Schiedam ontstond uit ordinaire familieruzie Begrotingspost als blijvende herinnering Schiedam geen knip voor de neus waard m COMMENTAAR WATERWEG 11 SPORT Dubbele petten .Iggtl k. Van de Water stapt op Zij beslissen Hoezo, zebra? IéM Ook boeren op riool aaÉwESB mmmm Holy vooj derde maal onderuit 1 COMMISSARIS DER KONINGIN mr. Schelto Patijn heeft het dubbeie-pettenverhaa! weer opgerakeld: een heikel punt In de politiek, al vaak besproken, telkens als bleek dat gezagsdragers verschillende functies hadden, waarvan men zich kon afvragen of het wel verantwoord was deze te combineren. Der gelijke discussies spelen zich af op alle-niveaus: van gemeenteraden tot de Hoge Raad en de Raad van State. En nu dus ook in de provinciale staten van Zuid-Holland. OP TWEE GEDEPUTEERDEN uit zijn eigen coiiege had Patijn wat aan te merken, en zijn kritiek was enigszins omfloerst, maar duidelijk genoeg, In een recentelijke vergadering van gedeputeerde staten hebben alleen Irma Günther (WD) en Peter van Heemst (PvdA) zich uitgesproken tegen de vesti ging van een regionaal transportcentrum Westiand in de Oude Campspoider-Zuid, nabij de afslag Maassluis-West van rijksweg £0. Nu wil het geval, dat Günther tevens voorzitter is van de reconstruc tiecommissie Midden-Delfland (en die is tegen een transportcentrum op die plek) en dat Van Heemst voorzitter is van het recreatieschap Midden-Delf land (en dat Is ook tegen). MET ZIJN OPMERKING, dat gedeputeerden éérst gedeputeerden behoren te zijn en dan pas voorzit ter van een of ander instituut, wekt Patijn op zijn minst de suggestie dat Günther en Van Heemst hun Delflandse belangen zwaarder laten wegen dan hun verantwoordelijkheid als dagelijks bestuurder van de heie provincie. Een indirecte beschuldiging, die politieke consequenties zou hebben als Patijn gelijk had. Maar de commissaris der koningin heeft geen gelijk. Hij gaat eraan voorbij, dat de twee dissiden te gedeputeerden zich baseren op het streekplan Zuid-Holland-West, waarin de Oude Campspolder grotendeels een agrarische bestemming heeft een streekplan dat Is vastgesteld door provinciale staten. Strikt genomen is dus het provinciaal stand punt beter door Van Heemst en Günther verdedigd dan door Patijn sn de overige gedeputeerden. Waarmee niet gezegd wil zijn. dat de Oude Camp- spolder-Zuid inderdaad ongeschikt is als lokatie voor het transportcentrum. De plek heeft veel voor delen boven andere lokaties. Maar dat is een ande re discussie. ER iS NOG iets vreemds aan dat standje, dat Patijn de twee gedeputeerden gaf. Kennelijk vindt de commissaris der koningin, dat men dubbele petten mag dragen, maar de ene pet moet wel strakker zitten dan de andere. Het baantje van gedeputeer de heeft meer prioriteit dan ergens een voorzitter schap. Toch heeft ook in dit opzicht Patijns opmer king het karakter van een losse flodder. Van Heemst en Günther zijn a/s gedeputeerde be noemd in reweatiesohap respectievelijk recon structiecommissie, hun functie brengt met zich dat zij zich met streekbelangen inlaten, en zo bezien is er niet eens verwevenheid van functies. Ook in schap of commissie zijn zij gedeputeerde. Het was anders geweest, als zij er op persoonlijke titel za ten. KEGEL •Wie een spandoek over de weg wil hangen, of een avondje wil organiseren voor meer dan vijftig perso nen, kan voortaan terecht bij Guus Schram. Burge meester en wethouders van Schiedam hebben