17 West staakt overleg met 'arrogante' WBS GOED GEZIEN: WU GEVEN U12 MAANDEN GARANTIE. SPORT Rentree Kiebert in Thurlede-derby is niet uitgesloten OCCASION kreisel Autobedrijven BV Afgekeurd keukenblok kwam in andere woning RP.NAULTTflP hm-RENAUIJi x Zwaluwen haalt Pijpers terug Ron van Dijk verlaat SVV Eshuis terug in basis bij PPSC Inzet van de strijd: opzichter Van der An moet terug Bevoordeeld? Integendeel! ut? sr Jan Van der Velden naar Fortuna Vï Fortuna VI. zonder Monkou Popovics hoopt op wonder Ruud Bakker vraagteken bij Hermes DVS Van Duyl en Van Straaten weer fit Rotterdams Nieuwsblad ■vrijdag 19 februari 1988 Hugo Qshof. door KOR KEGEL Schiedam Fanny de Graaf vindt het niet leuk, maar zij krijgt geen antwoord op haar verzoek aan de bewonersvere niging Schiedam-West om nog eens rond de tafel te gaan zit ten. „Nee, dat heeft geen enkele zin meer", zegt Hugo Elshof gedecideerd over het verzoek van de directrice van de Wo ningbouwvereniging Schiedam (WBS). Gisteren belandde De Graafs uitnodiging in het kantoor van West in wijkcentrum De Erker. Hugo Elshof is de huurexpert van de bewonersvereniging. Hij is nauw betrokken bij de rereno- vatie van de 213 woningen in de Anthonie Muysstraat, Huys- mansstraat en Van Beveren straat, voormalig eigendom van de rooms-katholieke corporatie Sint Jozef, tegenwoordig in bezit van de WBS. Het Sint Jozef-complex vormt één van 's lands grootste renova tiedrama's: in 1981 mislukte een grootscheepse opknapbeurt vol ledig flater ging de aannemer failliet en bleek het technisch brein van de woningbouwver eniging smeergeld te hebben ontvangen). Een nieuwe renovatie bleek reeds in 1981 dringend nodig, maar het rijk wilde na het fiasco om begrijpelijke redenen niet onmiddelijk wéér met geld over de brug komen. De bewoners hebben eindeloos geduld moeten oefenen. Zij hebben winters doorstaan, waarbij de vorst vla de aluminium kozijnen letterlijk naar binnen drong. De muren waren zo vochtig, dat bewoners tegen wil en dank met een weel derige paddcöioeiencultuur op gezadeld werden. Schimmels op het behang en in de gordijnen, stank in het hele huis. Bescha digde, aangevreten meubels. Aan de kant De Rotterdamse aannemer Dura is thans in de weer met de nieu we renovatie. De WBS houdt toezicht op de uitvoering, en voor klachten konden de bewo ners altijd terecht bij bouwkun dig opzichter John van der Aa. „Een goeie vent", vonden ze. „Die luistert tenminste, en geeft prima voorlichting". Dat zo'n begrijpend oor hard no dig was, bleek Hugo Elshof wel op zijn spreekuren. Daar hoorde hij de meest ongelofelijke verha len, waarover elders op deze pa gina meer. Waar het hier ora gaat, is dat de WBS de opzichter aan de kant heeft gezet en dat West de heer Van der Aa graag terugwil. Het is zelfs een harde eis. Komt hij niet terug, dan stoppen de be woners elk overleg met de socia le instelling, die een woning bouwvereniging geacht wordt te zijn. Ook dreigen ze met een bouwboycot West heeft zijn ach terban opgeroepen de opvolger van Van der Aa, zekere C. Troll, niet toe te laten in de woningen. Niet omdat ze iets tegen die man hebben, maar „zijn positie is nu eenmaal besmet". Voorts worden de bewoners opgeroe pen niet te tekenen voor de ople vering, omdat door het wegval len van hun vertrouwensman, Van der Aa, een goed toezicht niet meer gegarandeerd is. West start binnenkort een on- derzoek naar de kwaliteit van het afgeleverde werk aan de 213. De bewoners, die al zo vaak moeite hadden om bij hun huis baas begrip los te weken voor een vlotte rerenovatie, zullen mets meer door de vingers wil len zien. Als er ook maar iets niet deugt, gaan