schiÈdamIe gouIan Hond en kat ziek na eten van rattenkruit Open dag recreatieschap voor herhaling vatbaar Ingekrompen Landjuweel behoeft véél publiek Oudgedienden CNV: 'Veel voor Schiedam betekend 'Van der Waal zorgt voor onrust bij NOB' ©^Koster Geduld politie beloond NIEUWE WATERWEG COUfiAN vttmRDt «WïOJdiöEfi Gif vermengd met gehakt Vrouw bijt agent Brandende houtstapel snel geblust Ary Koplaan spiegelglad vaas Vocale hoogstandjes op Vlaardingen on the Rocks Opvallende vraag naar wieldoppen VOORDELIG WINKELEN? KIJK INDE KRANT. Geldloopsters overvallen HTBIWiG ^egionale redactie. Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 EINSDAG 24 MET I® pagina t Schiedam Vier oudgedien den hebben zaterdagmiddag onder grote belangstelling af scheid genomen van hun be stuursfuncties binnen de plaatselijke afdeling van het CNV. Tijdens een afscheids receptie in de Christelïjk-So- ciale Belangen aan de Lange Haven werden zij door afde lingsvoorzitter Dick Gelder- blom in het zonnetje gezet. De heer J.Th. de Vaal was de laatste 25 jaar actief in de bestu renbond van het CNV, dat in Schiedam momenteel 1500 leden telt. Momenteel staat deze Chris telijke Besturenbond bekend als de CNV-afdeling Schiedam. De Vaal maakte zich altijd sterk voor de paraplu-functie in de bond: het coördineren, van de af zonderlijke afdelingen zoals de voedings- en industriebond en de ambtenarenbond. Ook de heer B.M. Koppenol werd zaterdag in het zonnetje gezet voor de diensten, die hij de overkoepelende bond in een lan ge reeks van jaren heeft bewe zen; 36 jaar geleden werd Kop pend, die heel zijn leven In de bouw werkte, lid van de exploi tatiecommissie Van het gebouw van de Christelijke Sociale Be langen, waar de Schiedamse vakbondsactiviteiten zijn gecon centreerd. De heer H.J. van Gameren was maar liefst 40 jaar secretaris van datzelfde CSB-gebouw. Alle heren konden zich nog wel her inneren hoe het gebouw destijds werd aangekocht: Via een drie- centsactie, waarbij leden in die tijd drie cent per maand bovenop de regulh betaalden. lere bondscontributie Afdelingsvoorzitter Diek Gel derblom roemde de gepensio neerde CNV'ers voor hun grote inzet gedurende een lange reeks van jaren. Niet alleen voor de bond, maar ook voor het welzijn van de stad Schiedam. „Deze mensen, die ons allen tot voor beeld dienen, waren nooit te be roerd om zitting te nemen in schoolbesturen, het bestuur van het ziekenfonds en de woning bouwvereniging. Op die manier hebben zij heel veel betekend voorde stad". Onder de goedgeluimde jubila rissen bevond zich zaterdag ook J. Verzijl, die afscheid nam als penningmeester/secretaris van de CNV-afdeling Schiedam. Net als de anderen werd hij al enkele jaren geleden voor zijn werk ge pensioneerd, Zo werkte Verzijl tot 1980 bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeen- g te Schiedam. Hoewel de heren 1? nu terugtreden uit hun bestuurs- functies, gaven ze zaterdag aan 2} nog niet van plan te zijn hun fe bondsactiviteiten eraan te ge--® ven- o Afscheid actieve CNV'ers. Annet Braad (met sik) overhandigde het programma van het Vlaardïngs Landiuw Fred van Lier. burgemeester Vlaardingen Het is heel belangrijk dat het Vlaardings Landjuweel op 4 juni veel pu bliek trekt, zei burgemeester Fred van Lier afgelopen vrij dag, toen hij het programma voor het 'creatieve stadsfeest' in handen kreeg. Gezien de krappe beurs van degemeen- te is het helemaal niet zeker, dat de organisatoren van het feest jaarlijks op subsidie kunnen rekenen. „Maar als er. veel publiek komt, dan zegt de politiek misschien: dat Landjuweel, daar kun nen wij niet meer omheen". De stichting Vlaardings Landju weel heeft er in elk geval van al les aan gedaan om meer mensen op de been te brengen dan. vorig jaar. De festiviteiten zijn niet meer, zoals vorig