Eind 1988start bouw hotel Schiedam bouwt versneld nieuw politiebureau Maassluis houdt vol: geen bordjes met stadswapen Twee overvallers postagentschap voor de rechter 'Geen huisartsen in winkelcentrum' Hoogstraatwinkeliers: nog even doorbijten Jongeren maken plan voor Sint Joris Doele It? 1IIHI1ES DASBLAD -' SEHIElIiSCli COURANT MfllWt WflïtilIG GlUiRWT fel' Eindelijk volwaardige accommodatie Maassluis 'Europa- boulevard moet veiliger' Knapperige speklapjes Rijbewijs verraadt vluchteling Erasmusschool bezorgd over 'tv-gedrag' Toestand huidig onderkomen onverantwoord Gas ontploffing snackbar Star n V Regionale redactie: Brede Havenstraat DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Stratenmakers leggen sierbestrating In het achterste stukje van de Hoogstraat. Vlaardingen Stratenmakers van aannemer Matthijsen leg gen momenteel sierbestrating in het stukje Hoogstraat tussen de Afrol en de sluizen. Vele winkeliers hebben een zucht van verlichting geslaakt toen de mannen aan het werk gin- gen. Al sinds 1978 drong win keliersvereniging t Oude Hooghstraet aan op een face lift voor de straat, die er maar slordig bij lag. Op zaterdag 27 november viert de straat feest: dan is het werk gedaan. Hoewel het werk een aanvang heeft genomen zijn de winke liers nog wel een beetje in mi neur, Het is al de derde keer dit iaar dat de straat is openge broken, en dat haalt de loop naar de winkels er een beetje uit. Zij zullen blij zijn als het werk achter de rug is. Nog even doorbijten. De opknapbeurt voor de straat is te danken aan het feit, dat dit jaar riolering en waterlei ding moesten worden opge haald. Toen moest de bestra ting toch worden vernieuwd en kon het verfraaiingsplan voor de straat zonder al te veel extra kosten worden uitge voerd. Een bloem bakje en wat extra lantaarnpalen konden er bij de gemeente nog wel af. En zo vormt de straat straks een volwaardig deel van de Hoog straat, en niet meer een arme tierig aanhangseltje. Bakker Frans Hazenberg, bestuurslid van de winkeliersvereniging, is er wat blij mee. En zijn col lega-winkeliers ook, heeft hij gemerkt. Die zijn aan 't schil deren geslagen, om ook hun pand een beter aanzien te ge ven. Vlaardingen Zo'n 250 handte keningen heeft Lucy Millar al verzameld onder mensen, die met haar van mening zijn dat de verkeersveiligheid op de Euro- p'aboulevard danig te wensen over laat Langs de busbaan ont breken in Vlaardingen een trot toir en een fietspad, terwijl toch veel mensen via die weg naar school of naar het werk gaan. „Iedereen vindt dat daar hoog nodig iets aan gedaan moet worden", aldus mevrouw Millar. Zij biedt vanavond de handteke ningen aan wethouder Chris van Roon (verkeer) aan. Donderdagmiddag raakte op de busbaan een 14-jarige fietser zwaar gewond bij een botsing met een RET-bus. Dat ernstige ongeluk zette mevrouw Millar aan tot haar actie. Zij schreef een brief aan de wethouder en ging, samen met haar kinderen en .hun vrienden, de deuren langs om handtekeningen. „Ik heb er niet zoveel tijd in gestoken", zegt [.zij, „maar iedereen bil wie ik aanbelde heeft getekend". Vlaardingen moet maar een voorbeeld nemen aan Schiedam, vindt Lucy Millar. De busbaan -vormt behalve voor bussen ook .voor bedrijfsbusjes, taxi's, brom- fietsers, fietsers en voetgangers 'uit Holy-Noord de snelste ver binding met Schiedam. In' - Vlaardingen loopt de busbaan door onverzorgde grasvelden met weelderig struikgewas, dat Volgens de ondertekenaars no dig gesnoeid moet worden. - 'Voorbij het dijklichaam, dat de grens vormt tussen de beide ste- - dén, zijn wel een fiets- en voet- -/pad aangelegd langs de busbaan. Waarom zou dat in Vlaardingen niet kunnen, vraagt mevrouw - Millar „zich "af. Zij hoopt van avond de commissie verkeer te .