van kraakactie VlfiflRDINGS DAGBlflB SEHKOMSCH CB1RAMT - NIEUWE IMIHI1EG G9IJMNI Afficliewedstrij d voor kunstuitleen Maassluis en Rozenburg tegen stormvloedkering VAILLANT DE TOEKOMST IN WARM WATER. 'Hallo Moermansk, ontvangt u mij?' Brand gesticht in Paulusschool 'Uitzendbureaus mogen niet discrimineren' Schiedams drinkwater goedkoper Alternatieven voor welzijnswerk in Oost en Centrum Technisch Installatiebedrijf Akkerman B.V- Ook scouts merken glasnost Gezin heeft dubbel pecb SP: actie tegen eigen bijdragen Overval op supermarkt jeugdland in de herfst Bestuurder krijgt twee rijverboden Beschonken man negeert stoptekens Auto's fout geparkeerd Greep in kassa 99 Belastingvrij gedeelte rente op spaargeld verhoogd naar f2.000-.99 bondsspaarbank jé 1MAANDAG 19 OKTOBER 1S*37 -fes10-11816 redaclia Brede Havenslraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardlngen. Telefoon: 010- 4343220, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis -;Het duurt nog ruim een maand, maar'de Culturele Raad Maassluis treft nu al voor- bereidingen -"voor, 'de officiële start van de Kunstuitleen. Vanaf 21 november kan 05 de zolder van het Gemeentemuseum aan. de Zuiddijk kunst worden 'ge leend. In het kader daarvan Is een affi chewedstrijd uitgeschreven. Het winnende af fiche-wordt; als dat technisch uitvoerbaar is, ais het officiële affiche voor de Künst- uitleen gebruikt. Bovendien is een aantal jaarabonnementen met de wedstrijd te winnen. Aan de wedstrijd zijn nauwelijks beperkingen verbonden. Alleen het formaat (42 x" 29,5) is voorge schreven. Verder wordt van de,, inzenders verwacht dat ze ruim te vrijlaten voor de tekst Kunst uitleen Maassluis. De affiches ■moeten voor eind deze maand worden ingeleverd bij het mu seum, op het stadhuis of bij de openbare bibliotheek. Maassluis/Rozenburg Burge meester en wethouders van "Ro zenburg hebben grote bezwaren tegen de eventuele bouw van. een stormvloedkering ïn de Nieuwe Waterweg- ter hoogte van de bocht van Maassluis. Dat,, meldden B en W tijdens een ver- gadering van de commissie ruimtelijke ordening. Bij de bouw van die stormvloedkering zal de bocht eerst moeten worden rechtgetrokken. Als minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat het pro- - ject doorzet, wordt ook de land tong bijna in z'n geheel afgegra ven. Slechts een smalle ;dam blijft dan over van het recreatie gebied ten westen van Rozen burg, dat nu langs de Nieuwe Waterweg helemaal doorloopt tot aan Hoek van Holland. Re- - den genoeg voor Rozenburg om' zich sterk te maken voor een al ternatief, namelijk een meer oostelijk gelegen stormvloedke ring.- Bij de laatste raadsvergadering zette burgemeestér H.B. van der Goot dat standpunt al uiteen. Hij zei toen te betreuren dat de ge- m een te Rozenburg bij de bes! uit- vorming toe nu" toe nauwelijks betrokken is. „Bij de herindeling van 1980 hebben .wij niet voor niets de landtong als Rozenburgs grondgebied bevochten", ver klaarde Van der Goot Op het recreatiegebied staat een manege en er zijn voorzieningen aangelegd voor modelvliegen en ;mim-stockcarraces. De raad wil het gebied voor recreatie veilig stellen. l\,< Rozenburg moet haast maken met bezwaren tegen de storm vloedkering! 'Minister Smït- Kroes wil voor 1 janUari 1988 een definitieve keuze maken voor de beveiliging vah'het. benedenri vierengebied. Er zijn Wee oplos singen., denkbaande- bestaande dijken -verder verhogen of een stormvloedkering in de Nieuwe "Waterweg aanleggen, in combï- natie met dijkversterkingen.' 