'Sombere gevoelens overheersen' Hermes DVS gaat Zuid-Holland in 15 SPORT UW GASREKENIN6 HOEFT NIET LANGER EEN SCHRIKBEELD TE ZIJN! Licht op monumenten Ambtenaren gezocht Jantje steunt scouting Zuinig stoken Zeventig jaar Vlaardingen 25 jaar brandweer Maarten 't Hart kent Maassluis niet meer terug Jerry Visser kiest voor C W bezorging rfsoöelifr, eisen servJeédienst Schiedamse zaalvoetballers na RVB-titel op weg naar landelijke competitie Havenloop niet meer rond Haven Programma Viking'60 bekert Jack den Herder Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 26 apnl 1988 Schiedam Mede op verzoek van het Sint Antho- nisgilde heeft de gemeente besloten enkele gebou wen langs de Lange Haven tijdens de Molendagen 'in het licht' te zetten. Speciaal voor dit doel is een flood- light-ïnstallatie gehuurd, die tijdens de festiviteiten de Korenbeurs, het Zakkendragershuisje en de Ap- pelmarktbrugin een zee van licht zal dompelen. Ook tijdens de Brandersfeesten, als er weereen verlichte tondel vaart plaatsvindt, zullen de floodlight-lampen randen. Volgens ONS-woordvoerder Man Dingenouts past de verlichting prima in de initiatieven, die momen teel in de Schiedamse binnenhavens worden ont wikkeld. „We streven ernaar de bedrijvigheid in dit gebied te vergroten. Nu er steigers met historische boten komen, lijkt dat ons een prima manier om de aantrekkelijkheid van het gebied verder op te poet sen". De financiering van het project is mogelijk geworden door het 75-jarig bestaan van het Schiedamse elektri citeitsbedrijf. „Om dat te vieren hebben wij dit jaar wat extra financiële mogelijkheden gekregen", aldus Dingenouts. „Op deze manier kan de bevolking mee genieten van het feestje." Ook twee jaar geleden, toen het waterleidingbedrijf jubileerde dat bestond toen honderd jaardeden de Openbare Nutsbedrijven iets dergelijks. Toen ver schenen er twee fonteinen in de Lange Haven. Of het initiatief uiteindelijk leidt tot permanente lichtinstallaties, zoals die bijvoorbeeld in Amsterdam en Delft te zien zijn, durft Dingenouts niet te zeggen. „Na de Brandersleesten zal dit project ongetwijfeld worden geëvalueerd. Als blijkt dat er veel enthou siasme voor is en als de stroomrekening niet al te hoog is, heeft het college van B en W misschien reden om iets dergelijks te overwegen". Maasland Het gemeentebestuur van Maasland slaagt er niet in vacatures bij de dienst gemeentewer ken op te vullen. Maasland geldt voor ambtenaren wel als doorstroomgemeente. De laatste tijd kwamen veel banen vrij. Deze week vertrok waarnemend di recteur R. Dijkman, die net een jaartje in dienst was. Hij nam waar voor de zieke G. Timmerman. In diens plaats is voorlopig C. Hartman benoemd. De vacatures hebben nog niet geleid tot vertraging in allerlei werkzaamheden, aldus wethouder Piet Hou ten bos. De nieuwbouw voor een garage voor ge meentewerken en de reconstructie van het kruis puntbij de Oude Veilingen de Maassluiseweg waren tijdig voorbereid, 3, Schiedam De scoutinggroep Fransiscus-Lodewxjk krijgt 10.000 gulden uit het fonds van Jantje Beton. Dat geld wordtgebruikt om het huidige onderkomen van de groep te kunnen kopen. De collecte, die is be doeld om leef- en speelruimte voor het jeugdwerk fi nancieel te ondersteunen, heeft dit keer ruim 2,7 mil joen opgebracht. Schiedam De actie Zuinig Stoken is voor dit jaar de laatste fase ingegaan. De ONS is blij dat evenals' vorig jaar veel Schiedammers meededen aan de actie waarbij wekelijks het gasverbruik moest worden ge noteerd, Aan de hand van streefverbruiken kon men zien hoe (on)zuinig werd gestookt De ONS wijst de deelnemers aan de actie erop dat zij niet te snel tevreden moeten zijn met hun 'score'. Het afgelopen stookseizoen is volgens een berekening van de dienst ongeveer 10% warmer geweest dan normaal. Voor 20 mei moeten de meterkaarten binnen zijn. Dan wordt bekeken wie meedingen naar de hoofd prijs: een uitstapje in energiestad Schiedam. 