Hele week De Haven nu op één middagje HET WAAIGAT SPORT ts Hollandiaan kan ook WIK niet aan Saunagangers baden in luxe Exposities in aantocht lükeffmgton! Deense relaxfauteuil-- Excelsior'20 dwingt SFC in favorietenrol Popovics: Zo slecht spelen wij nooit meer srgederij Jantje Beton:14.000 gulden Sinterklaas: heeft last van pakj esboeven ADVERTEER MEER W. de Nie L. Voogd exclusiriie antieke en autre grenen meubelen Wonen Twee fouten Scouts: vaste prijs oud papier WBS kiest definitief bestuur m Debuut Anita Blanken Van Baaren ïoudt de moed er in Kostense: Deze lijn doortrekken j Vlaardmgen/Maassluis Kunst- j liefhebbers in Vlaardingen kunnen komende maand een keuze maken j uiteen reeks nieuwe exposities. Het werk van vier Rotterdamse grafici is j al enkele dagen te zien in de galerie an- nex theatercafé van de Stadsgehoorzaal. Het kwartet maakt deel uit van de groep Kontrast Zij stellen zich ten doel de gra fische kunst te propageren, zonder daar bij een gezamenlijk credo te hebben. Zo heeft Leo van Vugt zich toegelegd op stillevens met een merkwaardige sfeer. Die is gecreëerd door alle lijnen parallel aan elkaar te laten lopen. Rob Kooman gooit het over.een andere boeg. Hij liet zich voor zijn kleuretsen inspireren door de portretschilders van de Italiaanse Re naissance. Hun werk, en dat van. Lily Corver en Joop Brans, is nog tot 28 no vember te zien. In galerie De Duig wordt zaterdag de ex positie geopend van magisch-realistische schilderijen van John Laurens. Hij be hoort tot de fijnschilders. Ondanks de flinke afmetingen van zijn doeken is aan ieder detail aandacht besteed. Laurens heeft zich toegelegd op het schilderen van vrouwen in een mystieke sfeer. Hij zegt geïnspireerd te zijn door Toorop, Eppo Doeve, maar vooral Paul Del- veaux. Een tentoonstelling van die laat ste in museum Boymans was de directe aanleiding voor deze autodidact om het penseel ter hand te nemen. Zijn werk Is tot 9 januari in De Duig te zien. Tekeningen, grafiek en muziek treffen elkaar in het werk van Peer van der Kruis, dat eveneens vanaf zaterdag in het muziekinformatie- en documenta tiecentrum van Ton Stolk aan de West- havenkade is te zien. Van der Kruis is een jazzliefhebber en dat is in zijn grafie ken en tekeningen terug te vinden. Vooral de doedelzak heeft hem regelma tig geïnspireerd tot het maken van een kunstwerk. Van der Kuis exposeert tot 6 december. In het Deltahotel aan de Maasboulevard zijn vanaf volgende week twee maanden lang kunstwerken te zien van drie Vlaardingse autodidacten: de schilders Edwin van 't Oor en M. van Delft en de beeldhouwer Paul Lamers. In de Koningshof in Maassluis is vanaf maandag tot de jaarwisseling werk te zien van de plaatselijke fotograaf Theo van Pelt. Hij maakte een reportage over het alledaagse doen en laten van blinde kinderen. De meeste foto's zijn in Maas sluis en directe omgeving gemaakt. Vlaardingen Het open huis van De Haven zal zaterdagmiddag een getrouw beeld geven van wat er doorgaans in het Vlaardingse buurt- huis te doen is. Alle aeti- j viteiten, die zich ver- spreid over de week af- spelen, zijn nu op één middag samengeperst. Het team van De Haven hoopt op die manier de band met de bezoekers te versterken. De open middag is vooral be- doeïd voor bewoners van het centrum en de Indische Buurt. Veel mensen komen wekelijks in het buurthuis op het Wees- huisplein over de vloer, want er is volop te doen, zoals zaterdag te zien zal zijn. De vrouwenpraatgroep organi- i seert een levend ganzebord. Er is '""popmuziek voor kinderen. Turkse jongeren zingen liedjes. Men kan gratis klaveijassen en bingoën. Er is aerobic. '-'Nederlandse en Turkse vrou- -wen houden een tentoonstelling _van het werk, dat zij op naailes ^hebben gemaakt; ook geven zij .Jeen demonstratie borduren. -Verder zijn. er dia's te zien van .'het kinderkamp en medewerk ster Bep Elmendorp heeft alle -activiteiten gefilmd, zodat ook de video een