jaar, uitge smeerd over vier zaterdagen. En van het zoekplaatje voor het pu bliek, met optredens her en der in de binnenstad, is de stichting ook af gestapt. Het is dit jaar alle maal wat simpeler, het Landju weel wordt gehouden op 4 juni op de Markt, de Hoogstraat en het Liesveld. Voor de trappen van het stad huis staat al de narrenpaal, het symbool van het feest Maar de Vlaardingen Een 35-jarige vrouw heeft zaterdagavond een agent gebeten, die haar wilde meenemen naar het politiebu reau. De Vlaardingse automobiliste werd op de Holy weg aan gehouden, omdat zij zonder licht reed. Zij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. De vrouw verzette zich heftig tegen haar aanhouding en beet de politieagent in zijn arm. Zij werd ter ontnuchtering ingesloten. Tijdens het verhoor bleek, dat zij ook niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Vlaardingen Berichten in de media, als zou de Vlaardingse aannemer Henk van der Waal op het punt staan de afdeling ge bouwenbeheer van het Neder lands omroepproduktie bedrijf (NOB) in Hilversum over te ne men, zijn voorbarig en hebben onrust veroorzaakt bij debetrok ken medewerkers. Dat staat in Maassluis Ba een gesloopte boerderij aan de Kooilaan in Maassluis-West is gisteravond voor de tweede keer in een week brand uitgebroken. Onbeken den staken de vlam in een stapel afvalhout en noodzaakten de brandweer met veel materieel uit te rukken. Het vuurtje was echter snel geblust. De boerderij is al geruime tijd ontruimd. Vlaardingen Het wegdek van de Ary Koplaan moest vrijdaga vond worden schoon gespoten, nadat een lading flessen met vloeibare zeep van een vracht auto was gevallen. De lading was niet goed vastgezet De vloeibare zeep maakte het wegdek spiegel glad. De brandweer zette de spuit erop en gemeentewerken voerde de vernielde lading af. Het verkeer werd omgeleid over de Dr. Wiardï Beckmansingel. Tegen de chauffeur van de vrachtauto werd proces-verbaal opgemaakt een interne mededeling van de hoofddirectie van het NOB aan hetpersoneel- De hoofddirectie van het NOB heeft met verbazing kennis ge nomen van de uitlatingen van Henk van der Waal over de pri vatisering van de afdeling ge bouwenbeheer. De aannemer zei een paar weken al, dat de onder handelingen met de directie van het NOB in een afrondend stadi um verkeerden. Jeroen P. van Bruggen, mede-directeur van Van der Waal bv, bevestigde dat afgelopen zaterdag nog eens. Directeur J.W. Verbeek van het NOB vertelt een ander verhaaL „Wij zijn nog helemaal in het sta-, dïum van onderhandelen", zegt hij. „Van der Waal is één van de bedrijven waar wij mee praten, maar dat zit nog in de fase van wikken en wegen. Er is zelfs nog geen sprake van concept-con tracten - Oud-staatssecretaris drsJoop van der Reijden, laat zich in soortgelijke bewoordingen uit. „De heer Van der Waal is, laat ik het heel voorzichtig uitdrukken, op zijn zachtst gezegd voorbarig geweest Zijn bedrijf is nog niet uitverkoren. Andere bedrijven zijn minstens zulke serieuze kandidaten". De Vlaardingse aannemer zelf zegt dat het 'ondernemingsplan' gereed is. „Wij hebben intensie ve* besprekingen gevoerd en gaan op 10 juni praten met de hoofddirectie", aldus Van der Waal. „Vakbonden en onderne mingsraad hebben in principe het groene licht gegeven1'. Die woorden worden weerspro ken door Maarten van der Schaaf, de voorzitter van de OR van het NOB. „Dat is een voor barige uitspraak. Er is nog niets op schrift gesteld, wat de onder nemingsraad heeft bereikt De directie heeft ons ook nog geen advies gevraagd". uitreiking van het programma kon vrijdagmiddag niet bij die paal plaatsvinden, omdat daar juist een huwelijk werd voltrok ken. Dus week de groep-Annet Braad met haar straattoneel uit naar het pleintje voor de Grote Kerk. Daar beeldde zij het the ma