'Zeventig jaar wonen en werken in Vlaardingen'. Onder dat motto komt de ras-Vlaardinger Dirk Had deman donderdag 28 april een verhandeling houden inde bovenzaal van Triangel. Speciaal voor de Histo rische Vereniging Vlaardingen komt Haddeman vertellen over zijn belevenissen in de Haringstad, van de voor-oorlogse crisistijd tot heden. Haddeman, een begenadigd spreker, is met name in Vlaardingse sportkringen geen onbekende. Jarenlang was hij voorzitter van Fortuna VI. Wat minder mensen weten is, dat Haddeman ook ac tief is als schilder. In de pauze kunnen bezoekers een 18-tal schilderijen van zijn hand bekijken, die allen het oude Vlaardingen als thema hebben. Afgebeeld op dia worden ze bovendien door de schilder zelf toe gelicht De avond in Triangel begint om 20 uur. Schiedam Hoofdbrandwacht C. Bieze wordt maandag 2 mei tijdens een receptie in het Stedelijk Museum in het zonnetje gezet. Hij is dan 25 jaar actief bij de gemeentebrandweer. De heer Bieze begon des tijds als vrijwilliger, maar kreeg als telefonistal gauw een aanstelling in beroepsdienst. In de loop der jaren ontpopte hij zich als een brand weerman die vrijwel overal inzetbaar was: als brand- bestrijder, technisch hulpverlener, duiker, centralist en chauffeur van bijzondere voertuigen. De receptie wordt tussen half vijd en half zeven gehouden. t'lm Hersenschimmen met Joop Admiraalen Marja Kok, filmzaal Harmonie, 20.30 uur. woensdag 27 april - jeugdtheater Elflog en de Toverberg, Passagetheater, p"'"rwyLvw 14.00 uur. -i-Ti-i—J optreden van zangkoor dinsdag 26 april OASE, dienstencentrum De thema-avond van de aJge- Woudhoek, 14.00 uur.- mene patióntenbeiangenver- enfglng. Koningshof, 20.00 uur. woensdag 27 april boekenbeurs van da streekmuziekschool, Ko ningshof, 13.30 uur. Swing '86 met jazz-virtuoos Tom de Klerk, Schuurkerk- theater. 20.30 uur. woensdag 27 april Meindert Stelling praat over de juridische aspecten van kernbewapening, het wees huls, 20.00 uur. door CHRIS WOERTS Maassluis Op de kansel in de Grote Kerk van Maassluis komt de kwajongen in Maarten Biesheuvel weer boven. „Dit heb ik nu altijd al eens willen 1 doen: preken op de kansel. Ik weet nog een leuk mopje". Ver der komt hij niet. Vrouw Eva grijpt kordaat In. „Maarten, dat kun je niet maken!" Eerst aar zelend, dan luid lachend, geeft 'Bies'gehoor aan de oproep van zijn vrouw, maar hij kan het niet nalaten om het grapje te vertellen. „Een dominee trekt rond 1900 ie dere week een voile kerk. Mensen stonden voor hem in de rij. Na zijn dood liet hij op zijn grafzerk de tekst plaatsen: hé, geen file voor mijn zerk als voor mijn kerk". De zo kenmerkende nasale stem van de schrijver weerkaatst in de kerk. Gelach klinktop. Maarten Biesheuvel is met vriend en collega-schrijver Maarten 't Hart op expeditie in Maassluis, Sa men met 40 prijswinnaars, die vra gen over Maarten *t Hart juist wis ten te beantwoorden, wordt een bezoek gebracht aan de Eerste Stad aan de Waterweg. Maassluis is de geboorteplaats van Maarten 't Hart, het is de stad die zo'n centrale plaats inneemt in de romans van Nederlands meest gelezen schrij ver. Maarten 't Hart is best trots. In het Letterkundig Museum is momen teel een expositie ingericht over het werk en leven van de tegen woordig in Warmond wonende schrijver. „Ik had het gevoel al dood te moeten zijn. Want het komt niet 20 vaak voor dat een ten toonstelling wordt ingericht over iemand die nog leeft. Ik vind het wel een heel mooie expositie". Op weg naar Maassluis, in een luxe touringcar, laat