Nij pels vertraagt woningbouw Spaland Jan van Vliet trots op gele trui van zoon Teun Mislukte diefstal leidde tot dood 4-jarige merrie Monique met gezin op weg naar Disneyworld MAASSLUIS WAARSCHUWT TEGEN NIEUW VLIEGVELD Gehoorgestoorden wijken voor popmuziek en TV 5 VLAA8DSN&S DAGBLAG SCHIEBAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COIIRAN Provincie doet klemmend beroep op minister Huursubsidie lastig «onderwerp Mercedes gestolen Streek museum ziet collectie groeien Kort geding aangehouden Maassluis dankbaar voor extra contingent Haast verbaast Ligthartschool WAHHWEG Cfe Brede Haven^raa^Jj^grviaardingeii. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343289.4352066.4350557 - sportredactie: 4345209 WOENSDAG 6 JULI 13a PAGINA l: Bert Gritter bij het paaltje waar zijn paard aan vastgebonden werd: „Dit is gewoon mishandeling". Maasland De dood van de 4-jarige merrie, die eind vorige week gewurgd in een -weiland in Maasland werd gevonden, is waarschijnlijk het gevolg van een mislukte poging om het dier te stelen. Daar gaan althans de rijkspolitie De Lier, die de zaak in onderzoek heeft, en eigenaar Bert Gritter van uit. Het dier werd donderdagochtend in het weiland aan de Korte Buurt door een voorbijganger dood aangetroffen. Het paard lag op haar rug, met een kon touw om de nek vastgebonden aan een beton nen paaltje. Gritter: „Ik werd om half zes uit mijn bed gebeld. Of ik met spoed haar mijn paard wilde gaan kijken, omdat er iets mee mis zou zijn". Wat hij daar zag, vervult hem nu nog met afgrij zen. „Mijn paard Is op een gruwelijke manier om het leven ge bracht De striemen stonden diep in haar hals. Dat mensen tot zoiets in staat zijn. Ik ben er kapot van. Het is je reinste die renmishandeling", zegt Gritter, die het dieral anderhalfjaar jhad en zelf trainde. )Hij em vertegenwoordigers van de politie constateerden dat de sporen van het touw zelfs in het betonnen paaltje, waaraan het dier was vastgeknoopt, stonden gegroefd. Gritter: „Die paal was helemaal uitgeschuurd". In de hals van het dier wa ren nog veel diepere striemen zichtbaar. t In de hoop een spoor van de daders te vinden is de politie met seen speurhond het terrein opgegaan. Dit mocht niet baten. ^Regen had alle sporen uitgewist. vEr wordt vooralsnog van uitgegaan dat onbekenden het dier hebben willen meenemen en dat ze het paard zolang hadden vastgebonden. Nadat het paard was vastgemaakt, moet het in paniek zijn geraakt en aan het touw zijn gaan trekken, veron derstelt de eigenaar. Een andere mogelijkheid, waar de politie aan denkt, is dat het d ier van het schuine talud naast het paaltje is gegleden. „Toen is de merrie waarschijnlijk met haar hoofd in de strop blijven hangen en zag ze geen kans meer om overeind te komen". Gritter hoopt ten zeerste, dat de schuldigen alsnog in de kraag worden gevat, „Dit is gewoon mishandeling geweest en daar moet tegen worden opgetreden. Misschien heefteen automo bilist, die woensdagnacht op rijksweg 20 reed, wel een veewa gen of iets anders verdachts gezien". Ook de politie is op zoek naar getuigen, al onderschrijft die niet het beie verhaal van Gritter. De woordvoerder „Ik kan me voorstellen, dat de eigenaar spreekt van dierenmishande ling. Maar ik geloof niet direct aan opzet. Het lijkt meer op een heel ongelukkig afgelopen poging tot diefstal". Schiedam Om halt negen kwam vanochtend de taxi voorrijden in de IJsselmon- desestraat, en, nagekeken door de buren, vertrok het gezin Leenderts kort daarna voor de reis naar Disney world. Meer dan twaalfdui zend gulden heeft in Schie- dam-Zuid de actie opge bracht om het de 13-jarige Monique Leenderts, die aan jeugdkanker lijdt, mogelijk te maken haar droomreis te volbrengen