NS schrapt Schiedam als nachtstation j OPDOITEGttSlfGGïN GELD TOE! ENGELEN SDheSU Wilton bouwt kunstwerk Zuid Nazorgcampagne FNV is geen wasmiddelstunlje •tapijten* VLAARDINGS DASBLAO SCHIEOAMSCHE EDBHAHT NIEUWE WATERWEG COUHANT Restaurant blijft open Verder dan renovatie wil college niet gaan n Goudswaard begrijpt Sehanseilanders niet Nachttreinen rijden aan Schiedam voorbij Brandweerman teleurgesteld Vakbond wil weer herkenbaar worden 1É8I8É®: lilSSgsS&êu 'Liesveldviaduct horizonvervuiling' 40% KORTING WflIERWEG - I Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC DONDERDAG 24 MAART 1988 Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229 4352066, 4350567 - sportredactie: 4345209 .Maassluis - De onderhandelin Jgen over overname van boerde- rijreslaurant De Hidderhof in Maassluis verlopen naar wens, Het restaurant aan de Sportlaan is!en blijft dan ook gewoon open [voor het publiek. „Het bedrijf is 'geopend en zal dat ook blijven. Niemand is gebaat bij sluiting", aldus mr.B. Poortugaal, advoca- te van exploitant R. Hemerik, jNa de eerste berichten over overname van het befaamde res taurant zag Hemerik zich gecon- 1 fronteerd met tal van annulerin gen. „De mensen raken in pa- ;niek, maar er is helemaal geen 'reden voor paniek", aldus de Raadsvrouwe. „Er is een huur overeenkomst tussen de ge- 'meente Maassluis en Hemerik van twee jaar. Het contract loopt pas in de maand november af. Inderdaad, de gemeente Maas sluis w2 van de overeenkomst af, Maar ik kan u verzekeren: de gemeente Maassluis staat .niet sterk. Er is slechts een minuscule vordering op Hemerik en dat is zeker te weinig grond om bij de rechtbank ontbinding van de huurovereenkomst gedaan te krijgen". De gesprekken over overname verlopen volgens de advocate in een vriendelijke sfeer. „Heme rik is zeker bereid om mee te -werken aan overname. Het mag echter niet zo zijn dat mensen de "indruk krijgen dat het bedrijf ge sloten wordt. De Ridderhof is en .blijft gewoon open". De gemeente Maassluis is op zoek naar een koper voor de op stallen. Met enkele kandidaten wordt momenteel intensief on derhandeld. Wanneer de onder handelingen definitief worden afgerond, is volgens de advocate van Hemerik niet te zeggen. „Al verlenen wij wel alle medewer- .king" Maassluis - J. Goudswaard, di recteur van de Maaslandse firma -niets van de van onvrede van ^bewoners van het Kerk- of •Schanseiland in.Maassluis over 'de "sloopwerkzaamheden zoals ■die momenteel worden uitge- 'voerd op het braakliggende ter- rein van de voormalige lijnzaad- oliefabriek De Ploeg. Maandag zijn slopers begonnen met het bouwrijp maken van het terrein. „Toen vrijdag alle be lemmeringen uit de wereld wa ren, hebben wij direct de bewo ners per brief op de hoogte ge steld van ons voornemen de werkzaamheden te starten. Er .waren wat problemen rond de verzekering en de keuze van de palen.Toen die problemen opge- Jost waren konden wij aan de slag". De bewoners menen echter dat 'zij buiten het overleg gehouden 'zijn en dat het bericht van vrij dag kwam als een donderslag bij heldere hemel. „Het heeft ons overvallen", aldus J.i Versteege, ide vertegenwoordiger van de bewon erscom m issie. De bewoners zijn onder meer ontevréden over de verzekering die door Goudswaard Part ners is afgesloten over de even tuele schade aan de woningen van de huidige bewoners. De be woners hadden eerder ver klaard af te zien van een arob- procedure, maar nu zij zich te gengewerkt voelen door Gouds waard, willen zij de procedure alsnog opstarten. Ook hebben zij ge dreig a met het afsluiten van hetKerkeiland. „Een paar maanden geleden