't Spui van Joncker Franssen Oorloch: spektakel bij ruïne Johan van Fessem blij ft WIK trouw 1 WATERWEG 15 AGENDA SPORT SPORTAGENDA Zestig jaar getrouwd Taxi naar Holy Bazar in Koningshof Lang openluchtmuseum... Gemeentewerken: minstens 80 woningen op het Hoofd Grootste toneelprodnktie, ooit in Schiedam opgevoerd Michels opent 'soccer home' 'Toen ik bij de grote jongens in de kleedkamer zat, zag ik de werkelijkheid' - §i if?i v).ï si Rotterdams Nieuwsblad RW 19 apnl VJaardingen Het pad naar de boerderij van het echtpaar Dijkshoorn aan de Zuidbuurt was gisteren versierd met vlaggen en ballons. Jacobus Adrianus Dijkshoorn en Jannetje van Woerden, twee geboren Maaslanders. vierden de zestigste verjaardag van hun huwelijk. De twee trouwden ook in Maasland. Gistermiddag kregen zij burgemeester Pred van Lier en zijn echtgenote op bezoek. Maassluis Om het vervoer naar het Holyzieken- huts in VJaardingen definitief veilig te steÜen heb ben burgemeester en wethouders van Maassluis be sloten om taxibedrijf Hofman ook over het jaar 1987 subsidie le verstrekken. Aanvankelijk was het college van plan om vanaf 1 januari 1988 jaarlijks 15.000 gulden bij te dragen. Een verzoek van het bedrijf om echter met terug werkende kracht de subsidie uit te keren werd inge willigd. Taxi Hofman is met de service begonnen, omdat er geen rechtstreekse busverbinding meer bestaat tus sen Maassluis en het Holyziekenhuis. Bezoekers moeten nu in VJaardingen overstappen en vooral ouderen vinden dat een bezwaar. Maassluis Ontmoetingscentrum Koningshof in Maassluis biedt donderdag tussen half elf en vier uur onderdak aan een bazar van de Nederlandse vrouwenvereniging Tesselschade-Arbeid Adelt. De llTjaar oude vereniging heeft als doelstelling vrou wen te helpen op wegnaar zelfstandigheid. De bazar wordt 's morgens geopend door mevrouw G. van der Knaap-van Dijk, de echtgenote van wet houder L van der Knaap. Er zijn allerlei zelfge maakte artikelen te koop. door CAREL VAN DER VELDEN Nu de gemeente Schiedam, na jarenlang schoude rophalend de verpaupering te hebben gadegeslagen, er eindelijk ach ter 1$ gekomen dat de Lange Haven best mooi is, zou je denken dat het pais en vrêe is in Schiedam. Niemand ontkent immers nog het histo risch belang van de gracht, en het was juist die ont kenning die altijd als oorzaak werd gezien van veel gemeentelijke sloop in het verleden. Plannen om uitgebrande panden te- herstellen worden nu zelfs juichend ontvangen op het stads kantoor. Zo kwam de subsidie voor herbouw van een burgemeesterswoning aan de haven binnen drie maanden rond. „Een half miljoen, binnen zo'n korte korte tijd beschikbaar gesteld vooreen monu ment Dat is nog eens mooi", hoorde jein de stad. Er werd al gesproken van een officieus Schiedams record. Daar moest iets achter steken, vermoedden de critici van het stadsbestuur toen al. En dat blijkt inderdaad het geval. Wat is die verma ledijde overheid namelijk van plan Zij blijkt niet al - leen In het verleden te willen investeren, zij wenst de geschiedenis ook nog te gaan exploiteren Daar hadden ze nog niet aan gedacht, die Lange Ha ven-bewoners. Als bewoner voelen zij zich al jaren lang terecht aangetast in hun woongenot, met name door al die uitgebrande optrekjes langs de straat. Eén voordeel had dat wel, realiseren veel bewoners zich nu pas: het was lekker rustig. Buitenstaanders en verdwaalde toeristen wisten immers niet hoe snel ze uit de stad moesten vluchten, als zij per onge luk in Schiedam verzeild raakten. Op naar Delft of naar Amsterdam, daar restaureren ze tenslotte nog wel eens iets. Het spookbeeld doemt langzaam op. Als dat zo door gaat met die restauraties, komen de weggevluchte Toeristen nog terug ook, vreest menig Haven-bewo ner reeds. Als de gemeente dan ook nog