camhifOTQ Extraatje f300 voor ambtenaren Maassluis Bij Comfufofo tijdelijk gratis Agfa maxi film* Schiedam en Vlaardingen jaloers Moordwapen blijft zoek /lëfacufotóów, GmcfettGüfo. VLAARDINBS OAGBIAt SCHIEDAMSE G0URAN1 NIEUWE WATERWEG GOURAN] H. Liduina met schaatsen moet pastoor overtuigen Slaapcursus gaat derde seizoen in Dief bewijst nut nachtslot Olympus wordt Apollo Reizen WOENSDAG 27 JULI i988 PAGINA II Regional, reaaetie. Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: oio- _4343229. 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis Alle ambte naren, die bij de ge meente Maassluis op de loonlijst staan, krijgen dit jaar mogelijk een ex traatje van driehonderd gulden toegestopt. Dat is de AbvaKabo met het gemeentebestuur over eengekomen. Alleen de VVD is tegen het dou ceurtje, waarover de vakbond al sinds eind maart met de gemeente praat. „Extraatjes moet het rijk maar uitkeren, het inleveren is tenslotte ook door het rijk afge dwongen", vinden de li beralen. Het rijk kan overigens nog een stokje voor het idee steken, want na goedkeuring door de gemeen teraad gaat het voorstel eerst naar de provincie. Zeggen gede puteerde staten ja, dan is er nog een hindernis te nemen: minis ter Van Dijk van binnenlandse zaken. Op het Maassluisse stad huis wil men daarom nog niet te vast op de uitkering rekenen. De AbvaKabo ziet de driehonr derd gulden als compensatie voor de kortingen, die de over heid op de ambtenarensalarissen heeft doorgevoerd. De bond heeft bet gemeentebestuur ge wezen op artikel F29 in het arnb- tenarenreglement, dat het moge lijk maakt medewerkers inci denteel een toelage te geven. Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben daar geen bezwaar tegen. Zij willen het geld in drie fasen uitkeren: in november, als het stadhuis tien jaar bestaat, met Sinterklaas en met Kerst, Het voorstel moet officieel nog door de gemeenteraad goedge keurd worden, maar gezien de stemverhoudingen in de com missie personeel zal dat weinig problemen opleveren. Waarschijnlijk zullen ook de Maassluisse politie en het perso neel van de Dukdalf (de sociale werkplaats) van het extraatje, kunnen profiteren. Het open baar onderwijs daarentegen valt buiten de boot. Voor een finan ciële regeling met de onderwij zers ontbreekt volgens Anton Wustrow (Pvda-wethouder per soneelszaken) een wettelijk handvat. Medewerkers van het openbaar onderwijs nemen een aparte plaats in het ambtenaren apparaat in. Het zijn rijksambte naren, die door de gemeente worden aangesteld. Het Vlaardingse ambtenaren- korps is jaloers op dit onderhan delingsresultaat van de Abva Kabo, De Vlaardingse afdeling diende ook een verzoek in voor een extra toelage van driehon derd gulden, maar kreeg bij B en W nul op het rekest. Wel onder handelt het college nu met de bond over verbetering van de arbeidsvoorwaarden, zoals het aanbrengen van verwarming in sommige voertuigen van de rei nigingsdienst. Op het Schiedamse stadskantoor is de brief, waarin de AbvaKabo om de extra uitkering- vraagt, nog onderwerp van bespreking. ,,Ik ga maar m Maassluis sollici- teren", zegt een Schiedamse ambtenaar schertsend, doelend op het vlotte onderhandelingsre sultaat in de Eerste Stad aan de Waterweg. Schiedam De oud-Schiedammer, thans Hagenaar, Jvan der Hoeven geeft zijn speurtocht naar de ware gedaante van de heilige Liduina niet op. Van der Hoeven heeft deze week een nieu we aflevering geschreven in de polemiek over de duiding van een heiligenbeeld. Hij correspondeert daar al geruime tijd over met pastoor P.M.. "Vismans van de Singel kerk in Schiedam. Volgens de Hagenaar stelt dit beeld Petrus van Verona voor met Liduina aan zijn voeten geknield, maar volgens Vismans heeft de afgebeelde vrouw niets met de Schiedamse stadsheili- ge te maken. De tweede figuur is 'gewoon een zieke vrouw', die Petrus om kracht smeekt, zegt Vismans. Het lijkt hem onwaarschijnlijk, dat de twee beschermheiligen van ae zie ken samen op één beeld terecht gekomen zijn. Bovendien is Liduina afgebeeld zon der de gebruikelijke attributen: de rozen en haar engelbewaarder. in een ongebruikelijke pose, zonder rozen en beschermheilige, maar mét een paar schaatsen. Op zulke schaatsen maakte de 15-jarige Liedewïjde de onfortuinlijke val, die haar voor de rest van haar leven aan bed zou kluisteren. Dit beeldje heeft Van der Hoeven op de ge dachte gebracht, dat Liduina tweedimen sionaal dus op een schilderij of gobelin wel met rozen en engelbewaarder kan worden afgebeeld, maar driedimensionaal i n gips of houtniet Die extra attribu ten zouden kunstenaars te veel problemen bezorgen. 