Fortuna Vlaardingen maakt van superfinale echt feest Af van dubbelrol openbaar onderwijs Deze auto kost28.995- Wat mag u daarvoor venvachten? mm Dalen Commerciële Salon maakt yuppie-debuut Meer steun voor kunst VLAARÜINBS DASBLAD S2HIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEB COURANT Ursus, WK en Olympus weg van sportcomplexen 1)66 in discussienota: Ongeschoeid college mag moskee niets cadeau doen Avondvierdaagse met 98-jarige Handgreep: meer dan foldertjes Vuilnisman moet 10.000 kilo anders tillen \W WE DOEN, DOEN WE GOED. Buys Ballotlaan 4 - Vlaardingen 010-4348700 ggwaejeyie: Brede HavenS1raat 3130 AC Vlamingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sported 434MM WOENSDAG 8 JUNI ]9Q8 pagina 15 Hafkamp hakt knoop door: Schiedam Wethouder Luub Hafkamp zal op zeer korte ter- mijn het college van burgemeester en wethouders voorstellen °^^^^nPlexe« -De Lange Boogert (Ursus) en Bijdorp OTV^K en Olympus Schiedam) af te stoten. Ook moet volgens plex inIGroe° e da^>ez*en van aardeg van een sportcom- Het komende voetbalseizoen kunnen Ursus, VVK, en Olym pus Schiedam nog op de eigen terreinen terecht, daarna moet een ander onderkomen gevonden zijn. ?„Prtlsv°tPiieS 'ft ee¥Ser;h?id de jubilea van Martinit en (jbb lieu de wethouder al doorschemeren het wachten beu te zyn. Op zeer korte termijn kom ik met een voorstel", geeft -Luub Hafkamp toe. „Van de gemeenteraad heb ik eigenlijk vorige week groen licht gekregen. Alleen raadslid De Leede wil de discussie nog overdoen, maar daar voel ik niets voor Het moment is aangebroken dat er beslissingen genomen moeten worden- De andere partijen denken er gelukkig net zo over De herstructurering van de sportcomplexen in Schiedam is volgens Hafkamp dringende noodzaak. „Niet alleen de kwa liteit van het voetbal staat daarbij voorop. Het gaat ook om een goede invulling van de beschikbare ruimte in Schiedam. De clubs hebben te lang gewacht, nu is het aan ons een besluit te nemen doorRENÈ DONS Maassluis Fortuna-trainer Jan van Baaren ging ditmaal niet voorop in de feestvreugde. Hij begaf zich in de kantine van Excelsior Maassluis na afloop van de superfinale (2-0 winst te gen Smitshoek) om de Rotter dams Nieuwsblad Cup niet tus sen de zingende massa, omdat ook hij dondersgoed wist dat de teleurgestelde spelers van Smits- hoek (de groep die hij komend seizoen onder zijn hoede heeft) hem dat niet in dank zouden af nemen. Smitshoek dacht, na de winst op Rozenburg, ook Fortuna Vlaar dingen in de superfinale de loef af te steken, maar daar stak het elftal van Van Baaren een stokje voor. De in Maassluis woonach tige oefenmeester had bij de kleine finale van district III tus sen Rozenburg en Smitshoek goed zijn huiswerk gedaan. „Ik heb Smitshoek dit seizoen vier maal zien spelen. Als ik eer lijk ben, moet ik zeggen dat ik de ploeg vandaag matig vond acte ren. Dat is ook een compliment voor Fortuna Vlaardingen. Ik denk dat wij de mogelijkheden goed hebben uitgebuit. Fortuna Vlaardingen had de Nieuwsblad Cup hard nodig. We hebben im mers tè vaak met lege handen gestaan. Ik kan iedereen aanbe velen om aan deze wedstrijden mee te doen. De ambiance is ge weldig en de organisatie enorm Fortuna's trouwe linkerverdedi- ger Peter Sonne veld had de su perfinale als zijn afscheïdswed- strijd gekozen. „Zalig om zo'n evenement te winnen", zei hij oprecht, na de lovende woorden van Fortuna-voorzitter Rick Ze venbergen, die hem in zijn toe spraak bedankte voor zijn inzet fedurende de vijftien jaar dat onneveld deel uitmaakte van het eerste elftal. De spelers van Smitshoek ston den er achterin de kantme van Excelsior Maassluis een beetje mistroostig bij. De club van de trainer Voordijk moest genoe gen nemen met vijftien Puma- wedstrijdballen, die in de voor bereiding op het komend