van de feesten voor dit jaar uit: de tijd. Na een scene in lange gewaden trokken de acteurs overalls aan, en spoten zij de tekst 'Landjuweel 1988' op een groot bord. Annet Braad over handigde vervolgens het pro gramma aan burgemeester Van Lier. De vrijdag, voordat het Landju weel echt van start gaat, wordt het meer dan driehonderd jaar oude uurwerk van de Grote Kerk aangeboden aan de ge meente. Edward Krenkel, een medewerker van het graveerbe- drijf van VVD-wethouder Jan Madern, heeft drie jaar gewerkt aan de restauratie van dat uur werk. In de hal van het stadhuis wordt een expositie ingericht over Vlaardingse torens en tore nuurwerken. Zaterdag is er de hele dag mu ziek te horen en toneel te zien op de Markt, de Hoogstraat en het Liesveld. Vanaf twaalf uur kan het publiek op de Markt een be zoek brengen aan een wijntap perij met houten vaten en zijn gerechten als raasdonders ver krijgbaar. Burgemeester Fred van Lier zal er niet bij zijn. Hij is die dagen met vakantie. „Maar in gedachten zal ik met u meele ven", bond hij de organisatoren vrijdag op het hart. Schiedam Een schapedoes is doodziek geworden na het eten van rattenkruit, dat ver moedelijk vermengd is ge weest met gehakt. Bij dieren arts J.Veltenaar in Woud- hoek is behalve de hond ook een poes gebracht, die ernsti ge vergiftigingsverschijnse len vertoonde. Politieagen ten brachten de poes bij de jonge praktijk aan de Mary Zeldenruststraat. Volgens de vrouw van de die renarts bestaat het sterke ver moeden, dat het rattengif is ver mengd met iets wat honden en katten graag lusten „want een hond begint niet zomaar ratten kruit te eten", zegt zij. De politie beeft een onderzoek ingesteld. Volgens hoofdinspecteur Rob Besseling zal het wijkteam van Woudhoék zich er grondig mee bezighouden. Het is alweer enkele jaren gele den. dat ook in Woudhoek honden en katten de dood von den, nadat een onbekend geble ven wijkbewoner levensgevaar lijke lekkernijen op straat en in bosjes klaarlegde voor consump tie. De eigenares van de schapedoes is van het voorval zeer van streek geraakt en zij heeft het drama aan tal van kennissen verteld. In de wijk gaat het nieuws dan ook als een lopend vuurtje. Van de dieronvriende lijke gifmenger heeft men echter geen spoor. Withete dieren vrienden spreken van een zeer laaghartige daad, die streng be straft zou moeten worden. Er is de laatste tijd in de media veel te doen over pittbull-ter- riërs, waarvan het gevolg in Schiedam dreigt te zijn dat alle honden, ook de goedaardige, straks aangelijnd moeten v/orden. In Rotterdam heeft een kinologenvereniging reeds ge waarschuwd dat honden bewe gingsvrijheid moeten hebben, omdat juist als zij altijd maar aan de lijn zitten, de kans groter wordt dat zij agressief worden. Bij de politie in Schiedam leeft de veronderstelling, dat de nega tieve publiciteit rond honden ook ten aanzien van hondepoep mogelijk iemand op het idee heeft gebracht om op een lugu bere manier een eind aan het probleem te maken. De Delftse me vrouw T. Klok, de 25.0008 passagièr van het pontje lus sen Kwakelweg en Bümmeer, achter- op de fiets bij Pe- f ter van Heemst, de voorzitter van het recreatieschap. „a&v -.„Jé.' alle merken meestal klaar terwijf u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 door CAREL VAN DER VELDEN Vlaardingen Goedbedoelde pogingen van amateuristisch opererende popgroepen om een aanvaardbaar kwaliteitsni veau te halen, stranden nogal eens op het gebrek aan vocaal talent. Vierkwartsmaten op drums en drie grepen op de gi taar zijn voor beginnende pop muzikanten betrekkelijk een voudig aan te leren, maar goe de rockzangers met een tech nisch geschoolde stem zijn over het algemeen dun gezaaid. Tijdens een groepenpresentatie bleek vrijdagavond In de Har monie dat de Vlaardingse pops- cene