1 Naast die artistieke analyse geeft Van der Hoeven nog een onnavolgbaar argument, waarom de vrouw op zijn beeld Liduina moet zijn: „Het Jïjkt mij heel onwaarschijn lijk dat als je als kunstenaar in de Haven- kerk een ziek vrouwtje gaat afbeelden, ter wijl een ziek vrouwtje de stadsheilige is, dat Liduina dan niet door het hoofd van de kunstenaar heeft gespookt". Van der Hoeven neemt met die verklaring geen genoegen. Hij blijft proberen het beeld, dat in de Havenkerk in Schiedam stond voordat het in zijn bezit kwam, een Liduina-status te geven. Daarna moet het dan ergens in de Brandersstad een promi nent plaatsje krijgen, liefst bij of in de her bouwde molen De Palmboom. Om bewijzen te verzamelen bezocht Van der Hoeven de Haagse Liduinakerk. Daar ontdekte hij twee afbeeldingen van de Maagd van Schiedam: één op een wand kleed, dat haar liggend in bed en omringd door haar eigen attributen toont, en één in gipsvorm. Dit beeldje geeft Liduina weer Vlaardingen Doorrijden? Voorrang verlenen? Het ver keer op de Julianasingel en de Binnensingel komt er niet meer uit Eerst was er de situatie dat het van rechts komende ver keer, uit de zijstraten, voorrang had. Vervolgens werden de Bin nensingel en de Julianasingel voorrangswegen en moest het verkeer uit ae zijstraten wach ten. Daarna werd de klok terug gedraaid en waren de oude re gels weer van kracht. Maar over een paar weken kan de situatie wéér veranderen. „Levensge vaarlijk", zegt buurtbewoner A.A. Woudenberg verontwaar digd. Het geknoei met voorrangsbor den en haaietanden, die eerst werden aangebracht en vervol gens weer verwijderd, is het ge volg van een communicatie stoornis tussen de Vlaardingse politie en de bestuurders op het stadhuis. Bij de reconstructie van de Bin nensingel en Julianasingel in juni was afgesproken, dat beide straten de status van voorrangs- weg zouden krijgen. Tenminste, dat dacht de politie, die een ver zoek indiende voor borden en haaietanden, de driehoekige voorrangstegels in het wegdek. Gemeentewerken bracht een en ander keurig aan, maar moest de verkeerstekens krap een week later weghalen. Burgemeester en wethouders waren vergeten het voorrangsbesluït officieel te bekrachtigen. En volgens de verkeerswetgeving moet dat wel gebeuren, omdat de voorrangs- regellng anders geen juridische basis heeft. Niets was eenvoudiger dan het besluit alsnog op papier te zetten, maar daar kwam het niet van. De politiek weet namelijk nog niet, wat wenselijker is: de oude, of de nieuwe situatie. En dus geldt voorlopig de situatie van voor de reconstructie. Dat het gesol met verkeersbor den tot grote verwarring heeft geleid, is het stadsbestuur inmid dels wel duidelijk geworden, De telefoon van de ambtelijke ver- keersdeskundigen rinkelt onop- houdelijk, omdat automobilisten willen weten waar ze aan toe zijn. Buurtbewoner Woudenberg heeft zich vooral kwaad ge maakt om het ontbreken van spandoeken en waarschuwings borden. Dat de gemeente voor- rangsregels wijzigt zonder het verkeer daarop attent te maken, vindt hij 'beneden alle peil*. Met het ondoorzichtige verkeersbe leid in Vlaardingen-Oost gooit de gemeente olie op het vuur, want eerder brachten het een richtingverkeer op de Schie-. damseweg en de bussluis bij het station veel beroering in de wijk te weeg. Inbreker verstopt zich op het toilet Schiedam Onder hevig protest is een 30-jarige Schie dammer dinsdagmorgen in alle vroegte op de Horvath- weg gearresteerd. De politie weet dat de man heeft inge broken in café Jock's Inn aan de Singel, maar wat hij daar heeft uitgespookt is nog niet bekend. Korte tijd later