is er een goed gesprek geweest tussen de bewoners en ons", aldus J. Goudswaard. „Toen zijn er af spraken gemaakt, onder meer over het afzien van een arob- procedure. Ik neem aan dat de bewoners zich aan de afspraken houden, want wij zijn de onze ook nagekomen". Goudswaard noemt de actie van de bewoners voorbarig. Bij het bericht dat de bewoners nu al de nodige hinder en overlast onder vinden van de sloopwerkzaam heden zet bij vraagtekens. Schiedam Nachttreinen stoppen meer als nachtstation voor. Die rege^ niet meer op het station Schiedam- ling gaat pas 31 mei in, maar nu al rij! /Rotterdam-West. In de nieuwe den de nachttreinen bij wijze van ex- dienstregeling van de Nederlandse periment gewoon door als ze Schigj Spoorwegen komt Schiedam niet dam aandoen. Jacq Visser met zijn ver- loopnippei. Geen unieke vin ding, wel een staaltje vak manschap waar de Vlaar- dingse brandweer trots opis. Vlaardingen Pech voor Jacq Visser. Dacht de Vlaar- dingse beroepsbrandweer man kans te maken op de hoofdprijs in een uitvinders- wedstrijd, eindigde hij vrij wel helemaal onder aan de lijst. Oorzaak: een misverstand. Visser ontwikkelde een ver loopstuk voor 'de perslucht- toestellen die de brandweer bij rampen gebruikt, waar door de filterbussen naad loos op de rest van de appa ratuur aansloten. De inven tieve brandweerman dacht daarmee een uniek stukje werk te hebben afgeleverd. Maar toen hij gisteren op de vakbeurs Brand in de Am sterdamse RAI met zijn vin ding op te proppen kwam, bleek de firma Dröger uit Zoetermeer hem te 2ijn voor geweest- Tot Vissers grote verbazing, want de Vlaar- dingse knutselaar had toch eerst goed geïnformeerd of zijn verloopnippel al op de markt was. Brandweercommandant Jan van Es vindt het jam mer dat de hoofdprijs van 5000 gulden aan Visser voor bij is gegaan. „Toch was het een goed idee", zegt de Vlaardingse korpschef met waardering. „Het laat zien dat Visser belangstelling heeft voor zijn vak. Op zulke mensen kan je alleen maar trots zijn". 1 Het gemeentebestuur van Schie dam betreurt het besluit van de NS om Schiedam van het nacht- schema te schrappen. Passagiers zien zich nu genoodzaakt in Rot terdam utt te stappen om vervol gens een taxi te nemen (alleen in het weekeinde rijden 02 t. cht- bussen van Rotterdam ia S< zïe- dam en Vlaardingen nam Maas land). De gemeente Schiedam spreekt van een betreurens waardige beperking van het openbaar vervoer, die haaks Schiedam De Indus triebond FNV in Schie dam gaat proheren het contact met de achter ban te herstellen. De bond heeft de greep ver loren op grote groepen van het ledenbestand, vooral op de uitkerings gerechtigden. Zij zijn tussen wal en schip ge raakt in de jaren dat de vakbond zich richtte op de belangenbe hartiging van de werkende le den. Zo kon de groep werklozen en wao'ers ongemerkt naar 800 groeien. Dat is meer dan een der de van de 2100 leden, die de FNV in Schiedam telt. Een beetje beschaamd stelt afde lingsbestuurder Aad Nieuwstra- ten vast dat de bond de trouwe garde,- die altijd keihard voor de FNV heeft gewerkt, in de steek heeft gelaten. Om dat verzuim goed te maken is een wekelijks spreekuur op de woensdagmor gen ingesteld. Daar kunnen de uitkeringsgerechtigden met hun problemen terecht, „Zo kunnen we die mensen alsnog nazorg ge ven. Dat zijn we aan ze ver plicht", zegt Nieuwstraten. Cissen Naar de moeilijkheden, waar mee de vergeten achterban zoal kampt, kan Nieuwstraten hoog uit gissen. De meeste leden heb benjaren niets van zich laten ho- ren. Ze verschenen niet op ver gaderingen, woonden geen the mabijeenkomsten bij. Maar dat sommigen