MiWEG 19 BRIEVEN Maassluis smaakmaker PvdA over culturele waarden: 'Kan dat ding niet bij Hema?' mi 'Belastingparadij sj e' straks in de verkoop 'Popovics had wijzer moeten zijn' Aidspatiënt thuis Boos op Westnederland Stationsstalling dicht Trage groei EHBO op Het Startblok Huya mans GROTE OPRUIMING nu met 20-50% korting Bram Uil: 'Ik werd versleten voor dorpsidioot, ik hoop niet dat dat u overkomt, professor...' Haast met RW 19 schokt Woudhoek Gemeente geeft entrepot nog tien jaar Vlaardingen valt onder druk opnieuw door de mand 'Vertrouwen aan dezelfde spelers' Nog geen datum beroepszaak Rob van Nijnatten twijfelt Schorsing deert Ramj ia wan niet Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 22 januari 1988 Schiedam/Vlaardingen/Maassluis De kruisvere nigingen Zuidhollandse Eilanden en Nieuwe Water weg-Noord onderzoeken de mogelijkheden om in de toekomst aidspatiënten thuis te verplegen. Woens dag wijdden de kruisverenigingen in Spijkenisse een voorlichtingsdag aan dit onderwerp. Een van de organisatoren van het symposium, dis- trictverpleegkundige voor oncologie (kanker), me vrouw L.W. Molendijk: „We willen de wijkverpleeg kundigen gelegenheid bieden om zich voor te berei den op de behandeling van de aidspatiënt Op dit mo ment lijden er in dit gebied nog niet zo veel mensen aan de ziekte, maar we willen niet voor verrassingen komen te staan. Zonder twijfel zullen we er in de toe komst meer mee te maken krijgen". Net als bij kankerpatiënten zullen volgens mevrouw Molendijk steeds meer aidspatiënten ervoor kiezen om thuis te sterven. Dan wordt een beroep gedaan op de wijkverpleegkundigen. Enkele honderden ver pleegkundigen en artsen, ook uit Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis, woonden het symposium bij; op 9 februari wordt het herhaald. Maasland De vervoermaatschappij Westneder land is door alle raadsfracties van Maasland fel be kritiseerd. Volgens de politieke partijen zijn de bus frequenties tijdens de avondspits te laag, de aanslui tingen slecht, sluit de dienstregeling niet aan op de bezoekuren van het ziekenhuis en is de accommoda tie bij het busstation hopeloos. De woordvoerders van de partijen zeiden dat bij de bespreking van de meetjarenplanning van Westne derland. „We zitten hier met een openbaar vervoer dat verre van optimaal is", aldus Ellen-Joy Groos- man (VVD). „In de avonduren en avondspits is de trein slecht bereikbaar. Tevens is de voorgestelde dienstregeling van lijn 132 een slechte zaak voor het bezoekuur van het ziekenhuis in Delft". Zij pleitte vooral tijdens de avondspits voor een hogere fre quentie, zoals 's morgens al het geval is. Vanuit Delft naar Maasland reizen blijkt 's avonds na half elf niet meer mogelijk. „Ook zijn er wensen tot verbetering van de busaccommodatie bij de Oude Veiling. Want daarmee is het hopeloos gesteld", al dus wethouder Piet Houtenbos. Hij verzekerde de raad de ingebrachte klachten bij de busonderneming aanhangig te maken. Vlaardingen/Maassluis Ais de bewaakte stalling van station Vlaardingen-Oost inderdaad op 1 april dicht gaat, dan worden een paar honderd vaste klan ten gedupeerd. Dat schrijft mevrouw I. van Loon- Troost aan het college van burgemeester en wethou ders in Vlaardingen. De briefschrijfster verzoekt het college er alles aan te doen om de stalling voor het publiek open te houden. Het stadsbestuur heeft echter geen geld om de stal ling open te houden. De Nederlandse Spoorwegen brengen de jaarlijkse bijdrage aan de bewaakte stal lingen in Nederland drastisch terug. Ook de stalling van station Maassluis-Centrum zal binnenkort verdwijnen. Weliswaar gaat wethouder Anton Wustrow nog met een delegatie van de spoor wegen rond de tafel zitten, maar veel wordt van die ontmoeting niet verwacht. De spoorwegen willen slechts 