Leo ten Have stapt op Bar bediende veroordeeld waaigat Te lang uitblijven van Vlaardingen gunt Infokab voordeel van de twijfel ambulance wekt woede Zweeds vakmanschap 1 DO BBa BBBBB I LQusDflOaai. VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Vakdktiewerk in bloemenveiling reuze gezellig ''Wethouders maken elkaar uit voor rotte vis" SPEELIN STUIF PAKT UIT OP VERJAARDAG 'Keurige man' tweeëneenhalf jaar de cel in Uittocht van kampeerders Broekpolder Kamerlid ere-gast bij jarige BGS Engelse scouts 'thuis' in Vlaardingen wonen >u iimVvj Vlaardingen De kabelkrant- onderneming Infokab wil zijn activiteiten in Vlaardingen voortzetten, als het bedrijf, dat in surséance van betaling ver keert, eventueel onder een an dere naam doorgaat. De bewindvoerder van Info kab, mr. Th.P.C. Stuyt, heeft daartoe een verzoek ingediend bij de gemeente Vlaardingen. Volgens Stuyt staat er een red dingsplan voor het noodlijden de bedrijf op stapel, Dit plan moet op 6 september klaar zijn. Dat is de datum, waarop de rechtbank bekijkt of de surséance van betaling kan worden opgeheven of dat het faillissement van infokab moet worden uitgesproken. Ook andere gemeenten, waar Infokab een kabelkrant ver zorgt, zoals Capelle en Krimpen aan de IJssel, hebben een brief van Stuyt ontvangen. Terwijl Capelle en Krimpen nog aarze len of zij de samenwerking met Infokab 2ullen voortzetten, wil Vlaardingen het Haarlemse be drijf het voordeel van de twijfel gunnen. „We zien geen aanlei ding het contract meteen op te zeggen", aldus een woordvoer der van het Viaardingse ener giebedrijf GEWB. Het GEWB, exploitant van het kabelnet, heeft van Infokab nog enkele tienduizenden guldens tegoed. Hoewel Stuyt geen con creet voorstel doet over sane ring van deze schuld, ligt de di rectie van het energiebedrijf niet wakker van deze mogelijk oninbare post. „Het is voor ons voorlopig voldoende om pas op de plaats te maken en geen dras tische stappen te ondernemen. We zullen de zaak gewoon rus tig bekijken", aldus de woord voerder. Hij vermoedt dat wet houder Chris van Roon dit ad vies zal volgen. Stuyt heeft inmiddels een ande re opzet van de kabelkrant aan gekondigd. De wat saaie op maak van de tekst moet worden verlevendigd met verfijnde vi deotechniek en ook de pro grammering zal op andere leest worden geschoeid. Volgens Stuyt verkeert Infokab in moeilijkheden door misma nagement van de vorige direc tie. De bewindvoerder heeft het volledige vertrouwen van de nieuwe directie, die sinds febru ari van dit jaar aan het roer staat. Ook een van de voor naamste schuldeisers, het Schiedamse bedrijf City Com, heeft vertrouwen in de huidige leiding. „De omzetverwachtin- gen zijn goed. Het probleem was dat de kosten wel aan de prog noses voldeden, maar de op brengsten en de winst met. Maar het zal nu bestin orde ko men", meent City Com-direc- teur Paul Brobbe). Zijn bedrijf heeft nog ettelijke lease-termij nen voor apparatuur te goed van Infokab. Infokab klom onder de nieuwe leiding langzaam uit het dal, maar m juni vroeg de fiscus sur séance van betaling aan. De be lasting heeft nog 664.000 gulden tegoed van de kabelkrantenuit gever. In totaal staat Infokab voor meer dan 3 miljoen gulden in de rode cijfers. Stuyt gelooft desondanks dat Infokab met een schone lei kan beginnen. Dan moeten de schuldeisers wel bereid zijn „een stevige veer te laten", dat wil zeggen afzien van een groot deel van hun vorderingen. Stuyt: „Bij een liquidatie heeft niemand belang. Dan is een waardevolle organisatie weg, alle apparatuur nutteloos en staan er honderd man op straat. Terwijl er nu nog aardig wat geld binnenkomt. Het is veel beter om verder te werken". De bewindvoerder onderhan delt nu met de schuldeisers en peilt de bereidheid om vertrou wen in Infokab te stellen. Hij heeft de indruk dat dat niet on bespreekbaar is. „Maar ieder een zal wel pittig wat moeten inleveren. Dat er stroppen worden geleden, is niet te voor komen". Volgens Stuyt kan Infokab 31 worden gerund door dezelfde directie, die in februari aan de leiding kwam van Infokab 3. „Die mensen werken prima. Hei is de vorige club die er een puinhoop van heeft gemaakt". MOHHNEG VRIIDAG 12 AUGUSTUS 1988 PAGINA 11 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229. 