steigertjes voor de pleziervaart gaat bouwen, is het hek hele maal van de dam. Met duizenden tegelijk zullen zij zich voor de Schiedamse sluizen verdringen, waar na zij als brooddronken Engelse voetbalsupporters het schone stadje zullen overnemen. Kotsend over de reling, urinerend tegen de gevels en herrieschop- pend tot de vroege ochtend zal de stedeschoon lie- i vende toerist dan juist de Ha ven-bewoners de stad uitjagen, luidt de angstige verwachting. Dat strlpte- asetenten, gokhallen en discotheken de zo mooi ge restaureerde pandjes dan gaan overnemen, is nog maar een kleine stap verder. De Lange Haven gruwt van het idee alleen al. Dat bleek duidelijk, toen enkele Haven-bewoners het woord voerden tijdens een inspraakavondje, fs hun vrees voor overlast gegrond of niet? Het ge meentebestuur betwijfelt het sterk, maar daarmee alleen overreed je de bewoners niet, leert de erva ring. Het college van Ben Wberaamt zich dan ook wat het te doen staat. Gegrond of niet, de vrees van de bewoners blijkt al lerminst consequent te worden doorgevoerd. De komst van historische schepen kan immers wél op instemming van de meesten rekenen. Dat zijn nog eens mooie boten mijmert de nostalgicus, die het dan ineens niet meer zo erg vindt dat ook buiten- steedse on veria ten, in de vorm van toeristen, daar wel eensnaar willen komen kijken. De oorzaak van het protest tegen de pleziervaart moet dan ook uit andere motieven voortkomen. Als het argument van overlast wegvalt, kan er deduce rend nog maar één argument overblijven: her esthe tische. Om met een Haven-bewoner te spreken: „In de film Nosferatu van Herzog zag ik géén polyester bootjes, alleen Historische zeiljachten. De bootjes passen dus niet in de historische context. Zij ontsie ren mijns inziens het beeld van de Lange Haven". Hij heeft het grootste gelijk van de wereld. In de ne gentiende eeuw bestond er nog geen plastic. Cul tuurhistorici zijn het er bovendien over eens dat po lyester bootjes zelden of nooit de annalen van scho ne kunstprestaties halen. Een buurman van deze criticus kwam echter met een esthetisch argument, waarin duidelijk werd dat de bewoners zélf ook bo ter op hun hoofd hebben. Hij uitte de vrees dat de historische boten niet goed zichtbaar zullen zijn, als gevolg van een andere zegening van de moderne tijd, We raden het al: de blikken vervoermiddelen van andere andere zijn nostalgische buren, die des tijds óók voor de film wegmoesten. Auto'sf Alleen de wijze buitenstaander Herzog heeft tot dus ver dus in de gaten gehad wat er voor het converse ren van een historisch gebied nodig is, en vooral wat niet Het lijkt er derhalve op dat havenbewoners het pro test tegen de gemeentelijke voornemens alleen ge loofwaardig kunnen maken, als zij besluiten hun bo lides m assaai van de ha ven te bannenMach t dat ge beuren, dan kunnen zij bij historische puristen geen kwaad meer doen: als bewoners van een autovrije haven zouden zij desnoods tot aan de Hoge Raad ge steund worden om zich te beklagen over het aange dane onrecht met de ontsierende, polyester bootjes in het openluchtmuseum, dat de haven dan zou zijn. woensdag 20 april Pink Panther tekenfilm- festival, Teerstoof, 14.00 uur. voorlichtingsavond ver zorgd door de reumapa- tlenlenvereniglng over het verschil tussen artrose en artritis, 4 Molens, 19.30 donderdag 21 april optreden van Hang On To Your Hat, Roo Roosenzaal, 21.00 uur. woensdag 20 april thema-avond over de nieuwe technologie en werkgelegenneld van de al- deling Vlaardingen var de industrie- en voedingsbond CNV. kerkcentrum Holy aan de Reigerfaan 47, 20.00 uur. donderdag 21 april film Hector met Urbanus, Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. fancy-fair. Koningshof. 