seizoen goed van pas zullen komen. Fortuna-aanvoerder Ron Berve- ling mocht uit handen van Hans Cooïegem, lid van de toemooi- commissie, de cheque ter waarde van tweeduizend gulden ont vangen. De zondag tweedeklas ser zal van het geld een, trai ningskamp financieren. Aanvoerder Kon Berveling was zichtbaar van dit alles onder de indruk. Het was voor hem de laatste wedstrijd in Vlaardingse dienst, omdat hij volgend seizoen Fortuna Vlaardingen verruilt voor Excelsior Maassluis. „Leuk om te scoren op het veld van je nieuwe club. Ik speelde eigenlijk al een thuiswedstrijd. Enkele maanden geleden heb ik mijn beslissing al genomen. Mijn broer Edwin heeft het enorm naar zijn zin bij Excelsior Maas sluis, dat heeft voor mij de door- v slag gegeven. Ik woon naast het I veld van Hermes DVS, maar f van Excelsior Maassluis heb ik hogere verwachtingen. En op 2 s augustus direct tegen Benfica. S Dat is geen slechte bïnnenko- g mer'blikt hij al vooruit. S5 De uitbundige massa maakte 1 van de superfinale om de Nieuws- blad Cup een waar feest JS Vlaardingen Door de schoe nen uit te trekken heeft bet Vlaardingse college van burge meester en wethouders zich het ongenoegen van Oostwijkbewo ners op de hals gehaald. Enkele collegeleden betraden vorige week op kousevoeten de toe komstige moskee aan de Oostha- venkade 46. De buurt zag dat als een feitelijke erkenning van de officiële status als gebedsruimte en ontstak in woede, want de be zwaarschriften tegen de moskee zijn nog niet eens afgehandeld. Ook politiek ligt de moskee ge voelig. B en W zijn verplicht voor voldoende parkeerruimte rond de islamitische kerk te zor gen en willen daarvoor een aan grenzend terreintje reserveren, maar niet alle fracties in de ge meenteraad staan bij dat plan te juichen. De grond hoort niet bij het moskeepand, en dus lijkt er sprake van een cadeautje aan een geloofsgemeenschap. De SGP/GPV/RPF vindt dat de is lamieten voor de grond of het parkeren moeten betalen, ,,'t Mag onder geen voorwaarde gratis", vindt fractievoorzitter Kien Lensvelt. Wethouder Bas Goudriaan, die in de moskee zijn schoenen aan hield, zegt dat hij inderdaad 'een bedrag' van de kerkgangers zal eisen. Hoe hoog dat bedrag wordt, laat de wethouder voorlo pig in het midden. Goudriaan wil eerst wachten tot de be zwaarschriften zijn afgehandeld. Tot zolang mag de moskee so wieso niet als gebedsruimte ge bruikt worden Volgens Remi Poppe (SP) ver groot de parkeerplaats de weer stand in de buurt alleen maar. De ligging is zodanig dat de au to's vlak onder de slaapkamerra men van wijkbewoners worden gestald. Dat veroorzaakt over last Poppe kan dat niet rijmen met de miljoenen, die de ge meente heeft uitgegeven om hinderlijke bedrijven uit de Oostwijk te verplaatsen. Vlaardingen Freelance-jour nalist Dick van der Lugt gaat proberen de Salon de Harmonie op commerciële basis nieuw le ven in te blazen. Van der Lugt presenteert donderdagavond de eerste aflevering van de Salon- nieuwe-stijl. Als podium dient nog steeds zaal de Harmonie, maar aan de for mule zelf is behoorlijk gesleu teld. Belangrijkste verandering: het spraakmakende praat- en amusementsprogramma voor en door Vlaardingens is niet meer gratis en niet meer voor iedereen toegankelijk. De Salon wordt voortaan in opdracht gemaakt en op min of meer besloten avondjes uitgevoerd. Het debuut wordt bijgewoond door een pu bliek, dat met de term yuppie nog 't best omschreven is. Van der Lugts eerste opdracht gevers zijn de Nederlandse Mid- denstandsbank, het Nederlands Studiecentrum, het daaraan ge lieerde Nederlands centrum voor advies en trainingsbegelei- ding (NCATB) en het in oprich ting zijnde adviesbureau Eco- nsult Deze drie bedrijven heb-" ben 140 van de in totaal 180 kaar tjes gekocht raison van 25 gul den. De resterende