Haring- Bierfeest minder druk bezocht i i Bouw- en woningtoezicht wist van slechte palen Vrije Liggers blij met hun jachthaven i 'Verkoop van huurwoningen is onzinnig' Beroepscommissie: protest plezier vaart niet relevant KOU TEISTERT ZWEMMERS IN ÏOE NACHTMARATHON Koster VlflfiRBINOS DAGBLAD SGHIEOAMSE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Vlaardingen wil ook een Hall of Fame Hockeyspeler overlijdt na wedstrijd john kroes hülsta studio PvdACDA en WD bang voor gammel politiebureau Bingopiraat uit de lucht Deel 1 van routeplan gehandicapten klaar Vrouw (40) bezwijkt aan verwondingen MAANDAG 5 SEPTEMBER 19S8 PAGINA 11 Regionale redaciie: Brede Havenslraai 6, SIM 8C Vlaardingen Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier keek zaterdag ochtend rond elf uur nog met een zorgelijke blik naar de he mel. Donkere wolken pakten zich op dat moment samen bo ven de Westhavenkade, Maar even nadat Koos Postema door het hijsen van de vlag het Ha ring- Bierfeest voor geopend had verklaard, klaarde het »v-«r een klein beetje op, z ganisatoren van grootste volksfeest r geruster gemoed het t de dag tegemoet konden zie* De leden van winkeliersvereni ging De Haven Rond bleken Postema niet alleen voorde ope ning naar Vlaardingen te heb ben teruggehaald. Postema werd gevraagd zijn voetstap in een te gel te laten afdrukken, uiteraard met handtekening. De bestuurs leden van winkeliersvereniging De Haven Rond hopen dat vele beroemdheden Postema gaan volgen, zodat Vlaardingen zijn eigen beseheiden Hall of Fame krijgt. Tal van beroemde Holly- wood-sterren hebben hun voet stap laten afdrukken op Sunset Boulevard in Los Angeles, en daar hebben de bedenkers zich overduidelijk door laten inspire ren. Postema liet weten weliswaar Schiedam—Bij een hockeywed strijd tussen Asvion 4 en Ring Pass 3 is zondagmiddag de 28-ja- rige Delftendar R. du Mee over leden. De speler van Ring Pass werd op het veld van Asvion aan de Parkweg getroffen door hart stilstand. De wedstrijd werd ogenblikke lijk gestaakt en verzorgers pro beerden eerste hulp te verlenen. Reanimatiepogingen baatten echter niet. De sporter werd met grote spoed naar het Schieland- ziekenhuis overgebracht, maar bleek bij aankomst overleden. vereerd te zijn, maar dat hij de mensen op één punt toch moest teleurstellen: Postema werd niet geboren in Vlaardingen, maar in Rotterdam, waar hij ook het grootste deel van zijn jeugd heeft 2 doorgebracht AÜeen tussen 2 1940 en 1946 woonde de kleine o Koos in Vlaardingen-Ambacht, 1 als gevolg van het bombarde- o ment van Rotterdam. 2 Direct na de opening barstte het spektakel los met de Rita Young- show, waar tal van bandarties ten voor het voetlicht traden. Gerard Joling betrad rond kwart voor twaalf het podium. Dat Gerard Jolings populariteit duidelijk tanende is, zal door de echte fans zeker worden ont kend, maar feit was wel dat het Vlaardïngse publiek zaterdag veel minder warm liep voor de artiest dan het Schiedamse. Ver leden jaar trad Joling tijdens de Brandersfeesten op voor een mudvolle Grote Markt, terwijl nu slechts enkele honderden toeschouwers de slecht hoorbare Noordhollander zagen optreden. Pas wat later op de middag bleek het grote publiek de weg naar het centrum van Vlaardingen te vinden. Dat was ook merkbaar op het poppodium ïn de Zomer straat, waar de lokale muzieks- cene zich mocht presenteren. Naast Sinister Street traden daar onder het vernieuwde Queen Willy en The Wülyboys op, met de roodharige zanger Wil van Vliet nog steeds in het middel punt. Heel wat jongeren, maar ook ouderen keken met ge mengde gevoelens naar de musi cerende stadgenoten. „Wat een herrie", las je op de gezichten van de wat gevorderden op leef tijd, terwijl de jeugd stond te swingen. Tussen de vele honderden ver- koopkramen in, die het Haring- Bierfeest