10.30 tot 17.00 uur. Schiedam Directeur ge meentewerken Harm de Block neemt geen genoegen met het ontwerp, dat Groep 5 uit Rijs wijk heeft gemaakt voor het Hoofd in Schiedam. In dat ont werp is uitgegaan van vijftig woningen, ofschoon gemeente werken er minstens tachtig ge realiseerd wil zien. Bij de opdrachtgever van Groep 5, het Schiedamse bouwbedrijf SSN, beklaagt De Block zich dat er een zijdig een afspraak is geschonden. Architect Bram van Hengel, die namens Groep 5 het plan tekende, had tijdig moeten terugkoppelen door CAHEL VAN DER VELDEN Schiedam Regisseur Ber nard Bredero stelde de produk- tie gisteren nog voor als een in gewikkeld zoekplaatje. Maar als alles volgens plan blijft ver lopen, vinden alle onderdeel tjes van 't Spul van Joncker Franssen Oorloch binnen twee weken haar plaats in de legpuz zel. Op 5 mei beleeft deze meest ambi tieuze produktïe uit de Schiedamse toneelgeschiedenis haar première, en op deze en drie erop volgende dagen moet de bekroning volgen voor de talrijke vrijwilligers, die maandenlang hard aan de voorbe reidingen hebben gewerkt. Niet al leen de acteurs en de regisseur, maar ook veel anderen, die zich er met name op hebben toegelegd het stuk ook organisatorisch van de grond te tillen. De vergelijking van de voorberei dingen van dit project met de acti viteiten die aan een conventioneel toneelstuk voorafgaan, gaat vol gens de organisatie in ieder geval totaal mank. Voor conventionele stukken worden alle ingrediënten immers als bijna vanzelfsprekend bij de toneelspelers afgeleverd. Een stuk om te spelen, kleding om in te acteren en een theater om het geheel op te voeren, dat alles om de toeschouwer in te laten leven in de theatrale fantasiewereld. Voor 't Spul van Joncker Franssen Oorloch konden de initiatiefne mers echter op weinig of niets te rugvallen. Zo was er twee jaar ge leden alleen nog maar het Middel eeuwse docu-drama over de oorlog van Schiedam met de Rotterdam mer Jonker Frans, die tegen ko ning Maximiliaan rebelleerde. Hoewel het stuk als oudste natio naal-historische drama van de Ne derlandse letterkunde als bijzon der belangwekkend werd be schouwd, was het al jaren niet meer opgevoerd. Door de saaie op somming van droge feiten sloot het drama niet bepaald meer aan bij de belangstelling van de moderne to neelbezoeker, waardoor het in de vergetelheid raakte. Bij de laatste opvoering, in 3951,, schijnen er zelfs mensen in slaap te zijn geval len. Ver'-erbaar Vane., ar dat de Utrechtse schrij ver/regisseur Bernard Bredero werd aangezocht om het stuk in naar de gemeente. Hij heeft echter het plan eerst gepresenteerd in het projectteam voor de stadsvernieu wing in Schiedam-Zuid. In dat projectteam zitten ook wijkbewo ners en die waren allang blij, dat Van Hengel zijn ontwerp beperkt had tot een kleiner aantal wonin gen. Want dat betekent, dat de ge plande flat minder hoog wordt eten aanvankelijk het geval leek. 3n het stadskantoor wordt echter gezegd, dat het projectteam 'mis bruikt' is. Nu staat namelijk ge meentewerken voor de vervelen de taak om ervoor te zorgen, dat er toch weer meer woningen in de plannen worden opgenomen. Niet de architect is dan de kwaaie pier, maar de gemeente, hoewel het de architect is die een afspraak niet nakwam aldus een woordvoer der van gemeentewerken. Bij de SSN gaat directeur Cees Bokx zich over de consequenties beraden. Hij zal daartoe contact op nemen met bouwbedrijf Fraanje, de tweede opdrachtgever waar mee de SSN aï eerder heeft samen gewerkt. Dat was bij het nieuw bouwproject Prins Mauritsstraat. Bokx denkt in de loop van de maand mei zover te zijn, dat hij met de gemeente een nieuwe af spraak kan maken. Het is daarom nog niet duidelijk, hoe de bebouwing op het Hoofd er uit komt ie zien. Blijft het ontwerp beperkt tot één flatgebouw, met tachtig woningen, dan zal het