e ambtenaar inzet van politiek geruzie Hog. Kom na De Italiaan Frans Natafelen. Sportplan niet op tafel Doop Wiegman blijft jarig Casino Rotterdam, -n avondje op vakantie. ViAAÜNGS DAGBLAD SGHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Kastanjedal wacht tot september Onze kleine maar dappere wethouder' Verzetsmuseum zaak voor GS VRACHTWAGEN OMGEVALLEN Uurtje gemeenteraad: show van twee heren Vlaardingse gemeentesecretaris onzorgvuldig9 Het druppelt lintjes mm ->• Avondvierdaagse is gezellig maar koud Geluidsscherm in Bijdorp duurder Teleurstelling over rol van politie bij examen WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: ntri. Maassluis Pas in september neemt de gemeenteraad van Maassluis een definitief besluit over de invulling van een braak liggend stuk grond aan het Kas tanjedal in Maassluis. Het is.de bedoeling dat op de lo~ katie maximaal 3u luxe wonin gen worden gebouwd. De koop prijs komt rond de 250.000 gul den te liggen. Op de afdeling stadsontwikke ling ligen momenteel drie sehet- stekeningen. „Het 2iet er alle maal heel fraai uit, maar wij zit ten nog met een aantal kleine vragen. De verschillende raads commissies moeten zich ook nog buigen over de plannen. Dan pas wordt een keuze gemaakt", al dus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. Schiedam „Het lijkt wel of ik de hele week jarig ben", zei een verwonderde Doop Wiegman gisteren, toen er op zijn tachtigste verjaardag een draaiorgel voor de deur kwam spelen. En het bleef met bij dit uitzonderlijke tafereel voor een Korte Haven op maandagochtend maar even later kwam ook Guus Klepke aangevaren met zijn Rode Valk. De be baarde 'hopman' nam Doop Wiegman en zijn koffievisite mee voor een rondvaart door de Schiedamse grachten. Onder de blij verraste passagiers bevonden zich burgemeester Reinier Scheeres, com missaris van politie Piet van den Hengel en wethouders Luub Hafkamp en Aad Wiegman, zoon van de kunstenaar. Het is al dagen, feest in huize Wiegman: vrij dag werd een tentoonstelli ng van de nes tor van de Schiedamse kunstenaars geo pend in het Stedelijk Museum en sinds dien stromen de felicitaties binnen. Gis teren kreeg Doop voor zijn verjaardag een gemotoriseerde rolstoel, geheel ont worpen en gefabriceerd door zijn zoon Frans, die vervolgens al acht nabestel- lingen kreeg. „Moetje octrooi voor aan vragen", raadden enkele kennissen hem aan. 's Avonds bestond op het feestje gro te belangstelling voor het liber amico- rum, waaraan tientallen familieleden en vrienden hebben gewerkt: dat boek is op zichzelf al een kunstwerk, en het bevat vele kleine kunststukjes in zich. Doop Wiegman (met zijn onafscheidelijk ke alpinopet) toont zich verrast over de draaiorgelmuziek vlak voor zijn deur. 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 DINSDAG 31 MEI 1988 PAGINA 13 Schiedam Voortaan zal Hans van Kleef door het leven gaan als 'onze kleine, maar dappere wethouder'. Gisteravond roem de PvdA-raadslïd Mahir Engin het renovatieplan voor wijk Nieuwland, waardoor het woon comfort er duidelijk op vooruit zal gaan, en hij rondde zijn be toog af met de opmerking: „Nu alleen de rijkssubsidie nog. Maar dat kunnen we met een gerust hart aan onze kleine, dappere ■wethouder overlaten". In de loop van de raadsvergade ring werd dit koosnaampje nog enkele malen herhaald, ook al wees Van Kleef erop dat hij niet alleen staat, maar dat hij 'een he leboel' ambtenaren achter zich heeft om die subsidie binnen te halen. Inderdaad heeft Van Kleef een 'tenger' postuur, maar het is de eerste keer dat die li chaamsomvang een rol gaat spe len in de politiek. Schiedam Wethouder Luub Hafkamp vindt dat de subsidie ring* van het verzetsmuseum in Gouda een kwestie is voor het provinciaal bestuur van Zuid- Holland. Het is niet aan Schie dam om mee te financieren, maar aan gedeputeerde staten (GS), maakte hij gisteravond duidelijk toen gemeenteraadslid Bart de Leede bepleitte om als nog 5000 gulden uit te trekken voor het Goudse museum. Volgens het PSP/PPR-raadslid heeft het museum meer dan een plaatselijke functie: het is voor een ieder de moeite waard, maakte De Leede mede namens D66 