WATERWEG 11 SPORT Ger Baas en de eenzame strij d medewerker Nepbezorgers Bob van Vliet eenspekkoper Veehouderij Soimeveld: melk direct van de koe SPORTAGENDA Spaland begint Bouwdrift Dr. Kuyperlaan Vier uur verzoekjes Tegen criminaliteit Snufjes op zonnegebied Minnen en plussen Rockabilly in Beatrix Boers Co Graveerindustrie bv r Rotterdams Nieuwsblad r woensdag RW, 30 december 1987 Schiedam Met de stadsuitbreiding in Spaland- West wordt nu daadwerkelijk een aanvang gemaakt door de aanleg van nutsvoorzieningen. De kabels en leidingen voor gas, water, elektriciteit en kabelnet kunnen er maar beter liggen, redeneert de gemeen te, voordat met de bouw van 150 huizen wordt be gonnen, Voor het ondergrondse stelsel is 1,12 miljoen gulden nodig. Schiedam Steeds vaker wordt artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening toegepast voor kleine bouwplannen. Het artikel biedt gemeenten de moge lijkheid alvast met bebouwing te beginnen, nog voor dat allerlei procedures met bestemmingsplannen en bezwaarschriften zijn afgewikkeld. Voorheen kwam het voor dat een gemeente bij een grote stadsuitbrei ding op het omstreden artikel hamerde, omdat het betreffende plan dan heel urgent werd genoemd. Maar bij de provincie en het rijk heeft men geconsta teerd, dat het zowat een gewoonte is geworden om een beroep op artikel 19 te doen. De gemeente Schiedam probeert het nu met de bouw van 13 woningen aan de Dr. Kuyperlaan, Een brief, waarin een werkgroep van omwonenden zich zorge lijk uitlaat, is door de gemeenteraad slechts voor ken nisgeving aangenomen. De Nieuwlanders zijn bang, dat veel open, groene plekken in hun wijk volge bouwd worden. De gemeente voert dit beleid om meer variatie aan te brengen en het beeld van huur- flats af te wisselen met koopwoningen. Schiedam verzoekt gedeputeerde staten om een ver- klaringvangeen bezwaar. Vlaardingen De zieken- en bejaardgnomroep Vlaardingen verzorgt oudejaarsavond een vier uur durend verzoekplatenprogramma. Tussen zeven en elf uur kunnen verzoeknummers worden aange vraagd of nieuwjaarswensen worden gedaan. De om roep zendt uit vanuit het Hoiy-ziekenhuis. Tijdens de uitzending wordt van het volgende telefoonnummer gebruikgemaakt: 47422-22. Schiedam Rond de persoon van antï-vandalisme- coordinator mr. Wil Boonstra gaat een stuurgroep aan het werk ter bestrijding van kleine criminaliteit. De stuurgroep functioneert onder de naam Bestrij ding Veel Voorkomende Criminaliteit. Schiedam Zwembad Zuid heeft sinds kort een nieuwe zonnebank, die van de allernieuwste techni sche snufjes is voorzien. Het bad is blij met de nieuwe bank en rept over een paradepaardje, dat garant staat voor topklasse. De nieuwe zonnebank is er gekomen, nadat in de media een g^lf van negatieve publiciteit loskwam over de gebrekkige kwaliteit, betrouw baarheid en veiligheid van zonnebanken. Het nieu we apparaat kan de toets der kritiek moeiteloos door staan, vindt men in zwembad Zuid. Schiedam De voor 1987 voorspelde groei van de Schiedamse bevolking wil nog steeds niet goed door zetten. De maandelijkse statistieken tot en met okto ber vertonen meer minnen dan plussen. Eind okto ber moest de afdeling burgerzaken opnieuw een ne gatief saldo melden, van 24 inwoners dit keer. Dat bracht de score op 69.343 Schiedammers, nog' altijd een dikke 600 te weinig om de magische grens van 70.000 te