'Wij zijn niet uit °p goedkoop succes' P KARLIJN BOKKERS GENIET VAN TENNIS WSTfflWÊB TURKEN GAAN FEEST VIEREN SPUI Nostalgia SportKort HVO weer finalist Vijf minuten voor brug Hubert Lampo leest voor Jury-lid gezocht Blij met de bank Wat doet de Wegenwacht? Succesnummer op herhaling Putmm maakt er het beste van in Stadsgehoorzaal De wereld van Henk Post A-junioren de sterkste URSUS NAAR FINALE GSS blijft met kater zitten Waardingen—Precies vijf minuten hebben burge- meester en wethouders uitgetrokken om een kijkje te nemen bij de afgesloten Prinses Julian abrug, Dat bezoek is een onderdeel van een wandeling die B en W op dinsdag 31 mei maken in het centrum van VI aardingen. De bestuurders moeten er flink de pas in zetten want in het programma zijn bezoeken aan dertien plekjes opgenomen en de wandeling duurt slechts tweeëneenhalf uur. Behalve de gammele brug rijn dat zes meuwbouwlocaties, het scholengebied in de Vettenoordsepolder, Vettenoordstraat, Van Len- nepsplaats, Van Schravendïjkplein, Komelis Speel manstraat en ten slotte het Liesveld. Het bezoek aan de drie wiiken wordt besloten met een bijeenkomst in buurthuis De Haven aan het Weeshuisplein. De burgemeester en de wethouders houden daar spreekuur. Schiedam De Vlaamse auteur Hubert Lampo is zaterdag 28 mei te gast bij de Filmclub Schiedam. Lampo, samen met Johan Daïsne de vertegenwoor diger van het magisch-realisme in de Nederlandse literatuur, zal iets over zijn schrijverschap vertellen en fragmenten uit eigen werk voorlezen. Anders dan op de meeste schrijversavonden bij de Filmclub, is er dit keer geen voorprogramma. Lampo's lezing begint om half negen. De openbare bibliotheek aan de Haven houdt deze week een kleine exposi tie die gewijd is aan leven en werk van deze literaire Vlarrung. SchiedamHet 13e Schiedamse stand werkerscon- cours is voor de openbare nutsbedrijven aanleiding om eens stil te staan bij het begrip 'deskundige'. De jury, die de deelnemers beoordeelt op originaliteit, spreekvaardigheid en overtuigingskracht, bestond tot nu toe altijd uit 'experts* uit het openbare leven (bankdirecteuren, journalisten, middenstanders), maar een echte kenner ontbrak. Want wie heeft er meer kijk op de mark tl ui en hun koopwaar dan de klant zelf? Daarom wil het marktwezen dit jaar een man of vrouw die regelmatig boodschappen doet op de markt, aan de jury toevoegen. Kandidaten die daarvoor in aanmerking willen ko men, moeten een paar vraagjes beantwoorden. Ze moeten weten waar en wanneer er in Schiedam markten worden gehouden, of die de hele dag du ren, welk (averheids)bedrijf de markten beheert, wat de definitie is van een standwerker en een meeloper en op welke dag dit jaar hetstandwerkers- concours wordt gehouden. De antwoorden moeten voor 25 juni binnen zijn bij de nutsbedrijven aan de Van Heekstraat. Vlaardingen De Nederlandse Middenstandsbank denkt niet alleen met particulieren mee, maar ook met het plaatselijk verenigingsleven. In het kantoor aan het Verploegh Chasséplein mag sinds eind maart om de drie weken een Vlaardingse vereni ging een stand inrichten. De komende en gaande klant kan aldus informatie vergaren over de meest uiteenlopende activiteiten in zijn stad. De belangstelling van de organisaties blijkt bijzon der groot. Sinds de Vlaardingse Reddingsbrigade het spits afbeet, groeit de wachtlijst met de dag. Ka novaarders, fotografen, volksdansers, turners, zwemmers en ook het Wereld Natuur Fonds zijn al len even blij met dit initiatief; ze staan te dringen om hun tenten in de bank op te