helaas steeds meer gaan overheersen, vónden ver schillende demonstraties en acti viteiten plaats. Op het Liesveld viaduct trok het besturen van radiografisch bestuurde auto's veel publiek, maar toen de spea ker om applaus voor de winnaar vroeg, werd het ineens angstig stil. „Wat een enthousiasme nier i De indruk dat het Haring- Bierfeest minder druk bezocht werd dan verleden jaar. Maar toch was het gezellig druk. in Vlaardingen, niet te kort, zeg!" was het enige dat de spea ker er toen nog uit kon krijgen. Een standwerker op het Lies veld vlogen de briefjes van tien om de oren, ondanks het feit dat hij zijn eigen waar stond af te kraken. „Je krijgt zes ingepakte cadeautjes voor dit geld", aldus de standwerker. „Maar het is troep die je zo de kast in smijt. De rest van het jaar zit ik op de Ca- narische Eilanden, dus je kunt wel nagaan". De negatieve kri tieken ten spijt had de standwer ker een topdag. Net als tijdens de festiviteiten na de voetbalwedstrijd Nederland West-Duitsland werden er mensen van de Westhavenkade geduwd. Eerst georganiseerd vanaf een groot bierviltje in de haven door de Vrolijke Dauwt rappers uit Maasland, Sommige toeschouwers vonden dat zo leuk, dat zij mee gingen duwen: onvrijwillig belandden sommi gen in het water. De indruk bestond dat het Ha ring- Bierfeest minder bezoe kers trok dan verleden jaar, maar organisator Tom Braven- boer dacht daar anders over. „Het is weer als vanouds". De drukte zorgde in ieder geval voor een heuglijk moment in de Vlaardingse geschiedenis. Voor het eerst kon het bordje 'vol' te voorschijn worden gehaald in de parkeergarage aan de Afrol. Maar dat had ongetwijfeld te maken met het feit dat het par keren voor deze ene keer gratis was. Wustrow werkt met tegenzin aan notitie: Maassluis Begin volgend jaar valt in de Maas- sluise gemeenteraad de beslissing of woningwet woningen verkocht mogen worden. Wethouder Anton Wustrow (volkshuisvesting) is momenteel bezig de voor- en nadelen van die mogelijkheid op papier te zetten. Jk doe mijn best de nadelen zo goed mogelijk te verwoorden", aldus de PvdA-be- stuurder, die een verklaard tegenstander is van de verkoop van huurwoningen. De notitie, waaraan Wustrow werkt, wordt samen gesteld op verzoek van de WD-fractie, die voor dit idee steun kreeg van het CDA. Huurders van gemeentewoningen de mogelijkheid bieden hun huis in eigendom te verwerven is een landelijk ac tiepunt van de VVD. Niet alleen bewoners hebben daar baat bij, ook de gemeenten springen er finan cieel voordelig uit. redeneren, de liberalen. De ge meenten ontvangen bij verkoop immers flinke be dragen ineens en hebben daarna nooit meer zor gen over het onderhoud. Het CDA juicht deze ge dachte niet toe, maar is wel bereid erover te discus- sieren. Volgens Wustrow deugt er niet veel van. de rede nering van de VVD. De gevolgen voor het circa 7000 woningwetwoningen tellende bestand zijn volgens de wethouder desastreus: „Waar het in de praktijk op uitdraait, is dat je je beste huizen kwijt raakt, de eengezinswoningen met een mooie kraan en een tuintje. Een flatbewoner op acht hoog, in 't midden van 't blok, staat niet te springen om zijn huis te kopen. Dat betekent datje woningarsenaal sterk wordt uitgedund en dat je een eenzijdige voorraad overhoudt, alleen flats. Daarom zeg ik: niet doen". De Pvd A-wethouder verwacht dat hij de gevraag de notitie eind dit jaar aan de raad kan voorleggen. Hij wacht de komende discussie met spanning af. „Als de conclusie is: laten we het maar niet doen, zal ik niet ontevreden zijn", zegt Wustrow. Hij vindt het idee, waartegen ook de PPR/PSP-fractie zich fel verzet, „in wezen een zeer onzinnige zaak". alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Te!. 010 - 473 82 22 50 jaar Uw bedden-spaclaiist Hoofd-sponsor Excaisior.'ZQ SINGEL 51 SCHIEDAM (achterzijde Broersvest) Schiedam Het bezwaarschrift van Chris Marcus tegen de lig plaatsen voor plezlervaart wordt naar alle waarschijnlijkheid niet ontvankelijk verklaard. Marcus tekende enkele maanden gele den protestaan tegen de plannen van wethouder Aad Wiegman om enkele ligplaatsen voor de pleziervaart in de Lange Haven te maken. Het door de gemeenteraad geac cepteerde krediet van 186.000 gulden betekent volgens de com missie niet dat de gemeente uit eindelijk verplicht is om de lig plaatsen aan te leggen. En zon der deze verplichting kan Mar cus niet aantonen, dat hij nu in zijn belangen is getroffen of ge troffen gaat worden, betoogt de bezware n comm issie. Marcus begon zijn actie tegen de ligplaatsen, toen hij lucht kreeg van de gemeentelijke plannen om de pleziervaart in het oude centrum te bevorderen. In de plannen staat een steiger voor de pleziervaartuigen recht voor de deur van Marcus gepland, onge veer ter hoogte van de Haven- kerk. Het aanvaarden van het krediet betekent volgens B en W niet, dat de steiger er uiteindelijk ook komt. In formele zin is er dus geen sprake van een beschik king. Onder een beschikking verstaat de wetgever een schrif telijk besluit met een rechtsge volg, zo legt het college van B en W uit sn een schrijven aan de ge meenteraad. Op deze reden wordt er door de gemeente niet inhoudelijk inge gaan op de bezwaren van Mar cus. Wethouder Aad Wieg, nan zegt in het schrijven wel toe, dat de nadere uitwerking van het gebruik van de Lange Haven voor de watersport in overleg met de bewoners zal geschieden. Goof Hendriks, met zeemanspet, in gesprek met enkele bezoekers van de receptie van de Vrije Liggers. Schiedam Bijna vijf jaar lang voerde Schiedams jongste wa tersportvereniging, de Vrije Lig gers, 'oorlog' met de gemeente Schiedam. Ruzie over de tarie ven, de openingstijden van de bruggen en boosheid over het gebrek aan gemeentelijk mede werking voor het realiseren van een eigen jachthaven waren in die tijd scheringen inslag. Dat de lucht sinds het aantreden van Aad Wiegman als wethou der is opgeklaard, werd zaterdag nog eens bewezen tijdens de ope ning van de jachthaven van de Vrije Liggers. Niet alleen Wieg man zelf, maar ook gemeentelij ke vertegenwoordigers als wet houder Luub Hafkamp, haven meester Theo Sabel en VVV-di- recteur Ruud Pillard namen op zaterdagmiddagde moeite om de fanatieke Vrije Liggers-voorzit ter Goof Hendriks en de zijnen te feliciteren met het behaalde succes. Aad Wiegman, die zich op een grote populariteit onder de va rende bevolking kan verheugen, werd om twee uur door Goof Hendriks metde boot opgehaald, om al varend in de haven aan te komen. De ophaalbrug over de Sehie ter hoogte van Radio Mo dern was versierd, terwijl de ha ven met dertig opgetuigde boten ook een feestelijke aanblik bood. Wiegman opende-onder grote publieke belangstelling de ha ven door te draaien aan een oud pierement. „Lang zal die leven", klonk het, zij het enigszins vals, uit het oude draaiorgel, waar door de stemming er gelijk goed in zat. Sommigen dachten even dat Aad "Wiegman, die zich in Schie dam buiten de watersport met name met financiële aangele genheden bezighoudt, geld ging dag een stelling gemaakt die dienst deed als receptieruimte. Wiegman bood de Vrije Liggers daar een enorme wimpel aan met het gemeentewapen van de stad Schiedam. „Normaal geven wij dit cadeau alleen aan vereni gingen die al honderd jaar be- ophalen toen collega Hafkamp staan", aldus Wiegman. Goed aan het orgel ging draaien. Dat bleef een ijdele hoop, maar de dochter van Goof Henderids maakte dat verzuim, meer dan goed: zij haalde heel wat geld op voor de orgeldraaier. Op de hoek van de haven, die ge heel omheind is door hekwerk, hadden de Vrije Liggers zater- nieuws had Wiegman ook nog voor de feestvierende vereni