Lot Sportfondsenbad is voorlopig onzeker Jiddisch Volkstoneel boos: wij wilden wel Kuiven, petticoats en rock-a-billy Putman blaast voorstelling af 'Ambulancedienst mag niet klagen' VIS.ARDINGS DAGBLAD j SHiEDRMSCHE BB8B8HÏ NIEUWE WAIEIWK CBOBfll! Auto op 'u koopje Henry Kissinger naar Vlaardingen PvdA- voorstel in de herkansing PvdA gaat meer op Schiedam m Dief stompt magazijn meester Groenoord tijdelijk verduisterd Wethouder raapt scherven Plan Vlaar dinger dij k ongewijzigd op tafel Gladheid verrast verkeer Lesauto in de sloot Bowling- centrum is ideaal postkantoor Jongens vernielen auto's nwmwEB 3131 eC Flails 110. 3130 AC Waarmrsen. Tdehwn: «mkb, 4350SSÏ - 530i4rc4Jarti. 4345209 MAANDAG 25 fANUABf 1965 Schiedam -De Peugeot die garage Nefken* vnjdag als n koopje aanprees ging wel voor een heel zach t prijsje van de hand. Een man, die be langstelling toonde voor de auto, zou even naar huis gaan om zijn rijbewijs op te halen. Onder tussen Het hij de wagen de werkplaats inrijden om de banden op te pompen. Daar kwam de auto echter nooit aan: waarschijnlijk is de kiant er mee aan de haal gegaan. De diefstal betekende voor Nefkens een verlies post van 11.000gulden. Schiedam Een subsidie van 220.000 gulden voor het Sportfondsenbad is deze week op losse schroeven ko men te staan. De toekomst van het zwembad aan de Burgemeester Knappertlaan blijft daardoor ongewis. Be drijfsleider Rob Schouten wil het geld gebruiken om het dak en de raarapartijen te re pareren. Bij een flinke wind worden de ruiten van het zwembad aan de Burgemeester Knappertlaan in gedrukt en komen de scherven in het water terecht Een onver antwoorde situatie, zegt Schou ten, wijzend op hei gevaar voor de zwemmers. Hij vindt dat het bad dicht moet, als de reparatie op de lange baan wordt gescho ven. Maar ondanks het gevaar voor de zwemmers maakr de raads commissie voor welzijn en cul tuur een voorbehoud. Geld in het water gooien, noemen diver se politieke fracties de voorge stelde investering in het 50 jaar oude zwembad. Het voorbehoud heeft alles te maken met de kop peling, die wethouder LuubHaf kamp heeft aangebracht tussen hel Sportfondsenbad en een nieuw zwembad in Groenoord. Wanneer dat moderne bad er komt, moet het Sportfondsen dicht. De onderhandelingen over de miljoeneninvestering in Groe noord kunnen echter nog wel even duren. Zelfs als de projec tontwikkelaar, met wie Haf kamp gesprekken voert, het karwei aandurft gaan er nog ja ren overheen voordat het nieu we zwembad een feit is. Tot zo lang moet het Sportfondsen open blijven. In dat opzicht is de investering van 2,2 ton verant woord, aldus Hafkamp. De PvdA wil de subsidieaan vraag desondanks nog eens uit voerig in de eigen fractie bespre ken. Ben Stuivenberg is bang dat er van de 800.000 gulden, die de gemeente heeft gereserveerd voor een vernieuwd bad Groe noord. niet veel overblijft als het Sportfondsen daar een flinke hap uit krijgt. Dat vindt ook het CDA. Raadslid Ton Seis noemt subsidie voor het Sportfondsen kvater naar de zee dragen'. Alleen de kleine linkse partijen willen Schouten wel tegemoet komen. „Laten we alsjeblieft niet wachten op die utopische plannen voor Groenoord", zegt Coby de la Rie (D66). Ulferd Bruseker (CPN) verwacht ook 'niks' van het Groenoord-project en Bart de Leede (PPR/PSP) vindt sluiting van het Sport fondsen onaanvaardbaar. Vlaardingen Henry Kissin ger, de Amerikaanse oud-minis ter van buitenlandse zaken, komt op 21 april naar Vlaardin gen. Kissinger is die avond de belangrijkste gast op een