duidelijk- Maar daarmee was de gemeenteraad het, even als Hafkamp, nieteens. Een gekantelde vrachtwagen zorgde vanmor gen voor nogal wat overlast op het Kethelplein in Schiedam. Door nog onbekende oorzaak verloor de chauffeur van de wagen de macht over het stuur. De vrachtwagen kantelde en blokkeerde de weg. Lange files waren het gevolg. Persoonlij ke ongelukken deden zich echter niet voor. Schiedam Een uur duurde gisteravond de vergadering van de Schiedamse gemeenteraad, beduidend langer dan anders (het wil soms wel in een kwar tiertje afgelopen zijn), maar het kwam voornamelijk neer op een show van twee heren. Bij* ver schillende agendapunten raak ten wethouder Hafkamp en raadslid De Leede met elkaar in een schermutseling, terwijl de andere partijen geamuseerd luis terden. In een enkel geval was er een ander aan het woord. PvdA- raadslid Joop de Jong moest fronsen bij het voorstel van B en Schiedam/Vlaardingen De lintjesregen ligt al weer een maand achter ons, maar het druppelt nog even na in Schiedam en Vlaardingen. De hoogste onderscheiding ontving Koop Willem van Baar- len, die sinds 1967 bij het Holyziekenhuis werkt Vanaf 1969 was hij daar hoofd van de afdeling re- validati e. Hij gaai met vut Van Baarlen kreeg van wethouder Chris van Roon te horen dat hij tot ridder in de orde van Oranje- Nassau was benoemd- Hij kreeg zo'n hoge onder scheiding, omdat hy zich naast zijn werk op nog een groot aantal terreinen verdienstelijk heeft ge maakt. Van Baarlen stond aan de wieg van de ge handicaptenroute in Vlaardingen en coördineerde voor de Rotaryclub het project 'Polio de wereld uit' waarvoor tienduizenden guldens werden opge haald. Verder was hij enkele seizoenen hoofdtrai ner van voetbalvereniging De Hoekse Boys uit Hoek van Holland. Maarten Roodenburg ontving uit handen van wet houder Bas Goudriaan de eremedaille in 2ilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij was bijna dertig jaar in dienst bij het woningbe drijf, waarvan sinds 1972 als huismeester. Van 1962 tot 1984 was hij lid van de vrijwillige brandweer. Ook hij gaat met vul Ook Schiedam heeft er een ridder in de orde van Oranje-Nassau bij. Wim Hoogeweij krijgt vanmid dag van wethouder Chris Zijdeveld de daarbij be horende versierselen opgespeld. Hoogeweij heeft 38 jaar bij de overheid gewerkt, waarvan 18 jaar in Schiedam. Hij neemt afscheid als chef van de hoofdafdeling plantsoenen van de dienst gemeen tewerken. De vele plaatselijke, provinciale en landelijke functies, die hij op plantkundig en tuinbouwkun dig gebied heeft bekleed, zijn er mede aanleiding voor geweest dat hij is geridderd. Vlaardingen In politiek Vlaardingen is he vige beroering ontstaan over de voordracht van Adriaan van Beuzekom (57) als gemeen tesecretaris. Diverse fracties zullen het college van burgemees ter en wethouders woensdagavond tijdens de raadsvergadering duchtig aan de tand voelen over de manier, waarop een opvolger naar voren is ge schoven voor mr. Piet Franken, die in november met vut gaat. De bezwaren richten zich niet zozeer tegen Van Beuzekom het huidige hoofd van de afdeling financiën op het stadhuisals wel tegen PvdA-wethouder Bas Goudrïaan (personeelsza ken), die bij de voordracht onzorgvuldig te werk zou zijn gegaan. In die procedure zijn alle fatsoens regels met voeten getreden, vindt VVD-fraetie- voorzitter George Neijssel. De VVD zal woensdag zijn kritiek op de coalitie partners CDA en PvdA niet onderstoelen of ban ken steken, Neijssel; „Er is geen sprake van wat voor sollicitatieprocedure dan ook. De man is zon der enige inspraak voorgedragen. -Normaliter word t bij zo'n belangrijke vacature eerst het senio renconvent (de gezamenlijke fractievoorzitters, red.) geraadpleegd. Maar PvdA en CDA hebben dit in een onderonsje afgesproken. De rest van de raad is pas later geïnformeerd". Dat ook het amb tenarenapparaat volledig werd gepasseerd, noemt Neijssel 'hoogst onbeleefd'. „Het gaat om de be langrijkste ambtenaar op de secretarie. Zo iemand kun je niet zomaar droppen, daar moet eerst over leg over zijn. Volstrekt onbegrijpelijk dat de vak bond dit pikt en nog niets van zich heeft laten ho ren". De