plaatsen tracht Van der Lugts Bureau de Salon via een direct-mailing aan Schiedam/Vlaardingen Een deel van het steunbedrag voor de beeldende kunst, dat Vlaardingen en Schiedam van de provincie krijgen, wordt waarschijnlijk gestort in de nieuwe Regeling produc tie-toelage. Kunstenaars kunnen daar een beroep op doen als zij een tijdje geen werk hebben verkocht. De rest van de bijdrage, die voor Vlaardingen precies 100.000 gulden bedraagt en voor Schiedam bijna een halve ton meer, is bestemd om opdrachten aan kunstenaars te fi nancieren en als steun aan artotheken. Schiedam en Vlaardingen zijn twee van de zes middelgrote gemeen ten in Zuid-Holland die rechtstreeks sociaal-economische steun aan kunstenaars gaan verstrekken. Samen mogen de zessteden zo'n der tig procent van de in totaal 3 miljoen gulden die de provincie voor de kunst beschikbaar stelt, aan datdoel besteden. Een mens is nooit te oud om een sportieve prestatie te leveren. Onder dat motto schreef de 98- jarige mevrouw Goudswaard in voor de avondvierdaagse, die deze week In Schiedam wordt ge lopen. De bewoonster van bejaar dentehuis De Harg maakte deel uit van een groep rolstoelers. De reden, waarom mevrouw Gouds waard gisteren en vandaag ais oudste deelneemster aan de start wilde verschijnen, is simpel: ze wilde het nog een keer meema ken. Schiedam De lading voorlichtingsmateriaal, die tegenwoordig over mensen wordt uitgestort, kan af en toe een averechts effect hebben. Soms is het beter zaken te laten zien in plaats van eindeloos fol dertjes af te scheiden. Met die woorden onderstreepte wethouder Luub Hafkamp gistermorgen het belang van de expositie en infor matiemarkt Handgreep. De portefeuillehouder voor volksgezondheid opende in dienstencen trum 4 Molens die drie da gen durende markt. „Ik denk dat we dit soort in zichtelijke voorlichting moeten gaan uitbreiden' meende Hafkamp. Met Hand greep beogen de organisato ren aan de hand van hulp middelen te laten zien, hoe ouderen langer thuis kunnen blijven wonen, zelfs als zij licht gehandicapt zijn. Hand greep is een gezamenlijk initi atief van de kruisvereniging, de stichting Gecoördineerd Ouderenwerk en het Schie dams Overleg Revalidatie (SOR). In het dienstencentrum staan tot en met donderdag de meest uiteenlopende hulp middelen uitgestald, varië rend van handige telefoonha- ken tot rekjes waarop speel kaarten kunnen worden ge zet Vanuit een groot aantal disciplines zijn organisaties in de 4 Molens om tekst en uitleg te geven bij de hulpmiddelen. Hafkamp noemde Handgreep om meerdere redenen een ge lukkig gekozen naam voor de tentoonstelling. „De naam staat voor een handjevol mo gelijkheden, want er zijn er natuurlijk veel meer. Maar jftet is ook uit te leggen als de Phan'dgreep, waaraan ouderen 'zich kunnen optrekken. Ver der stalt' handgreep voor het je éigenimaken van zaken". Als" officiële openingshande ling overhandigde hij voorzit ter C. Paardenkoper van de SOR de brochure Handig in huis. Paardenkopen zei te ho pen dat ook veel valide men sen en de overheid aandacht aan de expositie zullen beste den. „Van die kant moet het begrip komen en zij moeten de voorwaarden scheppen, waardoor gehandicapte men sen langer thuis kunnen blij ven wonen. Er is op dat punt nog veel te verbeteren. Ik hoop dat vandaag het keer punt is", aldus Paardenkoper, die beloofde dat de SOR in de toekomst uit de schaduw zal treden. „We hebben door ge brek aan middelen ons te lang om de achtergrond moeten houden. Dankzij een kleine subsidie kunnen we nu meer aan de weg timmeren". VlaardingenLiever dan nieu we 'tüinstructies' voor vuilnis mannen ziet de Socïalistiese Par tij uitbreiding van het personeel bij de gemeentelijke reinigings dienst Zo reageert SP-raadslid Arnold van Wezel op de lezing van een bedrijfsarts, die