Huurders Sint Jozef krijgen geld terug SISO vindt gebaargemeente minimaal 'Wij waren weieens jaloers op de vissen' s m h Paardenstallen in Maasland mogen nu wel VLAARDIKGS DAGB1A0 NIEUWE WATERWEG GOURANI Ministerie na drie jaar overstag Voorlopig nog files ii afrit Politie kwistig met bekeuringen Streng tegen kampeerders Lekkende gasstank Paar uur voor meldpunt discriminatie Maassluis trimt in soorten en maten Tiende visdag in de zomerzon TVKRANT Flatwoning leeggeroofd Lokale omroepen met Veronica samen op Firato Historisch orgel naar begraaf plaats m WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 PAGINA 13 Hegionale redactie: Brede Havenstraat 6^3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 43? 357 - sportredactie: 4345209 Schiedam De huurders van het complex Sint Jozef krijgen met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 1983 de huurverhogingen terug. Dat is het resultaat van een gun stige beschikking van het mi nisterie van VROM. Woning bouwvereniging Schiedam heeft bij het departement drie jaar lang verzoeken in gediend om de wettelijke huurverhogingen ongedaan te maken, maar ziet die klem mende verzoeken nu pas ge honoreerd. „De staatssecretaris heeft naar onze mening een juist besluit ge- nomen", oordeelt een tevreden directeur Fanny de Graaf van de e«v -t Schiedamse woningbouwver eniging. Zij rept over een uniek besluit, dat in haar ogen zeer te recht is. De huurders van de 213 wonin gen in Schledam-West (Antho- nie Muijsstraat, Huysmansstraat en Van Beverenstraat) vonden de doorberekende huurverho ging destijds onterecht, omdat er na renovatie vochtklachten wa ren, dte een nieuw herstelplan nodig maakten. Drie jaar terug al werd in Den Haag aan de bel gehangen met het verzoek de huurverhogingen te mogen op schorten. Hoeveel geld de huurders terug krijgen, kan mevrouw De Graaf nog niet zeggen. Dat hangt on dermeer af van het tijdstip, waarop de bewoners na het her stelplan terug kwamen in hun woning. Vanaf 1 juli van dat jaar gaat de verplichte huurverho ging voor een termijn van vijf jaar in. Een en ander betekent dat de huurders van huizen, die nog niet opnieuw zijn opge knapt, over de langste periode geld terugkrijgen. De woningbouwvereniging denkt de individuele huurders pas eind oktober of misschien zelfs begin november exact te kunnen zeggen, hoeveel geld wordt teruggestort op hun reke ning. „Het kost ons helaas veel tijd'schrijft mevrouw De Graaf in een brief aan de bewoners, „omdat wij een en ander nauw keurig willen uitrekenen". Bij de herberekening van de huurprijs neemt de woning bouwvereniging de huur na de renovatie uit 1981 als uitgangs punt Ook voor deze woningen aan de Van Beverenstraat wordt de huurverhogin g teruggeschroefd. Maasland Rijkswaterstaat voelt er niets voor op korte ter mijn de files bij de afrit van rijks weg 20 naar Maasland en Maas sluis te lijf te gaan. Een verzoek van het Maaslandse gemeente bestuur om het probleem bij de aansluiting op de Oude Veiling op te lossen door rijstroken te verleggen, wordt voorlopig niet gehonoreerd. In de Maaslandse visie zou het aanleggen van een rechtsaf-strook de verkeersdruk aanzienlijk verlichten. Rijkswaterstaat verwerpt die mogelijkheid. „Er komen dan te veel conflictpunten binnen kor te afstand van elkaar te liggen op de Oude Veiling", schrijft kring- hoofd ing.J.A. Vos van Rijkswa terstaat in een brief aan de ge meente. Hij zegt te hopen op 'een ander verkeersbeeld', zodra de reconstructie van het kruispunt Kerkweg-Maassluisseweg is uit gevoerd. Verkeerslichten zou den dan misschien wel moeten worden geplaatst, meent Vos. De Maaslandse werkgroep voor verkeerszaken is het met Rijks waterstaat eens, dat eerst de ge volgen van de reconstructie van het kruispunt aigewaeht moeten worden. Zij adviseert het ge meentebestuur om vooralsnog niet verder op het plaatsen van verkeerslichten aan te dringen. Vlaardingen Vijftig automo bilisten kregen gistermiddag op rijksweg 20 tussen Vlaardingen en Maassluis een bekeuring. Op die weg geldt wegens werk zaamheden een inhaalverbod. Veel automobilisten trokken zich daar niets van aan. De over treders kregen van de politie een transactie aangeboden ter hoog te van 70 gulden. En 98 