beslo ten party ten huize van één van de directeuren van het Neder lands Studiecentrum. Dit instituut organiseert daags na het feestje een congres in Am sterdam waar Kissinger zijn vi sie geeft op de buitenlandse poli tiek van de VS. Vlaardingen Directeur Marten Putman heeft vo rige week een voorstelling van het Jiddisch Volks toneel op het laatste moment afgelast in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen. Officieel omdat er te wei nig kaartjes waren verkocht in de voorverkoop. De leden van het Volkstoneel geloven echter niet dat dat de enige reden is geweest voor het niet doorgaan van de voorstel ling. „We spelen wel vaker voor een niet zo grpot publiek', aldus een lid van de groep. Het Jiddisch Volkstoneel denkt, dat het afblazen van de voorstel ling eerder te maken heeft met alle rumoer die is ontstaan rond de persoon van Jules Croiset en het afbreken van de Huismans tentoonstelling in het stedelijk museum in Schiedam. Putman had de politie van Vlaardingen al ingeseind over de voorstelling van het gezel schap en hen gevraagd een oogje in het zeil te Houden. Aan deze krant vertelde hij dat hij de poli tie uit voorzorg van de voorstel ling op de hoogte had gesteld. Putman zag weliswaar geen en kel controversieel aspect aan de voorstelling, maar meende op die manier ook de geringste kans op ongeregeldheden te kunnen uitsluiten. Toen de kaartver koop uiterst stroef verliep, be sloot hij het stuk teschrappen. „Belachelijk", aldus een lid van het volkstoneel. „Wij hadden graag in Vlaardingen gespeeld. Rond voorstellingen van ons zijn nog nooit problemen geweest". Vlaardingen Eén van de merkwaardigste amende menten die de PvdA ooit heeft gefabriekt wordt in fe bruari voor de tweede keer behandeld in de Vlaardingse gemeenteraad. Op 7 januari om een uur 's nachts, toen VVD en SGP uit onvrede de raadszaal al hadden verlaten, staakten de stemmen over het PvdA-voorstel. De PvdA wilde voor de som ma van twee gulden een in terne verbinding maken tus sen de bedrijfspanden van ge-I meentewerken en het ener giebedrijf aan de Hoflaan. Dat; zou een optimale samenwerk king tussen de twee bedrijven* bevorderen. Toen burge meester Fred van Lier de ha mer liet neerkomen bleken er van de overgebleven raadsle den evenveel voor als legem het voorstel te hebben ge stemd. John Ranshuijsen, de fractie voorzitter van de PvdA, wil de het vreemde voorstel ver volgens intrekken. Maar bur gemeester Van Lier stelde zich formeel op: de stemmen staakten, de hamer was ge-* vallen en er was voor de PvdA geen weg terug. De ge meentewet wil, dat een voor-a stel waarover de stemmerr staken in een volgende verga dering opnieuw wordt behan-. deld. i Schiedam De PvdA-afde- ling Schiedam wil het weer vaker over de plaatselijke politiek hebben. Vroeger was dat een vast agenda punt. De bespreking ervan leverde vaak de aardigste momenten van een leden vergadering op, en heel uit gesproken kwamen voor- en tegenstanders tegenover elkaar te staan. Dat bevor derde de duidelijkheid. Maar na de interne moeilijk heden van 1982 was 'rust in de tent' nodig en legde het bestuur meer het accent op vrij algemene zaken. De nieuwe afdelingsvoorzit ter, Peter Stadhouders, is echter van plan de 'plaatse lijke politiek' weer als vast agendapunt op te nemen. Een verkwikkend overleg tussen het dagelijks bestuur van de afdeling en het frac tiebureau van de PvdA heeft in dit voornemen ge resulteerd. Bedoeling is dat het reilen en zeilen van de. gemeenteraad voor de ach- ter ban meer inzichtelijk;" wordt gemaakt. 