Commissie verkeer in verwarring Ligthartschool eist excuses van Neijssel Seniorënbed. Klooster wijkt voor koopflats HET KETELHUIS oc UW GASREKENING HOEFT NIET LANGER EEN SCHRIKBEELD TE ZIJN! r ~f ks imm SOHIEDAWSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zestig jaar én een dag m Snorfietser op snelweg Scouts boeken uniek succes Toeschouwers verbleken bij 'ramp' in fabriek Schiedam huldigt Theo Wiegman (80) C&D^bj«. Jonge diefjes Jan en John maken eerste single Makkelijk in- en uitstappen. Chris ffiiiss Op veel plaatsen slecht zwemwater Gemopper bij loket burgerzaken WOENSDAG 25 MEI 1SG8 PAGINA 17 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Met een grote taart in zijn ban den belde burgemeester Fred van Lier gistermiddag aan bij het echtpaar Mostert-Rocourt aan de Sperwerlaan. De 87-jarige Jaco bus Mostert en zijn 84-jarige vrouw Cornelia Rocourt waren op tweede pinksterdag zestig jaar c getrouwd. Het burgemeester- I sechtpaar bracht gisteren de feit- S citaties van het gemeentebestuur W&Ê over en bracht een toost uit Schiedam Automobilisten op rijksweg 19 konden gisteren hun ogen nauwelijks geloven. Dood gemoedereerd, en met een kalm gangetje, reed een bejaarde man op 2ijn snorfiets door de Bene- luxtunnel, om vervolgens bij het Kethelpïein de afslag naar Schiedam te nemen. Broeders in een passerende ambulance von den het maar een gevaarlijke vertoning en waarschuwden de politie. Die haalde de 78-jarige Rotterdammer bij de 's-Grave- landseweg uit het snelverkeer. Op do afrit bij de 's-Graveland- E seweg haalde de Schiedamse po- g litie de bejaarde snorfietser uit het snelverkeer. Bouwer past plan aan Schiedam Tenzij omwonenden opnieuw dwars gaan lig gen, kan Lucas Bouw BV uit Rijswijk binnenkort beginnen met de bouw van 34 koopappartementen aan de Warande. Het voormalige, al enkele jaren leegstaande broederklooster wordt dan gesloopt. De aannemer diende onlangs een nieuw bouwplan in, nadat een eerste ontwerp vorig jaar tijdens een hoorzitting door de omwonenden was afgekeurd. Ze maakten bezwaar tegen de Kopgte van het complex. Bovendien waren ze fel gekant te- ¥etf-verwijdering van veel bomen uit de kloostertuin. Om de Rïjswjkse^jïrojectontwikkelaar onder druk te zetten, scha- lrelden'zij een advocaat in. Lucas' huidige ontwerp lijkt aan alle bezwaren tegemoet te komen. De 'woontoren' van vijf verdiepingen is niet hoger dan de daklijst van het klooster en om de groenvoorziening zoveel mogelijk in stand te houden heeft de bouwer een "boomchirurg en een tuinarchitect ingeschakeld. Desondanks moet een aantal populieren worden gerooid. Drie zeldzame bomen worden verplant, evenals enkele struiken, die tot de voltooiing van de bouw bij een boomkweker worden opgesla gen. De gemeente Schiedam vindt dat Lucas 'enorm zorgvuldig5 te werk is gegaan bij de herziening van het ontwerp. Dat het klooster moet verdwijnen noemt de gemeente 'jammer maar onvermijdelijk'. Alle plannen om het uit de jaren dertig date rende gebouw te behouden en een nieuwe functie te geven le den schipbreuk op de geringe diepte van het pand. Aanvan kelijk zagen particulieren er wel mogelijkheden voor een ho tel, een kantoorcomplex, een gevangenis en een fitnesscen trum. Vlaardingen De PvdA heeft nog geen standpunt bepaald over het al dan niet openstellen van de busbaan over het Landje van C hardon. WD'er Jan Bul va schrok zich een hoedje, toen PvdA'er Mari van Opjjnen dat gisteravond in de commissie ver keer vertelde. „Ho, ho. Wat hoor ik nou'", stamelde Bulva. Zo eindigde de vergadering van de commissie zoals hij begonnen was: in opperste verwarring. De VVD rekende er kennelijk vast op, dat de PvdA het voorstel om de busbaan open te stellen zou steunen. „Daarover staan af spraken in het