slaan. Vlaardingen Een kleine indruk van wat dienst verlening is, hebben de leerlingen van de openbare basisschool De Doorloper al Bii dienstverlening helpt de ene mens de andere. Dat klinkt eenvoudig, maar in de weken dat het project duurt, hebben de Doorlopertjes ontdekt dat er bij hulpverlening in de moderne maatschappij heel wat komt kijken. Hoe werkt de brandweer en wat doet de Wegen wacht? De gehelmde en gemotoriseerde dienstver leners zijn het allemaal komen uitleggen aan de leerlingen van de school in de Van Limburg Stirum- straat, die zelfs een kijkje mochten nemen in een ambulance. Als het project op 9 juni wordt afgeslo ten, weten de scholieren het naadje van de kous: dan hebben ze er ook een ontruimingsoefening op zitten, een gesprek met een politieagent en een bezoek aan h et Holyzïekenhuis. Maassluis De basisschool Wevershoek in Maas sluis zal vrijdagavond 27 mei optreden tijdens het Open Podium in de Schuurkerk. De leerlingen spe len het toneelstuk dat ze al eerder opvoerden tijdens de onlangs gehouden scholierenquiz. Aangezien de Wevershoek op dit onderdeel de meeste punten in de wacht wist te slepen en zeer lovende kritieken kreeg, werd de school verzocht het succesnummer nog eenmaal te vertonen. Het Open Podium begint om half negen. Vlaardingen— In september wordt er onderzoek gedaan naar de behefte aan theater in Vlaardingen. Als dat onder zoek gedaans moet de vraag worden beantwoord of Vlaar dingen een reuw theater nodig heeft en hoe dat eruit moet zien. Tot die ijd probeert directeur Marten Putman er in 'zijn' Stadsgehooraal aan de Schiedamseweg maar het beste van te maken. Het bmend seizoen presenteert hij 89 voorstellingen; 12 minder dai vorig seizoen. Putman heeft n de zes jaar dat hij directeur is akwïjls beweerd, dat de Stadsgeborzaal hopeloos verouderd is. In de program makrant, die rorgen bij duizend abonnementhoders in de bus valt, wordt diealfde zaal gepre zen als het mest authentieke theater in de Bgio, met goede parkeergelegemeid en volop ge zelligheid in q unieke ronde wandelgang. Ht kan verkeren. „Elke bouwkunlige zegt: dit kan niet gerestaurerd worden", verklaart Putmn. „Maar zolang het er staat moe je het goed ver kopen". De Stadsgehooraal moet beter worden verkoelt Dat is ook de opdracht die d« theaterdirectie van de gemeeneraad heeft ge kregen. Net als 'o rig jaar wordt het theater een fckort van 65.000 gulden op de beSe zalen Har monie en Staogchoorzaal toegestaan. Maar daar is uit drukkelijk bij gezegd, dat een overschrijding van dat tekort niet meer wordt toegestaan. Zo'n overschrijding was er het afgelo pen jaar wel: het tekort beliep bijna honderdduizend gulden. Putman heeft, met die opdracht op zak, niet een echt ander pro gramma samengesteld dan in voorgaande jaren. Alleen de klassieke concerten zijn ge schrapt. „Daar is wel belangstel ling voor, maar het kost ontzet tend veel moeite om die mensen* hierbinnen te krijgen", zegt Put man. „Wij kunnen ze ook geen concertserie aanbieden". Verder voldoet de directeur nog steeds aan de taak die hij bij zijn benoeming kreeg: een dwars doorsnede geven van het Neder landse theateraanbod. Hij voor spelt dat het heel moeilijk zal zijn, om zich aan het geraamde tekort van 65.000 gulden te hou den. „Geen zinnig mens in Ne derland durft te voorspellen hoeveel publiek er naar een voorstelling komt Als de tekor ten dit jaar weer uit de hand dreigen te lopen komt er overleg met de gemeente". Cabaret maakt het komend sei zoen een groot deel van het aan bod uit Herman Finkers, Hans Lxberg, Cabaret