het te druk, en daarom hebben zij enkele ambtenaren het mandaat gegeven om namens hen beslissingen te ne men over allerlei poespas, variërend van het toewij zen van marktkramen of invalidenparkeerkaarten tot het verhuren van de aula van het Stedelijk Mu seum. Voor collectes moet men voortaan zijn bij Monique Verïngmeijer, voor ventvergunningen bij commissa ris van politie Piet van den Hengel. Wie zijn winkel 's avonds open wil hebben, kan kiezen uit Els Poort vliet of Roel Brandon, en wie als fotograaf zijn beroep wil uitoefenen op de openbare weg, is wel kom bij Schram, Brandon of Poortvliet ÖW w-' - Sgp; Het bord staat middenop de stoep. Voetgangers oversteken. Maar het waarschuwingsbord kan alleen bedoeld zijn voor voetgangers zelf. Geen automobilist, die er bij het langsrijden van basisschool De Beuken hof acht op slaat. En als je het zo ziet, hebben de voet gangers zelf er ook lak aan. Er is namelijk nergens op de Binnensingel een zebrapad te zien. Steeds meer woningen in het Maaslandse buitenge bied worden op de riolering aangesloten. Tegelijk met de aanleg daarvan worden ook buizen en kabels voor aardgas en centrale antenne-inrichting aange bracht; 'meeliften' heetdatin bet jargon. Het rioleren vindt plaats op de Odstgaag, de Kwakel- weg, de Herenlaan, de Weverskade, de Westgaag en de Burgerdijkseweg. Vrijwel alle woningen in Maas land zijn dan op het rioleringstelsel aangesloten. Uit een enquête is gebleken dat 9 van de 94 betrok ken bewoners geen behoefte hebben aan aardgas. Omdat de gasleiding noodzakelijkerwijs ook langs de woningen van deze met-geïnteresseerden moet ■worden gelegd, heeft het Nutsbedrijf Westiand het Maaslandse gemeentebestuur verzocht zich voor 94 aansluitingen garant te stellen. Komt een aanvanke lijke neezegger op zijn besluit terug, dan betaalt het nutsbedrijf hiervoor aan de gemeente terug. Haakt plotseling een jazegger af, dan staat de gemeente ga rant voor het verlies. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 29 juni 1958 De ruïne bij het Emmapiein is voorlopig nog de belangrijkste her innering aan het middeleeuwse Schiedam. door CAREL VAN DER VELDEN Schiedam Eigenlijk is het eigenaardig dat er nog steeds geen bestemming is gevonden voor het fonds dat in 1975 ter ere van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam werd ge vormd. De stad heeft im mers zijn bestaan te dan ken aan Gravin Aleida. Deze dochter van Floris de Vierde verschafte de stad niet alleen stadsrech ten, volgens historici gaf zij ook de belangrijkste stoot aan de ontwikkeling van een ingepolderd stuk je weiland tot een heuse stad. Veel creativiteit leek dan ook niet benodigd om het jubileum op te luisteren met een standbeeld van j de vrouw van Jan van Avennes. - Leek, want in 1975 slaagde men er niet in een passende herinnering aan het jubileum te bedenken, en ook in de jaren die volgden gebeur de er niets concreets. In deze krant verscheen in 1976 een oproep van het gemeentebestuur aan deSchïe- damse bevolking om met ideeën te komen, maar wat die oproep uit eindelijk opleverde is altijd ondui delijk gebleven. In ieder geval geen monument Nu het verleden in Schiedam weer wat meer in de belangstelling staat, heeft men de draad maar weer eens opgepakt. Directe aanleiding vormen de in spanningen die met name de Stich ting Stadsherstel Schiedam zich momenteel getroost voor het her stel van historisch belangwekken