overschrijden. Schiedam Westcoast Rockabilly, een organisatie waarin onder anderen disc-jockey Felix Meurders actief is, verwacht op zaterdag 23 januari meer dan tweehonderd enthousiaste vetkuiven in zaal Beatrix. Dan wordt een swingend avondje gehouden zowel voor liefhebbers van rock 'n' roll als voor liefhebbers van rockabilly, wat een soort synthese is van country western en rhythm &t blues. Al sinds het allereerste liedje van Elvis Presley we melt het in Schiedam van de fans van dit soort mu ziek. Er is dan ook een hoge opkomst te verwachten, zegt een Schiedammer die eerder al bij de organisatie van dergelijke concerten in het Westland betrokken was. Beide keren puilde daar de zaal uit. Vetkuiven zijn 23"januari niet verplicht; ook burger- manskleding is toegestaan. Schiedam Op het Fabriplein en de Vlaardinger- dijk zijn twee jongens aangehouden, die zich uitga ven voor krantenbezorgers. Zij gingen met visite kaartjes van een plaatselijk blad langs de deuren om mensen een gelukkig nieuwjaar te wensen. In een aantal gevallen kregen zij als blijk van waardering geld toegestopt. De nepbezorgers hadden, toen zij door de politie werden betrapt, nog maar negen gul den opgehaald. Aad Zoutendijk, Grote kerk, 12.45 uur. vrijdag 1 januari nieuwjaarsreceptie Omroep Vlaardingen. cafe D'Oude zaterdag 2 januari nieuwjaarsbijeenkomst van stoep,"IJxÖÓ tot~1S.0Cf uur, het gemeentebestuur. De Ko renbeurs aan de Lange Ka- ven, 17.00 tot 19.00 uur. zondag 3 januari nieuwjaarsreceptie, dc Oe VVoudhoek, 14.00 tot 17.30 nieuwjaarsreceptie CJV Liefde en Vrede, zaa! Trian gel, 16.00 tot 18,00 uur. uur. dinsdag 5 januari nieuwjaarsreceptie Schie dams Mannenkoor Orpheus, Maison Tivolt, 20.00 uur. film Police Academy 4. zaat Triangel, 20.00 uur. donderdag 31 december lunchconcert door organist uur. zondag 3 januari klassiek concert van Bob Hotleman (piano) en Martrne van der Spek (dwarsfluit), Schuurkerktheater, 1S.30 Nooit gebrek aan inspiratie door PETER DE LANGE Schiedam Zijn liedjes worden gezon gen door Rita Young, Willem Duin, het duo Upside Down en Connie Vanden- bosch en andere artiesten die met de re gelmaat van de klok in de studio's van Veronica en Sky Channel verschijnen, maar desondanks heeft Bob van Vliet nog steeds geen villa in het Gooi. „Zou eigenlijk wel moeten, hè", schertst de tekstschrijver/componist/zanger in ztjn woning in Schiedam-Oost. „Per slot van rekening zitten alle bekende Rotter damse vedettes daar ook, André van Duin, Gerard Cox. Stel je voor, je gaat naar de supermarkt, Hier sta je met de kolenboer in de rij voor de kassa, daar moet je achter de vrouw van Joop van den Ende op je beurt wachten. Of ik dat leuk zou vinden? Weet ik niet ik ken de vrouw van Joop van den Ende niet". Bob van Vliet zit zelden om een grap verlegen. Maar de man, die ooit in de markt was om witzenmaker Max Tail leur op te volgen, heeft ook zijn serieuze kanten. Zelf kan de 46-jarige muzikant daar best mee leven. Wat hem dwars zit, is dat anderen die ernst niet lusten. Geen platenmaatschappij die eens een door leefde tekst van hem wil. „Ik schijn over te komen als iemand waar gezelligheid van afstraalt. Dat etiketje raak ik nooit meer kwijt. Vergelijk 't maar met Lee Towers; zodra die Nederlands gaat zin gen, is ie uitgerangeerd. Hij staat voor Amerikaanse songs. Hoe Amerikaanser, hoe mooier. Met dat produkt wordt die man