Kraakactie bezorgt Gusto nieuwe leden Dulfer waakt voor optimisme WHTERWIG 15 Foute wandeling door Maassluis SPORT Terraswoningen in trek Vijf voetballen Ateliers 13 Nieuw asfalt in Zuid Gelijke behandeling Spreekuur gewijzigd Emailleerkunst Bad Groenoord open Graffiti workshop Zuid op kamp Muziekkorps blijft voorlopig 'kamperen' aan Warande Excelsior niet om aan te zien Kotterdams ivieuwsDlad vrijdag 6 mei 1986 Schiedam In Woudhoek-Noord is deze week een officieel begin gemaakt met de bouw van 50 terra sappartementen aan de Scheepvaartweg. Voor dit project van het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten bracht Chris Zijdeveld, wethouder voor stads ontwikkeling, de eerste betonnen vloer op zijn plaats. De prijzen van de appartementen varieren van 166.000 tot 196.000 gulden, Volgens het Bouwfonds zijn de huizen zeer in trek. Ongeveer de helft van de woningen is reeds verkocht Vlaardingen De collecte voor het nationaal fonds sport gehandicapten heeft in Vlaardingen 6300 gul den opgebracht. De sportverenigingen, vooral de jeugdleden, zamelden het geld in. Voetbalvereni ging DVO '32 was koploper met een opbrengst van 1700 gulden. De raad voor sport en recreatie moest een prijs uitlo ven om de verenigingen, die aanvankelijk weinig animo toonden, tot deelname aan de collecte te be wegen. De vereniging die het meeste geld ophaalde zou sport materialen ter waarde van 250 gulden krij gen. Dat hielp. D.A. van der Snoek, vice-voorzitter van de raad voor sport en recreatie, overhandigde de prijs woensdagmiddag in de kantine van DVO '32 aan de Marathonweg. De vereniging kreeg vijf voetballen. Van de opbrengst van de collecte gaat 945 gulden rechtstreeks naar de gehandicaptensportvereniging De Ooievaars. De rest van het geld wordt afgedra gen aan het nationaal fonds sport gehandicapten. Schiedam De dertiende editie van de tentoonstel ling Schïedamse ateliers is vanaf woensdag te zien in het Stedelijk Museum. Wethouder Luub Hal kamp opent de expositie, die tot 12 juni loopt en in eerste instantie werk van drie Schiedamse kunste naars laat zien. Gerard Batelaan is met schilderijen, grafiek, teke ningen en keramiek aanwezig. Gemengde techniek en eveneens grafiek zijn de disciplines waarmee Ria Klop naar het Stedelijk komt Michel Snoep laat schilderijen en sculptures zien. Op een later moment {27 mei) voegt Theo Wiegman zich bij dit trio. Van zijn hand worden schilderijen, tekeningen en monotypes geëxposeerd. In het Stedelijk is verder tot 24 mei nog de tentoon stelling 'Wit-Zwart-Apart1 over rassendiscriminatie en apartheid te zien. Er wordt onder andere werk getoond van Gavin Jantjes (zeefdrukken) en Geor ge Hallet (foto's). Beide kunstenaars leven in bal lingschap. De Vlaardingse beeldend kunstenaar Jan van Ree ven maakte speciaal voor deze expositie een aantal pasteltekeningen. De expositie kwam tot stand in samenwerking met de Anne Frank Stichting, het Nederlands Centrum voor Buitenlanders en galerie Aschenbach in Am sterdam. Schiedam De Nieuwe Maasstraat tussen de Lek straat en het Rozenburgerplein in Scbiedam-Zuid is waarschijnlijk tot vlak voor de bouwvakvakantie afgesloten voor verkeer. Dat is nodig vanwege asfal tering en herbestrating. Het verkeer wordt aan de hand van oranje omleidingsborden via een andere route geleid. Vlaardingen Dr.J,T. van den Berg, Tweede ka merlid voor de SGP, zal deo volente maandagavond in de grote zaal van de Bethelkerk spreken over de wet gelijke behandeling. Hij is daartoe uitgenodigd door de kiesvereniging van de staatkundig gerefor meerden, Pro Patria. Na de pauze, als Van den Berg zijn referaat heeft ge houden leidt het raadslid Rien Lensvelt een discus sie. De bijeenkomst in de kerk aan de Burgemeester Verkadesingel begint om kwart voor acht. Schiedam Het buro voor rechtshulp wijzigt per 6 juni de spreekuurtijden. Vanaf die