momenteel een gunstige uitzondering op deze regel vormt. Zowel zanger Olof Blaauw van de symfonische rockband Sinister Street als Ron Meerhof en René Philip van het eveneens uit de Ha- ringstad afkomstige Vicar Smi ley zorgden er met hun knappe vocale prestaties voor, dat het groepsgeluid van de twee bands tot ver boven het voor beginners gebruikelijk niveau werd uitgetild- Het Vlaardingen on the Roeks festival werd vrijdagavond door het popo verleg Vlaardin gen georganiseerd. In eerste in stantie met het doel om drie nieuwe Vlaardingse bands de kans te geven zich aan het Vlaardingse publiek te presen teren. Toen één van de groepen zich terugtrok, werd Vicar Smiley gevraagd om als stand- in te fungeren. Hoewel het in rock 'n'soul grossierende Vicar Smiley al enkele jaren bestaat en met name in Schiedam geen onbekende meer is na een serie succesvoILe optredens in café Podium, misstonden zij toch met in de Harmonie. Tot nu toe traden zij nauwelijks in de ei gen stad op, waardoor het con cert van vrijdag voor veel Vlaardingers een eerste ken nismaking zal zijn geweest. De groep rond drummer Bart van den Boogaart maakte vrij dag de meest volwassen indruk in de Harmonie. De twee zan gers, Meerhof en Philip, zijn zelf verantwoordelijk voor een respectabel aantal nummers, waardoor zij als enigen in staat •waren een afgewogen afwisse ling tussen covers en eigen nummers te brengen. De lon kende blikken van het man volk naar dansende meisjes in spireerden Ron Meerhof bij voorbeeld tot The Hungry and the Haunted. „Dit nummer gaat over de Panda", riep de blonde zanger ter uitleg uit, duidelijk refererend aan de nachtelijke taferelen rond het piepkleine dansvloertje in de plaatselijke disco-bar. Ook de covers dragen bij tot het succes van de band. Hoogte punten uit het oeuvre van John Hiatt en Van Morrison passe ren de revue, terwijl de vocale kwaliteiten van Meerhof en Philip met name in de a capella versie van Elvis Costello's Oli ver's Army volledig tot hun recht kwamen. De stadgenoten van Sinister Street tapten later op de avond uit een heel ander, symfonisch vaatje. Eigen nummers bleek de groep nog niet te hebben, zo dat de set van een uur louter uit covers van Genesis, Rush, Saga en Peter Gabriel bestond. Mu zikaal klonk het echter als een klok, en dat is een compliment in dit métier, dat niet bepaald 'bekend staat om de eenvoudige songstructuren. Met name in de langzame nummers deed zanger Olaf Blaauw sterk aan Peter Gabriel denken. Een ge voel dat nog werd versterkt door de act met een masker, die Gabriel vijftien jaar geleden in de pop introduceerde na zijn theaterstudie in Praag. Eén imitatie mislukte op deze avond echter jammerlijk. De als tweede optredende groep Cinema joeg het publiek met holle hard-rookbom bast rich ting bar. Proberen te klinken als Led Zeppelin is een loffelijk streven, maar dat bleek voor de heren Cinema nog wel iets te hoog gegrepen. Hun optreden speelde zich dan ook al snel af voor een lege zaal. Vicar Smi ley en met name Sinister Street slaagden er vrijdag heel wat beter In het publiek aan rich te binden. Vlaardingen Het recrea tieschap Midden-Delfland had geen betere dag kunnen kiezen om de deuren open te zetten voor het publiek. Dui zenden mensen fietsten door het polderland tussen Vlaar dingen en Maassluis en voor die mensen lokte het terrasje bij de verbouwde boerderij aan de Zuidbuurt, Woord voerder Ger de Reus was dik tevreden. Hij liep al met plannen rond om de open dag het volgend jaar nog grootser aan te pakken. Het werd een gezellige dag bij het beheerskantoor van het re creatieschap. Het terras zat de hele dag vol. Kinderen sprongen rond op het luchtkussen of ver maakten zich met straattekenen, schmincken of zaklopen; hun ouders vroegen de vertegen woordigers van het schap, de