te- 19! Buurt in verzet tegen woontoren fffljohn kroes Popovics voelt zich net een zwemtrainer Goudriaan wéér op de hak liilhylsta studio IOBS lonkt naar Snel De Dijk gaat weer open Wachten op Duitsland 2 Feest een jaar later Zelfs geen 70.000... Tuinterras mag van gemeente Nog geen oplossing voor nood ASH VB Bomen rond voormalig klooster bedreigd Echt gras moet MW deugd doen Westland Marathon met Boyes en Umberg Bekerwinst op RBC van levensbelang voor SW VDL wil het dikwijls te mooi doen ST?» Het winkeltje van LuudSnelstaatopeen'driewiikan puntzowat op de grens van West, Nieuwland en Cen- Schiedam Het hoekpandje aan de Vlaardinger- straat en de Korte Haven, waar vroeger de speciaal- drH^keriJ Luud Snei was gevestigd, wordt mo gelijk in gebruik genomen door het instituut Onder steuning Bewoners in de Stadsvemieuwingsgebie- Bij dit instituut werken de twee opbouwwerkers en de zes bewonersdeskundigen, die de bewonersin vijf wijken bijstaan in allerlei problemen die zich met stadsvernieuwing voordoen. Het aardige van de plek, waar Luud Snels pandje staat, is dat het een soort 'driewijkenpunt' is: nagenoeg op de grens van Schiedam-West, de binnenstad en wijk Nieuwland. Zo zou voorkomen worden dat het instituut teveei met één wijk vereenzelvigd wordt, zoals nu wel eens gebeurt: het instituut zetelt thans in de Van Leeu- wenhoeckstraat, middenin Schiedam-Qost, Behalve dat het hier een sterk verpauperd kantoortje betreft, dat nodig gerenoveerd moet worden, vinden veei wijkbewoners en hun beroepskrachten dat geen strategische lokatie. Bij de gemeente is er een voorkeur,- dat het IOBS blijft waar het zit, in Oost, maar bestuur en v. erkers lonken voortdurend naar een meer comfortabele en beter bereikbare accommodatie. Het pand van voor malig gemeenteraadslid Snel wordt beschouwd als een gunstig, centraal gelegen onderkomen. Het staat leeg sinds Snel met zijn zaak verhuisde naar de Grensflat. Schiedam Met een groot feest wordt morgen avond de heropening van clubhuis De Dijk gevierd. Rond de jaarwisseling brak er brand uit in het jonge rencentrum benedenaan de Westfrankelandsedijk. Oorzaak was een naar binnen geworpen molotov cocktail. Sindsdien zijn jongeren vrijwillig in de weer geweest om hun clubhuis opnieuw in te richten, en De Dijk heeft daarbij een sterke wijziging onder gaan. Mooier, vinden vooral de jongere bezoekers. Van het meubilair bleef slechts eén bank staan, als een aandenken aan de begintijd van het clubhuis. De eerste bezoekers timmerden die bank zelf en zij zijn eraan gehecht Maar verder is Öe Dijk onherkenbaar veranderd, aldus jongerenwerker Kees te Gussinklo. Hij is bijzonder in zijn nopjes met het feit, dat de jon geren enthousiast en uit eigen beweging aan het tim meren en sch ilderen sloegen Morgenmiddag vindt een receptie plaats (om half drie) en 's avonds om half acht begint het feest, met een live-optreden van een popgroep en een cabare tier. Het is ook vanavond recipiëren in de Gorzen: aan de Dwarsstraat neemt Klubhuis Zuid na zes jaar afscheid van Annabell Engles, die een baan in Lei den heeft aanvaard. Schiedam/ Vlaardingen Duitsland 2 komt zo gauw mogelijk weer op televisie terug, maar een paar maanden geduld moeten de kijkers wel opbrengen. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam hebben een verklaring uitgegeven om verdere boze telefoontjes te beperken. De ONS kan er ook niks aan doen, dat door de komst van Nederland 3 de Duitse zender wordt 'weggedrukt1. Volgens de verklaring zoeken de kabelexploitanten wanhopig naar een andere fre quentie voor Duitsland 2. Ais voor Schiedam een oplossing is gevonden, is dat tegelijk ook de oplossing voor Vlaardingen, want die ontvangt zijn iv-beelden via de antenne op de Van Beethovenflat in wijk Groenoord in Schiedam. De ONS leggen uit hoe het zit Duitsland 2 (ZDF) komt binnen via kanaal 46. Op nagenoeg dezelfde frequentie zendt Nederland 3 met ingang van zater dag de Olympische Winterspelen in Calgary uit. Dat signaal, dat via de zender in Goes wordt uitgezonden, is zo sterk dat Duitsland 2 niet meer doorkomt. De ZDF wordt tijdelijk vervangen door de (Duitstali ge) zender RTL-plus uit Luxemburg, die via de scho telantenne kan worden ontvangen en doorgegeven. Vlaardingen De Vlaardingse scoutinggroep Wil lem de Zwijger viert zijn 55-jarig bestaan een jaar te laat. Volgens de kalender zou het volgend jaar feest ïijn bij de Willem de Zwijgergroep. De bouw van het nieuwe clubhuis liep echter vertraging op, De leiding van de scouts vond de opening van het gloednieuwe clubgebouw juist zo'n mooie gelegen heid voor het feest. Dat gebouw wordt op zaterdag 19 maart geopend door burgemeester Fred van Lier. Hij doet dat in aanwezigheid van leden ep oud-leden, die na de opening een reünie hebben. Schiedam Een woordvoerder van het aanne mingsbedrijf SSN mag dan vinden dat „de gemeente Schiedam hard op weg is naar de 80.000 inwoners" (zoals hij vorige week zei bij de eerste paal op het Land van Ris en de Laurens Costerstraat); maar in 1987 is het aantal inwoners opnieuw gedaald. Schie dam begon dat jaar met 69.349 ingezetenen, maar de burgerlijke stand noteerde ultimo december een aan tal van 69.274 inwoners. Zo gaat het zelfs lang duren, voordat Schiedam nog eens aan de 70.000 toekomt. De SSN-woord voerder was iets te enthousiast. Vijf keer vertoonde het verloop vorig jaar een lichte stijging bij de maandelijkse tellingen, maar de andere zeven keer daalden de aantallen opnieuw, een ten dens die in 1971 werd ingezet. Schiedam stond dat jaar op een piek van 83.313 inwoners. Met duizend per jaar nam het inwonertal vervolgens af, totdat na de oplevering van Woudhoek-Noord aan de snelle teruggang een halt werd toegeroepen. Stabiel werd het aantal niet, maar de afname ging langzamer dan voorheen. Gemeenteraadsleden herinneren zich- „soms met verbijstering, dat zij er ooit van uitgingen rdat Schiedam zou doorgroeien tot een stad met 100.000 tot 120.000 inwoners... Amsterdamse rockband Relurn treedt op in koffiebar Hé Joh aan de' Heemraadt- straat, 20,30 uur. zaterdag 13 februari m carnavalsfeest De LeuUOg- W°utje en Gapl koekino- gers Triangel, 20.00 uur. pi') in de Teerstoof; jeugdthe ater. 14.00 uur. carnavalsfeest De Rietzei lers. Blauwe Brug, 20,00 MaassluisBurgemeester en wet houders staan niet onwelwillend tegenover het verzoek van café-ei genaar Theo Lejeune om een tuin terras te realiseren direct naast zijn' bedrijf aan de Noorddijk. De ruimte naast café Oporto is vrij gekomen door de sloop van twee panden, die al geruime tijd leeg stonden. De Maassluisse uitbater wil het liefst de garantie dat het terras voor een periode van vijf jaar kan blijven. Dat is in verband met de investeringen die gedaan moeten worden. De gemeente Maassluis wil die garantie niet di rect geven. Het stadsbestuur