Turkse vrouwen willen graag weten wie gravin Aleida was HET WAAIGAT WATERWEG SPORT Hermes mist Eggelmeijer HÉ Dino Gorree, SW's hoop voor toekomst Rob Ouwehand slachtoffer in reorganisatie Arnold Lobman 't Spul krijgt geld Is VAC tevreden? Hartweek in bibliotheek Caroline de Winter is 'n pabo-primeur Inci Sanvers 'Wij emanciperen op ónze manier' Er is altijd een voor uw opbergprobleem wonen Berveling is weer geschorst Bi ÜiSSï 1 Berveling weer terug Van Veelen op de bank Van Leeuwen velt FCN'66 Schiedam Burgemeester en wethouders hebben diep in de buidel getast voor het volgende maand te houden ruïne-spektakel, genaamd 't Spul van Jonc- ker Franssen Oorloch. In totaal leggen B en W 44.000 gulden op tafel voor het historisch toneelstuk, dat enkele dagen achtereen in de open lucht wordt opgevoerd. Een deel komt uit een pot, die bedoeld is voor Schie- dam-promotie en dat is bij de geheide publieks trekker beslist het geval. Een ander deel komt uit een potje voor alternatieve koorbegeleiding want er wordt ook bij gezongen. En om de subsidie te com pleteren is een provinciale subsidiepot aangeboord, die eigenlijk bedoeld is voor binnenstedelijke recre atievoorzieningen waarmee doorgaans blijvende verbeteringen worden bedoeld, maar er is nu een uitzondering gemaakt. Er wordt liefst 28.000 gulden uitgehaald. 't Spul van Joncker Franssen Oorloch is afkomstig uit de Schiedamse Rederijkerskamer Roo Roosen en is herontdekt door archivist Sjef Jansen. Het toneel spel (spul) is bewerkt door Bernard Bredero uit Utrecht. Het handelt over een oorlog, die in de Mid deleeuwen woedde tussen Schiedam en Rotterdam. Er werd strijd geleverd rond het kasteel van Mathe- nesse. Rond de ruïne daarvan speelt zich begin mei het grootscheepse drama af. Schiedam De vrouwenadviescommissie voor de woningbouw (VAC) zal binnenkort eens met ge meenteraadsleden bespreken wat het feitelijke nut van haar inspraak is, Dat wil namelijk niet goed dui- delijk worden. „Leuk, hoor, dat de VAC kritiek kan leveren op bouwplannen, maar gebeurt er nu ook iets met die kritiek?", vroeg CDA-raadslid Eis Heli- wig aan PvdA-wethouder Hans van Kleef. „Ge heb die vraag vorig jaar ook al gesteld en toen wist u het niet". „Ja, en ik ga u hetzelfde antwoord geven, want ik weet het nog niet", zei Van Kleef. „Ik heb er mijn ambtenaren al eens naar gevraagd. Die zeiden: zo eenvoudig kun je dat niet aangeven. Je zit voortdu rend met elkaar in overlegje wisselt van gedachten en dan is het moeilijk achteraf te zeggen wie voor wat heeft gezorgd". Niettemin heeft de commissie stadsvernieuwing er behoefte aan te horen of de VA C tevreden is over de mate, waarin zij invloed heeft op allerlei facetten van de woningbouw. VVD-raadslid Annie Renskers-Maas had er waar dering voor, dat de VAC ondanks het vertrek van vier leden vorig jaar al zo snel weer was versterkt met nieuwe krachten. Dat is aan advertenties te danken geweest. Sommige vrouwen, die hierop rea geerden, haakten al snel weer af omdat het werk zo veel tijd kost, maar anderen waren aangebie"en. Van Kleef kon dat beamen: „Het is een dun jaarver slag, maar er wordt ongelofelijk hard gewerkt". Schiedam In het bibiiotheekfiliaal aan het Bach- plein wordt deze week aandacht besteed aan de Hartweek. Om zowel het werk van de Nederlandse Hartstichting als de reanimatietechniek wat meer onder de