WATERWEB SPORT Toon Brakns zet spitsen op scherp Politiek versus historisch besef Toekomst voor Voorhaven Paardenmarkt: 100.000? Maasland is geschrokken Werkloosheid gedaald SW heeft niets te verliezen Gudde: vervelend gevoel wegpoetsen HANS STRUIS: ONTSTOKEN KNIE Hermes DVS mist Visser en Burger Zwaluwen in de problemen Schiedam De Voorhaven/die nu slechts inciden teel dienst doet als ligplaats voor kleine schepen, t kan weer een belangrijk centrum worden van nij- e- verheid en handel. De gemeente hoeft op het Gusto- t ferrei" a,,leen maar een honderd meter brede strook langs de kade te kopen en daar mobiele kranen te monteren. Aangetrokken door de ideale ligging zal zich er al snel een groot aantal bedrijven vestigen- stuwadoors, rederijen en verladers. Dit voorstel om de Voorhaven nieuw leven in te bla zen is afkomstig van Gemeentebelangen Schiedam de politieke partij zonder zetel in de raad. Gemeen- .tebelangen adviseert het stadsbestuur te profiteren van de verkoop van het Gusto-terrein aan Halico BV. Deze Rotterdamse beleggingsgroep gaat de grond, die jarenlang braak heeft gelegen, in kavels verhuren en verkopen aan kleine en middelgrote bedrijven. Gemeentebelangen is ook op het idee gekomen door de toenemende bedrijvigheid in de Vlaardingse Ko ningin Wilhelminahaven. De Haringstad wilde die aanvankelijk dempen, maar nu heerst er weer een drukte van belang. Als de Voorhaven wordt uitge baggerd, kunnen er moeiteloos 'gemiddelde zee schepen' afmeren, denkt Gemeentebelangen. Schiedam Van bescheidenheid heeft het comité, dat de Schiedamse paardenmarkt nieuw leven wil- inblazen, geen last. Het nostalgische evenement, dat op zaterdag 12 maart voor het eerst sinds 40 jaar weer van stal wordt gehaald, kan volgens de organi satie wel eens ruim 100.000 bezoekers trekken. Middenstanders John van Buuren, Chris Coppens en Henk Post baseren die voorspelling op de ver nieuwde formule van de paardenmarkt: handel, aangevuld met vermaak en gezelligheid. Voor die laatste twee onderdelen wordt de meeste plaats in- geruimd. Al om negen uur 's morgens rijdt een koets - met zesspan door het centrum, begeleid door ruiters 'in klederdracht en politie te paard. Deze optocht trekt later op de dag nog tweemaal door de stad, dan aangevuld met een delegatie van de Spaland Rui ters. Deze paardensportverenigïng levert een belangrij ke bijdrage aan het festijn: de Spaland Ruiters ver zorgen met hun hengsten en merries de hele dag dressuurrondjes en springdemonstraties op het ter rein van De Uitkijk (achter de Hoogstraat). Paar denmarkt-animator Piet Hoepel is een andere be langrijke steunpilaar van het comité. De Rotterdam- roer stelde het grootste deel van het programma sa men. Van hem is ook het idee een janplezier en een paardentram door de stad te laten rijden. De 4S2e Schiedamse paardenmarkt de traditie begon in 1483, nadat aartshertog Philips V daarvoor zijn toestemming had gegeven zal veel wegheb- ben van een braderie. In het centrum worden hon derd kramen uitgezet en zoals gebruikelijk bij een braderie zullen de oude ambachten niet ontbreken. Hoepel heeft in elk geval een tuigmaker en een hoefsmid uitgenodigd, De eigenlijke paardenmarkt, bij het stadhuis, duurt van acht tot één uur. Dit deel van Midden-Delfland laat zien welke drie lo- katies Maasland heeft voor een transportcentrum: ten noorden van rijksweg 20 in de OudeCampspolder(l), het terrein bij de afslag Maassluis-West (2) en ten zul- .den van de rijksweg, de Dijkpolder(3). Maasland De schrik zit er bij Miebe Bloemendaal goed in, nu haar gebleken is dat de provincie Zuid- Holland een regionaal transportcentrum liever in Wateringen wil dan in haar gemeente. Maaslands burgemeester heeft