15 Drang tot Vertowijk in trek Hockeyploegen afhankelijk van vedetten ven Schiedam net niet De Erker wil er een Erkertje bij W SPORTAGENDA Poppel toch om PERSOONLIJK 11 Vlaardingen getekend Dubbele PTT-mast J.L. Kloet VOORZITTER VAN KAN TREEDT AF Underground anders CvB bevestigt straf Zuidema Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 'RW, 1 december 1987 door KOR KEGEL Schiedam Veel gebouwen in Schiedam zijn niet om aan te zien. Het lijkt wel, of er aan de ontwerpers 'een steekje los zat. uit wanhoop teken je zelf een ge- bou IV. Het is maargoed, dat dat plan nooi t uitge voerd wordt, want het pand zou zo instorten. Architectuur is een vak. Het is heel typisch, dat het nooit bij ama teurs opkomt samen een architectenbureautje op te richten. Nu is fotografie ook een vak. En vormgeving ook. Journalistiek al evenzeer. Niettemin zijn er in Schie dam amateurs opgestaan, die niet alleen een plaatse lijk maandblad willen uitgeven, maar daar nog een kwaliteitskrant van willen maken ook. Dit zonnige streven nu is vergeeflijk. Twintig, vijftien jaar gele den begonnen veel clubs allemaal hun eigen krantje te makenallemaal met de beste bedoelingen. Het ene blaadje was nog onooglijker dan het andere en buiten de eigen leden las niemand het geleuter. De initiatiefnemers zien het Schiedamse maandblad als een potentiële aanvulling op de bestaande nieuwsvoorziening, maar de bestaande nieuwsbron nen raadplegen zij niet allemaal. Sommigen gooien het geboden nieuws op de grote hoop of zij hebben de verkeerde kran ten. Als je landelijke bladen leest, mis je de achtergrondverhalen en commentaren in bij voorbeeld deze krant Er zitten mensen in de initiatiefgroepdie de drang voelen kritische achtergrondverhalen te schrijven. Maar de drang hebben betekent nog niet, dat daar daadkracht aan wordt gekoppeld. Zij hebben mij nog nooit een gedegen verhaal ter plaatsing aangeboden. Waarom denken zij straks Ineens wél te kunnen schrijven? Of liggen hun pennevruchten in een poë ziealbum met slotje? Het moeteen maandblad worden voor ménsen die het hart links dragen, maar rechtse opinies mogen er ook in, al kunnen deze van een commentaar worden voorzien. En het mag niet te zwaar worden, niet al leen over politiek gaan. Ter verstrooiing denken ze bij voorbeeld aan een verhaal overeen biljartvereni ging. Of over een voetbalclub In de vierde klasse. Maar tenzij het primair om linkse biljarters of linkse voetballers gaat, is dat moeilijk te zien als aanvulling op het bestaande nieuwsaanbod. Een gat in de markt is er alleen, als de gevestigde sportverslaggevers langdurig met vakantie worden gestuurd. Het moeteen maandblad worden met veel diepgang, want dat missen ze in de bestaande bladen, waarvan ze lang niet alles lezen. Er zit dan ook veel diepgang in een biljartlaken of in de vierde klasse. Het maandblad wil ook afrekenen met de Schiedam- ,se apathie. Zo noemt één der Initiatiefnemers dat ■.Maar Eric Dijkhuizen bedoelt niet apathie. Hij be doelt, dat de meeste Schiedammers andere dingen doen dan hij zou willen. (Lees de vorige zin nog eens: valt het niet op, hoeveel diepgang daarin zit?) In de redactie moeten vrouwen, ouderen en jongeren vertegenwoordigd zijn. Over homofielen, bui ten Jan- i ders en andere minderheidsgroepen hebben ze het nog niet gehad, laat staan over journalisten. Vereni- -gingendie voor sponsoring zorgen, mogen diep- gaand over hun eigen activiteiten schrijven (zegt Paul Emonts). Maar om te voorkomen dat het