on geveer twintig bouwlagen hoog worden. Nu Van Hengel uitgaat van vijftig, is de flat veertien a vijf tien etages hoog. Een andere moge lijkheid is, dat een ouder plan om twee flats te bouwen weer uit de kast wordt gehaald. Dat heeft als voordeel, dat de hoogte beperkt blijft. Maar een onderzoek naar de te verwachten windhinder heeft in een windtunnel uitgewezen, dat het tussen twee flats harder waait (tocht) dan bij de realisatie van één flat het geval zal zijn. Bij gemeentewerken is het wel zonneklaar, dat wat er ook op het Hoofd wordt gebouwd, dat in de vorm van een flat zal zijn en Deze mensen vormen de spil van 't Spul bij de ruïne van het kasteel van Mathenesse in Schiedam. In de eer ste rij ontwaren we archivist Sjef Jansen, die het stuk herontdekte, en cultureel ambtenaar Corine Sey. In de rij erachter is regisseur Ber nard Bredero de tweede van links, decorontwerper Michel Snoep de derde van rechts. modern Nederlands en naar de 'geest van deze tijd' toe te schrij ven, zonder de authenticiteit van het geheel geweld aan te doen. Het verhaal komt op essentïele punten dan ook overeen met de originele versie, hoewel Bredero er wat extra drama in stopte om het stuk wat 'lichter verteerbaar' te maken. Zo loopt een amoureuze verhouding van de Vlaamse Anna als rode draad door het stuk, ter wijl zij in de originele versie slechts als een passant ten tonele wordt ge voerd. Toen het stuk na zo'n lange tijd was herontdekt, leek het de initia tiefnemers een leuk idee om de uit voering ook een historische setting te geven. Vandaar dat de opvoe ring nu plaatsvindt bij de ruïne. In de praktijk leidt dat over twee we ken niet zo maar tot een voorstel ling in de open lucht, maar wordt een compleet instant-theater ge bouwd, waarbinnen zich dan zo wel de spelers als de toeschouwers bevinden. „Op die manier wordt de illusie ge wekt dat zowel de spelers als het publiek in de belegerde stad opge sloten zitten. Het moet voor het pu bliek heel confronterend worden", aldus Bernard Bredero, die om het geheel nog authentieker te maken paarden van stal haalt om over de bühne te galopperen. „Daarnaast worden er tal van stunts opge voerd door het speciale stunt team". Welke stunts, dat werd gisteren tij dens de persconferentie geheim gehouden, maar menigeen schrok zich al een hoedje toen één van de stuntmannen ineens meenzoog, toen een maat plotseling een bier flesje op zijn hoofd kapot knalde. Geen échte gelukkig, maar een van kunststof. Het dramatische ef fect was er echter niet minder om. Minder opvallend voor het pu bliek, maar met name de opbouw van de decors belooft een heidens karwei te worden. Rond de publie- geen laagbouw, of een 'aperots' {tapsgewijs aflopende terraswo ningen). De situatie doet zich dan voor, dat het projectteam Zuid al leen inspraak krijgt over de vorm geving in laatste instantie. Maar de principiële vraag óf er wel hoog bouw moet komen op dit uit toeris tisch oogpunt attractieve stukje Schiedam, daarover is nooit de rae- n ing van de Gorzenaren gevraagd. Toenmal ig wethouder Cor van Til- borg heeft dat ooit bedacht en pas in een laat stadium werd het pro jectteam Zuid (een overlegplat form van ambtenaren en wijkbe woners) daarover ingelicht, aldus de woordvoerder van gemeente werken. ke tribune moet zo'n zesduizend vierkante meter stelling worden opgebouwd om het Middeleeuwse Schiedam weer 'gesloten' te krij gen. Bovendien moeten de enorme decorstukken, die gemaakt worden door de Schiedamse kun stenaar Michel Snoep, van het ter rein van de Openbare Nutsbedrij ven naar de ruïne worden ver scheept. Deze operatie vindt op 28 april plaats, 's middags om één uur. Da's al theater op zich: varende de corstukken. „Om het geheel te verlichten de voorstellingen beginnen om tien uur 's avonds