Gammele Julianabrug gesloten voor auto's Maasland verbetert toegang tot het dorp Schiedam versoepelt huursubsidie •Blijvende tendens naar koop woningen 70-j arig bruidspaar woont nog tweehoog Werkers tuin bouw project willen zekerheid SSM Inbrekers zelfs overdag in actie Werkloosheid Autodieven DINSDAG 22 MAART 1988 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Direc teur J.G. Gerritze van femeentewerken heeft e Julianabrug over de Oude Haven voor alle autoverkeer laten afslui ten. Hij nam dat besluit na een inspectie ter plaatse. - De gammele brug was al geslo ten voor zwaar verkeer, maar veel vrachtwagenchauffeurs trokken, zich. van de borden niets aan. „Dus bleef er geen andere mogelijkheid dan een volledige afsluiting", adus verkeersïnge- nieurWim.van Loosbroek. „De huidige brug vertoont zulke ern stige gebreken in de constructie, dat hij geen zwaar verkeer kan dragen'*. t De oude Julianabrug, die naar de Koningin WilheJminahavén voert, moet nog minstens tweeë neenhalf jaar mee. Naar ver wachting kan een nieuwe brug over de haven begin 1991 in ge bruik worden genomen. Die brug komt bovenop de nieuwe schutsluis, en aan die sluis wordt nog gewerkt. De afdeling verkeer van ge meentewerken heeft zich veel moeite getroost om vrachtver keer ervan te weerhouden over de brug te rijden. Maar die moei te was tevergeefs. Borden wer den genegeerd. Een rood-witte balk boven de weg werd regel matig aan splinters gereden. En zelfs toen een extra zware balk werd opgehangen, die schade zou toebrengen aan vrachtauto's, reed het zware verkeer nóg steeds over de gammele brug. Gemeentewerken vindt dat on- verantwoord- Burgemeester en wethouders moete a-vandaag-irivhun. weke lijkse vergadering besluiten, of de brug definitief wordt afgeslo ten. Verkeer met een bestem ming in het oostelijk havenge bied zou dan de komende jaren aangewezen zijn op de Oude Ha- venbrug tussen Liesveldviaduct en Schiedamseweg, of op ae Schiedamsedijk, of, komend vanaf de anderekant, op de hal ve oortjes' van defBenelujïtun- nel. Hafkamp het startsein had gaga- ven, meteen een run op de stand, waar de dames Brokerhof, Knook en Ftenskers uitgebreide informa tie gaven. Zij legden het publiek uit dat het vroeger alleen om ze gels ging, later ook om kaarten, maar dat er nu allemaal bijartike len aangeschaft kunnen worden zoals kalenders en de op brengst daarvan is voor een an der doei dan Artis, maar het heeft wel met dieren te maken. De op brengst hiervan gaat namelijk naar dierenasiel de Hargahoeve, ten behoeve van een buitenver blijf van katten die in pension rijn ondergebracht. In Vlaardingen kiest men weer een ander doe!, namelijk educa tieve middelen ten behoeve van de Dr. Albert Schweltzerschool aan de Delft sevéerweg. Hier wordt speciaal onderwijs gege ven voor moeilijk lerende kinde ren. Wethouder Hafkamp heeft van ochtend bij de stand van de zo- merpostzegels in het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat tn Schiedam het startsein gegeven voor de verkoop van de zomer- postzegels in Schiedam. Hij ver diepte zich daarbij ook in de prentbriefkaarten van dieren, want met die dieren wordt uitge drukt dat de zegel- en kaartenac tie dit jaar in het teken van Artis staat. Het thema 'Mens en dierentuin' is gekozen wegens het 150-jarig be staan van de Amsterdamse dier gaarde. Om Artis financieel te steunen, kan men zomerkaarten met zomerzegeis opsturen, iede re 150e inzender krijgt ©en gratis toegangsbewijs. De zegels rijn behalve in het hoofdpostkantoor ook verkrijgbaar in de postkanto ren aan de Mgr. Nolenslaan en het Bachplein. Er ontstond 'vanochtend, nadat Op een rustig tijdstip Is de verkeerssituatie beter te overzien: rechts de Kerkweg, linkswaarts de Maasslui- seweg waar de Koningin Julianaweg op uitkomt. (ADVERTENTIE) buurt: die route is vooral van be lang voor de kinderen, die in Vlaardingen schoolgaan. Aan vankelijk dacht Maasland aan een pad via nieuwe bruggen, maar vanwege de kosten hebben rijkswaterstaat en de provincie geadviseerd hiervan af te zien. Bovendien hadden bewoners van de Kluiskade bezwaren te gen zulke uitbreiding. Vanavond vergadert de ge meenteraad van Maasland ero ver. B en W tekenen bierbij aan, -dat dejreconstructie alleen, kan worden".uitgevoerd, als dé^pro- vincie Zuid-Holland voor drie-- kwart in de ..kosten bijdraagt Maar het antwoord op de subsi die-aanvraag is nog niet binnen. Mede om