vereenzelvigd. Zo ben ik de man van degezellige liedjes". Woordspelingen In september zat Bob van Vliet 25 jaar in het vak. Hij maakte zijn debuut op de bühne tijdens zijn dienstplicht. Zat, vol gens zijn eigen zeggen, met de Blue Dia monds in het legercabaret. Nadat hij was afgezwaaid, bleef de Schiedammer voor de liefhebberij bruiloften en partijen op vrolijken met ongedwongen muziekjes, en zo ontdekte hij dat het componeren en tekstdichten hem op het lijf waren ge schreven: „Als je tien keer hetzelfde liedje hebt gespeeld, ga je onwillekeurig een beetje knoeien met die tekst, je gaat er woordspelingen in leggen, grappen en grollen. Je merkt dat het aanslaat, dat het lied er een stuk leuker op is gewor den. Zo begin je". Aan inspiratie en onderwerpen heeft het Bob van Vliet nooit ontbroken. Vrijwel alles leent zich om in een swingend rijm te worden vereeuwigd: een spreuk op een wandbord in een café („wie z'n vrouw heeft meegenomen, is nooit te laat naar huis gekomen"), een stel punks dat in een portiek rondhangt je hebt ze nog wel, maar je ziet ze niet meer"). Na een weekend in de bossen staat opeens de kraker 'Als 't effe ken, naar de kerreven' op papier. En een kennis hoeft maar een song over een hangmat te be stellen, of Bob wijdt er 33 welluidende regels aan. „Dikwijls is de kreet 't belangrijkste. Heb ik die eenmaal, dan gaat de rest van zelf. Als 't onderwerp me aanspreekt, ten minste. In de auto heb ik een bandrecor- dertje, voor wanneer me onderweg iets invalt. Zo heb ik mappen met een paar duizend liedjes bij elkaar geschreven. Puur zonde, dat daar nooit iets mee ge beurde. Pas nadat Willem Duin iets van me ging zingen, kwam de doorbraak, toen hing ineens iedereen aan de bel. Dat heeft me enorm gemotiveerd". Vandalisme Uit de aanvragen bleek overduidelijk Van Vliets reputatie als leverancier van getoonzette alledaagse eenvoud, 't Moest voor iedereen herkenbaar zijn en bij voorkeur over de liefde gaan. De titels spreker» voor zich: 'Sla je arm om me heen', 'Opa is verliefd'. „Ik voorzie in een behoefte", stelt de tekstschrijver een tikje somber vast. „Juist omdat er zoveel rottige dingen gaande zijn, raketten, luchtvervuiling, willen de mensen iets horen dat ze die el lende even doet vergeten. Vrolijke lied jes schrijven is óók 'n taak wat niet wil zeggen dat ik geen bewondering heb voor iemand als Robert Long met zijn maatschappij-kritische teksten". In het spoor van Robert Long en Tol Hansse trachtte Bob van Vliet ooit een protestsong over het voetbalvandalisme te slijten, maar het verging die composi tie al net als al zijn voorgaande kritische geluiden; de platenmaatschappij haalde er de schouders bij op. Met het schrijven van een musical over Rotterdam lijkt Van Vliet nu een soort tussenweg te heb ben gevonden: daarin is ruimte voor knusheid en opstandigheid beide. Heilig Dat laatste blijft toch ook een wezenlijke eigenschap van de Schiedammer: „Heel Nederland heeft de knak dat Amster dam 't muzikaal voor 't zeggen heeft, ter wijl er in deze regio zat talent rondloopt. Mijn musical, waarmee ik overigens nog moet beginnen, gaat over het chauvinis me dat de Rotterdammer mist". Voor de uitvoering denkt Bob aan zijn eigen formatie Mustang en aan „puur plaatselijke artiesten". Aan het succes twijfelt bij niet: van de elpee 'Rotterdam uit en thuis' (met daarop zeven songs van zijn hand) werden