20.000 gulden in de ex ploitatie bijdragen. Volgens beheerder Leo Das is dat 30.000 gulden te weinig om de stalling rendabel te maken, Wethouder Wustrow ziet geen kans om 30.000 gulden vrij te maken. Leo Das heeft inmiddels elders emplooi gevonden. Hij heeft een rijwielzaak in de Steendijkpoider geopend. Overigens weigerde de gemeente Rozenburg financieel bij te springen, ter wijl Maasland slechts 1000 gulden over had voor het open houden van de stalling. Schiedam De Sehiedamse bevolkingsgroei ver loopt uiterst traag. Tussen 1 januari en 30 november 1987 kreeg de Jeneverstad er welgeteld 14 inwoners bij. De statistiek van de afdeling burgerzaken ver toont een onrustig beeld: pieken en dalen wisselen el kaar af en de langverwachte groei naar 70.000 inwo ners blijft uit. In november bleef het aantal Schie dam mers steken op 69.363. Schiedam Meestal brengen de leerlingen van Het Startblok hun woensdagmiddagen niet op school door. Op 27 januari maken 22 scholieren uit de hoog ste klassen een uitzondering. Tussen twee en half vier gaan ze op de openbare basisschool aan de Bur gemeester Van Haarenlaan in de weer met zalf, pleisters en verband. De leerlingen doen dan examen voor het jeugd- EHBO-diploma A. Volgens directeur Ad Geilvoet wordt het geen gemakkelijke klus: „Ze zullen duch tig aan de tand worden gevoeld over praktijk en the orie van de eerstehulpverlening". De cursisten heb ben twaalf weken de tijd gehad om zich voor te berei den op het examen, dat wordt afgenomen door gedi plomeerde instructeurs van EHBO-verenïging Christophorus. Het Startblok is de tweede school in Schiedam, die deze lessen geeft. De primeur had De Peperklip in Woudhoek. Gaan er al stemmen op in de Huysmansstraat een co mité op te richten van verontruste bewoners, die al ge neraties wonen in een straat met zo'n naam? Samen met de huiseigenaren die waardevermindering van hun panden vrezen, gaat men in rijen van vier in de monstratie naar het stadskantoor, en daar op de ruïne van gravin Aleida eist men naamsverandering van hun straat in Hennie Huismanstraat. Uiteraard na toestem ming van de betrokkene. Bovendien eist dit comité van de wethouder een diep gaand onderzoek, naar de verantwoordelijke persoon die ver voor 'wereldoorlog twee' deze straat genoemd heeft naar zo'n verwerpelijke persoon. Ook verdient het aanbeveling in de Sehiedamse kerken bijbels en andere liturgische literatuur op te sporen met antise mitische teksten en deze exemplaren in het openbaar op de Koemarkt te verbranden. F. Heuadena De redactie behoudt zich het recht voor brieven in te korten. Ski's, skischoenen en skikleding 300 ski-overalls v.a. 189.- 150 pr. skischoenen v.a. 99.- 200 pr. mid- en alpineski's v.a. 199.- 200 dames- en heren ski-jacks v.a. 139.- f FOR ALL SPORTS Spinozaweg 287 - 3076 EP Rotterdam - Tel 010-4324618 door KOR KEGEL Schiedam Wat was aangekondigd als een dis cussie over culturele waarden en de kwaliteit van ons bestaan, mondde uit in een rondje specule ren over het Passagethe ater en een cultureel cen trum van zeven miljoen in het Handelsentrepot aan de Lange Nieuw- straat. Het zóu gaan over een socialistisch cultuur beleid, maar een denk beeldige wandeling van de Noord molen over de Lange Haven naar de Plantage bleek voor ve len al diepzinnig genoeg. Uitermate boeiend, dat was het merkwaardige. Het cul turele avondje van de PvdA in 2oldertheater De Teer- stoof was hoogst interessant, alleen énders interessant1 dan na de inleiding van se nator Jan Kassies mocht1 worden verwacht. Kassies ging, rustig, helder, in op de veranderende tijdgeest („te genwoordig trouwt men weer in het wit, al stelt dat wit natuurlijk niks meer voor") en hij betoogde dat de generatie van 1968 tegen woordig óf ontgoocheld is óf een goede baan heeft óf een column in