datum kan men op de volgende tijden in het pand aan de Hoogstraat 198 terecht maandag van 14.00 tot 16.00 uur, don derdag eveneens en dan is een Turkse tolk aanwezig en dinsdagavond van 17.00 tot 19.00 uur na telefoni sche afspraak. Tot 6 juni geldt het oude schema waarbij de tijden van ae spreekuren op dinsdag en donderdag zijn omgewisseld. Vlaardingen In zijn etalïer aan de Rijkstraat laat de Vlaardingse kunstenaar Erie Hulsman de ko mende maand wat staaltjes van emailleerkunst zien. Hulsman exposeert werk van de Haagse emailleur John Eek. Schiedam Zwembad Groenoord gaat zaterdag open. De eerste dag van het nieuwe zwemseizoen dat op 3 september voor Groenoord afloopt, lijkt voorde zwemlustïgen veel fraai zomerweer in petto te hebben. Dat belooft althans het KNMI. Vanaf twaalf uur worden tot vijf uur langebaan wedstrij den gehouden door zwemvereniging de Water vrienden. Zondag biedt Groenoord de bezoekers tussen tussen tien en twaalf 's morgens gratis koffie aan: Aansluitend wordt een disco-festijn gehouden waaraan Martin Green medewerking verleent De jonge bezoekers krijgen zondag bovendien een gra tisluchtballon. Schiedam Kluphuis Oost in Schiedam begint 17 mei een graffiti workshop voor 12 tot 16-jarigen. De workshop duurt vijf weken. De uiteindelijke bedoe ling is dat de cursisten hun eigen graffiti werkstuk van 2 x 1,5 meter maken. De workshop wordt elke dinsdagavond van zeven tot half negen gehouden. Voor meer informatie kan worden gebeld met Klup Oost, telefoon 4735435. Schiedam Het zomerkamp van Klubhuis-Zuid wordt dit jaar in het Noordbrabantse Bergeyk ge houden. De kinderen van 6 tot 12 jaar die meegaan worden daar gehuisvest in het kamphuis De Negen de Zalighey t. Met een knipoog naar de Olympische Spelen heeft de kampweek, die van 9 tot 16 juli wordt gehouden, de naam Zwoel 1988 meegekregen. Voor inlichtingen kan men terecht bij het Kluphuis, telefoon 4267247. zatndag 7 mei Gravin Aleldafeesten met' diverse attracties waaronder de Gravin Aieldaioop over 2, 5, 10 of 15 kilometer. curiosa- en rommelmarkt georganiseerd door het Schiedams Mannenkoor Orp heus, Hoogstraat, 10.00 uur. Stadstheater Dam Borrekat uit Bitzen (België) speelt De nacht van da 16de Januari, Passagetheater, 20.00 uur. zondag 8 mal koffieconcert van het Hol lands Kamerorkest, Passage theater, 14.00 uur. catardag 7 mai concert van de Rotterdam se rockband Stand By, kof fiebar Hö Jóh, 20.30 uur. film Robin Hood, zaal Mid- delhuyse (10.30 uur). Triangel {13,30 uur) en Leger des Hells (14.30 uur). film Robocop van Paul Ver hoeven. Triangel. 18.30 en zatardag 7 mal kadomarkt in de binnen stad. historische wandeling door de binnenstad met VVV be geleiding, vanaf gemeente museum, 14.00 tot 16.00 uur. drumband, majoretten en twi rif est! val, wethouder Smit hal. open dag van de kunstuit leen in ver band met nieuwe werken, gemeentemuseum, 14.00 tot 17.00 uur. orgelconcert Jan van WöS- tenbrugge, Grote Kerk, 20.15 uur. door PETER DE LANGE Schiedam In de ge kraakte school aan de Wa rande heerst een bijna huiselijke gezelligheid. In de vensterbank staat een vaas met bloemen, op tafel liggen stapels tijdschrif ten. De percolator prut telt, het butagaskacheltje maakt een suizend geluid. Over de afgesloten cv hangen theedoeken te 'drogen'. Remco Bierman rookt een shagje en bla dert in een oud nummer van Privé, terwijl Ton Jansen koffiekopjes klaarzet. Niets doet ver moeden dat de leiding van de kraakactie, het tam boer-, trompetter- en ma jorettekorps Gusto, al twee weken onder hoog spanning leeft. Remco en Ton zijn twee van de GuSto-leden, die bij toerbeurt de wacht houden. De eerste dagen na de bezettingsactie op 22 april bi vakkeerde vrijwel de complete vereniging dag en nacht in het pand. Dat was niet vol te houden, de mannen moesten tenslotte naar hun werk en met Koninginnedag en de drukke meidagen