collegeprogram ma", zei Bulva. „Maar dat pro- gramma hebben jullie zelf open- gebroken", lachten Van Opïjnen *'en zlin: fractievoorzitter John Ranshuijsen. De vergadering kende ook al een ongelukkig begin. Het onder- werp busbaan was speciaal nog eens op de agenda gezet om be- woners van de Oranjebuurt in de gelegenheid te stellen hun zegje te zeggen. De vergadering begon j om half acht, terwijl in alle pu blicaties was gemeld dat hij om half negen zou beginnen. Dus toen wethouder Chris van Roon de vergadering opende, was er slechts één inspreekster. „Wij wilden nier de bewoners horen en als die niet komen, dan zijn zij kennelijk tevreden met ons voorstel", concludeerde Bul va wat voorbarig. Een uur later werden zijn woorden geloochen- straft, want toen stroomden er meer insprekers binnen. Zij kre gen van Van Roon nog ruim schoots de gelegenheid om argu menten voor of tegen het plan te berde te brengen, zeer tegen de zin van sommige commissiele den. Vlaardingen Het pinkster- weekeinde in Ommen is de ot ters en vossen van de Prins Mau- ritsgroep niet in de koude kleren gaan zitten, maar de moeite was niet voor niets. De Otters kwa men op de jaarlijkse landelijke scoutingwedstrijden, waar zij onder andere bij een tempera tuur van min vier graden in het open veld moesten overnachten, als eerste uit de bus. De vossen eindigden pp de derde plaats. Een dergelijk succes is in de 75- iarige geschiedenis van de Vlaardingse scouting nooit eerder voorgekomen. Na de overwinning maakten patrouil- leleiders Jasper Robbemond en Marcel van Eïjsden een vreugde dansje in de kampvuurkuü. Alle mogelijk haalbare prijzen waren in ae wacht gesleept. „Als we dit met voetbal vergelijken, kunnen we ons meten met PSV", aldus de opgetogen kaderleden. Om de oefening nog realistischer te maken kreunden de zwaarge wonde slachtoffers in een 'brandende' fabriekshal van Amatex hart verscheurend. Laat die jas maar liggen Maassluis Een vergissinkje van een schoonmaker en het leed is niet te overzien. Dan staat de hele Amatex in lich telaaie, breekt er hevige pa niek uit, en moeten tientallen gewonden door brandweer lieden met persluchtmaskers voor 't gezicht op brancards worden afgevoerd. Dat kunnen de gevolgen zijn, als per ongeluk twee gevaarlijke chemicaliën met elkaar worden gemengd. De Lotus-groepen Westland 5 en Noordzee speel den gisteravond heel realistisch een dergelijke ramp na op een Maassluis' fabrieksterrein. Ze la gen kermend in een hoek, kreunden onder het gewicht van een stapel omgestorte stoelen en riepen om 't hardst om hulp. Flikkerende rode lampjes boot sten de brandhaarden na, een ro- Schiedam Burgemeester Reinier Scheeres opent vrijdagavond in het Stedelijk Museum een tentoonstelling, die gewijd is aan de be kende Schiedamse kunstenaar Theo Wiegman. Eind van de maand wordt Wiegman 80 jaar. Ook tien jaar geleden werd een speciale ten toonstelling van Wiegmans werk gehouden. Het museum is deze maand toch al sterk op Schiedam gericht, met ten toonstellingen van onder anderen S'45-pionier Gehard Batelaan en de veel jongere Michel Snoep. Het werk is zeer afwisselend om te zien. Dat geldt ook voor de talrijke werken van de veelzijdige 'Doop' Wiegman, die niet alleen aquarellen en tekeningen van de Schie damse havens, de oude molens en het rustieke Kethei van weleer maakte, maar ook abstracte monotypes, stillevens en een lange reeks portretten van Schiedammers. De familie Wiegman is artistiek zeer onderlegd. Doop was niet de eerste in de familie die schilderde en zijn kinderen staan ook beken d wegens hun creatieve vernuft kende oïiedrum imiteerde ver stikkende gifwolken. De EHBO- studieleiders Piet Bierkens en Henk Priem zagen de catastrofe met welgevallen aan: „Alles loopt op rolletjes", meenden