aandacht te brengen wordt er in de biblio theek een boekuitstalling samengeteld. Zaterdag vindt er van 11 tot 23 uur bovendien een demonstra tie reanimatie plaats. Doel hiervan is om zoveel mo- gelijkmensen de techniek van de reanimatie aan te Ieren. vrijdag 15 april gospelconcert door Gerl en Hermlen Timmerman, Haven- kerk Evangelie Centrum, 19.30 uur, film Otto e Mezzo van Fe- derfco Fellini, Filmclub, 21.30 uur. optreden van The Relatives, café podium, 22.30 uur. m cabaretgroep Magnolia met *lk wil ook wel eens gelukkig zijn', Teerstoof, 21.00 uur. Zaterdag 16 april kinderkleding- en speel goedbeurs. Kluphuis Oost, 11.00 uur. jeugdtheater Wotilje en Gapi speelt Niezeneuze, Teerstoof, 14.00 uur. orgelconcert door Addie de Jong, aula van bet Stedelijk Museum. 15.00 uur. theatershow van Tineke Schouten, Passagetheater, 20.15 uur. cabaretgroep Magnolia met 'Ik wR ook wel eens gelukkig zjj'n', Teerstoof, 2100 uur. optreden van Kin da Gogo in jonge renkelder Under ground In buurthuis De Er- kerk, 22.00 uur. stevige jazz-funk van Hot News, café Podium, 22.30 uur. zondag 17 april orgelconcert van Ooreen Chadwick, Passagetheater, 10.30 uur. vrijdag 15 april jan Raas, organist van de Mazes en Aaronkerk in Am sterdam, verzorgt het maan delijks concert in de Grote Kerk op de Markt, 20.00 uur. Rita Reys en het trio Pim Jacobs in de Stadsgehoor zaal, 20.15 uur. het Nieuwe Ben van der Dungen/Jarmo Hoogendijk Kwintet, theatercafé Harmo nie. 22.30 uur. vrijdag 15 april superbingo. Koningshof, 20.30 uur. zaterdag 16 april rommelmarkt van de Maas- siuïsse Harmonie, Oe Nole- balk, 9.00 tot 12.00 uur. beiaardbespeling door Jan van de Zwart, Grote Kerk. 15.00 uur. concert van The Relatives, jongerencentrum Dug Out, 22.00 uur. MaassluisZe zijn de kersverse pabo-primeurs van Rotterdam en omstreken. Caroline de Win ter uit Maassluis en haar studiegenoten Jolanda Duyndam en Ruby van Wilgen kunnen zich sinds gisterochtend de eerste onderwijzers- nieuvve-stijl noemen. De aan elkaar gekoppelde kleuter- en lagere school is al een begrip; tegenwoordig spreken we van basisschool. De bijbehorende meesters en vooral juffen komen er echter nu pas aan. De leerkracht die volledig past binnen het systeem van de basisschool, oftewel: de eerste gekwalificeerde pabo'ers doen hun intrede. Pabo is een afkorting van: pedagogische acade mie voor basisonderwijs. Gisteren was het op de Thomas More 20 ver. In de aula sloeg het drietal zich onder toeziend oog van familie, vrienden, klasgenoten en docenten door het laatste verplichte nummer heen: de verdediging van de scriptie. En daarna was het dus feest, waarbij de school zeker niet minder trots was dan de promovendi zelf. Maar veel tijd om op hun lauweren te rusten is er niet bij. Ster ker nog, ze staan zelfs al voor de klas. Caroline de Winter bijvoorbeeld is als invalster verbon den aan een school in Vlaardingen. Tot voor kort was het nog gebruikelijk dat der gelijke studenten zich linea recta als werkloze onderwijzer konden inschrijven. Dat spook beeld is ondertussen behoorlijk aan het verva gen. En wie hen vier jaar geleden voor gek ver klaarden om naar de pabo te gaan, die hebben alsnog ongelijk gekregen. Het onderwijs biedt weer perpectief op een baan. Ondanks de onop houdelijke kritiek. „Tegen in valwerk wordt door buitenstaanders een beetje minderwaardig