een of andere krant volpent, en dat de hoofden en harten van de mensen van nu van heel an dere idealen vervuld zijn dan twintig jaar geleden. „Je ziet weer steeds vaker op een uitnodiging staan: smo king gewenst". Kassies noemde de samenleving anno 1988 pluriformer en pluraler dan vroeger, men sen kunnen namelijk meer keuzen maken. Dat heeft volgens hem de PvdA ge leerd, dat de maatschappij minder maakbaar is dan aanvankelijk werd gedacht. „De PvdA is dan ook een toontje lager gaan zingen". Maar Kassies hield moed: de mensen zijn opvoedbaar, hen is een geestelijke lenig heid bij te brengen, als je tenminste als verlichte soci alisten en liberalen je best doet, was zijn boodschap. Senator Jan Kassies voert het woord in de Teerstoof, rechts zit prof. Piet Sanders op zijn beurt te wachten. Links op de foto zit Arle van Loenen vlijtig te notuleren, terwijl discussieleider Ton de Vos een makkie heeft. Ambitieus Over zulke dingen zou dus de hele avond gaan. Was ge pland tenminste. Maar er was na Jan Kassies nog een inleider en dat was prof. Piet Sanders, befaamd mecenas te Schiedam. Die kreeg de opdracht mee om wat prak tisch in te gaan op plaatselij ke aangelegenheden en dat kwam hem goed uit, want juist eerder deze week had Sanders een persconferentie geleid waar hij plannen be kend maakte voor een am bitieus cultureel bolwerk m het Handelsentrepot. De professor begon met ver wijzingen n^ar alle relaties die Schiedam en Rotterdam met el ka nr hebben, en stelde dat de historische waarden van Schiedam scherp be licht dienen te worden, wil deze stad een toeristisch kli maat en een sterk zelfbe wustzijn kunnen ontwikke len. Sanders nam zijn partij genoten in gedachten mee door de Sehiedamse binnen stad en vond dat het Han delsentrepot een mooi eind punt van het bestaande cul turele circuit kon zijn. Het leek wel één grote Ster-spot. Daar werd de adjunct-direc trice van het Stedelijk Mu seum Schiedam, Clara Stro man. dan ook heel boos over. Terwijl Guus Klepke, hop man van de rode jeugd, en ex-Wilton-arbeider Jaap Eijkenboom nog naar lucht zaten te happen vanwege Kassies' betoog („de minima kunnen toch geen smoking betalen of een kaartje voor de opera van 42,50?"), wond Stroman zich vrese lijk op over de manier waar op volgens haar de discussie afgleed. De avond zou over de kwaliteit van het bestaan gaan, maar nu hoorde zij een complete herhaling van Sanders' persconferentie Schande vond ze dat, want niemand had nog de stuk ken kunnen bestuderen. -'esproken was, t '.volgende vra- genst ^enieuwd in op Sanders stoutmoedige plan, en de kwaliteit van het be staan kwam niet meer aan de orde. „Als er niet over een socialistisch cultuurbe leid gepraat wordt, dan is er kennelijk geen socialistisch cultuurbeleid", fluisterde een vrouw op de tribune. Eigen stad Sluiting van Passage, dat was een heikel onderwerp dat steeds weer in de discus sie opdook. Iemand vroeg, gesteld dat voor Passage op gaat dat het onnodig is om dat er in Rotterdam al zo veel theaters zijn, of hetzelf de dan niet geldt voor het Stedelijk Museum. Mu seumdirecteur Hans Paal man en scheidend Passage- directrice Connie Eggink waren de eersten die hun c'Mtuurtempels verdedigden (Eggink: „Veel liefhebbers van theater durven 's avonds de eigen stad niet uit. dus Passage is hard nodig"). Maar tussendoor kwam tel kens dat cultureel centrum van prof. Sanders ter spra ke, al lijkt dat een tienjaren plan. Sommige PvdA'ers waren bevreesd dat dat een nogal elitair bolwerk wordt, terwijl zij juist laagdrempeli ge voorzieningen voorstaan, maar Sanders zei dat de toe gangspoort in zijn plan een gewone open straat wordt, voor iedereen vrij toeganke lijk. „Kan dat ding niet beter bij de Hema?" zei gemeente raadslid Yvonne Siljee. En weer een ander vroeg of de artotheek