'Stuntmensen? Wij Doe niet zo gek!' Nieuw gezicht in de trainerswereld WNIRWEG 19 SP081 Gemeente legt beslag op het trainingsveld Tonegido naar het Nederlands kampioenschap II „KWEKERIJ HOLY" voor ai uw planten en tuinmaterialen fll Jeugdtheater Passage Niet voor iedereen Succes Sint Radboud Ken Jones: mooi portret Wevende indianen Rozenlaan afgesloten Fietstocht Bram Wijers en Lucien Lafleur dagelijks op ontdekkingsreis Kabelkrant Schiedam in gebruik 19 juni vaderdag ELK weekend speciale aanbieding! Tuinaanleg en onderhoud G. L. A. VAN LEEUWEN Danny Molendijk gewoon in z'n spijkerbroek op de bank Kampioenschap op wielerbaan Ledenvergadering Asvion ZOMERFESTIVAL BIJ EXCELSIOR'20 Rotterdams Nieuwsblad donderdag 16 juni 1983 ij lil Twaalf jongeren tussen de 14 en 21 jaar oud spelen morgen een eigen versie van Herman Heyerraans' De wijze kater. De tekst is aangepast voor de jonge spelers van Jeugdtheatergroep Rotterdam. Het verhaal gaat over een rattenvangende kat, die de macht overneemt van de koning. De situatie loopt, vervolgens geheel uit de hand. Heyermans schreef het boosaardige volkssprookje aan het begin van deze eeuw. Het Toneelstuk begint om 20.00 uur. Woensdag wordt de musical Revue opgevoerd door basisschool De Kring. De groepen zeven en acht voe ren hetstukop. Centraal in deze musical staat profes sor Weet-ik-veel die op het punt staat een nieuw ap paraat uit te vinden: de tijdeomputer. Dat is een tijd machine, waarmee hij de hele wetenschap dient. De musical begint om 20.00 uur. Distilleerderij De Kuyper beschikt over een repre sentatieve ruimte, een soort eigen museumpje, dat lang niet alle Schiedammers kennen. Dat blijft ook zo, want de ambiance is strikt bedoeld voor zakenre laties. Dat heeft te maken met de accijnsvrije om standigheden: het kan niet als café worden gebruikt, en daarom worden verzoekjes van studentenvereni gingen of huisvrouwenorganisaties ook altijd beleefd afgewezen, aldus directielid Bob de Kuyper. Maar voor het CDA maakte de distillateur een uit zondering. „Wij waren verbaasd. Een verzoek van een politieke partij om een nota te mogen overhandi gen in ons museum, en dan nog wel aan onze goede burgemeester, dat hadden wij niet eerder gekregen. Bovendien sprak de aard van die nota ons wel aan: het bedrijfsleven wordt er ook een belangrijke plaats in toegekend". Bob de Kuyper ziet verbetering in de Schiedamse po litiek. „Vroeger leek het wel of Schiedam ophield bij *t Sterretje en of de Buiten havenweg ineens een an der deel was, maar tegenwoordig schijnen wij er weer bij te horen". Tijdens het FKM-coneours in Roelofarendsveen heeft de Schiedamse muziekvereniging Sint Rad boud in de hoogste afdeling een eerste plaats behaald. Voor het verplichte werk Mutant van Jim Curnow wisten de musici uit Kethel 159,5 punten te vergaren. Het 'vrije optreden', de 2e symfonie van John Barnes Chance, leverde 167 punten en de eerste plaats op. De bondswisselbeker kwam zodoende weer in Schie damse handen. Uit handen van burgemeester Van Alkemade ont ving de hand ook nog een nieuw ingestelde ereprijs. Door het behalen van de eerste plaats heeft Sint Rad boud zich geplaatst voor het nationaal kampioen schap, dat in Kerkrade wordt gehouden- „Hé, da's Ken Jones", zeggen bezoekers van wijk-' centrum De Erker, als zij de trap oplopen. Daar hangt een portret van de Engelse Schiedammer, die een keertje model heeft gestaan tijdens de tekenles sen van Jan Pieters. Een cursist zag wel wat