zij. De brandweer arriveerde pre cies op tijd, maar had enige moei te de slachtoffers te loealiseren. „Krijn! Daar ligt een jas!" riep een spuitgast. Krijn: „Alleen een jas? Laat die maar liggen!" Henk Priem kon er niet om lachen: „Nee, je bent Lotus-gek, en dat is een hobby waar je crazy van kunt worden. Als dit een echte ramp was, zou ik hier natuurlijk niet met m'n handen op m:n rug staan. Nu hoef ik er alleen maar op toe te zien dat de gewonden niks overkomt. Gelukkig zijn alle slachtoffers verzekerd Het acteren ging de Lotus-leden goed af. Een meisje dat had ge tracht de brandweer te waar schuwen, en in haar haast een been had gebroken, gilde hart verscheurend. „Ik weet hoe het voelt als je een botbreuk hebt", verklaarde ze. „Ik heb wel eens een been gebroken, toen er opeens een kat voor mijn brom mer opdook". Dankzij dit enthousiasme kon de organisatie de oefening als zeer geslaagd beschouwen. Ook voor voorbijgangers was het een spec taculair evenement. Voordat de slachtoffers werden afgevoerd naar de verzamelplaats in garage Wijnands, verzorgden vrijwiLlio- gers van het Rode Kruis op straat hun wonden. Die waren zo griezelig echt geschminkt, dat sommige toeschouwers wit wegtrokken. de compleetste d.h.2. in rotterdam Saureeftfcnraito Vervang uw oud* cv-kal al NUllt Een nieuwe energiezuinige cv-ketei is een verstandige investering, die 30el is te rugverdiend. Kom -eens langs en vraag vrijblijvend prijsopgave. Wij zijn leve rancier van alle merken cv- keiels, met en zonder warm water, radiatoren, complete bouwpakketlen en alle hulpmaterialen, te gen prijzen waar |e warm voor loopt! OLUD 77" b.«fl4nrjiEI Gustoweg 5£ - Rotterdam - Tel, 010-4738893 Vlaardingen De Jan Ligt hartschool vindt dat VVD'er George Neijssel zijn excuses moet aanbieden aan Nel Kes- ter, lid van de ouderraad van de* school. Neijssel maakte Nel Kester, die gisteravond in de commissie verkeer het woord voerde namens de school, voor leugenaar uit. „Jij zit hier gewoon voor je zelf te praten", zei de fractie leider van de liberalen. Nel Kester, oud-raadslid voor D66, hield in de commissie een pleidooi tegen de openstelling van de busbaan over het Landje van Chardon. De school dient een bezwaarschrift in, als de ge meente besluit om verkeer op de busbaan toe te laten, kondigde zij aan. De-WD is daar niet blij mee. Die partij heeft van de openstelling van de busbaan zelfs een belangrijk punt ge maakt bij de vorige verkiezin gen voor de gemeenteraad. Neijssel ontkende glashard dat Nel Kester, zoals zij zelf zei, het woord voerde namens het team, de ouderraad en de medezeggen schapscommissie van de school aan Plein Emaus. Toen Nel Kes ter hem erop attent maakte, dat hij haar daarmee voor leugenaar zette, antwoordde Neijssel: „De waarheid mag gezegd worden". Directeur F. Sam Sin van de Ligthartschool vindt, dat Neijs sel duidelijk over de schreef is gegaan. „Ik weet niet hoe die meneer aan zijn wijsheid komt De school heeft mevrouw Kester een volmacht gegeven om voor ons het woord te voeren in de commissie verkeer. En die me neer Neijssel heb Ik hier op school nog nooit gezien". De WD kan een boze brief van de school verwachten. „Ik heb inmiddels met de ouderraad overlegd. Wij zullen de VVD vragen waar meneer Neijssel zijn informatie vandaan haalt. Meneer Neijssel moet op z'n minst zijn excuses maken, want hij heeft mevrouw Kester in het openbaar beledigd. Zij voerde te recht het woord namens ons". Een afschrift van de brief aan de WD wordt verzonden aan bur gemeester en wethouders. Neijssel veroorloofde zich meer onaangenaamheden aan het adres van Nel Kester. Zij was, wegens onduidelijkheid in de uitnodigingen, om half acht de enige inspreekster bij de com missie, „Ik ben in elk geval blij dat