Maarten 't Hart weten weinig op te hebben met de stad anno 1988. „Sombere gevoe lens overheersen", zegt hij met zijn zo typische stemgeluid, dat doet denken aan een koorknaap op leeftijd. „Er is zo verschrikkelijk weinig over van het oude Maas sluis, dat het pijn in je hart doet, Op 't Hoofd is heel veel kapot ge maakt. De Haven is ingrijpend veranderd, op het Schanseiland is een praehtige fabriek weggebro ken". De vooruitgang is niet aan de ere burger van Maassluis besteed. Zelfs als hij kennis neemt van het bouwplan voor het Schanseiland kan hem dat niet op andere ge dachten brengen. „Leuk, hoor, maar De Ploeg hoorde bij Maas sluis. De heerlijke lucht van meel, dat had niet verloren mogen In de bus waarschuwt hij alvast zijn reisgenoten: „Ik heb zeer veel tegenstanders in Maassluis. We mogen straks wel oppassen. Er zijn 3000 gereformeerden die nog steeds kwaad op mij zijn". Compli mentjes heeft hij voor buurge meente Maasland: „Een heel ver standige gemeente. Het stadsbe stuur heeft een hekel aan flats. Ge lukkig maar, zo heeft het dorp haar oorspronkelijk aangezicht be houden". Dan komen de verhalen los over Maassluis, waar hij in 1944 in de Fatljnstraat het levenslicht zag. Zoon van de beheerder van de al gemene begraafplaats. Stammend uit een oud-gereformeerd nest. Daar vertelt hij ook over in zijn boeken. Niet altijd tot vreugde van de autochtone inwoners van de stad. Bij elke nieuwe uitgave van een roman over Maassluis ver schijnen er boze ingezonden brie ven in een plaatselijk weekblad. Maarten kan het echter niet laten. Hij vertelt over zijn grootvader, ei genaar ener kaashandel: „Een man met heel eigenaardige gewoonten. Op zijn 40e stopte hij met werken. De winkel liet hij verder over aan zijn vrouw en kinderen. Tot zijn 84e jaar heeft hij zich alleen bezig gehouden met dammen en het driftig met de wandelstok enteren van dames. Zc kwam hij steeds in moeilijkheden". J Verrassing i Maarten Biesheuvel voegt zich met vrouw Eva op weg naar Maassluis bij de groep. Een welkome verras- sing. Maarten en Maarten. Een duo dat vrijwel onafscheidelijk is. Vrienden voor het leven. „Onze grootvaders waren ook vrienden van elkaar", diept Maarten Bies heuvel uitzijn gedachten op. Maarten 't Hart werkt momenteel in alle rust aan zijn nieuwste ro man: Be stesle helling. Een boek, hoe kan het anders, over Maas sluis. „Het verschil tussen wonen bovenaan de dijk en onderaan de dijk in Maassluis zal centraal staan. Onderaan de dijk woonden de arme sloebers van Maassluis. Bo venaan zetelden de wat beter gesi tueerden, want rijk was niemand in Maassluis. „Ik had zeker boven aan de dijk gewoond", laat Maar ten Biesheuvel direct weten. Hij stamt van een voorname familie van rijke hereboeren, burgemees ters. Maarten 't Hart woonde in de Patijnstraat onderaan de dijk. Zijn familie had het niet breed. De algemene begraafplaats in Maassluis. Speelplaats van de jonge Maarten. „Ik kom niet graag op be- traafplaatsen", laat Maarten Bies- euvel direct weten. „Ik heb nog 'nooit het graf van mijn vader en moeder bezocht. Mijn vader was een prachtkerel, een beest van een man. Dat geeft verder niet. De ver schrikkelijke dingen stop je weg. Maarten 't Hart geeft op de algemene begraafplaats uitleg over het gebruik van het lijkhuïsje. Het goede blijft je bij. Ik heb wel iets van hem. Als ik voor het graf zou staan, zou ik dat niet kunnen verwerken". Staat dan stil bij de plaats waar de vader van Maarten "t Hart begra ven ligt. Een stukje groen, meer is niet. Het graf is enkele jaren gele den geëgaliseerd, Maarten 't Hart zoekt. „Er is veel veranderd", zegt hij dan, Tcch neemt het graf een speciale plaats in in zijn leven. „Ik bezocht altijd het graf van meisje Veltenaar. Op de