Massale overtreding bij opening oortjes aft. HET WAAIGAT SPORT ïi Willebrands is z'n gewicht in goud waard Éi1 «L. Nieuwe Maasstraat in 1989 uit zorgen Centrum wil forum over ABC-complex Weer tegenslag Van der Lely Kunst wekt weerzin Ibs£w&/ 1 Bestuurlijke eendracht bij Vijfsluizen Verdaging rechtszaak na arrestatie Piet de Nijs conciërge af Ontdek uw eigen wandmeubè! esdfliffiij ri, Sigmond geschorst 4 99 Niet doen, zeiden ze op de zaak. De rente zakt vast nog verder. 99 bondsspaarbank s Van der Lee vervangt Ultee Kostense: Het moet toch een keer lukken... Van Baaren neemt maatregelen De 'oortjes' bij Vijfsluizen werden gisteren met een druk op de knop door de wethouders Chris Zijdeveld en Chris van Roon in werking gesteld. Schiedam/Vlaardingen Met een massale ver- lieersovertreding wer den gisteren de 'oortjes' bij Vijfsluizen officieel ih gebruik genomen. Met de wethouders Chris van Roon (Vlaar dingen) en Chris Zijde veld (Schiedam) voorop liep het gezelschap brandweerlieden, poli tiefunctionarissen en ambtenaren zonder blikken of blozen door een rood voetgangers licht. Dat was even tevo ren door de twee be stuurders plechtig en eendrachtig in werking gesteld. Een kleine consternatie was het gevolg, want de eerste particu liere gebruikers van de nieuwe afrit van rijksweg 19 moesten ge duldig voor het groene licht wachten tot de wethouders en hun gevolg waren overgestoken. Zijdeveld en Van Roon hadden echter vooral oog voor elkaar; het gebeurt tenslotte maar hoogst zelden dat Vlaardingen en Schiedam gezamenlijk iets spraakmakends ondernemen. De organisatie van de dubbele plechtigheid had dan ook heel wat voeten in de aarde gehad. Hoe feestelijk de bijeenkomst na afloop in het Vlaardingse stad huis ook verliep, hier en daar werd toch verwonderd geïnfor meerd naar de reden van Bas Goudriaans afwezigheid. De Vlaardingse wethouder, die ja ren de portefeuille verkeer en vervoer beheerde ers lang heeft geijverd voor de aanleg van de 'oortjes', bleef tijdens de toespra ken van Van Roon en Zijdeveld op zijn werkkamer en liet zich ook niet verleiden tot het heffen van een heildronk op de nieuwe aansluiting. Schiedam bleek met burgemees ter Reinier Seheeres en de wet houders Chris Zijdeveld, Luub Hafkamp en Aad Wiegman so wieso beter vertegenwoordigd dan Vlaardingen, dat alleen de wethouders Chris van Roon en Jan Madern had afgevaardigd. „En eigenlijk heb ik er weinig mee te maken", bekende Van Roon, die als betrekkelijk oner varen stadsbestuurder alle eer naar zijn voorgangers door schoof. Wel wilde hij kwijt dat het kar wei met de halve aansluitingen volgens hem nog niet af is. Vlaardingen zal bij rijkswater staat blijven hameren op nog eens twee 'oortjes', een op- en een afrit die direct op de Bene- luxtunnel aansluiten. De huidige aansluitingen staan alleen met het Ketheiplem in verbinding. „Maar beter een half ei dan een lege dop", filosofeerde de wet houder. „Dat hadden wij toch nét iets eerder door dan jullie", zei Zijde veld een beetje treiterig. Waar aan de Schiedammer met veel gevoel voor bestuurlijke humor toevoegde, dat men in de Jene- verstad meestal net iets minder tijd nodig heeft om besluiten te nemen dan de Haringstad: „Kijk maar naar de collegevorming"- Maassluis De arrestatie van aën 27-jarige Maassluizer, enke le dagen geleden, heeft geleid tot verdaging van een rechtszaak tegen een 26-jarige stadsgenoot. De verdachte zou terecht staan wegens poging tot doodslag, naaar omdat een medeplichtige zondag werd aangehouden, be sloot rechtbankpresidente mr, R.C. Lensink-Bosman op ver zoek van advocaat Le Cocq d'Ar- mandville tot veertien dagen uitstel. De 27-jarige medeplichtige nam, na de schietpartij op 14 juli