WATERWEG 19 En nóg kan Van Harmeien 9t vergaderen niet laten r I LAAPON» te Jan Pasztjerik kan relativeren ZEVENTIG JAAR BIJ DE VAKBOND Museum leent bodemschatten uit aan BOOR Rentree Wirn van den Berg Popovics snakt naar erkenning Sigmond ziek. De Bruin fit Kdoriandbw NU OOK UITLATEN 40% extra korting BI Finse mode Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 'RW, 11 december 1987 Afscheid van 'de Juul' Schiedam Kerstconcerten worden over het alge meen druk bezocht, maar de uitvoering die woens dag plaatsvindt in de Julianakerk aan de Burge meester Knapperüaan zal waarschijnlijk alle re cords gaan breken. De trouwe bezoekers zullen ongetwijfeld massaal toestromen om Herman van Vliet het orgel te horen bespelen. Niet zozeer omdat Van Vliet een erkend virtuoos is, maar eenvoudig omdat de kerkgangers het kerstfeest in 1988 noodgedwongen op een ande re plaats zullen vieren. De Julianakerk gaat halver- wege volgend jaar in de verkoop, omdat gerefor meerd Schiedam geen geld meer heeft voor het on- derhoud. Het concert wordt, met andere woorden, tevens een afscheid van de Julianakerk. In het concert door de koren Com Nu Met Sang en, Vox Jubilans, beide gedirigeerd door Jan Mulder, zal ondanks de feestelijke kerstklanken dan ook een weemoedige ondertoon le beluisteren zijn. De Julia nakerk, in de wandelgangen aangeduid als 'de Juul', heeft in het hart van veel gereformeerden een warm plaatsje. Het gebouw is pas 55 jaar oud en ve len vinden het zonde dat het godshuis wordt opge doekt. Sloop lijkt na de verkoop onvermijdelijk en dat wordt toch wel als een treurig einde gezien van een gebouw, dat bij de opening het plechtige predikaat 'kathedraal van de classis Schiedam' meekreeg. Het laatste kerstconcert in 'de Juul' op 16 december begint om achtuur's avonds. Hermine leest voor Schiedam Met Hermine de Graaf Is het vreemd gesteld. Door een dwang tot schrijven is ze nooit ge plaagd, maar evengoed was ze-in 1984 één van de spraakmakendste débutanten in de Nederlandse literatuur. Voor haar eerste boek 'Een kaart, niet het gebied' kreeg ze de Geertjan Lubberhuizen-prijs. Haar tweede bundel 'De zeevlam', die reeds een jaar later verscheen, trok eveneens grote belangstelling. Dit jaar arriveerde de derde verhalenbundel in de boekwinkel: 'Aanklacht tegen onbekend'. En nog steeds houdt Hermine de Graaf vol, dat an deren haar op het Idee hebben gebracht schrijfster te worden. „Ik heb altijd al dingen opgeschreven, mijn kofferdes raakten steeds voller. Totdat ande- ren zeiden: doe er eens iets mee". Het gevolg van die 'eerste publicaties was niet gering: zij gaf haar baan als lerares Nederlands op om voortaan van de pen te gaan leven. Hermine de Graaf is de eerstvolgende gast op de se rie schrijversavonden bij de Filmclub. Ze komt za- _terdag 19 december naar de Teerstoof om uit eigen >.werk voor te lezen. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de dichteres Mariet Lems, een creatieve duizendpoot uit Papendrecht, die tijdens vrouwen- dultuurdagen in Delft en Zoetermeer verschillende prijzen won. ;De sch rijversavond begint om half negen. Ambachten onder dak Vlaardingen Even zag het ernaar uit, dat de ope ning van de nieuwe vleugel van het Visserijmuseum een besloten feestje zou worden. Het geld voor die vleugel, op de boek van de Westhavenkade en de i Vetteoordsekade, is voor een groot deel bijeenge bracht door naamloze particulieren, maar die ano- mieme liefhebbers van de visserijgeschiedenis zijn voor de officiële ingebruikstelling op vrijdag 18 de cember niet uitgenodigd. •Aan dat principe heeft de organisatie van de plech- tigheid ook bij nader inzien niet getornd. Wel krijgt de burgerij een dag later de kans de nieuwe ruimte -gratis te komen bekijken. De 'kleinegevers' kunnen dan op hun gemak bekijken welke ambachten on der het motto 'Breng een vak onder dak' in het ver nieuwde Visserijmuseum een plaatsje hebben ge- kregen. Het open huis op zaterdag 19 december duurt van tien tot vijf uur. De bezoekers kunnen dan meteen een blik werpen op de onlangs voltooide havenmaquêtte. De formele overdracht van het project gebeurt vrij- dag in de Oude Lijnbaan. De papieren worden gete- f kend door mr.G.A. Wagner, oud-topman van de Shell en lid van het comité van aanbeveling, dat het .benodigde geld heeft ingezameld. .