-overtuigen van haar gelijk. Schiedam De speklapjes die gistermiddag in de Ou degeeststraat in Schiedam in de vuilnisemmer ver dwenen waren wel heel erg knapperig geworden. De brandweer moest ze zelfs komen blussen. De bewoner zette de spek lapjes op het vuur en ging boodschappen doen. Na een tijdje stonden de lapjes in brand. Buren, die de scherpe lucht roken, waar schuwden de brandweer. Vlaardingen Een 35-jarige man, die al sinds oktober vorig jaar uit een gevangenis in Am sterdam was verdwenen, is deze week door de Vlaarding- se politie gearresteerd. De man liep tegen de lamp bij een rou tinecontrole. Toen hij zijn rij bewijs moest laten zien, bleek dat nij zich voor een ander wilde uitgeven. Hij werd overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat hij na een verlof uit het huis van bewaring, niet meer naar Amsterdam was terugge keerd. door CHRIS WOERTS Maassluis Eind 1988 gaat de eerste paal de grond 'in voor de bouw van een hotel nabij boer derij-restaurant De Rid derhof aan de Sportlaan in Maassluis. In totaal wordt een complex ge bouwd dat 75 kamers om vat Directeur R.R.I. van Hemerik heeft dit tegen over deze krant bevestigd. Met de bouw van het ho tel is een investering ge moeid van 4 miljoen gul den. ïng.M, van Dorp van het Randstedelijk Bouwconsult in Vlaardingen heeft opdracht gekregen om het hotel te ont werpen. De eerste schetsteke- n in gen zijn aan het einde van deze maand gereed. Van Hemerik nam boerderij- restaurant De Ridderhof onge veer anderhalf jaar geleden over. Toen al liep hij met plan nen rond voor een hotel. Die plannen brengt hij nu ten uit voer. „Omdat er denk ik be hoefte is aan een betaalbaar hotel", maakt de eigenaar van onder meer het befaamde ho tel-restaurant De Zalm in Gouda duidelijk. „In de regio heb je hotels waar een kamer tussen de 250 gulden en 350 gulden kost. Dat is veel geld. Wij duiken ver onder die prijs. Ik denk dat je met een tarief van rond de 175 gulden veel mensen van dienst kunt zijn. Niet alleen zakenmensen, maar ook, en dan vooral in het zomerseizoen, de toeristen". Volgens de directeur zijn de bouwkosten relatief laag. „Voor rond de 50.000 gulden bouwen wij een hotelkamer. Je hoort veel projectontwikke laars zeggen dat dat niet kan. Die bouwen kamers van 105.000 gulden. Natuurlijk;'het zijn geen suites die wij gaan neerzetten, maar toch zit alles erop en eraan. Gemiddeld zijn de kamers acht bij vier meter en dat is heel behoorlijk, In to taal zijn de kosten vier miljoen gulden. Daar zit werkelijk al les in. Tot de haarfoHn op de kamer toe". Lunch Met de bouw van het hotel speelt directeur R.R.I. van He merik in op de economische ontwikkelingen in ons land. „De zakenman geeft niet on nodig veel geld meer uit. Dat zie je ook aan de lunches. Je kunt wel een lunch blijven aanbieden van 100 gulden, maar als de zakenman maar 60 gulden te besteden heeft, dan moet je daar op inspelen. Ik denk dat een hotel in Maas sluis aanslaat. Vooral voor toe risten die met de boot vanuit Engeland komen is het ide aal Van Hemerik is tevreden over de ontwikkeling van boerde rij-restaurant De Ridderhof sinds de overname. „Al kan het altijd beter natuurlijk. In dit vak kun je nooit helemaal tevreden zijn. Je moet alert blijven. Wat betreft bet zaken- gebeuren moet ik zeggen dat we wat meer aanloop hadden verwacht We doen er alles aan om de mensen binnen te krijgen. Maar voor de rest draait het gewoon goed". Zo