wil de situatie per jaar bekijken. Het Is namelijk niet uitgesloten dat er weer gebouwd gaat worden op de nu vrijgekomen lokatie. „Een jaar is erg weinig", aldus Theo Le jeune. „Hc ben natuurlijk blij dat er in principe geen gezwaren bestaan, maar ik moet wel de zekerheid hebben dat ik een aantal jaren het terras kan exploiteren. Dat de ge meente een slag om de arm wil hebbenis ook begrijpelijk". Over de contractperiode zal nu na der overleg gevoerd worden. „Het is heel moeilijk om je aan een be paalde periode te binden", zegt een woordvoerder van de gemeente Maassluis. „Er spelen natuurlijk nogal wat zaken. Je hebt ook te maken met de Deltadijk en de nor men daarvoor. In principe bestaat tegen de aanleg van het terras geen bezwaar, maar als je een contract aangaat over vijf jaar, wek je ook verwachtingen voor de periode daarna. Ik denk wel dat we er in de onderhandelingen uit zullen ko men". Vlaardingen De Vlaardingse gemeenteraad wordt op vrijdag 19 februari ingelicht over de penibele financiële positie van de algemene stichting tot huisvestingen verzor ging van bejaarden (ASHVB). Mo gelijk worden de raad ook plannen voorgelegd om een faillissement af te wenden. Hoe die plannen er pre cies uit zullen zien, weet echter nog niemand. „De zaak is nog in bewe ging1', meldt burgemeester Fred van Lier. De betrokken ambtenaren en be- stuurders denken aan de nieuwe constructie, waarbij de ASHVB al leen het beheer zou houden over de verzorgingstehuizen. De wo ningwetwoningen, die de stichting nu nog onder haar hoede heeft, zouden dan worden overgedaan aan het gemeentelijk woningbe drijf. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 12 februari 1988 Schiedam Bewoners van de Warande en de Nassaulaan verkeren al maanden in grote onze kerheid over de toe komst van hun buurt. Zij wachten sinds augustus op de bijgestelde plan nen van Lucas Bouwbe drijf uit Den Haag. Maar de aannemer, die het de klooster de schrik van fiun ie- voormalig broeder- ven' tlaagse ontwikkelaar klooster aan de Waran ontvouwde een plan. dat in de Ha ,.,n waran ogen van de bewoners niets an- wil Slopen om er ap- ders was dan een regelrechte partementen neer te zet- aans'aË op hun wijk. Het ont- ten, laat niets van zich werPl»s'™dm'?f.nwoontoren Tirvrwi van acht verdiepingen met een ïu xi. ondergrondse garage. Om ruim- te te maken voor het apparte- vorige zomer, tijdens een hoor- - mentenblok zou de grote kloos- zitting in zaal Irene, kregen de tertuin, inclusief het rijke ge- m won enden van het leegstaan- boomte, moeten verdwijnen. i'„r« R^^S„br^erkJ°S,er aan de Warande hss" °P Papte' al diverse bestemmingen gekregen. Lucas Bouwhedrijf uit Pen Haag zou momenteel werken aan het ontwerp voor een appartementen blok. Wie sloopt het a-histörisch be- I se£ van Van Alblasserwaard?" Met die zin besluit P.J. Wester- dijk, oud-voorzitter van de his torische vereniging Vlaardin- gen, een sprookje over het uit z'n krachten gegroeide dorp Werkstad in het januarinum mer van het blad Tijd-schrift. Werkstad staat voor Vlaardin gen en in Van Alblasserwaard herkennen de oplettende lezers PvdA-wethouder Bas Goudri aanEn waar zou het sprookje anders overgaan dan over diens sloopwoede? Westerdijk, die het verhaal schreef onder het pseudoniem Pandhouder, voert de lezer door de historie van enkele tiental len jaren stedebouw in Vlaar dingen. Hij begint bij oud-wet houder Teun