Frisse wind verbetert imago Passagetheater Fortuna terechte winnaar supercup HET KETELHUIS Schlemielig foutje Schiedam noodlottig WATERWEG 17 Botteriams Nieuwsblad Cup lil UW 6ASREKENING HOEFT NIET LANGER EEN SCHRIKBEELD TE ZIJN! B m Staelduindag li Actie slaagt Michiel Braam wint Nieuwe werken, oude dag Derde editie Beatrixloop Zambiaanse muziek Verzekerd van voorpremières Rotterdamse Dansgroep Poolse invasie op De Ouverture a Rotterdams Nieuwsblad woensdag 8 juni 1988 De feestelijke ingebruikname van het voormalige defensiebos, onderdeel van het Staelduïnsebos, gaat aan Maassluis niet onopgemerkt voorbij. In de bin nenstad van Maassluis vindt zaterdag een natuur vriendelijke manifestatie plaats. Op de markt in Maassluis zijn verschillende instanties en groeperin gen aanwezig. Taxi Hofman zorgt daarbij voor een unieke service. Van 11.00 uur tot 15.30 uur "worden belangstellenden voor slechts twee gulden (retour) naar hetStaelduinsebos vervoerd. In het centrum van de Eerste Stad aan de Waterweg staan zaterdag tal van'kraampjes. Ondermeer aan wezig zullen zijn de Vrienden van het Staelduinse- bos, tuincentrum Staelduïnsebos, Flora Bloemsïer- kunst, comité Behoud Lickebaert en de natuur vrienden van het Nivon. Komend weekeinde viert ook het informatiecen trum d'Oude Koestal het 10-jarig bestaan. In 1978 werd dit centrum door de toenmalige commissaris van de koningin mr. Maarten Vrolijk geopend. De voorlichtingsactie tegen hondenoverlast in Maassluis heeft voornamelijk positieve reacties op geleverd. Uit de reacties blijkt dat hondenoverlast een probleem is, dat bij veel mensen in Maassluis leeft Via voorlichting wil de gemeente de inwoners wij zen op een aantal spelregels, die in acht genomen moeten worden bij het uitlaten van de hond. /"Via een folder werden de eigenaren van honden in denmaand februari op de actie attent gemaakt Het resultaat is echter nog niet overal in de stad goed te merken. Wel is verbetering opgetreden op de loka- tie aan de Steenen Dijck. Alle hondebezitters in Maassluis ontvangen deze week een informatiebrief, waarin de regels waar aan, men zich moet houden nog eens worden uitge legde Naar aanleiding van de nu ontvangen reacties heeft het gemeentebestuur besloten om het gebied langs de Nieuwe Waterweg, waar de honden los mogen lopen, uit te breiden. Honden mogen nu ook loslo pen op de Beltadïjk en het onderhoudspad direct langs het water, tot aan het parkeerterrein bij Dirk zwager. Michiel Braam, oud-leerling van de bedrijfssehool van Wilton-Fijenoord, heeft de Maas-Geesteranu- sprijs gewonnen. In aanmerking voor de prijs komen leerlingen die bij het eindexamen een hoog cijfer hebben, behaald. Verder wordt gekeken naar eigenschappen als doorzettingsvermogen, zelfvertrouwen en het ver mogen om met an deren samen te werken. De prijs bestaat uit een bronzen penning met de beeltenis van ir. W. Maas Geesteranus, een diploma eneen cadeau ter waarde van 500 gulden. Michiel Braam heeft na het behalen van het diplo ma werk gevonden als lasser bij(Van Ingen Pijpwer ken in Rotterdam. De prijs is in het verleden viermaal uitgereikt aan een afgestudeerde leerling van de bedrijfssehool van WH ton-Fijen oord. In 1951 aan A.C. Dingemans, in 1962 aan J. Hersbach, in 1965 aan O. van Lent en in 1968 aan G. Dania. De prijs is in het leven geroepen om de herinnering aan Ir. W. Maas Geesteranus levend te houden. Hij heeft zich in het verleden sterk gemaakt voor een goede vakopleiding. Na een dienstverband van 31 jaar in dienst van de overheid maakt H. Overheul gebruik van de vut-re- geling. Hij deed de laatste jaren aan voorbereiding van nieuwe bouwwerken in Schiedam. Donderdag neemt de ambtenaar via een receptie afscheid van vrienden, bekenden en