meteen alarm gesla gen in de reconstructiecommissie Midden-Delfland, toen zij hoorde dat ook Wateringen in is. Burgemeester Bloemendaal, doorgaans succesvol in. haar public relations voor Maasland, vindt dat de provincie het oor eerst maar eens te luister moet leg den bij de belanghebbenden voordat definitief t"voor Wateringen wordt gekozen. Veel vrachtver voerders zitten liever bij rijksweg 20 in de buurt met f hun wagenpark dan in Wateringen, tenzij rijksweg "19 wordt doorgetrokken van Schiedam naar Rijs wijk maar het is juist de provincie, die problemen heeft met de aanleg van die omstreden weg, In I-Maasland begrijpen ze dan ook niets van de provin ciale voorkeur voor Wateringen en daarom hebben ^enkele gemeentebestuurders vandaag een gesprek „-met de Zuïdhollandse PvdA-gedeputeerde Loudi -Stolker-Nanninga (ruimtelijke ordening), JDe burgemeester van Maasland kan op steun reke- nen vanuit de reconstructiecommissie Midden- Delfland, die de toekomst regelt van het uitgestekte -weidelandschap tussen de Schie en het Westland. Ook de wethouders van Delft en Schipluiden die "hierin zitting hebben, Mandos en Van Leerdam, vinden dat de provincie eerst advies moet inwinnen bij de reconstructiecommissie. Toch is Maasland er zelf ook nog niet helemaal uit, wat nu de beste oplossing is. Het beoogde transport centrum moet een bedrijfsterrein worden, waar en kele grote exporteurs bij elkaar worden gehuisvest Zo worden de krachten gebundeld, maar ook raken enkele dorpskernen in het Westland erdoor ontlast Sommige transporteurs zitten daar met hun grote vrachtwagens middenin. Zij hebben zich verenigd in een stichtin. Transportcentrum Westland (STW). Hun voorbeur gaat uit naar een welland ten noorden van rijksweg 20, in de Oude Campspolder. Dieligt in de buurt van de afslag Maassluis-West. £Maar de reconstructiecommissie en de gemeente -.Maasland zijn niet van die plek gecharmeerd- Zij ^hebben als alternatief het terrein ten zuiden van de 'rijksweg, vlakbij dezelfde afslag Maassluis-West en l gelegen onderaan de Maasdijk. Deze lokatie draagt de geografisch onjuiste benaming Maasland-Noord, jpp hun beurt zien de transporteurs hier niets in. Dit 'terrein is te klein, vinden zij, bovendien wordt het 'doorsneden door de verbindingsweg tussen RW 20 en de Maasdijk. Als laatste mogelijkheid is er dan i nog de Dijkpolden die strekt zich uit vanaf de West> landseweg in Maassluis tot aan de rijksweg. Dat is eveneens Maaslands grondgebied en valt ook bin nen het te reconstrueren deel van Midden-Delfland. Voor burgemeester Bloemendaal is die plek be spreekbaar. Dat geldt ook voor de transporteurs, of schoon de STW nog geen officieel standpunt naar de v provincie heeft gestuurd Schiedam7 Vlaardingen Maassluis Ofschoon de werkloosheid in het gewest Nieuwe Waterweg- Noord in januari met 152 personen daalde tot 8926, 5,;zit verdere verbetering er de eerstkomende maan- ,f„'den niet in. Door de massa-ontslagen bij Wilton-Fij- Venoord zal de werkloosheid onder metaalbewerkers Isterk toenemen. "JBïj het gewestelijk arbeidsbureau in Schiedam stond r.eïnd januari 10,6 procent van de mannelijke be- roepsbevolking'als werkzoekend ingeschreven, -jiVpor vrouwen bedraagt bet percentage 15. Bijna de - helft van hén is langer dan een jaar werkloos; een op de vier ingeschrevenen is jonger dan 23 jaar. door CARHL VAN DER VELDEN Schiedam/Vlaardingen- Maassluis Het verschil in visie op de stad tussen de verantwoordelijke wethouders en een deel van de burgerij is een fe nomeen, dat in elk van de Waterwegsteden in sterke mate aanwezig blijkt te zijn. Als de stellingen eenmaal betrok ken zijn, noemen wethouders een deel van de historisch bewuste stadsgenoten al snel