-Sehiedamse maagd op tv uSchiedam Het Stedelijk Museum in Schiedam blijft de aandacht trekken. Zondag zelfs op natio- 'paal niveau: dan zendt de Vpro in het kunstpro- gramma Atlantis beelden uit van de tentoonstelling J.K. Huysmans en Liduina van Schiedam. Die expo sitie is een ideetje van Hans Paalman, die juist deze .week 25 jaar directeur is van het Stedelijk. Huys mans, een Franse schrijver, bracht precies honderd jaar geleden, in 1897, een bezoek aan Schiedam om het leven van de heilige Liduina te kunnen beschrij ven. Het programma over de Maagd van Schiedam jen haar biograaf is te zien op Nederland 2, De uit zending begint om half negen. ,De expositie wordt vrijdag 18 december geopend door wethouder Luub Hafkamp en is vanaf zater dag 19 december voor het publiek geopend. Gymen op de stoel Schiedam Wijkcentrum De Erker start binnen kort met een reeks aangepaste gymnastiekoefenin gen voorouderen. Tijdens een aantal maandagmid- dagsessies gaan de ouderen gymnastieken, terwijl ze op hun stoel blijven zitten. Een fysiotherapeute be geleidt de cursisten daarbij. Uitgangspunt van de bijeenkomsten tussen half twee en half drie is, dat met de persoonlijke gesteldheid van iedereen reke ning wordt gehouden. Hopman op kansel Vlaardingen Hopman W. Schoil van scouting Rijnmond meet zich zaterdag een voor hem onge bruikelijke rol aan. Hij leidt dan een adventsdienst 3n de Rehobotkerk, die dit jaar het thema 'Scouting .wereldwijdscouting helpt Ghana' meekrijgt. -Aan de dienst wordt verder meegewerkt door Mar en André (zang), Lianne Nobel (voordracht) en een zangkoor van de jongste Vlaardingse scouts De Be vers. De opbrengst van de collecte wordt geschon ken aan de stichting Orion in Maassluis. Het geld wordt gebruikt voor de aankoop van medicijnen voor een gezondheidscentrum in Ghana. De kerk deuren gaan om half vier open. {ADVERTENTIE) voor alle merken auto's fn voorraad. Gratis ge monteerd, terwijl u wacht. bij zelfmontage Tevens uw adres voor: Banden {uitlijnen en balanceren) L.P.G. inbouw (ook reparaties) V.V.N. A.P.K. Keuringsstation VELGEN - ACCU'S - SCHOKBREKERS Fultonstraat 7, Vlaardingen, tel.: 4343966 door CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Als de Indus triebond FNV zaterdag zijn jubilarissen huldigt, zal Marinus van Harme- len zeker in het middel punt van de belangstel ling staan. Voor Van Har- melen (88) is het dit jaar zeventig jaar geleden, dat hij lid werd van de Alge mene Metaalbewerkers- bond. Een jaar eerder was Van Harme- len zijn werkzame leven begonnen bij de firma Fontijne, destijds aan de Boterstraat in Schiedam. Het bijzondere aan Van Harmeien zit hem volgens afdelingsvoorzitter Aad Nieuwstraten niet zo zeer in deze zeventig jaar, als wel in de wijze waarop van Harmeien vorm gaf aan zijnaciviteiten. In het be drijf gold hij in zijn functie van in koper en calculator als de rechter hand van de directeur én als ver trouwensman van de arbeiders op de werkvloer. Een positie, waar van de bond in tal van bedrijven ook nu alleen nog maar kan dro men, In zijn flat aan de Vlaardingerdijk praat de kwieke Van Harmeien honderduit over zijn activiteiten. Naast calculator en vakbondsman was hij ook nog in enkele schoolbe sturen actief. Hij stond aan de ba kermat van de Rijnmond-mts en was in de naoorlogse periode tien jaar gemeenteraadslid voor de PvdA. Menig gezelligheidsvereni