we desnoods strijden voor een derde renovatie, klinkt het robuust De strijdlustige houding van West is een reactie op de behan deling van de WBS, die de bewo ners als arrogant ervaren. Hugo Elshof licht toe: „Bij de aanstel ling van Van der Aa werden wij destijds in een vroeg stadium be trokken, al bij de sollicitatiepro cedure. Evénwel, zonder ons erin te kennen werd hij na een tijdje uitstekend gefunctioneerd te heoben plotseling aan de dijk gezet Vervolgenskrijgen wij van de WBS een uitnodiging'om erover te komen praten en ter De renovatie is in volle gang En het Sint Jozef-complex. Maar een leuke klus Is het voor niemand meer. plekke horen wij: sorry, er kan niet over gediscussieerd worden.. Waren wij daar al nijdig over, de opvolging van Van der Aa is nu ook al buiten ons om geregeld. Er Is hop! zomaar een nieuwe. Redelijk overleg stelt de wo ningbouwvereniging kennelijk niet meer op prijs". Onvrede Het is vlak voor de Kerst, als ar ch itect J.P.A. van der Aa in zijn woning aan de Kortewenden in Goedereede een schrijven ont vangt van H.G, Willerase, hoofd technische dienst van de Wo ningbouwvereniging Schiedam. In een gesprek tussen u en Wil- lemse, schrijft Willemse, is „onze onvrede uitgesproken over uw functioneren". Volgens Willemse is Van der Aa werkafspraken in het project team onvoldoende nagekomen, heeft hij zich niet gehouden aan afspraken over oplevering van woningen, et cetera, et cetera Willemse iaat weten dat Van der Aa het project moet verlaten en er bovendien per 1 januari geen extra periodiekje bh krijgt. Leu ke Kerst voor Van der Aa. Bewonersvereniging West trekt meteen aan de bel. Een afspraak wordt gemaakt. Resultaat: nihil. Hugo Elshof is het in het geheel niet eens met de kritiek van de WBS op de opzichter. Hij ver moedt dat Van der Aa op nonac-, tief is gesteld, omdat hij voor be woners te vriendelijk was en te lastig voor zijn eigen organisatie. Elshof: „Die man heeft regel rechte blunders weten te voor komen. Z- - dan ook de achter grond vah ;i)n gedwongen ver trek. De mensen liepen met hém weg, in plaats van met andere vertegenwoordigers van de WBS, zoals Bob van Herik en Adri van Oort. Er spelen bij die lui persoonlijke frustraties. Die Van Herik kwam ooit met goede referenties uit Vlaardingen, maar inmiddels kunnen de be woners hier zijn bloed wel drin ken. Hij lacht hen vierkant uit. Ja, als je dan nota bene sociaal begeleider bent, kun je het al gauw schudden natuurlijk. Het is logisch dat de mensen liever naar Van der Aa gingen". John van der Aa zit nu thuis op wachtgeld. De WBS heeft hem vervangend werk aangeboden, maar dat weigert de architect die speciaal ingehuurd was om de 213 tot een goed einde te bren gen. De Goereese bouwkundige kan troost putten uit de solidari teit, waarmee Schiedam-West voor zijn terugkeer ijvert. 2n het WBS-kantoor aan de Kerklaan zegt Fanny de Graaf in eerste instantie geschrokken te zijn van het dreigement van Schiedam-West om tot een bouwboycot over te gaan. In middels echter heeft zij gemerkt, dat niet alle bewoners het advies van de bewonersvereniging overnemen. De nieuwe opzich ter, Trbll, komt gewoon bij men sen over de vloer en het werk loopt gewoon door, volgens haar. „Tenslotte hebben de bewoners er zelf ook belang bij. dat het werk zo gauw mogelijk af komt", zegt zij. Schiedam Volgt nu een anec dote. die in de categorie sterke verhalen thuis lijkt te horen. Al leen, het is echt gebeurd, zegt Hugo Elshof, bestuurslid van de bewonersvereniging Schiedam- West. Het keukenblok van Riet Ver hoef moest bij de renovatie van de 213 Sint Jozef-woningen weg. Zonde vond Riet dat, want zij was