de panden. De stichting participeert onder meer in het herstel van de uitge brande distilleerderij Lokomotïef aan de Lange Haven, waar een Na tionaal Jenevermuseummuseum gevestigd zou moeten worden. Fi nancieel wordt het herstel en de inrichting van de Lokomotief nog een hele krachttoer, vandaar het idee om de gemeente met de 126.000 gulden uit het jubileum fonds te laten meedoen. De gemeente ondersteunt het initi atief van harte, maar wethouder Luub Hafkamp betwijfelt of het gedeeltelijk financieren van de in richting wel de beste besteding is van het fonds dat ingesteld is voor de herdenking van het 700-jarig bestaan van de stad. Onbenul Vandaar dat hij de keuze overlaat aan de gemeenteraad. Ook tegen het alternatief, een beeld van Alei- GÖL da, blijken bij sommigen bezwaren te leven. Standbeelden richt je im mers op voor mensen die een be paalde voorbeeldfunctie vervul len. D66-raadslid Coby de la Rie twijfelt er sterk aan of Aleida er navolgenswaardige ideeën op na hield. „Ondanks dat zij een vrouw was, was zij een typisch voorbeeld van de feodale mannenmaatschap pij. Of we zo iemand moeten gaan eren vind ik erg twijfelachtig". De gemeentelijke archivist Sjef Jansen vindt deze visie getuigen van historisch onbenul: „Aleida was inderdaad niet liberaal, vrij zinnig of feministisch. Als je naar een persoon kijkt, moet je dat ech ter wel trachten te doen door de bril van die tijd. Dat soort termen kun je onmogelijk loslaten op de Middeleeuwen". Wie was eigenlijk die Aleida? „Als gravin was zij een persoon met voor die tijd typerende kenmer ken", vertelt Sjef Jansen. „In de Middeleeuwen speelde religie een essentiële rol in de samenleving en daar gaf Aleida ook uiting aan. Zij stichtte kerken en kloosters en be kommerde zich zeer om het reli gieuzeleven". Gravin Aleida werd rond 1230 ge boren als dochter van Floris de Vierde. Als zuster van de Roomse koning destijds de aanduiding voor een niet gekroonde Duitse keizer trouwde zij in 1246 met Jan van Avennes, een zoon uit het eerste huwelijk van Margaretha van Vlaanderen. De Avennes streden in die tijd om het hardst met de Dampières over de heerschappij van Vlaanderen. Deze Dampieres waren halfbroer tjes van de Avennes doordat zij kinderen waren uit het tweede hu welijk van Margaretha van Vlaan deren. „In die tijd was Vlaanderen de be langrijkste provincie van de lage landen", aldus Sjef Jansen. „Het was dus gewoon een keiharde strijd om de macht. Wat dat betreft is er niks nieuws onder de zon". Na de dood van haar man nam Aleida zelf het roer in de strijd over, ge steund door haar broer Willem II. „Aan dit conflict en aan niets an ders heeft Schiedam zijn bestaan te danken", aldus Sjef Jansen. „Alei da zocht een steunpunt bij de mon ding van de Schie, die toen de eni ge waterverbinding naar het Noor den was. Daardoor werd een stuk ingepolderd weiland omgetoverd in een fort". Naast het fort, waarvan de resten nog steeds zichtbaar zijn in de stad, had Aleida uiteraard ook voetvolk nodig om te vechten. Vandaar dat Schiedam binnen zeer korte tijd een markt kreeg, naast een kerk, een eigen parochie, een begijnhof en een gasthuis. „En uiteraard kreeg Schiedam geen stadsrechten omdat Aleida die Schiedammers zulke aardige mensen vond", aldus Jansen. „Dat soort overwegingen behoorden toen absoluut nog niet tot het ideeëngoed". Als regent ondervond Aleida veel weerstand. Volgens de overleve