in de ka rakteristieke kop van de bebaarde Brit, die even zijn vaste stekje in café Plantage verliet om naast het por tret geportretteerd te worden. Jan Pieters is ook dit jaar weer zeer tevreden over de prestaties van zijn cursisten. En dat zijn ze in. Schiedam-West ook over hem. Binnenkort bekleedt hij waarschijnlijk een ze tel in het bestuur van het actieve wijkcentrum. Weefwerk van de Mapuche-indïanen uit Chili is vanaf vrijdag te zien in de Wereldwinkel. De ten toonstelling wordt gehouden In samenwerking met het Allende-centrum. Op die zeventiende juni neemt René Gutierrez alvast officieel afscheid van Neder land. Hij kwam in 1976 als politiek vluchteling naar Vlaardingen. Hieraan komt in augustus een einde, dan keert hij samen met zijn vrouw Nel terug naar Chili. Daar gaat hij de de Mapuche-indianen helpen. Gutierrez wil werkplaatsen opzetten met de india nen en Europese weefgetouwen introduceren, zodat er efficiënter gewerkt kan worden. Die avond zal hij over zijn pla nnen vertellen Het duurt vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur in de Wereldwinkel aan de Hoogstraat 39 in Vlaardin gen. Op zaterdag houdt de Wereldwinkel van 1Ö.0Q uur tot 16.00 uur een open A De Rozenlaan in Maasluis is met ingang van 20 juni in de avond- en nachtelijke uren afgesloten vooral het verkeer. In die uren wordt de weg geasfalteerd. Om zeven uur 's morgens wordt de weg weer open gesteld voor het doorgaande verkeer, dat echter maar van één rijbaan gebruik kan maken. Wegge bruikers worden door de politie dan ook geadviseerd om ook overdag gebruik te maken van de alternatie ve route. Vanaf 19.00 uur's avonds kan het verkeer Maassluis dus niet meer via de Rozenlaan verlaten. Gebruik moet dan worden gemaakt van de route via Laan '40- '45. Het verkeer wordt via waarschuwingsborden omgeleid. Buslijn 132 van West-Nederland wordt vanaf 19.00 uur s' avonds omgeleid via de Wagenstraat, P.C. Hooftlaan en de Laan '40-'45. De bus echter van 6.50 uur 's ochtends volgt echter de gebruikelijke route. Liefhebbers van een stevige fietstocht komen zater dag goed aan hun trekken. De provincie Zuid-Hol land beeft in samenwerking met bet recreatieschap Brielse Maas en de stichting Sportief Aktief een fiets tocht georganiseerd die voert door en rond het recre atiegebied Brielse Maas. Fietsers kunnen kiezen uit twee routes: één van 25 en één van 50 kilometer. Tussen 10.00 uur en 14.00 uur kan men starten bij het veer Maassluis-Rozenburg. Zowel bij het veerhuis in Maaslsuis, als het veerhuis in Rozenburg. Deelne mers aan de fietstocht kunnen tegen een geredu ceerd tarief {75 cent voor een retour) gebruik maken van het veer. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. Na afloop krijgt een ieder een passende herinnering aan de tocht. De controleposten sluiten om 17.00 uur. door PETEFl DE LANGE Schiedam Nederlan ders plakken hun mede mens graag een etiketje op. Ook Bram Wijers, Lu cien en Marcellino Laf leur, Stefan Glerum en Martijn de Jong moesten er aan geloven. Ze kregen het predikaat stuntlui, want ze springen van kerktorens af, laten zich op de wieken van een mo len ronddraaien, beklim men gevaarlijk steile klif fen en wandelen net zo ontspannen in een dak goot ^ls een ander op het trottoir. Als blijkt dat diezelfde stuntlui ook koffiezetapparaten en cosmetica verkopen, champagne importeren, een café runnen en in driedelig kostuum met marketing-managers confereren, is een tweede etiket snel gevonden: yuppies. Maar Bram Wijers en Lucien Lafleur, oprichters van reclamebureau NF B productions en handelsmaat schappij Dean Moreau, willen helemaal niet in een hokje worden gestopt. Ze willen juist breken met het alledaagse grenzen verleg gen. „Voor ons is het leven één grote ontdekkingsreis. Wij proberen iets te leren van iedere seconde die ons is gegeven, commercieel of voor onszelf, en happy te zijn met wat we doen", verklaart het spraakma kende duo, dat in Schiedam faam maakte met de beklimming van de loodrechte, 40 meter hogeBols-silo en hun hachelijke avontuur op de wieken van de Noordmolen. „Zijn dat soort dingen een reden om ons stuntmensen te noemen? Doe niet zo gek! Da's gewoon een etiketje. Wij zijn ook eerzame zakenlieden. Wij trekken bij een stunt vaak gekke kleren aan, een Batman- pak of zo, bij wijze van zelfspot, zo- dat het publiek ons niet al te se- rïeus neemt", Vonk Wijers en Lafleur ontmoetten el kaar enkele jaren geleden bij een reclameklus. Er sprong meteen een vonk over tussen het tweetal, dat een gemeenschappelijke ach tergrond bleek te hebben: een commando-opleiding in Roosen daal. Wijers: „Wat we in elkaar herkenden was een bepaalde Bram Wijers en Lucien Lafleur maken een oefenwandelingetje tegen de gevel van hun kantoor. 'Wij zijn ook eerzame zakenlieden'. nuchterheid. We hadden dezelfde levensinstelling. Een week later al zaten we in een villa aan het Gar- dameer, om spijkers met koppen te slaan". Die conferentie resulteerde in de oprichting van twee bedrij ven die hen in staat moesten stel len, hun idealen te verwezenlij ken. En idealen hebben ze genoeg: een overwintering op Nova Zem- bla, een tocht te paard van 3000 ki lometer door de Verenigde Staten, de Amazone afzakken op een hout vlot. De 'scheppen geld' die zij met hun stunts en produkten zeggen te ver dienen, laten hen in wezen koud. „Geld kan 't leven behoorlijk vul gair maken", zegt Lucien Lafleur uit de grond van zijn hart. „Maar als je je eigen dingen wilt doen, heb je geld gewoon nodig. We zijn op 6 juni naar Normandie geweest om een klif te beklimmen een soort eerbewijs aan de soldaten die daar op D-Day zijn gesneuveld. Zo'n weekend kost een paar duizend piek, dat geld moetje eerst verdie nen. Wij werken daar keihard voor, gemiddeld zo'n vijftien uur per dag". Discipline Het clubje groene baretten, dat zijn tenten heeft opgeslagen in een kantorencentrum aan de Tuinlaan in Schiedam, mag dan op hete da gen in shorts en openhangende hemden rondstappen, geluierd wordt er nooit Bij Bram Wijers loopt elke morgen om kwart voor zes de wekker af. Een kwartier la ter rent Wijers in trainingspak over het Weena, weereen uur later zit hij achter zijn bureau, een mar- keting-strategie voor Douwe Eg berts uit te dokteren. Alle teamle den hebben diezelfde ijzeren disci pline. „Zonder dat zou het absoluut niet lukken, dan ga je langzaam maar zeker aan je eigen succes te gronde", zeggen Wijers en Lafleur beslist. Niet in een routine terecht komen, dat is de belangrijkste opgave die Wijers en zijn team zich hebben ge steld. Daarom deinzen ze er niet voor terug om een groep beruchte FC Den Haag supporters mee op sleeptouw te nemen voor een 'overlevingsweekend' in de Ar dennen. Erg lekker voelde Bram zich aanvankelijk niet in datagres- sieve gezelschap, dat bijelkaar minstens 25 jaar gevangenisstraf vertegenwoordigde, maar het re sultaat van de tocht vindt hij nog steeds verbluffend: „Na twee da gen in de snelkookpan praatten