aangekeken", heeft Caroline de Winter uit Maassluis wel gemerkt. „Zelfs door een school, ja, omdat je geen vaste baan hebt. Maar ik denk datje zojuist heel veel kunt Ieren. Het betekent andere groepen, ande re kinderen, andere scholen. Je doet enorm veel ervaring op. Je krijgt een bredere kijk". Ze weten dat zijsamen met hun vijftien jaar genoten een soort 'proefkonijnen' zijn ge weest. De studie was voor hen net zo nieuw als voor de pa, de oude pedagogische academie, die in 1984 ineens de toevoeging bo(basisonderwijs) kreeg. Ondanks wat haken en ogen hebben ze er niet veel van gemerkt. „Je wist ook niet hoe het daarvoor was", zegt de Maassluisse nuchter. „Je merkte wel eens wat aan de leraar. Ik vroeg mezelf af wat ze precies wilden met de kleuters. Ik zou anders nooit voor de kleuteropleidinghebben gekozen, maar ik zie het nu toch als een voordeel. Het is een verrijking dat je ook met de allerkleinsten leert omgaan". Dat ze op hun arbeidsplek met argusogen zullen worden gadegeslagen, nemen ze voor liel Je moeteen school niet alleen overtuigen van je ei gen kwaliteiten, maar ook nog eens die van de pabo, is Carolines ervaring. kolterdarns Nieuwsblad vnidag 15 apnl 1988 ril door KOR KEGEL Schiedam Inci San ver kent de vooroordelen wel. Zij spreekt zelf goed Nederlands en zij ver staat het dus goed, als autochtone Schiedam mers zich verbaasd uit laten over Turkse vrou wen „omdat de man al tijd vooroploopt" of „omdat ze in een isole ment zitten". Vooral Nederlandse vrouwen die watje noemt geemancipeerd zijn, die denken nogal eens dat Turkse vrouwen daarom onder de plak zitten en dus wel heel ongelukkig zullen zijn. Wat een vreemde ervaring zou het voor die Nederlandse vrou wen zijn om eens een mid dage van de stichting Turkse Vrou wen in wijkcentrum De Erker mee te maken. Onder voorzitter schap van Inci Sanver bespre ken blije, levenslustige vrouwen van verschillende leeftijden daar het activiteitenprogramma, zij maken plannen voor cursus sen, zij hebben het over alledaag se problemen waarmee Neder landers net zo goed te maken hebben... Ongelukkig? Nee, dat is een vooroordeel. En Nederlanders die hun taal beheersen, weten wat een vooroordeel is. Dat is een voorbarig, ongenuanceerd oordeel, niet op kennis geba seerd maar op een loze veron derstelling. Goed, kennis over de Turkse cultuur wordt de Nederlanders ook niet bepaald in de schoot ge worpen. Op een bingo-avond bij Lentefeest zie je zelden een Turk, terwijl er genoeg Turkse mannen en vrouwen zijn die bingoén heus wel lollig vinden. Door dat soort dingen komt het dat menig Nederlander alleen de buitenkant ziet van de Turkse samenleving. Mannen in een koffiehuis. Vrouwen met een hoofddoekje om, die hun kinde ren naar school brengen en even later terugsjokken naar huis. Turkse meisjes, die, eenmaal de Een aantal bestuursleden van de stichting Turkse Vrouwen. Het voltallige bestuur bestaat uit Me- ral Qagdas, Ayfer Tune, Fatma Eren, Mukadder Güngönmez, Yil- dizGünaydi, Leman Qagdas, Nai- le Onat, Fadime Karakop, Dilek Qelen, Vildas Evren en, aan het hoofd van de tafel, Inci Sanver. hoek van de straat om, hun hoofddoekje afrukken inher ent aan de puberteit. Integratie Maar wat er achter de schermen gebeurt? Weten die Nederlan ders veel! Dus daar zou de stich ting Turkse Vrouwen het nu best eens over willen hebben. Bij dezen wordt iedereen