ging in Schiedam heeft hem bo vendien als lid of als bestuurder mogen verwelkomen. Lid worden van de bond vond Van Harmeien destijds vanzelfspre kend: „Vanuit mijn rechtvaardig heidsgevoel kon ik niet anders, Als klein kind zag ik al dat arbeiders bittere armoede hadden. Mijn va der kreeg 's winters geen geld om dat hij uitgevroren was, en 's zo mers staakte men voor betere ar beidsomstandigheden. Hadden we weer geen geld". Van Harmeien zelf verging het ge lukkig beter. Nadat hij de am bachtsschool afgemaakt had, kwam hij bij de machinefabriek Fontijne in dienst. Op aanraden van het Dïakoniehuis, waar fünus als kleine jongen een deel van zijn jeugd doorbracht, studeerde Van Harmeien in de avonduren verder. „Ik wilde graag, kon goed leren en werd gestimuleerd'', aldus Van Harmeien. Gevolg was wel dat Ri- nus, nadat hij van zes uur in de ochtend af gewerkt had, 's avonds tot tien uur in de schoolbanken moest zitten. Rechterhand In het bedrijf stond Van Harme- len, die alle arbeiders lid maakte van de bond, al gauw in hoog aan zien. Hij werd za'n beetje de rech terhand van de directeur en werd betrokken bij alle belangrijke be slissingen. „Toen de behuizing in de Boterstraat te klein werd en bleek dat we in Vlaardingen veel goedkoper terecht konden, vroeg de oude Fontijne mij wat te doen. Ik 2ei: dan gaan we maar naar Vlaardingen". En ze gingen naar Vlaardingen, naar de Industrieweg. Van Harme ien gaat ook nu nog regelmatig kij ken in het bedrijf, dat tegenwoor dig aan 150 mensen werk biedt. Hij richtte bovendien een vereniging op voor de gepensioneerden, die éen keer per maand bijeenkomen, en adviseert de kleinzoon van de oude Fontijne, die nu directeur is. Na de oorlog gingen de politiek en het onderwijs een belangrijke rol spelen m het dagelijks leven van Van Harmeien. Ver voor de oorlog liep hij al mee in de optochten van de SDAP. maar na de oorlog werd hij door zijn vriend Sabel - de le gendarische wethouder van on derwijs m Schiedam die vorig jaar overleed gevraagd in de ge meenteraad te komen voor de PvdA. Voor zeven gulden presen tiegeld per vergadering nam Van Harmeien de honneurs waar. „Eén keer stemde ik als enige tegen een voorstel", aldus Van Harmeien, „Het gemeentebestuur wilde het hoger personeel drie procent loonsverhoging geven, terwijl de lageren er niets bij kregen. De noodzaak van die maatregel stond voor mij niet vast, waardoor ik de maatregel onrechtvaardig vond en tegen stemde" Boekvorm Wethouder Sabel volgde hij op als bestuurslid van de STS, de Schie danise technische school. Zijn in spanningen voor middelbaar tech nisch onderwijs in Schiedam wer- den m 1970 bekroond met de bouw van de nieuwe mts, een school waar hij tot 1984 nog een functie vervulde in de benoemingscom missie voorleraren. Uitgebreid aandacht besteden aan Van Harmei ens activiteiten voor het koorleven, de reünie van de Sehiedamse weeskinderen, het be jaardentehuis Thurïede, het Sint Jacobsgasthuis, de Protestanten bond en het Nivon door de jaren heen is waarschijnlijk alleen mo gelijk in boekvorm. Ondanks zijn veie credits mag bescheidenheid echter gerust Van Harmeleos meest opvallende eigenschap ge noemd worden. In het begin van ons gesprek het hij namebjk weten absoluut niets meer te doen, maar zijn huidige adviseurschap van het' Sint Jacobsgasthuis blijkt bij nader doorvragen nog maar één van de vele zaken te zijn waar van Har-; melen zich nog dagelijks voor in zet, Als er zaterdag één recht heeft melen het wel :gmg. i Rinus van Harmeien: veel actiever dan hij zegt. Schiedam Binnen de Histori sche Vereniging Schiedam is enige verontrusting ontstaan over de verhuizing van archeologische vondsten uit Schiedam naar Rot terdam. „Ik kan mij voorstellen dat het wenselijker is dat materiaal in Schiedam te houden", zegt woordvoerder Sjef Jansen. Het is hem ter ore gekomen, dat