'Smit-Kroes.heeft door rijkswa terstaat een milieu-effectrapjior- tage (MER) laten opstellen ."Eind deze week verschijnt het tweede gedeelte van dit rapport, waarin een' voorkeur wordt uitgespro ken voor één van beide oplossin- gen.-Is dat de stormvloedkering, dan zal het rapport ook aange- ven op welke plaats in de Water weg deze moet komen. Wethouder A.J. van Schaïck kreeg door een gesprek met /rijkswaterstaat de indruk dat 'een stormvloedkering de voor keur heeft. Maar het Rozenburgs college komt pas in het geweer-, als de keuze daar inderdaad op 'valt De bezwaren moeten voor 6 november by rijkswaterstaat binnen zijn. Ze worden behan deld tijdens een hoorzitting op 1? november. Op donderdag 22 ok tober is er een informatieavond ontmoetingscentrum Konings hof in Maassluis. .Ook' de gemeente Maassluis "heeft inmiddels een negatief ad vies uitgebracht over de aanleg van een stormvloedkering. Tot verbazing overigens van enkele fracties in de raad, omdat in een eerder stadium het college een positief oordeel had uitgebracht over de eventuele aanleg. Maar burgemeester en wethouders „vinden dat Maassluis te zwaar wordt belast met de aanleg van een Blankenburgtunnel én 'de aanleg van de stormvloedke ring Bij Eigen Werk spraken gemeenteraadsleden vrijdag met welzijnswerkers over de toekomst van de Sint Joris Doele. Schiedam De kraak actie in het oude politie bureau aan de Grote Markt heeft de gemeen te volledig aan zichzelf te wijten. Als de door brand dakloos gewor den -gebruikers van de Sint Joris Doele fatsoen lijker'waren behandeld,, was het nooit tot een be- zetting gekomen. De po litiepost "werd pas ge kraakt, toen de ambtelij ke afdeling GSJ (cul tuur-*,- sport-.," en' - jonge renbeleid) haar beloften niet nakwam. Wil van Wijk, voorzitter van het Doele-bestuur, vindt verwijten uit de politiek, dat de clubhuis jongeren zonder waarschuwing andermans eigendom in bezit namen, volkomen onterechi. Vooral het CDA sputterde dat Schiedam Uitzendbureaus, die -migranten discrimineren, zullen'door de gemeente Schie dam op de vingers worden ge tikt: De gemeente, die zelf regel matig uitzendkrachten inhuurt, gaat er scherp op toezien, dat bui tenlanders bij arbeidsbemidde ling gelijke kansen krijgen. Klachten van migranten, dat zij voor bepaalde soorten werk niet in aanmerking komen terwijl zij daar wel voor geschikt zijn, worden bij burgemeester en wethouders gedeponeerd. Het college bekijkt daarna of er stap pen ondernomen moeten worden. De gemeente sluit niet. uit dat de justitie zal worden in-„ geschakeld. Overigens zijn op het stadskantoor nog geen con crete gevallen van discriminatie bekend. De gemeen te volgt met dit beleid de aanbevelingen op van het landelijk bureau Racismebestrij ding. De nieuwe richtlijn is on derdeel van een pakket maatre gelen, waarmee het Schiedamse college het verschijnsel discrimi natie te lijf wil gaan. Klachten kunnen straks ook worden voor gelegd aan het bureau sociaal raadsvrouwen. Mogelijk wordt voor de bemanning van dit meldpunt een extra kracht aan getrokken. Schiedam Het Schiedamse drinkwater wordt volgend jaar opnieuw goedkoper. De openbare nutsbedrijven gaan het tarief met ingang van 1 ja nuari 1988 verlagen met een dubbeltje per kubieke meter. De prijs per kuub komt dan uit op twee gulden. Vorig jaar ging de prijs ook ai met ruim tien cent naar beneden. De prijsverlaging is mogelijk dankzij enkele kostenbespa rende maatregelen bij de Drinkwaterleiding Rotter dam, die ook aan Schiedam waterlevert. Ondanks de lagere prijs houdt Schiedam volgend jaar reke- mngmet hogere inkomsten uit de verkoop van water. Dat komt door de gestegen afzet. Die ging vorig jaar met ruim 100.000 kubieke meter om hoog. Voor 1988 is een'winst van een kleine 500.000 gulden begroot. J.'