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345209 Vakantie werker Leon Star werk! bij het gipskruid. Honselersdijk «Het is hier hartstikke gezellig en het werk is niet zo zwaar", zegt Marina van Nes enthousiast. De zeven tienjarige Naaldwijkse is een van 600 jongeren, die in de zo mermaanden werken bij de Bloemenveiling Westland in Honselersdijk. Daar nemen zij de plaats in van de vaste werk nemers, die in deze periode hun vakantie opnemen. Gert-Jan Veringmeijer, assis tent-chef van de afdeling snij bloemen in de verdeelhal, is heel tevreden over de scholieren die in de bloemenveiling een extra zakcent verdienen. „De vakan tiekrachten werken goed en zijn gemotiveerd. Ze worden door een vaste kracht ingewerkt. Dit is nodig, omdat de distributie van de geveilde bloemen naar de kopers natuurlijk heel nauw keurig moet worden gedaan. Na drie dagen voeren ze praktisch allemaal hun taak zonder pro blemen uit", aldus Veringmeijer. Bloemenveiling Westland, met zo'n 4200 leden, heeft een jaar lijkse aanvoer van zo'n 2300 mil joen snijbloemen, 170 miljoen potplanten en 70 miljoen tuin planten. Per dag worden er ge middeld 28.000 transacties uitge voerd. Rond de 900 werknemers van de veiling zorgen ervoor dat de bloemen uiteindelijk bij de juiste koper terechtkomen. Door de vakanties van de vaste werknemers heeft de veiling vooral in de zomer tijdelijke krachten nodig. De vakantie werkers worden onder middel bare scholieren gezocht en ko men voornamelijk uit het West- land, Schiedam, Vlaardingen, Rijswijk en Den Haag. Het wer ven van de tijdelijke werkne mers is voor de bloemenveiling geen probleem. Anja van der Hoeve van perso neelszaken: „Wij schrijven ie dereen aan, die hier vorige zo mer ook heeft gewerkt. Eender de daarvan komt inderdaad te rug. Ook verspreiden we specia le wervingsfolder. De respons daarop is bijzonder groot. Daar naast hebben scholieren gerea geerd op advertenties in de re gionale bladen". De vakantiekrachten verdienen per uur iets meer dan bij het mi nimumjeugdloon het geval is en zij zijn verplicht om minimaal vier weken te werken. Als ze in juli en augustus deze periode zonder onderbreking volmaken, krijgen ze bovendien een premie van een gulden per uur. Zo ver dienen de tijdelijke medewer kers een aardig zakcentje. Daar-, mee kunnen ze hun vakantie be talen of de een of andere harte- wens vervullen. Arian Knoop (17) uit Vlaardingen wil er bij voorbeeld zijn rijlessen mee be kostigen. Het merendeel van de de vakan tiekrachten is werkzaam in de enorme distributieha). Daar worden de geveilde bloemen door de vakantiewerkers vol gens precieze instructies ver deeld. mogelijk zou zijn. Maar het ging mooi niet door". Angelieke Mooij (16) uit Vlaar dingen rijdt 's ochtends mee met haar tante, die ook in de veiling werkt. Angelieke begint eerstop de afdeling waar de potplanten worden overgeladen. „Dat is wel zwaar werk. maar we zijn eerder klaar dan bij de snijbloemen, soms al om negen uur. Omdat jk een surfplank ga kopen, wil ik nog wat meer geld verdienen. Daarom werk ik in de kantine verder tot twee uur in de mid dag. Daar maak ik de tafels schoon en was ik af". Als baar werk om twee uur is af gelopen, gaat Angelieke echter niet naar huis. Zij blijft nog even 'hangen' om met collega Paul te kunnen kletsen. Met rode koon tjes geeft Angel iek toe dat ze Paul 'best wel aardig' vindt. Pas om half vier gaat de 16-jarige Viaardingse