aldus een reclameblad wordt, zal de redactie die inbreng 'bewerken' (zeggen Eea Oomem en Rob Kraan). Je betaalt dus voor bewerking door een ander van je ei gen kopij. De bestaande kranten zijn heel wat netter. Die herschrijven de aangeleverde persberichten ook, maar daar kost het je geen sou. Het bovenstaande bewijst, datje voor kritische ach tergrond geen hele paginaverhalen nodig hebt En bij ons hoefje er geen maand op te wach tea Vlaardingen-Jan Anderson, directeur van het ^streekmuseum in Vlaardingen,zal in Het Zonnehuis een expositie van kunstenaar Cor Maarleveld ope nen. In de expositieruimte van het bejaardencen- j trum aan de Dillenburgsingel hangen verschillende kunstwerken van Maarleveld. 'De uit de reclamewereld afkomstige Vlaardinger 'heeft zich vaurail toegelegd op het maken van teke ningen vantvpiseh Vlaardingse plekjes en panden. De expositie wordt dinsdag 1 december geopend, waarna bezoekers tot 9 januari het werk van Cor Maarleveld kunnen bewonderen. =•- Maasland Nu de acht nieuwbouwwoningen in de Diepenburchsiraat eenmaal zijn bewoond, wil de Maaslandse dienst gemeentewerken de straat zo snel mogelijk een aantrekkelijk aanzien geven. Er is een groenplan opgesteld, dat inmiddels op een hoorzit ting is besproken. Daar kwamen aanvankelijk be zwaren naar voren. Toen eenmaal bleek, dat men zelf voor een tuintje of boom voor de deur mag kie zen, waren de tegenwerpingen zo goed als weggeno men. De grote populier tegenover de Hofdijkstraat is ge doemd te verdwijnen, tot teleurstelling van een aan tal bewoners. Het gemeentebestuur besloot gehoor te geven aan het verzoek van twee van de nieuwe be woners om de boom te kappen. Dezen vonden de poppel te dicht bij hun huis staan en vreesden daardoor overlast van bladeren in hun dakgoot, terwijl er door neervallende takken schade aan hun auto zou kunnen ontstaan. De aanvankelij ke toezegging, dat de populier zou blijven staan, be rustte volgens wethouder Piet Houtenbos op een misverstand bij de gemeente. Op grond van die toe zegging was echter wel een bezwaarschrift tegen het bouwplan ingetrokken. Volgens Houtenbos bieden de nieuwe bomen voldoende compensatie. Maasland De aan de Westgaag staande zendmast van de PTT wordt mogelijk twee keer zo hoog. De mast prikt nu 26 meter de lucht in. De PTT heeft bij het Maaslandse gemeentebestuur een verzoek inge diend om de mast tot 53V5 meter te verhogen. Het verhogen van de mast is nodig wegens de sterk toenemende vraag naar autotelefoons. Daardoor is een sterker en breder bereik noodzakelijk. Met het verhogen van de mast, die tussen de Burgerweg en Herenlaan staat, denkt de PTT hieraan tegemoet te kunnen komen. Het Maaslandse college van B en W stond aanvanke lijk wat sceptisch tegen de verhoging. Het voorstel om de mast te verplaatsen naar het bedrijventerrein aan de Coldenhovelaan stuitte bij de PTT echter op grote problemen, in verband met het eigendom van de grond en de al gedane investeringen. De Vlaardingse meesterschilder Jan Leendert Kloet heeft uit handen van wethouder Chris van Koon de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ontvangen. De 64-jarige directeur van Kloet Schildersbedrijven kreeg de onderschei ding op een receptie in Novotel in Schiedam. De hui dige directeur trad vijftig jaar geleden in dienst in het schildersbedrijf van zijn vader. In 1958 richtte hij het bedrijf Kloet-Spijkenisse op en twaalf jaar later Kloet-Oostvöorne. Bij de drie schildersbedrijven zijn zestig mensen in