niet beter bij de nieuwe bibliotheek kan, of dat de kunstklassen van het museum niet beter kunnen verhuizen naar het Han delsentrepot, en of er soms geen ruimte was voor een kinderbibliotheek. Jan Kassies had inmiddels de smaak te pakken gekre gen van het lukraak ideetjes ventileren van zijn Sehie damse partijgenoten en hij droeg geamuseerd zijn steentje bij: „Stop er een stripboekenbibliotheek in, dat is laagdrempelig". Ove rigens vond hij dat je voor een boek van w.F. Hermans niet meer intelligentie hoeft te hebben dan voor een strippie. Toen kwam er een verschij ningskunstenaar en die blies het sprookje uit. „Kijk uit voor een grootschalig Stope- ra-achtig complex!" waar schuwde Bram Uil. Hij waardeerde het zoeken van Sanders naar geschikte ruimte voor kunst, maar wees erop dat er in Schie dams centrum meer'panden staan die niet vergeten mo gen worden, en hij betreur de het dat destijds in Sehie- noko zoveel gebouwen zijn gesloopt waar prachtige theaters of danslokalen en zovoorts In gevestigd had den kunnen worden. Zelf heeft Uil zich daar destijds sterk voor gemaakt. Maar hij stuitte op de gemeente. Om de gewone man en vrouw een andersoortige be leving te kunnen schenken, daar moet je een prijs voor over willen hebben „die droom had ik tien jaar gele den ook en toen werd ik ver sleten voor dorpsidioot, ik hoop niet dat dat u over komt. professor!" Bram Uil was de enige, voor wie een spontaan applaus uitbrak. Een cultureel paleis aan de Lange Nieuwstraat? Yvon ne Siijee vond het gewoon een rare plek. Er stopt hele maal geen tram of bus voor de deur. Professor Sanders, ofschoon het niet in zijn aard ligt, kon een weinig cynisme niet onderdrukken: „Ja, in derdaad, 't is vijftig meter voorbij het hoofdpostkan toor, da's inderdaad ver schrikkelijk". Schiedam Verontruste Woud hoekers hebben bij de project groep, die de verwachte geluids hinder van rijksweg 19 in Schie dam en Vlaardingen bestudeert, aangedrongen op onmiddellijke beantwoording van hun com mentaar op een akoestisch on derzoek. De bewoners van Woudhoek-Noord zijn verbaasd dat zij nog geen reactie mochten ontvangen, te meer omdat de2e week bekend werd dat minister Smit-Kroes de projectgroep on der druk heeft gezet om reeds op 28 januari een eindrapportage te leveren. Namens de bewoners schrijft Martin Swart, dat zij wel ver wacht hadden tijdig een beargu menteerde reactie op hun in breng te krijgen. Het akoestisch onderzoek van het bureau Cau- berg Huygen was bepaald om streden lieten zij de projectgroep in augustus weten. Maar of hun ideeën weerklank hebben ge vonden. dan wel onder tafelzijn geschoven, daar hebben zij niets meer over gehoord. Alleen aUiit oogpunt van fatsoen vinderCde Woudhoekers dat zij wel eens een degelijk antwoord mógen krijgen. Martin Swart, reeds ten tijde van de Stuwgroep Midden- Delfland Schiedam een y„e£- klaard tegenstander van aanleg van rijksweg 19 tussen het'Ké- thelplein en Rijswijk, heeft ook brieven geschreven aan de Sehiedamse gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Namens de veront ruste wijkbewoners, die veel last van het verkeerslawaai zullen ondervinden, verzoekt hij hen om in actie te komen. Ook het Sehiedamse gemeentebestuur is immers tegen het doortrekken van rijksweg 19 gekant. Schiedam Het handelsentre pot aan de Lange Nieuwstraat zal op den duur moeten verdwij nen. De gemeente, eigenaar van het pakhuis waar handelaren belastingvrij goederen kunnen opslaan, vindt dat een entrepot met meer past in het takenpak ketvan de overheid. „Als er nog een toekomst is voor het entrepot, zal dat zijn in de vorm van een public private partnership", aldus Raymond Vredebregt, ambtenaar econo mische zaken bij de gemeente Schiedam. Of zo'n PPP-samen- werking tussen de overheid en een particuliere ondernemer