indruk geeft van de dynamiek van De Haven. „Mensen die ideeën hebben voor „een cursus die er nog niet is, zijn ".welkom om die aan ons door te .geven. Dan hopen wij erop te kunnen inspelen", aldus Erna Lohman, woordvoerster van het buurt- jhuis. Het open huis duurt van één tot -vijf uur. >%smwm m Cleopatra's favoriete tijdverdrijf herleeft In de sauna van zwembad Zuid. Schiedam Baden was één van de favoriete bezigheden van Cle opatra. Waarschijnlijk daarom heeft zwembad Zuid de ver nieuwde sauna genoemd naar de Egyptische heerseres. Maar veel verder gaat de hommage aan de schone keizerin niet Cleopatra waste zich in ezelinnenmelk, terwijl de gasten in zwembad Zuid zich met verdampt water moeten behelpen. Hoewel, behelpen: feitelijk baadt de opgeknapte sauna in luxe. De mogelijkheden zijn sinds kort flink uitgebreid. In Cleopatra's stoombad kunnen maximaal 11 saunagangers tege lijk zweten in hete mentholdam- pen. Wie dat wat te vochtig is, kan een 'droge' sauna nemen. Na afloop zorgt een dompelbad voor verkoeling. In een warm voe- tenbad komt het lichaam vervol gens weer op temperatuur. Daarna kan er nog een duik ge nomen worden in het zwembad, zodat de verfrissing compleet is. Zwembad Zuid aan de West- frankelandsedijk probeert met deze renovatie meer klanten over de drempel te krijgen ook in figuurlijke zin, want veel mensen vinden een sauna toch een beetje griezelig. „Ze zijn bang om zich in hun blootje on der andere mensen te vertonen", zegt een medewerkster van het zwembad. De ervaring leert ech ter dat wie die vrees eenmaal heeft overwonnen, verkocht is. Zaterdag 21 november verlaagt zwembad Zuid tijdelijk de finan ciële drempel. Voor/2,50 kan ie dereen die dag met de 'zwee- thokjes' komen kennismaken. WAAR KWALITEIT NOG VOOROPSTAAT verwarming sanitair las- en konstruktiewerk onderhoud van alle gasapparatuur CaJlenburastraal 80 Vlaardingen Telefoon Q10-434309S HUSQVARNA SPECIAALZAAK Vlaardingen De collecte voor het Nationaal Jeugdfonds heeft in Vlaardingen 14.509 gulden opgeleverd. Een fors bedrag, vindt het plaatselijk actieteam van Jantje Beton. De helft van het geld wordt verdeeld onder de jeugdclubs, die aan de inzameling meededen: padvinders en zeekadetten, jeugdclubs in Holy-Noord, christelijke jeugdverenigingen, de handbalverenigingen WIK en Hollandiaan en het cultu reel jongerencentrum Labyrint. De overige 7000 gulden gaan in het fonds, ten be hoeve van zaken als speelplaatsen en kinderboerderijen. Maassluis Pakjesboeven kunnen flink roet in het eten gooien bij de traditionele in tocht van Sint Nicolaas in Maassluis. Onderweg van Spanje naar Nederland, wordt gezegd, zullen twee dieven hst Sinterklaas en zijn bemanri:-ïg xnap lastig ma ken. Op zaterdag 21 november meert de Goedheiligman af in de binnenhaven van Maas sluis en dan ook zal blijken of de dieven kunnen worden in gerekend door de politie. Rond de klok van tien uur ko men Sinterklaas en zijn ge volg aan. Natuurlijk met stunt- en muziekpieten, zodat het ongetwijfeld een sfeervol gebeuren wordt. Leerlingen van Prins Willem-Alexan- derschool zullen een wel komstlied zingen, waarna burgemeester Van Es "de kin dervriend officieel welkom zal heten. Het is wel te hopen dat de pakjesboeven dan al in de kraag zijn gevat De politie zorgt er in ieder geval voor dat er een heuse boevemva- gen met zwaailicht en sirene gereed staat om de onverlaten af te voeren... Vanuit de binnenstad zullen Sinterklaas en zijn pieten, met drumband Het Wapen van Maassluis, eerst een be zoek brengen aan winkelcen trum Palet. Daarna wordt via de P.C, Hooftlaan, Westland- seweg en de Dr. Jan Sehou- tenlaan de Steendijkpolder .aangedaan. Tenslotte brengt het gezelschap een bezoek aan winkelcentrum Konings hoek. Uw vakman voor HUSQVARNA NAAIMACHINES OOK VOOR KLEINVAKARTIKELEN ENZ. Van 's-GravendijkpIein 37a Vlaardingen - 010 -4341693 REPARATIE VAN A'tLE MERKEN-' NAAIMACHINES IN EIGEN WERKPLAATS 500 