van harte uitgenodigd op 21 mei naar de Blauwe Brug te komen om een iïiiegratiedag bij te wonen, (Op die datum hebben de Turken net hun vastentijd achter de rug, de Ramadan, dus dan is het voor hen ook leuker om zo'n ontmoe tingsdag mee maken.) Nederlandse en Turkse folklore zullen die dag hand in hand gaan. Aan uiteenlopende the ma's zal aandacht worden be steed. En het zal voor Nederlan ders, die van de Turkse gemeen schap niet zo gek veel afweten, een openbaring zijn om te zien dat bij de Turkse vrouwen heel goed bekend is wie gravin Alei da was. De Turkse vrouwen zijn namelijk zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van de stad. Re- cep Aluc, een jonge Turk die on langs een spreekwoordenboekje samenstelde over Nederlandse en Turkse spreekwoorden, had al eerder een geschiedenisboekje over Schiedam op zijn naam staan, en hij zei eens dat iget voor Turken belangrijk is de aard, het karakter te kennen van een ge bied waar zij wonen. Zo'n ruïne van Mathenesse: da's ook voor Turken een interessant gegeven. Ais Turkse vrouwen dus zó met de stad bezig zijn, kun je dan zeg gen dat zij in hun keukentje, geï soleerd, zitten te verpieteren? Taalbarrière Voor alle duidelijkheid: Inci Sanver, voorzitter van de nog jonge stichting, ontkent niet dat er vrouwen zijn die buiten de echtgenoot weinig contacten hebben... maar dat beeld moet niet overdreven worden, zegt zij. Turkse vrouwen, die nog maar net in Nederland wonen, moeten inderdaad een tijdje acclimatise ren cn de taalbarrière maakt het er niet gemakkelijker op om aan de nieuwe cultuur te wen nen. Er zijn er in toenemende mate die taalles nemen. Dat scheelt. Maar dan? In buurthuizen, wijk centra, kunnen vrouwen terecht voor educatie, of dat nou naailes is of voorlichting over gezond heidszorg. Buitenlandse vrou wen kunnen er evengoed te recht als Nederlandse. Maar om dat de Turkse vrouwen, vanuit hun cultuur, niet gaarne komen in een ruimte waar ook mannen hun tijd doorbrengen, is vanuit de Turkse gemeenschap de inte resse voor die cursussengering, Inci Sanver Is bang, dat de over heid daaruit verkeerde conclu sies trekt: dat de Turkse vrou wen helemaal geen zin hebben om iets buitenshuis te doen, en dat de subsidie dus best omlaag kan. Dat zou Inci jammer vin den. Zij heeft daarom onlangs in een gesprek met gemeenteamb tenaar Herman Gerrits betoogd, dat Turkse vrouwen graag en véél willen leren maar in een eigen ruimte. „Dat is nu eenmaal belangrijk voor veel Turkse vrouwen", zegt zij. „Je kunt vin den dat het anders moet, maar wij emanciperen op ónze ma nier. Dat gaat stap voor stap. Het is daarbij we] 20, dat de eerste stap toch in de eigen samenle ving gezet zal svorden". Met andere woorden, een eigen accommodatie kan, hoe para doxaal misschien het ook klinkt, de kloof verkleinen naar deelna me aan allerlei andere activitei ten in Schiedam. Eén van de doelstellingen van de stichting Turkse Vrouwen is dan ook het zelfbewustzijn van deze groep te bevorderen (bijvoorbeeld door voorlichting over rechtspositie, mondigheid, medebeslissings recht, zelfstandigheid, maar ook door het organiseren van sport activiteiten en cursussen). Achterban De stichting heeft tot dusver twee contactmiddagen voor de doelgroep belegd, waarbij de eerste keer reeds honderd vrou wen belangstelling toonden; de tweede keer was die achterban