snelheidsovertreders wer den maandagmiddag betrapt tij dens een radarcontrole op de Burgemeester Heusdenslaan. Veel automobilisten en motorrij ders reden harder dan de toege stane snelheid van vijftig kilo meter per uur. De politie 'klokte' de snelheden tussen vier uur en half zes. De overtreders krijgen een accept-girokaart in debus. Vlaardingen De Vlaardingse politie blijft streng optreden te gen kampeerders, die hun cara van neerzetten in de Broekpol der. Dat ontdekte vannacht een 51-jarige vrouw uit Baarn. Zij kreeg een bekeuring, omdat zij overnachtte in haar caravan aan de Watersportweg. De politie had de vrouw 's middags al ge waarschuwd, dat de plaatselijke kampeerverordening een nach telijk verblijf niet toestaat. Maasland Na een tip van de gemeentepolitie van Maassluis is de brandweer er gistermiddag om vier uur aan te pas gekomen om de lekkende gastank van een bestelbusje te laten leeglopen. 'Deze voorzorgsmaatregel werd genomen op de Coldenhovelaan in Maasland, ter hoogte van de oprit naar de A20. Het verkeer dat vanaf deze laan richting Westerlee wilde rijden is twintig minuten lang omgeleid via de Maasdijk en de Oranjesluis. VlaardingenDe stichting voor samenlevingsop bouw (SISO) vindt het niet langer onaanvaardbaar om bij de organisatie het meldpunt voor klachten over discriminatie onder te brengen. Het SISO heeft de bezwaren laten varen, nu het college van B en W voordat werk een part-time beroepskracht beschikbaar wil stellen. „Maar het blijft natuurlijk minimaal", zegt op bouwwerker George Herders over de zes tot acht mensuren, die voor professionele begeleiding van de vrijwilligers beschikbaar komen. Het SISO wil het voorlopig dan ook een jaar aankijken. „En als we al na een paar maanden ontdekken dat bet echt onvoldoende is, kloppen we onmiddellijk bij de ge meente aan", verduidelijkt Herders de scepsis, waarmee het SISO waarschijnlijk volgend jaar aan het karwei begint. Hij vindt dat de subsidiering van een deelkracht de gemeente wil er maximaal 10.000 gulden voor uittrekken typerend is voor het Vlaardings anti-discriminatiebeleid. „De afgelopen jaren zijn we nogal teleurgesteld geraakt. Êr is" verschrikke lijk veel aan goede voornemens op papier versche nen, maar van tastbare zaken is bar weinig te rechtgekomen". Herders heeft er ernstige twijfels over dat de toe komstige beroepskracht voldoende tijd heeft om de vrijwilligers, die achter de teiefoon moeten zit ten, goed te begeleiden. „Er komt namelijk nogal wat bij kijken. Mensen moeten leren hoe ze een klacht moeten aannemen, want het is natuurlijk een heel serieuze zaak. Ook over archivering, pu bliciteit en juridische aspecten moeten zij een en ander weten". Voor het SISO staat het dan ook als een paal boven water, dat het meldpunt pas kan starten als eerst de huisvestingsproblemen zijn op gelost en vervolgens de vrijwilligers goed zijn in gewerkt. „Bij een magere begeleiding blijft het ge vaar groot dat vrijwilligers snel afhaken. We zul len van alles doen om dat te ondervangen, maar ïoals ik al zei: zes tot acht uur is uiterst minimaal". Maassluis Vanaf maandag kunnen Maas- sluisse trimmers het luie zweet weer kwijt. .Dan wordt onder begeleiding van gediplomeerde recreatiesportieiders be gonnen met de wekelijk se triminstuiven. Die instuiven zijn in ver schillende categorieën on der te verdelen. Op maan dag- en woensdagavonden wordt in respectievelijk de Olympiahal en de Wethou der Smithal aan allerlei sporten gedaan. Na een kor te conditietraining kunnen de deelnemers kiezen uit volleybal, badminton, zaal hockey en basketbal. Speciaal voor de badmin- tonliefhebbers zijn beide sporthallen ook op dinsdag ochtend- en middag geo pend. Muzikale trimmers kunnen zich dinsdagmiddag in de Wethouder Smithal uitleven. Vrouwen kunnen daar woensdagochtend te recht. Zij moeten 's middags weer plaats maken voor eerst de peuters en kleuters en daarna de oudere school jeugd. De organisatoren adviseren de deelnemers, die zich op het gemeentehuis kunnen opgeven bij toestel 134 en 248, voor inschrijving con tact op te nemen met de huisarts of het Sport Me disch Adviescentrum. Schiedam Roel en Tiny Krikke vinden het welletjes. Na tien jaar achtereen visaa- gen voor