tttbwroom%\ markt 39 vlaardingen 010 - 4601691 Waai eens aan om deze fauteuil te proberen. DOO 000BS rrm ncannoon Deze fauteuil heeft een uitstekend zitkomfort en is traploos verstelbaar van aktïef zitten tot relaxed liggen. Hij kan geleverd worden in een stof- of leer- bekleding. Bij het onderstel is er de keuze voor een vas te of draaibare uitvoering. De voordeligste uitvoering -f COf% in stof is-J lOOU,- De duurste uitvoering m ajqq in leer is J Oöj" Markt 57 - Vlaardingen - Telefoon 010-4343685 In de Waterweg-editie van giste-, ren slopen twee storende fouten. Het bericht over de Schiedamse gewoonte-oplichter meldde, dat de officier van justitie vijftien maanden celstraf had geëist. In de kop stond evenwel vijftien jaar. Bij het bericht over het nieuwe Vlaardingse restaurant China Palace stond een foto waarop te zien is dat mevrouw Van Lier haar echtgenoot de burgemeester opschept, hoewel het onderschrift melding maakt van de bekende Vlaardingse on dernemer Jan den Breejen. Vlaardingen Scoutinggroep Prins Maurits heeft de gemeente gevraagd een vaste prijs voor oud papier te garanderen. De padvinders en hun ouders verza melen al zo'n dertig jaar oude kranten voor de club, maar met de papierprijs daalt de animo voor dat werk. „Het verzamelen van oud papier betrekt de leden en ouders zeer bij het werk van onze groep", zegt secretaris B.K. Spuybroek. „Maar zij vragen zich na een dag sjouwen wel eens af of niet beter een contributieverhoging kan worden ingevoerd". Het inzamelen van oud papier is de laatste jaren hard werken voor weinig geld en de scouting groep wil dat daar verandering in komt. Als de gemeente een vast bedrag per kilo papier ga randeert heeft het verzamelen weer zin, aldus Spuybroek. „Het geeft vele verenigingen weer wat financiële armslag, het spaart het milieu en ongetwijfeld blijft er voor de gemeentekas ook nog wat over". Spuybroek verwijst naar Utrecht en een aantal plaatsen op de Zuidhol landse eilanden, die de markt prijs aanvullen tot vijf cent per kilo. Schiedam Woningbouwver eniging Schiedam krijgt op 17 december zijn definitieve be stuur. In het kantoor aan de Kerklaan zullen de leden die dag uitmaken of het huidige inte rim-bestuur onder voorzitter schap van Henk Brokerhof mag aanblijven, of dat de stoelen door anderen bezet moeten worden. De vijf corporaties, die begin dit jaar fuseerden, stellen dan ook een ledenraad en een raad van commissarissen samen. De bij eenkomst, van de 17e wordt ge zien als de belangrijkste verga dering tot nu toe. In augustus kwamen de leden voor het eerst bij elkaar, groten deels om de onduidelijke finan ciële positie te bespreken. De na dere uitleg over de financiën, in oktober,' ontging de meesten, omdat die avond het Nederlands elf ml tegen Cyprus voetbalde. Slechts 30 leden waren toen aan wezig. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 'RW/ 13 november 1987 door DONALD BAX Schiedam SFC schiet zon dagmiddag in de derby tegen Excelsïor'20 als de onbetwiste favoriet uit de startblokken. De Schiedamse Football Club heeft zich de laatste weken (drie overwinningen op rij) voorbeeldig hersteld van een min of meer onwaardige start, terwijl het vijftig r >eter verder gelegen Excelsior :0 afgaande op de jongste uits.agen (twee kleur- en doelpuntloze delin gen) in een identiteitscrisis lijkt te verkeren. „Het is een derby en dan staat' iedereen sowieso op scherp", meent Excelsior-trainer Hans Schinkel, die in vormgever Rob Koevermans (zit tot janu ari in het gips) en vrije verde diger Ruud Kapteijr (nog twee duels geschorst) twee belang rijke pionnen moet missen. Aan de andere kant is het een wedstrijd uit een lange reeks die bij winst twee punten en niet meer oplevert", wil Schinkel de emoties naar de achtergrond doen verdrijven. „Wij winnen nu ook de slechte potten", is Schinkels collega Martin Schaap gematigd te vreden. „We zullen proberen ons eigen spelletje te spelen. Dat'zal