moet er natuurlijk nog een regiebrug komen, waar alle licht- en geluidsvoorzieningen worden geconcentreerd", aldus René van der Most, die het gebeu ren achter de schermen coördi neert. „Voor alle activiteiten kunnen wij nog heel wat vrijwilligers gebrui ken. Met name mannen die kun nen sjouwen, vorkheftruckrijden of graag timmeren, zijn voor ons goud waard, maar iedereen, zowel mannen als vrouwen, is van harte welkom om te helpen". Alleen voor de muziek, het kle ding maken en het stuk zelf zijn de rollen al lang vergeven, maar die vereisen dan ook maanden voor bereiding. Ga maar na: voor de spelers moest Betty Prins maar liefst zeventig kostuums ontwer pen en maken. Auke Pol kreeg als opdracht mee om passende muziek bij het stuk te componeren. Met ei gentijdse ritmes in een Middel eeuwse sfeer tracht Pol hier de link tussen heden en verleden te leggen. Nu iedereen zijn rol kent, is men vol verwachting hoe het samen ballen van alle activiteiten in de vijf kwartier, dat de voorstelling duurt, tot zijn recht komt. René van der Most is er ieder geval niet ongerust op: „Zelfs met het weer hebben we rekening gehouden. Voor als het onverhoopt gaat rege nen. hebben we twee uitloopmoge lijkheden in het schema opgeno men". 't Spul Van Joncker Franssen Oorloch wordt op 5,6,7 en 8 mei rond de ruïne opgevoerd. Kaar ten voor het stuk kosten vijf gulden en zijn vanaf vandaag onder andere te koop bij de bi bliotheekfilialen. Elke avond kent een voorprogramma met wisselende muziekverenigin gen. 1 Hoek van Holland Rinus Michels, de bondscoach van het Nederlands voetbalelf tal, opent 5 mei het soccer home, een verhard veld voor de beoefening van straatvoetbal van Hoek van Holland. Michels komt vol gens Henk Boon, de initia tiefnemer van dit plan, spe ciaal naar Hoek van Holland omdat hij dit idee als een unieke mogelijkheid ziet de jeugd aan clubs te binden. De toekomstplannen bij Hoek van Holland 2ijn voor al gericht op de jongste jeugd. Naast het verharde veld heeft Boon een vijfja renplan opgesteld dat moet uitmonden in een voetbal- school, die in 1990 van start zal gaan. Voorzitter Wim de Groot acht het niet uitgesloten dat erbij Hoek van Holland bin nen afzienbare tijd ook an dere sporten tot leven zullen komen. „Maar", zei hij, „dat wil zeker niet zeggen dat er sprake is van een fusie met zustervereniging Hoekse Boys. Ik voorzie zeker voor de eerstkomende vijftien jaar een zelfstandige voet balvereniging Hoek van Ho- land". Tip» voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sporlredaklie van deze krant, poetbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktiB is overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 010-4345209 en in da avonduren onder nummer 010- DINSDAG 19 APRIL Voetbal: 19.30 SW-Excelsior. 13 30 DUNO—Zwaluwen VI, 1830 HBSS—Xer xes (restant 23 minuten, stand 0-1. Xerxes verder met acht spelers), 18.45 SVDPW (zal)—Bolnes, 18.45 SVSSchiedamse Boys; Vlaarding» kempioentchap: 13.30 VlaardingenHVO. 13.30 De Holland!- aan—CION; Schiedam» kampioenschap: 18.45 WK—Schiedam, 18.45 SW 3— Olympus Schiedam. 18.45 Martinit—DRZ, 18.45 SVDPW (zat)-PPSC. 18.45 HBSS— GSS, 18.45 SVDPW (zonj—FCN-66. 18.45 Demos—STB, 18.45 DHSSchiedamse Boys; Damewottbal: 19.00 Schiedam Sparla (vr); Zaalhandbal: Eerste ronde Rijnmond-toernooi voor damesteams in Margnethal te Schiedam: 19.00 Hoilandi- aan—Quïntus. UVGActief, 20.00 Satur- nus—DWS. Snetwiek—Rotterdamse se lectie, 21.00 HoiiandlaarUVG, Quintus—- Actief, 22.00 SnelwfekSaturrus, Rotter damse selectie DWS. WOENSDAG 20 APRIL Zaalvoetbal: Westwllkhal Vlaardingen: 21.40 RKWIK—BKB. DONDERDAG 21 APRIL Voetbal: 18.45 St. LodewijkOlympus Schiedam. 