krijgt de gemeente Maas sluis voor het eerst de beschik- Eind 1988 moet worden begon nen met de bouw van 6en hotel nabij boerderij-restaurant De Ridderhof. king over een heus hotel. De stad kent wel enkele adressen waar mensen kunnen over nachten, maar een profesione- le accommodatie ontbreekt. In het Waterweggebied ontbreekt het echter niet aan hotels. Vlaardingen heeft het Delta- hotel en binnenkort wordt ge start met de bouw van het Ibis-hotel langs de rijksweg. Schiedam heeft het Novotel en het Rijnmondhotel. Van He merik echter vreest die con currentie niet. Schiedam De leerkrachten van de Erasmusschool maken zich zorgen over de manier, waarop hun leerlingen met vrije tijd omgaan. Vooral het 'televisiegedrag' van hun pu pillen baart de leraren zorgen. Het onderwijsteam wil daar over op 4 november tijdens een speciale ouderavond met de ouders praten. De schoollei ding vraagt zich af of de scho lieren niet te vaak kastje kij ken en of dan wel de juiste programma's worden geconsu meerd. Tijdens de praatavond wordt ook gesproken over de passivi teit die tv-kijken te weeg brengt en de soms tanende concentratie onder leerlingen. Verder wil het onderwijsteam antwoord op de brandende vraag of hun leerlingen niet te laat naar bed gaan. De ouderavond over vrije tijd wordt in De Erker gehouden en begint om 20.00 uur. /Schiedam Dankzij een bijzondere regeling krijgt Schiedam waarschijnlijk al in 1990 een nieuw politie bureau. De stad stond niet op het prioriteitenlijstje van jminister Van Dijk (binnenlandse zaken), maar het [hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat is in zo'n de plorabele staat dat nieuwbouw absolute voorrang krijgt. Burgemeester Heinier Scheeres en commissaris Piet van den Hengel op de binnenplaats van het Schfe- damse politiebureau: 'Haagse ambtenaren waren ontzet'. Voor het toekomstige bureau gaat in 1989 de eerste paal de grond in. Een locatie is nog piet bekend. De voorkeur gaat uit naar een plaats ergens op ,de grens van de wijken jNieuwland en Groenoord, bij de spoorlijn of de snelweg. Met de bouw is ongeveer tien miljoen gulden gemoeid. Schiedam moet daarvan twee miljoen zelf betalen. Volgens burgemeester Reinier Scheeres en commissaris Piet van den Hengel is dat geen probleem. Het politiekorps heeft in de af gelopen jaren een flinke reser ve opgebouwd. Zes maanden geleden ging de korpsleiding er nog vanuit, dat een nieuw bureau op z'n vroegst halverwege de jaren '90 mogelijk was. Maar een rapport waarin Van den Hen- Schiedam De jongeren van de Sint Jo ris Doeie zullen morgen proberen de goodwill die zij hebben verspeeld met het kraken van het voormalig politiebureau aan de Grote Markt terug te winnen. Jongerenwerker Johan Janssen hoopt 's middags afgevaardigden van alle fracties uit de gemeenteraad te ontvangen. Hij zal hun een plan voorleggen over de toe komst van het uitgebrande ontmoetings centrum op het DoeJeplein. De gemeente -gaat uit van sloop, maar de ex-gebruikers van de Sint Joris Doele vinden dat het ge bouw best kan worden opgeknapt en ver bouwd tot een multi-functüoneel centrum. Instellingen die ook van het pand gebruik maakten of dat wel zouden willen, hebben aan de totstandkoming van het plan mee gewerkt. De inhoud blijft voor de raadsle den een verrassing. Het rapport wordt pas aan de Grote Markt, maar op een neutraal adres, vermoedelijk ïn een zaaltje van Ei gen Werk aan de Overschiesestraat. Dit vanwege de principiële weigering van het CDA om kraakpanden te betreden. Iet rapport wordt pas Johan Janssen zal morgen zijn best doen vandaag of morgen gecopieerdDoor