moeilijk genoeg zijn, omdat Excelsior in uitwed strijden nog geen doelpunt te gen heeft gehad. Maar ja, dat moet dan maar eens verande ren", vervolgt Schaap, die Rob Kiebert (speelde drie seizoe nen geleden nog voor... Excel- sior'20) in zijn selectie van vijf tien spelers heeft opgenomen. De derby, die als inzet de voor lopige eerste plaats in de derde klasse C heeft, wordt een con frontatie tussen een moeizaam en moeiteloos scorende ploeg, Excelsior'20 trof in zeven wedstrijden slechts zeven maal de roos en behoefde ook pas een keer de bal uit het ei gen net te halen. SFC, dat een wedstrijd meer speelde dan de stadgenoot en ook een punt meer verzamelde, heeft in acht duels zestien doelpunten gemaakt en kreeg er acht te gen. Schaap; „Het voetbal dat we kunnen spelen, hebben we nog niet een keer gespeeld. In het begin waren dat fasen van twintig' minuten en dat heb ben we uitgebouwd naar der tig minuten. Tegen Excel sïor'20 zal dat de volle negen tig minuten moeten gebeu ren...". De selectie van SFC: Van Erjsden, Ed ge!, Van Alphen, Rob Oosterwaal, An dre Oosterwaal, De Groot, Lansber gen, Van Leeuwen, Blom, Van Kapel, Vorstenbos, Bruinsel, Poorl, Kiebert en Van der Horst. De selectie van Excelsïor'20: Van Veen, Groen, Heesbeen, De Leede, Zuiderwijk, Hijmans, Wagemaker, 'Koko' Duller, Robin Gouka, Van Wijk, Dennis Gouka, Schatters, Klerks, Van der Hoeven en Berenschot. door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Het is inmid dels een uitgekauwd onder werp, maar per definitie zijn derby's nu eenmaal gedoemd kwalitatief te mislukken. Het zoeken naar een verfrissend streekduel is, bij wijze van spreken, met de spreekwoor delijke speurtocht naar de naald in een hooiberg te ver gelijken De damesteams van de twee Vlaardingse hand balverenigingen -maakten daar in hun vooruitgescho ven eompetitietreffen he laasgeen uitzondering op. Hollandiaan en WIK speel den een zwakke 'pot', waarin de laatste als de sterkste uit de strijd kwam: 5-7, Gezien de stand op de ranglijst lijkt er in die uitslag een zekere wetmatigheid ie zitten. Terwijl WIK zich met drie punten uit vijf wedstrijden niet comfortabel maar toch nog redelijk in de middenmoot in de derde divisie G had gespeeld, was de situatie van Hollandiaan. minder roos kleurig. Géén enkel punt wist de sterk verjongde formatie van Wil op 't Ende te veroveren in de eerste vijf ontmoetingen, vooraf gaande aan de ontmoeting met de stadsgenoot. WIK-trainer Theo van de Wa ter, die drie seizoenen geleden overigens nog bij de Hollandi- aan-dames werkte: „Daardoor konden wij wat gemakkelijker aan het karwei Beginnen. We stonden er rooskleuriger voor. Een ploeg, die geen enkel punt heeft, moet wel wat gaan doen om punten te halen, terwijl wij wat meer konden afwachten". Hollandiaan verloor in feite in de eerste helft, waarin het er zelfs niet in slaagde WIK-doel- verdedigster Bep Hoogendijk te passeren. Holland iaan-trainer Wil op 't Ende: „In de eerste helft hebben mijn speelsters zich ge heel niet aan hun opdrachten ge houden. Ze waren veel te ner veus. Het lukte van geen kant en toen ging men forceren. Ze mis sen het zelfvertrouwen. Boven dien heb ik maar weinig speel sters met spelinzicht". Lawine Niet één uitgespeelde kans wist Hollandiaan zich tegen de aarts rivaal te scheppen. Het gevolg: een lawine van afstandschoten, waarbij de specialisten op dat ge bied. Jolanda Breedveld en Dia ne Muller zich zeer improductief toonden. WIK daarentegen hield haar zenuwen beter onder controle en eigende zich bij de thee een 5-0 voorsprong toe. Pas in de zevende minuut na rust schoot Conny van de Schot, die samen met de routiniers Nel Vo gel en Frieda Keyzer uit het tweede team aan het eerste was toegevoegd, de eerste Hollandi- aan-treffer op het scorebord. De ploeg van Op 't Ende bleek toen bereid de mouwen op te stropen. Het duel werd harder en kende wat kleine onderlinge venijnig heden. Hoewel de Hollandiaan de tweede helft met 5-2 'won* kwam de overwinning van WIK in het tweede bedrijf eigenlijk geen moment in gevaar. Het scoreverloop; 0-1 Sonja Tol, 0-2 Mary Vredenbregt, 0-3 Francina Hartog. 