mevrouw Kester er is", zei Ciska Verhoef, lid van de steun- fxactie van D66. „Gelukkig is mevrouw Kester er", schamper de Neijssel, „Gelukkig is me vrouw Kester er. Mevrouw, hoe durft u het over uw lippen te krijgen". Janna Spek, net als Nel Kester lid van de ouderraad van de Ligthartschool, verliet na de vergadering hoofdschuddend de zaal. „Het lijkt hier wel een kleu terklas". Maar na enig nadenken nam zij die woorden terug. „Een kringgesprek in een kleuterklas gaat heel wat beter". Schiedam Daar stond de poli tie wel even van te kijken. De in brekers, die door omwonenden van de Rijnmondschool aan de De Visserlaan waren gesigna leerd, bleken niet ouder dan 7 jaar. De twee jongetjes, afkom stig uit Rotterdam en Schiedam, hadden een ruitje ingeslagen en waren bezig schriften, pennen en krijtjes te stelen. Op net bu reau wisselde de politie een har- _dg woordje met de jonge crimi nelen en hun ouders. Vlaardingen Kleine oorzaken hebben vaak grote gevolgen. Het Vlaardingse artiestenduo Jan John ontstond zo'n twee jaar ge leden spontaan, toen de twee zich aanmeldden voor een talen tenjacht in een plaatselijk café, de ArepoL Met hun optreden op de televisie in de Pats-Boem- show, waar zij I ain 'tgot no home coverden, trokken ze kort daar op de aandacht van platenpro- dueers Hans van Vondelen en Danny de Heer. De eigenaren van de Short-Musie-studio bel den de Vlaardingse studenten op, en dat heeft nu geresulteerd in een eerste single: een Neder landstalige versie van Who put the bomb, dertig jaar geleden een hit van Barry Mann In Vlaardingen is het plaatje tien dagen na het verschijnen al to taal uitverkocht, terwijl de po pulariteit van het duo met enke le televisie-optredens in het ver schiet naar verwachting ook snel zal gaan stijgen. Het visuele aspect speelt bij Jan Hofman en John Boone de hoofdrol. Over de ongetwijfeld opnieuw jolige act willen de jon gens echter nog niet veel kwijt. „Kijk op 4 juni maar naar de NCRV. Dan maken we onze op wachting in het nieuwe pro gramma van Frank Masmeyer; G'oud en Nieuw. Voor dit doel trok de Vlaarding se crew onder leiding van Ben Vuyk van het Top-Hat-manage- ment onlangs naar Hilversum Jan en John, op een karakteris tiek plekje In de Vlaardingse bin nenstad. Het zangduo timmert momenteel stevig aan de weg. om de opnames bij te wonen. Gisteren werd er tsjaens een di neetje in café d'Oude Stoep na gepraat met alle mensen die be trokken zijn bij de platenpro- duktie. Het Hilversumse maakte al snel kennis met de spreekwoordelij ke Vlaardingse joligheid. „Frank Masmeyer wilde op een gegeven moment een en ander over ons weten. Wat we tot nu toe gedaan hadden enzo. John hield zijn klaken echter stijf op elkaar, dus ik besloot er ook maar het zwijgen toe te doen", aid us J an Hofman. Manager Ben Vuyk walste op dat moment achter de coulissen met de platenplugsier van pla tenmaatschappij CNR. „Ik vroeg haar, als goed manager, of zij kans zag het plaatje elke dag ge draaid te krijgen op radio 3 De platenplugster kon dat echter niet beloven, waarop Vuyk voorstelde: „Dan moet je een dubbel-loops meenemen naar die disc-joekeys". Vuyk werd zeer verbaasd aangekeken. De dame van de maatschappij dacht dat hij het meende. Platenproducer Hans van Von delen, die zelf vroeger triomfen vierde met The Shorts, heeft alle vertrouwen m het Vlaardingse duo. „Als je weet dat er per week honderd singles uitkomen in Ne derland, dan doen ze het nu al heel goed. Hooguit vijf daarvan komen op radio en televisie en daar zitten ze in ieder geval al bij. Hopelijk wü het platenko pend publiek er nu ook aan". Het merk Sleep Dream levert een serie ideale seniorenbedden voor diegenen, die niet meer zo lenig zijn als in hun jonge jaren. Ideaal, omdat de bedhoogte (49,5 