ouderen te hebben georganiseerd in Schiedam zetten zij er een punt achter. Als anderen de fakkel niet overnemen, was het gisteren voor het laatst, dat tientallen ouderen voor een luttel be-1 dragje van een geheel ver zorgd dagje vissen konden genieten. Met marketentsters langs de waterkant, die kof fie, koek, worst en een jonge borrel brachten, met prijzen voor alle deelnemers en met een gezamenlijke broodmaal tijd! toe. Voor een jubileum en een af scheid had het echtpaar Krikke, onder de mantel van de oude renbonden ANBO en KBO, zich geen mooiere dag kunnen wen sen. De vangst was goed en de hengelaars die geen kans zagen een visje te verschalken genoten aan de oever van de Poldervaart van het heerlijke zomerweer. J. de Wolf nam tenslotte de wissel bokaal mee naar huis. Hij haalde 3,65 meter vis op het droge. C. Faasse, winnaar van twee eerde- re visdagen, moest deze keer ge- noegen nemen met een tweede plaats. Lang voordat de vissers van de waterkant terugkeerden, was het al een drukte van belang in dienstencentrum 4 Molens. Een zevental dames sjouwde af en aan met borden met broodjes en met appeltjes en peertjes. En toen was het wachten op de deel nemers, die allemaal eerst even langs huis gingen om schone kle ren aan te trekken, ,,'t Is enorm veel werk", aldus Tiny Krikke. „Daarom houden wij er ook mee De vissers en de vrouwen eten een broodje. op. Mijn man is 77. ik ben 75; het is mooi geweest". Roel en Tiny Krikke zien de vis dagen voor ouderen als hun kind, dat in de loop der jaren flink gegroeid is. Gisteren deden er 49 vissers mee. „Meer kunnen wij er niet hebben". En omdat het de laatste keer was zei Tiny Krikke: „Misschien willen ande ren ons baby'tje verder dragen". „Wij zijn weieens jaloers geweest op de vissen", zei mevrouw Krikke in haar slotwoord na mens de dames. „Die zagen kans om onze mannen zo ver te krij gen, dat zij om vier uur 's mor gens opstonden en. er in weer en wind op uittrokken om de hele dag stil te zitten aan de water kant. Wij hebben de verhalen over het vissen vaak moeten aanhoren en voor die hobby moest veel opzij geschoven worden". De aanwezigen maak ten een historisch moment mee, want het was misschien wel voor het laatst, zei voormalig PvdA- raadslid Krikke, dat zij in het openbaar zou spreken. Al hadden zij met allemaal een goede vangst gehad, geen van de vissers ging met lege handen naar huis. Voor de een was er een stropdas of een enorme rookworst, voor de ander een leefnet, een paar sokken, een bonbonnière, een fles wijn, een set nijptangen of een romannetje uit de serie Love Affair. Me vrouw Krikke: „Mijn man Roel haalt al die prijzen weg bij de Schiedamse middenstand. Die mag ook weieens een pluim op zijn hoed hebben". Er was onder de broodmaaltijd niet alleen visserslatijn ie horen. „Alleen een stukje worst, een stukje kaas en een kopje koffie", zei een van de vissers op de vraag of hij iets gevangen had. „En mooie vrouwen zeker", ver onderstelde zijn buurvrouw. „Nou, die heb ik wel zien lopen, maar ik heb ze niet gevangen". (ADVERTENTIE) AVONDBL ADEN T\ fKRANT IS TE VINDEN OP: KANAAL 3 MAASSLUIS KANAAL 7 SCHIEDAM KANAAL 28+ ROTTERDAM OMROEP ROTTE R D A M Wilt u info of vertegeriwoordigersbezoek met demonstratie? Bel 010-4004.296^ Schiedam Terug van vakan tie ontdekten bewoners van een flatwoning op de Nieuwe Dam- laan, dat een groot deel van hun huisraad was ontvreemd. De da ders hadden kleding, tapijten, stereo-apparatuur, koffers en sieraden meegenomen. De be woners werden voor ongeveer 45.000 gulden gedupeerd. De in brekers kwamen binnen door een raam op de galerij te force ren. Uit een bouwkeet aan de Goe man Borgestuslaan is voor 650 gulden aan goederen meegeno men. De buit bestond uit een fo tocamera, geld en sigaretten. In de Mgr. Nolenslaan is uit de werkruimte achter een winkel een portemonnee met 400 gul den gestolen. De winkelbedien de ontdekte de diefstal, vlak na dat zij de winkel even had verla ten. Op dat moment zag zij twee jongens uit de werkruimte ko men en de zaak uitlopen. Maasland In tegenstelling tot enkele jaren geleden, toen een aanvraag voor het plaatsen van een paardenstal werd geweigerd, wil het Maaslandse gemeentebestuur twee nieuwe aanvragen voor een stal nu wel toestaan. De inmiddels ex-Maaslander J.de Hoop kreeg het toen niet voor elkaar om zijn paardenstal te legali seren. De stal paste niet in het bestemmingsplan. Het gemeentebestuur dreigde met politiedwang en uiteindelijk verwijderde De Hoop zijn mobiele stal. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van aan staande dinsdag staan er twee aanvragen voor de bouw van een paardenstal op de agenda; die van A.P. Mosterd en M.J.van Buuren. Voor beide Maaslanders ziet het er gunstig uit, al zijn ook de twee bouwplannen in strijd met de bestemmings plannen, De stal van Mosterd is eigenlijk niet toegestaan, omdat de raad in 1973 heeft bepaald dat hii op die plek niet mocht bouwen. Het weiland moent geen woonbestemming krijgen, maar moest zo blijven. Nadrukkelijk werd uitbreiding niet toegestaan. Niettemin willen Ben W van Maasland nu het be stemmingsplan aanpassen. De stal komt op het verharde erf, dus het kost geen extra weiland. Ook speelt een rol, dal een nieuwe stal beslist mooier zal zijn dan wat er tot dusver stond. En de welstand wil ook wat. Voor aanvrager Van Buuren is eveneens een wijzi ging van het bestemmingsplan noodzakelijk. Hoe wel er al een stal van veertig vierkante meter aan wezig is, laat de huidige bestemming slechts bebou wing met hobbykassen, volières en koven tot twaalf vierkante meter toe. Ook een bijgeplaatste container wil het gemeentebestuur in de aanvraag betrekken, waarmee het een te bebouwen opper vlakte van 5? vierkante meter wil toestaan. Schiedam/Vlaardingen De Stadsomroep Schiedam en Omroep Vlaardingen gaan samen met Veronica op de Firato 24 uur per dag programma's verzorgen. De twee omroepen doen dat twaalf dagen lang, van 24 augustus tot 4 september. Veronica gaat die eenmalige samenwerking volgens pro jectcoördinator Ruud Hen driks aan om te bewijzen, dat het voor weinig geld iïk>~ gelijk is een omlijstend pro gramma voor lokale omroe pen te maken. In totaal doen zestig lokale omroepen aan het initiatief mee. De uitzendingen zijn op de tijdstippen, dat de Schie damse en Vlaardingse om roepen niet uitzenden. De naam Veronica is voor die gelegenheid omgedoopt tot Radio Veronica Lokaak De programma's, die hoofdza kelijk zullen bestaan uit mu ziek en korte nieuwsuitzen dingen, worden uitgezon den via de kabel op 94,1. De lokale omroepen hehben twee keer per uur de gele genheid 'in te breken* voor eigen nieuws. Hendriks denkt dat het ex perimentkan uitwijzen, hoe er een gezonde wisselwer king tussen de Hilversumse en de lokale zenders moge lijk is. „Wij hopen dat delo- kaie omroepen ons ook van nieuws zullen kunnen voor zien, wanneer er iets ge beurt dat ook voor de rest van het land interessant is. Op die manier creëren we een soort alternatieve radio- n ieuwsdienst", meent een enthousiaste Hendriks. Vlaardingen Het ruim 130 jaar oude Batz-orgel van de gereformeerde kerk verhuist naar de aula van begraaf plaats Holy. De gemeente heeft het orgel, dat in de in middels gesloopte Kuiper- straatkerk en in de Maranat- hakerk heeft gestaan, van. de kerk cadeau gekregen. De kerk heeft daarbij wel de voorwaarde gesteld, dat het instrument gerestaureerd wordt. Het Batz-orgel zal in de aula van de begraafplaats het hoogst onbetrouwbare elektronisch orgel vervan gen. Had de gemeente de schenking niet aanvaard, dan zou het orgel uit Vlaardingen verdwijnen. De gereformeerde kerk heeft het, na de verkoop van de Maranat- hakerk, niet meer nodig, ,,'t Zou zonde zijn als dat orgel na zo lan ge tijd uit Vlaardingen zou ver dwijnen", aldus een woordvoer der op het stadhuis. De restauratie van het orgel kost 117.750 gulden. De gemeente wil dat geld terug verdienen door geld te vragen voor orgelbespe ling bij rouwdiensten in de aula. Dat zou 110 gulden per keer moeten kosten. Daarvoor moet wel de verordening begrafenis rechten worden veranderd, want volgens die verordening is het gebruik van aula en orgel bij een begrafenis gratis. Het Batz-orgel ligt opgeslagen op de galerij van de Oosterkerk. Als de gemeenteraad in september het voorstel van burgemeester en wethouders goedkeurt, wordt het orgel gerestaureerd en ver huisd naar de begraafplaats. X

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1