collega's. Vanaf 16.15 uur zijn belangstellenden welkom in de recreatiezaal van het stadskantoor aan de Emm astraat In het Beatrixpark wordt voor het derde achtereen volgende jaar de Beatrixloop gehouden. Aanstaande zaterdag kunnen de mensen kiezen uit drie afstan den: vijf, tien of vijftien kilometer. Voor de jeugd tot en met twaalf jaar is er een prestatieloop over één kilometer georganiseerd die om half één begint Een half uur later gaan de overige deelnemers van start Een ieder die zijn afstand volbrengt krijgt een spe ciaal geslagen medaille. Bovendien krijgt elke lo per/loopster een beker. Inschrijving is die ochtend mogelijk vanaf tien uur aan de Parkweg, bij het winkelcentrum. De kosten bedragen drie gulden voor de één kilometer en vijf gulden voor de overige afstanden. Voorinschrijving is mogelijk bij Grill-room Beatrix, Parkweg 13. In café Podium treedt aanstaande zaterdag de uit Zambia afkomstige band Shalawambe op. Ze maakt zogenaamde Kalindula-muziek, gebaseerd op rit mes en melodieën van onder meer de Bimba-stam. Deze muzieksoort is nu de 'nationale' popmuziek van Zambia. Shalawambe werd vorig jaar uitgeroepen tot beste band van het jaar. In haar land scoorde ze hits als Abantu Balafwa en Samora Waya. Dit laatste num mer is opgedragen aan Samora Machel, de president van Mozambique die bij een vliegtuigongeluk in Zuid-Af rika om het leven kwam. Tot nu toe toerde de Zambiaanse groep vooral langs de buurlanden Botswana en Mozambique. Shalawambe begint te spelen om ongeveer 22.30 uur. door CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Het credo 'frisse wind', dat het Passa getheater bij de wisseling van de wacht kreeg opge speld, blijkt inspirerend te werken. Begin dit jaar nam Carel Beke het regi me in de Schiedamse thea terwereld over van Connie Eggink, die jarenlang de scepter over de Schiedam se theaters zwaaide. Eggink leefde jarenlang op voet van oorlog met politiek Schiedam, maar nu Beke samen met Marq Oudshoff het Schiedamse theater leven runt, blijkt de lucht aanzien lijk te zijn opgeklaard. Sinds het aantreden van het jonge duo lijkt de politieke wil om in Schiedam een nieuw theater te realiseren in ieder feval een stuk groter te zijn gewor- en. Of het nu door het vertrek van Eg gink komt, of dat de huidige (waar nemend) directeur de oogst van ja renlang zaaien door zijn voorgan ger kan binnenhalen, valt natuur lijk moeilijk na te gaan. Zeker is in ieder geval, dat de stijgende curve in de bezoekersaantallen voor het belangrijkste deel op het conto van Connie Eggink kan worden ge schreven. De theaterprogramme ring is immers lange-termijnwerk bij uitstek, zodat ook het stijgende bezoekersaantal van het voorbije seizoen voor 95 procent het werk van Eggink was. Danstheater Pas in het komende seizoen zal de programmeerband van Beke zicht baar worden. Verleden week pre senteerde Beke het programma van het seizoen 1988-1989, waarin naast de vaste publiekstrekkers de grote aandacht voor danstheater opvalt. In het kader van een danspromo- tieplan van de gemeente Zuid-Hol land presenteert Beke maar liefst zeven dansvoorstellingen in Passa ge, die voor het grootste deel een modem karakter zullen dragen. De aandacht voor dans heeft er zelfs al toe geleid, dat de Rotterdamse Dansgroep het Passagetheater als haar repetitieruimte heeft gehuurd. Dit zal ertoe leiden dat alle voor stellingen van de dansgroep, die voortkomt uit het Werkcentrum Dans, in Schiedam hun voorpre mière beleven. „In een later stadi um denk ik zelfs dat Schiedam ook de premières van dit gezelschap krijgt", aid us Carel Beke. Het zoldertheater De Teerstoof blijft, als vanouds, de plaats waar beginnende en vernieuwende thea tergroepen zich kunnen presente ren. De langzaam doorzettende