de /de politiek er van te overtuigen dat 'zijn' gebrekkige omstandigheden waarin het jongerenwerk in het centrum na de brand in mei is komen te verkeren, ziet Janssen daar niet eerder kans toe. De jongeren ontvangen hun ffasten niet jongeren ook tot andere dingen in staat zijn dan bezettingsacties. In Eigen Werk laat hij enkele kano's zien die door de ge bruikers van de Sint Joris Doele zijn ge bouwd. Maassluis De gemeente Maas sluis gaat als de politieke partij en ermee instemmen, niet over tot het plaatsen van bordjes met het gemeentewapen aan de stadsgrenzen. Het college van burgemeester en wethouder wil vasthouden aan het beeldmerk zoals dat in de jaren zeventig is ingevoerd: het ducdalf-vignet. In een schrijven aan het college had E.B. van Rijn uit De Lier aangedrongen op de bordjes met het gemeentewapen. „Het door Maassluis gebruikte beeldmerk kan nimmer het wapen van die gemeente vervangen", aldus de Lierenaar, In Maassluis wordt echter zowel het gemeentewapen als het beeldmerk gebruikt. „Het ge meentewapen komt onder ande- re voor op de erepenning en de bijbehorende oorkonde, de ambtsketen van de burgemees ter, representatiegeschenken en de uniformen van de gemeente boden. Het beeldmerk is inge voerd om te komen tot een een heid in presentatie van de ge meente naar buiten en wordt hoofdzakelijk gebruikt op brief papier, gemeentelijke uitgaven zoals de stadskrant en stadsgids en op gemeentelijke voertui gen", aldus het college in een concept-schrijven aan Van Rijn. Maassluis staat al jaren op het standpunt, dat het plaatsen van borden langs de openbare weg zoveel mogelijk beperkt moet worden. „Gelet op het feit dat aan de invalswegen reeds de be kende plaatsnaamborden staan, is het voor weggebruikers snel genoeg kenbaar, dat zij zich in de gemeente Maassluis bevinden, Wij hebben dan ook aan de plaatsing van de door U voorge stelde bordjes met een uitslui tend informatief karakter geen behoefte", aldus het antwoord. De meeste gemeenten in het Westland hebben wel gekozen voor het plaatsen van bordjes met het gemeentewapen aan de gemeentegrenzen. De commissie algemene zaken praat maandag over de brief die het college aan E.B. van Rijn wil sturen. Maassluis heeft sinds 1614 een gemeentewapen. Bij de zelfstan digwording van Maassluis kwam het ambacht in het bezit van een wapen, dat afgeleid was van het wapen van jonker Jacob van Egmond van Kenenburg, ambachtsheer van Maassluis en Maasland op het tijdstip van af splitsing. Na de instellingvan de Hoge raad van Adel werd Maassluis in 1816 bevestigd in het bezit van het wapen. fel de vele gebreken van het uidige onderkomen opsomde, maakte diepe indruk op het ministerie. Haagse ambtenaren die een kijkje kwamen nemen in Schiedam waren ronduit ontsteld en noemden de situa tie onverantwoord. Schiedam werd aan een rijtje van vier gemeenten (Naarden, Laren, Noordwijk en Haar lemmermeer) toegevoegd die met dezelfde problemen kam pen. Zij mogen van minister Van Dijk in één bouwstroom ieder een politiebureau neer zetten. Die gezamenlijke aan pak één architect, één aan nemer werkt sterk kosten besparend. Een rapport, opge steld door de vijf burgemees ters en hun korpschefs, gaat uit van een besparing van cir ca 7 procent. De Schiedamse politie is sinds 1928 gehuisvest in een uit 1856 daterend herenhuis aan de Lange Nieuwstraat. Het hoofd gebouw staat op de monumen tenlijst De aanbouw, uit de ja ren 60 en '70 van deze eeuw, is al sterk verouderd. Aan het gebouw kleven volgens Van den Hengel talloze nadelen. De dienstruimten zijn niet doelmatig in te delen en effi ciënt