die jongens bijna gewoon, het woord kanker hoorde je niet meer. Reken maar dat we ze hebben laten af zien, maar na afloop hebben ze ons waarachtig nog beaankt ook". Kwetsbaar Lucien heeft een uitdrukking voor dit soort grensverleggende uitstap jes: sociografisch reizen, je bezig houden met opvallende verschijn selen in de maatschappij. Dat is meteen een vorm van psychogra- fisch reizen, wat staat voor het ver kennen van de eigen geest en het ontdekken van de eigen mogelijk heden. Bram: „Je kunt een boek lezen over een man die met een zeiljacht de oceaan oversteekt, maar je kunt ook zelf zo'n tocht maken. Wij kiezen voor het laatste, omdat je je geest moet openstellen voor nieuwe impulsen. Als je de kans krijgt om aan een molenwiek te gaan hangen, dan pak je die toch? Maak jezelf maar kwetsbaar, dan leer je welke kant je uitmoet als mens". Lucien rekent nog verder af met de stuntman-mythe: „Wat wij doen, kan iedereen. Ieder mens is zo buigzaam als een twijg. Hij heeft geweldig veel mogelijkheden. Maar de meesten houden het op hun 25e, 30e jaar voor gezien. Ze zoeken niet verder, ze zijn tevre den met wat ze hebben en plakken mensen, die anders leven, een eti ketje op. Dat maakt het leven over zichtelijker voor hen. Terwijl wij juist het omgekeerde doen. Wij creëren situaties die we soms hele maal niet aankunnen. We zien irt alles oen avontuur, maar niet om 't avontuur zelf. We zijn geen kermi sattractie". Wat anderen met deze opvattingen aanmoeten, mag de buitenwereld zelf weten. „Wij proberen geen wijsheid te verkondden met wat we doen", zegt Brarr. Wijers, „Wij weten niet of we gelijk hebben. Dat zien we vanzelf wel. We zijn er op getraind, de consequenties te vreten als het misgaat. Tot zolang blijven we padvinderen, en den ken over de dingen die ons bezig houden". Schiedam Na een proefperiode van enkele maanden, wordt de kabel krant een vast onderdeel van het programmapakket op het Schiedamse cai-net. De kabelkrant, verzorgd door de Avondbladen Combinatie Rot terdam (ACR), bestaat uit internationaal, landelijk en regionaal nieuws, aangevuld met rubrieken als horoscoop en kooktips. Diverse gemeenten, waaronder Maassluis, hebben zich al op de kabelkrant van de ACR gea bonneerd. Op woensdag 29 juni wordt de Schiedamse kabelkrant officieel ten doop gehouden bij de openbare nutsbedrijven. Gerard Verschoor, directeur van de ACR, brengt de verbinding samen met wethouder Aad Wiegman met een druk op de knop tot stand. hout tegels bomen aarde graszoden mest plantenbakken kamerplanten potterle Tevens boeketten bloemen - Achter Vlaardingen-Holy Willemoordseweg 1 Schipluiden Telefoon 01738-8437 doorRENÈDONS Schiedam In het land der voetbaltrainers heeft een nieuw gezicht zich aangemeld. Danny Molendijk kreeg deze week van de KNVB te horen, dat hij geslaagd is voor de cur sus oefenmeester I, zodat hij de top van de amateurs en de tweede elftallen van betaalde voetbalclubs mag trainen. Dit seizoen blijft de groep werkelo ze voetbaltrainers nog even versto ken van de concurrentie van Dan ny Molendijk, omdat hij er de voorkeur aangeeft zelf nog één aar actief bij Zwaluwen te voet ballen, maar daarna zal hij in de voetsporen treden van vader Joop sr. (Quintus) en oudere broer Joop jr.