deze reden denken B en W pas eind dit jaar te kunnen beginnen. Wel wordt medio dit jaar al een begin'gemaakt biet een verbetering van de Maas sluiseweg, die van voet- en fiets paden wordtvoorrien. Maasland Nog dit jaar begint Maasland met de reconstructie van het kruispunt van Kerkweg, Kortebuurt, Maassluise- weg en Koningin Julia naweg. Belangrijkst daarbij is de wijziging van de voorrangsrege ling. De Kortebuurt, bij Maaslanders i'ook wel bekehd'als de'Oude Vei1 ling, is vanwege de nabijheid van rijksweg 20 de drukste weg in Maasland. Ook veel verkeer Van en naar Maassluis doet deze route aan, omdat zij aansluit op de Maassluiseweg en de Razen- ■laan "richting Westlandseweg. .Vooral iri de spits is dat goed te merken. Fietsers en. voetgangers klagen over levensgevaarlijke (situaties, want er rijn voor hen geen aparte voorzieningen. Het verkeer via de Kerkweg krijgt straks voorrang boven het verkeer van de Maassluiseweg en de Koningin Julianaweg. Verkeer uit Maassluis zal boven dien voorrang moeten verlenen aan dat van ae Koningin Julia naweg. Het gemeentebestuur van Maas land verwacht hierdoor meer rust in het 'dorp, omdat er min der gebruik zal woeden gemaakt van sluipwegen als Hildegaarde( en Slot de HoüveTaan. Want'vla de Kerkweg kan men binnen kort gemakkelijker én met voor rang de rijksweg bereiken. Wordthet omrijden dus beperkt, een ander voordeel is er voor langzaam verkeer, dat een veili ger oversteek krijgt naar het busstation'bij het'viaduct van rijksweg 20. Langs de Kluiskade komt een fietspad, dat doorloopt naar de Kortebuurt en de Zuid- Doorbouwen is er Sn/et meer bij' IS EEN HYPOTHEEK ZELF AFSLUITEN GOEDKOPER? Een hy p o t h e e kzelfaf sl ui Ie, bij een bank ft niet goedkoper maar integendeel stukken duurder. Wie bureau De Witte Zee inschakelt voor het uitzoeken van de meest geschikte hypotheek waarbij het fiscale aspect ruim aandacht krijgtkan rekenen op 0,3 tot 0,5 procent rentekorting gedurende vele jaren. Bij een rentecontract van 7 jaar en eer hypotheek van 10Q.00O scheelt u dit zomaar ruim ƒ2000,- Dat de bank dan in feite ruim ƒ2000,- minder rente ontvangt is toch minder vreemd dan het ogenschijnlijk lijkt. Door alle documentatie over hypotheken te verzenden naar bureau De Witte Zee voorkomen banken nl. een gigantische berg kosten wegens tijdverlies. Besparing van kostbare tijd weegt ruimschoots op tegen een rentekorting én commissi» voor bureau De Witte Zee. Wie geen dief van eigen portemonnee is, een gedegen én objectief hypotheekadvies wenst, kan vanavond tot 22.00 uur bellen voor het maken van een afspraak-Tel. 01899-11330 Bureau De Witte Zee werkt op basis van no cure, no pay. Het eerste gesprek is altijd vrijblijvend. P.S Zojuist binnengekomen: Spaarhypotheek, rente 7,1% 20 jaar vast, geen afsluitkosten. Schiedam Het inbrekersgilde in Schiedam heeft steeds meer maling aan 'reguliere werktij den'. Zo merkte een bewoner van de Burgemeester Van Haar- enlaan dat rijn huis rond het middaguur was bezocht De buit bestond uit sieraden en geld met een totale waarde van 2600 gul den. In de Aleidastraat werd voor 4000 gulden goederen mee genomen. Dat gebeurde tussen zeven en negen uur 's avonds. Maar ook de nachtelijke uren blijven populair. Uit een bedrijf, aan de Nieuwe Waterwegstraat' werd voor 46.000 gulden aan ge reedschap gestolen. De inbre kers konden gebruik maken van alle sleutels van het pand, omdat rij in het kantoor het sleutelkas tje plunderden. J.H. Suisse vertelt, burgemeester Fred van Lier luistert en mevrouw Suisse kijkt toe. Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft twee. Botterdam- mets (23 en 25 jaar) aangehou den dia gistermiddag op de\DeI- taweg geprobeerd hebben, een BMW te stelen. Zij hadden al een zijruitje ingeslagen en het stuurslot geforceerd, toen de ei genaar van de auto hert in het oog kreeg. De mannen gingen er vandoor, maar werden even la ter in de buurt van de Deltaweg door de politie ingerekend. ca. 50 koopwoningen Maassluis/Maasland 'iriêén avond op video te bezichtigen, info: 01899-11330 tol 22.00 uur. Schiedam Woning zoekenden in Schiedam moeten voortaan de kans krijgen zelf te be slissen, of ze in 'aanmer king willen komen voor huursubsidie. Tot nu toe maakte bureau Huisves ting dat uit. In de praktijk kwam het er vaak op neer, dat mensen meteen Jaag inkomen eerder een goedkope

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1