dienst. Kloet was bestuurslid van hei koninklijk verbond van ondernemers in het schildersbedrijf in Zuid-Holland. Naast zijn werk was de meesterschilder actief in de vereniging Het Zonnehuis, de gereformeerde stichting voor bejaar denzorg, de stichting huisvesting migranten m Vlaardingen en in de gereformeerde kerk. De Vertowijk in Maassluis is een aantrekkelijk woongebied geworden. Maassluis Het is momenteel de meest geliefde plek in Maassluis om te wonen: de Vertowijk. De grond van de wijk mag in sommige aelen dan verontreinigd zijn, de woningen oefenen een enorme aantrekkingskracht uit op de in woners van de Eerste Stad aan de Waterweg. In het hart van de stad is op het voormalige fabrieksterrein inder daad een zeer aantrekkelijke woonwijk gerealiseerd. Flats, een gezinswoningen, kopen of huren: aan iedere woonwens kan tege moet worden gekomen. „De men sen staan echt in de rij. We werken al met wachtlijsten aldus Her man van Hoeven, bestuurslid van de Algemene Woningstichting Maassluis (AWM). Het grootste gedeelte van de wo ningen in totaal 290 —is door de AWM gerealiseerd. Het college van burgemeester en wethouders ging vrijdag een kijkje nemen in twee woningen: Een premie A-wo ning en een woningwetwoning. „Ikben zeer te spreken over de in vulling van de woonwijk", maakte wethouder Izaak van der Knaap duidelijk. „Er is hard aan getrok ken om er een aantrekkelijke wijk van te maken. Mede door de in spanningen van stedebouwkundi- ge Eric Wierda is dat uitstekend gelukt". De Vertowijk is ruim van opzet. In het oudste gedeelte is men nu druk doende om de vervuilde grond af te graven. Voor de rest is de grond in de woonwijk schoon: wat dat be treft heeft de gemeente Maassluis baar les wel geleerd. Alleen een braakliggend stukje grond aan de Lange Boonestraat wacht nog op bebouwing. De gemeente wil daar 24 huizen in de woningwetsfeer re aliseren. De grond is vervuild en moet eerst worden afgegraven. „Als die huizen ook gebouwd zijn, is het tijd voor een feestje", maakte Herman van Hoeven duidelijk. „De Vertowijk is misschien wel de leukste wijk om in te wonen. De woningen staan niet op elkaar; het is allemaal lekker royaal van op zet". En Pieter Roelofs, lid van de raad voor de volkshuisvesting: „Rijtjes koopwoningen gaan onge merkt over in huurwoningen. De verscheidenheid aan woningen is direct ook de kracht van de wijk". Met de komst van een supermarkt zijn de buurtbewoners ook zeer in genomen, evenals bet trapveldje en de verschillende speelplaatsjes voor de kinderen. „Het is gewoon fijn wonen. Het centrum is dichtbij en je zit ook zo in winkelcentrum Koningshoek. Wat wil je nog meer?" vraagt een buurtbewoon ster retorisch. Steendijkpolder Als de 24 woningen aan de Lange Boonestraat gerealiseerd zijn, is de Vertowijk volgebouwd. Alleen in de Steendijkpolder kan de ge meente Maassluis dan nog haar ex pansiedrift kwijt Ook die wijk wordt de komende jaren volge bouwd. Momenteel is een bouw plan in de maak om 60 huur-en koopwoningen te realiseren. De woningen worden gebouwd door Elementum uit Maassluis en de eerste paal gaat binnen afzienbare tijd de grond in. „De belangstelling voor de koopwoningen is overwel digend", aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. Begin volgend jaar wordt ook be gonnen met het doortrekken van de Albert Schweïtzerdreef naar de Stadsmolen. De boerderij van Van der Sar zal dan definitief uit het polderlandschap verdwijnen. „We hebben in het verleden nog wel ge probeerd om