affaire rond de benoeming van een nieuwe ge meentesecretaris brengt andermaal de tegenstel lingen in het PvdA/CDA/VVD-college naar bui ten. „Ik kan niet aan de indruk ontkomen dat het college hier verdeeld over denkt", zegt Rien Lens- velt (SGP/GPV/RPF) droog. Ook zijn partij zet vraagtekens bij de gevolgde procedure: „Een ge meentesecretaris is iets anders dan een tuinman bij gemeentewerken. De hele gemeenteraadkrijgt met hem te maken; hij zit bij iedere vergadering achter de collegetafel. Het is ons een raadsel hoe in een tijd van hooggeroemde inspraak twee partijen zo'n man exclusief voor zichzelf willen houden. Waarom hebben we het trouwens over een man? De gemeente Vlaardingen wil toch zo graag de achterstand aan vrouwelijke functionarissen weg werken?" De wijze waarop Van Beuzekom, die al eerder in aanmerking wam voor dezelfde post, wordt voorgedragen, zal zijn functioneren er straks niet makkelijker op maken, vreest Neijssel. „Je roept bij voorbaat verzet en frustraties op", zegt ook Lensvelt, die graag had gezien dat een sol licitatiecommissie de gelegenheid had gekregen Van Beuzekom op zijn kwaliteiten te beoordelen. De kans is klein dat de raad zal kiezen voor de tweede kandidaat, mr. M.M. Jacobs, hoofd van de afdeling welzijn. PvdA en CDA, die Van Beuze kom hebben voorgedragen, hebben een meerder heid in de raad. W om geen bezwaar te maken tegen de ontwerp-begrotinjz voor de GGD. In die begroting was De Jong een 'omineuze' zin tegengekomen. Bij de GGD zijn inkomsten weggevallen, maar bezuinigd wordt er nauwelijks dat kwam de PvdA maar vreemd voor. Wethouder Hafkamp (toch hij weer) gaf met een enkel voor beeld aan, waardoor inkomsten zijn weggevallen. De politie werkt nu met ademanalyse-ap- paratuur, waardoor minder ge bruik wordt gemaakt van de GGD die de bloedproeven ver richtte. Hij was het wel met De Jong eens, dat de GGD op zeer korte termijn moet bezuinigin gen in haar uitgaven. Verder spraken Bart de Leede (onvermoeibaar) en Adri Reijn- hout zich uit tegen de bouw van flats aan de Burgemeester Van Haarenlaan (bij de Vlaardinger- dijk. De D66'er had vraagtekens over verhoging van het vast recht bij de gastarieven, maar kreeg zijn archief bijgespijkerd (zoals burgemeester Scheeres het noemde) toen wethouder Wiegman hem op een recentelij- ke brief van de Vegin wees, en tot slot was De Leede gekant te gen verhoging van crematiekos ten. In Vlaardingen zorgen der gelijke zaken altijd voor avond vullende programma's, maar Sch iedam is in een uurtje klaar. 4 - I t- ".-lig t.' Voor de Vlaardingse avondvierdaagse meldden zich minder deelnemers dan vorig iaar. De doorzetters maakten er ondanks de kou een gezellige wandeling van. Schiedam/Vlaardingen De wandelaars en fietsers, die giste ren aan de start van de avond vierdaagsen in Vlaardingen en Schiedam verschenen, nebben flink moeten afzien. Wind, kou en regen deden een zwaar beroep op hun doorzettingsver mogen. „Wat 'n beestenweer! De men sen komen straks als verzopen katten thuis", aldus een bezorg de organisator van het jaarlijkse fietsevenement in Schiedam. Het aantal deelnemers was er ook naar: iets meer dan 300, wat neerkwam op halvering van het aantal sportievelingen ten op zichte van vorig jaar. Maar ge zellig was het wei. Opvallend was het pjezier van bewoners van een gezinsvervangend te huis uit Rotterdam, die de 25 ki lometer lange tocht op tandems volbrachten. De Vlaardingse wandel vier- telde 3800 deelnemers. „Magertjes, maar gezien het weer begrijpelijk. Het is van avond echt kleumen. Hopelijk klaart het in de loop van de week nog wat op", klonk het aan de start bij handbalvereniging De Holiancfiaan aan de Amsterdam- laan. Hilton HotcIAVccna 10. - Holland Casinos: Amsterdam - Breda - Rorccrdain - Schcveningcn - Valkenburg - Zandvoorr. Schiedam De gemeenteraad voelt in grote meerderheid niets voor een opvallend plan van Rob Wark. Deze Schiedamse amb tenaar heeft enige tijd geleden op persoonlijk initiatief een r.ota geschreven over het terugbrengen van bet aantal sportvelden. Hierbij ging het hem er onder meer om alsnog een sportcomplex in Woudhoek-Noord te realiseren en een deel