meteen verdubbeld, en thans zijn er 250 donateurs. Intussen is er veel vraag gekomen naar ver volgactiviteiten. Inci Sanver had dat ook inge schat. Zij is maatschappelijk werkster geweest in Rotterdam, zij was schoolcontactpereoon voor de gemeente Schiedam, zij is vrijwilligster bij vrouwenhuis Barrika en zij zit in de interna tionale werkgroep Nieuwland. Inci deed dus ruime ervaring op, wist zodoende welke behoeften er waren met name aan bij eenkomsten, maar vooropge steld: in een eigen accommoda tie. omdat zij van hun eigen cul tuur niet willen vervreemden. De oudere Turkse vrouwen heb ben het altijd zonder moeten doen. De tweede generatie Turkse vrouwen ook. Nu de der de generatie aan het opgroeien is, meent Inci Sanver dat de tijd rijp is dat het gemeentebestuur voor hun behoeften meer oog krijgt. Schiedam Hermes- do ei man Hans Eggel meijer is voor twee wed strijden geschorst. Hoe wel het bestuur van de Schiedamse eerste klas sen beroep heeft aangete kend, wordt aangenomen dat hij overmorgen in de thuiswedstrijd tegen Xerxes ontbreekt. Voorts zijn Jerry Visser en Peter Burger niet van de partij. Hoewel de eigen zege op Blauw Zwart en de uitsla- ADVERTENTIE Onberispelijke kwaliteit doorgevoerd tot in de kleinste details stelt eisen aan het ontwerp en de bruikbaarheid. Dit betekent dat u een zeer nuttige bergruimte krijgt met een uitgekiende flexibiliteit Een meubel dat met het gezin meegroeit door de jaren heen. Laden en draagwanden in verschillende hoogtes, en breedtes, samen met een brede kollektie accessoires geven u talloze mogelijkheden de ruimte naar uw eigen idee in te delen. BB1, CiuCjl DD yyy ggggg j n~m nEonrocji Markt 57 - Vlaardingen - 010-4343685 gen van met name gister avond Hennes DVS wat meer adem hebben ver schaft, is het nog te vroeg om 'Hosanna' te roepen. „We zitten tussen de mid denmoot en de onderlaag in", zegt vrije verdediger Ad Bijl. „Winnen we twee keer, dan klaart al les op, maar verliezen we twee keer, dan komt de bui dichterbij". De selectie: Edwin Bakker, Ro men Biesheuvel, Oscar Bies heuvel, Bijl, Lansbergen, Rit men, De Roo, De Roos, Vlasveld, Van der Tuyn. Langhorst, Grim- mius, Ruud Bakker, Viergever. Maassluis Het is nog maar de vraag of Eric Gudde dit seizoen nog veel plezier kan beleven aan Edwin Berveling. De hoogblonde 'rammer' van Excelsior M is er morgen opnieuw niet bij. Ditmaal vanwege de vierde boeking die hij veertien dagen geleden tegen Rozenburg incas seerde. Gudde moet tevens af zien van Rik Kramer (blessure) en Peter van Duyl, die waarschijnlijk twintig minuten in het tweede elftal mag opdra ven. Robert de Reus moet genoegen nemen met een plaats op de bank, omdat hij door z'n werk in Duitsland een conditio nele achterstand heeft- Hoewel de Maassluizers zichzelf in veilige haven hebben geloodst, denkt Gudde er niet over om gas terug te nemen. Hij wil nog steeds het gat met de absolute top zo klein mogelijk houden. Zater dag ontvangt Excelsior het Amstelveense RKA- VIC, een van de vele counterploegen die IA rijk is. Gudde: „Die ploeg komt overal om 0-0 te spelen. Gezien onze uit- thuisverhouding is het dus geen al te eenvoudige opgave". □e opiiellfng: Van EIJfc, Rijnen berg, Put, Hop, Var» Zijl, Vender Lely, Van Stratsn, Van Jan Boigh, Bunt, iJapalbar, Van Hoavan. Ipf door DONALD BAX Schiedam -Het is maar goed dat er in pakweg vijf