een maand of wat geleden het reim'gingsperso- neel een cursusje verantwoord tillen gaf. De gemeente zou er beter aan doen de 10.000 kilo die een vuilnisman dagelijks ver- qouwt, te verminderen door meer mensen in dienst te nemen, dan de medewerkers te vertel len dat ze de vuilniszakken an ders beet moeten pakken, vindt Van Wezel. De SP heeft wethouder Bas Gou driaan (PvdA, personeelszaken) gevraagd of anders tillen in vloed heeft op het aantal te ver sjouwen kilo's. Dat is niet het ge val, waarmee volgens Van We zel is aangetoond aat de zorg om de gezondheid van het reini- gingspersoneel maar 'tillerij' is. vermogende Vlaardingers te slij ten. De interviews, die ex-Het Vrije Volk-journalist Van der Lugt voor zijn programma heeft ge pland, lijken voor de omme zwaai, die de Salon maakte van idealistisch naar commercieel, op maat gesneden. Van der Lugt ondervraagt NCATB-directeur mr. Hans Versluys over zijn overstap van de politiek naar het zakenleven. Na Versluys, ooit fractievoorzitter van de PvdA in de Vlaardingse gemeenteraad, komt Arie van der Steen aan het woord. Deze voormalige ambte naar maakte eveneens de over stap naar het NCATB. Wethou der Jan Madern (WD) mag ten slotte uitleggen, waarom hij als directeur van een bedrijf een carrière verkoos in de politiek. Niet alle medewerkers aan de Salon-oude-stijl kunnen Van der Lugts nieuwe formule waarde ren. Inspiciënt Gerrit van den Berg zag een commerciële salon niet zitten en stapte op. Ook RN- journalist Aad Rietveld zette lie ver een punt achter zijn activi teiten op het podium van de Har monie. De resterende medewer kers en artiesten onder wie Cornells Pons en Levi Wee- moedt worden voortaan be taald voor hun aandeel. Van der Lugt vindt kritiek op zijn commerciële aanpak onte recht: „De oude Salon was alle maal liefdewerk-oud papier. Je moest met een uiterst laag bud get maar zien hoe je een pro gramma in elkaar zette. Wat er op tegen is om dit voor geld te doen, begrijp ik niet De PTT wordt geprivatiseerd, voor stu diefinanciering moeten studen ten voortaan naar de bank. Waarom zou de Salon dan niet commercieel mogen zijn?" nj Schone 2-htor motor [3 Soepel si hekelende vijf versnel- Ungsbak L] Stuurbekrachtiging T_1 Rembvhrat htiging LJ Geventileerde n'/nsLhijven voor O Zelfstellende irotnmdremmai achter H Gescheiden remsvsteetn £j Remdritkbegrenzer O Mc. Pherson voorwiel- ophanging P] Achtenvtetophanglng meiichroe/veren en Panhard-stang 185/70SR /JMnhetm radiaalbanden H Gasgevuide schokdempers LJ Slaapstoelen O in hoogte verstelbare stoel voor bestuurder Q Lendemtcun In stoel voor bestuurder f~l Automatische valgordels voor Verstelbare hoofdsteunen xaor [~~i Vaste hoofdsteunen achter Q Velours stoei- en paneelbeMeding l loertapijt Qpbergvak onder s passagiersstoel H k fake-up spiegel ut passagters- zontteklep f! Opbergvakken in de portieren f~l Verlichtenafslutthaarhand schoenenkastje PI Passagicrshandgrepen Armslennen op alle portieren H kledinghaakjes LJ Leeslampjes voor achter passagiers Q Elektrisch te bedienen rutten voor en achter Cl Geavanceerde stereo-installatie Her 20 walt speakers Cl Beklede kofferruimte O Verlichting in kofferruimte Van binnenuit te openen koffer ruimte en bensineklep f! Gereedschap met looplamp f~] Onderhoudsvrije akku nrsrri lak ore*, i'kodum vamousda) motok< owpai Q '/.ekermgkastje in het interieur PP Anti-verblindings spiegel Pi Pree elektrisch verstelbare buitenspiegels CD l oorruit van gelaagd glas I I Achterruitvenvarming met nfd- sctiakeimg CD Ualogeen koplampen Dubbele nustachterlu/tien l'7lvee acliteruitriilampen Q IJogL'dnik koplampsproeiers CD interval op ruitenwis sers fp 'fïs-iwu installatie Q Een-sleutehysteent Q Centrale deurvergrendeling CD Kindentoten op achtorportiereti Cj Ditbbeiiomge claxon CD