Kethels bedrij f mag restaureren HELPEN Weekend Parijs na cel: 'Ik ben gerehabiliteerd' Schiedam ziet af van provocatie Wiegman schort steigerbouw op 'Zonder soortgenoten trekt reegeit verder' Herstel Julianabrug kost 400.000 gulden 2 cetabei/sf Om Coppens VLAARDINGS DAGBLAD SCIMDAMSE GOURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Beroep gegrond; besluit B en W wordt vernietigd ■RODE KRUIS DEN HAAG GEO6868 Fietster gewond Vrijdagavond Onschuldige Peter vergeeft bank en politie cetabever! Degens en Zakpak naar Suiker Unie Dief mikt op pompstations Kinderen stelen snoep en speelgoed IB® voor het Waterweggebied 1 gg slaapcomfort BB Jagermeester wil vennen in de polder &!!0='k 'VRIJDAG 15 APRIL 19S8 PAGiNA 13 Regionale redactie; Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardinggn. Telefoon: Q1Q-4343228, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Burgemeester en wethouders willen staatssecre taris De Graaf niet nodeloos provoceren door in navolging van Rotterdam en Den Haag een brief te schrijven over de discriminatie van vrouwen met een wwv-uitkering. Drie Pvd A-raadsleden hadden B en W schriftelijk gevraagd er bij de staatssecretaris van socia le zaken op aan te dringen die discriminatie ongedaan te ma ken. Maar het college rekent erop dat De Graaf dat nu uit zichzelf wel zal doen. Het Euro pese Hof van Justitie heeft na melijk als zijn standpunt uitge sproken, dat de overgangsbe palingen in de wet werkloos heidsvoorzieningen ten on rechte gehuwde vrouwen uit sluiten. De Graaf zal dus wel op zijn be leid moeten terugkomen, staat in het antwoord aan PvdA'ers Jacob Wiersma, Yvonne Siljee en Jantje Boonstra. En om daar dan nu een brief over te schrij ven, ,dat werkt misschien al leen maar in het nadeel van de vrouwen én van de gemeente, aldus B en W.' Toen het drietal de vragen stel de, was dat tot hilariteit van D66-raadslïd Adri Reijnhout, die meende dat Schiedam zelfs eerder dan Rotterdam en Den Haag al aan de bel had getrok ken. Daar blijkt uit de antwoor den van B en W overigens niets VlaardingenReparatie van de Prinses Julianabrug is niet on mogelijk, vertelde wethouder Chris van Roon gisteravond de commissie verkeer en vervoer. Tlr waren raadsleden die dat merkwaardig vonden. Dinsdag schreven burgemeester en wet houders hog, in antwoord op vragen van SP-raadslid Fred -Trooster, dat herstel van de brug uitgesloten was. Wethouder Van Roon verraste de commissie zelfs met drie mo gelijkheden om de oeververbin ding over de Oude Haven te her stellen. Provisorische reparatie van de 75 jaar oude brug zou 400.000 gulden kosten, het leg gen van een noodbrug 500.000 gulden en de bouw van een ver zwaarde voetgangers- en fiet- sersbrug, die tijdelijk ook door auto's zou kunnen worden ge bruikt, kwam op 1,5 miljoen gul den. De raadsleden waren het er bij na unaniem over eens, dat de verbinding tussen binnenstad en havengebied niet gemist kon worden. Schuldbewust zei SGP'er Rien Lensvelt: „De hele politiek heeft schuld aan de bouwvalligheid van die brug. Wij dachten dat hij het met wei nig onderhoud nog wel tot 1991 zou uithouden. Het is gebleken dat dat verkeerde zuinigheid was". De wethouder wees de commis sie erop, dat het nog wel even gaat duren voor de verbinding van de binnenstad met Oostwijk en havengebied hersteld is. Re paratie van de brug zou de min ste tijd in beslag nemen, maar duurt toch zeker zes maanden. Een noodbrug is op dit moment niet beschikbaar en de bouw van de verzwaarde fietsbrug kost ze ker een jaar. Van Roon zag ook een lichtpuntje aan de afsluiting. „Wij zijn in die wijk nu ook een hoop auto's kwijt, die er niet thuis hoorden. Dinemen einde lijk de aangewezen doorgaande routes". Schiedam Als gevolg van de protesten tegen pleriervaart in de Lange Haven heeft wethouder Aad Wiegman besloten de bouw van een steiger ter hoogte van de Taansteeg voorlopig op te schorten. -BRITS' zo TO ZIEN CETABEVER! 