jaar tijd veel kan veranderen. Zo niet, dan zou de toekomst van het Ne derlands voetbal bijzonder som ber zijn. De zestien talenten (tot achttien jaar) die de bondscoa- ches Bert van Lingen en Piet Buter gisteravond op Harga lie ten opdraven, waren ook voor SVV een aantal maatjes te klein. Zelfs toen de Schiedammers in Rotterdam Ron Berveling keert zondag terug in de basis van Fortuna VI. De herstelde aanvaller vervangt thuis tegen Dubbeldam de gepasseerde Mar tin Vermeulen. Jan van Baaren kan niet be schikken over Peter Sonneveld, Mari Visser en Jerry Monkau, terwijl dienstplichtig militair Peter Boshuizen wacht moet lo pen. Jan Hoffman (linksachter) en Clarence Bngelage (links buiten) completeren de ploeg. De kans bestaat dat de tegen CVV van het veld gezonden Jack den Herder nog wordt geschorst. OwtelHng: Den Herder, V»n Boxem, Van den Berg, Slrtrii, Hoffman, Zwart», Van der Slot, Ouak.HolmanBenteling, Enge- laga. de loop van de tweede helft op vijf plaatsen hadden gewisseld, hadden de UEPA's slechts lege briefjes in te brengen. Het was slechts aan de stereotiepe slor digheid van de SW-voorwaart- sen te wijten dat de zege niet gro ter uitviel dan 2-0. Toch was de winst in dit gezelli ge oefenpotje, door de Hagenaar Mario van der Ende probleem loos met de losse pols geleid, voor Sandor Popovicsbeduidend gro ter. De oud-Hongaar maakte nu z'n eerder gedane toezeggingen waar en riep jeugdspeler Dino Gorree op. De in het bezit van een zogeheten koelkast-contract zijnde technicus verving op het middenveld de knarsentanden- de Jan Könemann. En hoewel Gorree ook dinsdag- en woens dagavond al had gespeeld, pre senteerde hij zich in positieve zin. Dusdanig zelfs dat de ogen van Van Lingen en Buter onge twijfeld van hun selectiemoeten zijn afgedwaald naar Gorree. Bij de UEFA's onttrok slechts Haarlemmer Arthur Numan zich aan de anonimiteit. Ook wat meer tot de verbeelding spre kende spelers als Alfred Knip penberg (Go Ahead Eagles), Frank de Boer, Richard Witsch- ge (beiden Ajax) en Zier Tebben- hof (Feyenoord) traden toe tot het leger der naamlozen. Al mag natuurlijk niet worden vergeten dat er door het verschil in leef tijd automatisch een verschil in fysieke kracht ontstond. De be- Ajacied Richard Witschge moet het opnieuw afleggen tegen Peter van Geene, die als rechtsback steeds beter z'n draai begint te vinden. Ioften kregen welgeteld twee re- delijke kansen, beide keren via Frank Alma (SC Cambuur). De Fries kopte eerst volslagen on verwacht op de paal en luttele minuten later moest Peter van Geene op een inzet van hem de geslagen Eric Tanis op de lijn as sisteren. Dat SVV, zoals aangestipt, slechts twee maal doelpuntte, sprak niet in het voordeel van de Schiedammers. Edwin Wilden berg schoot, nadat Coon van der Hoeven koppend een hoekschop van de herstelde Ard Öosterlee had verlengd, al na negen minu ien 1-0 binnen. Twee minuten voor sluitingstijd rondde inval ler Frenk van der Kley (voor de aan een dijbeenspier gekwetste Glenn Sonnevüle) maatwerk van Robin van der Laan af. Bei de doelpuntmakers waren na rust overigens niet bij machte om oog in oog met doelman Wim de Ron (PSV) de bal nogmaals de gewenste richting te geven. SW: Tanis, Van Geene, Loovene Köne mann}, Van der Hoeven, Dumee, Van Duppen, Locker (Van Dijk), Gorree (Van dar Laan), ooaterlee (MonrkoroJ.Soruw- vjlie (van