mamfEG 17 AGENDA 'Zwembaden werken langs elkaar heen' Circustijgers brullen tegen lege stoelen Ria Brökling snakt naar tweede helft mm mmmm Zuiddijk afgesloten Maasland twijfelt Rob Schouten waarschuwt al jaren vergeefs: Weer verlies Green Eagles Schiedam op de Belgische toer Niessing blijft bij Maassluis Verhoeff op reis SPORTAGENDA Chimera weer op podium Maasland bespreekt bus Titelstrijd De Reling 'Vrouwen hebben dezelfde sterke punten als heren voetballers' Rotterdams Nieuwsblad donderdag- 14 januan 1988 Maassluis Het verkeer, dat via de Zuiddijk het centrum van Maassluis wil bereiken, zal de komen de twee maanden een andere route moeten nemen. Vanwege de herinrichting van de Zuiddijk (voor wat betreft het gedeelte tussen de Fenacoliuslaan de haven, de Wip en de Hoogstraat) moetert de wegge bruikers ontrijden via de P-C. Hoofüaan. Op de 1940-1945 sal dat met borden reeds duidelijk worden gemaakt Maassluis De Maassluïsse groep Chimera heeft na een periode van bezinning weer besloten om op te treden. Het eerste optreden van de formatie speelt zich af op vreemde bodem; in het Rotterdamse folk- house Matrix. De sociëteit, die een tijdje voor het pu bliek gesloten is geweest, wil een nieuwe start ma ken en opent zaterdag 16 januari weer de deuren voor het publiek. Chimera bestaat al geruime tijd. In 1974 besloten Bas en Marry Verkade om samen op te gaan treden. La ter kwamen Koos Leezer en Ruud Schotting Shime- ra versterken, waardoor de muziek meer diepgang kreeg: de ritmiek werd geaccentueerd. Het repertoi re spitste zich toe op Oudnederlandse liederen en al snel kreeg de band het etiket van een 'veelbelovende creatieve folkgroep'. Na vier jaar' podiumervaring bestond er wederom behoefte aan uitbreiding. Een violist werd gevonden en de eerste lp ('Des duivels oorkussen') werd daarna op de markt gebracht. Toen daarna een drummer de groep kwam versterken, was het predikaat folkgroep niet meer van toepas sing. De drang om eigen muziek en teksten te maken deed de groep wegdrijven van de folkmuziek. Na de lp 'Obstakel' in 1981, die lovend werd ontvangen, be sloot de groep in 1982 een punt achter de loopbaan te zetten. Het afscheidsconcert op Rotterdam Folk was tevens een afscheid van de volksmuziek. Na ruim vijfjaar heeft Chimera de draad weer opge pakt. De groep bestaat uit Marry Verkade (zang), Bas Verkade (gitaar, zang, bouzouki), Koos Leezer (syn thesiser, stringensemble, zang) en' Ruud Schotting (basgitaar). De groep speelt geen volksmuziek meer. De gedragen sfeer van de huidige muziek past goed bij de eigentijdse teksten. Maasland De bereikbaarheid van Maasland via het openbaar vervoer wordt in de gemeenteraad ter discussie gesteld. Aanleiding hiertoe is de meerja renplanning van de vervoersmaatschappij Westne derland. Op verzoek van de fractievoorzitters van de VVD, CDA, Open Groepering en PvdA wordt dit punt aan de raadsagenda voor komende dinsdag toegevoegd. Westnederland wil tijdens de avonduren de via Maasland lopende lijndienst tussen Maassluis en Delft wijzigen. De bedoeling is er een anderhaif-uur-frequentie van te maken. Het aantal busdiensten blijft, in vergelij king met de huidige uurregeling, gelijk. Dat komt omdat er niet ieder uur wordt gereden. Twee weken terug leidde de voorgestelde dienstre geling van Westnederland tot hevige protesten van uit Maasland. De Open Groepering hield een hand tekeningenactie, die meer dan driehonderd reacties opleverde. De onrust