B'VSZ 15 jaar: dubbel feest in de Gorzen Mission to Seamen grondig gerenoveerd Stuurgroep wil 'n eigen bureau Slachtofferhulp Musical recht uit het hart Afwezigheid Studio Sport wekt woede in Olympiahal HAAMMES DASBill "ft- GSURANfl NIEUWE WATERWEG COURANT CASA krijgt geen reisgeld Autobrand OR Sandvik wint prijs Inbraken in Verheystraat Meisje krijgt aframmeling ff Kwam ik bij de pomp met n lege tank. En dito portemonnee.ff bondsspaarbank 5 MAANDAG 26 OKTOEEE 1987 Sretle Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen- Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343228, 43520S6, 43S0557 - sportredactie: 434520S Clown Ricky samen met voorzitter Albert Bons en diens dochter Nancy: zij opende het nieuwe pand van de --bewonersvereniging Schie,dam-Zuid. Vlaardingen De stuurgroep Voorkoming Kleine Cri minaliteit bulkt van de plannen. Aangezien burgemees ter Fred van Lier voorzitter is van die club, is het aanne melijk dat de reeks aanbevelingen serieus zal worden gewogen. De stuurgroep onderzoekt onder andere welke lokaties in de stad een hoge verniel/onveiligheidsscore hebben. De bedoeling is dat daar verbeteringen worden aange bracht Boog scoort met name de garderobe van het Kol- pabad. Missciiien moeten daar kasten komen, oppert de stuurgroep. Ook het stallen van fietsen kan veiliger. De stuurgroep beveelt fietskluizen aan. Het beleid voor het bestrijden van kleine Criminaliteit staat nog in de kinderschoenen. Dat blijkt uit het grote aantal nieuwe voorzieningen, waarvoor wordt gepleit. Zo wordt bekeken of in de regio een dependance van het landelijk bureau Slachtofferhulp kan worden opgezet. Eveneens^in onderzoek is of bij de diverse gemeentelijke diensten 'contactambtenaren' kunnen worden aange steld, die de binding tussen scholen en omgeving moeten bevorderen. Verder is er een studie gaande naar de wen selijkheid van één of meer meldpunten voor vernielin gen. De stuurgroep buigt zich over de vraag of er per or ganisatie zo'n meldpunt moet komen, of wellicht één" centraal punt. Andere aanbevelingen zijn: een proefproject voor een gerichte schoonmaakactie en een aanpassing van de po-' litïeverordening, zodat heling effectiever kan worden bestreden. Schiedam „TJ hoeft niet eens op de knop te druk ken. Het rolluik gaat automatisch open", aldus een medewerker van de Mission to Seamen. Schiedam Clown Kicky pro beerde de mensen nog weg te krijgen, maar het mocht niet ba ten. „Wat komen jullie hier toch doen?" riep hij uit. „Aan de deur word t nie t gek ocht De tientallen mensen, die het nieuwe onderkomen van de be- wonersvereniging Schiedam- Zuid in de Leliestraat nu wel eens met eigen ogen wilden aan schouwen, lieten zich door het grappige baag'e niet aftroeven. Na de openingsdaad, verricht door kleine Nancy Bons, ging ie dereen naar binnen om het dub bele feest bij te wonen. Naast de ingebruikneming van het nieu we pand werd zaterdag namelijk ook het 15-jarig bestaan van de bewonersvereniging gevierd met de presentatie vaneen boek je over de Gorzen. Herman Noordegraaf.die 15 jaar geleden bij de oprichting van de vereniging betrokken was, stond nog eens stil bij de redenen die destijds de oprichting van de vereniging noodzakelijk maak ten. „De problemen in Zuid wa ren gigantisch groot in het begin van de jaren zeventig. Er waren problemen met de Havendïjk en de renovaties verliepen niet naar wens, waardoor er grote onrust in de wijk ontstond. Het besef drong door, dat als we een vuist tegen de gemeente en wo ningcorporaties wilden maken, we ons moesten organiseren". Volgens het