onderhoud is nauwelijks mogelijk. Een belangrijk ge brek noemt de commissaris ook de situering van de cellen, helemaal achterin het pand. „Daardoor moeten we arres tanten, die niet altijd even me dewerkend zijn, soms en plein publïque over de binnenplaats slepen". Schiedam Een gasexplosie heeft vanmorgen om half acht de pui van snackbar Star aan de Dieselstraat in Schiedam» Oost ontzet. De brandweer noemt de ontploffing vrij on schuldig: de voorgevel werd er niet 'uitgeblazen, het pand bleef overeind. Desondanks werd een aantal woningen in de buurt een tijdje ontruimd. De brandweer draaide de gas kraan dicht en bluste een paar kleine brandjes, die als gevolg van de explosie ontstonden. Vlaardingen Twee Schie dammers, die vermoedelijk be trokken waren bij de gijzeling van een Vlaardingse posta gentschaphouder en zijn gezin, zullen binnenkort voor de rechter moeten verschijnen. Een derde verdachte, even eens uit Schiedam afkomstig, is nog steeds voortvluchtig. De overval vond plaats in juni dit jaar. Twee mannen dron gen 's nachts het huis van J. Middendorp aan de Rozenlaan binnen en bonden de houder van het postagentschap en diens kinderen vast. Daarna wachtten de gewapende da ders op de komst van een PTT-beambte, die als gewoon lijk 's morgens de kluis zou ko men openen. De overval mis lukte omdat Middendorp alarm wist te slaan. Reeds op 16 juli werd een 22- jarige Schiedammer gearres teerd. De man ontkende ieder aandeel in de overval, maar de politie beschikte over zoveel bewijzen, dat de Schiedammer in voorarrest werd gezet. Te gen een 24-jarige stadgenoot van de hoofdverdachte werd proces-verbaal opgemaakt om dat hij de twee revolvers die bij de overval werden ge bruikt, zou hebben geleverd. Deze verdachte zou na afloop ook de kleding van de daders hebben verborgen. De tweede hoofdverdachte, een Schiedammer van 23 jaar, wist tot nu toe uit handen van de politie te blijven. In zijn woning in Schiedam vond de recherche de twee vuurwa pens. Mgr. Nolenslaan ziet liever detailhandel Schiedam De midden standers van de Mgr. No lenslaan zijn fel gekant te gen de vestiging van een huisartsenpraktijk in hun winkelcentrum. Als Ab Korsten en Lucy Pufkus van huisartsengroep De Gorzen /Nieuwland nu gevestigd aan de Vlaar- dïngerdijk naar een centraler adres in de wijk willen verhuizen, moeten ze maar een flat huren. „Er staan huizen genoeg leeg. Laat ze alsjeblieft van de win kels afblijven die zijn gere serveerd voor de detailhan del", zegt Piet van Hoogdalem. De voorzitter van de winke liersvereniging heeft aan de gemeenteraad laten weten dat de Mgr. Nolenslaan eerder be hoefte heeft aan nieuwe bran ches, zoals een radio- en tele- visiehandel of een damesmo dezaak. „Het gekke is dat we onlangs van het gemeentelijk woning- beheer een lijst kregen met winkels die nog aan ons cen trum ontbreken. Een dokter spraktijk stond daar pertinent niet op. Vandaar dat we nogal verbaasd waren toen we hoor den dat de huisartsen zich hier willen vestigen", aldus Van Hoogdalem. De middenstanders hebben nog meer problemen dan de vraag of er wel of geen artsen praktijk aan de laan moet ko men. Vooral de laatste tijd ma ken zij bezwaar tegen de hoge huren. Die moeten volgens Van Hoogdalem omlaag omdat de koopkracht in de wijk met sprongen is gedaald tengevolge van het gemeentelijk huisves tingsbeleid. Woningbeheer heeft nauwelijks onderhoud aan het winkelcentrum ge pleegd maar wel „25 jaar gi gantisch van ons geplukt klagen de neringdoenden. Van Hoogdalem spreekt-zelfs van woekerwinsten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1