op de G.A. Brederolaan, de wijk naar Spanje. Zondag werd hij bij te- rugkomst door de politie in de kraag gevat. Officier van justitie mr. Flint-van Noort liet de man dagvaarden als getuige in de zaak tegen de ander, die ervan wordt verdacht een ruzie met een pistool te hebben willen be slechten. Mr. Lensink-Bosman kon zich indenken, dat de verdediging door de nieuwe getuige in het nauw was gebracht. Dus kwam de zaak niet verder dan de ten lastelegging van de officier van justitie dat de verdachte een Maassluizer had beschoten en zwaar lichamelijk letsel had toe gebracht en de reactie van de verdachte, dat die lezing niet juist was. Vandaag wordt de 27- jarige medeplichtige verhoord door de rechter-commissaris. Wijkcentrum De Erker in Schie dam-West nam gisteren, droef gestemd maar toch feestelijk, af scheid van zijn concierge, de nieuwbakken vutter Piet de Nijs. Het was een swingende re ceptie aan de Jan van A ven nes straat, waar de meeste actieve wijkbewoners acte de présence gaven. Piet de Nijs. Naaldwijk Bezoekers van sociaal-cultureel centrum De Naald in Naaldwijk hebben geen goed woord over voor de schilderijen van Franke Ve- nema. De werken van de Maassluizer, die exposïteert in de foyer, irriteren zelfs de me dewerkers van het centrum. Venema vertegenwoordigt de stroming Vrij Expressionisme, zegt hij zelf. „Maar", voegde hij er bij de inrichting van de tentoonstelling aan toe, „ik doe het allemaal wat ruwer". „De eerste bezoeker, die Vene ma's werk goed vindt, moet. nog binnenkomen", aldus een medewerker. „De reacties lo pen uiteen van boos tot woe dend, van teleurstelling tot ontzetting. Ik denk er sterk over schotten voor de doeken te gaan hangen. Want anders moet ik er nog een maand te genaan kijken". 3 J m,r B i' w Met de eigentijdse wandelementen van interstar ontwerpt u gemakkelijk uw eigen woonruimte. Stapelbaar of geheel vrijhangend d.m.v. een unieke ophangconstructie. Verkrijgbaar in negen kfeurvarianten. Verrassend voordelig.... design binnen bereik!!! 00 080 BBBBB EED nmnnaUQ Markt 57. - Vlaardingen - Telefoon 010-434cs685 Schiedam Over een jaar be gint gemeentewerken aan de bouw van een nieuw gemaal aan de Willemskade ïn Schiedam. Voor die tijd moeten in de Groe- nelaan en omgeving nog riole ringen worden vernieuwd. Maar begin 1989 zal alles klaar zijn en dan zullen de bewoners van de Nieuwe Maasstraat en de kleine re straafjes in de Gorzen geen last meer hoeven te hebben van overvloedig regenwater. Tussentijdse maatregelen zijn niet te nemen, legde de gemeen te de2e week uit op een avond in dc Leliestraat 10. Met andere woorden, komt er nog eens een hoosbui zoals deze zomer al tweemaal voorkwam, dan kan het opnieuw bestaan dat de hui zen volstromen of zelfs onderlo pen metpoep. De bewoners vinden dat de ge meente best twee dingen tegelijk mag doen- én de rioleringen ver nieuwen én met de bouw van het gemaal beginnen. Maar de Gor zen is niet de ehige Schïedamse wijk waar na de stortregens pro blemen ontstonden^ maakten vier ambtenaren duidelijk. De sfeer in de zaal was voor een der gelijk onderwerp overigens op merkelijk geanimeerd. Onder voorzitterschap van Jan Lang straat wisten de ambtenaren hun oplossing aannemelijk te maken. Alleen over de snelheid bleef men twisten. Adjunct-directeur gemeentewerkenDe Klerk, als zodanig de opvolger van Hans van der Vlist, zei dat het finan- cieringsschema nu eenmaal vastligt. En daar heeft gemeen tewerken bij haar planning re kening mee te houden. Schiedam Binnenkort zal de bewonersvereniging Schiedam- Centrum de fractieleiders uit de gemeenteraad aan de tand gaan voelen over hun standpunt ten aanzien van de komst van een ABC-warenhuis aan de Lange