Grontmij, de actiegroep Behoud Lickebaert, de VW's en Na tuurmonumenten de Oren van het hoofd. „Wanneer wordt Schiedam In het 'zwarte cir cuit' blijkt opeens een toenemen de vraag naar wieldoppen te be staan. De Schiedamse politie ontving tijdens het pinkster weekend drie Opei-rijders en de eigenaar van een Audi, die de doppen van hun velgen misten. Ze werden gestolen uit de Von dellaan, de Vlaardingerdïjk, de Savornin Lohmanlaan en de Cort van der Lindenlaan. Uit de Villastraat verdween een motorfiets van het merk Honda waarde 10.000 gulden en in de Burgemeester Honnerlage Gretelaan stalen onbekenden, het reservewiel van een vracht auto. Bij de gemelde reeks inbra ken waren er twee opvallend identiek. Zowel in café Plein- richt aan de Singel als café 't An ker van Jan van de Waard in de Lange Kerkstraat werd het wc- raampje geforceerd. De daders braken de gokkast open en na men in één geval ae spaarpot van de biljartclub mee. rijksweg 19 aangelegd: wucen zij weten, en: „Hoe lang duurt het nog voor de plannen van het recreatieschap zijn uitgevoerd?" „Debetrokkenheid van de men sen bij de ontwikkelingen in Midden-Delfland is groot", merkte De Reus. „Ons doel was om dit jaar regionale bekend heid te krijgen. Het ziet er naar uit, dat dat gelukt Is". Fietsers kwamen uit Vlaardingen, Maas sluis en Schiedam, uit Schiplui den en Delft en mensen uit Den Haag, Pijn acker of Hoogvliet kwamen met de auto. Ger de Reus: „Het is ook een prachtige dag voor een fietstocht Midden- Delfland is nu op z'n mooist, alles staat in bloei". Mervouw T. Klok uit Delft werd door gedeputeerde Peter van Heemst, voorzitter van het re creatieschap, in de bloemetjes gezet. Zij was de 25,00Öe passa gier van de veerpont van het schap. Die pont vervoert in de zomermaanden recreanten van de Kwakelweg naar de Bom- meer. Mevrouw Klok kreeg van Van Heemst een jaarabonne ment op het pontje, een bos bloe men en een fiets. Op die fiets ging zij, met Van Heemst en nog wat mensen van het schap, met een naar het pontje om voor de eerste keer gebruik te maken van haar abonnement Om twee uur gaf Van Heemst het startsein voor een ballonnen wedstrijd voor kinderen. De ge deputeerde Het zelf ook een bal lon op. „Want de prijs voor de ballon die het verst komt is een skippybal", legde hij uit, „en zo'n skippybal wil ik zelf ook wel winnen". Hij was niet het enige 'grote mens' dat een ballon ae lucht in stuurde. Ook eigenaar Rinus Veldheer van restaurant Het Oeverbos deed mee. Maar hij dingt niet mee naar de skip pybal. Hij bond aan twee ballons een kaartje, dat de vinder een gratis diner voor twee oplevert. Schiedam Het geduld van j de politieagenten, die zater dagmorgen vroeg in de Van Deventerstraat de wacht i hielden, werd beloond met de aanhouding van vijf mannen, j De agenten hadden zich ver- J dekt opgesteld na een tele- j foontje, dat onbekenden over1 een hek waren geklommen. Een man, die in een auto ver- moedelijk op de uitkijk zat, werd direct ingerekend Op de Gusto- weg arresteerde de politie nog eens twee verdachten. Twee mannen, die even later over een j hek klauterden, werden ook op- gepakt. Het is nog niet duidelijk j bij welk bedrijf zij wilden inbre- ken. Omdat het incident rich op Rotterdams grondgebied af- speelde, werden de verdachten' overgebracht naar het politiebu- reau Marconiplein- Schiedam Twee verkoopsters van textielgïgant Zeeman aan de Mgr.Nolenslaan die een geldcas- sette naar de Rabobank Op de Nieuwe Damlaan wilden bren gen, zijn vrijdag overvallen. Door de vrouwen met geweld te dreigen maakte de dader hen de cassette met 7000 gulden afhan dig. De overvaller, een jonge man in een blauwe trui met ca- puehon, was niet gemaskerd Zijn 'vermomming' bestond uit een zonnebril

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1