de boerderij in stand te houden, maar het bleek geen haalbare kaart", aldus wethouder ïzaak van der Knaap. „De kosten liepen veel te hoog op. Van de res tauratiekosten kun je wel drie Schuurkerkjes onderhouden, het ging allemaal veel te veel in de pa pierenlopen". De komende jaren wordt de rest van de Steendijkpolder ingevuld. „Wij zijn afhankelijk van de con tingenten, die we toegewezen krij gen van het rijk", aldus een woord voerder van de gemeente. „Ver moedelijk zal er alleen laagbouw worden gerealiseerd". Schiedam Zo populair is De Er ker bij de Schiedammers, dat het tweejarige wijkcentrum van Schiedam-West nu al uit zijn jasje is gegroeid. Om alle activiteiten te kunnen herbergen huurt De Erker er ruimte bij in een winkelpand aan de overkant van de Jan van Aven- nesstraat en in de voormalige Ki- vévaschool aan de Aleidastraat; daar huizen ook de medewerkers van de onderwijsvoorrang, sinds de kleuters zijn verhuisd naar de verderop gelegen Prins Maurits- school. En nog komt De Erker ruimte te kort. „Een verdieping bovenop het wijkcentrum? Als dat zou kun nen'." zegt scheidend voorzitter Bert van Kan. De ruimte is nodig, maar bouwtechnisch kan het niet Liefst heeft het wijkcentrum er dus een Ei kerfje bij: een filiaal in de directe nabijheid. Het zou het eerste wijkcentrum zijn in de wijde regio, waar de expansie dwingt tot nog meer nieuwbouw. Het is duidelijk dat De Erker er g niet alleen is voor de bewoners van Schiedam-West; de belangstellen- 5 den komen ook van buiten de stad. Op de fanclubdag van Queen wa- ren er vorige week zelfs Engelsen g overgekomen. De harde kern van vrijwilligers bestaat evenwel gro tendeels uit wijkbewoners en dat maakt dat het de intimiteit van een kleinschalige voorziening ademt, in plaats van een stedelijke accom modatie. De vrijwilligers kunnen het reuze goed met elkaar vinden; de taken zijn keurig verdeeld. Hoewel voorzitter Bert van Kan al geruime tijd geleden zijn vertrek had aangekondigd, zal men dan ook zijn ervaring met overheidsin stanties missen. Voorlopig wordt de functie waargenomen door Pe ter Stavenuiten, totdat een sollici tatieprocedure is afgerond waar aan iedere bezoeker kan deelne men. Er wordt kennelijk een ste vig belang toegedicht aan de voor- zittersfunctie, want er is een heuse profielschets opgesteld. Vrijwilliger Rob van Elswijk: „Die profielschets hebben wij opgesteld buiten Bert om. Hij las 'm later en zei: jeetje, dat moet wel een dui zendpoot zijn. Maar we hebben bij het maken van de schets alleen maar gekeken naar wat Bert alle maal deed..." De praktiserende duizendpoot 'vertrekt evenwel in de riante om standigheid, dat De Erker een goed gesmeerde machine is. Van Kan vindt dat het experiment om buurtbewoners een wijkcentrum f'f'i 'Wf- te laten runnen uitstekend is ge slaagd. Maar dat is aan niemand anders dan de bewoners zelf te danken geweest, vindt hij, want de gemeente heeft hen behoorlijk la ten zwemmen. „Juist omdat het een experiment was, had ik van de ambtenaren iets meer begeleiding verwacht". Van Kan verlaat De Erker niet he- leméól. Als hij's ochtends van zijn huis op Plein Eendragt naar de ge- •eente Vlaardingen fietst, gaat hij Bert van. Kan in een karakteristie ke pose: hij begint zijn speeches vaak met een malle tekening, waar hij een abstract-filosofische uitleg aan geeft die zijn medebestuursle den nou niet bepaald tot in de fines ses snappen. Toch betreuren zij het dat hij weggaat. vaak even langs om een kopje kof fie te