MIERWEG Children's Television filmt in oud Schiedam Nacht van de Mode weer op toer nee 15 SPORT Park Soenda is met z'n tijd meegegaan i TENNIS OP SOENDA Scouts vieren dubbel feest SPORTAGENDA Hermes komt Excelsior pas in juni tegen INLICHTINGEN: Van Lier op symposium Avondje Stones Vrouwen op computerles Malle bomen... Lange Haven: eerherstel Weisglass te gast Spektakel op 8 oktober in Vlaardingen Heeft u al ten nisplannen SENIORLEDEN JUNiORLEDEN VIaardingen - Op een symposium in Apeldoorn bestemd .voor burgemeesters, commissarissen der koningin; brandweercommandanten, korpschefs van de politie, allerlei beleidsambtenaren, vakbon den en politiek," spreekt op 28 april behalve enke le illustere inleiders ook Vlawdings burgemees ter mr. Fred van Lier. w Vrijwillige politie een goede reserve? Die vraagt stelt men zich op het symposium, en het antwoord Is I vast ja, want met dat dagje Apeldoorn wordt het 40- jarig bestaan van de reservepolitie gevierd. De speech van Van Lier wordt afgewisseld met toe spraken van minister Korthals Altes, generaal Frac- kers, jonkheer Beelaerts van Blokland, commissaris van de Amsterdamse politie Nordholt, oud-minister Job de Ruiter, VVD-leider Joris Voorhoeve en poli tiebond voorman Leen van der Linden. De Vlaardingse burgemeester komt in dit notabele rijtje voor, omdat hij vice-voorzitter is van de poli- tïecommissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Schiedam Een thema-avond rond een bekende rockgroep blijkt aan te slaan bij het publiek van so ciëteit Underground, Na een speciale muziekavond rond de Ierse formatie U2 staat morgenavond in de kelder van wijkcentrum De Erker de muziek cen traal van de legendarische Rolling Stones. Tussen zeven en tenminste tien uur worden elpees van de Stones gedraaid en worden videobanden getoond. Voor zaterdag staat een optreden van de Haagse re vivalband Beauty the Beast op de rol. Zij hebben zich toegelegd op muziek uit de sixties. Hun concert begint om tien uur. Vlaardingen Speciaal voor vrouwen, die alles willen leren over het fenomeen computer, organi seert de VOS vanaf 22 maart een cursus Vrouwen Oriënteren zich in de Informatica. De cursus is spe ciaal bedoeld voor vrouwen zonder vooropleiding in die richting, die in het dagelijks leven niet of nauwe lijks met de computer te maken hebben gehad. Naast de maatschappelijke kanten van de toene mende automatisering, zoals de gevolgen voor de werkgelegenheid en de privacy, worden de cursis ten op de hoogte gebracht van de technische en de praktische kant van het computergebruik. De cursus, die in'het vrouwenontmoetingscentrum aan de Pieter Karei Drossaertstraat gehouden wordt, start op dinsdagavond 22 maart en kost 30 gulden. Belangstellenden voor de tienwekelijkse cursus kunnen zich opgeven bij C. Eijkenbroek, te lefoon 4742330, SchiedamDat bomen toch niet kaarsrecht zijn, en overal twintig centimeter dik! Dat is wel lastig. In het stadskantoor heeft men een verzoek binnenge kregen van flatbewoners aan het Bart Verhallen- plein, die vanwege het uitzicht negen bomen omge hakt willen zien en als nadere toelichting voor B en W geeft de afdeling openbare werken daarbij aan, dat de bomen 'onregelmatig gevormd' zijn. Ja, wie wil niet van zulke bomen al? Er is over die zinsnede veel hilariteit ontstaan. Zet bomen voortaan in een gladde koker, hak alle tak ken af en schuur beneden van de schors af alles wat dikker is dan de kruin dan krijg je pas een para dijs op aarde, reageert men spottend. B en W hebben toegestemd, en behalve bij het Bart Verhallenplein verdwijnen er ook bomen aan de 2e Tuinsingel, hetBachplein en de Sweelineksingel maar daar heeft de afdeling OW niet bijgezet of ze onregelmatig dan wel keurig vierkant gevormd zijn. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam mogen van burgemeester en wethouders een 'onkruidborstel- machine' aanschaffen. Dat is wel 73.000 gulden waard, want dat onkruid zit ook altijd zo in de war. Moet nodig geborsteld worden. Schiedam Met het slaan van de eerste paal is nu eindelijk het herstel van de uitgebrande burgemees- terswoning aan de Lange Haven nummer 95 begon nen. Meer dan tien jaar geleden brandde het pand volledig af, maar door de inspanningen van de stich ting Beschermd Stadsgezicht Schiedam wordt de rotte kies aan de Lange Haven aangepakt. Optimisme overheerste in het zaaltje van de Protes tantenbond aan de Westvest, waar bet heuglijke feit werd gevierd. Ambtenaar Flip Bohré noemde de herbouw van Schiedams tweede ruïne het begin van het herstel van de Lange Haven, dat binnen tien jaar volledig moet zijn. De herbouw is met name te danken aan Edith Jans zen, die ervoor zorgde dat de benodigde subsidies voor monumentenzorg en stadsvernieuwing wer den binnengehaald. In totaal slaagde Janszen, die als coördinator van de stichting zelf de eerste paal sloeg, erin 500.000 gulden subsidie te verwerven, waardoor de realisatie financieel haalbaar werd. Joost Slavenburg van Slavenburgs Bouwbedrijf, die het project bouwt en financiert, toonde zich optimis tisch over het zakelijk succes. Dankzij de hoge subsi dies konden de koopprijzen van de zeven twee- en driekamerwoningen, met een gemiddelde grootte van zeventig vierkante meter, tot rond de 100.000 gulden beperkt blijven. „Niet veel voor zo'n unieke lokatie", vonden veel aanwezigen. Het project, een ontwerp van architectenbureau Le- üeveldt uit Rotterdam, voorziet in drie woningen aan de havenkant en in vier appartementen aan de Westvestzijde. De gevel wordt in originele staat te ruggebracht, terwijl het inwendige karakter van het geheel aan de eisen van deze tijd wordt aangepast. De stichting Stadsherstel kreeg op de receptie van de gemeente een marmeren schoorsteen uit 1840 aangeboden in de hoop dat de liefhebbers van het stedelijk schoon daar bij een volgend project: een goed plaatsje voor vinden. Meer dan tien jaar na de brand start de wederop bouw. Maassluis Buitenland-deskundige Frans Weis- gLcs van de VVD-fractie in de Tweede Kamer zal v het politiek café van de afdeling Maassluis op 25 april met zijn aanwezigheid opluisteren. De liberale volksvertegenwoordiger spreekt in ontmoetings centrum" Koningshof aan de TJiverlaan. De bijeen komst begint om 20.00 uur. centrum De Heipaal, 14.00 óintdêg 15 maart Rob da Nijs in "concert, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur, woenadag 16 maart woenadao 16 maart film Beat Street, Harmonie. lezing Rfa Janse over/col- 2030 uur. P lectie Jac. de Vries, GrJ instuif voor-kinderen, wijk- lemuseum, 15.00 uur. Schiedam Het zat ze gistermiddag niet tegen, de negenkoppige televi- •sie-crew van de nieuwste Engelse satellietzender Children's Channel. Net toen de ploeg, die in de Lange Haven een item op nam voor haar uitzendin gen, in een bootje van de Openbare Nutsbedrijven stapte om met de opna men te beginnen, brak de zon door, en amper