de-Bruin, in het sprookje 'wethouder Kleur van Chocolaen diens fameuze Komplan. Dat plan voorzag in het dempen van de haven. In de binnenstad moesten huizen wij ken voor het Liesveldviaduct, in de Vettenoordsepolder voor een tot boulevard verbrede Sta tionsstraat De Bruins plannen werden maar voor een deel uitgevoerd. „En Werkstad leefde nog lang en gelukkig... Die kant dreigde het ook echt op te aan". Maar, schrijft Westerdijk verder, on der verantwoordelijkheid van een nieuwe wethouder van stadsontwikkeling, Van Alblas serwaard. kwam het tot een aanslag men sprak weldra zelfs over een moord met voor bedachten rade op een res tant van de Johannes de Doop- erkerk". De- laatste wandaad in het spzmokje van Westèrdorp is de sloop van 'stal en toebehoren van een prachtig zwart paard aan de Molendijk'. De oud voorzitter had 'vurig gehoopt' zijn sprookje te kunnen beslui, ten met een 'en ze leefden nog lang en gelukkigMaar na de sloop van herberg Het Zwarte Paard aan de Kortedijk zag hij daar geen reden meer voor. Westerdorp is in het sprookje niet erg vriendelijk voor de Vlaardingse bestuurders. Als er al een aantal bewoners van Werkstad zeer matig gecivili seerd was, hun bestuurderen waren zo nu en dan geen grein tje minder". Bas Goudriaan is vaker het on derwerp geweest van milde spot van opponenten. Zo verzon Jan van Hemert voor het afdelings blad van de WD een interview met de wethouder. In dat 'inter view', dat na overname door een plaatselijk huis-aan-huis- blad voor de nodige opschud ding zorgdewordt Goudriaan opgevoerd als een mandie alles wat maar oud is in Vlaardingen wil slopen, behalve zijn eigen huisje aan het Emaus. „Ben je bedonderd, daar heb ik een pa leisje van gemaakt", laat Van Hemert de wethouder antwoor den op de vraag, of zijn eigen huis ook niet eerdaags tegen de vlakte moet. De wethouder zelf is overigens niet onder de indruk van het feit, dat hij zo vaak op de hak ge nomen wordt. Het lijkt soms wel of hij er trots op is de meest besproken, beschreven en be zongen wethouder van Vlaar dingen te zijn. Zo schreef de Vlaardingse dichter/zanger Cornells Pons voor Salon de Harmonie eens een lied met de titel Bas de Sloper. Hij bracht het in het praatprogramma met enige schroom ten gehore. Dat zou de wethouder niet leuk vin den! Maar de wethouder was opgetogen over het lied en wil de meteen de tekst hebben. De buurt stak zijn ongenoegens niet onder stoelen of banken. De statige herenhuizen in de wijk zouden door dat strakke beton in één klap al hun charmes verlie zen. Geschrokken door de af keurende reacties beloofde het bouwbedrijf een nieuw ontwerp te maken, een plan dat rekening zou houden met de kritiek uit de Nassaulaan en de Warande. Om de aannemer aan die belofte te herinneren namen de veront ruste wijkbewoners het Rotter damse advocatenbureau Nolst Trenitê in de arm. Dat liet Lucas Bouw BV op 2 november vorig jaar per aangetekend schrijven weten, dat de bewoners alleen wilden meewerken aan een 're delijk en acceptabel' plan. In die brief somden de Rotter damse juristen namens hun cliënten nog meer bezwaren op. Allereerst was daar de te ver wachten verkeersoverlast. De smalle straten in het omliggende gebied zouden de drukte nauwe lijks aankunnen. Met name het verkeer in de Nassaulaan, waar personeel en bezoekers van het aangrenzende Schïelandzieken- huis gewend zijn te parkeren, zou de toevloed aan auto's