twee jaar geleden 30.000 exemplaren verkocht, wat bewijst dat liedjes met een Rotterdams accent hoe dan ook redelijk in het gehoor lig gen. In elk geval zal Bob van Vliet zich niet gauw bezondigen aan een buitenlands repertoire, of aan covers: „Dat is zo mak kelijk, een tekst vertalen en het melo dietje van een ander overnemen, dat kan iedereen". Met afschuw kijkt hij naar het 'succes van wijlen Willy Alberti. „ie mand die zowat heilig werd verklaard, terwijl hij alleen maar de Italianen imi teerde". Als je op zo'n manier een legen de wordt, hoeft het niet voor Bob. „Ik denk dat je al een hele spekkoper bent, als je je geld verdient met dingen die je leuk vindt En dat doe ik nu". Een gezond bedrijf met gewone koeien door KOR KEGEL Maasland Ongepasteuriseer- de melk, zoals dokter Moerman het voorschrijft: Imke Sonne- veld mag h*n nu nog verkopen, maar zij vr est dat de Keurings dienst van Waren daar binnen kort een einde aan maakt. Zou ze jammer vinden: dat proces gaat ten koste van de smaak. En het moet gezegd, de melk is over heerlijk. Vers uit de tank taptS Imke dagelijks veie flessen vol JL in haar weldadig ruikende zui-B velwinkel aan de Kortebuurt in Maasland. De klanten weten o haar te vinden. De opening, vorige maand, viel ongelukkig genoeg samen met een vergadering van de recon structiecommissie Midden-Delf land, waar gesproken werd over turbo-koeien die in de Duifpol der dreigen te komen. En in zo'n uit de kluiten gewassen dorp als Maasland, waar de meeste inwo ners allang niet meer hei fijne weten van het plattelandsleven, krijg je dan al gauw het praatje dat alle koeien turbo-koeien zijn. Imke wilde wel van de daken schreeuwen, dat de tachtig koei en van veehouderij Sonne veld gewone Hollandse koeien zijn, niet met hormonen opgefokt, en ook niet uit beestachtige em bryo-transplantaties ontstaan. Het zijn gezonde, sterke koeien, zoals ze daar met hun allen in de stal staan. In het vooijaar mogen ze weer naar buiten. Nu kauwen ze onverstoorbaar van het kuil- gras, sommige herkauwen in hun ligboxen. ..We geven ze heel normaal eten: snaaimais, pulp en borstel, een afvalprodukt van de bierbrou werijen. En onder het plastic op het land ligt ruwvoer, met een hoge voedingswaarde. Verder natuurlijk gras en hooi", zegt Piet Sonneveld, één van de schaarse boerenzonen in Neder land die enthousiast het werk van zijn vader voortzet. Hij werkt met zijn vader in een maatschap: samen houden ze het één eeuw oude bedrijf in stand. Hun grond strekt zich uit over twee kilometer in de Foppenpol der, de strook telt veertig hecta re, en vanuit de woning hebben Piet en Imke er een prachtig uit zicht op. In de reconstructiecommissie heeft vader Sonneveld zich altijd krachtig verzet tegen het onder water zetten van de Foppenpol der, met een gedeeltelijk succes, want uiteindelijk werd het plan om te inunderen met de helft te ruggebracht Bij de herverkave ling, die dan nodig zal zijn, raakt Sonneveld de verst verwijderde delen kwijt; maar hij krijgt er dichter bij huis goede weide grond voor terug, grenzend aan zijn huidige land. De koeien hoe ven dan niet meer zo ver te lopen naar de stal, waar ze dagelijks tweemaal worden gemolken. Dag en dauw Tien koeien tegelijk kunnen in de visgraatmelkput terecht, en Piet Sonneveld heeft tachtig melkkoeien, het jongvee van to taal vijftig runderen niet meege rekend. Da's