het Stedelijk Museum van Schie dam een deel van de verzamelde bodemschatten in (langdurige) bruikleen wil geven aan hei Bu reau Oudheidkundig Onderzoek Rotterdam (BOOR). Dit bureau staat onder leiding van de landelijk vermaarde archeoloog Hoek. Hier zou men beter in staat zijn de documentatie van de arche ologische vondsten te verzorgen dan in het Sehiedamse museum. Dat wordt bevestigd door waarne mend museumdirectrice Clara Stroman. „In feite hebben wij nooit het budget gehad om alle ge gevens goed ir» kaart te brengen' Mevrouw Stroman spreekt ge ruchten tegen, dat op den duur meer Schiedam"-e bodemschatten naar het BO' vs "Lid wijnen. Inte gendeel, zeg - w juist een ex tra krediet gti om de verza meling aan archeologisch materi aal beter te kunnen exposeren. De toegankelijkheid van het depot zal voor het publiek worden verbe terd. „En dan is er dus nog_ veel meer te zien dan nu het geval is". Volgens haar gaat het maar om en kele kartonnen dozen met in plas tic verpakte steentjes, scherven, pijpjes en nog wat spul, waarvan de waarde voor Schiedam te betwis ten is. Het BOOR lonkte er echter gretig naar. Mevrouw Stroman is verbaasd over het bericht, dat Schiedam een belangrijke archeologische collec tie kwijtraakt. Zij zal een onder zoek instellen naar de bron van deze, en andere, geruchten. Het valt namelijk op dat juist in de week, waarin museumdirecteur Hans Paalman zijn 25-jarig jubile um viert, de boze tongen over het museum zich roeren. De receptie voor Paalman vindt vanmiddag plaats in de museumaula, maar eerder deze week werd via het in formele circuit bekend dat stafme dewerkster Josine Bokhoven op non-actief is gesteld. Naar verluidt is dat het geval, omdat zij kritiek heeft geuit op een opmerkelijk aantal beschadigingen de laatste tijd aan kunstwerken. Het mu seum wil dat verhaal niet bevesti gen. Wel zegt Clara Stroman, dat er waar gewerkt wordt, altijd wel spaanders vallen. Beschadigingen zijn er geregeld, zegt zij, maar de laatste tijd beslist niet meer dan an ders. Ook werd kortelings bekend, dat educatief medewerker Dingenus van der Vrie een baan heeft aan vaard in museum Boymans-van Beuningen. Volgens museumper soneel is de spanning de laatste tijd te snijden. „Het is met meer zo ge zellig als in de tijd van Van Beek'" zegt men over het voormalig hoofd van de technische dienst. Men stoort zich aan een vriendjespoli tiek in het museum. Iedex-een die daarbuiten valt kan gaan, aldus een betrokkene. Tot de niet aflatende stroom van geruchten kunnen ook oude koei en worden gerekend. Zo dook ook het geluid weer op dat Bob van der Wel, voorheen invloedrijk be stuurslid van de vereniging Vrien-. den van het Museum, na een con flict het museum zou hebben ver laten. Dit voorval dateert evenwél van een jaartje geleden, zegt me vrouw Stroman, die overigens zelf buiten het incident stond. Ter gelegenheid van Paal mans ju bileum heeft het personeel de eri- treezaal ingericht met werk, dat hij gedurende een kwart eeuw heeft aangekocht De keuze uit zijn col lectie wordt zaterdagen zondag ge ëxposeerd. Schiedam Hoewel Hermes DVS in IB de laatste plaats inneemt, heeft het slechts zeven punten minder dan de koploper. Er is dan ook geen enkele pa niek in het Sehiedamse kamp. waar men de thuiswedstrjd tegen DCV (uit werd het 2-2) met vertrouwen tege moet ziet. Doelman Hans Eggplmeijer en spits Oscar Biesheuvel krijgen an dermaal de voorkeur boven Raymond Biesheuvel en Hans Kloppers. Trainer Hans Kostense is er nog niet uit wie hij met de bexvaking van de Krimpense spits Frans Schaap zal belasten. Forluna VI t Wim van den Berg keert na een afwe zigheid van zes weken terug in de ba sisopstelling van Fortuna VI. De twee de klasser kan in de uitwedstrijd tegen De Musschen (in Vlaardingen werd het drie weken geleden 3-3} echter niet be schikken over voorstopper