vijf se conden, nadat de regis seur cut riep, begon een heimachine aan de Lange Haven een vervaarlijk la waai te produceren. Viel dus net buiten de opname. De filmploeg was in Schiedam te rechtgekomen door Margaret Go- sens, die goede contacten met de mensen achter Children's Channel onderhoudt Het waren dan ook vier kinderen van de Singelschool, die in de opnames mochten figure ren. Margaret Gosens, die direc teur van deze basisschool Is, leek het een prima oefening in de En gelse taal voor de kinderen, die volgens haar de taal wel goed ver staan. maar meestal nogal moeite hebben met de uitspraak. Gistermiddag kregen Sanny en Sarah dus de kans om eens 'met een echte Engelse meneer' te pra ten. Zij vertelden, de Engelse pre sentator zo goed en zo kwaad als het ging alles over het oude Schie dam, terwijl het piepkleine bootje koers zette naar de Appelmarkt- brug. Daar .kregen de twee Schiedamse brugwachters meteen in de gaten, dat de film- en tv-set niet alleen een wereld van glitter en goud is. De brug ging steeds perfect open, daar niet van, maar de cameraman was eerst niet tevreden over de in valshoek, en later weer niet over het licht. Gelukkig lukte het uit eindelijk toch, waarop de brug wachters met de blaren in de han den van een welverdiend kopje koffie konden gaan genieten. De opnames van Children's Chan nel in Schiedam maakten onder deel uit van een vierdaagse expedi tie in Nederland, waarbij verder opgenomen werd in Den Haag, Amsterdam en in een kaasboerde rij. Met name de opnamen van het shorttrackschaatsen op de Haagse Uithof vond de filmploeg heel bij zonder: het met enorme snelheid door de korte bochten rauzen is een in Engeland onbekend feno meen. Ook aan het bezoek aan Maduro- dam, waarde 17-jarige burgemees ter enthousiast uitriep dat hij de jongste mayor in de wereld ïs, en de poezenboot in Amsterdam heb ben de Britten, naar eigen zeggen, best leuk materiaal overgehouden om uitte zenden. Voor Schiedam is er één probleem: de uitzendingen zijn weliswaar in Ierland, Engeland en heel Schan- dinavië te zien, maar de Schiedam mer zélf zal van de beelden van 2ijn eigen stad verstoken blijven. Contactpersoon voor Nederland Jan Zwerus legt uit dat de uitzen dingen voorlopig alleen in Rotter dam, Den Haag, Amsterdam en Rijswijk te ontvangen is. Schiedam doet voorlopig niet mee, want er Sanny en Sarah van de Singel- school hadden het gistermiddag best naar hun zin. Zij mochten mee met een bootje door de Lange Ha ven en komen binnenkort op televi sie. bestaat een dispuut over de vergoe dingen voor de uitzendingen. Wet houder Aad Wiegman van de Openbare Nutsbedrijven gaat er van uit dat satelietzenders als Chil dren's Channel gratis aan de stad aangeboden worden. De mensen van Children's Channel zien dat anders: de uitzendingen zijn in te genstelling tot die van Sky Chan nel niet commercieel,, terwijl de uitzendingen een bij uitstek educa tief karakter hebben. De initiatief nemers hopen dan ook, dat Schie dam en andere steden alsnog over stag gaan. Voor vijftig cent per abonnee kan Schiedam meegenie ten", aldus Jan Zwerus. door CHRIS WOERTS Vlaardingen Vlaardingen sta^t nog heel wat te wachten. De pre mière van de Nacht van de Mode in Zutphen gaf dit weekend aan, dat organisator Frits Maasland steeds weer een nieuwe inhoud weet te geven aan het spektakel. Op 8 oktober strijkt hij met zijn ge zelschap neer in Vlaardingen, waar dan voor de vierde maal