dus hard werken, zegt ie, maar hij heeft er plezier in. Hij staat voor dag en dauw op: op zes uur. Om zeven uur 's avonds is hij klaar. Hij werkt ze ven dagen per week. „Je kunt die koeien met de feestdagen niet ongemolken laten". Zijn koeien zijnde onderschei den in drie categorieën: droge koeien, dat zijn zwangere dieren die over enkele maanden zullen afkalven en pas daarna weer melk gaan opleveren; produk- tiekoeien; en oudmelkse koeien, dat zijn de dieren die aan het eind van hun lactatie zijn geko men. Allemaal hebben ze een naam en een nummer, maar sommige na men komen een paar keer voor. Je hebt Dïna 65 en Dina 69, Anrje 60 en Antje 66, en verder prijken er welluidende namen als Griet je, Betje, Johanna en Leentje op de koekalender, die per rund de jaarlijkse cyclus aangeeft. Vee houderij Sonneveld heeft zijn ei gen aanfok: de jonge stieren gaan naar de markt, de andere pinken zijn een garantie voor de toekomst van het bedrijf. Gemiddeld levert een gewone koe 7000 liter melk per jaar op. Piet Sonneveld komt net iets uit boven het hem toegewezen quo tum van 540.000 liter per jaar. In 1983 werden de quota en de su- Veehouder P.J. Sonneveld inspec teert de koelen, terwijl zoon P' 2t wat kuilgras btj- eenharkt. per hef fingen door de EG vastge steld; het was net een jaar, waar in Sonneveld de hele stal ver nieuwd en vergroot had, wat de hoogte van het quotum gunstig beïnvloedde. „Voor degenen, die in '83 net een lage productie had den, viel het minder positief uit. Dat is vervelend, want je toe komst hangt ervan af", zegt Son neveld jr. In het zuivel winkeltje, met enorme installaties zoals een karnmachine en opslagtanks, gebruiken ze een deel van de melk om boter van te maken {ge zouten en ongezouten), en ook kwark en yoghurt. Verder ver kopen ze kaas en eieren, maar die betrekken ze van de groot handel, De ruimte is zeer gron dig schoon geboend, alles glimt, niettemin riekt het er behaaglijk naar peterselie, knoflook en bieslook. De winkel bevond zich jarenlangaan de voorzijde, langs het watertje van de Kortebuurt, een uitloper van de Zuidgaag. Maar sinds een maand is het ge vestigd aan de achterzijde van één der opstallen uit 1890. Het is het eerste pand van Maasland, als je uit Maassluis of van rijks weg 20 af komt. Mestoverschot Vader Sonneveld is buiten de stal bezig het eelt weg te snijden van de achterpoot van een koe, die half in een rek hangt. Dat is een secuur werkje, waar je de er varing van Sonneveld sr. aan af kunt zien. „Het mag niet te diep, anders snij je 'm in het leven", legt Piet uit. Als een koe zo'n pe dicure niet krijgt, gaat zij strom pelen. In de hooischuur, waar ook een paard en een kip hun plekje heb ben gevonden, staan zware ma chines waarmee vader en zoon het land bewerken; personeel hebben zij niet. Er staat een op- raapwagen, om van het gemaai de gras ruggetjes te maken; er staan een doseerapparaat en een kuilvoersnijder, en nog meer at tributen met gekke namen. „Op de Landbouw-RAI in Amster dam vind je elk voorjaar de nieuwste snufjes", zegt Piet Son neveld. Buiten staat een tanker die de mestuit de gierkelder on der de stal slurpt. Piet heeft juist een deel van de weide voorzien van een laagje mest, het land kleurt er donker op. Een mestoverschot hebben ze bij Sonneveld niet. „Dat komt voor namelijk voor bij houders van varkens en kippen, want die hebben weinig