nostalgische betweters, die de toekomstige ont wikkeling van de steden willen af remmen. Alles wat nieuw is, is in de ogen van die mensen al bij voor baat verdacht, vinden de wethou ders van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Trotse bezitters van oude panden en mensen met historische belang stelling betichten stadsbestuurders daarentegen nogal eens van cul- luurbarbarisme. Een Schiedam mer in algemene termen over zijn stadsbestuur; „Het zijn altijd men sen, die zo nodig hun stempel op de stad willen drukken. Later moeten anderen nog zonodig zien wat zij hebben gerealiseerd. Wat er écht mooi was in de stad, krijgt het na geslacht dankzij dit soort lieden niet meer te zien". De conflicten zijn haast onvermij delijk, tussen de liefhebbers van het bouwkundig erfgoed en de voorstanders van vergaande mo derniseringen in de eeuwenoude Waterwegsteden. Zowel Schie dam. Vlaardingen als Maassluis hadden nog niet eens zo heel lang geleden een organisch gegroeid stadscentrum, waarin de bevol king zich kon herkennen, Vlaar dingen kende een wirwar van steegjes op de plek van het huidige Liesveld, waar een groot deel van de Vlaardingse arbeidende klasse was gehuisvest. Schiedam had ook zulke buurten, in het hartje van het centrum en in de Branders- buurt, vóór de oorlog mogelijker wijs de buurt met het hoogste aan tal inwoners per oppervlakte in Nederland. Die gebieden zijn door de slopershamers van de aardbo dem verdwenen. In Maassluis ver liep dat proces iets minder rigou reus. De kiem van het conflict over ste- debouwkundige ontwikkelingen blijkt niet zo gemakkelijk in kaart te brengen als het lijkt. Als het dis puut één pand betreft, is het nog vrij eenvoudig: men vindt het pand mooi dus pleit men voor be houd. of het wordt als een sta-in- In de afgelopen acht maanden besteedde het Rotterdams Nieuwsblad aandacht aan het historisch belangwekkende bouwkundig bezit van Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis en een enkele keer Hoek van Holland). Tevens kwa men mensen aan het woord die zich beroepsmatig of uit in teresse wel een en ander over dit onderwerp te berde had den te brengen. Nu zijn we aan de samenvatting toe een analyse in twee delen. Van daag het eerste deel, of zo u wiltde op één na laatste afle vering van de serie Het Erf goed. Centraal staan de discus sies over de sloop van monu menten, en de achtergronden daarvan. de-weg getaxeerd, waarop sloop als de beste oplossing wordt gezien. In dit soort kwesties is er voor lief hebbers van oude panden nog niet eens zo veel aan de hand. Sloop en nieuwbouw is immers een proces, dat al vele honderden jaren in de oude Hollandse steden aan de gang is. Ook in vroeger jaren was er wel eens een pand versleten, waarop er nieuwbouw op dezelfde piek plaatsvond. Het verschil met de vooroorlogse jaren is echter, dat dit heel geleidelijke proces, waar het historisch karakter van de binnen steden met of nauwelijks onder had te lijden, door de naoorlogse bestuurlijke en bouwkundige ont wikkelingen in een stroomver snelling terecht kwam. Sloop had in het vervolg niets meer te maken met het wegtrekken van een enke le rotte kies, maar kreeg het karak ter van het wegbeuken van com plete onder- en bovengebïtten. Vanaf de jaren 2estig, toen de sloophamers steeds meer buurten amoveerden, woedt de discussie over wat wenselijk —en vooral over wat niet wenselijk is in de binnensteden. Alles bepalend voor de stellingname van een betrokke ne blijktde waardering te zijn voor het bouwkundig bezit dat al be staat. De wethouders, die veel ge sloopt hebben, doen altijd wat neerbuigend over de bouwkundi ge kwaliteiten van het gesloopte, zélfs al heet de architect Sybold van Ravesteyn, in