trend in theaterland, waarin mu ziek een steeds grotere rol in de voorstellingen gaat spelen, komt in de programmering van de Teer stoof dan ook het best tot uiting. De Meisfes met Stuck With A Fantasy- en ook Natascha on Holiday, dat het Waarnemend directeur Carel Beke. en zijn Passage-staf: directie-assis tent Marq Oudshoff en educatief me dewerker Karin Heuvelman. leven van de legendarische blues zangeres Billy Holiday behandelt, zijn duidelijke exponenten van dit genre. De voorstellingen in De Teerstoof beginnen het komende seizoen een half uur eerder, om half negen dus. Afspiegeling Connie Eggink sprak bij haar af scheid over de politiek als een club je mensen die allemaal een mening over het theater hebben, maar er zelf nooit komen. In dat beeld zal weinig verandering gekomen zijn. Sceptici van het culturele klimaat in Schiedam zien de raadsleden in dit opzicht als echte 'volksverte genwoordigers'. Immers, de gemid delde Schiedammer weet het thea ter amper te vinden, dus de raadsle den vormen op dit punt een prima afspiegeling van de bevolking, luidt hun mening. In politieke kring wordt vanouds nogal eens schamper gedaan over het theater. Rotterdam is immers om de hoek, dus waarom zouden wij in Schiedam met veel gemeen schapsgeld het theater op de been houden, als Schiedammers met weinig moeite een Rotterdams the ater kunnen bezoeken. Eggink ful mineerde tegen deze mentaliteit „Als Schiedam niets voor zijn thea ter over heeft, moet men het ge woon opdoeken", sprak zij eind ja nuari bijvoorbeeld nog bij haar af scheid, terwijl de burgemeester en wethouder Aad Wiegman met el kaar stonden te babbelen. De persoonlijke verhoudingen wa ren op dat moment behoorlijk be koeld tussen de theaterdirecteur en de Schiedamse politiek. Volgens in gewijden had menig gemeentebe stuurder grote moeite met de wijze van opereren van Eggink. „Met dat mens is geen land te bezeilen. Altijd maar blabla over hogere cultuur, maar ze vergeet dat ze gewoon moet programmeren", sprak een Schie dams gemeenteraadslid ten tijde van het vertrek van, Eggink. Er be stond op dat moment grote ontevre denheid over Eggink, die vaak de kont tegen de krib gooide op het moment dat het gemeentebestuur met suggesties bij de directeur aan klopte. s8v3 Ook Beke moet zich bij zijn aantre den bewust zijn geweest van dit verleden. Beke en Oudshoff zelf werkten met veel plezier onder Eg gink, maar ook hen was het opge vallen dat de beeldvorming van het Passagetheater naar buiten toe op zijn zachtst gezegd troebel was. Strategie Beke heeft een eigen strategie uit gestippeld om verbeteringen in het imago aan te brengen. Zijn visie, dat het theater niet alleen passief maar ook actief door Schiedammers ge bruikt moet worden, blijkt prima aan te sluiten bij het beeld dat veel gemeentebestuurders zich bij de toekomst van het Schiedamse thea ter voorsteilen. Steeds meer plaat selijke toneelverenigingen kloppen bij het theater aan om daar hun voorstellingen te houden. De vaste technische crew verzorgt dan het licht en geluid, waardoor het ama teurtoneel technisch op professio nele begeleiding kan rekenen. Ook blijkt Beke zich met plezier aan te sluiten bij culturele initiatie ven vanuit de stad. Het Schiedams korenfestival verleende Beke met graagte onderdak, terwijl hij zich volledig voor het eerste Podiumga la inzette. Dit gala was het eerste grote popconcert in de stad sinds ja ren. Maar Beke slaat ook graag de vleu gels wat verder uit. voor Het Spul van Joncker Franssen Oorloch, het middeleeuwse toneelstuk dat on langs bij de ruïne werd opgevoerd, waren de mensen van het Passage theater dagenlang in de weer om de technische faciliteiten te verzorgen. Beke zelf is nu de grote motor ach ter een