.Siw KJv«Ne£«settÉWVANOS¥K£JW*AnMUlTC>NSW.A*HW»lllfM)CM»»1A. Voor meer Informatie vraag uw Valjlant vakinstallateur. /Energieweg .j. Vlaardingen tel: .4342400 Schiedam „Hallo, hier PA2EVR streepje J!" De scouts van de Schiedamse Taizê-groep werden niet moe hun oproepsig naal de ether in te sturen. In het clubgebouw in het Prinses Bea- trixpark kraakte dit weekeinde 40 uur onafgebroken de radio.r Via een 18 meter hoge zendmast kwamen berichten uit de hele wereld binnen en verstuurden de Schiedammers op hun beurt' boodschappen naar scouts in alle windstreken, Rowan-leider Hans van der Knaap, die tijdens deze wereld wijde zendmarathon regelmatig het logboek doorbladerde, kwam daarin plaatsnamen tegen uit Canada, Afrika, de Sowjet- Unie en Japan. „Het contact met Moermansk in het noordelijkste puntje van de Sowjet-Ume was het leukste", verklaarde de on danks alle vermoeienissen op merkelijk frisse Van der Knaap tegen het einde van de Jota, de Jamboree on the air. „We doen dit nu voor de tiende keer, maar nog nooit hebben we' zo vrij kunnen spreken met de scouts in Rusland. Meestal mochten ze niet meer zeggen dan hun naam. Nu gaven ze ook informatie over hun stad en hun land. En de verbinding was glas helder vroeger werd je er door stoorzenders praktisch uit gedrukt Je kuntheel goed mer ken dat er een boel is'veranderd in Rusland". De Taize-groep boekte dit jaar nog een gedenkwaardig succes, "Vóórhel eerst kwam er een ver binding tot stand met Japan. Aangemoedigd door die'spraak makende resultaten namen de scouts de weinige tegenslagen met een glimlach op. Een gebro ken kabel in het topje van de zendmast werd in het holst van de nacht snel en vakkundig ge repareerd. Enerverend was ook het bezoek van een tweetal scoutinggroepen uit Rotterdam, die zich om vier uur 's nachts rond de microfoon verdrongen om het ook eens te proberen. De taal, stelde Van der Knaap tevreden vast, vormde geen enkel beletsel.' „Het Engels van de jongens is goed genoeg om zich overal ter wereld ver staanbaar te maken". De Schiedamse scouts onder vonden tijdens de Jota, dat er in de Sowjet- Unie veel is veranderd. Schiedam Een gezin uit de Amalia van Solmsstraat had za terdagavond dubbel pech. Eerst werd tijdens een bezoek aan kennissen in Rotterdam de auto opengebroken. Uit de wagen verdween een handtas met de huissleutels. De Schiedammers begaven zich ijlings naar huis, maar daar bleken de dieven hen reeds voor geweest. De woning was doorzocht en de kleurente levisie was gestolen. De dieven hadden ook een stapeltje giro kaarten en enkele kascheques meegenomen. Vlaardingen Een actie tegen eigen bijdragen in de gezond heidszorg heeft de Socïalistiese Partij in haar bolwerk Vlaardin gen al drieduizend handtekenin gen opgeleverd. De SP waar schuwt met de actie tegen de re geringsplannen, die volgens haar de afbraak van de gezond heidszorg betekenen. Folders zijn huis aan huis verspreid en op markten en in winkel- en be jaardencentra uitgedeeld. Ook in Maassluis en Schiedam staan acties van de SP op stapel om de regering