architecten kringen steevast goed voor een ste vige Top 10-notering als het gaat 'om de beste Nederlandse architect van deze eeuw. Zijn creatie in Vlaardingen, de Stadsgehoorzaal, wordt .omenteei met sloop be dreigd. In de sloopdïscussies heeft de ideo logische achtergrond altijd een be langrijke rol "gespeeld. Met name Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 4 maart Het Schanseiland in Maassluis vormt met de historische brug, de Grote Kerk en de oude panden nog immer een belangrijk onderdeel van het historisch erfgoed in de regio. De nieuwbouw van appartementen en de slechte staat van de kerk op het eiland vormen echter een be dreiging voor hel geheel. bestuurders van PvdA-huize, die na de oorlog een steeds grotere in vloed op het gemeentebeleid in de diverse steden kregen, wilden hard aan de slag gaan om af te re kenen met de barre omstandighe den, waaronder de werkende be volking in de vooroorlogse periode moest wonen en werken. Teun de Bruin, 35 jaar wethouder in het naoorlogse Vlaardingen, voor de oorlog al raadslid, is onge twijfeld de beste representant van deze gedachtenwereld, die in deze serie aan het woord is geweest. Juist toen De Bruin als wethouder in 1946 aantrad, braken in de Wa terwegregio de jaren aan van ver nieuwing, industriële herontwik keling en nieuwbouw. In de toen heersende filosofie trachtte men de steden op te stu wen in de vaart der volkeren, met gelukkige bewoners huizend in ob jecten van glas en beton, winke lend in modern ogende centra. Voor de belangen van het cultu reel erfgoed had menuiteraard? geen oog meer. Naast het nastreven van deze toe komstvisioenen, waarin de Ha ringstad bijvoorbeeld moest uit groeien tot een stad met 140.000 in woners, trachtten deze bestuurders tegelijkertijd zoveel mogelijk af te rekenen met het In hun ogen zwar- te-verleden. Achter desloop van de Monumenten in de regio: in deze serie wijdt het RN beurtelings aandacht oude gebouwen en aan mensen met visie op monumenten zorg. Vlaardingse Transvaalbuurt, het 'stegenkwartier' op de plek van het huidige Liesveld en de Schiedamse Branders buurt, school dezelfde ge dachte, die De Bruin als volgt ver woordde: „In die buurten was het kommer en kwel. De huisjes wa ren klein, armoedig en tochtig en de zon scheen er nooit Dat soort wijken heb ik met veel liefde ge sloopt". Met liefde slopen betekende in de praktijk dat grote delen van de stadskernen eraan gingen. De pro testen tegen deze bulldozer-menta liteit waren en zijn zeer begrijpe lijk. Mensen zijn gehecht aan de stad zoals ze die van kindsbeen kennen, vooral als er zich veel ste delijk schoon bevindt Tegelijker tijd weet men best dat de stad een dynamisch gebeuren is, zoals wet houders hun werkterrein graag betitelen, maar in hun ogen mag dat niet betekenen dat de stad defi nitief van zijn karakter wordt be roofd. - Schiedam, Maassluis en met name Vlaardingen hebben door deze ontwikkelingen binnen een korte periode veel van de oude charme verloren. Vaste lezers van deze ru briek moet het opgevallen zijn, dat de meeste van de schaars in aantal geworden historische panden vroeger vooral in het bezit waren van de gegoede klasse. De histori sche panden aan de haven van Maassluis, de Lange Haven in Schiedam en de Westhavenkade in Vlaardingen, die veelal onze ko lommen vulden, hebben deze sta tus gemeen. Cynici, vaak zelf van linkse signatuur, in Schiedam en Vlaardingen spreken in dit ver band van een „onbedoeld effect van de socialistische sloopdrift: ar beiders kunnen alleen nog kijken naar de protserige weelde van de uitbuiters van hun voorvaderen. Over het leven van het proletari aat zélf is niets meer terug te vin den". Uit bouwkundig opzicht behoren deze