naar Amerika. „In recordtijd is het geld bij eengebracht", aldus Willem van Vessem, penningmees ter van de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid, die de familie Leenderts vanoch tend een goede reis kwam wensen- De wagen van Eurotax bracht het gezin (behalve Monique ook haar vader, moeder en broereerst naar Rotterdam, waar professor Van Zanen werd opgehaald. Hij heeft Monique jaren lang behandeld als hoofd van de afdelingkinderonco- logie van het Sophia-kinder- ziekenhuis. De professor reist mee naar Amerika, zo- da t hij onderwegkan zorgen voor medische hulp. Boven dien heeft hij contacten in het ziekenhuis van Orlando, nabij Disneyworld, Nadat de prof was opgehaald, ging het gezelschap naar Schip hol, waar enkele kennissen nog uitgeleide deden. Daar na steeg het vliegtuig van Trans World Airlines op. Behalve Disneyworld be zoekt Monique ook Sea World en als het even kan ook Kennedy Space Centre. Het gezin blijft een dag of tien weg. Ren oom van Moni que uit de Rboonsestraat zorgt de komende dagen voor de katten, Pukkie, F1 oortje en Snoopy„Ik ben best zen u wach tig", zei Moni que vanochtend, in afwach ting van de komst van de taxi. Een reisbureau heeft zich ga rant gesteld voor de rest van het benodigde bedrag, mocht dat niet alsnuc binr. enko men op de rekening zan de BVSZ. Penningmeester Wil- Icm van Vessem toonde zich dolgelukkig, dat de actie 1 was geslaagd en Monique °c haar droomreis naar Disney 2 World kon maken„Er valt toch een hele druk van je af", zei hij. Eurotax-chauffeur Kans Faas houdt de deur open voor Monique Leenderts. Haar vader zeot onder tussen de buren gedag. Maassluis In navolging van Schiedam en Vlaar- Tweede Kamer op zijn plaats, ondanks dat er nog dingen heeft de gemeenteraad van Maassluis gis- weinig bekend is over de precieze plannen. Met teravond in een motie haar afkeuring uitgespro- name door de ontwikkelingen rond rijksweg 19 en ken over de plannen om de landingsbaan vande Blankenburgtunnel staathetmilieu in de diree- vlieghaven Zestienhoven te verlengen en verzwa- te omgeving'toch al sterk onder druk, vindt Hoog- enraaa. „Een SchiedamDe woningbouw- in Spaland dreigt ernstige ver traging op te lopen, omdat het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieu grote moeite heeft met 400 huizen binnen de directe aanvliegroute van vliegveld Zestienhoven. Het ministerie heeft de behandeling van de aanvraag uitgesteld tot september, maar Schiedam moet ui terlijk eind augustus zeker zijn van de toezegging. Anders gaat het contingent (de subsidie) voor een jaar verloren. ren. De Maassluissé raad gaat ervan uit, dat de ge- „Een duidelijk signaal in een vroeg stadi- luidsbelastïng, 2oals die in 1977 is vastgelegd in de urn is daarom opzijn plaats" niet overschreden mag WD-woordvoerder John Scheerstra, wiens frae- geluidscontourennota worden. tie als enige tegen de motie stemde, noemde dit sig naal voorbarig, „Pas als er informatie is over de in- Maassluis vreest, dat als gevolg van de Rotterdam- vulling van de nieuwe baan, kunnen we de Maas- se plannen het aantal vliegbewegingen flink zal sluisse belangen goed verdedigen", toenemen. Met name na 1995 als het huidige vlieg- nat -vas burgemeester. Hans van Es niet met veld vervangen moet zijn door een noordelijker Scheerstra eens. Afwachten is volgens hem onver- •gelegen luchthaven, verwacht de raad veel over- stantiig. Scheerstra vond echter dat de motie beter last. Maassl uis komt als gevolg van de draaiing van bon worden aangehouden. Ook had de VVD-voor de landingsbaan dan precies in de'aanvliegroute man zo zijn twijfels bij de onderlinge solidariteit van Zestienhoven te liggen, vreest PvdA-raadslid van de Waterweg-gemeenten. De