aan haar keukentje gewend. Ze kon een nieuw keukenblok krijgen. Maar Riet moest wel 1200 gulden bijbetalen om in plaats van een wit keukenblok er een terug te krijgen, dat qua kleur bg de tegeltjes paste. Blijkt haar, na een tijdje, dat héür keu kenblok inmiddels is bevestigd in een andere renovatiewoning van het Sint Jozef-complex... „Verrek, da's mijn blok!" Hugo Elshof kijkt er niet vreemd van op. Hij heeft nog wel een anecdote, die erop neerkomt dat bewoners zich gedupeerd voelen door hun huisbaas, de Woning bouwvereniging Schiedam (WBS). Dat is deze: Jo Schaap woont ook in het Sint Jozef-complex, zijn woning was vochtig door op kruipend grondwater, het vocht had zelfs een staande kast zwaar aangetast. Maar hij had meer schade. Schaap kwam, gesteund door de huurdeskundige van de bewonersvereniging, mondeling met de WBS overeen dat hij dui zend gulden zou krijgen en dat zijn kast vergoed zou worden. Maar de schriftelijke bevestiging liet een tijdje op zich wachten. Het betreffende papier had op een ander bureau gelegen. Daar na kwam er nog geen nieuwe kast. Hij mocht kiezen uit twee mini-fotootjes. Uiteindelijk nam Jo Schaap genoegen met 350 gul den „om van het geouwehoer af te zijn". Hugo Elshof: „Sommige mensen worden ziek van zulke traag heid Ik hoop niet dat de WBS daar uit gewoonte misbruik van maakt". Derde anecdote- Opnieuw bij Riet Verhoef. In de slaapkamer had het grondvocht een bed- bank aangetast. Zegt een werk nemer van de WBS: „Weinee, die natte vlek is van het slapen". De vloer wordt opengebroken, het natte zand blijkt tot boven aan de balken te liggen die ge heel vermolmd zijn. De conclu sie kan niet anders zijn dan dat het vocht ook in hetsiaapmeubi- lair is gedrongen. „Ziet u nou wel?" zegt Riet tegen de sociaal begeleider van de WBS. De man loopt lachend weg. Zonder te re- ageren. Hugo Elshof vertelt nog een - vierde anecdote, maar hij kan, wel uren doorgaan. Er was in het. Sint Jozef-complex iemand met*' een kapotte gashaard. Moest ui- teraard vervangen worden. Er^ stond een haard, in een leeg-"' staand huis. Kreeg de bewoner niet. De haard was nodig in het' leegstaande huis omdat het er' anders te vochtig zou worden- Zelf bleef de bewoner drie dagen in de kou zitten. Een bewoond huis mag kennelijk wel vochtig - worden, concludeert Elshof. Het is hem opgevallen, dat juist mensen als Riet Verhoef en J_o Schaap, die de bewoners verte- genwoordigen in het project- team West, de dupe worden van'- dit soort voorvallen. „Er zijn buurtbewoners, die denken dat zij bevoordeeld worden, omdat" zij contact hebben met allerlei instanties. Maar juist het tegen- deel is waar. Ze worden gewoon - gestraft voor hun inzet!" Commentaar WBS-directrice Fanny de Graaf kent niet alle anecdotes, maar kan erop een paar wel reageren. De kwestie van de gashaard was een duidelijke fout, zegt ze, dat is, niet zoals het hoort. Ais de pro- - jectleider er direct van geweten had, was het volgens haar niet gebeurd. Dat mondige bewoner^ die het voor hun buurt opnemen als 'beloning' gepest worden, is 4 zeer beslist geen opzet, aldus Fanny de Graaf, maar een te be treuren samenloop van omstan digheden. „Toeval. Ik kan wel ontkennen, maar het natuurlijk nooit hardmaken". Wat de kast van Schaap betreft, ze kent de versie die nu opgeld doet, dat Schaap uiteindelijk ge noegen nam met een habbe-- krats. Maar volgens haar is er best serieus onderhandeld. Ze beeft zelfs de kast nog laten taxe ren om tot een akkoord te ko- - men, zegt 2ij. En dat keukenblok? Dat ligt ge nuanceerder dan de anecdote wil, zegt Fanny de Graaf De op zichter wilde het keukenblok van Riet Verhoef