ring stond de gravin niet bepaald bekend om haar tact. Tegenstan ders jaagde zij bij voortduring in het harnas. In 1263 werden bijna al haar rechten dan ook ontnomen door Otto van Gelre, die met ande re regenten tegen haar had samen gespannen. Verdient zo'n persoon een stand beeld Sjef Jansen, tevens be stuurslid van de historische vere niging, vindt van wel: „Een beeld van Aleida kan bijdragen aan het historisch besef. Aleida heeft bo vendien zeer grote verdiensten voor de stad gehad. Zonder over drijven kan worden gesteld dat Schiedam zonder een Aleida nooit aan haar huidige status had kun nen komen. Ondanks dat haar in spanningen al 700 jaar, achter ons liggen". Schiedam „Langzamerhand lijkt het erop dat de post zeil de blijvende herinnering is aan het 700-jarig be staan van de stad Schiedam", liet CDA-raadslid Ton Seis rich onlangs ontvallen. Eeeds in 1975 vierde Schie dam het 700-jarig bestaan, maar het geld dat toen gere serveerd werd om tot een blijvende herinnering aan deze mijlpaal te komen, bevindt zich nog immer in de gemeentekas. 1 Alleen het selecte groepje, dat wel eens een blik werpt op de reserver ingspositie van de gemeente, wordt op deze wijze met het heu glijkejubileum in 1975 geconfron teerd. „Verhip, da's waar ook, toen bestond onze stad 700 jaar", denkt het raadslid of de ambtenaar, als hij op de gemeentelijke balans de post Reservering herinnering 700- jaiig bestaan ontwaart In deze tijd van bezuinigingen wordt de herinnering in ieder ge val wel levend gehouden. Regel- fondsen om bezuinigingei nen compenseren. Wakkere raads leden, die zoeken naar gelden om harde bezuinigingen op de dienst verlening te voorkomen, komen de post met het niet onaanzienlijke bedrag van 126.000 gulden, regel matig tegen. Veel van dit soort fondsen bestaan er echter niet Tot nu heeft de wel zijnssector in Schiedam'nog rede lijk de bezuinigingen kunnen ont lopen, maar alle leden van de com missie zijn het over een ding eens: eigenlijk is er veel te weinig geld om alle wensen in te willigen. De vrouwenbeweging zit al tijden op de schopstoel in de Lange Kerk straat het noordelijk stadsdeel kan eigenlijk niet zonder een overdekt zwembad, terwijl het werk van Blijf van m'n Lijf door bezuinigin gen van buurgemeente Rotterdam mogelijk meer steun van Schie dam behoeft D66 raadslid Coby de la'Rie over het vrouwencentrura Barrika; „Het emancipatiewerk is te be langrijk om te laten versloffen. Er moeteen nieuw pand komen". An nie Renskers (VVD): „Wij vinden dat er snel een oplossing voor dit probleem moet komen"-' Bart de Leede (PSP/PPR) en Huub de Ruiter (PvdA) denken ér net zo over. Ook over de uitgangspurten van Luub Hafkamp in een andere kwestie blijken de raadsleden op vallend eensgezind te zijn. Zo liet alleen D'66 weten het Sportfond- senbad in West te willen handha ven. Alle andere fracties onder steunen Hafkamps streven om het Sportfondsenbad te sluiten, om ruimte te maken voor een over dekt bad in Noord. Bart de Leede reageerde als volgt- :„Leuk plan wethouder, maar hoe zit het met de financiering". Haf kamp probeert het project, waarin zwembad Gr oen oord tot een over dekt bad getransformeerd zou worden, met particuliere gelden van de grond te tillen. Tot nu toe zonder tastbaar resultaat, vandaar de sceptische reactie van De Lee de. Andersom verwijt Hafkamp De Leede in de kwestie-Barrika een houding van 'veel woorden, wei nig