panden, waarvan er volgens liefhebbers ook al veel te veel ge sloopt zijn, zeker tot de meest inte ressante in het gebied. Naast de sloopwoede, die nog immer niet geheel uitgewoed is (denk bij voor beeld aan de dreigende sloop in de Lange Kerkstraat, inclusief het zestiende eeuwse Buitenhofje van Belois, in Schiedam en die van het, Weeshuis in Vlaardingen), is er'" momenteel een andere bedreiging:"' veel panden blijken in een zeer' slechte staat te verkeren, terwijl er weinig geld beschikbaar is om ver- dere verpaupering tegen te gaan. Voor Schiedam licht de oorzaak l, oh, ironie! van dit geldgebrek, hoogstwaarschijnlijk in de gretig- heid, waarmee vroeger is gesloopt. - Eind van de jaren zeventig stelde-^ de overheid tientallen miljoenen*; guldens beschikbaar voor het be houd van historisch belangrijke' binnensteden. Schiedam hoorde- daar, na de sloop van zeker de helft.' van het bouwkundig erfgoed in de voorafgaande tien jaar, niet meeri bij. -> Van Vlaardingen herinnert onder-, tussen op een handjevol monu menten na alleen de naam nog aan een historisch verleden. Illustra-" tief voor deze situatie was de op-j merking van wethouder Bas Gou- driaan, dte de door hem gewenste sloop van het Weeshuis motiveert; met bet feit dat „het Weeshuis na de nieuwbouw zal misstaan in de futuristische omgeving". Ten slotte Maassluis. Het conflict tussen bewoners en het gemeente bestuur was er het laatste jaar niet, een van sloop of behoud van mo numenten, maar het ging over de invulling van een voormalig in dustrieterrein op het Schansei-1 land. Een actiegroep van eilandbe woners vond de geplande apparte-' menten in eerste instantie niet in de historische omgeving passen, maar na enkele aanpassingen kan1 het ér volgens de gemeente mee' door. Da gemeente zelf staat voor een andere probleem: voorlopig ziet zij geen mogelijkheden de 3,5; miljoen kostende restauratie vam de zeventiende eeuwse kerk te fi-\ nancieren. Schiedam „Als", zegt Sandor Popovies strijdbaar, „wij in Waalwijk hetzelfde geluk hebben als RKC bij ons had, dan pakken wij zondag twee punten". De scheidende oefen- meester van SVV, die niet kan beschik ken over de voor een wedstrijd geschorste Paul Oschner, is niet van plan tegen de nog altijd ongeslagen koploper van de eer ste divisie de loop graven te betrekken. „Wij hebben niets te verliezen, maar juist alles te winnen", vult Popovies aan. Het ziet er naar uit dat doelman Eric Ta- nis, vrije verdediger Hans Loovens voorstopper Henk Salari zondag in Bra bant van de partij kunnen zijn. Het drietal heeft zonder problemen met de groep getraind. Min der voorspoedig ver gaat het Jan Köne- mann. De midden velder tobt met een rugblessure, waar van hij ook vorig sei zoen last had, heeft deze week tot twee maal toe een 'kraker' bezocht en meldt zich maandag in het ziekenhuis om foto's te laten maken. Peter van Geene (ziek) is een vraagteken. MaassluisEric Gudde heeft ruim vier dagen nodig gehad om het vervelende gevoel weg te poetsen dat zich na de 4-0 nederlaag tegen ARC meester had gemaakt van Excelsior M. Morgen, als Rijnsburgse Boys op bezoek komt, wacht de tricoloren opnieuw een loodzwaar karwei. In welke opstelling Gudde de prestigestrijd met zijn maatje Arie Kurver aangaat, was gis teravond nog niet bekend. Peter van Duyl (ir ritatie scheenbeen) ontbreekt in elk geval, Ro bert de Reus (blessure en ziek) zeer waar schijnlijk. Dick van den Bergh daarentegen oogt honderd procent fit. De meteen spierver- reking tobbende Edwin Berveling speelt eveneens. De trainer heeft donderdagavond vooral aan het zelfvertrouwen van zijn spelersgroep ge werkt. „Veel een tegen een, om akties te laten maken en te laten scoren", aldus Gudde, die niet