1 Vlaardingen Een 28-jarige Rotterdammer heeft zaterdag de t magazijnmeester van een bedrijf aan de Taanderijstraat in Vlaar- i dingen in zijn gezicht gestompt. De man moest in het Holyzie- i kenhuis een gescheurde lip laten hechten. De Rotterdammer probeerde uit- de werkplaats van het bedrijf een tas met geld te stelen. De ma gazijnmeester zag dat en wilde de dief tegenhouden. Hij kreeg een stomp en viel achterover. De 28-jarige man sprong in zijn auto 6en reed weg. De magazijnmees ter noteerde echter het kenteken en de man werd enige tijd later door de Rotterdamse politie aan gehouden. Schiedam Een groot aantal gezinnen in Schiedam-Noord heeft zaterdagavond de kaarsen uit de kast moeten halen. Grote delen van Groenoord en Woud- hoek kwamen in het donker te zitten toen omstreeks kwart voor negen de hoofdzekering sprong in het transformatorhuis je aan het Heijermansplein. Dat gebeurde m'et zulk geweld dat de deuren uit hun hengsels spron gen. Tientallen Schiedammers belden de openbare nutsbedrij ven om inlichtingen, totdat rond kwart over negen de storing was verholpen. Wethouder Arij Maarleveid (cul tuur) mocht zaterdag in de pot tenbakkerijvan Dick J.J. Blacqui- ere een schaal stukgooien. Hij raapte de scherven zelf weer bij elkaar. Zo opende de wethouder de expositie 'In fasen naar scha len', de eerste in het keramisch centrum aan de Schoolstraat. En een feestje ter gelegenheid van de opening. Schiedam Het plan voor drie flats beneden aan de Vlaardin- gerdijk wordt in maart ongewij zigd gepresenteerd aan de raads commissie voor stadsvernieu wing. Ondanks protesten uit West en Nieuwland is het hele bouwplan van Euro woningen recht overeind blijven staan. „Protesten?" vraagt verant woordelijk wethouder Hans van 'Kleef. ,;Kritiek? Ik heb nog nooit echte kritiek op~ het plan- ge hoord", -?• Van Kleef zelf vindt het een heel aardig idee om aan de rand van het grasveld, dat zich beneden de dijk uitstrekt, drie flats te zien verrijzen. Nabij de Burgemees ter Van Haarenlaan is er een heel geschikte ruimte voor wi- ningbouw, vindt hij. In totaal gaat het om 45 woningen, ver deeld over drie flats van eik vijf- hoog. De bewoners van de Vlaardingerdijk en de Dr. Schaepmansingel hebben er uit zicht op, maar blij zijn zij daar niet mee. Helemaal niet. De be wonersvereniging Schiedam- West liet dat in de herfst van 1987 al weten. Maar Van Kleef zegt nu: „Ik heb er nog helemaal niets zinvols over gehoord. Echte kritiek was er niet. Och, ik heb ze wat horen koeren over een vermeende speelplaats, waaraan afbreuk zou worden gedaan. Maar 't is maar wat je speelweide noemt, ïk zou mijn kinderen er niet wil len laten spelen. Er is geen. toe zicht uit de buurt, de huizen staan veel te ver weg. 't Is een a_f- felegen plek, en dan, met al die osjes..." Het was dan ook de Stadsconfe- rentie op 24 november, die han delde over 'veiligheid in de woonomgeving', dat Van Kleef beloofde in december het bouw plan te presenteren, ter bestrij ding van een erkende 'enge plek'. De speelweide staat als zo danig aangemerkt in een nota Enge Plekken van de Schiedam- se Vrouwenemancipatie Organi satie. In december... „Ja, 't is wat later geworden", beaamt Van Kleef. „Door de drukte met de contingentering in de woning bouw is het plan onderop de sta pel geraakt Maar in maart zal het bovenop die stapel liggen, voorspelt hij. Schiedam Stonden de Opeltjes en Fords voor de deur, in de meeste gevallen uit de jaren zestig; binnen in zaal Beatrix creëerden de ei genaren van de nostalgische