cm) het in- en uitstappen vergemakkelijkt Bovendien is elk ledikant nog voorzien van in hoogte verstelbare bodem- dragers, waarmee de lighoogte aan individuele wensen kan worden aangepast. Het Sleep Drcam senioren ledikant is leverbaar in 3 uitvoeringen. Bijpassende linnenkasten, nachtkastjes, spiegels etc. zijn leverbaar. Exclusief bij uw Slaapvoorlichter! VOOR GOED EN GEZOND SIAPEN oeddenspeciaalzaak-slaapkamers-sloapsystemen-iinnenshoD Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam te!010'-, 4 26 87 17 Schiedam/Vlaardingen t Maass luis Veel vaarten en vlieten zijn minder geschikt om ia. ie zwemmen dan in 1986, blijkt uit het jaarlijks rapport van het hoogheemraadschap Delfland. Vorig jaar voldeed het opper vlaktewater overal aan de nor men, maar deze keer is de kwali teit achteruit gebold door de overvloedige regenval. De riole ringen konden al het hemelwa ter niet verwerken en loosden de overtollige neerslag op het boe zemwater. De Vlaardinger Vaart wordt net als de Noordvliet en Middelvliet als onbetrouwbaar aangemerkt. Zowel de vlieten tussen Maas sluis en Maasland als de vaart tussen Vlaardingen en Schiplui den komen terecht in klasse 4 (waarbij m aanmerking moet worden genomen dat klasse 1 uitstekend is, klasse 2 goed, klas se 3 aanvaardbaar, klasse 4onbe- j trouwbaar en klasse 5 slecht). De Boonervliet bij Maassluis werd in klasse 2 ingedeeld. De I Schie is met biologisch gezond, onder meer door een hoog chlo- rofylgehalte en de slechte zuur stofhuishouding. Delfland ver wacht dat bij beter weer ook de kwaliteit van het zwem- en re creatiewater verbetert Delfland zoekt nog samen met de gemeente Vlaardingen naar de oorzaak van het hoge E-coli- gehalte in de Vlaardinger Vaart, Mogelijk wordt het water beïn vloed door lozingen uit de Broekpolder. De E-coli-bacterie is een graad meter voor de vervuiling van water. Hoe meer er van deze darmbacteriën zijn, hoe meer ziekteverwekkende (andere) bacteriën er door het water zwe ven. Een andere graadmeter is de mate van helderheid en rein heid van het water, het zogehe ten esthetisch gehalte. Goed van kwaliteit is de Oranie- polderplas. De Plas van Alle Winden en Grote Achterweg- plas bij 's Gravenzande zijn door een hoog gehalte aan chlorofyl (de groene kleurstof van plan ten) minder esthetisch; ofwel die plassen zijn niet erg helder. Vlaardingen Klachten over servicevermindering bij de afdeling burgerzaken? Op het Vlaardingse stadh uis rea geert men pijnlijk getroffen. De verandering van de loket- tijden per begin mei was juist bedoeld om het publiek tege moet te komen. Desondanks vinden veel VJaardingers de sluiting om één uur 's mid dags onaangenaam. „Moet ik soms een vrije dag opnemen om mijn rijbewijs te verlen gen?" mopperde een man, die zich rond twee uuraan het lo ket vervoegde en daar alleen een bord 'geslotenaantrof, plus enkele stadgenoten die ook voor niets waren geko men. Tot voor kort was burgerza ken geopend van half negen tot twaalf, en vervolgens van half twee tot drie. Na een re organisatie op het stadhuis, bij wijze van experiment doorgevoerd door burgemees ter Fred van Lier, verander den de openingstijden In: van acht tot één. „Dat komt neer op vijf uur per dag,precies even lang als voorheen", al dus een ambtenaar. .Jdaarnu hebben de mensen gelegen heid langs te komen in de lunchpauze of voordat ze naar hun werk gaan, dat is toch een hele verbetering". Het enige nare aan de si tuatie vindt deze woordvoerder de touwen, waarmee het loket na één uur wordt afgezet „Dat staat inderdaad wat bits". Overigens zijn de ope ningstijden van burgerzaken al tijd een proef geweest Of de nieuwe situatie op den duur beter voldoet, wordt overheen jaar beoordeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1