Hans Struijs (vakantie). Zijn plaats wordt in genomen door Robert van Boxem. Excelsior M Excelsior Maassluis mist thuis tegen Oranje Nassau waarschijnlijk alleen Peter van Duyl, De blessure van Fred Rijnenberg valt mee. Trainer Eric Gudde heeft na de 1-1 bij Quick Boys geen reden zijn ploeg te wijzigen. In verband met op de valreep afkomende schorsingen moet achter de namen van Edwin Berveling en Cor van Hoeven een vraagteken worden geplaatst. waai een dezer dagen eens bij ons aan voor echte Skandinavische kerstkado's voor onze feestelijke en warme Finse mode voor schitterend Fins glas en aardewerk voor Finse zilveren en bronzen sieraden tot ziens Het Finse winkeltje van "Het Waaigat" Vlaardingen Hoogstraat 225 Telefoon 010-4343685 door MARTINI VERMEULEN Schiedam, Zijn naam is niet alleen moeilijk te schrijven, maar heeft tevens een nega tieve klank in deze regio. Jan Pasztjerik liet echter niet wakker van dat gegeven. De 28-jarige middenvelder van de nog steeds puntloze vierde klasser FCN'66 heeft geleerd te relativeren. De Schiedammer bekent, dat hij in het verleden meermalen be trokken is geweest bij vervelen de incidenten, maar voegt er on- middelijk aan toe, dat hij m de meeste gevallen voor anderen de kastanjes uit het vuur haalde. „Nu alle spelers zijn uitge zwermd, hoor ik niets meer van ze. Sommigen laten zich zelfs ne gatief over me uit Maar", Iaat Pasztjerik zich niet gek maken, „ikstaer ver boven Ik maak me niet meer zo druk als vroeger. Als het publiek me iets toe schreeuwt, heb ik daar maling aan Ik ben veranderd". Het aanvoerdersschap is een eer ste bewijs daarvan. Nieuwe trai ner Gerard Verspuij vond Jan Pasztjerik de meest geschikte man om de aanvoerdersband te dragen in de sterk veranderde spelersgroep van FCN'66 „Ik ben bij meer zaken betrokken dan voorheen en dat heeft me wat serieuzer gemaakt. De ploeg is na de leegloop sterk gewijzigd. Ik loop al wat langer mee, ben geroutmeerder en treed, indien nodig, corrigerend op". „We hebben een enthousiaste groep, maar missen gewoon kwaliteit om ons te kunnen handhaven in de vierde klasse. Het merendeel is afkomstig uit het vierde van vorig jaar. Er zijn ongeveer tien potentiële eerste elftalspelers vertrokken na de problemen, die zich vorig sei zoen hebben voorgedaan". „Het is jammer, dal het zo is gelo pen. We hadden een uitstekende kansom kampioen te worden. Ik denk", probeert Pasztjerik de oorzaken van de interne strub belingen van vorig jaar te zoe ken, „dat meneer Kattestaart ('ik zeg altijd meneer tegen de trainer') te lang bij FCN is geble ven. Vier jaar bij dezelfde vere niging is volgens mij te lang voor een trainer". „Meneer Kattestaart was een menselijk type en had uitsteken de oefenstof. Maar hij gaf de spe- Jan Pasztjerik ontdoet zich, op pure kracht, van twee Martinit-verde- digers. De aanvoerder van FCN'66 kan zich tegenewoordlg beheersen. „Als", zegt hij, „het pubhek me iets toeschreeuwt, heb Ik daar maling aan", Iers eerst één vinger, toen twee vingers, vervolgens zijn hele hand en dat heeft zijn kop ge kost. Het is wel eens voorgeko men. dat iemand, die van de trai ning werd gestuurd, zondag ge woon inde basis stond Dan kun nen problemen met uitblijven. Hij was te aaredig voor FCN". Gezellig De huidige groep is nauwelijks vergelijkbaar mei de vonge. „Na iedere wedstrijd gaan we gezel lig bij elkaar zitten en drinken we nog wat De sfeer is ondanks de enorm slechte resultaten uit stekend. We beseffen dat degra datie onvermijdelijk is We doen ons best, maar er zit eenvoudig niet meer m". Jan Pasztjerik is pas vijf jaar ac tief als voetballer. In zijn jeugd speelde hij een korte periode bij Hermes DVS. Vervolgens hield hij7ich lange tijd bezig rnet kara te cn kick-boksen, maar een blessure aan de achillespees noopte hem ie stoppen met die sport. Ook was de Schiedammer eens