met de bus weer naar huis. Zij heeft dubbel ple zier in haar werk. Vlaardingen - PvdA'er drs. Leo ten Have wil niet langer zitting hebben in het algemeen en het da gelijks bestuur van de Algemene Stichting tot Huisvesting en Ver zorging van Bejaarden (ASHVB). Hij heefter genoeg van om te zien, dat burgemeester en wethouders weigeren de problemen van de noodlijdende stichting op te lossen. „Het enige wat B en W doen, is de za ken voor zich uit schuiven en hopen dat anderen hun problemen oplossen", aldus een boze Ten Have, die zes jaar secretaris was van de stichting. „Ik wens niet langer mede verantwoorde lijk te zijn voorde enigszins chaotische benadering bij de stichting". De sanering van de in financiële nood verkerende stichting is na maanden nog steeds niet geregeld. Directeur G.J. Verburg, beschuldigd van mal versaties, werd al maanden geleden buiten dienst gesteld. HSj zit thuis en weet nog altijd niet wat hem boven het hoofd hangt. Zijn vervanging had al lang geregeld moeten zijn, meent Ten Have. De ex-secretaris van de stichting legt alle schuld voor de problemen bij B en W. „Ik heb er genoeg van", zegt Ten Have. „Ik weiger langer geconfron teerd te worden met collegeleden, die mekaar voor rotte vis uitmaken Ik weiger steeds opnieuw de burgemees ter te bellen om hem te vragen de da mes en heren met de koppen tegen mekaar te slaan. Ik weiger steeds ge confronteerd te worden met de per soonlijke vetes, of de persoonlijke ab- beraties, of de persoonlijke voorkeu ren van de collegeleden". De problemen zijn volgens Ten Have duidelijk.^ „Die liggen er al geruime tijd. De financiële problemen van de stichting waren voorzien. Die hadden al opgelost moeten zijn. Elke dag dat de sanering uitblijft betekent een ren teverlies van 13.000 gulden. Voorwaar een heel bedrag". Ook het feit, dat directeur Verburg niet voldeed, was volgens Ten Have allang bekend. „Als er een keer pro blemen rond zo'n man ontstaan, is dat een incident. Maar de problemen wa ren structureel. Wie de kranten de af gelopen jaren heeft gevolgd, weet dat". Het dagelijks bestuur van de stichting heeft verschillende keren aangedron gen op snelle vervanging van de direc teur. „Dat kan. Verburg kan een ande re baan bij de gemeente aangeboden worden. Maar van B en W komt geen reactie". Ten Have heeft zijn grieven verwoord in een brief aan de gemeenteraad. Hij noemt enkele saillante voorbeelden van 'vertraging en onduidelijkheid'. „Ik vertrouw er niet zo op, dat een en ander als donderslag bij heldere hemel verandert". Opstaan De meeste vakantiehulpjes zijn tevreden over het werk in 'hun' veiling. Ze moeten weliswaar om zes uur beginnen, maar daar tegen hebben de meesten geen bezwaar. „Het opstaan is het moeilijkst, maar als je er een maal uit bent valt het wel mee", vindt Christa Solleveld uit Naaldwijk. „Bovendien, als je hier om zes uur aankomt, is ie dereen al zo druk bezig datje zo vergeten bent datje net uitje bed bent". De 16-jarige Edwin („nee, geen achternaam") werkt al vier we ken op de veiling en vindt het werk in de verdeelhal leuker dan tomaten plukken. „Dat is een stuk zwaarder en smeriger. Bovendien is het hier hartstikke gezellig, Je kunt lekker kletsen met de mensen van je groep. Het werk is ook goed geregeld. Een vaste medewerker begeleidt je in de eerste dagen en legt alles prima uit, zodat je weet wat je moet doen". De Maassfuisse schooljeugd kan voor vakantievertier niet langer terugvallen op de speel- instuif. Gisteren was de laatste dag van die vakantieactivitei ten. Een extra feestelijke dag was het, dat wel. Vanwege de twintigste verjaardag haalden de organisatoren het onderste uit de kan en boden zij de jon geren extra veel activiteiten aan. Zij konden uitkomen .in wedstrnden koekkappen, hoe- lahoepen, woorden doorgeven en watervoetbal. Kinderen, die het wat rustiger