steen stond een prachtige tekst. Zelf wil ik er niet begraven worden. In vergelijking met mijn jeugd zijn er teveel wijzi gingen aangebracht". Lopend over de begraafplaats zegt Maarten Biesheuvel. „In mijn jeugd kwam ik vaak in Maassluis. Mijn vader is er immers geboren". Bies zag het levenslicht in Schie dam-Kethel. Hij woonde jaren in de Jeneverstad, maar heeft nooit de drang gevoeld om, zoals Maar ten 't Hart wel doet, over zijn ge boorteplaats te schrijven. „Ik vind het een beetje kinderachtig. Men sen hebben het me al veel ge vraagd: jó, schrijf nu eens iets over Schiedam, maar dat doe ik niet. Wel ben ik van plan om de verha len die ik in het verleden heb ge schreven voor de Haagsehe Cou rant en het Rotterdams Nieuws blad te herschrijven en te bunde len. Er zitten enkele zeer leuke en nog steeds goed bruikhare verha len bij". Op naar de Grote Kerk, Maarten 't Hart speelt op het Garrelsorgel. Bies zingt („volgens de oude berij ming"} op wonderschone wijze twee psalmen: Hijgend Herten De Steen. Met open armen wordt de schrij ver ontvangen, „Waarom niet?" vraagt iemand van het kerkbe stuur. „Gekscherend zeggen wij wel eens: Bij de herdenking van 150e verjaardag van Abraham Kuyper werd het woord gevoerd door een rooms-kathoiïeke minis ter-president. Nu is de verloren zoon binnen. Dat moet toch kun nen". Koster De Koeier geeft uitleg over de kerk. trots toonbeeld van een stukje werk uit lang vervlogen tij den. „Dat noemden wij", zegt hij, wijzend op de ruimte onder de kansel, „altijd de boksring". Maar ten 't Hart spitst de oren. „Dat wist ik niet. Kan ik dus mooi even in mijn nieuwe boek verwerken". Openbaring De wandeling door het oude cen trum van Maassluis is voor velen een openbaring. Eerst stopt Maar ten 't Hart bij de Monsterse Sluis. „Hier is de bemanning die heeft overwinterd op Nova Zembla van boord gegaan. Na al de ontberin gen in de poolcirkel zijn ze opge pikt door een schip en heel ano niem in Maassluis aan wal ge gaan". Dan via de Wip naar de Markt, na tuurlijk wordt de Patijnstraat aan gedaan, waarna hij stevig de pas erin zet naar 't Hoofd. „Ik vind het enig", zegt de Vlaardingse me vrouw A.M. Spruijt, „Ik ben hele maal geen prijswinnaar, maar heb me spontaan bij de groep aangeslo ten,Ik ben geboren aan deFenaco- liuslaan, heb er maar een jaartje gewoond maar toch, ik heb Maar ten 't Hart altijd gevolgd. En Mir jam en Peter de Vnes, eveneens af-} komstig uit Vlaardingen: „Het is bij Maarten 't Hart allemaal zeer herkenbaar. Je kent de plekjes uit zijn boeken, dat herkenbare maakt het extra leuk". SchiedamJerry Visser heeft be dankt als lid van Hermes DVS. Na dat de geblokte verdediger twee weken geleden door trainer Hans Kostense voor de uitwedstrijd te gen Blauw Zwart was gepasseerd, besloot hij definitief de handdoek te gooien. Visser (28) zal in de loop van deze week officieel overschrij ving aanvragen naar de Rotter damse tweede klasser CW, waar hij tot het einde van het seizoen ook zijn conditie op peil wil hou den. Ook Peter Burger komt dit seizoen niet meer voor Hermes DVS uit. Het besluit van Kostense om Vis ser buiten de basis te houden, vormde de druppel die de emmer deed overlopen. „Een rampen jaar", noemt hij de voorbije maan den. „De sfeer onder de jongens en de vrouwen was ook al niet meer zo fijn. Dat ik af en toe niet werd opgesteld, daar maak ik geen punt van, maar er gebeurden te' veel dingen achter m'n rug. Ik heb het bestuur een net briefje gestuurd, waarin ik m'n lidmaatschap opzeg, maar ik heb nog geen telefoontje gehad- Heb ik me daar twintig jaar voor uitgesloofd?" Het stoort Visser vooral dat hij als reserve-aanvoerder achter Ad Bijl plotsklaps niet meer werd betrok ken bij een aantal zaken. „Normaal