vervolg. „Ik houd niet van eenmalige gebeurtenissen", zegt Beke. „Vandaar dat ik met de initi atiefnemers van Het Spul contact heb opgenomen om volgend jaar iets dergelijks in de buurt van een molen op te voeren. Men heeft be wezen dat er grote behoefte aan openluchttoneel bestaat Daar moet je op inspringen, vind ik". Weerklank Carel Beke ziet het theater in de toekomst dan ook het liefst als een katalysator van de Schiedamse cul tuur. „Als anderen iets organiseren, sluiten we ons daar graag bij aan", aldus Beke. „Omgekeerd hoop ik natuurlijk dat onze initiatieven weerklank in de stad vinden. Dan is er op cultureel gebied in Schie dam veel meer mogelijk". Het programma, dat de theaterdi rectie zelf aanbiedt, zit zelf overi gens ook boordevol. „Elk weekeind is het komende seizoen volge boekt", aldus Beke. Hans Liberg, Kees Brusse, Hennïe Huisman en Pim Jacobs en Louis van Dijk zijn enkele van de grote namen, die het Passagetheater bezoeken. Ook Be- kes operette-initiatief met het Wie ner Café van Robert Stolz zal naar verwachting veel publiek trekken. Carel Beke en zijn staf hopen met hun activiteiten de grondslag te kunnen leggen voor een bloeiend theaterleven in de toekomst. „Wij merken dat de politiek bijdraait wat betreft haar mening over het theater", aldus Carel Beke, „Mijns inziens terecht, want met onze know-how en faciliteiten kunnen wij een prima bijdrage leveren om het culturele klimaat in Schiedam verder op te poetsen", besluit de waarnemend directeur. Als speciale service is hst nu al moge lijk te boeken voor alle voorste [(ingen In het komende seizoen. Het Passage- theater is bereikbaar onder telefoon nummer 010-4262987. Schiedam Basisschool De Ouverture op het Bach- plein krijgt vrijdag bui tenlands bezoek. Voor de duur van tien dagen ko men dertig Poolse school kinderen kijken hoe hun collegaatjes in het rijkere Nederland het ervan af brengen. „We zochten al geruime tijd naar een bestemming om gezamenlijk iets bui ten de school om te doen", aldus directeur Jan Oos terhof. In het verleden stond Nepal centraal, maar dat vloeide lang zaam weg. De school be sloot tot het kiezen van een ander land, en dat werd Polen. Dat gebeurde, nadat leerkracht Martin Daalmeijer voor vakantie naar dat land toeging. Toen legde hij daar de eer ste contacten. Eerder dit jaar ging hij terug om al les in orde te maken. In Polen liet hij een video zien, die hij in Schiedam gemaakt had met de school en omgeving erop. In Schiedam deed hij het zelfde, maar dan met een versie uit het Poolse Brod- nica. Op deze manier kon den de kinderen eikaars gezichten en omgeving le ren kennen. Volgens Oosterhof zit er niet één bepaald groot doel achter het project. „Het gaat erom dat ze Ne derland wat heter leren kennen cn dat ze leuk om gaan met hun leeftijdge noten". Om het ijs te bre ken gaan alle kinderen ko mend weekend naar het Sc hooi buitenhuis in Oos terhout, waarna de Poolse kinderen worden onderge bracht bij gastgezinnen. Om uit de kosten te komen is onder meer een beroep gedaan op Texaco. Waar om Texaco? „Een collega van me heeft een goede re latie bij Texaco. Boven dien was ons bekend, dat het bedrijf in het verleden heeft meegewerkt aan het ondersteunen van activi teiten voor Polen", aldus de directeur. Maandag 20 juli gaan de Poolse kinderen met de bus terug naar Brodnica. una doof HANS MAASKANT Maassluis Een opportunistisch spelend Fortuna Vlaardingen toonde zich gisteravond tegen Smitshoek op het terrein van Ex celsior M. de terechte winnaar van de supercup van het Rotterdams Nieuwsblad: 2-0, De door Jan van Baaren getrainde formatie (saillant detail, de Maas- sluizenaar heeft komend seizoen Smitshoek onder zijn hoede) druk te de Voordiikclub in het einde van de eerste