voor het Sehiedamse entrepot ooit van de grond zal komen, is voor Vredebregt koffiedik kij ken. Wel maakt hij een vergelij king met slachthuizen: „Met het oog op de valksgezondheid werd een abattoir destijds als een ge meentelijke taak beschouwd. Nu zijn de slachthuizen vrijwel alle maal aan particulieren overge daan". Plannen om het 'belastingpara dijsje' op korte termijn af te sto ten heeft de gemeente in elk ge val niet. Het entrepot maakt nog een redelijke winst. „Maar vroeg of laat is het afgelopen", voor spelt Vredebregt. Hij geeft het entrepot nog een jaar of tien. De belangstelling van het bedrijfsleven om aan de Lange Nieuwstraat handelsvoorraden in bewaring te geven houdt niet over. Zo'n 16 firma's uil de regio maken gebruik van het pakhuis. Dat lijkt nauwelijks voldoende om een particuliere exploitant te interesseren. Bovendien is de markt aan schommelingen on derhevig. De gebruikers voor wie het entrepot in 1851 werd gesticht, de Sehiedamse distilla teurs, zijn allang van de klanten lijst geschrapt. Tegenwoordig bestaat de cliën- tèle voornamelijk uit slijters en ship-chandlers. Voor die laatste categorie hangt het gebruik sterk af van de dollarkoers. Scheepsvoorraden worden door gaans in de Amerikaanse munt eenheid verrekend. „De val van de dollar hebben we hier be hoorlijk gemerkt", meldt entre- potboheerder J. Bartels, Battels, die het entrepot samen met enkele douaniers bemant, blijft tamelijk nuchter onder het plan van een culturele werk groep in Schiedam om het pak huis te verbouwen tot cultureel centrum. Voorlopig ziet hij nog geen artotheek, gedistilleerd museum en expositiezaal in de opslagruimten, waar al ruim een eeuw ingeklaarde partijen whi sky en wijn plegen te liggen. „Dat culturele centrum kost ze ven miljoen, het duurt nog wel even voordat de gemeente dat geld bij elkaar heeft", zegt de be heerder. Ondertussen gaat Bar tels gewoon door met de acquisi tie van nieuwe klanten. „Moeten we er ooit uit, en wil de gemeen te ons geen zachte dood laten sterven, dan zal er wel een ander pand komen. Dat is een voordeel van een entrepot. Het is niet pandgebonden" door DONALD BAX Maassluis In het korfbalduel dat gisteravond erg veel weg had van het voormalige Pïsa-spelle- tje 'gok de goals', diende Vlaar dingen zichzelf een brevet van onvermogen toe. Als de 13-10 nederlaag tegen het twee klas sen lager spelende CKC Maas sluis maatgevend is voor de be slissende competitiewedstrijden tegen DKV, Rozenburg en Nieuw Flora, belooft de weg naar minimaalpromotie nog een ware martelgang te worden. Opnieuw viel Vlaardin gen, dat met lede ogen Maassluis in de afdelingsbeker zag doorsto ten naar de laatste vier, onder druk door de mand. En restte er met name voor de tweede helft één conclusie: schandalig. Van alle plannetjes die Vlaardin- gen-coach Rob van Nijnatten vooraf had uitgebroed, kwam tegen het gretige, tegen een ontzettend hoog percentage afdrukkende Maassluis niets terecht. Van Nijnatten reken de onder normale omstandigheden op een positief verschil van een doelpuntje of acht en wilde al naar gelang het wëdstrijdverloop een en keling wisselen, omdat de competi tie nu eenmaal alle voorrang be hoeft. In de praktijk echter pakte juist Maassluis, koploper in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam, een grote voorsprong. Vlaardingen telde aanvallend en verdedigend te veel zwakke plek ken. Marilou Vergeer-Willemsen bij voorbeeld, in gewone doen een rots in de branding, was met haar ge dachten overal behalve in de Maas- sluise Olympiahal. Haar tegenstand ster Jeannek Blom, een van de ze ven Maassluizers in de Rotterdamse selectie, reageerde eerst ietwat ver bouwereerd over zoveel vrijheid, maar buitte dat vervolgens resoluut uit. Eigenlijk scoorde alleen Ronald Verweij. hoofdzakelijk