drinken. Dat zal wel zo blij ven. Schiedam De Underground, de jongerenkelder van wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat in Schiedam-West, gooit het na twee jaar over een andere boeg. De wekelijkse ontmoetingsavond op woensdag staat voortaan in het te ken van een bepaald thema. Maar met het oog op de gezelligheid en de toeloop verzekert jongerenwerkster Anita Riekwel dat het'geen zware onderwerpen' worden. Zij probeert gewoon de avondjes wat meer te stroomlijnen. De muziek blijft het voornaamste ontmoetxngsmiddel. De woensdagen in december zijn gewijd aan de muziek van Bob Mar- ley en Mick Jagger. Verder staan gepland Michael Jackson, U2, en het Nederlandstalige lied. Tijdens de thema-avonden wordt niet alleen de muziek van deze popgiganten gedraaid. Er zijn ook buttons, vlaggen, shawls cn andere attributen te koop. Tussenbalans competitie: drie favorieten en twee degradanten door FE1KE CATS Vlaardingen Het gaat zeer goed met de hockeyteams in het Waterweg-gebied. De damesploegen van Evergreen, Spirit en Asvion stevenen rechtstreeks op het kampioenschap af, terwijl de heren van Evergreen ook nog een kleine hoop op de titel hebben. Voorts doen ook de heren van As vion en de dames van Pollux het naar behoren en stellen ergotot nu toe slechts 8 de heren van Spirit en Pollux teleur. f IJmuiden Het eerste tiental van de - damclub Schiedam bracht in IJmuiden Cöte d'Or aan de rand van de afgrond. De gedoodverfde favoriet won uit eindelijk met 11-9, maar had zelfs al met een gelijkspel de handen mogen dichtknijpen. Gewaarschuwd door de kracht van IJmui den, dat onder anderen Harm Wïersma en Wim de Jong in de gelederen had, koos Schiedams teamleider Leo Mous voor een taktische opstelling en werden de Schie damse pijlen gericht op de relatief zwakke schakels van IJmuiden. Door de produktivïteit van de staartbor- den Sjaak Prins en Wim Vrijland en door een voordelige remise van Ron Heusdens tegen Harm Wiersma leidde Schiedam zelfs met 3-7. Thijs Huys en Tiny Mous konden het echter niet bolwerken. De mis greep in tijdnood van Gert van Willigen te gen Gerard Beerepoot betekende ten slotte de nekslag voor Schiedam, dat nog steeds op de tweede promotieplaats mikt Na vijf ronden gaat IJmuiden aan kop met tien punten. Philips en Eureka delen de tweede plaats met zeven punten. Schiedam is vierde met vijf punten. Schiedam, dat nog moet spelen tegen Philips en Eurka, heeft derhalve nog steeds kansen op pro motie, omdat aan het einde van de rit de nummers een en twee overgaan. De dames van Asvion hebben na tien van de achttien wedstrijden reeds vijf punten voorsprong, vooral omdat de concurrentie el kaar afmaakt. Coach Jan Wattez wil de tweede competitiehelft vooral gebruiken om jongere speelsters in te passen, zodat de Schieamsen zich dan volgend jaar kunnen handhaven, in de eerste klasse, want met het hui dige team verwacht hij grote problemen in een hogere klasse. De dames van Spirit staan in de andere tweede klasse inmiddels twee punten voor, maar voor zichtigheid is geboden volgens trainer-coach John Kloos. Alle ploegen zijn bijzonder geladen om juist tegen de koploper extra goed te presteren. Kloos is ervan overtuigd dat dit team veel pro blemen zal krijgen in een hogere klasse. Die mening lijkt volko men correct, want Spirit teert puur op de klasse van Annet Hengsten Nicolien de Rond. In diezelfde klasse hebben de da mes van Pollux, onder leiding van Nico Petri, een zeer verdien stelijk debuut gemaakt (acht