pleegde hij een tweede in braak: een bewoner van de Singel trof de man, met een bebloede hand, op zijn toilet. Buurtbewoners belden 's morgens rond vijf uur de po litie, omdat zij hadden gezien dat iemand aan de achterzij de het café binnen ging. In Jock's Inn vonden agenten een gebroken ruit en Bloed spor en. In het kleinste ka mertje van een huis aan de Singel werd de inbreker ten slotte gevonden. Schuldbe wust zette hij het op een lo- pen, maar op de Horvathweg werd hij in de kraag gevat. Hij verzette zich tegen zijn arrestatie. Vandaag wordt de man door de recherche ver hoord. Vlaardingen Duikers van de genie hebben gisteren in de Vlaardingse Vaart opnieuw ver geefs gezocht naar het wapen waarmee Ella Achterberg werd doodgeschoten. Bij de zoekactie werden ongeveer twintig mili tairen ingezet. Op aanwijzingen van de dader speurden duikers van de brandweer en de genie al twee maal eerder de bodem van de Vaart af. Genietroepen met ondersteu ning van duikers speurden giste ren in en langs de Vlaardingse Vaart naar het wapen waarmee mevrouw' Achterberg werd dood geschoten. Zolang het wapen niet is gevon- niet in de ondervragingen. De den, wordt het onderzoek niet politie noemt de man 'een draai- afgesloten. zegt een politie- kont'en'een moeilijk figuur', woordvoerder. Ook wordt de 24- De 40-jarige Ella Achterberg, jarige dader, een aangetrouwde arts bij het Kruiswerk in "Vlaar- neef van het slachtoffer, nog dingen, werd op vrijdag 15 juli steeds verhoord over het motief doodgeschoten op het fietspad voor de moord. Veel schot zit er langs de Vaart. Op zijn vlucht zou de dader de revolver of het pistool waarmee hij de dodelijke schoten had gelost, in het water hebben gegooid. Schiedam De ene maatschap pelijk .werker geeft les in medi tatie om de medemens van psy chisch^ spanningen af te helpen, de andere maatschappelijk wer ker probeert de slapeloosheid te bestrijden, die vaak het gevolg is van al dat psychisch ongemak. Binnenkort start voor de derde maal de slaapcursus van de stichting Maatschappelijk Werk Schiedam in samenwerking met het Kruiswerk Waterweg- Noord. Doel van de cursus is mensen te leren slapen zonder dat daarbij slaapmiddelen nodig zijn. UaatK-I-^-Opelijk werker -LM. Zoetmulder en fysiothera peute F. Nyman-du Biois leiden acht wekelijkse bijeenkomsten van ruim anderhalf uur, telkens op maandagochtend in het kruisgebouw aan de Van Swïn- densingel. Deelname kost 25 gul den. Daarvoor krijgt men onder meer een cursusmap en een kal merend kopje thee - of koffie.1 In de map bevindt zich algeme ne informatie zoals over ont wenningsverschijnselen, die zich voordoen als men stopt met slaapmiddelen, of over een ge zonde leefwijze. In feite zijn er twee sl aapcursussen: één is er bedoeld voor reumapatiénten. Beide cursussen beginnen met een inleidend gesprek. Met Agfa kleurenfilms krijgt u altijd geslaagde foto's, Want Agfacolor XR100 i met zekerheidsfactor 5 korrigeert verkeerde belichting. SchiedamEen dief heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Kethel-Oost het nut van een nachtslot bewezen. Hij wist aan de Kievitslaan en de Fazantlaan drie huizen binnen te dringen, waarvan bewoners hadden ver zuimd de voordeur op het nacht slot te doen. Uit een huis aan de Fazantlaan stal hij een dure ball point en een parelketting. Wat hij in de andere huizen buit maakte weet de politie nog niet. Schiedam Reisbureau Olym pus op het Broers veld 167 maakt vanaf 1 augustus deel uit van de groep Apollo Reizen, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd in Gent in België. Het Schiedamse filiaal voert dan ook met ingang van volgende week een andere naam. Olympus-directeur Al- bert de Koning nam onlangs een keten van reisbureaus in Vlaan deren over. Go Bluebird, en daar komt de Apollo-groep nu bij. Behalve het bureau in Schiedam djn er nog twintig filialen. Auto matisering is op komst. Van 2 stops onderbelichting tot I3 stops overbelichting. Zodat ook bij moeilijke omstandigheden uw foto's beter slagen. BIJ 2 STUKS alleen voor kieinbeeld camera 135 mm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1