't rs TRANSPARANT, TE KOOP IN Houttinten, prima, GESCHIKT VOOR SCHUUR j PERGOLA OF ZOMERHUIS, EN JE HEBT'R JARENLANG PLEZUER VAN-, Wiegman maakte dat bekend in de vergadering van de commis sie financiën. De komst van de historische zeilschepen loopt door deze maatregelen geen ver traging op. Als alles meezit, krij gen de vier boten binnen enkele maanden een ligplaats in de stad. Wiegman was in eerste instantie van plan reeds met voorzienin gen voor de watersport in de Lange Haven te beginnen. Pas daarna zouden er steigers, die bedoeld zijn om pleziervaarders een nachtje in de stad af te laten meren, in de buurt van de Fro- veniersbrug worden gereali seerd. Deze volgorde is nu omgedraaid. Binnenkort begint de gemeente met de aanleg van de steigers in de nabijheid van het Proveniers huis. „Over de steigers in de Lange Haven wil ik eerst nader overleg hebben met de bewo ners. Van ambtenaren heb ik be grepen dat er nogal wat bezwa ren leven. En ik wil niet dat die steigers er komen, voordat het plan door de bevolking wordt gedragen". Door sommige Lange Haven-be woners werd dinsdagavond on verwacht fel van leer getrokken tegen de steigers voor de plezier vaart. Naast de vrees voor over last wezen sommige bewoners op het feit, dat polyester bootjes niet bepaald bijdragen tot het 'histo rische plaatje' van het geheel. Politiek Schiedam blijkt die pro blemen. in het geheel niette zien. De commissie gaf Wiegman ïn ieder geval fiat om 186.000 gul den ten behoeve van de afmeer plaatsen te investeren. Zij zien in het plan goede mogelijkheden om de toeristische aantrekke lijkheid van Schiedam verder uit te bouwen. Met name schip pers, die uit de richting Delft naar het Brielse Meer varen, ko men dankzij de nieuwe facilitei ten door Schiedam varen. Vol gens de commissie een prima al ternatief voor de gevaarlijke route langs de Rotterdamse Parkkade. Maassluis Een 17-jarige fiets ter uit Maassluis is gisteren aan een gescheurde spier in haar el leboog in het Holy ziekenhuis behandeld. Het meisje botste op de Westlandseweg met een eveneens 17-jarige bromfietser. De jongen reed door na het onge luk. Pas nadat hij thuis enkele accessoires van zijn bromfiets had gesloopt, die een te hoge snelheid van zijn voertuig moge lijk maakten, meldde hij rich op het politiebureau. Vlaardingen De culturele avond voor vluchtelingen en Vlaardingers wordt vanavond in zaal Triangel gehouden en niet morgenavond, zoals onze krant gisteren abusievelijk vermeldde. Peter Jansen kijkt in een folder over Parijs. Directeur Klaas van de Geest van de Bondsspaarbank meent dat hij dat uitstapje wel heeft verdiend. Vlaardingen Peter Jansen heeft de wrange smaak van een onterecht verblijf van vier da gen in een Vlaardingse cel vrij wel volledig weggespoeld, mj zat in het paasweekend vast, om dat drie personeelsleden en een klant van de Bondsspaarbank in de Vettenoordrestraat hem her kenden als de dader van een ge wapende overval, waarbij 32.000 gulden werd buitgemaakt. Het vooruitzicht van een geheel verzorgd weekendje Parijs- voor-twee, een handdruk van Klaas van de Geest én een vrien delijke brief van deze directeur van de Bondsspaarbank hebben zelfs zo'n zalvende uitwerking op de 21-jarige Vlaardinger, dat hij zowel de politic als de bank r /s pekkend, TE KOOP IN 1Z KUEAJREN. PRIMA GESCHIKT VOOR ZOMERHUIS. SCHUUR OF PERGOLA, EM JE HEBT 'R JARENLANG 1 PLEZIER VAN.,'. ZO TEZ/EN: bedankt. „Ik voel me gerehabili teerd", zegt hij exact twee we ken, nadat zijn leven plotseling een onplezierige wending kreeg. Peter Jansen is weer de lank moedigheid