bleek later door een misverstand, bij het doorgeven van de dienstregeling door het samen werkingsorgaan Westland (SOW) te zijn ontstaan. Daarbij was verzuimd te vermelden, dat de voorge stelde anderhalf-uur-frequentie alleen tijdens de avonduren zou gelden. Maasland Zowel burgemeester en wethouders als de raadscommissies voor ruimtelijke ordening en fi nanciën verkeert nog in dubio over de aannemer, die 100 woningen moet realiseren in de Comman deurspolder. Op basis van no euro no pay zijn door aannemers vijf plannen ingediend. Een kwartet van zes Maaslandse aannemers had twee ontwerpen ingestuurd, eentje getekend door de plaatselijke architectenbureaus TK en Eduard Bohtlïng en een ander door architec tenbureau Van der Kooij-Zwinkels BV uit De Lier. Na selecties door B en W en de raadscommissies zijn er twee ontwerpen overgebleven. Uit dit tweetal, van de bouwmaatschappij Weboma uit Wateringen en het ontwerp van Van der Kooij-Z winkels voor de Maaslandse aannemers, moet nu een definitieve keuze te worden gemaakt Tijdens de dinsdag te houden raadsvergadering moet hierover worden beslist. De meningen zijn ech ter verdeeld. Een meerderheid van het college is voorstander voor het bebouwingsplan van Weboma. De minderheid geeft de voorkeur aan het plan Van der Kooij-Zwinkels. De commissies van ruimtelijke ordening en finan cien zitten evenmin op één lijn. In beide commissies bestaat een verdeeld standpunt over de definitieve keuze van de twee resterende bebouwingsplannen. vrijdag 15 januari zangprogramma 'ik houd van zingen' van Mon Cherïe en de herenllikker», Teer- stoof, 21.00 uur. Jamraxi en de Ramona's, meldenrock, café Podium, 22.00 uur. orgelconcert van de Sas- senhelirse organist Hans van Nieuwkoop. Grote Kerk, 20.00 uur. orgelconcert door André Verwoerd, Dorpskerk Kethel, 19.30 uur. film The big chili, Filmclub Schiedam. 20.3G uur. zaterdag 16 januari orgeloncert door de Rotter damse organist Bas de Vrooms, aula Stedelijk Mu seum. 15.00 uur, theaterdiner met klassieke muziek Roo Roosendaal, issagetheater. 18.00 uur. Een bijzonder prettig ver gezicht,. blijspel met Mary 3resselhuys, Passagetheater, 20.15 uur. concert van de Rotterdam- i reggaeformatie Zwit, Film club Schiedam, 22.30 uur. zondag 17 januari ruilbeurs in de 4 Molens, 13.30 uur. orgelconcert NOF, Williams Davts, Passagetheater, 10.30 uur. Nieuwkoop, Grote Kerk. 20.00 uur. optreden van de Frank Boeijen Groep, Stadsgehoor zaal, 20.15 uur. film Mona Lisa van Neil Jordan, filmzaal Harmonie. 20.30 uur. Ook zaterdag, zaterdag 16 januari toneelvoorstelling van U«e~ ris Sacrum uil Lelden, cultu reel centrum Hollandia, 20.00 uur. Jenny Arean en Swami George Groot spelen 'Neem een apla voor me mee?'. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. jlddisj theater speelt Jossel met medewerking van actrice Willv Brill, poppenspeler Fef- ke Boschma en gitarist Pieter van der Staak, Harmonie, 20.30 uur. optreden van het Burton Green Quartet, theatercafé Harmonie, 22-30 uur. film Peter Pan, Vredeskerk (10.3D en 14.00 uur), Jchtus- kerk 13.00 uur). tlim Een dag van angst, Vredeskerk, 19.00 uur. maandag 18 januari het Nationaal Ballet van Se negal brengt het programma Feerie Africalne. Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. vrijdag 15 januari orgelconcert door Hans van vrijdag 15 januari beiaardbespeling Gerard de Waardt. Grote Kerk, 11.00 uur. tapijtenexpositie, Konings hof, 17.00 uur. Ook zaterdag vanaf 10.00 uur. theatergroep Argus speelt de eenakter De geweren van vrouw Karrar, Schuurkerk- theater, 20.30 uur. superbingo. Koningshof, 20.30 uur. zaterdag 16 januari concert van de reggae-for- matie Johnny Baby the Li berators, Dug Out, 22.00 uur. Schiedam Al die be richten over sluiting laten Rob Schouten koud. Hij heeft al vaker gehoord dat het Sportfondsenbad dicht moet, en tot dusver re bleef het altijd bij ge ruchten. „We praten ner gens over, we doen ge woon, hup, ons werk", zegt de bedrijfsleider monter. Maar die opgewektheid Is voor een deel slechts schijn. Schouten Is wel degelijk benieuwd hoe de toe komst er voor de Schïedamse zwembaden uit ziet. Het wordt hoog tijd dat daar eens knopen over worden doorgehakt De onze kerheid is slopend. En zolang er geen beslissing is genomen, wordt er geld in het water gegooid. Schoutens bad aan de Burgemees ter Knappertlaan ontkomt niet aan sluiting, wanneer wethouder Luub Hafkamp met een projec tontwikkelaar overeenstemming bereikt over de bouw van een nieuw zwembad in Groenoord. In die situatie namelijk zou Schiedam over drie binnenbaden beschik ken: het Sportfondsen, bad Zuid aan de Westfrankelandsedijk en de nieuwe accommodatie in Groe noord. Zoveel zwemwater in één stad vindt Hafkamp een beetje te gortig. Voorbarig Die opvatting kan Rob Schouten wel delen. Wat hem minder lekker zit, is Hafkamps voorbarigheid. Waarom gaat de wethouder er a priori vanuit, dat juist het Sport fondsenbad moet sneuvelen? Mis schien zou een objectieve vergelij king met bad Zuid wel in het voor deel van het Sportfondsen uitval len. Erg waarschijnlijk is dat niet, voegt Schouten er meteen aan toe. Het bad aan de BK-laan is 50 jaar oud en heeft alleen al daardoor een achterstand op het veel modernere bad Zuid, Maar: „Niets is zeker zo lang je de zaken niet zorgvuldig hebt afgewogen. Laat de gemeente nou 's kijken wat die twee baden te bieden hebben, laat ze de exploita- tiecijfers, de bezoekersaantallen en de voorzieningen eens naast elkaar leggen". Zeker, Schouten heeft onlangs een aanvraag ingediend voor een ver bouwing van tweehonderddui zend gulden. Maar Zuid heeft er net een renovatie van 5 a 6 ton op- Rob Schouten, bedrijfsleider van het Sportfondsenbad: „Ër moet snel iets gebeuren". zitten. „En voor zover Ik weet, gaan ze er nog eens voor een mil joen investeren, voor reparaties aan het dak en dergelijke dingen". Doelgroepen De vergelijking, waarop Schouten aandringt, heeft niet alleen betrek king op de financiën. Jarenlang heeft hij de politiek er op gewezen, dat de Schïedamse zwembaden maar een beetje langs elkaar heen werken. „Er is nooit eens gepraat over de invulling van het zwem water, over het verdelen van doel groepen. Persoonlijk vind ik ons bad het meest geschikt voor oude ren en volwassenen. Zuid zou zich kunnen concentreren op de jeugd en op het recreatieve zwemmen. Verder kun je je afvragen of het zinvol is, dat wij er allebei een sau na op na houden. Zuid heeft die voorziening pas vernieuwd, net als wij. Ook over de prijsstelling is nooit goed overleg geweest". Al in 1979 kwam het Sportfond senbad meteen rapport, waarin dit soort suggesties werden gedaan. Schouten heeft naar zijn zeggen het stadsbestuur daarna nog ver schillende malen over de proble men aangesproken. Altijd ver geefs. Ondertussen heeft hij er schoon genoeg van de deur bij de politiek plat te lopen. Wel vindt hij nog steeds, dat de gemeente en het Sportfondsenbad eens rond