Kerkstraat. „Met onze argumen ten zullen wij proberen de ge meenteraad, die eerder deze week in meerderheid met de ABC-plannen akkoord ging, op andere gedachten te brengen", vertelde secretaris Eric Dijkhui zen op de ledenvergadering van de centrumbewoners. De werkgroep ABC organiseert voor dit doel begin december een forumdiscussie over de pro blematiek rond het warenhuis complex. „Wij nemen het stand punt in dat we niet bij voorbaat nee zeggen tegen het winkel complex, maar over de vele pro blemen, die de komst van het ABC-complex met zich brengt, willen wij wel inspraak heb ben", aldus Dijkhuizen. Voorlo pig nog zonder resultaat, want een eerder deze maand aan wet houder Zijdeveld gestuurde brief bleef onbeantwoord. „Maar ja, bet standpunt van Zijdeveld is bekend. Druk uitoefenen lukt waarschijnlijk alleen nog via de raadsleden". Hoewel het dus niet onder alle omstandigheden een warenhuis wil torpederen, ziet het bestuur van de vereniging het complex liever in of bij het oude pand van de sociale werkplaats aan de Vij- gensteeg. „Wij vrezen anders grote verkeersoverlast voor de Boterstraat", aldus de bestuurs leden. De vergadering maakte zich in zaal Beatrix verder vooral druk over het gebrek aan welzijns voorzieningen in de wijk. Men vindt dat de jongste en de oudste wijkbewoners te weinig ont plooiingsmogelijkheden hebben. „En nu wil wethouder Hafkamp de Sint Joris Doele nog opheffen ook", aldus Michiel Versteegh, Centrum ziet zelf wel wat in een gezamenlijk onderkomen met de Sint Joris Doele en vrouwen centrum Barrika, dat nu in het bedreigde stukje van de Lange Kerkstraat gehuisvest is. Wet houder Luub Hafkamp liet de gemeenteraad eerder deze week echter weten dat Sehiedam- Centrum met zijn 3Q00 inwoners weinig kans"op extra welzijns voorzieningen maakt. Maassluis Tegenslagen blijven Werner van der Lely niet bespaard. De verdediger van Excelsior Maassluis brak voor de tweede keer een midden voetsbeentje en is opnieuw zo'n zes weken uitge schakeld, Thuis tegen Noordwijkmoet trainer Eric Gudde het voorts doen zander Ron van Straten, Frank Vork (beid-m geblesseerd) en René van Zijl (militaire dienst). Gudde handhaaft de formatie die vorige week te gen RKAVTC zijn vertrouwen niet beschaamde, voetballend stak het uitstekend in elkaar, alleen de afwerking ontbrak. Of Noordwijk de ideale op ponent is om de aanvallers weer fris gekleurde wangetjes te bezorgen, betwijfelt Gudde. Het hui dige Noordwijk predikt beslist niet het offensieve voetbal. „Noordwijk heeft vorige week verloren, dus denk ik dat ze super getergd zijn", aldus Gudde. „Ander zijds gaat het al een aantal weken wat minder met Noordwijk. Ik weet dat ze achterin op één lijn spe len en dat ze niet de snelste verdedigers hebben, dus...". Rotterdams Nieuwsblad vrijdag kW 30 oktober 1987 Vlaardingen Jan van der Hoek staat het huilen nader dan het lachen. De oefenmees- ter van Zwaluwen VI moet zaterdag afzien van Henk Sigmond (een wedstrijd ge schorst), terwijl achter de inzetbaarheid van Ruud van Dijk en Aad *:i der Vlist grote vraagtekens moeten wr_ ,-.*n geplaatst. Het zal met name van fysiotherapeut annex wonderdokter AadHoogendam afhangen of beide spelers morgen toch aan het thuisduel tegen DUNO kunnen beginnen. „Ik neem aan dat Van der VÜst speelt", al dus Van der Hoek. „Dan neemt hij de plaats van Henk Sigmond als vrije verdediger in, waardoor ik de rest van de ploeg ongewij zigd kan laten. Aad heeft bij 's-Gravenzand- se SV twee seizoenen op die plaats gespeeld. Alleen meer voor zijn linie. Als hij dat zater dag doet. schiet ik hem meteen een kogel door z'n kop. Nu blijkt dat we irr de proble men komen als we een of twee spelers mis sen. Dan weet de club