met problemen zitten staat voor hem als een paal bo ven water. In het informatiewinkeltje aan de Lange Kerkstraat, dat de bond enige tijd geleden opende, lopen al .elke vrijdag FNV'ers met de meest uiteenlopende vra gen binnen. Ze grijpen het bood schappen doen op de markt aan om hun problemen voor te leg gen aan de werkgroep Uitke ringsgerechtigden. Sinds giste ren kunnen ze ook in het Volks gebouw aan de Stadhouderslaan terecht. Nieuwstraten hoopt dat uit dat hernieuwde contact een regelmatig bezoek aan bonds vergaderingen zal voortvloeien. Vergelijken Districtsbestuurder Theo Berger wil het vernieuwingsproces niet vergelijken met stunties, zoals met wasmiddelen worden uitge haald om in beeld te komen. „Dit is een logische stap, die aansluit op de twee andere onderdelen van ons driesporenbeleid. We FNV-bestuurders Maarten Dorsman, Aad Nieuwstraten, Ge rard Clarijs en Theo Berger: 'We zijn verplicht die mensen nazorg te geven'. zijn ook bezig om onze rol in de bedrijven te versterken en om in contact te komen met werkne mers van meestal kleine bedrij ven, waar de bond nog geen voet aan de grond heeft". Berger constateert dat veel leden nauwelijks beseffen welke ser vice de Industriebond zoal kan verlenen. „We hebben een schat aan informatie en kennis in huis en deskundigen als juristen en economen in dienst. Onze men sen zitten in allerlei besturen, in de pensioenfondsen, in de verze- keringen. Wij kunnen een boel regelen als we willen. Behalve echtscheidingszaken doen we zowat alles wat in een mensenle ven kan voorkomen. Zo'n spreekuur is een prima moge lijkheid omdat pakketbekend te maken. In Vlaardingen en Maassluis hebben we daar uitste kende ervaringen mee opge daan". Logo Om de herkenbaarheid te ver groten komt er een groot bord met het logo van de FNV op het Volksgebouw. Oud-bestuurder Jaap Eïjkeboom kan zich de tijd nog heugen, dat de bond zulke kunstgrepen niet nodig had. Ie dereen wist automatisch de weg. Dat duurde tot aan het einde van de jaren zeventig, toen de bond zo'n 3400 leden telde in Schie dam. Daar waren maar weinig wao'ers en werklozen onder. „Nu zitten we helemaal in de put. We moeten onze structuur aanpassen aan de nieuwe situa tie", zegt de bondsveteraan, die veel vertrouwen heeft in de gis teren gestarte campagne. Dat die juist op dit moment wordt aangekondigd, is geen toe val. Binnenkort staat de FNV voorde opvang van de ongeveer 700 werknemers, die na de mas sa-ontslagen bij Wilton-Fije- noord op straat staan. OERVERWfcWÏÏT5 U vindt in al onze filialen een zeeruit- gebreidetegelkollektie voorwand en perm7 vloer. Bel voorinformatie. vanaf NOG TIENTALLEN ANDERE 1AAGGEPRU50E AANBIEDINGEN Kom mv ome toonzalen cn kijk 0 rijk. Bij Engelen Keulens Tegels SïoiUir beuajl v voor kwaltteü jllijSveei minder.- (iflOTEKEUStfiTEGELS£KPUVHI2EHVA.29 95PfBW!!Snveniiiefl 6BATISGELEGDlanaltSm? KEUKENS TEGELS SANITAIR ROTTERDAM .Berg».,233,tet 010-A673044 GORINCHEM SeheliuinseslroolSft, tel 01830 36422. 5PIJKENISSE jJbewrwe|JJgWp«fl!n«M VLAARDINGEN HocVentroan4(noonSt»iden Mevbeklad), «el 010 4350028 Vlaardingen Twee planont- wikkelaars en vier architecten probeerden gisteravond de Vlaardingse gemeenteraad er van te overtuigen, dat bun plan voor een face-lift van het Lies veldviaduct en het winkelcen trum eronder het beste is. Zij de den dat zo goed, dat PvdA'er IJs brand van der Velden zei: „Als die plannen uitgevoerd zijn ko men al die architecten zeker wel in Vlaardingen wonen?" 