voor de deur wachtte Gusto ook nog een hele serie optredens. Kraakactie of niet, the show must go on. De onzekerheid, of de gemeente de school wel voorgoed aan het korps wil afstaan, is zenuwslopend. Gus to is dan ook blij met de steun van de bewonersverenigingen van Schiedam-Zuid en -West; zij heb ben meer deskundigheid in huis om met de gemeente te onderhan delen. „Daardoor Is de rust weer een beetje teruggekeerd", aldus Pleuni Altorf, de echtgenote van ome Joop Altorf, voorzitter van Gusto. Desondanks laat de bezet ting haar geen moment los. „Tel kens weer zegt iemand stomver baasd: kraken, dat is toch niks voor jullie? Zelf kon ik mijn ogen ook nauwelijks geloven toen ik foto's in de krant zag van enze bestuurs leden, die in hun goeie goed met een stropdas om de deur openbra ken". Toch staat de hele muzikale ach terban uit de Gorzen nog als één man achter dit illegale optreden van hun vereniging. Het stinkende en verpauperde repetitielokaal aan de Maasdijk blijven gebruiken was geen doen. En wat moetje an ders dan kraken, als de gemeente plotseling een schoolgebouw in de Zalmstraat, waar je al lang een oogje op hebt, plotseling aan vijf kunstenaars 'weggeeft'? In het al ternatief van wethouder Luub Hafkamp, een klaslokaal in een school in Groenoord, zag niemand brood. Gusto hoort in de Gorzen thuis, de leden zouden er bij een verhuizing naar Schiedam-Noord massaal de brui aan geven. „Net zoals SVV een zware klap kreeg, toen die voetbalclub vanuit het Sterrebos naar Harga verhuisde", zegt Ton Jansen. Stofzuigen Ton en Remco hebben wel schik in het 'kamperen' aan de Warande. Ze lezen wat, draaien muziek op Remco's walkman. Of ze gooien pijltjes op het dartbord, of spelen een partijtje biljart. Met verreweg de meeste buren, kunnen ze het prima vinden. Omdat de gemeente alle leidingen heeft afgesneden, Ton Jansen en Remco Bierman bewaken namens tamboer-, trompetter- en majorettekorps Gusto de gekraakte school aan de Warande. Ze brengen hun tijd zoek met lezen en muziek luisteren. halen ze bij een buurman water in een melkbus. Wordt er gerepe teerd, dan komt de halve Warande luisteren. Zo nu en dan krijgen de bezetters ook bezoek van voorbij gangers, die aangelokt worden door de spandoeken op de gevel. Een paar dagen geleden stond er een anonieme sympathisant met een smakelijke taart op de stoep. De bezetting, ook bedoeld om de kostbare.instrumenten en unifor men te bewaken, zal in elk geval nog tot 17 mei duren, zegt Pleuni Altorf vastberaden. Op die dag be legt de gemeente een commissie vergadering om de toestand te be spreken. Gusto verwacht dat die vergadering beslissend zal zijn voor de huisvesting van het mu ziekkorps. Komende maandag praat het bestuur met de twee be wonersverenigingen. Hoe de kan sen liggen, durft Hugo Elshof van de bewonersvereniging in West niet te zeggen. Wel heeft deBVSW het gemeentebestuur per brief ge vraagd het gekraakte pand aan de muziekvereniging af te staan, en ook is van D66 een solidariteitsver klaring ontvangen. Zolang de politiek geen besluit neemt, blijven de activiteiten aan de Warande beperkt tot stofzuigen en dweilen. „Meer kun je niet doen", zegt Ton Jansen. „Aan op knappen gaan we pas denken, als we zeker weten dat we hier mogen blijven. We gaan niet al onze spaarcenten in dit pand steken, als we de kans lopen dat we er over twee jaar weer uit moeten". Dat schoonmaakwerk, dat een aardige afleiding betekent voor de wacht- ploegen, is overigens hard nodig. De krakers troffen een enorme rommel aan in de school. Remco: „Bij de repetities zitje gewoon stof te happen". Toch is de nieuwe ruimte een hele verbetering vergeleken bij het re petitielokaal aan de Maasdijk. Daar hingen zulke muffe luchtjes dat aspirant-leden, die een kijkje waren komen nemen, thuis te ho ren kregen dat ze zo stonken. Dat was niet erg bevorderlijk voor