de ta fel moeten gaan zitten. „De tekor ten van het Sportfondsenbad en bad Groenoord belopen jaarlijks zo'n acht, negen ton. Het lijkt me nuttig om eens te kijken of we met dat geld ook iets positiefs kunnen doen". Scherven Het is geen toeval, dat juist Schou ten aandringt op een discussie over het Schiedamse zwemwater. De accommodatie aan de BK-laan kan in zijn huidige staat nog een jaar of vijf mee; dan is het gebouw echt óp. De twee ton, die Schouten nu bij de gemeente heeft.aangevraagd, zijn bedoeld om het dak en de raam- partijen te repareren. Want die zijn er ronduit belabberd aan toe. De wind heeft vrij spel onder het dak en via de ramen in toenemende mate zelfs in het zwembad: bij een stevige bries worden de ruiten in gedrukt, en de scherven vliegen de zwemmers om de oren. „Dat is niet langer verantwoord", vindt Rob Schouten. Maar bij die hoogstnood zakelijke reparatie mag het niet blijven, dat geeft ook een gemeen telijk rapport, dat uitgaat van een renovatie van 3 miljoen gulden, al aan. Voor het Sportfondsenbad begint de tijd dus te dringen. Ook voor het personeel dat uit 13 medewerkers (deels in vaste dienst, deels part-ti mers) bestaat. Zij willen graag we ten wie het nieuwe zwembad in Groenoord gaat exploiteren: de ge meente, of de projectontwikkelaar zelf. Blijft de gemeente eigenaar, dan zal die het personeel van het dan gesloten Sportfondsenbad wel overnemen. Een particulier daar entegen zal vermoedelijk liever zelf zijn personeel' uitzoeken, ver moedt Rob Schouten. Hij noemt nog een derde mogelijk heid: dat de aannemer het Sport fondsenbad vraagt het 'natte deel* van het zwembad annex hotel an nex congrescentrum te gaan run nen. Schouten zou daar wel oren naar hebben. Zijn organisatie ex ploiteert zo'n honderd zwembaden in heel Nederland. Ervaring ge noeg. „En we hebben een goede staat van dienst". Vlaardingen Een echte cïreusstad is Vlaardingen nog niet. Althans wat de publieke belangstelling voor acrobaten, jongleurs of komische caseadeurs betreft. Rare dingen ge beuren er soms wél, in de Haringstad. Gisteren trad het Hongaarse Staatscircus op in de Stadsgehoor zaal. Met ongeveer vierhonderd verkochte stoelen voorde middag voorstelling en krap tweehonderd voor het avondprogramma, was Martin Hanson niet echt blij. De di recteur van het reizende winter- circus is gewend aan uitverkochte zalen. Hij moest een rare nood sprong maken om de riten in de Stadsgehoorzaal nog een' beetje te vullen. Samen met Stadsgehoorzaal-direc teur Marten Putman, nodigde hij alle ambtenaren van de gemeente Vlaardingen en hun huisgenoten uit om de tweeënhalf uur durende show te komen meemaken voor het vriendenprijsje van vier gul den. Die maatregel veroorzaakte' scheve gezichten: alle andere be zoekers moesten de volle toegang sprijs van 12,50 (volwassenen) of f 7,50 (kinderen) betalen, „Als er nou toch reductie gegeven wordt, gun die dan aan mensen met een uitkering. Ambtenaren hebben een baan, die hoeven niet direct op een paar gulden te kijken", viel hier en daar te horen. Putman was duidelijk verlegen met deze kritiek. Aan de andere kant had hij wel begrip voor Mar- tin Hanson, die volledig op eigen f risico de zaal had afgehuurd en voor wie een flinke financiële strop dreigde. „En de reductie geldt alleen voor de avondvoor stelling", voegde Putman er ver- goeilijkend aan toe. Het aanbod bleek overigens niet aantrekkelijk genoeg om de werknemers van de gemeente Vlaardingen massaal