land am de mest op te verspreiden. Maar op veer tig hectare kun je het goed kwijt en in die mate is het goed voor het land. Bovendien, ais je het s winters wegrijdt, is de tempera tuur lager en dus de omzetting in ammoniak minder. Hoe meer je 's zomers wegrijdt, hoe zuurder de regen", zegt Sonneveld sr. De wettelijke bepalingen worden steeds strenger voor agrariërs. Daar zou goed mee te leven zijn, ware het niet dat, in hun ogen, aan de vervuiling door de industrie veel minder wordt gedaan. „In de landbouw zie je allemaal kleine jongens, in dividueel bezig, die kun je als overheid makkelijker aanpak ken dan de multinationals die zeggen: o, mag dat niet, nou, dan gaan we naar Belgie". Sonneveld jr. ergert zich daar eer» beetje aan. In de Zuidbuurt. en ook verder in de Lickebaert, hebben de boeren veel te klagen over de luchtvervuiling door de Afvalverwerking Rijnmond en de industrie in de Botlek. „Koei en eten voornamelijk gras, die hebben er dus veel directer mee te maken dan mensen die alles uit plastic eten", leggen ze uit. Er is naar maatregelen gezocht om de schadelijke gevolgen onge daan te maken (toediening van aluminiumkorrels schijnt te hel pen), maar Sonneveld sr. vindt dat de provincie Zuid-Holland meer geld zou moeten uittrek ken voor nader onderzoek. In de reconstructiecommissie heeft hij dat al vaker bepleit. „Maar de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond in Schiedam zegt dat de luchtvervuiling nu minder is dan vroeger, dus zegt de provin cie: o," dan is onderzoek niet no dig. Ik vind dat standpunt niet verantwoord". Vervolgens gaat Sonneveld ver der met z'n koeien, want hij wil door het gehannes van de over heid niet het plezier in zijn werk laten bederven. door HANS BOS Nootdorp Ger Baas kruist de armen voor z'n imposante bo venlichaam. Hij heeft zojuist z'n eerste paar maanden bij Nootdorp de revue laten passe ren. „Ik weet niet zeker of ik er wel goed aan doe om dit alle maal naar buiten te brengen. Aan de andere kant schept het wel duidelijkheid. Voor mij is het de laatste weken vechten tegen de bierkaai. Op een enke le uitzondering na, ben ik, ge loof ik, de enige fanatiekeling bij Nootdorp, Te weinig, ja. Vandaar ook dat we op een, de gradatieplaats staan". In de kantine van de voetbalver eniging is het gezellig druk. Veel tafeltjes zijn bezet met leden van de club, „Allemaal kaarters", weet trainer Baas. „De kantine-omzet is hier prima. De penningmeester zal dan ook zeker tevreden zijn. Al leen heb ik daar helemaal niets mee te maken. Sterker nog, het in teresseert me niets. Ik kom hierom met Nootdorp prestaties te leveren. Blijkbaar een heel vreemd idee, want ik word door nagenoeg nie mand gesteund. Wanneer we weer eens hebben verloren, zuilen ze daar bij mij thuis ook geen last van hebben. Ik weet voor mezelf dat ik er alles aan doe. Meer dan ge vraagd is zelfs. Zelfverwijten zijn er dan ook niet. Die gasten in het veld moeten de klus klaren. Ik niet". Ger Baas is aan zijn eerste seizoen bezig bij Nootdorp. Hij zegt het niet met zoveel woorden, maar tussen de zinnen door is duidelijk iets van spijt op te maken over zijn komst naar de vierdeklasser. „Binnen kort staan er weer contractbespre kingen op het programma. Ik heb een lijstje met verlangens. Die zul len moeten worden ingewilligd. Anders zal ik er eerst nog eens heel lang over moeten nadenken", be