op andere ge dachten te brengen. Schiedam Bij een overval bp een supermarkt aan de Parkweg heeft een onbekend gebleven man ongeveer 3000 gulden buit gemaakt. De dader, ongeveer 25 jaar oud, kwam zaterdagmiddag rond vier uur de winkel binnen. Hij hield de cassière een pistool onder de neus en deed vervol gens een greep in de geldla. Daarna verdween hij spoorloos. De politie beschikt slechts over een vaag signalement. Volgens de cassière was de overvaller nietgemaskerd. Maassluis Een'felle uit slaande brand-heeft grote ravage aangericht in de Paulusschool in Maassluis. De brand is aangestoken. Door een ruitje,in te slaan konden onverlaten de school zaterdagnacht betre den De inbrekers - doorzochten de lokalen maar konden niets van hun gading vin den. Daarop werd zowel op de eerste als op, de "tweede etage brand gesticht. Door kranten in de fik te steken kon het vuur snel om 2ich hsen grijpen. De brandmelding kwam echter pas geruime tijd na het ontstaan van de brand. Daarom ook kon de brand weer weinig meer doen. Toen de-spuitgasten arri- veerden, stonden de lokalen j al in de brand en viel er wei nig eer meer te behalen. „Aan de buitenkant is wei nig te zien, maar binnen is het een puinhoop", aldus een" woordvoerder van de i politie in Maassluis. „Voor j een zeer aanzienlijk bedrag is schade aangericht". Voor de lessen op school I heeft de brand vooralsnog geen gevolgen. Juist deze week is de herfstvakantie begonnen. .„Maar het is maar zeer de vraag of de worden hersteld", aldus de 1 woordvoerder van de poli tie. zoiets toch geen pas gaf. Maar Van Wijk begrijpt de krakers wel. „Half juli zouden we op het stadskantoor worden uitgeno digd om te praten over een rap port, hoe het verder moet met het sociaal-cultureel werk in Oost en het centrum. Dat ge sprek met ons heeft nooit plaats gevonden. Wel werd de politiek over het rapport ingelicht Lo gisch dat de jongeren toen hun geduld verloren' Het bewuste rapport adviseerde de in mei uitgebrande Sint Joris Doele maar te slopen en de be roepskrachten voor jongeren- en volwassenenwerk. op te delen Over de wijken Nieuwland en Oost en peuterspeelzaal Katja. vDat advies gaat de gebruikers van het vervallen monument op het Doeleplein veel te ver. Zij willen dat hun oude onderko men wordt opgeknapt. Als dat niet mogelijk is, willen zij zelf- bepalen waar^jzij hun werk voortzetten. In een alternatief rapport over het welzijnswerk in Oost en het centrum spreken zij hun-voor- keur uit voor een peuterspeel zaal in de school aan het Oude Kerkhof. De twee kunstenaars, die daar hun atelier hebben, kunnen wel intrekken bij hun vakgenoten aan de Warande. Wat het jongerenwerk betreft lijkt de kantine van voetbalver eniging Ursus aan de Parallel weg een passende oplossing. Ur sus zou binnen afzienbare tijd verhuizen naar sportpark Har- ga. Vrijdag presenteerden de Doele- werkers hun rapport. Dat ge beurde in een zaaltje van Eigen Werk aan de Overschïesestraat, omdat tegen een ontvangst in het politiebureau hier en daar weerstand was gerezen. Wil van Wijk maakte er .geen geheim van, dat hij het liefst voor reno vatie van de Sint Joris Doele kiest. „Maar dan wel beter uitge voerd dan de vorige keer. Iiv 1981 gooide de gemeente er zes ton tegenaan en voor dat geld is vrijwel niets gebeurd". .Volgens Van Wijk kost opknap pen van het uit 1539 daterende pand ooit gebouwd als gilde- huis voor de Schiedamse schut terij ongeveer'een* miljoen gulden. Of de