meteen wat er vol gend jaar moet gebeuren voor het geval dat..." verenigingsman geworden. Ik ga hier niet meer weg. Als ik over een tijdje stop met voetbal in de selectie, word ik zeker op een andere manier actief binnen de club. Niet als leider, maar misschien als barman of ik ver richt af en toe wat klusjes". Fanatisme Het fanatisme, dat Wilebrands nog bezit, stelt een beëindiging van zijn oarriëre waarschijnlijk nog wat jaartjes uit. Zeker nu nij in de herfst van zijn loopbaan er kenning krijgt voor zijn getoon de inzet in de loop der jaren in de vorm van een stek in het eerste. „Ik wil niet graag aan een neder laag worden herinnerd. Allerlei mensen gaan je dan vragen stel- Jen. Vandaar ook, dat ik me de afgelopen weken niet prettig heb gevoeld na die drie nederla gen". door MARTIN VERMEULEN Vlaardingen Na een mise rabele start, waarin DSS'26 drie keer op rij in het zand beet, leek het even wat beter te gaan met de Vlaardingse vierdeklasser, üit drie wed strijden werden vijf punten vergaard, zodat de 3-2 neder laag tegen ZBVH een flinke streep door de rekening bete ken dfe. Temeer daar de selectie van Gilbert de Wildt op papier aanzienlijk werd versterkt door onder anderen Frans Bouman, Chris Hendriks, Harry Schuiten, Eugène Sardam en Bert Groen. Veel voetbalkenners bestempel den DSS'26 tot favoriet voor het kampioenschap. Herman Willebrands, de 33-jari- ge sluitpost van de ploeg aan de Marathonweg, had het zich ook allemaal anders voorgesteld. Na zeven jaar in het t* eede team te hebben gespeeld, _,reep de doel man tijdens voug seizoen zijn kans, toen Andrê van der Aar den het voor gezien hield bij DSS'26, Willebrands maakte het vertrouwen dat oefenmeester Gilbert de Wildt hem gaf volle dig waar. i Dus kreeg hij de kans om in de voorbereidende periode van dit seizoen de concurrentiestrijd aan te gaan met de van FCN'66 over gekomen Bert Groen. Groen en Willebrands verdedigden om beurten het doel en maakten de keuze voor De Wildt niet ge makkelijk. Uiteindelijk besloot de jonge trainer om Willebrands te handhaven als eerste doel man. „Vorig jaar had ik nooit ver wacht in het eerste te komen", herinnert Willebrands zich. „Van der Aarden wilde na een blessure niet eerst in het tweede spelen en vertrok. Het was altijd mijn doel geweest om in de selec tie te spelen. Ik maakte me geen illusies voor het eerste. Leo Ver- duyn is namelijk jarenlang dé keeper van DSS geweest Toen hij twee jaar geleden stopte met voetballenheeft hij nog een tijd je de keeperstraining verzorgd. Ik was gewend aan het tweede en wilde persé in de selectie blij ven, maar door het tussentijdse vertrek van Van der Aarden werd ik dus plotseling eerste doelman". Afvallen In het restant van de vorige competitie, waarin DSS door een onnodige nederlaag het kampi oenschap verspeelde, had Wille brands nauwelijks een serieuze concurrent te vrezen. De over schrijving van Bert Groen naar DSS bewoog de in de bouwsector werkzame goalie tot extra trai- nïngsarbeid. „Ik ben", verklapt hij niet zonder trots, „negen kilo afgevallen. Ik wilde me goed voorbereiden op het nieuwe sei zoen. Ik weeg nu negentig kilo, maar het is de bedoeling, dat ik nog meer afval. Ik heb namelijk aanleg om dik te worden". „Ik heb de trainingen écht no dig. Het vervelende is", consta teert Willebrands vervolgens te leurgesteld, „dat wij vorig sei zoen meteen dikke doelman wél wonnen, maar dat we, nu Ik af geslankt ben, de verwachtingen nog niet hebben waargemaakt Ik ben er echter van overtuigd, s dat we ons zullen herstellen. De jj overwinning op Herkingen is dan ook uiterst belangrijk ge- o weest". e Herman Willebrands voelt zich uitstekend thuis bij DSS'26. Elf jaar geleden werd hij op