niet kunnen verwerken. Verder vreesde de buurt schade aan alle bomen in de omtrek, omdat door de aanleg var. de parkeergarage net grondwaterpeil flink zou zakken. Pp dit schrijven, waarvan een afschrift naar de gemeente Schiedam ging, werd door Lucas niet gereageerd. De bewoners wachten nog steeds op een uitno diging voor de tweede hoorzit ting in Irene. Of het bouwplan inmiddels herzien is, en in hoe verre dat afwijkt van het oor spronkelijke ontwerp, blijft in het vage. Bij Lucas Bouwbedrijf BV is niemand voor commen taarbereikbaar. De Haagse aannemer is overi gens niet de eerste projectont wikkelaar, die wel brood ziet in het oude klooster. Kort nadat de laatste broeders een paar jaar re- leden het gebouw hadden vena- ten, werd het gekocht door de schiedammer Ton van Adri- chem. Hij wilde er een hotel bê- ginnen voor de Taiwanese mari nemensen, die bij scheepswerf Wïlton-Fijenoord toezicht hiel den op de bouw van twee onder zeeboten. Dat karwei lag politiek echter zo gevoelig, dat de autori teiten in Taiwan de voorkeur ga ven aan anonimiteit. Van Adri- chems hotelplan ketste af, omdat de militairen verspreid werden ondergebracht in onopvallende flats in Groenoord. Het klooster kwam daarna weer in handen van onroerend-goed- handelaar Van Dorst, die met het oog op het cellentekort in de huizen van bewaring het ge bouw bij het ministerie van justi tie aanprees als een Ideale ge vangenis. Ook dat plan bleék geen haalbare kaart. Daarna vernam de buurt nog via-via, dat geprobeerd werd het klooster geschikt te maken als uitvaart centrum het beschikt immers over een prachtige kapel. De tijd wees uit, dat van dat voornemen al evenmin ïets terechtkwam.; De onzekerheid, welke bestem ming het uit de jaren dertig van deze eeuw daterende gebouw uiteindelijk zal krijgen, heeft de omwonenden behoorlijk ner veus gemaakt. Tegen een appar- tementenblok, zoals Lucas BV van plan is te gaan bouwen, zul len ze zich in elk geval met hand en tand verzetten. „Dit is zo'n beetje de laatste wijk van Schiedam met een onge schonden karakter. Wat blijft .er over van de Warande met zijn kastanjebomen, als daar een le lijke flat met van die hele kleine balkonnetjes wordt neergezét? Dan krijg je net zo'n monsterlijk vierkant ding als Over de Ves ten, de flat die ze hebben ge bouwd nadat de Frankelandse- kerk was gesloopt. Of ze verzin nen zoiets prachtigs als het stads kantoor, of die grauwe Bols-silo. Stel je voor dat we déér al dat mooie groen aan zouden moeten opofferen", zegt een ontstelde Warande-bewoner. „Als Lucas niet iets van niveau wil bouwen en hij blijft bij een flat die hoger is dan het klooster, dan zullen we heus onze advocaat moeten vra gen deze zaak eens te bekijken". Singel 51 (achter Broersvest) Schiedam zondag 14 februari concert Laetitfa Schouten •"""(fluit en blokfluit) en'Marian Bolt (piano), aula Stedelijk museum. 14.30 uur. zaterdag 13 februari filmcommtssie*. van CJV •J üefde Vrede'draait jeugd- film Vluchtr'nsar de Heksen- e berg in de Vredeskerk (10.30 „en 14.00 uur) en in de Icht- huskerk (13.00 uur). vrijdag 12 februari beiaardbespetlng Gerard de Waardt. Grote Kerk, 11.00 uur. superbingo, Koningshof, 20,30 uur. zaterdag 13 februari tropisch festival, winkelcen trum Koningshoek. postzegeirull beurs, Ko ningshof, 13.00 uur. concert van Kobus gaat naar Appelscha, Dug Out, 22.00 uur. maandag 15 februari start van da 29ste