gemeente dat geld ervoor over heeft, is niet waar schijnlijk. Bovendien is op het Doeleplein een kantoorflat ge pland. Een modern complex neerzetten pal naast een histo risch pand lijkt uit stedebouw kundig oogpunt niet erg verant woord. Schiedam Jeugdland trekt deze week weer door de Schie damse wijken, met een uitge breid pakket vakantieaetivitei- ten. De nadruk ligt op het spel- lencireuiten creativiteit Specia le attracties zijn een optreden van het Nederlands Marionet tentheater (woensdagmiddag - om twee uur in de-4 Molens), een wandelspeurtochtdoorhetPrin- ses Bëairixpark (vrijdag op tien uur vanaf het terrein van Excel sior '20) en een optreden van het Limburgs Jeugdtoneel (vrijdag middag om twee uur in het Pas sagetheater). In sporthal Margriet wordt don derdag een school-microkorf- baltoernooi gehouden. Aan het evenement doen 29 teams deel De eerste wedstrijd begint om half negen 'smorgens. Schiedam Een automobilist, die nogal slingerend over de weg reed, werd zaterdagmorgen vroeg door surveillerende agen ten aangehouden in de Johan Braakensiekstraat. De bestuur der, een 41-jarige Inwoner van Westvoorne, bleek 's avonds in Rozenburg al wegens alcoholge bruik een rijverbod te hebben opgelopen. Hij was daarna doodgemoede reerd naar Schiedam gereden om zijn uitje voort te zetten. Na dat een arts hem op het bureau wat bloed had afgetapt en er een nieuw rijverbod was uitgeschre ven, mocht de man per taxi naar huis. Vlaardingen Een 38-jarige Vlaardinger heeft de nacht van vrijdag op zaterdag op het poli tiebureau doorgebracht, nadat hij om één uur in de Emmastraat was aangehouden wegens rijden onder invloed. De man had door de drank een wat onvaste manier van rijden gekregen: hij slingerde van links naar rechts, miste op een haar na een geparkeerde auto en reed zonder uit te kijken een voor rangskruising op. Stopsignalen van de politie negeerde hij. Agenten achtervolgden hem tot hij zelf zijn auto aan de kant zet te. Twee uur later werd op de Dr. Wiardi Beckmansingel een 48- jarige man aangehouden wegens rijden onder invloed. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod. Vlaardingen Dertien proces sen-verbaal deelde de politie vrijdagnacht uit onder foutpar- keerders op de Smalle en Brede Havenstraat in Vlaardingen, Wandelaars klagen regelmatig over de parkeeroverlast, die ho- recabezoekers in die straten ge- ven. Maassluis De politie van Maassluis heeft op uiterst een voudige wijze een man gearres teerd, die een greep had gedaan In de kassa van taxibedrijf Hof man aan de Heldringstraat. De man, die onder invloed van alcohol verkeerde, nam een be drag van 115 gulden weg en wil de vervolgens per taxi naar huis worden vervoerd. Het werd ech ter een enkele reis richting poli tiebureau, waar de man. ter ont nuchtering werd ingesloten. De fiscus wenst spaarders het allerbeste toe voor het nieuwe jaar. De plannen zijn om met ingang van 1 januari 1988 het belastingvrije gedeelte van rente op spaargeld te verhogen naar/ 1.000,-p,p. Een echtpaar bijvoorbeeld met een saldo van 40.000,— krijgt bij 5% rente twee mille, zonder dat'de belasting daar een cent van opeist. Naast de opmerkelijk lage inflatie vormt dit een extra reden om juist nu te gaan sparen. Vraag om een persoonlijk spaaradviesbij de bank met de S. Da's 'teerst verdiend! Bij u in de buurt is de bank binneirt loopafstand Schiedam Vlaardinger» spaarbank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1