daden'. „Jullie zeggen dat het moet, maar in de herhuisvesting van Barrika bestaat er groot ver schil tussen moeten en kunnen. Onze financiële polsstok wordt per jaar korter. Niemand van jullie geeft aan waar Barrika heen moet en hoe we het kunnen financie ren". Plannen, ideeën, voornemens, wensen. Maar geen geld. Het moet langzamerhand een vervelend verhaal voor de raadsleden worden. Ongetwijfeld zou men best wel eens 'iets leuks voor de mensen' willen doen. Hoe verfris send moet het voor de raadsleden nu niet zijn dat men voor de afwis seling geconfronteerd wordt met een kwestie met omgekeerde ken merken. Al dertien jaar ligt het geld voor een herinnering aan het 700-jarig bestaan van Schiedam op een ge paste bestemming te wachten. Juist nu er weer gepraat wordt om dit initiatief daadwerkelijk van de grond te krijgen, dreigen de me ningen echter ironisch genoeg mij lenver uiteen te gaan lopen. Moeten we een jenevermuseum ondersteunen of is een beeld van Gravin Aleida, de stichteres van Schiedam, een meer gepast alter natief? door DONALD BAX Schiedam Aan een mogelijk hernieuwd optreden in de hoofdklasse softbal heeft Schie dam gisteravond zeïfvoor meer dan vijftig procent een einde ge maakt. Uitgerekend in de confrontatie met mede-degradatiekandidaat SHELL, dat met'2-1 twee niet te versmaden punten op zak stak, was Schiedam geen knip voor de neus waard. Hoewel de gênant stuntelende buitenveldster Moni que Zagwijn op haar fout scoor de SHELL inde zesde inning beide runs— zich nadrukkelijk in het boetekleed mocht hijsen, viel Schiedam eigenlijk massaal door demand. Het is allerminst een schande als een debutant op het hoogste plat form in pure kwaliteit tekort schiet Het is in die gevallen een absolute voorwaarde dat de inzet van dien aard is, dat die verschil len tot een overbrugbare marge worden teruggebracht Schiedam kan echter alleen maar knokken als de stand zich daarvoor leent Zodra het met een tegenslag wordt jeconfronteerd, neemt het volume' in de dug-out af, hangen de kop pies naar beneden, is het slagperk een bron van vele, bijna automati sche nullen en is er niets van enige mentale weerbaarheid te merken. Voor aanvang van de competitie liet Conny Jonkman weten er geen prijs.op te stellen als zij door een ploeggenote nog eens extra op een door haar gemaakte fout zou worden gewezen. Gebeurde dat maar eens, dan zou er tenminste sprake zijn van topsport van ni veau, In de top tellen nu een maal andere normen. In de top geldt het recht van de sterkste, is zelfkritiek een van de belangrijke drijfveren achter de resultaten, zeg ie elkaar tussen vier muren onverbloemd de waarheid om vervolgens na afloop Gezamenlijk aan de bar verder te ^euvelen en in de top is kritiek in het belang van de ploeg en zeker [een persoonlijke aanval. die punten ging het tegen het inderdaad stugge SHELL dus goed fout met Schiedam. De uitroep van een toeschouwer tegen de op het eerste honk gekomen Monique Zagwijn dat zij een slaapkop was toen zij een steelsein van Ton Eb ben miste, werd in de dug-out met afkeuring ontvangen. Maar ook Ebben zelf had moeten ingrijpen. De coach had Monique Zagwijn na haar tweede miskleun moeten ver vangen. Zo'n wissel voor een volle - *4s Schiedam Carolyn un de Water heeft Schiedam de rug toe gekeerd. Na de 2-1 nederlaag tegen SHELL keerde zij spoor slags huiswaarts, van waar zij voorzitter Wim Gheïstdorfer liet weten