aan wilden doen tijdens het heerlijke zo merweer, maakten een ritje op een pony. Allemaal kregen ze tenslotte aan het eind van de dag een verrassing mee naar huis. Vlaardingen Het lange uitblijven van een ambulance na een verkeersongeluk op de Binnensingel heeft de verontrusting gewekt bij de Socialistiese Partij. SP-raadsIeden Berty Vugts en Fred Trooster vragen zich af hoe het kon ge beuren dat twee jongens, die bij het onge luk gewond raakten, pas ongeveer een half uur later naar het ziekenhuis werden gebracht. In schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders suggereren Vugts en Trooster, dat bezuinigingen mogelijk de oorzaak van de vertraagde medische hulp zijn. Een andere mogelijkheid is, dat de re gionale alarmering voor ambulances niet goed werkt. En misschien, aldus Trooster en Vugts, heeft ook de verplaatsing van de ziekenauto's van de Hoflaan in Vlaardin gen naar de Hargalaan in Schiedam er iets mee temaken. Het betreffende ongeluk gebeurde op 29 juli 's avonds laat op de hoek van de Bin nensingel en de Emmastraat. Pas twintig minuten daarna arriveerde een ziekenau to. Daarna duurde het nog enige tijd, voor dat de slachtoffers waren geholpen. Een van hen zou een half uur op straat hebben gelegen, tot grote woede van om standers die het ambulancepersoneel laksheid verweten. Volgens de SP-raadsleden kan het ook geen toeval zijn, dat het ongeluk juist op die kruising gebeurde. De verkeerssituatie op de Binnensingel is uiterst verwarrend sinds de gemeente de voorrangsregels binnen enkele dagen tijd veemaal to< tot twe J toe veranderde. Maassluis De rechtbank te Dordrecht heeft een 26-jarige Maassluizer voor een serie in braken en een gewapende over val op een postkantoor in Rotter dam veroordeeld tot tweeëneen half jaar gevangenisstraf Dat is een jaar minder dan offi cier van justitie mr. F.A.H. Vare kamp had geeist. De Maassluizer, volgens zijn raadsman mr. S. Ivens een keu rige man van nette familie en met een goed verstand, was in 1986 en 1987 betrokken bij twee gewapende overvallen, inbra ken en een reeks diefstallen van auto's. De totale waarde van de buit bedroeg zo'n 600.000 gulden. De man bekende zijn betrokken heid bij die misdrijven grif, toen rechtbankpresident mr. M.M. Steenbeek hem twee weken ge leden aan de tand voelde. Zelfs de officier van justitie raakte er tijdens het proces van overtuigd, dat de Maassluizer vast van plan was schoon schip te maken en niet opnieuw op het misdadigerspad te raken. Vlaardingen De wildkam- peerders in de Broekpolder zijn gisteravond massaal vertrok ken. De uittocht was het gevolg van een brief van politiecom missaris Ton Spel. Hij dreigde met boetes van 500 gulden of een maand gevange nisstraf. Overnachten in een tent of caravan is in de Broek polder verboden. De actie van Spel volgde op schriftelijke vragen van PvdA- raadslld Bert Kandel. Deze wond zich erover op dat er regel matig tenten en caravans langer dan één dag op de mooiste plek jes van de polder stonden. Die plekjes zijn gereserveerd voor dagjesmensen. De wild- kampeerders maakten er vol gens Kandel bovendien een rommehje van. De politie gaat in het vervolg strenger toezicht houden op het kamperen in de polder. „We kunnen het niet bij een eenmali ge actie laten. Wie a zegt, moet ook b zeggen", aldus politie woordvoerder Leo Sluijter. De scouts uit Normanby vierden hun laatste dag in Nederland met een feestje bij het scoutcentrum. Vlaardingen Padvindersgroep Marnix van Sint Aldegonde heeft er een erelid bij: het bestuurslid van de Sim George's-group uit Normanby, Charlie Maugham. De Engelse scouts namen gisteravond afscheid van hun Viaardingse vrienden tijdens een feestje op het scoutcentrum aan de Broekpolderweg. De padvinders uit het voorstadje van Middles- borough waren al voor de derde keer in Vlaar dingen en Maugham