bijstellen, „want het was nog een goed blok", maar dat wou de bewoon ster zelf met. Nou, dacht de op zichter, dan gebruiken we dat ergens anders en mag ze bij Bruynzeel een nieuwe uitzoe ken. „De opzichter is zelfs nog met haar mee geweest". De WBS dacht een dienst te bev/ijzen. Met onze kerngezonde occasions bentu CJIgegarandeerd beter uit. Ga maar na: v/// meer keus, meer voordeel en meer zekerheid. Liefst 12 maanden Renault Top Occasion garantie op alle merken en typen vanaf medio 1983* En bovendien recht van omruil binnen 14 dagen. Een garantie die in heel West Europa geldig is. Wij informeren u graag over de aantrekkelijke voorwaarden. ^Maximaal 5 jaar oud en 150.000 km. VOORRADIG TE SCHIEDAM Mt 5 TC Super id 5 TL Super ill 5 GTS Super ilt 5 automatic super itt QTL Rx-d Escort! -3 Laaer Ah Mazda323 Kombl Opel Kadett LS Van Opel Kadett ls Komöf at 2Ü5 XR DMal Van •U0ÖOGLS ktAfto Metaalkleur 3B.OOO 23.000 45.000 30.000 55.000 voor Konstante Kwaliteit Stationsplein 2, Schiedam.Tel. (010) 43770 99. Bergweg hk Gordelweg'40, Rotterdam.TeI„(Q10}465 44 44. Wormerhoek 12, Capélle a/d UaseLTel. (010) 4518811. gezinsuitbreiding een dagblad-advertentie zit nergens mee* Vlaardingen Leen Pijpers keert morgen middag terug in de basisopstelling van Zwalu wen VI. De 37-jarige routinier is door trainer Jan van der Hoek opgeroepen nu spelbepaler Peter van Veelen dooreen zware enkelblessu re langdurig is uitgeschakeld. In de uitwedstrijd tegen 's-Gravenzandse SV moet Zwaluwen het voorts doen zonder Nico Konijnenburg, die op de lange latten staat. Zijn vervanger is René Dirks. Van der Hoek geeft in de punt van de aanval de voorkeur aan de van een verre trip teruggekeerde Emest Ke gel boven de met zichzelf overhoop liggende Harry Boekholt. De opstelling van Zwaluwen VI; Eiketenboom; Visser, Sig- mond, De Bruin, Opochoor; Van Dijk, Pijpers, Van der Vliat.Dirks; Kegel en Molendijk. Schiedam-A=iJeugdtramer Ron van Dijk en, SVV gaan uit elkaar. De 26-jarige oe- fenmeester wil'na'vële jaren de jeugd on der ztjn hoede te heboen gehad, naar een andere vereniging. Momenteel is Van Dijk trainer van de betaalde jeugd van deSehie- damse club. Vlaardingen Jan van der Velden volgt Jan van Baaren op als trainer bij Fortuna Vlaar dingen, De Schiedamse oefenmeester was de laatste vijf jaren werkzaam bij Nieuwenhoom, Daarvoor trainde hij onder andere Hermes DVS. Van der Velden speelde zelf betaald voetbal bij Sparta en SVV, waar hij het doel verdedigde. Schiedam Marco Eshuis keert zaterdag te rug in de basisopstelling van PPSC, dat op Thurlede Excelsior Pernis ontvangt. Ronald Ultee moet voor de van DHS overgekomen aanvaller wijken. Ook Lodewijk Westerveld maakt geen deel uit van de startende elf. Hij verblijft in koudere oorden om van een win tersportvakantie te genieten. Zijn vervanger is Jan van der Marei. PPSC-trainer Toon Brakus verwacht een ge heel ander wedstrijdbeeld dan bij de heenwed strijd. toen PPSC met 0-2 zegevierde. „Exeel- sidrPernïs had toen vier punten uit twee wed strijden en dacht een 'makkie' aan ons te heb- benriMu hebben we allebei de punten hard no dig, want het Is van groot belang om goed te starten na de winterstop". O* op»tolling: Brand!; Van dor Marei, Ouwehand, Da Mij», Sonnavsld; Kolmelfer, Do Bruin, Van Harmefen; Eahuia, Van dorLooontHoon. Schiedam Zowel SFC-trai- ner Martin Schaap als zijn collega Hans Schinkel van Excelsior'20 hullen zich voor alsnog in nevelen als de op stelling ter sprake komt van beide teams voor de onbetwis te topper aanstaande zondag op het veld van Excelsior'20. Zeker is in ieder geval, dat Schinkel niet kan beschikken over verdediger