helft met de rug tegen de muur. Goed keeperswerk van Wouter van Driel voorkwam in die fase een Viaardingse treffer, die in de laatste minuut van het eerste bedrijf tóch viel. Jerry Monkau was er verantwoor delijk voor. De donkere Viaar dingse aanvaller draaide in het strafschopgebied weg van zijn be waker Ton Habermehl, om met z'n 'verkeerde' been de afwachtende Van Driel te passeren: 1-0. Monkau over zijn zacht ingeschoten bal: ,Jk draaide weg, waarnapk de bal met rechts net kon raken". Van Driel over de treffer, op een voor Smits hoek psychologisch slecht mo ment „M'ri uitzicht werd belem merd, waardoor ik te laat reageer de. Jerry's schot was niet hard, Voor de doeltrefende actie van Monkau waren zowel Smitshoek als Fortuna VI. dicht bij een tref fer. De combinaties waren vaak om van te smullen, maar helaas ontbrak de afwerking. Zo had het schot van de karaktervolle Smits- hoeker Ruud Bons op de kruising beter lot verdiend en miste Rick van Gemerde, na een verkeerde Viaardingse terugspeelbal, oog in oog met doelman Jack den Herder. Aan de andere kant ging een hard schot van Jan Hofman (na goed voorbereidend werk van Jerry Monkau en Ron Hofman) net naast en belandde een pegel van Claren ce Engeïage na een driehoeks- aanval buiten bereik van Wou ter van Driel op de paal. Smitshoek haa de pech dat spits- speler Dick Nootenboom halver wege de eerste helft geblesseerd moest afhaken, waardoor het aan- -valsduo Gemerde/Nootenboom uit elkaar viel. Tegen het gemis van Nootenboom stond aan Viaarding se kant de afwezigheid van de reeds vakantie vierende aanvoer der Wim van de Berg en Mary Vis ser. Na de hervatting bleek dat Smits hoek een elftal heeft, dat nooit op geeft Fortuna VI., dat een kwar tier na rust terugviel, moest op de goed georganiseerde verdediging teruggrijpen. De conditioneel ster ke Voordijkers hadden echter geen macht meer om het de Viaar dingse bekerhouder echt moeilijk te maken. Sterker nog, de beste kans was voor de huidige ploeg van Jan van Baaren, maar de ko mend seizoen voor Excelsior Maas sluis spelende Ron Berveling stuit te in de laatste wedstrijd voor zijn oude club op Smitehoek-sluitpost Van Driel. In de slotfase was diezelfde Berve ling echter wel succesvol. Een door Jerry Monkau goed genomen hoekschop werd door Kon Hofman teruggekopt op Berveling, die hoogopspringend Smitshoeks ge nadeslag inkopte: 2-0. De supercup van het Rotterdams Nieuwsblad kwam daardoor te recht bij een dominant spelend Fortuna VL, dat in de slotwedstrijd van het seizoen meer in huis bleek te hebben dan een leeggespeeld Smitshoek. De opatBÜlnflen. Smliahoaic Van oriel, Coert, Habermehl, Don Ouden, Van der Meer, Bone, SchuHo rn aker, Gouweloo», Klelnjen, Nooienboom (Kemnlnk) en Van Gemarde. Fortuna VL: Den Herder, Van Boxem, Slruya, Jan Holman, Sonne veld, Berveling, Guak, Eng etage (Ballad), Bon Holman, Monkau en Gsnbiltn (Feenstra). Hans Coolegem, lid van de toer- nooicommissle, heeft de cheque ter 0 waarde van tweeduizend gulden uit- s=. gereikt aan Fortuna-aanvoerder Ron Berveling. de compleetste d.h.z. in rotterdam Vervang uw oude cv-ketel NU1II Een nieuwe energiezuinige cv-ketel is een verstandige investering, die Bnel is te rugverdiend. Kom eens langs en vraag vrijblijvend prijsopgava. WIJ zijn leve rancier van alle merken cv- ketels. met en zonder warm water, radiatoren, complete bouwpakketten en alle hulpmaterialen, te gen prijzen waar (e warm voor looptl i lEIHiTBTEI Gustoweg ÏS -'.Rotterdam - Tat, OTÖ-473S899 door WILFRIED SALOMONS Schiedam In de softbal-hoofd- klasse zijn de verschillen zo gering, dat slechts één piep klein foutje kan beslissen over winst of verlies. Schiedam, de laatste tijd niet in al lerbeste vorm, heeft met een puike pot tegen de