bolides een onvervalste vnf- tigeijaren-sfeer, zoals we die kennen uit het televisiefeuil leton 'Happy Days'. Ruim 100 bezoekers hadden za terdagavond de weg naar de Lange Kerkstraat gevonden om eikaars danskunst, petticoats en leren jasjes te bewonderen. Want in tegenstelling tot reguliere po poptredens lijken de liefhebbers die zweren bij rock-a-billy mu ziek uit de prille jaren van de rock and roll, in de eerste plaats voor elkaar en pas in de tweede plaats voorde muziek te komen. En dat kwam goed uit, want an ders waren er misschien wel boze gezichten gekomen op het moment dat de geluidsinstallatie van zaal Beatrix in rook opging. De luidsprekers kraakten en piepten al lange tijd vervaarlijk, voordat de versterker de ongelij ke strijd tegen het in vinyl ge perste geweld van Elvis, Billy Riley en Gene Vencent defini tief opgaf. Geen muziek meer en discjoc- key Frank Swinkels, al 25 jaar promotor van oude rock-a-billy muziek, stond erbij en keek er naar. Swinkels, die vroeger het grote brein achter Felix Meur- ders' fameuze radioprogramma 'De Rock and Roll-methode' was, haalde maar een biertje en lachte wat tegen een rocker op leeftijd, die tegen beter weten in Jerry Lee Lewis bleef aanvra gen. Gelukkig waren Ronny Nigh tingale and the Haydocks tien minuten na dit incident al op het podium te vinden, zodat de dans- Twee rockers stelen de show, gelijkgestemden kijken tevreden toe. wedstrijd toch doorgang kon vinden. Nijmegenaar Nightinga le trakteerde het publiek op ei gen werk. De voetjes gingen toen flink van de vloer, aangemoe digd door de beschikbaar gestel de champagne voor de beste dansers. Hoewel de twee turven hoge Jan van Schie uit Schie- dam-Oost de absolute ster was op de dansvloer, gingen de prijzen naar twee jongedames: Michelle en Monique. De grijzende rocker uit Oost, wiens danspassen sterk aan Chuck Berry deden denken, had er totaal geen moeite mee dat de prijzen naar de jonge gar de gingen. Grijnzend Het hij we ten dat hij ver voordat de prijs winnaars geboren waren. Buddy Holly en Fats Domino al had zien optreden in het dampende zuiden van de Verenigde Staten. En dat is natuurlijk waar het werkelijk om draait. Maassluis/Schiedam De plot selinge gladheid heeft het ver keer hier en daar in de proble men gebracht. Een vrachtwa genchauffeur verloor vrijdag middag op Laan '40-'45 in Maas sluis de macht over het stuur. Zijn truck maakte een schuiver op de besneeuwde weg, dender de over het fietspad en kwam tot stilstand in de tuin van de burge meester. De chauffeur bleef on gedeerd. Ook elders was het be hoorlijk glad. In Schiedam botste een een 33-jarige vrouw met haar Mercedes op een lantaarn paal. Zij werd met een hoofd wond naar het ziekenhuis ge bracht. In Maassluis gleed door de sneeuw een vrachtwagen van de weg. De auto kwam tot stilstand in de tuin van de burgemeester J Schiedam In materiele zin mag het personeel van het regionale ambulancecentrum aan de Hargalaan in Schiedam niet meer klagen. In het nieuwe, 2,2 miljoen gulden kostende pand, mogen de GGD's uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam ook nog eens drie extra me dewerkers aanstellen. Daardoor komen de ploegen op volle sterkte. Volgens E.H.E. Wolfs, directeur van de GGD, wordt de komende ja ren net accent gelegd op bijscholing van het personeel. Wolfs vindt dat de verplegers op de ambulances meer papi dan alleen een EHBO-diploma. Ook de chauffeur-brancardiers zul len hun medische kennis moeten vergroten. Wolfs zei dit bij de officiële opening van