draaiing van de Pieter Hoogenraad. baan, en daarmee van de aanvliegroute, wordt in Hoogenraad, opsteller van de motie, vindt een Maassluis als een verbetering voor Schiedam en waarschuwend signaal naar de provincie en de Vlaardingen beschouwd. Omdat Schiedam in de proble men dreigt te komen met de aan nemers waarmee al afspraken zijn gemaakt, heeft de provincie minister Nijpels met klem ge vraagd snel met de bouwaan- vraag akkoord te gaan. In een te- lefaxbericht wijst de provincie Nijpels erop dat zijn collega van verkeer en waterstaat, Neelie Smit-Kroes, geen bezwaren heeft tegen bouwen in Spaland. De geluidsoverlast in dat deel van Schiedams toekomstige woonwijk zal altijd binnen de wettelijke normen voor vliegtui glawaai blijven, liet Smit-Kroes onlangs weten. De provincie is diep teleurge steld dat Nijpels' ministerie Spa land geen voorrangsbehanae- MaassluisDe ondertitelde programma's van Ne derland 1 en 2 gaan van het Maassluissé kabelnet verdwijnen. De ruimte, die ontstaat door schrap pen van de speciale service voor gehoorgestoor den, wordt binnenkort ingenomen door de satel lietzenders TV-5 en MTV-Europe. Tot nu toe waren de programma's van Nederland I en 2 in twee versies op het net te zien. Gewoon, en met ondertitels. Na het groeiende aanbad van zen ders heeft de gemeenteraad besloten deze speciale service voorlopig af te schaffen. Alleen als er veel verzoeken komen om de ondertiteling te herstel len, zal de raad overwegen dit te doen. Hoewel de raad unaniem met het voorstel akkoord ging, vonden sommigen het toch jammer dat het schrappen van deze extra service niet gebaseerd is op een behoeftenonderzoek. In Maassluis wonen naar schatting 500 gehoorgestoorden. Niet bekend is echter hoeveel mensen naar de ondertitelde pro gramma's keken. Vermoedelijk zijn de meeste ge hoorgestoorden in het bezit van een teletext-toe- stel, maar onderzocht is dit nooit. Verder werd gisteren besloten tot afschaffen van het zogenaamde beperkte pakket. Zo'n 750 Maas sluissé abonnees betaalden tot dusver minder geld voor de kabel, doordat zij minder kanalen in de huiskamer krijgen. De kosten van deze differenti atie werden eenter zo hoog, dat de gemeente be sloot een einde te maken aan het beperkte pakket Vanaf nu krijgen deze abonnees het standaardme nu voorgeschoteld. De eerste vijf jaar blijven zij hetzelfdeverlaagdebedrag betalen. De aanpassingen van het kabelnet, me verder voorzien in een betere ontvangst van de Duitse tv- programma's en het opnemen van een mozaïek beeld, betekenen een kleine verhoging van het ab- bonementsgeld. Voortaan komen de programma's voor12,75 per maand de huiskamer in. 'Schiedam Bart de Leede, raadslid ;voor de PSP/PPR, zal tot na de zomervakantie moeten wachten op duide lijkheid over het Schiedamse beleid inzake^ huursubsidie enwoonruimteverdeling. 'Het college van burgemees ter en wethouders heeft de beantwoording van zijn schriftelijke vragen tot uiter lijk september uitgesteld. De Leede wil van B en W weten bf Schiedammers met een mini muminkomen automatisch naar een goedkope woning worden verwezen, of dat zij ook met huursubsidie een duurder huis mogen bewonen. Omdat de beantwoording vol gens het college gemakkelijk tot misverstanden aanleiding geeft - wat gebleken zou zijn na eer dere vragen van De Leedè over hetzelfde onderwerp is beslo ten tot nauwgezet overleg. Schiedam --Het- zakenbezoek yan een Belg aan Schiedam is gistermiddag rampzalig voor de man verlopen. Voor een korte bespreking" bij een bedrijf par keerde de man zijn Mercedes 5n de Calandstraat Tien minuten later,,-toen het overleg was be ëindigd, bleek de auto -waarde 40.000 guldente zijn gestolen. I 'Ik heb mijn wagen aan de kant moeten zetten