de ledenwerving. Een kraakactie blijkt wat dat aangaat veel doel treffender. Volgens Pleini Altorf heeft Gusto er sinds 22 april ver schillende leden biigekregen: „Die mensen zeggen: dat is een hechte club, daar wil ik welbij horen!". De Nieuwstraat anno 1928. Ook toen nam de straat een centrale plaats in Maassluis in. De foto komt voor in het boek van Elisabeth Kap-Favié. door CHRIS WOERTS Maassluis Op de foto's valt niets af te dingen. Die zijn prachtig, ge ven een goed beeld van het oude Maassluis. Maar waar het de tek sten aangaat, daar schiet Elisabeth Kap-Favié in het boek Oud Maas sluis in beeld op vele fronten te kort. Knullig geschreven tekstjes vol fouten. En dat voor een boek dat in de winkel 53 gulden kost Voordat geld mag je als consument kwali teit verwachten. De Belgische uit gever had het boek beter in een wat minder luxe jasje kunnen ste ken. Het zo bespaarde geld had hij dan kunnen investeren in een cor rector. Een paar voorbeelden: op pagina 94 van het boek spreekt Eiisbeth Kap over 'een klas met juigende kinderen'. Daar kunnen wij niet over juichen. En wat te denken van een tekst op pagina 80: 'toen ze verhuist waren*. Storend zijn ook de ingewikkelde zinsconstructies. Te lang, teveel komma's, die ook nog eens op ver keerde plaatsen in de zin worden gehruikt. Een voorbeeld dat terug te vinden is op pagina 86: Ter hoog te van de Poortershaven, wejrd de 'IJsselmonde' in 1927, aangevaren door 's.s. Ellerdale', de 'IJsselmon de werd ter hoogte van de machi nekamer, aan bakboord getroffen, een groot gat onder de waterlijn ontstond, de machinekamer liep snel vol, de deklast (cokes), begon te rollen, het schip helde sterk naar bakboord en sloeg om, nog voor de reddingsboten uitgezet konden worden. Met dit soort kromme zinnen is het boek doorspekt Het is een soort astma-Nederlands, nog erger dan de stijl van tante Betje! Ook de schrijfwijze van sommige woorden is om te huilen. Terugke rend (terugkerend), leegwaren (leeg waxen), n.m.l. (namelijk, nl.), electrice tram (elektrische tram), interrieur (interieur), gedaante verwisseling (gedaanteverwisse ling). Voor de echte Maassluizers is het best een lezenswaardig boek. Al 500 boeken zijn verkocht De totale oplage telt 1500 exemplaren. ^Elisabeth Kap-Favié heeft inder daad een indrukwekkende coliec- 'tie aan oude prentbriefkaarten verzameld. Prentjes van het dage lijks leven in Maassluis, afgewis seld met fraaie doorkijkjes. Her kenbare situaties, die velen zullen aanspreken. Maar of de kopers van het boek zitten te wachten op fri vole teksten als: Wat te zeggen van deze moedertjes in de dertiger ja ren met hun wagens boven aan de Wip? of de vooruitgang wü ook wat is nog maar zeer de vraag. Een te duur boek, dat niet aan de hoge verwachtingen voldoet. Maassluis heeft recht op een betere geschied schrijving. door DONALD BAX Maassluis Zij die het gedach- tenpatroon van Eric Gudde ook maar een klein beetje kunnen doorgronden, weten dat hij niets, maar dan ook helemaal niets ca deau doet. Zelfs als slechts een gevulde koek de inzet is, ver wacht, neen eist de trainer van Excelsior Maassluis dat zijn ploeg tot het uiterste gaat Tegen degradatiekandidaat DSVP bleef van deze stelling bar wei nig overeind. Goed, Excelsior won met 2-0 van de zieltogende formatie uit Pijnacker, maar daarmee hield dan ook alles op. In wezen was,de weerstand van DSVP het beste te vergelijken met de al eerder gememoreerde gevulde koek. Aan niets was te merken dat de equipe van Joop Korevaar voor een van z'n laat ste kansen naar Maassluis was gekomen. Jan Kuyt (onder meer ex-SVV en volgend jaar Zwart Wit'28) Het met zijn linker voet regelmatig striemende diepte- passes vertrekken, maar de voortzetting door zijn medespe lers stuurde op louter onbegrip aan. Bovendien leken de bezoe kers er weinig zin in te hebben om met meer dan gemiddelde