reidt Baas de bestuurders van Nootdorp al vast voor. De oefenmeester, die dit seizoen het roer overnam van de naar OÜ- veo vertrokken Koos Stam, kwam op een merkwaardige manier aan 2ijn nieuwe club. Voorzitter André Greveiing van Nootdorp, een Schiedammer, vertelde aan z'n buurman dat Nootdorp een nieuwe trainer zocht. „Probeer Baas eens, die woont hier twee straten ver der", kreeg de praeses te horen en zo werd het eerste contact g Jubileum Bij zeven clubs heeft Baas (58 jaar) inmiddels op de loonlijst gestaan. In Vlaardingen en omgeving wordt hij met respect genoemd. Zijn specialiteit was het kweken g van kampioenen en het vieren van promoties. DOS*32, NRC (het hui- dige Ommoord), weer DOS'32, Eu- jj rosport. Sunlight, DVO'32 en VOB s profiteerden van de kwaliteiten S. van de oefenmeester. Baas haalde zijn kennis niet alleen uit de door Zeist beschikbaar gestelde boeken, maar deed vooraf ook in de prak tijk ervaring op. Als 16-jarige werd hij bij DRZ weg geplukt door SVV, dat hij later verruilde voor Scheveningen- /Holland Sport en Hermes DVS, „Ik ben nu aan een jubileumjaar bezig. Dit is m'n vijfentwintigste seizoen als trainer. Degradaties heb ïk nog niet meegemaakt. En dat wil ik zo houden ook". Toch staat Nootdorp er niet roos kleurig voor. Halverwege het sei zoen verzamelde Baas' nieuwe club, mede door blessures en een te Schiedam is fabrikant van naamplaten in RVS. messing, aluminium en kunststoffen op zowel graveertechnische als op fotografische wijze vervaardigd, zoals blindschema's, controle panelen en gezeefdrukte naamplaten. Wij zoeken voor onze moderne Galvanische afdeling Ervaring of vakgerichte diploma's strekken tot Boers Co aanbeveling. Schiedam Tal, 010437.36.44 Belangstelling: Bel ons op, tel 010437.36.44 Adres: Van Beekstraat 37 (industrieterr.), 3125 BM Schiedam 1 Tips voor deze rubriek kunt u doorge ven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110,3130 AC Vlaardin gen. De sportredaktie is overdag tele fonisch bereikbaar onder nummer 0HH345209 en in de avonduren onder nummer 0104120705. WOENSDAG 30 DECEMBER Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen: 21.40 VSVBKB; Zaalkorfbal: 20.00 ZATERDAG 2 JANUARI Voetbal: 17.00 Oud SVV—Nieuw SVV; Nieuwjaarsrecepties: 19.30 SVV, 16.00 Schiedam (20.00 Nieuwjaarsbal), 20.00 HVK, 20.00 Excelsior'2Q; Zaalkorfbal: 17.55 ODO—Atlantis, 18.30 KVR—Oran je Nassau, 20,00 CKC MaassluisSpirit; Volleybal: 16.00 FutoraRijnmond 4 (finale districtsbeker heren in sporthal De Schenkel in 's-G raven deel) ZONDAG 3 JANUARI ODI—Korbis; Tennis: Dubbekoernooi Nieuwjaarsrecepties: 14.00 Olympus Cl en Dl in Tennxscentrum Vlaardingen. Schiedam, 15.00 Fortuna VJc.trchngen, 16.00 Asvion, 16.00 Evergreen (tennis), 14.00 De Hollandiaan (voetbei), 14.00 Martinit; Zaalkorfbal: 15.45 Crescen doVlaardingen, 14.00 VeloxHarga, 15.00 Ter Gouw—Harga; Volleybal: 10.00 Internationaal toernooi Rijnmond in Sportzaal Oost te Schiedam. VRIJDAG 1 JANUARI Nieuwjaarsrecepties: 15.00 Spirit (hoc key), 16.00-18.00 RKWIK, 17.00 Spirit (korfbal), 16.00-18.00 Zwaluwen Vlaar dingen, 16.00-18.00 Satelliet, 19.00-21.00 UVG dosis pech, slechts een handvol punten. Door de versterkte degra datieregeling is het allerminst ze ker of de Nootdorpers volgend sei zoen ook in de KNVB zullen uitko men. „Je moet ze hier eerst op de hak ken trappen, willen ze een stap harder