te mobiliseren. De Bengaalse tijgers brulden 's avonds tegen heel veel lege stoelen. Zonde van de show, want de Hon garen bewezen 's middags vooreen hoofdzakelijk uit kinderen be staand publiek dat zij sensationele circus-artiesten zijn. Hun inspan ningen werden telkens met oor verdovend applaus beloond. Martin Hanson heeft ondanks de matige kaartverkoop besloten Vlaardingen volgend jaar weer in zijn toernee op te nemen, maar dan wel tijdens de kerstvakantie. „Je moet zo'n circustraditie langzaam opbouwen", weet Hanson uit erva ring. Of er in 1989 ook animateurs cultureJs door de stad trekken om de bevolking attent te maken op de komende voorstelling, moet nog blijken. De vrolijk gekostumeerde jongens en meisjes, die met folders en glimlachjes probeerden het pu bliek te motiveren, stuitten soms op botte reacties: „Op de week markt -wilde niemand een papier van ons aannemen. De mensen zei den: we krijgen al zovéél folders". The Robinsons vertonen staaltjes van sensationele luchtacrobatiek. Lisse Ook in en tegen Lïsse bleven de bas- ketbalsters van Eiementum/Green met lege handen (65-57). De Maassluise formatie lag ei genlijk al bij rust (30-21) in geslagen positie, zo dat de positief afgesloten tweede helft geen zo den aan de dijk zette. Lisse, dat meer lengte had dan de Eagles, pro fiteerde in het slot van de eerste rondgang van de allerminst pietluttige arbitrage. Green Eagles had fysiek niet terug, waardoor Lisse in de laatste vier minuten de stand uitbouwde van 21-20 naar 30-21. De pupillen van coach Lieuwe van Loon her stelden zich na de onderbreking redelijk. Er werd een felle man-to-man press over het hele veld ingezet, die eerst nog leidde tot een grote re achterstand (47-31). De pogingen om de ba kens te verzetten, liepen uiteindelijk op niets uit. Voormalig jeugdintemational Susan de Ligt was met 24 punten het best op schot Ada Staal noteerde 12 punten. Schiedam Het oefenprogramma van Schie dam ziet er indrukwekkend uit. De dit seizoen in de hoofdklasse debuterende saftbalsters werken in de aanloop naar de competitie (za terdag) 30 april tegen veertien tegenstanders liefst 28 wedstrijden af. Tot deze reeks behoort een double-header op eigen terrein tegen het Belgische Brasschaat op zaterdag 26 maart. Traditiegetrouw wordt met Pasen een trai ningskamp betrokken in het sportcentrum Papendal, waar vier wedstrijden (Nuenen en Euro Stars) worden gespeeld. Het oefenprogramma luidt: zaterdag 12 maart 14.00 Schie dam— Kennemerland (2x), zondag 13 maan 15.00 VUC Schiedam (2x), zaterdag 19 maart 14.00 Schiedam—Onze Gezellen (2x). zondag 20 maart 14.00 Ducks—Schiedam (2x). zaterdag 26 maart 14.00 Schiedam—Brasschaat (2x), zon- dag 27 maart 11,00 Wassenaar—Schiedam (2x), zaterdag 2 ap m 14.00 Sch ledamNuen en (2x, Papendal), zo nd ag 3 april 14.00 Schiedam—Euro Stars (2x, Papendal), zaterdag 9 april 14.00 Schiedam—Pirates (2x), zondag 10 april 16,00 DSC 74Schied am (2x), zaterdag 16 apriM 4.00 Schiedam— Feyenoord <2x), zondag 17 april 11.00 Twins—Schiedam |2x), zaterdag 23 april 14.00 Schiedam—ADO (2x) en zondag 24 april 12.00 UW—Schiedam (2x). De competitie gaat zater dag 30 april van start. Schiedam De Schiedamse tafeltennisvere niging De Reling tekent van 15 tot en met 19 februari opnieuw voor de organisatie van het plaatselijk tafeltenniskampioenschap. In schrijving is mogelijk voor alle NTi.'B-leden die. voor- een Schiedamse club uitkomen en voor Schiedammers die bij een buiten