Paul Heijmans, die voor één wedstrijd is ge schorst In de zwart-witte defen sie ontbreekt ook Ruud Hees been, die afgelopen zondag tij dens de training een enkelbles sure heeft opgelopen. Robin Gouka, die al geruime tijd ge blesseerd is, heeft overigens waarschijnlijk een kapotte me niscus Op 14 maart moet de aan valler voor onderzoek naar het ziekenhuis. Schinkel rekent dit seizoen derhalve niet meer op Gouka. Wél maakt Rob Koevermans zijn rentree in de hoofdmacht van Excelsior. De all-rounder, die jarenlang bij SW onder con tract stond, raakte voor de win terstop ernstig geblesseerd aan zijn been, maar is op het juiste moment weer hersteld om de strijd aan te gaan met ploeggeno ten uit zijn SVV-tijd. Omdat Wilco Berenschot de militaire dienstplicht vervult en Schinkel wil afwachten hoe fit de mid denvelder terugkeert van de ka zerne, maakt de trainer pas zon dag de opstelling bekend. Collega Martin Schaap wil eerst de training van vanavond nog afwachten alvorens hij de na men bekend maakt van de elf spelers, die zondag van start gaan. Schaap neemt zestien spe lers mee naar de 'buurman'. Eén van hen is Rob Kiebert, die in het verleden een seizoen voor Excelsior uitkwam en aan het begin van deze competitie zijn voetbalcarrière moest beëindi gen wegens een knieblessure. De blonde middenvelder heeft ech ter hard aan zijn come-back ge werkt en het is niet uitgesloten, dat hij juist tegen Excelsior zijn rentree zal maken. Loodzwaar Martin Schaap weet nog niet op welke wijze hij ten strijde trekt tegen Excelsior. „De vorige keer moesten we meer aanvallend te werk gaan, omdat we in theone twee punten achterstand had den. Nu staan we gelijk. Excel sior heeft een loodzwaar pro gramma voor de boeg. Dat van ons is iets gunstiger. Ik weet daarom nog niet of we net zo gaan strijden als bij de vorige ontmoeting. Sn ik hoop, dat hun doelman Jan van Veen niet in een zelfde vorm steekt als des tijds, want toen speelde hij echt op ere-divisieniveau". Hans Schinkel geeft beide ploe gen een even grote kans op de overwinning. „Bij een derby kan Martin Schaap (SFC) je nooit het resultaat voorspel len. Voor elke centimeter wordt gevochten. De ploeg, die het eerst scoort, trekt waarschijnlijk aan het langste eind". De derby tussen de tweeThurle- de-ploegen, die voor de winter stop duizend nieuwsgierigen naar het SFC-terrein lokte, staat dus bij voorbaat garant voor een Hana Schinkel (Excelsior*20) dosis spektakel, omdat beide ploegen elkaar geen duimbreed zullen toegeven. Bovendien de len Excelsior en SFC gebroeder lijk de bovenste plaats in de der de klasse met 17 punten uit 12 wedstrijden Feyenoord volgt op één punt achterstand; OVV heeft twee punten minder dan beide Schiedamse ploegen. oelecli» £xc*bior>20: Van Veen, Groen, Zuydemïjlc. Kapleyn. De Leeda, Vwïor, Koevormans, Duller. Berenachoi, Wa- genmakar*, Klarka, Dannja Gouka, Van Wijk en Schelfera. Se loc lie SFC; Van Var» Kapol, Bruin»»!. Mob Ooater- waal, Kiabert, Da Groot, Andr* Ooaiar- waa!, Van dar Horat. van Oa, Lambergen Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen begint Jerry Mon kou aanstaande zondag op de bank. De donkere aanvaller van de ploeg van Jan van Baaren heeft deze week niet getraind en moet derhalve genoegen nemen met een plaats m de dug-out in de uitbeurt tegen Overmaas, Om dezelfde reden ontbreekt Clarence Engelage in de basisop stelling van de Fortunezen, Ar jan van der Siot is na een langdu rige blessure weer van de partij, maar blijft voor de zekerheid nog aan de kant. Middenvelder Jasper Quak daarentegen maakt zijn rentree tegen Overmaas, dat eerder dit seizoen een 2-2 deling overeen kwam