Schokabsorberende bumpers PD Stootsierlijstcn CD Steen stagbesclienuers CD Wielkuip- beschermer* Maassluis De be stuursvorm van het openbaar onderwijs in Maassluis moet drastisch veranderen. Nu nog is de gemeente tegelijk be stuurder én medefinan cier van het openbaar en het bijzonder onderwijs. Van die dubbelrol wil de fractie van D66 af. "Wethouder Lïesbeth Snoeck (VVD) kreeg gisteren uit han den van raadslid Jan Storm het eerste exemplaar van een onder wijsnota uitgereikt. Een boek werk dat een aanzet moet geven tot een discussie in de gemeente raad, maar ook in het onderwijs veld. „Nu is de wethouder in grote mate bepalend", aldus Jan Storm. „In Maassluis hebben wij het geluk dat het een wethouder is die zelf uit het onderwijs af komstig is. Het kan echter ook zo zijn dat het een politicus is die het openbaar onderwijs laat ver waarlozen of juist prevaleren. Binding H Middenamisteun op achter bank CD Middenconsole CD Verwarming voor achter- passagiers Q Stereo-installatie tevens te bedienen door achierpassagiers Cj Aansteker met verlichting Asbakken voor en achter CD Aanjager met vier snelheden Q Autom. elektrische antenne l~j Digitale klok CD Toerenteiier CD Dagletter CD Temperatuurmeter voor koel vloeistof Q Oliedrukmeter CD *Beu zate- voorraadmeter CD Voltmeter Cl Dashboardvertichting regelbaar Als u op zoek bent naar een ruime, ekonomische, stijlvolle en zeer ko/nplete klasse-auto, maak dan een proefrit in de Hyundai Stellar 2.0 GSL }Vat u voor dit geld niet zou verwachten, zit er toch in. We zeiden het al. Hij is kompleet, zo kompleet, dat u erna een proefrit kompleet verliefd op bent Overigens is er al een Stellar met 1.6 motor vanaf f 21.995,-. HYUnDPIl I GARAGE ÊM HYUNDAI Ook hebben wij gemerkt dat ou ders moeite hebben met de af stand die er bestaat tussen de school en de ambtenaren op het stadhuis. De binding ontbreekt. Veel ouders willen dolgraag meer actief zijn op school. Omdat de gemeente het schoolbestuur vormt worden mensen geremd. Als er een ruit gebroken is gaat het herstel via de dienst gemeen tewerken, terwijl de vader van Japie bijvoorbeeld ook snel een ruit had kunnen inzetten. Zulke dingetjes". D66 pleit in de discussienota voor het instellen van een com missie volgens artikel 61 van de gemeentewet „Een commissie met verregaande bevoegdhe den", aldus Jan Storm. „De wet houder is van die commissie geen voorzitter". Takenpakket Het financieel beheer, inclusief het onderhoud van de gebou wen, de benoeming en het ont slag van het personeel, de onder wijsinhoudelijke ontwikkeling en het richten van verzoeken aan gemeenteraad, college en ministerie zouden tot het taken pakket van de commissie moeten worden gerekend. Een aantal zaken hoett met worden overgedragen. Het vast stellen van de begroting, benoe ming, ontslag of schorsing van directeuren en besluiten inzake fusie, opheffing van scholen en veranderingen in de bestuurs vormen blijven voorbehouden aan de gemeente. De afdeling Maassluis van D66 loopt landelijk gezien niet voor op met de plannen. „In een aan tal gemeenten is al een speciale commissie voor het openbaar onderwijs", legt Jan Storm uit. „Beuningen is daarvan een mooi voorbeeld", Commissie 61 De democraten verwachten niet dat de nota direct tot het instel len van een commissie 61 zal lei den. „Dat is ook niet nodig. Be langrijk is dat er over de dubbel rol van de gemeente geproken wordt De discussienota is een handgreep. Van daaruit kunnen we verdergaan bouwen". Wethouder Uesbeth Snoeck stelde zich in een eerste reactie terughoudend op. „Toch is het nuttig dat er eens in commissie verband over gesproken wordt Ik voorzie direct al een hoop be zwaren, maar dat is niet erg. In de commissie komen we er zeker op terug".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1