zelve. Hij strooit met begrip en deelt schouderklopjes uit, alsof hij zich nooit onheus be handeld heeft gevoeld. Vorige week lag dat even anders. Toen was hij nog heel boos, want de bank liet maar niets van zich ho ren toen bleek dat hij onschuldig was. Hem werd alleen met klem verzocht zijn bankzaken voort aan in een ander filiaal te doen. Dat was om de personeelsleden, die „helemaal in de vernieling zaten", voor een confrontatie met de dader-dle-geen-dader- was te beschermen, verduide lijkte directeur Van de Geest gis teren. Dezelfde Van de Geest kreeg aanvankelijk een flinke lading kritiek over zich uitgestort, om dat hij verzuimde een voorde- handliggend sorry te laten ho ren. Veel Vlaardingers oordeel den dat dat niet bepaald netjes was van de bank. „Ik kon niet anders", zegt de di recteur, nu de heftigste emoties zijn weggeëbd. „Ik moest me wel vierkant achter mijn personeel opstellen. Die mensen zaten de hele vorige week geestelijk enorm in de vernieling. Zij had den Peter als dader aangewezen en toen bleek plotseling dat ze het mis hadden. Het was zelfs zo erg, dat ze er ook toen Peter was vrijgelaten, nog heilig van over tuigd waren dat hij en niemand anders de overval had gepleegd. Ik heb van meet af aan tegen de politie gezegd, dat ik pas met Pe ter zou praten zodra mijn men sen daar rijp voorwaren". Dat moment brak woensdag aan. Vertegenwoordigers van de bank, politie en Peter ontmoet ten elkaar in het Deltahotel. Al les is in goede harmonie afge handeld, vertelden zowel Klaas van de Geest als Peter Jansen over die bijeenkomst. Peter Jansen neemt het nu zelfs op voor dezelfde politiemensen, die hem donderdag voor Pasen hardhandig uit zijn woning sleurden. „De politie is veel te negatief afgeschilderd. Aan de hand van de getuigenverklarin gen konden ze weinig anders doen dan mij oppakken". Dat agenten heel zjjn huis „onderste boven gooiden en het daarna weer redelijk opruimden", kan hij achteraf ook wel billijken. Er is nog maar een zweempje boosheid blijven hangen. „Mis schien", zegt hij met gevoel voor understatement, „is het ergens een foutje van de politie, dat zij mijn alibi pas twee dagen later nagingen". Peter vertelde direct, nadat hij was opgepakt, dat hij vlak voor het tijdstip van de overval bij de kapper was. De periode tussen het moment, dat hij de kassabon kreeg waarop het exacte tijdstip van afrekenen stond en de overval, bleek zo kort dat Peter nooit de dader kon zijn. De politie ontdekte dat pas zaterdag. „Ze zijn niet eerder langsgegaan bij mijn kapper om de bon op te halen", doet Peter dat nog steeds af als 'ergens een foutje'. Ook over het gemakzuchtige ge drag van de politie, nadat hij als onschuldige was vrijgelaten, kan hij zich niet echt druk meer ma ken. „Ik kon gaan. Niemand vroeg me of ik begeleiding nodig had of er misschien nog over wilde praten Ik was onschuldig. Daarmee was de zaak voor hen afgedaan. Ik ben een dag later zelf teruggegaan naar het bu reau, omdat ik me toch niet lek ker voelde. Ik kon het thuis niet zogoed uithouden na die gebeur tenissen en op straat had ik het gevoel dat allerlei mensen me nakeken De politie heeft me uiteindelijk een foldertje gege ven, waarin het een en ander over hulpverlening staat. Op het bureau bleek er niemand te zijn, die mensen in zo'n situatie kan begeleiden". Het personeel van de bank kreeg en krijgt die begeleiding wel. „Er wordt nog dagelijks een uur met m'n mensen gesproken", vertelt Van de Geest. „We weten uit er varing dat je moet blijven babbe len totdat ze het vrijwel volledig kwijt zijn". De emotionele sfeer in het Vlaardingse filiaal was in het begm zelfs zo geladen, dat Van de Geest besloot de vesti ging voor enige dagen te sluiten, „We hebben ook nog overwogen een