de hele tweede helft speel de UVG zelfs zonder wissel, omdat Thorn Hoyselaar met een enkelblessure uKvtoL Ook daarvan kon de ploeg van Ronaldvan Zwienen niet profiteren. Na van 5-7 werd do eind stand 9-1 rers waren Frans Massan (Ho landiaan)en Berry Rena (UVG) met elk vier treffers. HollandlaanHVOS (d)22-BEeneenvou- diep overwinning voor trainer Wilopl Ende en de zijnen. Er werd *eer snel ge speeld met veel pogingen om een ereaK- out te lopen. Tegen het einde van deweo stnjd werd de sfeer wat vijamfig en enkete tljdsuHslultlngen waren het flMCWj»«ne Muller (zeven treffers) en Nel vogei ivtji stuk3) waren aanvallend goed op dreet-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2