18.45 SVDPW (zon)MSV'71; Dameaaoftbal: 19.00 Gophers—Unicorns (vr); Zaalvoelbal: Margriethal Schiedam veld 1: 20.30 GSS—SPSV; idem veld 2 20.30 Schiedam—SDV. door PAUL VAN DEN BOSCH Vlaardingen Door zijn coach, Jan Helsloot, wordt Johan van Fessem zonder enige remming bij de beste tien doelverdedigers van handballend Nederland ge plaatst. Zelf laat de WIK-goalie zich bescheiden uit over deze lo vende kwalificatie ('Misschien is het wel zo, maar dat kan ik moeilijk beoordelen'), maar feit is dat de stylist Van Fessem (24) een meer dan dominante rol speelt in het streven van de am bitieuze tweede divisieclub om op een hoger plateau te stappen. Tijdens het afgelopen 2aalsei'zoen zag het er naar uit dat WIK in de vaart der volkeren zou worden mee genomen en dat het een entreebe wijs zou bemachtigen voor een afde ling die beter was aangepast aan de keepersklasse van Van Fessem dan de huidige verblijfplaats. Edoch: in plaats van de beoogde en ook enigs zins verwachte titel restte de Vlaar- dingse equipe na de dramatische kampioenswedstrijd tegen Hellas 2 slechts de vierde plaats. „Toch", meent Van Fessem, „moet het seizoen niet alleen op die ene wedstrijd worden toegespitst. Het was een hele grote teleurstelling, maar over het algemeen genomen hebben we dit jaar toch heel sterk gespeeld. Het was een goed seizoen. We zijn alleen heel slecht gestart. De eerste drie wedstrijden gingen ver loren. We zijn toen bij elkaar gekro pen en hebben ons afgevraagd of we wel op de goede weg waren. We wa ren er van overtuigd dat we hetzelf de spelletje moesten blijven doorzet ten. Daarna is de winnende draard opgepakt en hebben we voortreffe lijk gepresteerd". De inbreng van 'eerste doelman' Van Fessem vormde in de inhaalra ce richting de top van de tweede di visie een niet te verwaarlozen fac tor. „Ik heb, denk ik, een goed sei zoen gedraaid. In het begin had ik zelf ook wat prblemen. Ik heb bij voorbeelgl moeten wennen «aan An- dré Oisthoorn, onze andere keeper. Jarelang heb ik met Erik Dijkstra gekeept, maar die viel vorig voor jaar definitief weg met een blessu re". Vervanger „Toen zijn wp op zoek gegaan naar een vervanger en kwamen we aldus bij junior André Oisthoorn. Hij is nog jong en heeft bijzonder veel ta lent. En, zonder te willen poch, hij heeft dit jaar achter mij veel kunnen Ieren. Ik ben er zelf ook beter door gaan presteren. Als je weet dat een ander, indien nodi, ae zaak feilloos kan overnemen, is dat een gerustge- vend gevoel". Het tekent de bij een architecten-ad viesbureau werkzame 'chef de bu- reau' dat hij veeleer over de presta ties van zijn collegae complimenteus verhaalt dan dat hij zijn eigen kwali teiten onder de loep neemt. Zijn re actiesnelheid en fabelachtige tech niek kwamen ook de Haagse hand balclubs, die nog onverminderd azen op de toppers in het Rijnmond gebiedonde r ogen „Er waren", zegt Van Fessem, „mo gelijkheden om hogerop te komen. Ik heb bij voorbeeld een jaar bij Van der Voort/Quintus getraind. Die club had toen een keepersprobleem en wilde mij graag hebben. Bij Quin tus heb ik heel veel geleerd van Johan van Fessem...'Het bestuur is meegegroeid en heeft er alles aan ge daan om onste heipen'... Bonno Hankel, die had echt een on gelooflijke reactiesnelheid. Voor ik naar Den Haag ging om daar te trai nen, dacht ik altijd 'de eredivisie, dat is het aller mooiste'." Geen zin „Maar toen ik bij die grote jongens in de kleedkamer zat, zag ik de werke lijkheid. Ook daar liepen spelers rond die geen zin hadden om te trai nen of die op die training baalden. En er waren spelers die maar een paar minuten per wedstrijd moch ten meespelen. Die eerst naar Lim burg moesten reizen en daarna maar twee of drie minuten speeltijd kre gen Voor dat laatste pas ik hele maal. Ik wil wel voldoende spelen". „Toen ik bij Quintus trainde, speelde ik met WIK in de derde divisie. Toch besloot ik om in