't Was maar goed dat oud-wet houder Theun de Bruin, de be denker van het Liesveld viaduct, niet bij de vergadering aanwezig was. De ontwikkelaars en archi tecten hadden geen goed woord over voor zijn geesteskind. „Ho- rizonvervuilingop onmenselijke schaal", noemden zij het VvD- wethouder Jan Madem was nog eén van .de vriendelijkste, toen 'Hij ze( (dat het viaduct een 'we zensvreemd element in de bin nenstad is". Eén van de architecten wil het viaduct met aan glazen wand op de Hoogstraat afsluiten. De an deren willen de verkeersader door het centrum inpakken met luifels, blokjes woningen en kantoren. Zodat het lelijke Lies veldviaduct uit zicht verdwijnt. De meeste raadsleden hielden hun mening over de plannen voor zich. Zij vroegen slechts wat de plannen de gemeente gingen kosten, of de ontwikke laars de kantoorgebouwen wel kwijt zouden raken en waar de geparkeerde auto's moesten blij ven. Alleen SP'er Remi Poppe zei, dat hij de plannen allemaal veel te grootschalig vond. „De ene architect wil van het viaduct een grote circustent maken, de andere maakt van de Vlaarding se binnenstad een soort klein New York", smaalde hij. 1 Schiedam Een nieuw on derkomen kunnen de Schie- damse Federatie en ook de opbouwwerkers en bewo nersdeskundigen wel verge ten. Ooit hebben burgemeester en wethouders nog wel eens naar andere accommodaties gezocht voor het sociaal-cultureel werk en de samenlevingsopbouw in de oude wijken, maar meer dan re novatie zit er thans niet in- De Federatie blijft derhalve jn de Overschiesestraat (boven de stichting Eigen Werk) en het in stituut Ondersteuning Bewoners) in de Stadsvernieuwingsgebie den (IOBS) blijft in het verguis de pand aan de Van Leeuwen- hoeckstraat. Alleen als een onderzoek van de Federatie uitwijst dat renovatie technisch en financieel niet kan, is er nog een mogelijkheid te verhuizen. Maar op voorhand gaat de gemeente ervan uit dat herstel tot de mogelijkheden be hoort Voor het onderzoek is dan ook 5000 gulden uitgetrokken. Als aan de Van Leeuwenhoeck- straat de hoognodige renovatie begint, krijgt het IOBS tijdelijk andere huisvesting. Binnenkort komen lOBS-voorzitter Jan Vleesenbeek, wethouder Hans van Kleef en gemeentesecretaris Arno Gorissen meteen voorstel. Het IOBS vas graag verhuisd naar de Tuinlaan 96, maar dat pand is te duur. Ook te groot, en daarom had de IOBS gehoopt dat de Federatie mee zou gaan. Al ternatieven aan de Parkweg en de Vlaardingerstraat (het voor malige pandje van Luud Snel dat nu van George Toth is) gingen ook aan de neus van opbouw werkers en bewonersdeskundi gen voorbij. Het IOBS mag al blij zijn, dat B en W alsnog hebbenbesloten het vorig jaar niet bestede budget over te hevelen naar 1988, zodat het instituut onder andere een administratieve kracht kan aan stellen. Het budget is verhoogd tot 268.000 gulden en B en W noemen dat een absoluut maxi mum; maar zij zullen het woord absoluut niet in de oorspronke lijke betekenis bedoelen. Afge leid van ab solvere stond het na melijk voor vervolmaking, groeiend... Schiedam Als vriendendienst bouwt Wilton-Frj- enoord komende maanden het kunstwerk, dat door het Rotterdamse collectief Kunst- Vaar werk is ontworpen >r de gemeente Schiedam en de be- wonersverem,. Schiedam-Zuid. Gemeentevoorlichter Jan Lang straat, die de totstandkoming van het kunstwerk begeleidt, heeft enkele sponsors gevonden waaronder het hoogheemraad schap en de aannemer die de Deltadijk in Zuid gebouwd heeft. De bedrijfsschool van Wil ton maakt de metalen plaat, die een golf zal voorstellen. Kunst- Vaarsverk is befaamd vanwege opzienbarende kunst werken, zoals een auto die uit een gevel lijkt te rijden (aan het Weena in Rotterdam) en de dob belstenen op de Noorderpier in Hoek van Holland. Ook