gedoodverfde aan staande landskampioen Terrasvo gels weer eens van de beste zijde laten zien. Met vooral verdedigend zeer fraai spel kon de Eb ben-equipe Terras- vogels tot aan de laatste slagbeurt onder de duim houden. Toch ging Schiedam één keer onnodig in de fout en de geroutineerde Sant- poortse hyena's stortten zich op hun prooi en verschalkten Schie dam op de valreep toch nog (0-2). Na een aantal mindere potten had Schiedam zondag in de laatste twee slagbeurten laten zien een zeer acceptabel spelletje te kunnen spelen. Deze lijn werd gisterena vond doorgetrokken. Met Maijo- lijn Berkhout aan het hoofd van de Schiedamse-troepen werd er weer eens met open vizier de vijand te gemoet getreden. Tot aan die fatale zevende Terrasvogels-slagbeurt kwamen de Schiedamsen alleen in de tweede inning in de problemen. Met geen enkele uit kregen de meiden van coach Charles Urba- nus alle honken in handen. Maar door goed veld werk van Maijolijn Berkhout zelf (2X) en een vangbal van Mireille Gill'ard bleef de thuisplaat verschoond van vijandi ge voetstappen. Met Mireille Gill'ard, die zich ont popt als een zeer goede rechtsveld- ster is gelijk één van de Schiedam se uitblinksters genoemd. Ook Deb de Gids stond haar mannetje weer op het eerste honk. De batterij Marjolrjn Berkhout en Ludy Salo mons draaide op volle toeren, ge steund door een fris-spelend veld werden de topppers van Terrasvo- gels aardigde duimschroeven aan gedraaid. En mocht er dan onver- hoops iemand op het eerste honk verschijnen en op het lugubere Unda Bol tikt op het tweede honk haar tegenstandster uit. idee komen om het tweede honk te stelen dan werd ze pardoes uitge knikkerd door achtervangster Ludy Salomons. De enige disso nant in het Schiedam-spel was 'Schiedams zonnetje in bange da gen' Gerda Melsen. In de mindere Schiedam periode hield ze zich be kwaam staande, maar gisteren speelde de negentien jarige aan staande accountant als ware ze on der hypnose. Onder een spervuur van geslagen ballen bezweek ze re gelmatig. Agressie Natuurlijk niet alleen euforie in het Schtedamse-kamp, want zon der een punt te scoren wordt er nooit een wedstrijd gewonnen. Hoewel al met wat meer agressie in het slsgperk staand bleef een overvloed aan mooie klappen uit Slechts Sandra Bol met een door international Dianne Verhoeff perfect onderschepte honkslag en Deb de Gids waren succesvol Zij bleven ook de enige Schiedamsen met een honk onder de voeten, want ook Terrasvogels wist van wanten. Geen enkele maal vier wijd werd er gegund, terwijl er ook nogeens foutloos gespeeld werd. Dat Schiedam uit eindelijk de boot inging, kwam door een onoplet tendheid van de 'keystone* van Schiedam. In een moment van on achtzaamheid lieten korte stop Linda Bol en tweede-honkvrouw Gerda Melsen, met de snelle Wüly Rietman op het eerste honk, even de bewaking van het tweede honk los. De gewiekste Willy Rietman, ook al internationals (daar staat Terrasvogels bol van), nam dit bui tenkansje waar en zette zich op het tweede honk in scorings positie. Uiteindelijk kon ze het winnende punt scoren door minder sterke re actie van Gerda Melsen op de vol gende klap. Dat het nog 0-2 werd kwam door de desillusie in het Schiedamse kamp. SCHIEDAM 0 000 0 00° 0 TERRASVOGELS 0 000 002° 2 Werpdjftrs: Schiedam: Marjofljn Berkhout (7) 3-2-6-3; Tcttmvoqc!Ba Koks (4) 3q>-2- 0 en Jacqueline van der VJugt (3) 4-0-0-0. SlaggetnkhMden ScWedsnt Deb de Gids 0.500 en Sandra Bol 0.333. EDO 01000300° 1 HCAW 00100001°2 EDO: Karin Groeneveid (6) 2-1-8-1; HCAW: Jennifer Garcia (4) 1-0-3-2, Karin Brookhuls (4)5-0-00. TWINS 0000000° 1 HttC 0000000°5 Tartna: niet bekend; HHC'.nlet bekend; SHELL-OG an OSC74-OLOEMENDAAL «f-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2