Vlaardingen te blijven spelen. Ik vind het leuker om met WIK hogerop te komen dan in da sub-tóp van de eredivisie rond te hangen. Dat laatste kost boven dien zo verschrikkelijk veel vrije tijd. Kijk, ik vind handbal een héél leuk spelletje, maar zo veel tijd heb ik er n iet voor over". ..WIK als geheel", peilt Van Fessem de mogelijkheden, „is zeker ge schikt om door te stoten. Niet alleen het eerste he ren team, maar de gehe le vereniging. WIK heeft de laatste jaren een geweldige groei doorge maakt, qua spelniveau en qua orga nisatie. Wat de spelers betreft, zijn we van de tweede klasse afdeling naar de tweede divisie gestegen. En we hebben zeker de mogelijkheden om behoorlijk mee te draaien in de eerste divisie". Basis „De basis daarvoor is eigenlijk ge legd in de junioren teams, We had den toe een vaste groep die vrij fana tiek is gaan trainen onder leiding van Henk van Vliet. We speelden op de Nederlandse kampioenschappen en organiseerden trainingskampen. We zijn eigenlijk als team opge groeid. Harry Rieken, Michel Mooy, Rudi Beuman en ik zijn nog over van die groep". „De club heeft zich aan het stijgende spelniveau aangepast. Peter Vonk, de voorganger van Jan Helsloot, heeft daar verschrikkelijk voor ge vochten. Hij heeft druk op het be stuur uitgeoefend om nieuwe leren ballen te krijgen, om meer zaaluren te_ krijgen, eventueel een sponsor. Dit jaar is dat alles al veel soepeler gegaan. Het bestuur is meegegroeid en heeft er alles aan gedaan om ons te helpen". Nu de infra-structuur perfect lijkt om de stap richting eerste divisie te zetten, peinst Johan van Fesserp er niet over om zijn plaats onder de WIK-lat te verruilen. Het enige con tract dat hij nog elders zal afsluiten, zal eind april de huwelijksverbinte nis zijn... Restant uitspelen Vlaardingen Vlaardingen en TSB spelen donderdag bun voor tijdig beöindigde wedstrijd om het Vlaardings kampioen schap uit. In overleg met de toer- nooicommïssie is besloten don derdag de resterende 34 minu ten, bij een l-l stand, te voltooi en. Het duel wordt in de Broek polder om 19.30 uur hervat. Schiedam oefent Schiedam Softbalhoofdklas- ser CCS/Schiedam komt van avond in aktie voor een extra oe fenwedstrijd. De equipe van de coaches Ton Ebben en Rob Hen driks speelt vanaf 19.00 uur op sportpark Harga tegen het naar de eerste klasse gepromoveerde Sparta, waarin onder andere Marion Hendriks, de zus van de Schiedamse assistent-coach, uit komt. Oranje Nassau Vlqardingen Het eerste team varï de Vlaardingse korfbalvere niging Oranje Nassau treedt morgenavond als gastheer op voorde Rotterdamse jeugdselec- tie tot 2! jaar. Aan de Claudius Ctvilislaan klinkt om 1L.Q0 uur het eerste fluitsignaal. Start honkbalseizoen Schiedam Waar de softbal- sters nog een weekje moeten wachten, daarsehieten de honk ballers zondag uit de startblok ken voor hun eerste competitie wedstrijd. Het in de landelijke tweede klasse spelende Holy gaat in Gouda op bezoek bij Bra ves, terwijl het naar het rayon afgedaalde Schiedam thuis aan treedt tegen Mets uit Schoonho ven. Midweeks inhalen RVB Schiedam De laatste loodjes wegen ook voor de RVB het zwaarst en dat heeft geleid tot het ingelasten van een aantal mïdweekse wedstrijden. Van avond worden gespeeld SVDPW (zat)—Bolnes en SVS—Schie damse Boys en donderdagavond staat op het prgramma SVDPW (zon>—MSV'71. Alle duels be ginnen om 18.45 uur. VendeSoo treedt at Schiedam De leden van de Schiedamse handbalvereniging DWS komen woensdag 8 juni bij elkaar voor de algemene leden vergadering. In de bovenzaal van de Margriethal wordt vanaf 20.00 uur een twaalf punten tel lende agenda behandeld. J. Ven- deloo treedt tussentijds af. C, van der Hoek, A. Dommele en Y. Marlijn zijn herkiesbaar. 11 j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2