landelijk opererend speciaal bijstandsteam naar Vlaardingen te halen, maar dat vond m'n per soneel niet nodig". Peter Jansen gaat nu met zijn vriendin op kosten van de bank een weekend naar Parijs. Hij krijgt bovendien een brief van Van de Geest, waarin komt te staan dat Peter weliswaar in de gevangenis heeft gezeten, maar onschuldig was. ,3ij eventuele sollicitaties kan hij die brief al tijd gebruiken", meent de bank directeur Schiedam Burgemeester en wethouders zijn veel te streng geweest, toen zij in de cember P.J. Vollering uit Roelofarendsveen een bouw vergunning weigerden. De ondernemer wilde aan de Groeneweg zijn, bedrijf ver nieuwen, inclusief een paar- destal, maar B en W vonden het ontwerp van Van Dop Mathot in strijd met het be stemmingsplan Kethel. De bezwaar- en beroepschriften- commissie vindt nu, dat de be schikking van B en W moet worden vernietigd en dat Volle- ring alsnog een bouwvergun ning moet krijgen. Belangrijk argument daarbij is dat het be drijf al bestond, toen in 1964 het bestemmingsplan werd vastge steld en dat het nu gaat om een restauratie, die geen uitbreiding betekent. Het gebied langs de Groeneweg heeft de bestemming openbaar groen en verkeersdoeleinden. De autospuiterij en de paardestal van Vollering staat langs de spoorlijn Rotterdam/Delft, pre cies ter hoogte van de plek waar ooit rijksweg 24 was gepland, in het verlengde van de Doenkade bij Overschie. De reconstructie- commissie Midden-Delfland houdt echter met deze rijksweg geen rekening meer. Bovendien zal bij eventuele verbreding van de spoorlijn aan weerszijden een haanvak worden aangelegd, waardoor het bedrijf van Volle- ring minder in de weg staat dan vroeger werd gedacht. Boven dien laat de verdubbeling van de spoorbaan, „zo deze al ooit mocht plaatsvinden", nog minstens tot het jaar 2000 op zich wachten. B en W waren in eerste instantie tot de conclusie gekomen, dat op basis van het bestemmingsplan Ketbel en allerlei wetsartikelen geen vrijstelling kon worden ge geven. Zoiets kon alleen voor kassen of tijdelijke constructies voor land- en tuinbouw. De beroepscommissie kijkt er wat soepeler tegenaan. Het be drijf aan de Groeneweg is in de loop der jaren langzaam ge groeid. Tegen die uitbreiding trad de gemeente nooit op. Bo vendien beschikt Vollering over hinderwetvergunningen. Vlaardingen De twee Vlaardingse bedrijven De gens Specerijen en dochter onderneming Zakpak, een verpakkingsfirma, zijn deze week overgenomen door Suiker Unie Holding uit Breda. Degens BV met ne venvestigingen in Weest en Nieuwleusen houdt zich be zig met de verwerking en verkoop van specerijen, sa mengestelde ingrediënten, marinades en sauzen voor de vleesverwerkende indus trie en slagersbedijven, poe liers, vishandel en super markten. Ook direct op de consument gerichte artike len behoren tot het produk- tiepakket. Met de overname van De gens wil Suiker Unie haar positie in de specerijensector versterken en bovendien de export van beide onderne mingen vergroten, mede in verband met de komende eenwording van de Europe se markt. Degens blijft afzonderlijk opereren, hoewel bepaalde activiteiten zoals research zullen worden gecoördi neerd. Voor de 90 perso neelsleden van Degens beeft de overname geen ge volgen. Maassluis De politie van Maassluis heeft gisteren een 16- jarige jongen uit die stad aange houden, die gedurende ongeveer een half jaar een reeks inbraken heeft uitgevoerd. De jongen had het telkens voorzien op een ma gazijn bij een pompstation. Hij kwam met behulp van een valse sleutel binnen en nam per be zoek enkele tientallen sloffen si garetten mee. In verband met de zaak zijn op het bureau twee Maassluisse helers verhoord. Vlaard ingenDertig kinderen, tussen 11 en 15 jaar oud, zijn door