Purper, Tineke Schouten, Paul Haenen, Paul de Leeuw, Paul van Vliet, Cabaret Zak en As: ze staan allemaal op het programma. Ook voor ande re vormen van theater zijn veel populaire artiesten geboekt. „Maar wij proberen niet goed koop te te scoren met een simpel programma", zegt Putman. Dat zou zijn eer te na zijn. Er komen ook voorstellingen die minder zeker zijn van een goed gevulde zaal. „Ik kan er in dit program ma zo twintig aanwijzen", aldus de directeur. „Wij hebben se rieus theater, wij hebben pop, musical, muziektheater en dans". André van Duin en Toon Her mans, om maar eens twee na men te noemen, zijn te duur voor Vlaardingen. „Ik had ze er graag bij gehad zegt Putman. „Maar voor de revue van André van Duin tel je zo 30.000 gulden neer. Wil je daar niet al te veel verlies op maken, dan moet een kaartje veertig gulden kosten. Dan lijkt het net of die andere voorstellin gen minder goed zijn en dat is beslist niet waar". De Stadsgehoorzaal presenteert zich op 10 september aan het pu bliek op een open dag. Putman wil daar een grootse manifesta tie van maken, met twee middel punten: de zalen en de Schie damseweg en een theaterschip bij de Visbank in de Vlaardingse haven: Het Varend Variété. Op dat schip, zo zijn de plannen, wordt na de open dat nog zeven avonden lang toneel en muziek getoond. Ëen paar jaar geleden riep Put man, ook bij gelegenheid van de presentatie van een programma: „Als er in 1988 geen besluit is ge nomen over de bouw van een nieuw theater in Vlaardingen,? dan is deze jongen weg". Hij is g inmiddels wat voorzichtiger ge- worden. „Ik roep wel vaker wat J Ik heb geen zin om in Osste gaan. werken. Ik weet niet of VIaar- s dingen blij is met mij, maar ik ben best blij met Vlaaraingen". KotterdaiE5 NieuwsHhH woensdag 25 mei Marten Putman: fk ben best blij mot Vlaardingen. Schiedams nieuwste straatnaam fs weliswaar geen officiële, maar dat heeft de naamgever er toch niet van weerhouden echte straatnaamborden te laten vervaardigen. Het Henk Postpleintje vinden we tegen woordig bij de afrol van de Hoogstraat naar de Lange Achterweg, Hier heeft Henk Post zowel een platen zaak als een in korte tijd beroemd geworden café. Het Weeshuls. En omdat iedereen het al had over het Henk Postpleintje, lag het voor de hand er een for meel lintje aan te geven. De borden hangen aan de gevel van de platenzaak en er recht tegenover. Stel nu dat er een auto fout geparkeerd staat en de parkeer wacht noteert „...stond faut op het Henk Postplein tje". Dan is er een dikke kans dat de bekeuring ongel dig Is, omdat die straat 5n Schiedam niet officieel be staat Je kunt niet fout parkeren op een plek, die er niet is. woMMdag 25 m*J theatergroep De Zwarte Hand speelt Antigone, Pas sagetheater, 14.00 uur. zondag 29 fnai Ensemble Dteponte speelt dansmuziek uit middeleeu wen en renaissance In de muziekkamer van het Visse rij museum, 15.00 uur., v - tlecentrum Ton Stoik. sociëteit De Sokkel aan de Van Maerlamiaan 4 schenkt ter Gelegenheid van een speciale bieravond 40 biersoorten, 20.00 uur. ving Daylight in het theater De Schuurkerk, 20.30 uur. vrijdag 27 met laatste open podiuma vond van het seizoen In theater De Schuurkerk, 20S0 uur. zaterdag 28 mal en etsen van kunstenaar orgelconcert in de imma- Hany Agema In het muzie- nuelkerk door Bert Visser, kirrformatie- en documents- 20.15 uur van aquarellen Vlaardingen Nauwelijks vier maanden is het nieuwe bestuur van de sociale en culturele vere niging van Turkse werknemers in functie. Maar het eerste grote karwei Is al klaar: de organisatie van een cultureel feest in de Lijnbaanhal. Voorzitter H. Kiril- maz heeft hooggestemde ver wachtingen. Hij rekent op min stens 600 bezoekers. Twintig jaar oud is de vereniging en zij heeft 260 leden die regel matig het gebouw aan de Bin nensingel bezoeken. Daar kun nen zij een krant of een boek le~ Het nieuwe bestuur van de soci ale cn culturele vereniging van Turkse werknemers In de tuin van het pand aan de Binnensingel. zen, televisie kijken, een praatje maken of hun problemen be spreken met een maatschappe lijk werker. Elke twee jaar wordt er een nieuw bestuur ge kozen. Kirilmaz en de zijnen vonden een groot feest de beste manier om hun visitekaartje af te geven. De bedoeling van het feest is we derzijds begrip te kweken tussen Turken en Nederlanders. „Om een goede band tussen die twee groepen te krijgen en zo discri minatie voor te zijn", zegt de voorzitter. Hij opent het feest op de avond van vrijdag 27 mei om half zeven met een korte toe spraak. Daarna staan Turkse en Nederlandse muziek, 2ang, dans en toneel op het programma. Vlaardingen VI aar din gers die hun eerste 'onder wijs' genoten op wat vroe ger de Gereformeerde Be waarschool aan de Prins Hendrikstraat heette, krijgen zaterdag een laat ste kans om daar herinne ringen op te halen. Het ge bouw van de huidige ba sisschool het Visnet wordt in augustus ge sloopt De bewaarschool opende zijn deuren in 1924. Sedert die tijd is er op de zolder van het gebouw een schat aan oude platen en boe ken verzameld. Al die nostalgia is zaterdag te koop. De rommelmarkt duurt van tien uur 's mor- SI.14* twee uur 's mid- door mahtin Vermeulen gau w bleek dat Karlijn SchiedamHet is niet zo Bokkers beschikte over verwonderlijk dat Karlijn een flinke dosis talent. Bokkers uitermate bedre- Momenteel maakt de ven is in hetjhanteren van blonde speelster deel uit het tennisracket. In huize van het eerste team van Bokkers is de tennissport veelal hét gespreksonder werp, omdat ook vader Wim, moeder Trix en broer Mennc idolaat zijn van het Engelse balspel. Het was eigenlijk logisch, dat ook Kanijn zich met tennis ging bezighouden, nadat de oyerige leden van het geil haar was voorgegaan. Op haar acht ste jaar was dat het geval tennisvereniging Holy, dat uitkomt in de over- "\rnor het kampioenschap en de promotie naar de derde klasse houdt DVO*32 vrjjfag 3 juni een receptie. Aanvang 20.00 uur in de cantine aan de Maüthonweg. Willem Noorduin heeft in Hulst in Zeeland het wereldrecord ko gelstoten in zijn handicapklassc verbeterd. De koge] ging van 10,36 naar 10.82 raeter. De velden van de voetbalvereni ging Vlaardingen dienen zondag als decor voor hettraditionele Leen van der Lindentoemooi. De winnaar kwalificeert zich voor het Nederlands kampioenschap voor scheidsrechters volgend iaar. Het toernooi begint om 10.00 uur en mevrouw Van der Linden reikt ora 16.30 uur de beker uit. Ter gelegenheid van het kampi oenschap en promotie naar de tweede klasse houdtSFC zaterdag een receptie. Plaats van handeling is de cantine in sportpark Thurle- de. Aanvang 15.00 uur. w De finale om het Rotterdamse korfbalkampioenscbap voor senio ren zal volgende wek dinsdag in Capelie aan den llssd worden ge speeld. Het duel gaai tussen Maas sluis en Unicum en \indt plaats op sportcomplex Jouwenhoek. Aanvang 19.00 uur. Het spel van Karlijn Bokkers had echter nimmer bet huidige niveau bereikt, als Mike Verkerk zich zo'n zeven jaar geleden niet over haar had ontfermd. Mike Verkerk was destijds bondstraïner en raakte tij dens een jeugdtoemooi zo