voormalige PPR- raadsKd heeft de bewonersyete- niging in de afgelopen vijftien jaar wel degelijk haar bestaans recht bewezen. „Er zijn nu huur- spreekuren, de problemen rond de Tankercieaning zijn opgelost, de wijk kent een huisartsen praktijk en heeft een opbouw werkvoorziening. Zaken die zonder de bewonersvereniging nooit van de grond zouden zijn gekomen", aldus Noordegraaf. Ook wethouder Hans van Kleef liet zich, ondanks de voortdu rende kritiek op 'de politiek' vanuit Zuid, lovend over de jubi lerende vereniging uit, „Het is fantastisch dat Zuid zelf een vi sie op de wijk heeft. Wij probe ren dan ook geld te vinden om constructieve ideeën Uit te voe ren", aldus Van Kleef, die ver telde 'vereerd' te zijn dat zijn naam ook nog ter sprake komt in het jubileumboek van Kor Kegel en Nel Maagdenberg. Arie Zwamborn, één van de 15 Gor zen ezen die in het boek geïnter viewd worden, liet namelijk we ten dar Van Kleef het 'soms wel redelijk doet' volgens de wet houder een enorm compliment uit de mond van dit voormalige PvdA-raadslid. Van Kleef reikte vervolgens aan alle geïnterviewden een eerste exemplaar uit, waarna de aan wezigen zich in het feestgewoel konden storten, opgeluisterd door een disco en dansende Turkse meisjes. Een andere geïnterviewde, Kinus Boomslui ter, kreeg toen van een andere wethouder, Luub Hafkamp, als nog voor elkaar dat hij een ca deautje van de gemeente Schie dam krijgt. In het boek beklaagt Boomsluiter zich over het feit, dat het college ooit met lege han den bij hem op visite kwam, on danks een teven van hard wer ken. „Ze namen niet eens een das van de gemeente Schiedam mee". Aan het jubileumboek 'Laat de Gorzen de Gorzen blijven' wordt morgen aandacht besteed in deze krant, 'The magie button' werd inge drukt en de geheel vernieuwde bar van de sociëteit voor zeeva renden werd vervolgens voor het publiek zichtbaar. De Britse ambassadeur in Ne derland, Sir John Margetson, was speciaal naar Schiedam ge komen om de opehingsdaad te verrichten, maar dat de techniek hem vóór was speet hem op geen enkele wijze. De aimabele Brit liet in zijn speech namelijk we ten de Mission een warm hart toe te dragen en zeer verguld te zijn het geheel gerenoveerde clubge bouw voor zeevarenden uit alle windstreken te mogen bezoe ken. „Het is schitterend wat de vele vrijwilligers hier gepres teerd hebben", aldus de ambas sadeur, waarna diverse cadeaus overhandigd werden aan men- sen die aan de opknapwerk- zaamheden hadden meegehol pen. Zowel de societeitsruimte als de kapel hebben een fikse opknap beurt gehad, terwijl de inrich ting van >het voorste gedeelte van het pand geheel veranderd is met nieuwe wc-blokken en de al eerder genoemde bar. „Zelf kom ik uiteraard nooit in cafés", vertelde de Britse ambas sadeur, maar dat kon de Schie- damse wethouders Wiegman en Hafkamp er niet van weerhou- den Margetson een. fles Schie- f dams vocht aan te bieden, naast een oude prent van de stad sf-ËFg Schiedam. „Met die drank zal ik m'n zoon een groot plezier doen", liet Mar- getson de Schiedammers weten 4 met de zo spreekwoordelijke Ambassadeur Sir John Margetson en pastoorCanon J.R.TaylortfJdensdereceptievan de Mission to S Britse humor. men- VlaardingenDe stichting Cul ture in Another South Africa (CASA) heeft tevergeefs voor fi nanciële steun aangeklopt bij de gemeente Vlaardingen. De slichting streeft een. vrije cul tuurbeleving in Zuid-Afrika na, CASA vroeg 5000 gulden om een Zuidaf rikaanse kunstenaar te la ten overkomen naar Amster dam. Daar wordt van 11 tot 21 december een conferentie over dat