gesproken hield ik me met de jon ge knapen bezig", aldus Visser. „Ik voelde al iets toen er op een don derdagavond na detraining ineens zes andere jongens werden binnen geroepen". het KomemJ utockoei- ntot duurder dan nodig ia. v oude cv-Kele) Een nieuwe energiezuinige cv- ketel la een verstandige lnves- iBring, die snel is terugver diend. Kom eens langs en vraag vrij blijvend prijsopgave. WIJ zijn leverancier van alle merken cv-ketete. met en zon der warm water, radiatoren, complete bouwpakketten en alle hulpmaterialen, tegen pdj- n waar Je warm voor looptl GOOI DE REM OP UW GASMETER!!! Saunter Duval A» CKJLM3 Öeskundfg advies, gratis berskentog, 2 jaar garastfe.j^ ■■aftnuJjBl Gustowag SS Röttërtlam - Tefv 0+4738899 door DONALD BAX Schiedam Voor Hermes DVS gaat het spel na gisteravond pas echt op de wagen. De Schiedam se zaal voetballers, die met over macht (negen punten voor sprong en slechts twee nederla gen) de titel grepen in de hoofd klasse A, plaatsten voor eigen publiek voorzichtig een deel van de kroon op het werk door GLZ in de strijd om de RVB-ti tel (Gouden Plak) met 4-2 terug te wijzen. De formatie van coach A ad van der Voort, contractspeler in de pe riode dat Hermes DVS nog betaald voetbal speelde, heeft veertig pro cent kans op deelneming aan de volgend seizoen in te voeren lan delijke competitie. Hermes DVS trekt nu Zuid-Holland in om in een halve competitie met de kampioe nen van de afdelingen Den Haag, Dordrecht, Leiden en Gouda een van de twee beschikbare p op te eisen. Tegen het vooral op fysieke kracht steunende GLZ speelde Hermes DVS hetslim, koel en zakelijk; zo'n beetje op de manier die Zwaluwen op het veld hanteert. Compact ver dedigend, wat op een klein veld so wieso al heel wat eenvoudiger is, de tegenstander voor zich hou dend, om er vervolgens bij bal winst via individuele aktïes van met name Hans de Roos en Fred Langhorst pijlsnel uit te komen. Het voor het merendeel uit SMV'ers bestaande GLZ mocht derhalve het initiatief hebben van Hermes DVS. Al snel werd duide lijk dat de Rotterdammers hetdoor de Ivïc-denkbeelden van Hermes DVS uitsluitend van afstandscho ten moest hebben. De Schiedamse doelman Aad Barto op het veld in de spits bij GSSwerd echter zelden serieus getest, zo minimaal was de inventiviteit aan GLZ-zij- de. Hans 'Coentje' de Roos brak de ban voor Hermes DVS. Met z'n zwakke rechter voet, nadat hij zich eerst met een gepatenteerde passeerbe- werging had vrijgespeeld, punter de De Roos 1-0 in de verste hoek. Nog voor rust werd de marge uit gebreid tot drie doelpunten. Aan voerder Ed Smith rondde voor een Vlaardingen De 42e Haven loop van A V Fortuna heeft za terdag (Koninginnedag) door de werkzaamheden aan de Zuide lijke Ha ven brug een ander par cours, dat ondanks de benaming van deze prestatielopen niet meer rond de haven zal voeren. De door de politie verkeersvrij gemaakte route leidt nu van de Schiedamseweg (start), over Hoflaan, Hofsingel, Binnensin gel en Verploegh Chassé Plein terug naar de Schiedamseweg (finish). Het parcours heeft een lengte van 1.275meter. Het programma luidt13.00 uur jeugdprestatieloop over één ron de; 13.30 uur wedstrijdloop KNAU heren seniorenvetera nen over vijf ronden (6.375 me ter) en dames senioren/vetera nen over drie ronden (3.825 me ter); 14.15 uur prestatielopen voor iedereen over twee, drie of vier ronden naar keuze. Inschrijving is zaterdag mogelijk vanaf 12.00 uur in de evenemen tenhal De Oude Lijnbaan, waar tevens kleed- en douchegelegen heid is. Het inschrijfgeld voor de prestatielopen bedraagt 3,50gul den; dejeughd betaalt een gul den minder. Voor wedstrijdlo pers is er na-inschrijving moge lijk op de dag van de loop tegen betaling van 5gulden. leeg doel een door