gechar meerd van het spel van de Schie damse, dat hij besloot om haar in tensief te gaan begeleiden. „In fei te", steekt Karlijn haar bewonde ring voor Mike Verkerk niet onder stoelen of banken, „heeft hij me geleerd te tennissen. Hij heeft on- zettend veel tijd opgeofferd om mij te trainen. Ik kon altijd op hem re kenen. Na schooltijd haalde hij me op en gaf hij me een pittige trai ning. Ik heb dat altijd met plezier Karlijn Bokkers: Trainer Mike Verkerk was een vader voor me' school. Twee jaar geleden werden de bondstrainers ontslagen en kreeg Rob Mentink de taak een ge heel nieuw trainerscorps in het le ven te roepen. Toppers Diezelfde Rob Mentink is thans Karlijns trainer. Tot volle tevre denheid van het tennistalent zelf. „Ik train nu zo'n twee, drie maal door Mike werd begeleid. We had den alles over voor de tennissport Eigenlijk was Mike een vader voor me". Techniek Het talent van Karlijn Bokkers werd door de intensieve begelei ding goed ontwikkeld Na driejaar bondstrainingen te hebben ge volgd, kwam de 15-jarige HA vO- scholiere tevens terecht op de Eer ste Rotterdamse Tennis School (ERTS). De bondstrainers Ruud Best en Annemiek de Jong-Blom trachtten via de ERTS meer aan dacht te besteden aan de techni sche scholing van jonge talenten. De aandacht ging in eerste instan tie uit naar het verwerven van een behoorlijke techniek. Het leveren van prestaties werd op de ERTS niet verwaarloosd, maar was geen doel op zich. Deze langere termijn planning viel niet bij iedereen in foede aarde. Interne conflicten innen de tennxsbond leidden uit eindelijk tot een strikte scheiding tussen de tennisbond en de tennis- l tennis niet zo belangrijk in mijn le ven, dat ik vijftien k twintig uur per week ga trainen. Dat doen'de echte toppers- Ik wil me buiten schooltijd niet alleen met tennis bezighouden. Er zijn nog allerlei andere leuke dingen te doen". Toch staat het tennis vrijwel cen traal in het leven van Karlijn. Ze VlaardingenHVO is de eer ste finalist in het toernooi om het Vlaardïngs kampioen schap. De winnaar van vorig jaar won gisteravond met l-ö van CION. Na zeven minuten scoorde Teun Komaat de be slissende treffer. Morgenavond spelen Vlaardingen en DSS*2S tegen elkaar. speelde voor het eerst in clubver band bij K.SW. Bij TSF, waar ze met tennis begon, werd ze te jong bevonden aan de competitie deel te nemen. Bij KSW kwam Karlijn Bokkers in een team terecht met volwassen spelers. Om wat vaker met leeftijdgenoten samen te spe len werd daarom vier iaar geleden de stap naar TV Holy gemaakt, waar ze nu voor het eerste seizoen in het hoogste team speelt „We hebben het niet gemakkelijk dit seizoen - "We hebben pech, dat we in een sterke afdeling zijn ingedeeld. Ik hoop, dat we ons kunnen hand haven Plezier De persoonlijke prestaties van Karlijn Bokkers stemmen daaren tegen wel tot tevredenheid. Met haar prestaties op de diverse open toernooien hoopt ze genoeg indruk te maken om aan het eind van dit seizoen gepromoveerd te worden van de B2-categorie naar deBl-ca- tegorie. Bovendien kan ze op die wijze voldoende punten bij elkaar sprokkelen om deel te mogen ne men aan de Nationale Jeugdkam pioenschappen, die in de derde week van augustus voor het eerst in Schiedam op het tennispark Spieringshoek worden gehouden. Het is niet zo, dat ik me dit seizoen echt ten doel heb gesteld om Bi- speelster te worden. Ik wil zo veel4 mogelijk plezier aan het tennis be leven en als ik normaal presteer, zal ik waarschijnlijk wel in een ho gere categorie worden ingedeeld. Maar het is zeker