Muzlek- week, Schuurkerktheater. Maasland MVV'27 heeft zich tijdens de winterstop voornamelijk moeten behelpen met trainingen op kunstgras of in de veiling. „Het trainingsveld is bijzonder slecht", mop pert Teun Groene veld, de trainer van de MaasJandse vierde klasser. „Het staat vrijwel altijd blanK. Omdat de doorwatering niet functioneert, was er vrijwel niets op te doen". Tijdens de winterstop heeft MVV'27, op enke le partijtjes op kunstgras na, slechts één oefen wedstrijd gespeeld. En tot overmaat van ramp was dat er dan nog eentje van twee keer een half uur. „Het is al meer dan een maand gele den dat wij op het veld hebben gestaan", kijkt Groeneveld met de nodige twijfels op de her vattingvan de competitie vooruit „We zijn deze competitie niet als favoriet ge start, maar willen we de aansluiting behou den, dan moet er direct na de winterstop ge wonnen worden", aldus Groeneveld. Thuis is MW tot nu toe ongeslagen, maar uit ging het minder, „Vooral bij Her kingen heb ben we de punten laten liggen", herinnert Groeneveld zich. ,We speelden toen zonder Ernst Abbas en Addy Nijssen en dan mis je toch de as van je ploeg' Als de competitie na de winterse periode wordt hervat keert Abbas terug als voorstop per. Hij is na zijn blessure al weer geruime tijd bezig. Over de terugkeer van Nijssen is Groe neveld nog niet zo zeker. „Hij heeft immers drie maanden stilgestaan", twijfelt Groene veld. Met zestien punten uit twaalf wedstrijden staat MW'27 op de vierde plaats.' Relatief ge zien kan TSB, dat Groeneveld de beste ploeg blijft vinden, één puntje boven DVO'32 stij gen. „Na al die magere jaren voel ik me voor lopig op die vierde plaats wel thuis", toont Groeneveld zich over de tweede competitie helft niet pessimistisch, MaassluisDe deelnemerslijst van de 19e In ternationale Unisys Westland Marathon be gint vc?'m te krijgen. Onder de deelnemers be vinden zich cracks als de Zwitserse kampioen Richard Umberg (winnaar van de marathon van Melbourne *87), die zich nog moet plaatsen voor Seoel en de Engelsman John Boyes (in '85 winnaar van de Westland Marathon). Ook het Belgische talent Geert de Ruddere, geen onbe kende in diverse stratenlopen, heeft zich on langs aangemeld. Voor wat de Nederlandse deelneming betreft is de organisatie al zeker van Matti de Vught, Michel de Maat, Aart Stigter en debutant Jan van Rijthoven. Het valt de organisatie overi gens niet mee om in dit Olympische jaar echte toppers aan de start te krijgen. Naast het jaar lijkse 'touwtrekken' met Rotterdam prefere ren veel buitenlanders een selectiewedstrijd in Londen. De Belgen moeten in hun eigen land acte de présence geven in verband met de Eu ropa Cup voor landenteams in Hoeï op 30apriL Op een kortere afstand, de 1 mijl stratenloop, komen Druppers, Kulker en Borghans in ac tie. Zij zullen het moeten opnemen tegen sterr ke Belgen als Daenens en Stevens. Met naxne het duel Kulker-Druppers is voor het publiek interessant De organisatoren voeren nog ge sprekken met andere toppers. Atleten kunnen nog steeds inschrijven bij de kantoren van Berg-Diensten en het Wv van Maassluis. door CHRIS WOERTS Schiedam Nu de fusie tussen SVV en Excelsior definitief van de baan is, maken de Schiedammers zich op voor misschien wel het belangrijkste voet bal weekeinde van dit seizoen. - Bekerwinst op RBC kan van cruciaal belang rijn voor de toe komst van de Schiedamse eer- ste-divisievereniging. „Want