van het Bijdorp- complex te handhaven. Volgens Wark zou van het Hargapark het gedeelte langs de Hargalaan opgeofferd moeten worden aan bedrijven (vlakbij de op- en afrit van rijksweg 20). Zijn plan zou goedkoper uitpakken dan het herstructureringsplan van wet houder Luub Hafkamp, concludeerde Wark. Maar de enige steun, die er in de gemeenteraad voor het plan van Wark was, kwam van zijn politieke geestverwant Bart de Leede (PSP/PPR). Deze wilde het plan op al zijn consequenties getoetst zien, vooral ook met het oog op de stadsontwikkelingen de economie. De Leede vond dat het plan te veelzijdig is om het alleen vanuit de sportsector te benaderen. Maar volgens Haf kamp was er allang gekeken naar de gevolgen, en hij zag geen aanleiding dat nog eens te doen. Opnieuw had De Leede be zwaar: hij had dat nu juist van wethouder Zijdeveld of burge meester Scheeres willen horen en niet van een wethouder die - een 'sportbrü' op heeft Maar omdat zij elkaar interrumpeerden, maakte burgemeester Reinier Scheeres een eind aan het debatje. P\rdA-raadslid Huub de Ruiter wees erop, dat PPSC graag naar Woudhoek wil en dat Rob Wark lid is van PPSC en dat de con clusies in het rapport van Wark dus niet zo verbaasden. Maar in houdelijk ging De Ruiter niet op het plan in: „Er zijn veel varian ten aan de orde geweest". En volgens hem was dat van Hafkamp het beste: géén sportvelden in Woudhoek, en sluiting van Bij dorp en De Lange"J Schiedam Het geluidsscherm bij Bijdorp langs rijksweg 20 gaat 300.000 gulden meer kosten dan eerst was begroot. Dat de prijs is opgelopen tot 1,1 miljoen gulden, verklaart ge meentewerken uit de onver wacht dure materialen die voor het scherm gebruikt moeten worden. In de betonnen wape ning wordt bij wijze van experi ment een nieuwe kunstvezel toegepast De gemeente Schiedam onder vindt overigens geen financieel nadeel van de prijsverhoging. Het rijk neemt alle kosten voor zijn rekening. Het scherm zal er ook iels andets gaan uitzien dan de Bijdorp-be woners, die veel hinder onder vinden van het verkeerslawaai, tijdens een hoorzitting ïn okto ber 1986 werd voorgehouden- Deze verandering houdt ver band met de hogere kosten. Het oorspronkelijke ontwerp ging uit van een transparant scherm- gedeelte tussen ruwweg de sporthal en het vladuet over de Schiedamseweg, en een 'groen- scherm' achter de woningen aan de Westpolderstraat Uit kostenoverweging worden de boogvormige delen in dit laat ste stuk weggelaten, zodat een aaneengesloten groene wand ontstaat. Door de financiële pro blemen heeft het besteksklaar maken van het scherm langer geduurd dan verwacht Eigen lijk 20U al in de tweede helft van vorig jaar een begin worden ge maakt met de aanleg van hetge- luidwerende scherm. De bewoners van het wijkje aan de voet van de rijksweg hebben tot gisteren moeten wachten, voordat het werk van start ging. Het-karwei zal In het voorjaar van 1989 gereed zijn. Vlaardingen. Terwijl alle 772 leerlingen, die hebben meege daan aan de praktische verkeer- sproef op 17 en 19 mei in Vlaar dingen, hun beste beentje voor zetten en een diploma behaal den, liet de begeleiding te wen sen over. Dat stelt drs. J.T.G.P, Frankx, hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente, in zijn verslag over dat evenement Met name de inzet van de Vlaar dingse politie heeft hem teleur gesteld. „De afspraak was dat er op het kruispunt Fioris de Vïjf- delaan, hoek Jacoba van Beie- renstraat een agent zou posten. Er hebben twee agenten een uurtje in een auto zitten kijken en de rest van de dag zijn ze niet meer gesignaleerd*Met die woorden steekt Frankx zijn mis noegen niet onder stoelen of banken. Hij had gehoopt dat het verkeersexamen, waarvoor 717 leerlingen volledig slaagden en de rest een deeldiploma praktijk of theorie behaalden, serieuzer door de politie zou zijn behan deld. Triest vindt hij het ook dat niet alle scholen zich aan de afge sproken spelregels hebben ge houden. Hij rept in dat verband over nalatigheid van een direc teur van een school in Holy, die niet voor een vervanger zorgde toen een ouder als vrijwilliger uitviel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1