haar lidmaatschap op te zeggen. De werpster kon zich riet langer verenigen met het beleid van hoofdcoach Ton Ebbei.' Zij was vooral laaiendover het feit tegen SHELL jnniore Lles- beth van den Heuvel dj voorkeur had gekregen. „Het is vervelend dathet zo is gelopen", aldus Ebben, „maar aan de andere kant islit een extra motivatie om met de ande ren door te gaan. Dai maar geen Carolyn van de Water als Marjolijn Berkhout ei Sandra Bol tepletter worden geslagen, dan neem ik net zo lid een juniore. wie weet, keert de rust in de gToep terug, nu Carolyn is vertrokken. Het werkt frustre rend als iedereen elkar aanmoedigt en rij houdt haar mond". tribune komt bij de betrokkene harder aan dan welke uitroep ook. Dat zij in een eerder stadium vier prima vangballen voor haar reke ning had genomen en dat zij in de tweede inning Ludy Salomons met een daverende driehonkslag had laten scoren, telt dan niet meer. Jammer, maar helaas... Wilde worp Er waren er deze keer echter meer die de toets der kritiek niet of nau welijks konden doorstaan. Werp ster Marjolijn Berkhout beschikte niet over haar gebruikelijke 'stuff' en kwam tegen vrijwel iedere slag- vrouwe op ruime achterstand. Ludy Salomons 'vergat' een wilde worp van Monique Qtto tegen haar been te laten stuiteren en bleef al dus verstoken van een vrije loop naar het eerste honk. Aangewezen slagvrouwe Liesbeth van den Heu vel liep vlak voor zij aan slag kwam nog achter fout geslagen ballen aan te rennen. En dat de goede hoofdscheidsrechter Co van de Wateringen vlak voor een gi gantische blunder van Marja Noordam 'fO uthal' had afgeroepen, behoedde Schiedam al eerder voor de later toch gestalte gekregen af gang. Ton Ebben blijft in de kansen van -Schiedam geloven, al ontkwam ook hij niet aan de simpele consta tering dat zijn ploeg in de negen duels tegen de andere bedreigde ploegen (EDO, SHELL en DSC74) slechts een maal tot winst kwam. „Als je tegen een aantal toppers wel punten pakt", vatte Ebben zijn mening zeer voorzichtig samen, „dan is het een tegenvaller dat je dat niet doet tegen de zwakkere teams. Ik denk dar dat een kwestie van zenuwen is". Met nog zeven tien wedstrijden voor de boeg, zijn er in theorie nog volop mogelijkhe den om bet vege lijf te redden. Lukt dat niet, dan heeft Schiedam dat voor het merendeel aan zich zelf te wijten en zal het nog vele malen terugdenken aan dinsdag 28 juni 1988... SCHIEDAM 0100000= 1 SHELL 0000020= 2 Schtodim: Marjolijn Berkhout (5 2) 2-3-2-0, Sandra Bol (2) 0-0-1-1; SHELL: Ingrid Kroon (4) 3-2-3-2, Monique OHO (3) 3-1-1-2.9l»gg»- mlddeldon Schiedam: Conny Jonkman 0.500, Ltnda Bot 0.500 en Monique Zaowiln 0.333. Monique Zagwijn Is op tijd terug op het eerste honk, aangezien Hilde Foks van SHELL de bal nog moet ontvangen. In dezelfde zesde Schie- damse slagbeurt miste Monique Zagwijn het 3teelsein van coach Ton Ebben. Terwijl plnch-runner Sandra Rood bergen met gevaar voor eigen leven wèl veilig het derde honk haai de, bleef de rechts- annex llnksveld- ster als aan de grond genageld op het eerste honk staan. Had ook zij het advfes van Ebben opgevolgd, dan had Monique op dat moment de winnende run vertegenwoordigd... DSC74 0000000= 0 TWINS 0110000= 2 DSC74: Joyce Smit (7) 3-2-3-1; Twins: M*- reflle Hammlnk (5) 3-1-1-0, Oré Hooeveen <21 2-0-0-1. EDO 00000000= 0 OQ 00000001= 1 EDO: Karin Groeneveid (7) 6-C-4-0; Onzs Q«- x©ll*n: Danlëile Oene (5 2/3 