punten uit tien wedstrijden). Na de slechte start (nul uit drie) is het veel beter gaan lopen, maar Petri weet dat zijn team nog lang niet veilig staat, want het gat met de laatste bedraagt slechts drie punten. In deze sterke competi tie, meent Petri, is alles mogelijk. Ook hij tipt Spirit als kampioen. De Asvion-heren doen het in de eerste klasse tot nog toe niet slecht (elf uit twintig). Trainer- coach Huub van Riggelen is er echter nog niet in geslaagd om een team te formeren dat in de eerste klasse voor een kampi oenschap kan strijden. „Daar voor is het middenveld gewoon weg te zwak", aldus Van Rigge len. Opvallend is ook het grote aantal tegendoelpunten (28). Van Riggelen wil de tweede competitiehelft vooral gebrui ken om zich voor te bereiden op volgend seizoen via inpassing van enkele jeugdige talenten. Verder betreurt hij het feit dat dit team nog te veel afhankelijk is van het spel van Ronald Ja cobs en ook die conclusie lijkt te recht. Liefst zeven punten onder hun stadgenoot bevinden zich de heren van Spirit. Dat is eigenlijk niet geheel onverwacht, aange zien deze zomer een groot aantal spelers het bij Spirit voor gezien hield. Toch is trainer-coach Ca rol Smits optimistisch over het verdere verloop van de competi tie. Hij verwacht dat Spirit zich zal handhaven. Dat wordt een zeer moeilijke opgave te worden, want ook dit Spirit is te veel af hankelijk van de klasse van en kele spelers (broers Hengst en uiteraard sluitpost Norbert Com- panus). Teleurstellend is de start van Evergreen. Evergeen liet liefst drie punten liggen bij zwakkere tegenstanders. Tot overmaat van ramp werd vorige week verlo ren van koploper Alecto, waar door het verschil nu vier punten bedraagt. Coach John Beijer is dan ook niet geheel tevreden over de eerste seizoenhelft, maar hij gelooft nog in de (kleine) kan sen van zijn ploeg. Toch lijken de kansen van de ambitieuze ploeg klein, want in de wedstrijd tegen Alecto werd duidelijk dat deze ploeg meer in zijn mars heeft dan Evergreen op het huidige moment. Dat realiseert ook John Bejerzich maar al tegoed. Troosteloos De slechtste prestaties tot nog toe zijn geleverd door de heren van Pollux. Na een 'nipte' degradatie uit de tweede klasse staat de ploeg nu ook in de derde klasse troosteloos onderaan met slechts drie punten uit de eerste negen duels. Pollux mag van geluk spreken, dat degradatie niet meer mogelijk is, aangezien HLC 2ieh al uit de competitie heeft teruggetrokken. Trainer-coach Fred Pluitaart, die zeker veel pech heeft gehad door een groot aantal blessures, richt daarom zijn vizier volledig Annet Hengst (rechts) van Spirit ontdoet zich van de Asvion-ver- dedigsters Yvonne Lomans (links) en Loes Jorissen. De dames teams van Spirit en Asvion komen elkaar dit seizoen niet tegen en hebben juist door die gescheiden Indeling elk een goede kans op promotie naar de eerste klasse. op volgend seizoen, Hij is begon nen met de opbouw van een nieuw team. „En dat", zegt Plui- laart, „kost tijd". Buiten de vele blessures van zijn spelers wijdt hij het slechte presteren vooral aan een gebrek aan conditie, maar of dit de ware reden is, zal moeten worden afgewacht. Schiedam Kees Zuidema, de oud-secretaris van de Schiedamse voetbalvereniging SFC, blijft als lid van de KNVB geschorst tot 1 au- gustus 1989. Nadat de commissie van beroep alle stukken nogmaals had bestudeerd en ook de nieuwe verklaringen tot zich had laten doordringen, achtte zij het niet nodig de strafmaat te