geen ramp als dat niet lukt", blijft ze relativeren. Schiedam Op het veld van Her mes DVS versloegen de A-junio ren van Excelsior'20 met over macht de Vlaardingse kampioen HVO (5-1). Door deze overwinning kroonden de pupillen van coach John Kloppers zich tot kampioen van de Waterweg. HVO opende de score via Brown waarna achtereenvolgens Bruin van Deventer, Jeffrey Ton, Jaco Verhoeff, Richard van der Meer en nogmaals Verhoeff er voor zorgden dat aanvoerder Luuk van Troost de beker uit handen van RVB-bondstrainer Joop Dekker mocht ontvangen. Schiedam In de halve finale van het Schiedams kampioen schap verraste afdelingsclub Ur- sus het uit de derde klasse gede gradeerde DHS. Na een faire wedstrijd, die goed werd geleid door Dick van Ham, bezorgde Rob Bonte zijn dub een plaats in de eindstrijd. Ursus zal moeten aantreden tegen de winnaar van de morgen te verspelen wed strijd tussen SFC en Hermes DVS 2. De finale is op zaterdag 11 juni. Schiedam Na een enerverend en spijkerhard duel bezorgde het de gehele wedstrijd in de verdedi ging gedrongen SC Botlek tegen stander GSS een kater van jewel ste. Uit drie aanvallen scoorden, de gasten twee maal, terwijl de Schie dammers ontelbare malen in seo- ringspositie kwamen maar slechts éénmaal het net vonden. Aldus restte de spelers van GSS-coach Hans SchoffeLmeer een 'uithuilen en opnieuw beginnen' en. de Bot lek-spelers een vreugde-gehuil dat tot in de thuishaven te horen was. Voor GSS telde alleen de winst en die druk was voor vele spelers dui delijk te groot Want een bal goed plaatsen was in de beginfase eerder uitzondering dan gewoonte. Botlek-trainer Arie Noordermeer had zijn. spelers de opdracht gege ven snel te scoren en er voor te zor gen dat ze met één punt naar buis zouden gaan. Na tien minuten vol deed Botlek aan de opdracht uit een niet eens geweldige vrije trap. De zwakke invaller-doelman Frans van Dun van GSS posteerde zijn vijf man sterke muur slordig en ging zelf in het midden van het doel staan. Daardoor kon Eric Qos- terdijk 0-1 scoren. Daarna viel GSS fel aart Vooral Dick Sparreboom, die keihard werkend de lijnen uitzette en voor het meeste gevaar zorgde, vond herhaaldelijk de nog maar 20 jaar oude, Botlek-keeper Wïnfred Lan gezaal op zijn weg. Deze koele Lan gezaal hield zijn ploeg op de been met reddingen waarvan vooral de GSS-spitsen Hennie Idema (vol gend seizoen spelend voor SFC) en Aad Barto moedeloos werden. Na rust leek Botlek te bezwijken onder de aanvalsstromen- van de gastheren, vooral nadat in een scrimmage Idema werd aangetikt door Langezaal en 'mannetjesput ter' Rob Hulsman mocht aanleg gen vanaf elf meter. De voorstop- per schoot de bal naast, zodat de zo juist ingekomen Peter de Graaff er aan te pas moest komen de gelijk maker te verzorgen. De jacht op de verlossende treffer (een doelpunt van Sparreboom werd om dubieuze redenen door scheidsrechter Van der Linden goedgekeurd) werd GSS fataal. Een blinde haal naar voren van de sterk spelende aanvoerder Peter Holvast bracht John Verhage in stelling en die rondde op geweldige w jj26 de enige aanval van Botlek in de tweedehelft af {1-2). In de hecti sche slotfase stopte Langezaal nog een strafschop van Arjen Jager en werden Idema (tweemaal, dus uit- sluiting» John Behage en Roland j Hamann genoteerd. QSsfvw&ön, D* Btwir, Vrfca (04 GfMffi, Hutomwi, Vwi Dijk. BoW. Spwrrtjown, (dmtu •nlUrto. SC Botlote UingoxMl, BXoomAntUjU. Ow- OmnOorp, Kofc, Oc«tmtJljk. K*- mwn, Pol At, Vm) Hoort, »r (RoimdH*m*nn).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2