1)3-0-3-0. Anl- ta Bank (21/3)4-001-1. BLOEMENDAAL 0000000= 0 TERRASVOGELS 0030000= 3 BlosnmKiaal: Caroline Fris 6-1-5-1; T«- rasvogelt: Els Koks (4) 1-0-4-0, Jacqueline van der Vtugt (3) 1-O-S-ö. HCAW 0100000= 1 HHC 0000000= 0 HCAW: Anouk Mets (4)0-1-2-0. Patra Goed koop (1)0-0-0-0, Karin Brookhuis (2) 2-1-0-0; HHC: Fredv van Offeren (713-0-5-2. Spijkenisse De derde otmoe- ting binnen drie wekenussen SC Botlek en Holy wed op nieuw in het voordeel in de honkbrilers uit Spiikenüe be slist. De laatste wedkrijdiit de reeks kon zonder meer dfoeste genoemd worden' en coat Jan Bonis van de gasten was nde 6- 4 nederlaag opnieuw ovduigd van de winstkansen va zijn team. Niet helemaal terect. De verzwakte Vlaardingse ploeg drong in de eerste innings/elis- waar goed aan, maar mt ge woonweg de kwaliteit a de fouten in de verdediging tcom- penseren en de aanval krait bij te zetten. Vooral offensief ging het het tweede honk bij Holy regeiatig mis. „Het tweede honk wd te vaak van ons afgepikt enlaar- mee verloren we een 'aant sco ringskansen. Dat mag gvoon niet gebeuren. Elke keer neten we ook met een gehavenoeam aantreden. Desondanks hiden we nog wel een aantal wjnkan- sen", bleef Bonis volhardej In de twee voorgaande iities bleef het spel door veelfoun bij beide ploegen, arbitrde ater- venties (het wegzenJen van Marco Diamantatos) je» het vroegtijdig afbreken Jva de wedstrijd onder het n cm ale peil. In de thuiswedstrid /erlo- ren de gasten uit Vllrdngen met 10-7 van Botlek. Hy startte in die wedstrijd in de zeilde in- ning een inhaalmanefvre die na de achtste inninglaör de scheidsrechters, invalflde duis ternis, werd afgebron. Deze maal dreigde het arblale duo opnieuw een dergelijke stunt te bedenken en de ergenis van Bo nis op de hals te halen. De negen de inning kon echter door de gratie van de mannen in het zwart doorgang vinden en Holy bezorgde Botlek het enigste lasti ge moment in de wedstrijd. Voorsprong De Spijkenissers gingen met een comfortahle voorsprong (6-2) de laatste confrontatie aan, maar Holy scoorde met één man uit via een homerun van Michel van der Mark en het daarmee binnenkomen van Rob Twisker 6-4. De tweede coach George Mulrain, de _niet aangemelde Lamhi ihrechts, wissel voor Tom kwam zelfs aan sl via een actie van ^„la sers Mario Reïnders en Peter den Hartog op het eerste honk uiL De goed spelende werper Danny Rossoni van de thuis ploeg bracht de gasten met drie slag voor Jurjen Volmer op de knieën en de wedstrijd was be keken. Vlaardinger Michel van der Mark had eerder in de eerste inning zijn ploeg op 0-1 gebracht en Ronald Armond zorgde in de vierde slagbeurt voor de tweede en tevens laatste voorsprong, 1- Botlek profiteerde regelmatig van de fouten op het derde honk van Holy. Tom Lambrechts voelde zich daar als vervanger voor Aart Lodder duidelijk niet thuis en ging een aantal malen onnodig in de fout Michel van der Mark begon goed als korte stop, maar raakte naarmate de wedstrijd vorderde een aantal malen ook het spoor bijster. In de vijfde inning en bij de 1-2 achterstand doorbrak Peter den Hartog met een homerun de im passe voor Botlek en kwam sa men met Tajo Stewart binnen, 3- 2. Danny Rossoni verzorgde 4-2 en op een klap van Eithel Trini dad lieten Mario Reinders en Tajo Stewart respectievelijk 5-2 en 6-2 aantekenen. SCBotMcO 0 1 0 2 0 1 2 X>6 HolfO 1 0 1 D 0 0 0 2=4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2