de Nacht van de Mode In 't Tennis- centrum wordt gehouden. In de Hanzehof in Zutphen, een sfeervol theater dat zich uitste kend leent voor een massaal ge beuren als de Nacht van de Mode, werd zaterdagavond voor ruim 950 bezoekers het spits afgebeten. „Dat valt lang niet tegen", oor deelde Frits Maasland. „Het is een nieuwe start, we waren voor het eerst met deze show in het oosten van het land. Het is nog even wen nen, maar duidelijk is wel dat de formule overal aanslaat De men sen vinden het prachtig". „Als het hier slaagt, dan slaagt het overal in het land", stelde Ria Kronenburg van Ladykroon, één van de deelnemers die zich zeer heeft ingespannen om de avond tot een succes te maken. En een succes was het. Frits Maas land straalde dan ook na afloop, waar hij opgewekt de complimen tjes in ontvangst nam. De dress- men en mannequins verzorgden op het podium een vlotte, vol va riatie zittende anderhalf uur du rende show. Het geheel werd vlot aan elkaar gebabbeld door alles- kunner Jack van Gelder, die be wees over een fotografisch geheu gen te beschikken. Hij las niets voor van spiekbriefjes, maakte in zijn presentatie geen enkele fout en alleen dat al kwam zeer profes sioneel op de bezoekers over. Televisie Het randgebeuren wordt tijdens de Nacht van de'Mode steeds be langrijker. Ook in de Hanzehof had Frits Maasland voor een om lijstend programma gezorgd, dat klonk als een klok. Zo verzorgde het team van kapper Ad Peeters (die zeer regelmatig op de televisie te zien is), in één van de vele zalen een demonstratie, terwijl het casi no gedurende de gehele avond en nacht zeer druk werd bezocht. De standjes zorgden voor gezellig heid. Twee bandjes hielden het publiek tot diep in de nacht aan het dansen. „Met deze show trek ken we nu het land in", aldus Frits Maasland. „Tot april volgend jaar .zijn we volgeboekt". Vlaardingen moet ook dit jaar het hoogtepunt worden. „Dat wordt echt weer iets speciaals", maakt Frits Maasland duidelijk, al wil hij over de extraatjes nog niets con creets zeggen. Zutphen laat zich verder moeilijk vergelijken met Vlaardingen. De Hanzestad heeft ontegenzeggelijk het voordeel over een sfeervol en ruim opgezet theater te beschik ken, dat sfeer ademt. In Vlaardin gen moet Frits Maasland de kille tennishallen aan deZwanensingel omtoveren tot een ruimte nier veel sfeer. Het publiek is hier in middels aan het spektakelstuk ge wend en reageert spontaan, uit bundig. In Zutphen ging het alle maal wat stroever. AI kreeg topat tractie Anita Meijer de beentjes op een soepele manier van de grond. Ook zij zal in Vlaardingen te be wonderen zijn. Absoluut hoogtepunt tijdens haar optreden was het duet —ook van daag en morgen te horén in sport paleis Ahoy' met Jack van Gel der. „Ook een primeur", aldus een trotse Frits van Maasland. Kun to me werd in ieder geval met het nodige bravour door het gelegen- heïdsduo gebracht „Maar wel met trillende knieën", zoals de uitgela ten Jack van Gelder na afloop zei. De Nacht van de Mode op toernee, in Vlaardingen op zaterdag 8 ok tober. Voor het eerst zullen dit jaar ook shows in Spijkenisse en Rotterdam (theater Zuidplein) te zien zijn. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 15 maart 1988 Vlaardingen De Vlaardingse scouts hebben zaterdag dubbel' feest Om tien uur bieden zij wet houder Bas Goudriaan (milieu) eerï boom aan om het einde van hetEu^ ropees Jaar voor het Milieu luister bij te zetten. Twee uur later openen burgemeester Fred van Lier erf wethouder Arij Maarleveld het nieuwe honk van de Willem de Zwijgergroep inde Broekpolder. De boom, die wethouder Goudri-* aan zaterdag krijgt van de Vlaar dingse padvinders, wordt geplanf op de speelweide van het Oranjë- park. Seouiingvoorzitter E.M.A* van Ouwerkerk-van de Wolf biedtr de boom aan. De scouts graven hef gat, de wethouder mag de jonge' boom erin zetten. De Willem de Zwijgergroep viert op dezelfde dag het 55-jarig bel staan en betrekt een nieuw club" huis op het terrein van de scouts in de Broekpolder. De groep bestaat weliswaar al 56 jaar, maar vond het nieuwe clubgebouw een mooie ge* legenheid voor een feestje. En dat clubgebouw was vorig jaar nog niet klaar. Dus werd het jubileum eei£ jaartje uitgesteld. c Burgemeester Van Lier, wethou£ der Maarleveld en ambtenaar5 jeugdzaken Piet Boschman komen; naar het gebouw om het feest meel te vieren. De Willem de Zwijger-' groep is de oudste padvindersgroep! van Vlaardingen. Zij is in de 56jaaxj van haar bestaan al negen keep verhuisd. Van de Koningin Wil* helminahaven ging het in 1936; naar de Willem Beukelszoonstraav en m 1945 weer terug. In 1946 ver-; huisde de Willem de Zwijgergroep' naar de Cornell's HoutmanstraatJ in 1950 naar de Twee Vrienden- straat, in 1952 naar de Broekpol der, in 1958 naar een terrein aan de Schiedamsedijk en in 1965 weer te rug naar de polder. Het nieuwe groepshuis is betaald door het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur, de ge meente en uit giften van de actie kinderpostzegel en het jeugdfonds Jantje Beton. De scouts en hun ou ders hebben zelf voor de afwer king gezorgd. Delen van het ge sloopte oude clubhuis zijn gebruikt als windscherm rond de kamp- vuurkuil. Rus en Tinkhof Vlaardingen De Schoonhovense eredtvisio- nist ACCO/DÖS staat volgend seizoen op het technisch vlak onder leiding van Wijbrand Rus en Joop Tinkhof. Beide volleybalcoaches zijn in het verleden werkzaam geweest bij het irfmiddels met VCS gefuseerde Vlaardingen. Volgens DOS was de komst van Tinkhof (nu werkzaam bij CVV) noodzakelijk,' omdat het werk voor Rus (scouting, analyse en training) te omvangrijk was. Gabri Heijster Dierbeek De getalenteerde Fortuna-atlete Gabri Heijster is in een sterke internationale cross in het Belgische Dierbeek op de derde plaats geëindigd. In het dorpje onder de rook van Leuven legde Gabri Heijster, uitkomend in de categorie onder 15 jaar, de 1.500 meter onder bar slechte omstandigheden af in 5.36 minuten. Zij finishte pal achter de Belgische kampioene. Michael Numan Vlaardingen De Vlaardingse zwemmer Mi chael Numan is door deKNZB uitgenodigd om in Amersfoort drie centrale trainings week einden bij te wonen. Het talent van VZC heeft deze invitatie te danken aan zijn prestaties tij dens de nationale winterkampioenschappen. In Amersfoort zal hij meetrainen met de ploeg die deelneemt aan de EK-junioren. VZC oppermachtig Vlaardingen Ook in de vierde en laatste wedstrijd van de KNZB-jeugdcompetitie was VZC oppermachtig. De Vlaardingers werden opnieuw eerste met een puntentotaal van 146.2. Michael Numan dwong in deze wed strijd op de 100 meter vlinderslag een toe gangsbewijs af voor het NK. In totaal werden liefst 25 persoonlijke records verbeterd. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch bereikbaar onder num mer 010-4345209 en in de avonduren onder nummer 010-4056509. DINSDAG 15 MAART Volleybal: 21.30 Vollido 6—Shell (h). WOENSDAG 16 MAART Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 1: 19.45 SVDPW—Hekelingen 2(d); Westwiikhal Vlaardingen: 21.00 VlaardingenVFC DONDERDAG 17 MAART Voetbal; 19.30 SVV 2—DS'79/2,20,30 Forum Schiedamse Scheidsrechters Vereniging in clubgebouw Schiedam (sportpark Harga); Volleybal: 19.00 Ervea 3—Holy (cl), 19.30 SunlightAlcazar 4 (d). door DONALD BAX Vlaardingen De drie vereni- §ingen die op het tennispark oenda hun domicilie vinden (Soenda, MAAS en Taai-Breek), willen geen kwaad woord horen van beheerder Rudy Stork. Als het aan hem ligt, wordt het 35-ja- rig bestaan van het rustiek gele gen park trouwens een knaller van jewelste. Stork heeft deze jaargang uitgeroepen tot een Tropica] Tennis Seasonmaar belangrijker dan de bij deze be naming behorende festiviteiten, is de op handen zijnde aanleg van een lichtinstallatie. Veertien perfect verzorgde banen —na de aanleg in 1953 waren het er nog negeneen fraai clubgebouw, aktiviteiten in overvloed en straks ook vijf verlichte banen; s de leden van de drie clubs beoe- fenen hun sport in een gespreid bedje. g Bij het gros van de tennisvereni gingen is het park eigendom van de elub. Zo niet aan de Claudius Civïlislaan in Vlaardingen, waar onder meer beheer, onderhoud en horeca-exploitatie in handen zijn van 'directeur' Stork. De le den van Soenda (260), MAAS (410) en Taai-Breek (100) behoe ven nagenoeg geen aandacht aan de banen te besteden en 2ijn ook vrijgesteld van kantinediensten. „We mogen", zegt Arno van We zel, de voorzitter van MAAS, „Rudy best een complimentje geven. Tien jaar geleden nog was de accommodatie niet best, maar dat is aanzienlijk verbeterd. Zo dra de verlichting er staat, kun nen we iedereen laten spelen, zo dat er een vermenging van die clubs ontstaat". Desamenwerking tussen de drie verenigingen verloopt eveneens soepel. Hoewel MAAS (daterend uit 1952) en in mindere mate Soenda (opgericht in 1982) voor een flink deel prestatief zijn in gesteld en Taai-Breek (uit 1935) louter recreatief, rijden zij elkaar nooit in de wielen. Van Wezel: „Elke club heeft in de loop der jaren een eigen gezicht gekre gen. En een eigen sfeer die door de leden zelf wordt bepaald. Bo vendien is Rudy nooit te beroerd om iets extra's te doen". Stork, bescheiden: „De clubs huren hun banen bij mij en kunnen dus eisen stellen. Dan moet ik er voor zorgen dat het goed is. Ik heb het hele tennisgebeuren op en neer zien gaan. Hoe tennis van recreatiesport uitgroeide tot wedstrijdsport en later van een elitaire tot een populaire sport". „Het fijne op het park Soenda", vult Kien Klink, bestuurslid van MAAS aan, „is dat ik gewoon 's ochtendsom negen uur kan gaan tennissen als ik daar zin in heb. Wij tennissen weliswaar nooit met leden van Soenda en Taai- Breek, maar we ontmoeten el kaar wel aan de bar". Van Wezel complimenteert Stork met de in richting van het clubgebouw. Hij Schiedam Hermes DVS—Excelsior'20, de onbetwiste kraker in de cricket-competitie, wordt pas zondag 5 juni opgevoerd. De terugwedstrijd op Thurlede is geprogram meerd voor zondag 7 augustus. Hermes DVS, debuterend in de hoofdklasse, begint zondag 8 mei tegen het sterke Rotterdamse VOC, terwijl Excelsior'20 die dag op bezoek gaat bij HCC. Het compeTitte-proaramma luWU zondag 8 mefc Herrrtes DVS—VOC, HCCBtcetslor'20; donderdag 12 mei: VOC—Excetetor"20, Hermes DVS—Koninkfljfce UD; zondag 15 mef: Bloemend aal—Hennes