Maasland Het is al eventjes feest bij de fa milie Van Vliet. Het huis aan de Prinses Margriet laan in Maasland leek te klein, nadat bekend werd dat zoon Teun voor de tweede achtereenvol gende dag de gele trui in de Tour de France mocht dragen. „Ik ben een zeer trotse vader", zegt Jan van Vliet ten overstaan van het thuisfront. „Ik hoorde maandagmiddag, toen ik in m'n vrachtwagen reed, dat Teun met zijn.ploeg de tijdrit had gewon nen. En je mag "best weten dat ik m'n voiture even aan de kant van de weg heb gezet. Ja, het is verschrikkelijk moot. Ik wist meteen dat ie de trui «ook giste ren zou houden. Teun is immers in wereldvorm". Toch zag het er aan het begin van het wïelerseizoen niet be paald naar uit dat Teun van Vliet, die nu al enkele jaren in Baarle-Hertog woont, in de Tour voor een dergelijke stunt zou kunnen zorgen. De oud-Ma as- lander kreeg na de Omloop van het Volk last van zijn maag. Hij werd daarnaast geplaagd door rugklachten" en moest vervol gens ruim twee maanden met al- lerlei mysterieuze kwetsuren in een ziekenh uis doorbrengen „Veel mensen dachten", kijkt vader Van Vliet nog eens terug, „dat het seizoen voor Teun voor bij was. Ik heb echter geen mo ment aan m'n zoon getwijfeld. Teun is een knokker, een vech ter. Ik wist, toen hij eenmaal hersteld was, dat bij in de Tour voor een sensatie zou kunnen zorgen. Hij had, vertelde hij voor aanvang van de grote wedstrijd, wereldbenen. Voelde zich uitste kend. En nu staat ie daar ineens met die gele trui om z'n schou ders. Fantastisch toch". „Ik hoop dat Teun het geel tot vrijdag kan dragen. Na de indi viduele tijdrit zal hij zich verder in dienst van de ploeg (in feite Eric Breukink, red.) moeten stel len. Misschien kan hij verder nog zijn succesje meepikken. Maar het is natuurlijk de bedoe lingdat die Breukink in het geel Parijs haalt". Na drie dagen heeft Van Vliet nog veertien seconden voor sprong op de eerstvolgende ploeggenoot Vanderaerden. Vanmorgen, toen het peloton aan de vierde etappe van Le Mans naar Evreux begon, startte Van Vliet voor de tweede maal De familie Van Vliet volgt ge spannen^ de verrichtingen van Teun van Vliet op de tv. in zijn carrière in de gele trui. „Het is geen zware rit", kijkt va der Jan vooruit. „Ik denk daar om dat hij ook in Evreux als klassementsleider wordt gehul digd". ling geeft gegeven. Begin juni was men op het provinciehuis nog hoopvol gestemd dat Spa land een voortrekkersrol kon gaan spelen bij ontwikkeling van drie grote oouwlokaties in de Randstad. Eerder dan in Rot terdam en Capelle zou in Spa land gestart moeten worden met de aanleg van een woonwijk die in totaal zo'n 3500 huizen, zou gaan tellen. De provincie ging uit van een bouwperiode van zes jaar en van voltooiing vóór de eeuwwisse ling. Die hoop was gebaseerd op intensief vooroverleg tussen rijk, provincie en gemeenten. De vertraging, die nu dreigt op te treden, is volgens commissaris der koningin mr. Sehelto Patijn in strijd met de afspraken die in dat driepartijenoverleg werden gemaakt. Vlaardingen Het wordt stouwen in de kasten van het Streekmuseum, want Jan Andereons collectie blijft groeien. In 1987 breid de de verzameling zich uit met bijna 300 boeken, een kleine 800 prenten, 200 fo to's en ansichten en ruim 750 voorwerpen. Onder de aanwinsten, meest schenkingen van particulie ren, bevonden zien vele cu riositeiten. Trots is Ander son vooral op een oorlogsre- likwie: een kijker en veldte lefoon uit de Duitse marine basis in Hoek van Holland, De verbouwde boerderij aan de Kethelweg krijgt langza merhand nationale faam. Andersons collectie uit en over de bezettingstijd geniet landelijke bekendheid, maar ook andere stukken uit het Streekmuseum worden regelmatig