{DCV). Het aanbod op de trainersmarkt is allang veel groter dan de vraag. De werkeloze trainers kiezen met pre cisie de volgende wedstrijd uit. Een club die het niet zo goed doet in de competitie is favoriet, omdat de trainer immers te allen tijde de schuld krijgt van de slechte presta ties en erbij het bestuur als eerste uitvliegt. Het gezegde 'de één zijn dood is de ander zijn brood', doet immers nog altijd opgeld in de voetballerij. Ook Danny Molendijk zal zich in de trainerscarrousel moeten begeven. Hij werd enkele weken geleden al benaderd door de Rotterdamse vierdeklasser S VDP, maar daar zag hij vanaf. Hij wil het niet met zoveel woorden zeggen, maar Danny Mo lendijk heeft wel degelijk gespre ken over de vacature die ontstaat als hoofdtrainer Jan van der Hoek het aan. het eind van het komende seizoen voor gezien houdt. De ver antwoordelijke man van Zwalu wen heeft dispensatie van de KNVB, omdat hij niet in het bezit is van de vereiste diploma's. Nor maliter kan de zaterdagclub niet opnieuw dispensatie aanvragen voor de trainer en moet dus op zoek naar een nieuwe man. Ook vorig seizoen had Danny Molen dijk de B- en C-junïoren onder zijn hoede. Het enthousiasme bij de jeugdige voetballertjes was enorm groot. „Ik heb aan het bestuur gevraagd of ik bij een eventueel vertrek van Jan van der Hoek in aanmerking zou komen voor de functie van hoofdtrainer bij Zwaluwen. Daar is in principe niet afwijzend op ge reageerd, maar wii hebben geen definitieve afspraken gemaakt. Als er een betere kandidaat komt, dan moet Zwaluwen hem nemen. Ik heb met de jeugdelftalletjes hartstikke leuk gedraald het afge lopen seizoen. Misschien is het ko mend seizoen wel heel anders". Broodheren Na het eerste bevredigende ge sprek was men bij SVDP al min of meer in de veronderstelling, dat Danny zijn vader Joop als trainer op zou volgen. De 'rooie' sloeg het aanbod van de zondag vierdeklas ser echter af, omdat hij bang was geen twee broodheren te kunnen dienen. Hij had Immers al de be slissing genomen om te blijven voetballen. „Ik wilde blijven voetballen, om dat ik ervan uitging dat wij ko mend seizoen in de eerste klasse zouden spelen. Wij hebben het hele Danny Molendijk: 'Ook Jan van der Hoek heeft zijn fouten gemaakt, maar die maakl iedereen'. seizoen bovenaan gestaan en ik heb het enorm naar mijn zin bij de Vlaardingse club. Als ik van tevo ren had geweten dat Oranje Wit de titel zou pakken, dan was ik mis schien wel gestopt Nu zou het lul lig voor Jan van der Hoek en de spelers zijn om mijn toezegging in te trekken. Zij rekenen op mij". Danny Molendijk kiest tijdens het interview zorgvuldig zijn woorden. Hij wil als toekomstig trainer een collega niet graag tegen de schenen schoppen. Over de fou ten van trainer Jan van der Hoek wil hij slechts zijdelings iets zeg gen. Hij zoekt het manco liever bij hem zelf. Hij wil zich na de enorme deceptie nog eenmaal rehabilite ren, want na het komende seizoen hangt hij echtzijn voetbalschoenen aan de boom om zich volledig op het trainersschap te kunnen stor ten. „Ook voor mij was het een teleur stelling dat wij met Zwaluwen geen kampioen zijn geworden. Wij hebben dat aan ons zelf te wijten. Teleurstelling In de cruciale fase van de competi tie hebben te veel spelers een te amateuristiche instelling getoond. Het verlies bij Zwerver Kinderdijk was onnodig, maar ook Jan van der Hoek heeft zijn fouten ge maakt. De spelers van Zwerver Kinderdijk speelden met messen onder hun schoenen. Zij wilden over lijken gaan om van Zwalu wen te kunnen winnen, dat had Jan van der Hoek teweeggebracht. Ik heb daar na de competitie nog met hem over gesproken. Ach, Jan van der Hoek is een goede trainer, maar ook hij maakl