De Roos en Hans Meijer perfect opgezette aanval af en opnieuw De Koos schoof na een dubbele een-twee met Langhorst nummer drie binnen. GLZ raakte enigszinsd geïrriteerd door de technische overmacht van Her mes DVS, maar scheidsrechter Wim Schewe (tevens vorig seizoen uitgeroepen tot cricket-umpire van het jaar) hield de touwtjes zeer kort. Af en toe tegen de zin van de Schiedammers in, maar die strak ke arbitrage was de enige moge lijkheid om het duel niet te laten escaleren. Temeer daar de bekerfi nale tussen GLZ en De Rozet een week eerder niet had uitgeblonken in sportiviteit Met Hans Meijer op het strafbankje bracht GLZ via Manfred Breugel iets van de spanning terug. Maar toen bij de Rotterdammers Hans van Leeuwen twee minuten z'n zonden mocht overdenken, maak te Meijer er 4-1 van. Het laatste woord was aan GLZ, dat Marcel van de Broek uit een pass van broer Ger nog 4-2 zag scoren. Dat GLZ na afloop Schewe verbaal aan de schandpaal nagelde, getuigde in geen geval van een juist gevoel voor de werkelijkheid. Het kampioensteam van Hermes DVS. Staanmd v.l.n.r. Otto ter Plegt, Ed Smith, Hans Meijer, Hans ae Roos, John van der Toorn, Aad Bar to, Peter Bekhoven, Fred Langhorst en Paul de Roos. Geknield coach Aad van der Voort (links) en grens rechter Robin ter Plegt. Schiedam Hermes DVS be gint de strijd om plaatsing in de landelijke competitie maandag 16 mei met een thuiswedstrijd tegen FC Gro- vo (afdeling Gouda). Woens dag 18 mei spelen de Schie dammers in Katwijk Klein- duin) tegen Van der Plas (af deling Leiden) en woensdag 25 mei in Dordrecht <Wiel- wijk.) tegen Rovedo (afdeling Dordrecht). Maandag 30 mei ontvangen de Schiedammers HMSH (afdeling Den Haag). Dit duel wordt waarschijn lijk in de finale-avond van het Schiedams zaalvoetbal kampioenschap opgenomen, VDL recipieert Maassluis -De Maassluise voet balvereniging VDL bestaat bin nenkort zeventig jaar. Ter gele genheid van dit jubileum geeft het bestuur vrijdag 6 mei tussen 19.30 en 21.30 in het clubgebouw aan de Sportlaan een receptie. Mondt treedt at Vlaardingen Piet Mondt, competitieleider van het bil- jartdistrict Nieuwe Waterweg Noord, treedt aan het einde van dit seizoen af. Mondt beëindigt zijn werkzaamheden met de or ganisatie van de gewestelijke te amkampioenschappen. De Griffioen boos Vlaardingen In het Vlaar dingse De Griffioen worden vol gend seizoen geen biljartfinales meer gehouden. De exploitant heeft hiertoe besloten, omdat het bestuur van het biljartdistrict zich niet aan de verplichtingen houdt Strafschoppen DHS Schiedam DHS houdt van avond vanaf 19.00 uur het jaar lijkse strafsehoppentoernooi voor de Schiedamse jeugd. De onder vuur te nemen keepers zijn de Spartan Ed de Goeij en Jan Willem van Ede van FC Utrecht Vlaardingen De waterpo- lo'ers van Viking*60 hebben de derde ronde van de bekerstrijd bereikt. Vrijdagavond 6 mei spe len de Vlaardingers om 21,15 uur in het 'eigen' Kolpabad tegen het sterke Poseidon uit Ridderkerk. VlaardingenJack den Herder komt dit seizoen niet meer in ak- tie De doelman van Fortuna 'VI die tegen CW werd wegge stuurd, is voor vier wedstrijden geschorst. Den Herder mist ook de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen. Cats naar Pollux Vlaardingen De standaard teams van de Vlaardingse hoc- keyvereniging Pollux krijgen volgend seizoen elk een nieuwe trainer-coach. Feike Cats neemt de heren onder zijn hoedeen Lu cas Adriaansens de dames. Trai ner Evergreen Maassluis De hockeyers van Evergreen staan volgend jaar onder een tweehoofdige techni sche leiding. De Maassluizers krijgen in Eelco van der Meulen (speler HDM) een technische trainer, terwijl John Beijer aan blijft als coach.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2