onderwerp gehouden. De stichting benaderde Vlaar dingen samen met 75 -ndere Ne derlandse gemeenten, omdat de Haringstad zich betrokken voelt bij het verzet tegen apartheid. In een schriftelijke afwijzing op het verzoek een vliegticket te beta len noemt het gemeentebestuur bezuinigingen ais argument. Schiedam Kortsluit'"-*? is waarschijnlijk de oorza ge weest van een autobrand op de parkeerplaats van de verpleeg huis 3 Maassteden in Woudhoek. De toegesnelde brandweer wist —de brand snel te blussen, maar kon toch niet voorkomen dat de voorkant van de auto aanzienlij ke sc h a d e opliep. door CHRIS WOERTS Maassluis Waar veel deelne mers donderdagavond ten prooi vielen aan twijfel, angst over een goede afloop, daar bleef regis seur Willem van Heïjningen in zijn produkt geloven. Hij kreeg het gelijk aan zijn zijde, want de drie voorstellingen van de musi cal 'Maassluis danst aan Het Scheur' verliepen voor een en thousiast publiek vrijwel vlek keloos. Tijdens de generale repetitie van donderdagavond ging het hope loos mis. Niet zonder ironie zei de regisseur vrijdagavond vlak voor de première dan ook: „We hebben een fantastische laatste repetitie gehad". Hij kreeg daar mee delaehefsop zijn hand. „Als het donderdag echt goed was gegaan, dan pas had ik in mijn rats gezeten", aldus Willem van Heijningen na afloop van de première. „Gaat het op de Laatste repetitie mis, dan kun je er zeker van zijn dat de mensen tijdens de uitvoering voor meer dan 100 procent gemotiveerd zijn. Nie mand wil afgaan en ik heb het bij het rechte eind gehad. Je ziet altijd wel dingetjes die mis gaan, maar dat is helemaal niet erg. Het publiek ziet dat niet eens". Het was een happening van allu re, de musical 'Maassluis danst aan Het Scheur'. Bijna twee jaar lang werd er week in week uit door de bijna 500 deelnemers gerepeteerd. Het moet gezegd: het was de moeite waard, want wat regisseur Willem van Heij ningen, choreografe Marion Schouten en dirigent/componis- t/arrangeur Meeuwïs Rebel het publiek voorschotelde was van grote klasse. Op het professione le af. Het enthousiasme werkte aan stekelijk. Direct al na het begin haakte het publiek in de Wet houder Smithal vrijdagavond goed in op de spontaniteit en spelvreugde, die van de spelers afdroop. "En zo zou het ook tij dens de twee voorstellingen op zaterdag gaan. De musical behandelde de ge schiedenis van de stad Maassluis, Annelies van Buur en (wat èen. stem en lef) voerde als lerares haar leerlingen en het publiek mee terug in "de tijd. Op krachti ge en prachtige arrangementen van Rebel en choreografie van Schouten werd een bont spekta kelstuk opgevoerd, dat nooit verveelde. Oorlogen, de armoe de rond 1600, de afscheiding van Maasland, de ziektes en het ver gaan van de vele vissersschepen, m een hoog tempo, met veel af wisseling en verandering van decor, werden aan het klapgrage publiek voorgeschoteld. Het gezelschap van pure ama teurs stal dan ook de harten. De vele kinderen, die aan de voor stelling meededen, gaven het ge heel een extra vrolijke inslag. Want de kinderen de jongste was amper vijf jaar brachten hun rol met flair. Schiedam De ondernemings raad van Sandvik in Schiedam krijgt de tweede prijs in oe cate gorie beste jaarverslagen van Nederlandse ondernenu \gsra den. De eerste prijs is voor u OR van de Nederlandse AarOv 'ie Maatschappij in Assen en de der- de pnjs is voor Delta Lloyd in Amsterdam, De jaarlijkse prijs voor het beste OR-jaarverslag, die bestaat uit geldbedragen, is ingeteld door OR-informatie, een blad voor ondernemingsraden. De juiy be stond