dan heb je misschien het geluk om een topper als Ajax of PSV te loten en dan kun je rekenen op een uitverkocht huis in een thuiswedstrijd", blikt scheidend oefenmeester Sandor Popovics alvast vooruit naar de zondag middag. De spelersgroep beseft ook dat het vijf voor twaalf is voor SVV en staat bij winst de premie (300 gulden per speler) af. Het geld wordt gestort in het overlevings- fonds 'Vrienden van SVV', dat mede op initiatief van ere-voor- zitter Oor de Vries in het leven is geroepen. Sandor Popovics kan voor de wedstrijd tegen RBC beschikken over een vrijwel fitte spelers groep. Alleen Henk Salari (bles sure), Jan Lecker (geschorst) en Roy van Duppen (middenvoets beentje gebroken) zullen zeker in het bekertreffen ontbreken. „Wij moeten gewoon winnen", stelt Popovics zonder blikken of blozen, „Het zou voor het eerst in de geschiedenis van SW zijn dat de laatste acht in de bekercom- petitie zou worden bereikt. Ik heb een fantastisch contact met de spelersgroep en ook zij besef fen volledig het belang van deze wedstrijd". Alleen een gebrek aan wed strijdritme kan SVV zondagmid dag opbreken. „Het is de laatste weken zeer problematisch ge weest", aldus de oefenmeester. „RBC heeft nog niet te maken gehad met afgelaste wedstrijden en wij juist wel. Een goede wed strijd is de beste training voor een voetballer. Wij hebben die beste training dus de laatste we ken gemist. Ik heb de jongens maar meegenomen naar de sau na, een gymnstiekzaal, om de sleur te breken. Want psycholo gisch, is het heel moeilijk voor een groep als wedstrijden steeds maar niet doorgaan. De motiva tie wordt minder. Dat moet i'k zien te voorkomen". De slechte traimngsaccommoda- tie speelt SW in deze periode dan ook danig parten: „Ik voel mij de laatste weken meer zwemtrainer dan voetbaltrai ner", neemt Sandor Popovics geen blad voor de mond. „Maar als iedreen zich voor 100,procent inzet, dan zal het tegen RBC best lukken". De toekomstige trainer van SC Cambuur begrijpt overigens niets van de kritiek in zijn rich ting van het bestuur van Heer enveen. De voorzitter van de Friese vereniging noemde in een voetbalweekblad Popovics zelfs een onbetrouwbaar persoon. De trainer signeerde een tweejarig contract bij SC Cambuur, maar volgens het bestuur van Heeren veen was Popovics al mondeling tot een akkoord gekomen met deze vereniging. „Zo zie je maar, in de voetballerij is alles moge lijk. Als ik naar FC VVV was ge gaan, dan had ik waarschijnlijk niets van het bestuur van Heer enveen gehoord. De kritiek heeft denk ik alles te maken met mijn keuze voor Cambuur. Nu, Cambuur heeft gewoon slag vaardiger gehandeld. Binnen een middag was het contract rond. Ik heb een gesprek met het bestuur van Heerenveen gehad en dat was een goed gesprek, maar er bleven te veel onduide lijkheden bestaan. Ik wilde bij voorbeeld eerste met Foppe ae Haan (de huidige oefenmeester van Heerenveen, volgend jaar coördinator van de jeugdoplei ding, CW) praten. Want bij een dub heeft maar één man het op technisch gebied het voor het zeggen en dat is de hoofdtrainer, mijn persoontje dus. Ook de situ atie rond de komst Johan Cruyff was heel onduidelijk. Bij rijn komst was mijn salaris gegaran deerd, maar ik ben niet het type om als veldtrainer onder iemand te werken. Ik ben geen pionnen- drager. Daarom heb ik uiteinde lijk voor SC Cambuur gekomen. Ik krijg het op het technische vlak volledig