voor op luistering van jde parkeergarage aan de Afrol in vlaardingen. is Kunst- Vaanverk benaderd. Een aanvankelijk ontwerp voor de Havendïjk in Schiedam-Zuid stuitte op enige weerstand bij in genieurs van het hoogheem raadschap. Zij vonden dat een aanrollende golf, die als het ware over het dijklichaam heen spoel de, een stoeltje en een schemer lamp meesleurend, niet bepaald de betrouwbaarheid van de bui tenwaterkering onderstreepte. Dat ontwerp is dan ook enigszins aangepast. De golf zal er minder vervaarlijk uitzien. Het kunst werk wordt geplaatst aan de Voorhavenstraat, aan de voet van de Delta- ofwel Havendijk. staat op hef streven naar stimu lering daarvan. Ook nachtelijke treinpassagiers uit Vlaardingen en Maassluis zullen zich voorho gere taxikosten geplaatst zienrf Eventjes ill! Een verontruste passagiere uit Schïedam-Oost, die het nieuws las in het NS-informatieblad Tussen de Rails, klampte er een conducteur over aan. Die „zei: „Och, als mensen het vriendelijk vragen, stoppen we misschien wel eventjes in Schiedam". Maar ondanks die tegemoetkoming beviel dat antwoord haar nïët. „Je kunt er geen peil op trek ken", zegt zij, „en je bent dan af hankelijk van de luimen van zo'n kaartjesknipper". „"L Jan Langstraat, voorlichter, van gemeentewerken, herinnert-er aan dat de NS recentelijk nog meer vervelend nieuws in petto had. Op de lijn Rotterdam/Höëk van Holland wordt namelijk 's avonds na acht uur de kwartier- dienst tot aan Maassluis omgezet in een halfuurdienst (In feite is dat nu al zo, maar momenteel heeft het te maken met werk zaamheden aan het spoor, straks wordt het evenwel structureel.) Ook daarover is de gemeente Schiedam allerminst te spreken. De NS mag beweren dat er té weinig klandizie is, maar omge keerd redeneert Schiedam dat als het openbaar vervoer nog slechter wordt, het aantal passa giers dan evenredig zal afne men. Het beleid van Schiedam is gericht op energiebesparing en daarbij hoort verbetering van het openbaar vervoer om indi rect het autogebruik af te rem men. Anderhalf NS-voorlichter Peter Craghs wijst op het beperkte aantal rei zigers, dat 's nachts in Schiedam uitstapte: „Gemiddeld anderhalf per nachttrein". In totaal reizen er jaarlijks 200.000 passagiers met nachttreinen door de Rand stad; daarvan doen er 4500, dus 2'/2 procent, Schiedam aan, ofwel 12 passagiers per nacht. Schiedam zal bij de NS beklag doen over de maatregelen. En kele jaren geleden protesteerde de gemeente vergeefs tegen het besluit van de NS om Schiedam niet langer als intercity-station te beschouwen. Ook het uitstel van de bouw van station Kethel zit de gemeente niet lekker. In het economisch beleid van de ge meente wordt vaak de nadruk gelegd op de goede bereikbaar heid, door de infraestruetuur van snelwegen en verbindingen met openbaar vervoer, en dat wil Schiedam graag in tact hou den. GRITK VLOERBEDEKKING kit lltt! wel geven wij tot op al'e bekende merken zoals DESSO-BERGOSS-BONAPAR TE TRÊTFORD-KVT-SILVESTER - HEUGA - LOUIS DE POORTERE etc. Gratia vrijblijvend huisbezoek met complete stalencollectle. Al# taptfen GRATtS gotogd. L DOOR HEEL NEDERLAND ALLE TAPIJTEN 1e KEUS Tot 7 jaar schriftelijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorraad geen levertijden. Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN. Wij adjn beslist goedkoper dan anderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.O. Ado, Gardlsette etc.) GRATIS GENAAID. STREKSINGEL165-189 - R OAM-H'BEBG Tel 010-4229120M224430-Fa*OUM2Z7B67 Vrijdag to<9u geopend 's Maandags gastolen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1