verlichten. Eerder was Zuidema wegens valsheid in geschriften door de tucht- commissie van de afdeling Rotterdam geschorst tot 1 januari 1988. Die uitsluiting werd vervolgens tot 1 augustus 1989 uitgebreid, omdat deRVB meende datZuidema tijdenszijn eerste straf toch werkzaam heden voor SFC had verricht. Zuidema heeft deze straf aangevochten, omdat hij zich na bekend wording van de eerste strafmaat als lid heeft afgemeld bij SFC. Hij heeft bij de commissie van beroep duidelijk willen maken dat ie mand die geen lid is van een club niet geschorst kan worden. Voor de commissie van beroep was.dat gezien de uitspraak geen steekhou dend argument. Tips voor deza rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar on der nummer 010-4345209 en in do avonduren onder nummer 010- 4120705. DINSDAG 1 DECEMBER Voetbal: 19.30 FC Volendam 2—SW 2. 19.30 DHSSBlectie KNVB afde ling Rotterdam; Biljarten: 19.30 Voor wedstrijden tweede klasse llbre (poule 1) In Café Rotterdam te Vlaardingen; Korfbal: derde ronde afdeliugsbeker: Energiehal Rotterdam veld 3: 21.40 CKC Maassluis—Actief; sporthal Hoogvliet: 19.00 Spirit—Otympia, 20.30 Oranje Nassau—Vlaardingen. WOENSDAG 2 DECEMBER Voetbal: 19.30 Vlaardingen—SVV; Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden tweede klasse libre (poule 2) in De Kleine Contlance te Schiedam; Zaal voetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.45 VZ'81—Groenoord; Volleybal: 20.30 Rijnmond 2Mepal/Qrion (h, beker, sportzaal Oost, Schiedam); Korfbal: tweede ronde afdelingsbe ker: 19.30 Oranje NasauVlaardin gen (Westwijkhal). Proeven Alliantie Schiedam De christelijke gymnastiekvereniging Alliantie houdt zaterdag 12 december in de Schiedamse sportzaal Zuid onderlinge wedstrijden en vaar- digheidsproeven. In to taal nemen 360 turners en -sters aan deze wedstrijden en proe ven, die tot 19.00 uur zuil m du ren, deel. Nederiaagserïe Vlaardingen Na twee wed strijden uit de nederlaagserie van Vlaardingen heeft Excelsior de beste papieren. De eerste klasser uit Maassluis won in de Broekpolder met 2-0, terwijl Hermes DVS onlangs niet ver der reikte dan 2-2. Het volgende duel in deze reeks wordt mor genavond gespeeld. Dan is de eerste divisieclub SVV vanaf 19.30 uur te gast bij de club van voorzitter Sjaak Maat. Kuiper voorzitter Schiedam Dick Kuiper wordt door het NOAD-bestuur kandi daat gesteld voor het voorzitter schap. Die funktie kwam vakant toen Jan Bayings zich aan het begin van de najaarscompetitie om persoonlijke redenen plots klaps terugtrok. De verkiezing van een voorzitter is het enige agendapunt van de buitengewo ne ledenvergadering, die op 9 december wordt gehoud en Peter van der Sluys Maassluis Het is nog maar de vraag of Peter van der Sluys per 1 januari terugkeert in de selec tie van Green Eagles. De basket baller, die eind vorig seizoen naar Voorburg vertrok, traint al geruime tijd mee met de groep van trainer-coach Ed Zaal. De spelers van de Maassluis eerste divisieclub zullen donderdag avond over de mogelijke rentree van Van der Sluys een1 stand punt innemen en dat ook aan Zaal bekend maken. Poort geschorst Schiedam Siem Poort (foto) is door de KNVB voor zes wedstrij den geschorst. De robuuste man dekker van de Schiedamse der de klasser SFC, die na zijn ver wijdering tegen Alexandria'66 al was uitgesloten, heeft deze extra zware straf te danken aan een voorval dat zich na afloop van die wedstrijd in de kantine heeft voorgedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2