uit negen vertegenwoordi gers uit de wereld van werkne mers en werkgevers en stond onder voorzitterschap van PvdA-senator Meine Pit, direc teur van het Gemeenschappelijk Begeleidingsinstituut voor On dernemingsraden. Schiedam Twee Schiedamse gezinnen aan de Toon Verhey straat zijn zaterdag het slachtof fer geworden van inbraak. Uit de eerste woning werden girobe taalkaarten, ouae munten en een paar honderd gulden ont- veeemd, terwijl een etage hoger 500 gulden wordt vermist Aan ontroerende momenten ontbrak het niet in de musical 'Maassluis danst aan Het Scheur'. Het was een bont gezelschap dat meedeed aan de musical. De oudste deelneemster was 85 jaar. „Maar niemand die merkte Jat al die mensen bijna twee jaar ge leden niet konden dansen of zin gen", jubelde Willem van Heij ningen. Een daverende ovatie viel de deelnemers dan ook ten deel na de uitvoering. En hoe nu verder? Marion Schouten besefte dat velen in een gat zullen vallen. Niet meer repeteren op de zaterdag; voor velen zal het wennen worden. „Ik heb genoten van de samen werking met al die mensen. De sfeer was ongelooflijk goed. Dat is ook de kracht geweest van deze musical. Uniek voor Maas sluis, en het geeft de betrokken heid aan die de mensen bij huïi stad hebben. Ik denk dat het in andere steden heel moeilijk te realiseren is. Daarom ook hoop ik dat dit een vervolg krijgt. Eerst maar even uitrusten, mis schien dat we dan weer aan de slag gaan". Meeuwis Rebel; „Ik vind het heerlijk om zo'n theaterstuk te arrangeren. Met volle teugen heb ik dan ook genoten Maassluis, Maassluis Eerste stad aan de Waterweg Voor ons zijn je poorten geopend Je wordt door ons niet meer ver- Sooehend Maassluis, Maassluis, Eerste Stad aan de Waterweg Met deze samenzang werd de musical besloten. Het kwam recht uit het hart van de deelne mers en het publiek. door CHRIS WOERTS Maassluis Het is maar goed dat er kabeltelevisie is in Neder land. Anders was de berichtge ving over de halve finale Europa Cup-judo in ^Nederland beperkt gebleven tot kranten en radio. Want de redactie van Studio Sport zag geen brood in een re portage van het treffen tussen Mahorokan (Maassluis) en JFL Wolfsburg (West-Duitsland). Een beslissing, die louter op on begrip stuitte in een bomvolle Olympiahal in Maassluis. Want de nipt door Mahorokan verlo ren wedstrijd was het toonbeeld van spanning: topsport in optima forma. De Duitse televisie wist het evenement wel naar waarde te schatten en gisteravond, in de uitzending van de NDR, kon op die manier nog wel worden ge noten van de partijen die de Maassluisse judoka's draaiden. „Dit kost ons duizenden gul dens", stelde technisch directeur Koos Henneveld van Mahoro kan na afloop van het treffen dan ook bitter vast. Hij hekelde de redactie van het best bekeken sportprogramma in Nederland. „Blijkbaar is' alleen Ruud Gullït interessant. Die wordt overal achtervolgd en het lijkt wel of er naast voetbal geen andere sport en meer bestaan. Een heel trieste zaak". Het organiseren van een Europa Cup-duel kost immers handen vol geld. Een uitzending op tele visie trekt altijd extra sponsors en dus geld. „In december, direct nadat we kampioen van Neder land waren geworden, zijn we al met de voorbereidingen op de Europa Cup gestart", aldus Koos Henneveld. Liefst 45 medewer kers zijn direct bij de organisatie van het zaterdag perfect verlo pen evenement betrokken ge weest. In de sfeervolle sporthal zat de stemming er meer dan uitste kend in. „Maar voor het zover Vlaardingen Een 17-jarige Schiedamse is in discotheek 't Packhuys aan de Koningin