in verdedi gend opzicht, een dikke voldoende. Dat juist een 'rookie1 die prestatie le verde, moet Van Nijnatten extra aan het denken hebben gezet. Visitekaartje Het dient gezegd dat het door Wim Niesing enthousiast gecoachte Maas sluis voor eigen publiek een fraai ge- styleerd visitekaartje afgaf. Terwijl Vlaardingen in de beginfase de ene kans na de andere op groteske wijze vermorste, scoorde Maassluis nage noeg honderd procent. Edwin Zee- gers gaf het goede voorbeeld. Zijn eerste twee afstandchoten zeilden De Maassfuise Monique van He- mert gaat zonder de geringste tegen stand op weg naar de Vlaardlng§e korf. Opnieuw kijkt de verdediging van Vlaardingen, op deze foto be staande uit IJsbrand den Breems en Manan Verweij, slechts apathisch toe. feilloos door de mand, daarmee al aangevend dat Maassluis geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken. Vlaardingen deed alleen vlak voor rust (9-9) wat terug via be vliegingen van IJsbrand den Breems en René Zwets. In deel twee werd het manco van de bezoekers onthutsend blootgelegd. In dertig minuten korfbal produ ceerde Vlaardingen welgeteld één doelpunt. Er moest notabene een door Ellen van der Hoeven traditie getrouw foutloos verzilverde straf- worp aan te pas komen om dat suc cesje gestalte te geven. Het was trou wens opvallend dat Vlaardingen conditioneel niet eens de meerdere was van Maassluis, dat in de afde ling slechts wedstrijden van vijftig minuten speelt tegen Vlaardingen een vol uur. Uit de hand Bqna nog liep het door zo'n driehon derd toeschouwers bijgewoonde spektakelstuk uit de hand, omdat arbiter Chaudron eerst wat al te na drukkelijk z'n voorkeur voor Vlaar dingen etaleerde en vervolgens Maassluis bevoordeelde Dat leidde tot irritaties over en weer en tot een stilletjes op de bank ineen gekrom pen Vlaardingen-eoaeh Van Nijnat ten die kennelijk meende dat alle aanmoedigingen en adviezen toch aan dovemans oren waren besteed. Er was één Vlaardingerdie het hele maal knap te kwaad had. Voorzitter Cher Willemsen meende m een klap alle kansen op een goede afloop tn de onderhandelingen met Van Nij natten over contractverlenging in de grond geboord te 2ien worden „Want denk jij nou echt", vertrouw de hij zijn zich op de tribune even eens verbijtende geblesseerde doch ter Annemieke toe, „dat Rob wil blijven ais er op die manier wordt gespeeld...?". Het wereverloop: I-0 Edwin Zeegeri, 2-0 Edwin Zöegers, 3-0 MafkoleKluM^-OEncde Jong,4-1 Ellen van der Hoeven, S-1 Edwin Zeegere, 5-8 Rik Brou wer (elrafworp), 6-2 Jeannoke Blom, 6-3 Ellen van der Hoeven (slrafworp), 6-4 Etlen var» der Hoeven, 7-4 Carta van Teylingen,7-5 Marian Verweij, 7-6 Rene Zwei*. 6-6 Monique van He rn ert, 8-7 Uitbrand den Broom», 8-8 IJsbrand den Breems, 9-3 Rene Zwets, 9-9 Martha van der Gsag, 10-9 Jeanneke Blom (stratworpL II-9 Jeanneke Blom, 11-10 Ellen van dar Hoe ven (stretworp), 12-10 Martin Bergwerf» en 13-10 Jeanneke alom. Schiedam Sandor Popovics is voor de thuiswedstrijd tegen NAC niet van plan wijzigingen aan te brengen in de formatie die vorige week tegen Emmen een punt (1-1) liet liggen. De trainer van SVV geeft toe dat sommige spelers (Jan Lecker, Roy van Duppen en Glenn Sonneville) toen niet naar behoren functio neerden, maar gezien de deze week op de training getoonde gretigheid, biedt hij hen een her kansing. „Als je naar eenheid, automais- men en homogeniteit wilt stre ven, zul je je ploeg slechts in ui terste noodzaak moeten wijzi gen. Het gebeurt iedere week dat je in bepaalde spelers teleurge steld bent", meent Popovics. „Je kunt zeggen dat we tegen Em men een punt hebben verspeeld, maar we hebben na de winter stop dne punten gepakt uit twee wedstrijden. Dat is er al eentje meer dan aan het begin van het seizoen uit de eerste zeven duels". De