ging. In de kosten van de aanleg van een kantine, met douchege legenheid op het terrein, wil de gemeente de Vrije Liggers hoogstwaarschijnlijk gedeelte lijk tegemoet komen, „Daar kan de wimpel dan een mooi plekje vinden'aldus de wethouder. Vlaardingen De serie van dertig palen, die vorige week zijn gcolugi-'1 voor de bouw van het nieuwe politiebu reau, voldoen n.et aan de door bouw- en woningtoe zicht gestelde kv aliteitseï- sen. Directeur Molenaar geeft desgevraagd toe, dat de palen 15 tot 18 pro .'ent te licht zijn gewapend. Cp de conse quenties daarvai wil hij pas na 'grondige i estudering' van schriftelijke vragen in gaan. PvdA, CDA en VVL werden af gelopen weekend pgeschrikt door de mededeling, dat palen van inferieure kwal its it zijn ge bruikt. Zij hebben hi t college van B en W mmiddelbestookt met vragen, waarin 7jj de vrees uiten clat er breuk in de palen kan ontstaan, df Uiteindelijk de k' Jiteit vf>r. het nieuwe bureau zoutten kunnen aantasten. Mole naar wilde vanmorgen met na der ingaan op de vragen van John Ranshuysen (PvdA), Aart Kool (CDA) en George Neijssel (VVD). „Als ze inderdaad met hun drieën vragen hebben ge steld. wil ik die eerst goed bestu ren", aldus een licht geschrok ken Molenaar. De drie fractievoorzitters willen van het college weten, of het al vóór het heiwerk op de hoogte was van de povere kwaliteit, zij vragen verder welke maatrege len moeten worden getroffen. Ook willen zij weten, wie de op dracht tot heien heeft gegeven en wie voor de opdracht voor produktie en levering van de pa len verantwoordelijk is De drie fractievoorzitters nemen de zaak hoog op en opperen dat bouw- en woningtoezicht de palen eigen lijk had moeten afkeuren Zij willen weten waarom dat met is gebeurd en of daarover overleg met B en W is gevoerd Als er een extra controle nodig is op de mogelijk kwalijke effecten van het gebruik van do palen, willen de drie weten op wie de kosten kunnen worden ver haald. Burgemeester Fred van Lier, die politiezaken in zijn portefeuille heeft, en wethouder Bas Goudri- aan, die verantwoordelijk is voor bouw- en woningtoezicht, waren vanmorgen niet voor com men- j taar bereikbaar. Schiedam De radiocontroledienst van de PTT en de Schiedamse politie hebben zondagmiddag de illegale zender Radio Caledonia uit de lucht gehaald. De piraat, die via de ether ook bingopartijtjes zou hebben georganiseerd, was gevestigd in een woning aan de Goeman Borgesiusstraat. Volgens de politie was de eigenaar van het pand eerder betrokken bij de inmiddels opgerolde zender Radio Hollan- dia. Radio Caledonia zou een Schiedams 'filiaal' zijn geweest van een Rotterdamse piratenorganisatie. Schiedam Wie official Rob Berkhout van de organiserende Schiedamse reddingsbrigade vrijdagnacht aan het werk zag, moest haast wel denken dat hij bij een schaatsmarathon terecht was gekomen. Berkhout liep ijs berend rond in een dikke jas, met een wollen muts tot ver over de oren. Bij de tiende nachtmarathon van de Schiedamse Reddingsbrigade ging het echter wel degelijk om een zwemwedstrijd in de open lucht. Het nachtelijke zwemfes- tijn in bad Groenoord ging ge woon door, ondanks het feit dat het gros van het warm geklede publiek zich niet kon voorstellen hoe de zwemmers erin slaagden de nachtelijke kou en regen te trotseren. Zelf zochten zij al spoedig de warme kantine op, in plaats van de dappere strijders in het water aan te moedigen. De zwemmaratbon is langza merhand tot een echte traditie uitgegroeid in de Schiedamse sportwereld. Voordat de wed strijd om acht uur werd wegge schoten, werden dne teams ge huldigd, die van begin af aan hebben deelgenomen. Dat wa ren ambtenaren van het stads kantoor, het team van de red dingsbrigade zelf en het team van Schiedam-Zuid. Aan de zwemmarathon deden dit keer 49 teams mee, die elk met acht zwemmers