Wil- helminahaven zaterdagavond zwaar mishandeld door enkele andere bezoeksters. Het meisjes moest met inwendi ge bloedingen, kneuzingen, een pijnlijke rug en een beschadigd oog worden opgenomen in het Schielandziekenhuis. De ruzie onstond om een klei nigheidje. De Schiedamse zat rustig aan de bar haar drankje te drinken, toen zij door een be zoekster werd gesommeerd om haar plaats af te staan. Toen zij dat weigerde haalde de andere disco-bezoekster er enkele vriendinnnen bij. Toen maakte de Schiedamse wel plaats, Eén van de bezoeksters vond echter dat de Schiedamse te dicht in de buurt van het groepje bleef staan en stak haar in het oog. Daarna ontstond de vechtpartij. Bij de geldautomaat van de bank met de S kunt u 24 uur per dag contant geld tanken. Ook in het weekend. Met uw eigen pasje, dat u kunt aanvragen als u een (salaris)rekening bij ons hebt of neemt. Loop even binnen bij een kantoor in de buurt voor meer informatie. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen spaarbank komt, ben je wel bijna dag en nacht bezig", aldus Koos Henne veld/,, Wij beschikken niet over de steun van grote bedrijven, die een behoorlijk bedrag beschik baar stellen. Wij moeten altijd op pad, lobbyen, en dan nog knjg je meestal een negatief bericht. Je krijgt vaak te horen: wij sponso ren geen vechtsporten. Dan blijkt dus dat er nog steeds een vooroordeel bestaat Het is moei lijk om dat weg te nemen. Zo'n Europa Cup-wedstrijd is een ide ale mogelijkheid, maar als de te levisie het dan laat afweten, weet ik het ook niet meer". Het lukte Koos Henneveld en zijn medewerkers toch om het plaatje financieel rond te krij gen. Al moet de balans nog wel worden opgemaakt. „Maar al moet er geld bij, dan nog hebben wij als Mahorokan pure propa ganda gemaakt voor het judo. Dat is dan onze winst geweest". Een uniek feit deed zich echter nog wel voor. Henneveld, altijd in voor nieuwe ontwikkelingen, liet zijn judoka's vorige week al tijdens de kwartfinale wedstrijd in Belgie met reclame op de tata- mi opgaan. Ook tegen Wolfsburg sierde de naam Akai de judopak- ken. „Niemand die er bezwaar tegen maakte", aldus een tevreden Henneveld. „De tegenstander niet en ook de scheidsrechters niet. Die extra inkomsten kon den wij natuurlijk goed gebrui ken. Zonder financiële steun van het bedrijfsleven is het ge^ woon onmogelijk om zo'n evene ment te organiseren Het judo-gekke Maassluis be leefde zaterdag een sportief hoogtepunt. De Olympiahal was tot de laatste plaats bezet en dé ruim 800 toeschouwers zorgden voor een perfecte sfeer. De judo ka's werden opgezweept tot gro te prestaties. Dat het bereiken van de finale net niet lukte, daar was natuurlijk iedereen na af loop teleurgesteld over, maar er was volop waardering voor de manier waarop Mahorokan zich presenteerde. Koos Henneveld: „Wij hebban louter complimen tjes gehad. De Duitsers waren enthousiast, de mensen van het Olympisch Comité, het hoofdbe stuur van <je judnbond. Dat geeft een goed gevoel. De Duitsers wa ren over de ontvangst zo te spre ken dat ze een delegatie van Ma horokan hebben uitgenodigd om d e f i nale bij te wonen Het grootste compliment kreeg de technisch directeur van zwaargewicht Alex von der Groeben: „Mahorokan is^ voor mij de clubkampioen van Neder; land. Het is tenslotte een echt verenigingsteam. Dat kun je van ons niet zeggen. Wij zijn welis waar lid van Wolfsburg, maar de judoka's komen uit heel Duits land. Het is meer een nationaal team dan een clubteam. Daarom ook is Mahorokan de morele

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1