met Fortuna. Da opatatling: Dan herder; Van Roiam, Van Oen Berg, SI rui», Sonnevald; Boa- huixan. Zwam, Beraeüng, Quak; Vlaaar •n Hofman. Schiedam Sandor Popovics hoopt dat zich voor zondag een een kiem wondertje voltrekt, want het meespelen van Hans Loovens, Henk Salari, Patrick Dumee en Roy van Duppen in de uitwedstrijd tegen De Graaf schap is hoogst twijfelachtig. Loovens moest in de onfortuin lijke bekerwedstrijd tegen RBC lange tijd met een spxerscheu- nng doorspelen, omdat het aan tal wissels verbruikt was en on- dervindt nu zoveel last van de kwetsuur, dat Popovics niet op hem durft te rekenen. Ook Henk Salari is waarschijnlijk niet van de partij. Tegen RBC en afgelo pen dinsdag (met het tweede team tegen de reserves van Ajax) had Salari geen proble men, maar inmiddels is er weer vocht in 2ijn knie geconstateerd. Patrick Dumee is op zijn hand gevallen en tobt met een pijnlij ke pols, terwijl Roy van Duppen kampt met een rugblessure. Te genover al deze ellende staat, dat Jan Leeker na een schorsing weer speelgerechtigd is Met een loodzwaar programma (NEC. SC Cambuur, RKC en NAC) in het vooruitzicht en een half fitte ploeg maakt Popovics zich daarom geen illusies. „We hebben een aardige, goed func tionerende ploeg, maar de situa tie is verre van rooskleurig. Ik ken De Graafschap echter van A tot Z Ik heb er twee jaar ge werkt en hoop, dat we een juist antwoord weten te vinden op de speelwijze van de ploeg. Het zou mooi zijn ais er minstens twee van bovengenoemde spelers meedoen", hoopt Popovics. Da aalectia: Teni». Ven Geene, Log van», Van der Hoeven, Du mme, Oichntr, Van Duppen, KÖnemann, Sonne vlUe, Oom ter- lew, Van dar Ktey. Wildenberg, Salari en Locker. Schiedam Fred Langhorst is niet van de partij als Hermes DVS zondag op eigen terrein aantreedt tegen DFC. De "Vlaar- dinger is momenteel op vakan tie. De zieke Ru ud Bakker vormt een groot vraagteken voor oe fenmeester Hans Kostense, die daarom pas op het laatste mo ment een keuze maakt uit eerï. selectie van veertien man. De" vorige ontmoeting met DFC ein- digde in een 1-3 zege voor de- Schiedammers, die hopen de" goede draad van kort voor de winterstop (overwinning op, DCV) weer op te pakken. „We moeten nu karakter tonen. Hel mooie voetbal moet tijdelijk overboord gegooid worden. Het! belangrijkste is, dat we punten gaan pakken", maakt Kostense duidelijk - De aalectia: Eggolmaiiar, RalJmondBiea- hauvel, Grimmlu», Oscar Biesheuvel, Bijl, Lansbergen. Viaaar, Burger. Dcöga, Bakker, Weg gaman», FM man, Horbach en Klopper» Maassluis Excelsior Maas-" Sluis-oefenmeester Erik Gudde kan in de thuiswedstrijd tegen. Marken geen beroep doen op Cor van Hoeven en Dick van.- den Bergh. Van Hoeven zit een schorsing uit van één wedstrijd, terwijl de enkelblessure, die Van den Bergh opliep in het oefen-., duel tegen Die Haghe, van dien aard is dat meespelen onmoge lijk is. De terugkeer van Peter van Duyl en Ron van Straaten in de selectie van Gudde compense ren echter het verlies van de twee bovengenoemde spelers. Van Straaten heeft na de wed strijd tegen DSVP (oktober '87) een meniscus-operatie onder-I gaan; Van Duyl tobde met een» enkelblessure en speelde voor.' het laatst op 21 november tegen- Ijsselmeervogels. J In Noord-Holland troefden de' pupillen van Gudde hun oppo nent met 0-2 af. In vergelijking' met toen is Marken aanzienlijk versterkt door de komst van, doelman Ad Raven, die voor-, heen voor PEC Zwolle speelde. Da aalacll»: Van Eljk, Van Duyl, Put, Kra uw, Van Slrsatan, Van Zljt, Rijnenberg, Ducaneaux, Da reu». Barreling, Bunt. I|- ■pelderenHop.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2