wel eens een foutje, zoals we die allemaal wel eens maken. Ik kreeg tegen Zwer ver Kinderdijk in de beginfase ook twee kansen, maar ik maakte ze niet af. Het is doodzonde dat wij de kans om te promoveren hebben la ten liggen. We stonden een heel seizoen bovenaan, dan is het cru als Oranje Wit op de laatste dag met de titel er tussenuit knijpt Ik heb het daar heel moeilijk meegehad". blikt hij terug op het uiteindelijk teleurstellende seizoen. Voetbalniveau Of Danny Molendijk zich ook voor de cursus oefenmeester betaald voetbal zal opgeven, durft hij nog niet te zeggen, „Ik wil eerst wel eens uitproberen waar de top voor mij als trainer ligt. Het lijkt mij za lig om bij een topclub in het ama teurvoetbal te werken. Ik denk dat ik een dergelijk voetbalniveau aan zou kunnen. Natuurlijk wil ik ook als trainer het hoogste bereiken, dat ligt gewoon in mijn aard. Als voetballer heb ik er ook voor moeten knokken. Ik ben best te vreden als ik bij een vierdeklasser moet beginnen, het is echt niet zo dat ik SVDP te min vond. Ik ben toch geen man voor die poespas, daarom zal je mij niet zo snel in een trainersjas zien lopen. Ik heb al vijf jaar "een regenjas. Nou, ik draag hem hooguit vier keer per jaar en dat moet het echt met bakken uit de hemel komen. Nee, mij zie je ge woon in mijn spijkerbroek op de bank zitten". Vlaardingen VFC houdt op maandag 4 juli een buitengewone ledenvergadering met als agenda punt de bouw van de nieuwe kleedruimten. Na de laatst gehou den raadsvergadering van de ge meente Vlaardingen, waarin de gemeenteraad instemde met het voorstel van burgemeester en Wethouders om aan VFC een sub sidie te verlenen van 242.000 gul den, heeft de gemeenteraad beslo ten beslag te leggen op het trai ningsveld. VFC moet zodoende volgend seizoen het derde veld ook gaan gebruiken voor de trainin gen. Naast de bestaande tribune zal een nieuw pand worden gebouwd naar ontwerp van de in Vlaardingen be kende architect Marius van Dorp, VFC heeft nu een bouwcommissie in het leven geroepen onder aan voering van erevoorzitter Jan Ba- rendregt, die de leiding op zich zal nemen. VFC streeft er naar om de nieuwbouw zo snel mogelijk te re aliseren. Vlaardingen De Nederlandse kampioenschappen biljarten voor teams worden dit jaar op 18 en 19 juni gehouden in sporthal Schuylenburg in Amersfoort Biljartvereniging Tonegido, dat kampioen werd in het dis trict Nieuwe Waterweg Noord en gewest West Nederland, vaardigt de spelers Glansbeek, Muys, Pil en Bleekendaal af. Er zullen 56 verschillen de teams deelnemen aan net sportevenement, Vlaardingen De baancommissie Schiedam houdt maandagavond 20 iuni het officieus kampioenschap van Nederland voor junioren. In een kop pel wedstrijd over tien ronden moeten de renners uitmaken, wie de sterkste is in de strijd. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Schiedam De sportvereniging Asvion houdt morgenavond in het club huis een algemene ledenvergadering om 20.00 uur. Het bestuursteam van de Schiedamse club, dat al drie jaar uit dezelfde mensen bestaat, blijft ook komend seizoen ongewijzigd. Schiedam De leden van Excelsior'20 krijgen op 25 juni een heus Brazi liaans getint zomerfestival voorgeschoteld, waarin de samba-ritmes en de zwoele zomeravondsfeer centraal zullen staan. Het feest zal opgeluis terd worden dooreen discotheek en een live-muziekband met een tropi sche verrassing. De feestavond begint pas om 22.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 3