inzet de persoonlijke duels aan te gaan. Ook Excelsior vond het allemaal wel best en omdatde Rotterdam se arbiter Jan Heil netiets tè pre ventief floot, zakte het niveau naar de benaming 'onaanvaard baar'. Een door Gert-Jan Bunt ongecontroleerd afgewerkte voorzet van de wèl ijverige Ro bert de .Reus en afstandschoten van 'd^paitol' Ron van Straten en opmeuwBunt waren de enige wapenfeiten van de thuisclub voor rust. „Beide ploegen speel den alleen maar in het verlengde van de strafschopgebieden", al dus Gudde. „Zowel Excelsior als DSVP sloeg de vleugels volledig over. Vooral daarover heb ik in de rust het een en ander gezegd". Toch ging het na de hervatting, waarin Nico Bakker (een ordi naire, veel balverlies lijdende zwoeger, notaben spelend met het nummer 14) opdraafde voor de onzichtbare Werner van der Lely, niet veel beter met Excel sior. De beste kans was zelfs voor DSVP, maar de indrukwekken de solo van Albert van Dussen eindigde voorlangs. Dat Excel sior in de laatste tien minuten via de rechtervleugel de beslis- singforceerde, onderstreepte het gelijk van Gudde. Eerst kwam Cor van Hoeven eindelijk langs Leo Post (kopbal Robert de Reus, 1-0) en luttele minuten later knikte Wim Put een voorzet van de op karakter naar de achterlijn doorgestoten Van Straten achter de toekomstige SFC-doelman John Marrevee(2-0). door MARTIN VEHMEULEN Schiedam Natuurlijk hoopt Erik Dulfér dat het cricketseizoen, dat zondag van start gaat, voor Excel- sior'20 een zelfde einde kent als in de zomer van 1986. Toen immers bezette de Schiedamse cricketfor matie aan het eind van de competitie gezamenlijk met Quick Haag de eerste plaats, waarna een beslis singswedstrijd de inwo ners van de residentie tot kampioen bestempelde. De 27-jarige captain van Exceisior'20 waakt voor voorbarig optimisme. „Als we bij de eerste vijf eindigen, ben ik redelijk tevreden", stelt de international. „Een topteam moet minsten beschikken over drie Ne derlandse klasse-spelers. De bui tenlandse inbreng moet niet te groot zijn. Eric Gouka en Carl Sehewe bijvoorbeeld hebben vorig seizoen goed gepresteerd, maar om zich te kunnen meten met de top moeten ze in plaats van 350 zeker 500 runs scoren. Pas als je echt drie toppers in je ploeg hebt, kun je je gaan richten op een positie bij de bovenste drie. Vandaar, dat ik geen hoge verwachtingen koester over de afloop van dit seizoen". „Bovendien was 1986 een absoluut topjaar. De beslissingswedstrijd te gen Quick deed egenlijk niet meer ter zake. Het seizoen kon niet meer stuk voor ons. We zouden ook te veel van het goede hebben gekre gen als we landskampioen waren geworden", meent Dulfer, die on langs met de selectie van het Ne derlandse team bijna drie weken door Nieuw-Zeeland toerde. Het nieuwe cricketseizoen Ex celsior begint zondag in Den Haag tegen HCC— heeft voor de Schie dammers een extra dimensie ge kregen door de promotie van stad genoot Hermes DVS. Voor het eerst in de historie ontmoeten bei de clubs elkaar in de hoofdklasse. En toevalligerwijze treffen de ploegen elkaar volgende week ook als ze in actie komen in de knock out competitie. Speciaal „De duels tegen Hermes", blikt Dulfer al vooruit, „zijn heel spe ciaal. Emotie. Veel publiek. Hoe wel ik denk, dat wij iets sterker zijn, durf ik met geen procent ze kerheid te zeggen, dat we die wed strijden in ons voordeel zullen be slissen. Aan de andere kant zijn het gewoon twee van de achttien com petitiewedstrijden. We moeten er nuchter naar toe werken". Als captain heeft Dulfer, in het da gelijks leven wis- en natuurkur.de- leraar op een school voordoven en slechthorenden, een belangrijke functie om dat te bewerkstelligen. i grote ver antwoordelijkheid. Besluit je te gaan batten of te gaan fielden na de toss? Moet je twee of drie spelers naar de boundary sturen? Je bent constant bezig, Veel spelers gaan minder