was er alle drie keren bij. De twaalf Engelse padvinders en hun zes bege leiders ktvamen op 30 juli aan in Vlaardingen, kampeerden eer» tijdje in Dwingeloo en kwa men vervolgens terug naar de Haringstad. „Dat is net alsof je weer thuiskomt", vond Maugham. De scouts hadden een prachtige tijd gehad in Drente. „Over twee jaar, als de Viaardingers weer in Middlesborough komen, kennen ze el kaar svat beter. Dan wordt het nog leuker", ver heugde Maugham zich al bij voorbaat op het te genbezoek. De Engelse scouts werden gistermiddag in de- kantine van het stadhuis ontvangen door bur gemeester Fred van Lier. Hij gaf de scouts een tas met embleem en een boekje over Vlaardin gen. De leiders kregen daarbij ook een stropdas. ,,'t Is fantastisch, dat deze band tussen Engeland en Nederland al 16 jaar bestaat en nog steeds goed is", vond Van Lier. De scouts uit Norman by waren in 3972 voor het eerst in Vlaardingen. Hun hopman Paul Martin had voor Van Lier een cadeautje bij zich van de burgemeester van Middlesborough. Hij sprak de hoop uit, dat de band nog vele jaren zou blijven bestaan. Schiedam De bedrijfsgemeen- schap Schiemond ontvangt op 1 september hoog bezoek. Ere-gast op het feestje ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Schiedamse sociale werkplaats is mr. G.B. Nijhuis, lid van de Tweede Kamer voor de VVD. De parlementariër is uitgeno digd voor een lezing over de soci ale werkvoorziening in de toe komst. De bedrijfsgemeenschap Schiemond is sinds enkele jaren gehuisvest in een modern pand aan de Van Berckenrodestraat in industriegbied Mathencsse. Een belangrijke activiteit is te genwoordig het verzorgen van drukwerk. (ADVERTENTIE) Deze bank is strak maar toch vriendelijk van ontwerp. Afneembare hoezen voorzien van ritssluitingen. Leverbaar o.a. in stoffen zoals effen, streep, ruit en leer. Niet alle vakantiekrachten zijn tevreden over hun job, De 16-ja- rige Esther Itaiiaander vindt het 'rotwerk'. „Dit is mijn eerste, maar ook het laatste jaar dat ik hier in deze veiling sta. Je moet constant met die karretjes sjou wen en je wordt hier als een nummer behandeld. Omdat ik last heb van mijn, knieën, heb ik laatst om overplaatsing naar een andere afdeling gevraagd. Eerst had de leiding toegezegd dat het Den Haag Omdat hij als barbe- diende geld uit de kassa van de on derofficiersmess van het Scheffer- kamp in De Lier had weggenomen, is een 23-jarige Vlaardinger gisteren door de Haagse politierechter ver oordeeld tot een boste van 2000 gul den, waarvan 1500 voorwaardelijk. De man werkte van aprü tot en met juli 1986 in de mess. Omdat hij in de schulden zat, pakte hij steeds een be drag uit de kassa. Volgens de aangifte ging het om 1360 gulden, maar voor ae poltierechter hield de Vlaardinger vol dat het niet meer dan 750 gulden geweest kon zijn. Dat bedrag moet hij ook terug betalen aan het Schefferkamp. Politierechter mr. J. van Overbeek zette evenwel vraagtekens bij de hoogte van het bedrag. „Doorgaans lopen dat soort bedragen hoger op dan de mensen denken en dan schrikken ze dat het zo veel is ge worden". De Vlaardinger hield voet bij stuk. „Het gaat om mijn eerge,- voel", verklaarde hij. De officier van justitie, mr. R. Schim mel, vond dat de man zichzelf al straf ge noeg op de hals heeft gehaald. Hij is uit het Schefferkamp ontslagen en er financieel behoorlijk op achter- uitgegaan. „Het kwaad straft zichzelf", vond hij. Mr. Schimmel vond evenwel met dat hij het vergrijp zonder meer voorbij kon laten gaan en eiste 500 gulden boete ineens. Ook wilde'de officier dat het ontvreemde bedrag binnen achttien maanden wordt terugbe taald. De politierechter maakte hier twaalf maanden van. Hij vond dat tijdsbe stek ruimschoots voldoende om 750 gulden te betalen. markt 57 1 vlaardingen - 010-4343685

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1