DVS, Excel sior* 20—Kampong; maandag 23 mei: Rood en WitÊxceisior'20, Hermes DVS—VRA; zondag 29 met: HCCHermes DVS, Exceislor'ZOHBS; zon dag 5 Juni: Hermes DVS—ExceisiGr,2Q; zaterdag 11 Juni: Excelslor'20—Ko ninklijke UD. Kampong—Hermes DVS: zondag 12 juni: Hennes DVS Rood en Wit, EfoermndaatExcelsior'20; zondag 19 Juni: Excelsior'20— VRA, Koninklijke UDHermes DVS: zondag 26 juni: VOCHermes DVS, Excelsior'20—HCC: zondag-3 Juli: ExeeisiOr'20VOC, Koninklijke UD— Hermes DVS: zondag 10 ]ufl: Hermes DVSBloemend aal, KampongEx celsior'20; zondag 17 Juli: ExeeisiOr'20—Rood en Wit, VRA—Hermes DVS; zondag 24 Juli: Hermes DVS—HCC. HBS—Excelsior*20; zondag 7 augus tus: Êxceisior'20Hormes DVS; zondag 14 augustus Koninklijke UDEx celsior'20 Hermes DVSKampong: zondag 21 augustus: Rood en WH Hermes DVS, Êxceisior'20Bioemendaal; zaterdag 27 augustus: VRA— Excelsior' 20 en Hermes DVSHBS. o Mevrouw Heusdens, de echtgenote van dé toenmalige burgemeester van Vlaardin gen, verricht de officiële ope ningshandeling van het tennis park Soenda. Nu, op de kop af 35 jaar later, ligt het park er fan tastisch bij en kunnen de ten nissers dank zij de aanleg van een lichtinstal latie binnenkort ook in de avonduren een balletjeslaan. 2egt: „Als club kun je dan die no dige aktiviteiten ontplooiïen en dat zie je overal terug. Het en thousiasme is bij hem en bij de clubs net zo groot. Als wij wat te wensen hebben, we zouden bij voorbeeld graag een oefenkooi willen hebben, dan is dat be spreekbaar en als het mogelijk is, zal Rudy er alles aan doen om dat voor elkaar te krijgen". Bij MAAS en Soenda wordt ont zettend veel aandacht besteed aan de opvang van nieuwe le den. Beide clubs hebben nog ruimte om nieuwe leden in te schrijven, hetgeen eveneens een verfrissend geluid is in vergelij king met veel andere clubs waar potentiële leden lange tijd op een wachtlijst moeten bivakkeren. Bij Soenda heeft men zelfs een speciale introductie-commissie geformeerd, die de nieuwe leden opvangt en hen naar het seizoen toe begeleidt. Terecht meent men dat daar vaak het breek punt ligt. „Ze stappen", meent Soenda-praeses Van derWeerdt, „anders in een vacuüm waar ze zelf niet uitkomen". Het tennisseizoen op Soenda gaat zaterdag 26 maart van start met een bestuurstoemooï voor de drie clubs. De eerste aktivitei ten in het kader van het Tropical Tennis Season staan op 2 en 3 april op de agenda in de vorm van een Gala Weekeinde. In au gustus wordt het jaarlijkse open toernooi gehouden en op 10 sep tember volgt een grote feesta vond die mede in het teken van het 35-jarig bestaan van het park staat. Vanaf 26 maart a.s. wordt er weer getennist op tennispark Soenda. Bij de tweè verenigingen die op het park Soenda spelen, te weten t.v. M.A.A.S.-Vlaardingen en t.v. Soenda is nog plaats voor nieuwe voor het komende seizoen. Tennisvereniging M.A.A.S.- Vlaardingen biedt tevens de mogelijkheid om ook nieuwe in te schrijven. Voor een goede opvang van de jeugd staat een enthousiaste jeugdcommissie garant, die alle jeugdactiviteiten coördineert. Buiten de tennisevenementen, zoals competitie en toernooien, wordt er door beide verenigingen ook een groot aantal nevenactiviteiten georganiseerd. Mw. Anke Veldhuis, tel. 4358754 (tennisver. M.A.A.S.-Vlaardingen) Mw. Désirée de Jong, tel. 4748675 (tennisver. Soenda) Mw. Trudy van Koppen, tel. 4705178 (na 16.30 uur) (tennisver. Soenda)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2