hun woonplaats gevestigde vereniging spelen. De titelstrijd wordt afgewerkt in de accommoda tie van De Reling aan de Singel 8 te Schiedam. Elke avond wordt er gespeeld tussen 19.00 en 23.00 uur. Het toernooi wordt verspeeld in de volgende klassen: enkel spel: licentie A/B lot en met H voor heren, licentie A/B lot on met F voor dames, sen toren klasse 1 voor heren met licentie A. Ben C, seniorenklasse 2 voor heren met licentie D, E en F, seniorenklasse 3 voor heren met licentie G en H, sentoren- klasse 1 voor dames met licentie A, B en C, sen torenklasse 2 voor dames met licentie D, E en F; dubbelspel: licentie A tol en met H voor heren, licentie A lot en met F voor dames; ge mengd dubbelspel: llcentieklassen A tot en met F. Maassluis Wim Niessing is ook volgend seizoen trainer- coach van de korfbalvereniging CKC Maassluis. In een gesprek met het bestuur van de afde lingsclub uit de eerste stad aan de Waterweg bleek dat beide partijen nog lang niet op elkaar zijn uitgekeken. Het wordt voor de Rotterdammer Niessing het derde seizoen dat hij de selectie van CKC Maassluis onder z'n hoede neemt. Schiedam De handbalsters van D WS moeten het vanaf eind januari zes weken lang stellen zonder de adviezen van trainer- coach Nol Verhoeff. Mede ter gelegenheid van zijn zilveren bruiloft vertoeft Verhoeff in die periode in Australië. Zijn ver vanger is Ruud Hendriks, die de dames junioren van DWS onder zijn hoede heeft Hendriks debu teert als hoofdcoach op 29 janua ri in de derby tegen UVG. Tips voor doze rubriek kunt u doorgeven aan da sportrodaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Do aportredaklie is overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en (n de avonduren onder nummer 010- 4120705. VRIJDAG 15 JANUARI Waterpolo: 21.15 RijnmondShell (h, Sportfondsenbad Oost Rotterdam): Bas ketbal: 21.00 JuvenlusSV Rotterdam (d); Biljarten: 19.00 19.00 DVK'738—Sen V: Volleybal; 19.15 Smash'66— Rijnmond (d), 21.00 Holy—'YUM 2 (d), 19.45 Holy— Apollofh). ZATERDAG 16 JANUARI Voetbal: 14.30 Excelsior M—Landelijke jeugd DS'79. 18,00 DRZ—Olympus Schie dam (kunsigrasveld Spirit); Baaketbal: 19.15 Elemenlum/Green Eagles— Ahoy'/RZ (h), 17,45 Bomen turn/Green Eagles—Racing Amsterdam (d), 19.30 Ju venlus—Ahoy'/RZ 3 ih); Walerpolm 18.40 PCGVZC (d. Da Bliek Gorlnchem), 19.00 Nautilus 2—Shell (d. Combi bad Dor drecht); Volleybal: 17.00 MTSH—Rijn mond 1 (h). 16.30 Nijmegen'73—Rijnmond 2 (h), 13.15 Onderllnge/Lekkerkerk—MVC (d), 19.00 Berkel 3—SheH'(d), 15.00 Hou Stand 2—MVC (h). 20.30 RVC/Ubanon 5— Sunlight (h); Zaalkorfbal: 15.40 ODIK— O DO. 15.50 De Regenboog—Oranje Na- sa u, 19.50 NIO—Vlaardingen. 20.00 Poor- tugaal—CKC Maassluis, 20.00 Spirit— RWR. 20.00 Succes—Harga. 20.00 't Wa terschip—OD1. ZONDAG 17 JANUARI Voetbal: 14.30 SW—Emmen, 14.00 Her mes DVSDHZ, 14.00 SVS—Ursus; Wa terpolo: 14.00 VZC—ZPB/Unico 4 (h), 14.45 Vlklng'60BZPC 3 (h>, 15.30 WIK— Katwijk 2 [h, alle Kolpabad Vlaardingen); Zaalhandbal: 13.40 UVG—Caesar (d). 