lopen", kritiseert Baas zijn selectie. „Nico van Beek en Peter Rozema zijn positieve uitzonderin gen. Die gasten hebben er veel, zo niet alles voor over.'Maar bij het gros van de andere spelers staat ge zelligheid voorop. Dat merkje aan de trainingsavonden. Op dinsdag wordt er aan de conditie gewerkt Gevolg: slechts een paar spelers op de training. Twee dagen later is het wel weer een volle bak, maar wat koop ik daar nu voor. Ik kan één keer een rottigheid uithalen en die conditietraining verschuiven naar verder in de week, maar als ik zo moet werken is de lol er voor mij af'. Krat pils „En voor de lol ben ik toch nog steeds bezig. Ik durf te zeggen dat ik bij alle verenigingen waar ik werk en heb gewerkt goed in de groep lig. Door mijn baan als chef technische dienst ben ik gewend om veel met mensen om te gaan. Dat is misschien een voordeel. Ik vind het alleen zo jammer dat ik bij Nootdorp m'n ervaring niet kwijt kan. De belevenis van de sport is hier gewoon heel anders". „Eert sprint zal ik op de training niet meer winnen, maar ze kunnen me wel alle oefeningen die ze maar kunnen verzinnen vragen om voor te doen. Ik schop nog een heel aar dig balletje mee. Niet voor niets word ik door de Vlaardingse pers uitgenodigd om mee te spelen in de zaal". „Ik rook en drink niet en leef voor de sport. Dan kun je het wel een tijdje volhouden. Als ik naar de huidige voetballers kijk, denk ik nog wel eens terug aan de tijd dat ik op de zandvlakte in Schiedam aan 't oefenen was. Nu wordt er al leen maar aan de krat pils gedacht, die na afloop van de wedstrijd leeg moet, In de rust heeft de kleedka merdeur wel eens bol gestaan. Dan was het vloeken en tieren van mijn kant. Maar dat helpt ook maar êen keer in de vier maanden. De initia tieven moeten van de spelers ko men. Uiteraard praat ik hierover ook met het bestuur, maar alleen Leo van Venrooy zit op mijn lijn. Als hij dan eens een keer wat zegt, kijken ze hem met de nek aan en zijn ze kwaad op hem. Juist terwijl er bij Leo helemaal geen ei» lang bij zit Hij doet het ook maar voor de dub". „Het ontbreekt Nootdorp aan zelf- Ger Baas over zijn selectie: „Je moet ze hier eerst op de hakken trappen, willen ze een stap harder lopen". vers kon ik bij wijze van spreken opeen stoel langs het trainingsveld gaan zitten. Die gasten wisten pre cies wat ze moesten doen. Hier moetje blijven sturen. Doodzonde, want er zit wel degelijk kwaliteit in de groep. De accommodatie is goed, ze hebben een oefenhal tot de beschikking, maar het lijkt wel of de voetballers dit allemaal niet zien. Op een enkeling na stroopt niemand eens flink de mouwen op". „Rob Lindeman zit in militaire dienst Ik moet dus steeds maar al- - wachten wanneer hij weer eens boven water kan komen. Koel Bekker moetsiuderen. Persoonlij* zeg ik: moet dat nu echt de neie avond. Ik heb ook cursussen ge- volgd en de avondschool gedaan, maar ik was wel altijd op trai nen..." 'B „Spelers hebben die trainingen j juist heel hard nodig- Zonder bijbe- taling zou ik graag hier een a^ond tui wiii extra komen trainen. Klasse als ae ;en be- spelers zeggen: Trainer kunnen w een keer extra komen of is er een oefenwedstrijd te regelen J „Dan heb ik tenminstehet idee dat 3 „net onioreettv nuuuiuiy «au 4.=»»- *wr _:i„" discipline. Bij mijn vorige werkge- we met z n allen bezig zijn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2