prijsgeeft welk taktisob foefje hij in de strijd gooit om de aanvalsopbouw van Rijns- burgse Boys te ontkrachten. "Vlaardingen Op de geblesseerde voorstop per Hans Struis (ontstoken knie) na, gaat For tune VI zondag in de beproefde opstelling thuis van start tegen het stugge Oud-Beijer- land. Aijan van der Slot completeert de ploeg als linksback, waardoor Peter Sonneveld in het hart van de defensie de plaats van Struis inneemt. „We hebben na de winterstop vier punten uit twee wedstrijden en we willen er weer twee", zegi Fortuna-trainer, Jan van Baaren. „We zullen er ook alles aan doen om zondag te kun nen spelen. We hebben in Oud-Beijerland met 2-0 verloren en geen kans gehad. Ik heb deze week aan alles kunnen merken dat het weer leeft in de groep". D« opslaitlns v#n Fortune VI: Dan Herden V«n Soxem. Van d«n Berg, Sonn«*old, Van der slot; Zwart», Boe hu I- xan. Quale Hofman, Berveling, Vi»»er. Schiedam Er wordt een aan slag gepleegd op het improvisa tie-talent van Hans Kostense, nu Hermes DVS zondag in geen ge val een beroep kan doen op z'n vleugelverdedigers Jerry Visser (knieblessure) en Peter Burger (een wedstrijd geschorst). Ver dediger Mark Martens uit het tweede elftal is om die reden aan de selectie toegevoegd. De trainer van de Schiedamse eerste klasser is best te spreken over de wijze, waarop Hermes DVS zich na de winterstop heeft gemanifesteerd. Bovendien heeft Schiedams oudste voetbal vereniging iets goed te maken tegen ADO, dat in eigen omge ving erg gemakkelijk aan de punten kwam. „De jongens zijn er nu goed mee bezig", complimenteert Kosten se. „Ik hoop alleen dat we zon dag kunnen spelen en dat het weer een beetje wil meewerken. Ik heb donderdagavond nog over het veld gelopen en dat lag er gewoon slecht bij". Vlaardingen Jan van der Hoek ziet de uitwedstrijd tegen Monster met angst en beven te gemoet. Zwaluwen VI moet het in het Westland in ieder "geval doen zonder Peter van Veelen (geblesseerd), Leen Pijpers (win tersport), Harry Boekholt (vier wedstrijden geschorst) Over de inzetbaarheid van Nico Konijnenburg en Danny Molen- .dijk bestaat pas vijf minuten voor. aanvang zekerheid. Trai ner Van der Hoek houdt daar door in Martin Scheper en Peter Oeij twee verse wissels achter de hand. Konijnenburg en Molendijk, die beiden tegen Oranje Wit een flink tik tegen de enkel kregen, zijn de hele week intensief be handeld door fysiotherapeut Aad Hoogendam. Vanavond om negen uur worden zij door hem nogmaals onder handen geno men. De personele problemen van de Vlaardingse tweede klasser we gen des te zwaarder voor het tweede elftal, dat exact acht fitte spelers heefL Omdat nood wet ten breekt, wordt voor dit team zelfs super-veteraan Bas de Pee van stal gehaald. van Zwaluwen VI: Bkelert- n; Vüuar, Slamond, De Bruin, Op- >or, Van der Vtttt, Dirk», Van Dijk, Konijnenburg/Oelh Kegel en Molendijk/ door DONALD BAX Schiedam Het water is PPSC weliswaar nog niet tot de lippen geste gen, maar de nood is er niet minder om. Na de droefenis tegen DUNO (3-0 verlies) riep Toon Brakus gisteravond na de training de selectie bijeen om elkaar in be sloten kring de waar heid te zeggen. „Het was zaak om iedereen in de juiste richting te krij gen", aldus de Haagse oefenmeester, „Het is gemakkelijk oir, over de goede zaken te praten als het goed gaat, maar dat wil zeker niet zeggen dat je alleen de negatie ve punten aanhaalt als het even iets minder draait". Brakus is er van overtuigd dat PPSC voldoende voetballend vermogen'bezit om de huidige depressie als tijdelijk te betitelen.. Hij denkt er ook niet over om z'n speelstijl geweld aan te doen. Het uitblijven van resultaat heeft volgens hem alles te maken met een scbotloze voorhoede, die ook