13.30 VELO—OWS (dj, 13.40 Wings—WIK [hh 13.20 De Hollandlaan—Ancora (d), 13.20 Satumus72—WIK (d), 15.00 UVG— Mercasol/Saturnus (h), 14.35 Satur- nus'72—OWS(h). dooi-SsNDERSONNEMANS Schiedam De dames afdeling van HBSS flo reert. Zij bezit 45 leden die wekelijks in drie elf tallen aantreden en daar is dames-secretaris me vrouw Gijssen zeer mee in haar sas. Het eerste, interregionaal spelende, dameselftal draait min of meer op de inbreng en het spel van de 19-jarige aanvoerster Ria Brök ling, alhoewel zij dit zelf enigszins tegenspreekt. „Ons team bestaat uit technische speelsters en werkers en dat ik toevallig degene ben die stuurt, aanwijzingen geeft en nog aardig kan voetballen ook, wil natuur lijk niet zeggen dat alles om mij draait", zegt Ria Brökling, die te vens in de Rotterdamse selectie speelt en het papiertje Oefen- meester 3 op zak heeftbeschei den doch overtuigend. Poppenhuis Dat een jongetje met auto's zou moeten spelen, terwijl het meisje zich meteen poppenhuis en hoe pel zou moeten amuseren, vindt zij een ouderwetse opvatting. Zelf was Ria Brökling uit een gezin met drie zussen en vier broers weinig aktief met het voor meisjes bestemde speel- goed. Al op de lagere school trapte zij"; als enige meisje in het speel kwartier een balletje met de jon gens. Omdat Ria voor voetbal nog niet de gewenste leeftijd be- zat, werd zij lid van een handbal- vereniging. Inmiddels speelt 'voetbalgek' Brökling haar vijf- de seizoen bij HBSS en scoort zij regelmatig. Haar favoriete stek is ergens in de aanval, waar ze haar sterke punten pleegt te ontplooien: te genstander uitkappen en loei hard schieten. Met 'haar elftal vertoeft ze momenteel in de middenmoot van de afdeling. geheet wat professioneler cn doelgerichter aangepakt kon worden. Dat werpt zijn vruchten af", concludeert Brökling over tuigend. Fanatiek „Er wordt fanatiek getraind en bijna alles met de bal, hè, het fijnste dat er is. In het begin van het seizoen verloren we nog van MVV 27, maar de return won nen we door balbezit en op con ditie. Dat is toch een verdienste! Ook leven we serieuzer naar een wedstrijd toe. Het is niet zomaar even een balletje trappen. Neen, dat gebeurt vrij gedisciplineerd. Zo'n drie kwartier voor de wed strijd duiken we de kleedkamer in en dan houdt de trainer zijn praatje. Na de warming-up ko men we nog even terug voor de pep-talk en dan moet het gebeu ren". Tijdens de wedstrijd dirigeert coach Henk Brökling zijn dames vanuit de dug-out, terwijl zus Ria binnen de lijnen de eerste viool speelt. Zij geeft leiding en naast de duels en slidings die ze niet schuwt en strooit met aan wijzingen naar medespeelsters. Begeleiding „Voetbal een mannensport?", wordt een gevoelige snaar ge raakt. „Zeker niet! Vrouwen hebben dezelfde sterke punten ais de beren voetballers, alis het misschien op een lager niveau. De begeleiding bij net dames voetbal ligt wel iets achter door dat er nog steeds mensen zijn die voetbal geen damessport vinden. Bij ons alles nagenoeg perfect. We hebben alleen geen verzor ger langs de kant en eigenlijk is dat een must". Gezellig Ria Brökling...'Niet alles draait om „Maar", blikt de blonde Brök ling vooruit, „we eindigen zeker bij de bovenste drie of vier!" Professioneler „Onder leiding van mijn broer Henk trainen we twee keer in de week en ook als het voetbal niet doorgaat, zijn we verplicht om te komen trainen. Vroeger trainde mijn broer de pupillen van SVV, maar hij kwam bij HBSS terecht nadat hij benaderd werd om bij ons de dames te trainen zodat het „We hebben een gezellig, hard werkend elftal, maar helaas hebben we met te veel blessures te kampen gehad", verzucht Ria Brökling bijna verontschuldi gend. „Na de winterstop zijn we hopelijk op volle sterkte en dan zie ik het voor de tweede helft van het seizoen wel zitten. Ik kijk in iedere geval al uit naar de eerst volgende wedstrijd...".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2