de afdeling Jeugdzaken van de politie ernstig onderhouden over een groot aantal winkeldiefstal len in de afgelopen weken. Een groep kinderen in de West- wijk had het vooral voorzien op snoep en sigaretten. In het cen trum stroopte een groepje jeug dige dieven de speelgoedwinkels af. Zij hadden het gemunt op oorlogsspeelgoed en zogenaam de transformers. De waarde van de buit bedroeg enkele honder den guldens. Het snoepgoed was op, een deel van het speelgoed is terugbezorgd bij de winkeliers. (Schiedam - Vlaardingen - Maassluis - Maasland) Bij Chris Coppens Slaapcomfort vindt u dc mooiste slaapkamers van de beste merken. Soms zelfs exclusief voor het Waterweggebied, zoals deze Sleep Sc Dream slaapkamer. Welke stijl u ook zoekt, modern of klassiek, voor tiener of senior, u vindt het bij Chris Coppens Slaapcomfort. Soms zelfs exclusief. Uw sloapvoorlichf er beddenspecioatzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam OIO - 4 2ó 8717 s maandogs ges-cien aooderaags kocpavomj Vlaardingen Jagermeester Roel Blom zou het wel willen: een paar reeën erbij in de Broekpolder om de ene reegeit die er al leeft gezelschap te hou den. Liefst voor de paartijd, in augustus, zodat er ook jonkies ,van komen. Als dal niet ge- jbeurt, trekt dat ene geitje ver der naar andere oorden, vreest Blom. Het is volgens de jagermeester geen enkel probleem om een aantal reeën naar de Broekpol der te brengen. „Je kunt ze een voudig kopen in de grootwüdrï- vieren, elders ïn Nederland. Daar worden reeën afgescho ten. Die kunnen ook gevangen en hier gebracht worden". Tien jaar geleden werd er ook een ree gezien in de polder. De directie Faunabeheer zei toen al, dat de polder dekking kon bieden aan acht tot tien stuks reewild, terwijl nog maar hon derd hectare grond was bebost. De bebossing is inmiddels danig voortgeschreden. Blom ziet voors en tegens aan het oorspronkelijk door PvdA- 'er drs, Bert Kandel geopperde plan om reewild uit te zetten in het recreatiegebied. Het is leuk voor de recreanten, er kan snel een aanzienlijke reeenpopulatie ontstaan en de kans op inteelt wordt beperkt. Maar aJs de reeën riek worden of doodgaan, weet de jagermeester, dan zal dat snel geweten worden aan het uitzetten van de reeën. Mocht de politiek besluiten tot het uitzetten van reewild, dan vraagt dat wel om een aantal maatregelen. Er moeten plekjes zijn waar de herten rust, voedsel en water kunnen vinden. Ven netjes zijn daarvoor bij uitstek geschikt. Die zouden gegraven moeten worden. Ook pleit Blom voor het instellen van een aan- lïjngebod voor honden in de polder. Anders zouden de hon den het wild maar gaan opjagen. De jagermeester denkt niet dat de herten schade zouden onder vinden van de bodemverontrei- niging in de polder. „Gevoels matig zeg ik: niets aan de hand. Er zijn al verschillende keren dieren uit de polder onderzocht bij het Centraal Diergenees kundig Instituut Daarbij wer den geen kwalijke gevolgen van de verontreiniging geconsta teerd", aldus Blom. „Er is nog iets anders: in de polder leven veel dieren die aan het einde van de voedselketen staan vossen, stootvogels en die aantallen lopen niet terug. Inte gendeel. Als de fauna schade zouden ondervinden van de verontreiniging, zou je het bij die dieren het eerst moeten merken. Maar daar is geen spra ke van". Blom kan zieh voorstellen, dat mensen zeggen; je moet ruet in grijpen in de natuur. Dus geen reeën uit andere delen van het land overbrengen naar de Broekpolder. „Maar dan zeg ik op mijn beurt: wij grijpen in de Broekpolder voortdurend in". Als de politiek het plan van de hand wijst, komen de reeën er uit zichzelf ook wel, daar is Blom van overtuigd. „Dan duurt het alleen wat langer".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1