tegen DUNO weer genadeloos door de mand viel, „Het wordt nu tijd dat er ook voorin wat ge beurt", wijst Brakus op het gege ven dat de middenvelders Eric van Harmeien en Ron de Bruijn de topscorers van PPSC zijn. PPSC treft het dus dat het zater dag in Capelle een tegenstander ontvangt, wiens aard het even min is om de defensieve zeker heden primair te stellen. Of PPSC ook inderdaad volgens het geliefkoosde stramien, met een inschuivende Rob Ouwehand kan spelen, is afhankelijk van het herstel van de zieke Rob de Nijs. „Hij zal die Visser, die lange spits van Capelle, voor z'n reke ning moeten nemen", meent Brakus, die nog meer twijfelge vallen (Eric Kolmeijer en Cees van Lelieveld, beiden ziek) kent en moet afzien van Ronald Ultee (blessure). Toon Brakus...'Het wordt tijd dat er voorin iets gebeurt"... In Capelle werd het destijds na een doelpuntrijk treffen een 3-3 gelijkspel. Brakus: „Capelle staat garant voor extra aantrekkelijk voetbal. Ik denk niet dat er enige aanleiding is om aan te nemen dat ze anders zullen spelen. Goed, ze hebben vorige week met 4-1 van SSS gewonnen, maar een week eerder verslaan ze RCL met dezelfde cijfers. Onze spitsen moeten op scherp staan. Daaraan hebben we deze week op de training veel aan dacht besteed. Ik denk dat het vooral in de bovenkamer van die jongens zit. Hopelijk dat ze morgen wel alert zijn, een stapje vlugger reageren en niet te lang wachten.»". Do ooiactio von PPSC: Brand), Wester- void, Ouwohond, D« Nijt, Sonnoveld, Van Hermeten, Do Sniljn, Van dar Leo, Kolmeiiw.'tHoen, E*h ulo, Moy boom. Jo wan der Touw Schiedam Jo van der Touw is wegens persoonlijke omstandig"- heden teruggetreden als alge*- meen voorzitter van de voet-:, honk- en softbalvereniging Schiedam. Zijn werkzaamheden worden voorlopig overgenomen door vice-voorzitter Nico vaï> Huet, tevens voorzitter van de voetbalafdeling, Wim Geistdorfer Schiedam Wim Geistdorfer is in de zomersportcommissie va" Schiedam José Bergmann opge volgd als voorzitter. Geistdorfer, afkomstig uit Noord-Holland, heeft eerst een jaartje rond geke ken bij Schiedam en zei vervol gens ja toen hij voor deze funktie werd benaderd. Roll Pieck tekent bij 4 Vlaardingen Rolf Pieck blijft ook volgend seizoen als trainer- coach verbonden aan de korfbal-» club Oranje Nassau. Dit seizoen nam Pieck als interim-coach de honneurs waar voor Mart Ro- mers. Bestuur en spelers van Oranje Nassau zijn dusdanig over zijn aanpak te spreken, dat de overeenkomst met een jaar werd verlengd. 1 Kansen Oranje Nassau Vlaardingen De korfballers van Oranje Nassau kunnen za terdag alsnog naar de eerste klasse promoveren, nu De Ber men vorige week verrassend heeft verloren. De Bermen heeft met nog een wedstrijd te gaan een punt meer dan de Waardin.; gers. De Bermen moet echter op bezoek bij de ongeslagen karm pioen Snel, terwijl Oranje Nas* sau uit speelt tegen het al gede_- grad eerde Phoenix. A Schiedam in de zaal Schiedam Nu de wintertrai- nïngen achter de rug zijn, begint CCS/Schiedam zaterdagavond het oefenprogramma met een sterk bezette indoor-driekampi die de plaats inneemt van de nu al afgelaste eerste veldtraimng. In een blaashal te Breda binden de naar de hoofdklasse gèpromor veerde soitbalsters om 20.30 en 21.45 uur de strijd aan met het gerenommeerde Twins (Ooster; hout) en Shell (Amsterdam). i Aad Siebei stapt op Schiedam Aad Siebei, de as sistent-coach van softballend Schiedam, heeft met onmiddel lijke ingang zijn funktie neerge legd. Aan deze beslissing liggen veranderde huiselijke omstan digheden ten grondslag. De 20- mersportcommïssie van Schie dam hoopt 20 snel mogelijk te kunnen voorzien in zijn vertrek, L S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2