0-4 Sonja Tol, 0-5 Mar jan Velthovon, raat, 1-5 Conny van de Schol, 1-6 Francina Hartog, 2-6 Diana Muller, 2-7 Francina Hartog. 3-7 Monique van deZande,4-7 WilmaSchoortBwil,S-7 Jolanda Breedveld. Sonja Tol neemt het doel van Hollandiaan onder vuur. Ne! Vo gel 18) komt te laat om d at te ver- hinderen. Schiedam Anita Blanken maakt zondagmiddag tegen rode lantaarndrager SVM haar debuut in het eerste team van UVG, De van het Krimpense Treffer afkom stige handbalster neemt de plaats in van Esmeralda Vermeulen, die door trai ner-coach Leon Luyster-' burg naar het tweede zeven-' tal is teruggezet. Bij Marielle Gudde wordt" vandaag in het St. Francis-" cus-zieker.huis artiscopie toegepast om de aard van- haar knieblessure vast te stellen. Blijkt er inderdaad iets beschadigd te zijn, dan wordt zij de nog dezelfde dag door dokter Ben van de Bosch geholpen. Schiedam Voor het eerst in ja ren heeft SVV gerede kansen zich bij de laatste zestien van de bekerstrijd te scharen. De Schie dammers ontvangen zondag middag De Graafschap, dat eerder dit seizoen Harga verliet met een 5-12ege op zak. „Zo goed als toen speelt De Graafschap nooit meer", meent SVV-trainer Sandor Popoovics. „En wij nooit meer zo slecht", voegt hij er veel betekenend aan toe. „Wij moeten", vervolgt de oe- fenmeester, „nu bewijzen dat de goede resultaten van de laatste weken niet door toevalligheden tot stand zijn gekomen. Zelf be waar ik goede herinneringen aan de beker. In Belgie haalde ik met Waregem zelfs de bekerfi nale en vorig jaar met NEC de laatste vier. Het is dat we toen Ajax troffen, anders hadden we in de eindstrijd gestaan. Winnen wij zondag, dan wordt het zelf vertrouwen voor de thuiswed strijd tegen Helmond Sport weer aanzienlijk opgevijzeld". Popovics kan uiteen volledig fit te groep kiezen. Ook Henk Sala- ri is hersteld van een ongelukige knieblessure die hij dinsdag avond in het tweede elftal op liep. Hoewel Popovics zich niet uitliet over de opstelling, is het wel zeker dat Salari op de bapk begint. Vlaardingen „We gaan", zegt trainer Jan mn Baaren opgewekt, „het Fortuna-weer te gemoet. Zachte velden en regen". Met andere woorden, de technisch bewindvoerder van de Vlaardingse tweedek lasser laat zich ook na de 2-0 nederlaag tegen Hellevoetsluis niet uit het veld slaan. „Ach, we hebben nu twee punten laten liggen, maar dat is ook ge beurd tegen Oud-Beii- erland en toen speel den we wel met de sterkste ploeg van dat moment". Zondag moet Fortuna voor eigen publiek via De Musschen proberen de aansluiting met kop loper Zwijnd recht te behouden. Jerry Mon- kau keert zo goed als zeker terug in de selee- tie van Fortuna. Jasper Quak heeft inmiddels de looptraining hervat, maar hij mag op me disch bevel tot januari geen bal koppen. Dus verscheen hij dinsdag avond met een groene legerhelm op z'n hoofd op de training... Schiedam Het lachen staat Hans Kostense weer wat nader dan het huilen. „Ik hoop", blikt de oe- fenmeester van Hermes DVS terug op de 1-1 de ling tegen RKAVV, „dat we deze lijn kunnen doortrekken. We hebben in ieder geval aange toond dat we niet thuis horen op zo'n lage plaats In de belangrijke uitwedstrijd tegen DCV ont breekt bij de Schiedammers alleen Ben Lansber gen. De van een schouderblessure herstellende voorstopper heeft echter de looptraing hervat. Bo vendien is Wim Horbaeh van een kerte vakantie teruggekeerd. ..DCV is altijd een moeilijke en stugge tegenstan der", aldus Kostense. „Het is zaak dat we dezelfde mentaliteit en instelling opbrengen als RK AW. We zijn er allemaal van overtuigd dat we zo door moeten. Gelukkigïs de sfeer opgeklaard,gn we houden ons weer alleen met voetbal bezig^q .swiro

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2