elders geëxposeerd. Momenteel hebben tien musea speel goed, visserij-attributen en aardewerk van Anderson in bruikleen. Het jaarverslag over 1987 maakt melding van een da lend aantal bezoekers aan het Streekmuseum zelf, maar dat is alleszins ver klaarbaar: Jan Anderson sloot vorig jaar een tijdje zijn deuren om de permanente tentoonstelling Binnen de zer steede Vlaardingh in te richten. Daartegenover staat het bijzondere bezoek van oorlogspiloot Norman Savill, die voor het eerst sinds zijn toestel in 1940 werd neergeschoten in 1987 voet zette op Vlaardingse bodem. Ook bruidjes hebben de charme van Andersons nostalgische ambiance ont dekt 14 jonge echtparen lie ten er vorig jaar hun trou wreportage maken. Vlaardingen Rechtbankpresi dente mr. L. de Bruin heeft het kort geding tussen de firma To- bey en de gemeente Vlaardingen over de sluiting van de Prinses Julianabrug voor onbepaalde tijd aangehouden. De firma "Tobey (het vleescen trum aan de Oosthavenkade) eiste van de gemeente, dat de brug over de Oude Haven ruim vier weken na een vonnis van de rechtbank hersteld zou zijn, of dat er een noodbrug zou worden gelegd. Als de gemeente in ge breke bleef, zou zij, eiste raads man mr. D.H. Harff van Tobey, een dwangsom van honderddui zend gulden per dag moeten be talen. De ondernemers aan de Konin gin Wilhelminahaven zeggen dat zij een deel van hun omzet missen sinds de Julianabrug is afgesloten. Mr, Harff betoogde dat de brug hersteld kon worden. Namens de gemeente beweerde mr, S.C.J. Aarts het te gendeel. Mr. Aarts wees de rechtbank op het feit dat de gemeente sinds het afsluiten van de Julianabrug zich extra inspant om ervoor te zorgen dat de nieuwe brug over de haven snel in gebruik kan worden genomen. Die nieuwe brug wordt gebouwd ter hoogte van de Galgkade en sluit recht streeks aan op de Koningin Wil helminahaven.. De funderingen zijn al gelegd. De rechtbankpresidente kwam niet tot een uitspraak. Zij wil eerst tekeningen van de nieuw te bouwen brug zien. Dan zien de partijen elkaar weer voor de rechtbank. Het kort geding wordt voor onbepaalde tijd aan gehouden. Mr. De Bruin sugge reerde voorzichtig dat onderne mers en gemeente in de tussen tijd maar eens met elkaar moes ten gaan praten. Maassluis Burgemeester en wethouders van Maassluis zijn de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zuid- Holland heel dankbaar. Die heeft de gemeente toestemming gegeven om in het noorden van de Steendijkpolder twintig pre miekoopwoningen meer te bou wen dan aanvankelijk was toe- Dankzij het extra contingent kan een plan voor de bouw van 65 woningen in de nieuwbouw wijk doorgang vinden. Negen tien van die huizen worden ge bouwd door leerling-bouwvak kers. Aannemer is de Vlaarding se bouwer Henk van der V/aal. Hij kan aan de slag en dc hoofd ingenieur-directeur krijgt een vriendelijk briefje van B en W, waarin zij de dank van de ge meente overbrengen. Vlaardingen De openbare ba sisschool Jan. Ligthart heeft ge vraagd de plannen voor het ope nen van de busbaan over het Landje van Chardon nog een moment uit te stellen. De gemeente heeft onlangs aan gekondigd een verzoek tot wijzi ging van het bestemmingsplan te zullen richten aan gedepu teerde staten. Tegen dat besluit wil de school bezwaar maken. Maar in de zomervakantie valt het niet mee om ouders en lera ren bij elkaar te roepen voor het opstellen van het bezwaar schrift. Het team en de medezeggen schapsraad van de school zijn 'zeer verbaasd', dat precies één dag voor het begin van de schoolvakantie het besluit werd gepubliceerd- Zij hebben burge meester en wethouders ge vraagd om het besluit na 15 au gustus nog eens te publiceren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1