voor het zeggen, ga een goed salaris verdienen, dus wat wil ik nog meer. Heeren veen mag mij proces aan doen Roy van Duppen: geblesseerd wegen contractbreuk, maar dat winnen ze nooit. Onmogelijk. Ze mogen de Frieslandhal afhuren, publiek getuige laten zijn van de zitting, want dan zal blijken dat het bestuur van Heerenveen geen poot heeft om op te staan". Sandor Popovics is een tevreden mens. „Zeker als ik 2ie hoeveel capabele collega's zonder werk zitten. Ik verkeerde in de geluk kige omstandigheid dat ik kon kiezen uit verschillende aanbie dingen. Dat is voor maar weinig trainers weggelegd. Enkele ja ren terug, toen het goed met mij ging dacht ik dat de clubs in de rij zouden staan. Toen was dat niet het geval, mocht ik blij zijn met een vereniging en nu ik werk bij SVV en word ik gek ge beld. Zo raar kan het in de voet ballerij nu eenmaal lopen". Over de opvolging is bij SW in tern nog niet gesproken. Popo vics: „Ais manager zit ik natuur lijk bij alle bestuursvergaderin gen, maar het is de laatste tijd zo'n chaotische toestand ge weest, dat mijn opvolging nog helemaal niet aan de orde is ge weest. Dat vind ik ook verstan dig. Ik zou eerst de toekomst van SW veilig stellen en dan pas met kandidaten gaan praten". De sympatieke oefenmeester hoopt ook dat de acties zullen slagen om SVV te laten behou den voor het betaalde voetbal. „Veel zal ook afhangen van de sponsers en het publiek. Als er niet meer mensen komen, dan zit je volgend jaar weer met de zelfde problemen. Dan blijf je tobben. Alles staat of valt met de prestaties. Daarom hoop ik dat zondag veel mensen naar Harga komen, want alleen dan blijkt dat een club als SW bestaans- tecb.* Sandor Popovics: „Heerenveen wint proces nooit" Maassluis „Het draaide bij ons heel leuk en dan komt ineens die lange winterstop". VDL-trainer Wim Poulus kijkt met gemengde gevoelens op de afgelopen maanden terug. „We hebben maar weinig kunnen spelen. Vooreen voetballer is het de rot ste periode die er is". „Je moet maar afwachten hoe de draad wordt opgepakt", vervolgt Poulus. „Als alternatief hebben' we hier en daar wel een toer- nooitje in de zaal gespeeld. Erg leuk hoor, maar het is toch niet wat je zoekt Gelukkig komt de zaak nu toch weer een beetje op scherp". VDL gooit dit seizoen opnieuw hoge ogen, want de Maassluizers behoren met koploper Hekelin gen en Meeuwenplaat tot het lei dende trio in de vierde klasse F. A? - WT-- „Eigenlijk", weet de aan het ein de van het seizoen van de trai ners vut-regeling gebruik ma kende Poulus (60), „komt VDL nog wat te kort om kampioen te worden. We kunnen wel mee, maar er worden te veel onnodige punten verspeeld. Zo op een ma nier van 'moet dat nou zo'. VDL wil het dikwijls te mooi doën. Maar ook als het een keertje niet loopt, kan er toch op resultaat worden gespeeld". Graag zou Wim Poulus het dit seizoen iets beter willen doen dan vorig jaar. Toen kwamen de Maassluizers twee punten te kort voor het kampioenschap. „Hoe loopt die eerste wedstrijd af", be seft Poulus het belang van de eerste van de nog resterende tien duels. „Mijn afscheid vieren met een kampioenschap zou geweldig zijn", Iaat Wim Poulus zijn ge dachten even de vrije loop. „Niet alleen voor mezelf, maar ook voor VDL. De vereniging be staat dit seizoen immers zeventig jaar. En dan is een kampioen schap toch het mooiste water is".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2