der Kley), Wildenberg. UEFA-jeugd: De Ron (PSV), De Graaf (FC Den Haag), Sa» (Sparta), Frahe (Excel sior), D« Boer (Ajax), Knippenberg (Go Ahead Eagle», vervangen door De Jong van Ajax), Do Kruyt (FC Utrecht, varvan gen door Kruys van De Graafschap), Hu- man (Haarlem), Alma (SC Cambuur), Witschge (Ajax, vervangen door Donwr- nik van PSV), TebbenhoJ (Feyenoord, vervangen doorRoeat vanFCUTrecht). Schiedam-Rob Ouwehand is het slachtoffer geworden van de visie van Arnold Lob man. De interim-trainer van PPSC gebruikte de Nieuws blad Cup-wedstrijd tegen Ca- pelle als een experiment voor wat betreft het functioneren van Ouwehand en Ron de BruLjn. Beide spelers waren er vorige week (1-0 winst op SSS) niet bij cn kregen van Lobman, de kans zich te ma nifesteren op de plaats die hij in gedachten had. Lobman: „En dat is niet gelukt". Lobman, ruim zes jaar gele den op Thurlede de grond legger van de sucees-story van PPSC, wil de komende weken alleen maar punten pakken. En als dat ten koste gaat van de amusements waarde, dan zal hij daar geen traan om laten. Zijn enige op dracht is om PPSC te behou den voor de tweede klasse. Om daarin te slagen, eist hij een grote (ploeg)discipIine. Traditiegetrouw legt hij" daarbij de nadruk op de de fensieve zekerheden cn ver langt hij van de vier midden velders meer dan honderd procent inzet. Voor de uitwedstrijd van morgen tegen het eveneens bedreigde Sportlust '46, dat een punt minder heeft dan de Schiedammers, heeft Lobman het plaatje op tien posities rond. Slechts de be zetting van de linker kant op het middenveld vormt een probleem, omdat Eric Kol- meyer niet beschikbaar is. Die leemte zal worden opge vuld door Leo Alders of Wij nand Meyboom. Speelt Mey- boom, dan zal Eric van Har- melen links op het midden veld spelen en Meyboom rechts. Voorin kiest Lobman voor het duo Marco Eshuis- Jan 't Hoen.' Da opstelling: Brandt, Wosterveid, Wolvers, De Nijs, Sonneveld, Van Hormeten, Van der Lee, Meyboom/ Aider», OeBruïjn, EBfiuis"f Hoen. Vlaardingen Peter van Veelen begint morgenmiddag in trainingspak aan de thuiswedstrijd tegen Capelle. Zwaluwen trainer Jan van der Hoek durft het nog nietaan zijn belangrij ke pion in de basis te zetten, omdat deze na zijn enkelblessure nog net niet de volle honderd procent lit is. Omdat Van der Hoek geen last heeft van schorsingen en blessures Sterker nog, iedereen lijkt fitter dan ooit'), treedt Zwaluwen m de sterkst mogelijke opstelling van het moment aan. Dus met Leen Pijpers als linker middenvelder en de uit Danny Molen dijk (doet vandaag examen voorde cursus oefemneester 1) en Ernest Kegel bestaande frontlijn. Do opstelling: Eikelenboom, Visser, Sigmond, De Bru.n, Opschoor, Van Dijk, Dirk», Pijpers, Konijnenburg, Molendijk, Kegel. Schiedam In de voor ronde van het Schiedams kampioenschap stond gis teravond slechts één wed strijd op het programma. Dank zij een treffer van John van Leeuwen bracht GSS het bezoekende FCN'66 de zoveelste ne derlaag van dit seizoen toe. De stand; poule 1: SFC 2-3, Schiedam 1-2, WK 1-1, SVV 0-0, Olympus Schie dam 2-0; poule 2: Hermes DVS 2-3, DRZ 2-3, SVDPW (zat) 1-1, PPSC 2- L Martinit 1-0; poule 3: Ur- sus 2-3, SVDPW (zon.) 1-2, GSS 2-2, HBSS 1-1, FCN'66 2-0; poule 4: De mos 1-2, DHS 1-2, Excel- sior'20 2-2, GTB 2-2, Schie damse Boys 2-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2