vermoedelijke opstelling ven SVV: Tanis, Oschnar, Loovons, Van der Hoe ven, Dumee, Van Duppen, Lecker, Oos- lerlee, Van der Kley, Sonneville en Wil denberg. Schiedam De uitlatingen van SW-trainer Sandor Popovics in deze krant van maandag zijn bij SFC niet goed ontvangen, „Ik betreur het", zegt trainer Martin Schaap, die overigens bevriend is met Popovics, „dat hij door het gedrag van twee spelers vindt, dat de hele club een inhoud van nul komma nul heeft. Temeer daar het bestuur en ook ik bij die inhoud betrokken zijn. Als Po povics naar mij toe was gekomen en mij de namen van die spelers had gevraagd, had ik hem die ge geven en had hij die spelers kun nen noemen zonder het over de club te hebben", „Ach", vervolgt Schaap, keurig gekleed in een donkere SFC-blazer, „het over komt mij ook wel eens dat men sen achter de dug-out tegen mij beginnen te schreeuwen. Tijdens de wedstrijd houd ik me echter met het voetbal bezig en niet met het publiek. Popovics had wijzer moeten zijn en had niet zo emo tioneel moeten reageren. Ik denk dat hij een beetje teleurge steld was dat SVV tegen Emmen op 1-1 bleef steken. Als je weet dat er ook een sponsor van SVV in dat groepje stond, dan komt het helemaal wat wrang overrlk vind Sandor een beste kerel, maar hij moet niet denken dat hij de burgemeester van Schie dam is". Vlaardingen Rob van Nijnatten heeft met voorzitter Cher Willem sen de afspraak gemaakt pas tegen het einde van het zaalseizoen over contractverlenging te zullen Mis sen. Hoewel de selectie van de korfbalvereniging Vlaardingen bijzonder lovend oordeelt over de kwaliteiten van hun trainer- coach en zij hem dolgraag willen behouden, heeft Van Nijnatten zelf nog geen standpunt ingeno- De rijzige Rotterdammer is bij KV Vlaardingen momenteel aan z*n vijfde jaargang bezig. Hij is er nog niet uit of het verstandig zou zijn er een zesde seizoen aan vast te plakken. „Als deze groep voldoen de progressie blijft tonen, is er geen enkele reden om niet te blij ven", aldus Van Nijnatten, „Daar ben ik nog niet helemaal uit. Ik vind dat de spelers en speelsters daarover ook eens goed moeten nadenken". Zeist De commissie van beroep, die zich moet buigen over de onder meer aan PPSC- trainer Toon Brakus opgelegde straf van vijf jaar, heeft voor de behandeling van deze zaak nog steeds geen datum gekozen. Een woordvoerster van de KNVB deelde gistermiddag desge vraagd mee, dat de straf, die per 1 februari moet ingaan, naar alle waarschijnlijkheid zal worden opgeschort. Overigens heeft PPSC-voorzit- ter Eef Collé er bij de KNVB op aangedrongen zo snel mogelijk een datum voor deze beroeos- zaak te kiezen, omdat hij met het eventueel aantrekken van een mterim-irainer precies wil we ten waar hij aan toe is. „Eerder nemen wij geen beslissing", ^al dus Collé. „Dat zou niet eerlijk zijn legen Brakus, noch tegen diens mogelijke opvolger". Brakus werd vlak voor de jaar wisseling voor vijf jaar ge schorst, omdat hij zich in de pe riode dat hij bij het Haagse BTC werkzaam was onderdeel zqu zijn geweest van een zwart geld circuit. Voor hetzelfde vergrijp werd( PPSC'er Rob Ouwehand voor één jaar uitgesloten. Schiedam SVDPW-speler Cinder Ramjiawan is voor zijn aandeel in de vechtpartij in de kantine van Rockanje, na afloop van de wedstrijd Rockanje- SVDPW (gespeeld op 14 novem ber) door de tuchecommissie tot 1 april geschorst. Zijn ploeggenoot Tonny Deugd en Rockanjes grensrechter Sjaak Langendoen, die ook waren be trokken bij het handgemeen, kregen een uitsluiting opgelegd tot 16 februari. De straffen wer den uitgesproken op 11 januarir Cinder Ramjiawan ondervindt overigens geen enkele hinder van zijn schorsing, want hïfvér- bÜjft momenteel in Suriname .en wordt voor de zomer niet terug verwacht in Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2