presteren door hun taak als captain". „Zelf ben ik niet zo bang voor een teruggang in mijn spel. Maar ei- genHjfe kun je pas op de helft van het seizoen een oordeel vellen. Ik ben dit seizoen voor het eerst cap tain. Het viel wel te verwachten, dat de keus op mij zou vallen. Nu Garfield Charles niet naar Neder land komt, is het het meest logisch, dat ik, als één van de oudste en meest geroutineerde spelers van Excelsior, captain word Te weinig Natuurlijk heeft ook het gegeven dat Dulfer als enige speler van Ex celsior uitkomt voor het Neder landse team een rol gespeeld. „Ik ben nu vier jaar betrokken bij het nationale team. Ik heb echter naar mijn zin nog te weinig gespeeld. In Nieuw-Zeeland bijvoorbeeld heeft Job Werle van UD, die ik als slow- bowler als mijn concurrent moet beschouwen, de belangrijkste wed strijden gespeeld. Dat zit me niet zo lekker". Bij Excelsior'20 speelt Erik Dulfer Erik Dulfer In aktle als bowler. „Het viel te verwachten dat Ik als opvolger van Garfield Charles tot captain zou worden benoemd", zegt hij. in ieder geval altijd. Met Australiër Brian Brix op de plaats van Gar field Charles en de befaamde Westindiër Emmersan Trotman treedt Excelsior zondag aan tegen HCC. De enige ploeg, waartegen Excelsior vorig seizoen in de play offs, die overigens zijn afgeschaft, punten wist te behalen. Een vierde plaats was het gevolg. Een herha ling van die prestatie zou captain Erik Dulfer al tot tevredenheid stemmen... Loovens en Oschner Schiedam Voor SVV wegen de laatste loodjes zo zwaar, dat de Schiedammers de laatste weken haast niet vooruit te branden zijn. Zondag speelt SW thuis tegen de gedegen middenmoter Eindhoven. Trainer Sandor Popovics kan niet beschikken over Hans Loovens en Paul Oschner, die na hun tegen Helmond Sport opgelopen gele kaart zijn geschorst Vlasveld ontbreekt Schiedam In de lastige uitwed strijd tegen het laag geidasseerde VUC moet Hennes DVS het doen zonder 'linkspoot' Harrie Vlasveld (vakantie). Hans Eggellmeijer keert terug onder de lat terwijl Fred Langhorst voorin een vrije rol krijgt Dat gaat waarschijnlijk ten koste van Aad van Zijl. Zwaluwen compleet Vlaardingen Ruud van Dijk neemt morgen bij Zwaluwen VI de plaats in van Aad van der Vlist De Vlaardingse koploper begint op volle sterkte aan de beladen uit beurt tegen De Zwerver. „Er heer ste gisteravond een serene rust op de training", aldus Jan van der Hoek. „Je zou het D-Day kunnen noemen voor Zwaluwen", ver volgt de trainer, die Harry Boek- holt en Van der Vlist als verse wis sels heeft. Nieuwe kans HVO Vlaardingen HVO speelt dins dagavond thuis tegen DeHollandi- aan om de vierdeplaats in de halve finale van het Vlaardings kampi oenschap. De zaterdagclub troefde gisteravond Fortuna VI met 2-0 af dank zij doelpunten van Ed van Ze lm en Alewïjn Smal, Van Dam scoort Schiedam Ook DEZ was gister avond niet opgewassen tegen kam pioen Dilettant De allerminst in een feestroes verkerende Krimpe- naren versloegen De Rode Zon met 5-1 na een 3-0 voorsprong bij rust In deze aantrekkelijke en vooral sportieve wedstrijd rédde wie anders?Hennie van Dam de Schiedamse eer. Deling in Bijdorp Schiedam Gastheer Olympus Schiedam en WK deden gister avond in de 'Bijdorp-derby niets voor elkaar onder 1-i. In dit tref fen om het Schiedams kampioen schap werden de doelpunten ge maakt door Marcel Keijzer (WK) en Peter Greten (Olympus). In middels heeft ook de zaterdagtak van SVDPW zich teruggetrokken. PPSC verzwakt Schiedam Nu Jan 't Hoen eri Eric Kolmeyer zaterdag niet van de partij zijn, is PPSC-trainer Ar id Lobi nold Lobman n w de afloop van de thuiswedstrijd te gen 's-Gravenzandse SV. Lobman completeert zijn selectie met Peter van der Mijden en oud-gediende Leo Alders. „Maar met een beetje geluk zijn we zaterdag echt veilig', aldus Lobman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2