deelnamen. Om beurten sprongen de teamle den het water in, en wie als team na twaalf uur zwemmen de lang ste afstand heeft afgelegd, wordt als winnaar gehuldigd. Met name de teams van de di verse reddingsbrigades bleken uit echte waterratten te bestaan. Terwijl de meer recreatieve zwemmers rond twaalf uur pas vijf kilometer hadden afgelegd, konden de Schiedamse en Vlaardingse reddingszwemmers rond die tijd al bogen op een af stand van meer dan twaalf kilo meter. Voorzitter Frans Jansen van het organiserende comité vindt het wedstrijdelement echter slechts een bijzaak bij de zwemmara thon. Veel belangrijker is het volgens hem, dat de deelnemers i n een gezellige sfeer een sportie ve prestatie neerzetten. Het grasveld van bad Groenoord, waar een potje waterpolo door de vele regen bijm» tot de mogelijk heden behoorde, werd op deze nacht omgetoverd in een groot kampeerterrein. Alle teams had den tenten opgezet, waar de zwemmers van de inspanningen en de kou trachtten bij te komen. Doordat het water in het grote bad tot 23 graden was opge stookt, zullen de zwemmers tij dens het zwemmen geen kou hebben gehad. Alleen de ge dachte al aan deelnemers, die in zwembroek op hun beurt Ston den te wachten, moet de naar huis gekeerde toeschouwer later op de nacht in bed echter nog konde rillingen hebben bezorgd. Vlaardingen Het eerste deel van het routeplan voor gehandi capten ir> Vlaardingen is klaar. Wethouder Chris van Roon pre senteert dat plan woensdagmid dag. Op aandringen van raadsle den, VVD'er Jan Bulva voorop, heeft Van Roon haast gezet ach ter de reeds lang geleden toege zegde obstakel vrije route. Het eerste dee! van de gehandi captenroute wordt aangelegd in de binnenstad. Het zal bestaan uit een aantal kleine maatrege len, zoais het maken van op- en afritjes in trottoirs en het verwij deren van hinderlijke obstakels. Binnen twee jaar moeten in de hele stad de routes, die door ge handicapten het meest worden gebruikt, vnj zijn van hindernis sen De maatregelen zijn een uitwer king van het routeplan, dat ruim drie jaar geleden werd geschre ven door Ed Stuij. Tijdens een stage bij de dienst gemeentewer ken onderzocht deze student van de Verkeersaeademie in Tilburg de begaanbaarheid van de stad voor gehandicapten. Hei plan van Stuij werd destijds door de toenmalige wethouder voor verkeerszaken, VVD'er Jan Madern, uiterst positief ont vangen. Maar er was een motie van zijn partijgenoot Jan Bulva voor nodig om de niet van rijks wege gesubsidieerde maatrege len uitgevoerd te krijgen. Bulva het onlangs nog merken dat het krediet, dat de gemeente raad voor de route bekihikbaar heeft gesteld, naar zijn zin veel te lang onaangeroerd bleef. „Dan zal tk maar mijn nek uitsteken", zei wethouder Van Roon in de laatste vergadering van de com missie verkeer, „Ik beloof u dat het eerste deel van het plan vol gende maand aan u wordt voor gelegd". Als burgemeester en wethouders in hun vergadering van dinsdag akkoord gaan met het plan, kan Van Roan die be lofte gestand doen. 'i'i M Schiedam De 40-jarige me vrouw Willink uit Schiedam is vrijdag in hetDijkzigtziekenhuis overleden aan de verwondin gen, die zij had opgelopen bij een verkeersongeluk. De vrouw werd woensdag op de hoek van de Burgemeester Van Haaren- laan en de Alexander Numan- straat aangereden door een bromfietser. Bij het ongeluk maakte zij een ongelukkige val, waardoor zij ernstig hersenletsel opliep, De bromfietser verklaar de dat hij de voetgangster niet had kunnen ontwijken. Op de hoek van de Van Ostade- straaten de Jan Steenstraat deed zich vrijdag een ongeluk voor, waarbij een 19-jarige bromfiet ser gewond raakte. De bestuur der van een personenauto kon niet tijdig meer remmen voor de brommer, die plotseling de krui sing op reed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 1