aan- ^pv; dringen van zijn zwager Willem 5Ég Prins lid en sinds die tijd is de af- finiteit met de vereniging, die oü volgens eigen zeggen meer biedt dan alleen voetbal, behoorlijk Herman Willebrands... Ik toegenomen. „Ik ben een échte aanleq om dik te worden Voor hypotheken kunt u toch maar beter naar de ervaren specialisten in geldzaken luisteren. Die van de bank met de S. Voor adviezen op üw maat en behoefte. Zodat uw eigen huis u straks niet duur komt te staan. Loopeven binnen bij een kantoor in de buurt voor een gesprek. Dat verplicht tot niets en is beslist de moeite waard. Bij u in de buurt If de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen spaarbank „Maar", zegt hij ook, „aan de an dere kant is het logisch, dat er wat tijd nodig is, voordat alle nieuwe jongens zich hebben aangepast, Gelukkig lijdt de sfeer niet onder de slechte pres taties. Die is nog steeds goed. En binnenkort", voorspelt de laat bloeier, die zijn jeugd doorbracht bij de grote broer aan de Mara thonweg, Fortuna Vlaardingen, „valt ook .daarover niet meer te Hagen". Schiedam Erwin van der Lee, die vorige week tegen RCL als invaller een uitstekende indruk achterliet, maakt morgen deel uit van PPSC's startende elf. De pas 17-jarige aanvaller vervangt in de thuiswedstrijd tegen het als tweede geklasseerde SSS de nu op de bank zittende Ronald Ul tee. Waarschijnlijk valt over het meespelen van Bram Sonne veld pas in. de warming-up de beslis sing- Als hij niet fit genoeg is, completeert Cees Lelieveld de ploeg. Hoewel Toon Brakus, de trainer van PPSC, in principe voor nie mand opzij gaat, is hij we! ge waarschuwd voor de kracht van de stugge Klaaswalers. „Het is de enige ploeg die tot nu toe Zwalu wen een puntje heeft afgepakt", aldus Brakus. „Ze hebben in die Ad Huisman een kanjer van een spits en in Eric Zeelenberg een heel goede keeper. Maar ze heb ben ook hun zwakke plekken en daarvan hopen we thuis einde lijk eens te kunnen profiteren" SchiedamNog geen paniek bij Hermes D VS, dat door het onno dige verlies bij Xerxes (2-1) is af gegleden naar de onderste regio nen van de eerste klasse. „Win je die partij, dan sta je drie punten vah de bovenste. Nu zit je in de hoek waar de klappen vallen. Maar ja, dat weetje nu eenmaal als je in deze klasse speelt", zegt Hermes-trainer Hans Kostense. „Het moet toch een keer luk ken", meent Kostense, die zon dag op eigen veld VUC tegemoet treedt. „Kijk, word je wegge speeld, dan weet je wat er aan schort en wat je er aan moet doen. Maar, we voetballen goed, alleen wil die bal er niet in. Dat geluk zullen we zelf moeten af dwingen door goed te blijven voetballen". Op de aan de schouder gekwet ste Ben Lansbergen na kan Kos tense voor zondag uit een fit ar- senaal putten. Vlaardingen—De 2-0 nederlaag tegen Dubbeldam is bij Fortuna VI zo hard aangekomen, dat Jan van Baaren heeft hesloten z'n ploeg op het middenveld dras tisch te wijzigen. Zeker is in ie der geval dat Peter Sonneveld in de basisopstelling terugkeert, maar de trainer wilde nog niet zeggen wie door zijn komst op de bank moet plaats nemen. Tegen Emma kan Van Baaren niet be schikken over de nog voor één wedstrijd geschorste David Zwarts. „We hebben vorige week een goede tik op de neus gehad", is Van Baaren eerlijk. „We zijn ge woon weggespeeld. En dan mo gen ze bij Dubbeldam zeggen dat ze geen kampioen willen worden, het is wel de beste ploeg waar we tot nu toe tegen hebben gespeeld. Tegen Emma zullen we op het middenveld de zaakjes goed aanpassen, omdat het daar in thuiswedstrijden nog niet heeft gedraaid". Jasper Quak krijgt vandaag te horen of hij volgende week de training mag hervatten,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2