lid van de schaakvereni ging Het Zwarte Paard, terwijl hij momenteel zaalvoetbal speelt btj Sparta. FCN'66 is belangrijk voor Jan Pasztjerik, maar niet zaligmakend. „Ik noud ervan om met verschil lende soorten mensen in aanra king te komen. Je moet overal wat contacten hebben. Dat neemt met weg dat ik FCN met snel m de steek zal laten. Er zijn wel eens tijden geweest dat ik weg wilde, maar ik ben nu één maal één van de toonaangeven de figuren binnen de club. Bo vendien gaat hel nu beter. Ik voorspel zelfs, dat we over twee, drie jaar weer een gezonde club zullen zijn". Sc hiedam Sandor Popovics wil beslist met als 'zeurpiet' door het leven gaan, maar de trainer van SVV snakt naar een oprecht eerlijke kennisma king met het Sehiedamse voetbalpubliek, dat het nog steeds laat afweten. „Ik benieuwd", aldus Popovics, „wat de toeschou wers doen als we uit de uitwedstrijden tegen Èm- men en MVV minimaal twee punten pakken. Men zegt dat ze komen als het goed gaat. Mijn spelers groep is ondanks alle bescheiden middelen sprin glevend, maar het publiek lijkt dood". Popovics heeft overigens alle reden om optimis tisch naar het verre Emmen af te reizen. Hans Loo- vens en Jan Lecker trainden weliswaar gister avond voor het eerst met de groep, maar maken beslist deel uit van een in z'n totaliteit fitte selectie. De trainer betreurt het alleen dat de wedstrijd van het schaduwelftal tegen Feyenoord gisteravond werd afgelast, omdat hij HenkSalan en de van een griepaanval herstellende Jan Rdnemann wed strijdritme had willen laten opdoen. door DONALD BAX Vlaardingen Cor Nteuwcn- huizcn vergeleek vijf jaar gele den de stnjd lussen Zwaluwen VI en PPSC met die tussen Da vid en Goliath De toenmalige trainer van Zwaluwen dichtte zijn ploeg de rol van Goliath toe. De slimme David, onder leiding van 'meesterbrein' Arnold Lob man trok zich,— in overeem stemming met de overleve ringdaar echter niets van aan. PPSC stootte in dat seizoen zelfs door na.i r de eerste klasse Van do ploegen die toen. zo'n vijf j.iar geleden, acteerden, zijn niet veel spelers overgebleven. Bij Zwaluwen kunnen Peter Eike- Jenboom, Ene Visser en Henk de - Bruin zich die enigszins onge zonderivaliteit nog herinne ren, terwijl aan PPSC-zijde Lö- dewyk Weslerveld. Rob ae Nijs. Ene van Harmeien, Ron de Bruin en Jan 't Hoen (de laatste maakte toen zelfs het beste jaar m zijn loopbaan door) morgen middag opnieuw met Zwaluwen in de slag gaan. De ondet linge verhoudingen lij ken, qua positie op de ranglijst, ook gewijzigd. Zwaluwen voert m 2B redelijk comfortabel de ranglijst aan en PPSC doet ver woede pogingen boven het aan het einde van de rit fatale rode streepje te komen en te blijven Dat Zwaluwen op Tburlede rriët 3-2 aan de goede kant van de sco re bleef, zegt niets over het duel dat morgen aan de Zwaluwen'- laan op de rol staal. Op het ge*- bied van de personele bezetting staat PPSC er hel beste voor, nu Ron de Bruin na een intensieve fysiotherapeutisehe behande ling speelklaar is gemaakt. Zwaluwen-trainer Jan van der Hoek werd gisteravond overval len met een door de griep gevel de Henk Sigmond, terwijl Henk de Bruin eveneens niet helemaal fit is Sigmond heeft vandaag een vrije dag genomen om zp goed mogelijk uit te zieken. Van der Hoek gaat er vanuit dat bei'- de spelers zaterdag in de basis kunnen starten. Zijn collega Toon Brakus kiest voor de rech tervleugel tussen Ronald UI tee en Peter van der Metjden. Door de terugkeer van De Bruin be landt Marco Eshuis op de bank. Opstelling Zwaluwen VI: Eikelenboom, Visser, Sigmond, De Bruin, Opschoor, Dirks. Van Dijk, Konijnenburg, Van Voel en, Boek holt en Molendijk. Opetellling PPSC: Brandl, Waslervelt). Ouwehand, De Nijs, Sonneveld, YarkHac- melen, De Bruin, Van der Le«, Ulteo/Van der Meijden,'I Hoen Bn Kolmeyer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2