het nieuwe ambulancecen trum, waar de Schiedamse wethouder Luub Hafkamp, voorzitter van de regionale GGD, even tevoren de vlag in top had gehesen. Schiedam Een lesauto met een leerlingen een instructeur beland de zondagavond rond half twaalf in de sloot tussen rijksweg 20 en het Beatrixpark. In de auto was paniek ontstaan toen het voertuig 'vreemd' begon te doen. De 45-jarige leerlingprobeerde de wagen op de linkerkant van de weg te laten stoppen, de 50-jarige instructeur gaf een ruk aan het stuur in tegenovergestelde richting. Het gevolg was dar de auto het talud afgleed en in de sloot terecht kwam. De twee inzittenden kwamen met de schrik vrij. MaassluisNajaren van on derhandelen is het al gerui me tijd leegstaande bowling- centrum aan de Zuidvliet £n Maassluis verkocht. j De eigenaar, Credit Lyonn^is; heeft het pand via Maeslanden Vastgoed verkocht aan Ha'ns van Wijk, een Maassluïzerdie;al veel panden in de binnenstad tol zijneigendam mag rekenen. Aanvankelijk bedroeg de vraag prijs 1,2 miljoen gulden. Dat be drag bleek weinig realistisch en derhalve niet haalbaar. Najaren touwtrekken is voor het pand ongeveer 500.000 gulden betaald. Momenteel wordt naar een ge schikte bestemming gezocht voor het pand. „Er ligt nog steeds bestemming horeca op", aldus Chris Rarské van Maeslanden Vastgoed. „Het is evenwel niet gezegd dat die bestemming niet kan wijzigen. Vorigjaar nog wil de de Profi-Markt er een super markt in vestigen". Een nieuw bowlingcentrum lijkt onhaal baar.'Niet alleen vanwege de! te verwachten klachten van om wonenden, maar zeker ook om dat er in Maassluis pas een nieuw bowlingcentrum is geopend. „Er zijn momenteel zes kandida ten om het pand te huren", aldus Barské. Het pand zou de ideale lokatie zijn, zo wordt in onderne merskringen gesteld, om een postkantoor in onder te brengen. Momenteel is er een hulppost kantoor in de Nieuwstraat, maar dat filiaal is veel te klein om de gestaag groeiende klanten- stroom naar behoren te bedie nen. De directeur van het postkan toor Maassluis, C.F.H. Sio, 2iet een verhuizing van het hulp postkantoor in de Nieuwstraat naar de Zuidvliet wel zitten: „Het lijkt mii een ideale plek. Maar een verhuizing is van veel factoren afhankelijk. We zijn er druk mee bezig, maar of de plan nen ook werkelijk gerealiseerd kunnen worden moet worden afgewacht". 1 De centrale PTT-directie moet de knoop definitief doorhakken^ „Er zijn natuurlijk meer plaat sen, waar de postkantoren me! ruimtegebrek kampen", aldus Sio. „Er moet een afweging worden gemaakt, waar de pijn het grootst is. Totdat er een defri nitief besluit gevallen is, zullen we met slimme maatregelen.de knelpunten in de Nieuwstraat proberen weg te nemen. Het blijft echter improviseren. Zeker op de vrijdag, de marktdag, is het ontzettend druk. Dan is twee lo ketten gewoon te weinig. Ik denk dat we aan de Zuidvliet be ter uit de voeten kunnen. Het ligt natuurlijk aan de investerin gen, die moeten worden gedaan. Een verhuizing past wel goed in de verzelfstandiging van ;de PTT, zoals die momenteel wordt doorgevoerd". Maasland De rijkspolitie heeft vanochtend vroeg in Maasland na een korte worsteling een ze ventienjarige inwoner uit Pïjn- acker aangehouden. Nadat;hij eerst een valse naam opgaf be kende hij uiteindelijk vernielin gen te hebben gepleegd aan en kele auto's, Hij zou dit samen hebben gedèan met een in Den Hoorn wonende kameraad. Deze is nog voort- vluchtig: z'n naam en adres zijn echter bij de politie bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1