De Wegwijzer: cijfer voor een treinreis M John van Eerdenburg levert kampioenen af WATERWEG 13 'Na de training biertje drinken' FCN '66 gaat op in Martinit Kunst op Klubhuis Klassen en uurtjes Op verkenning Eerste keer 25 Geringe opbrengst Bijeimriddag Directeur stapt op Nog een week Cursussen TIEN JAAR ONDERWIJS AAN MOEILIJK LERENDE KINDEREN Educatief Beraad schrapt in lessen Opvallende mutaties in selectie van UVG NAPRATEN MET Rotterdams NieuvrebLad dinsdag 13 september 1988 Vanaf zaterdag siert een kunstwerk de voor- en zij gevel van Klubhuis Zuid in de Dwarsstraat. Het door de Sehiedamse kunstenaar Frits Kloppers gemaakte kunstwerk wordt 's middags om twee uur door wet houdervoor cultuur, jeugd en sportzaken, Luub Haf kamp, onthuld. Op die manier wil het bestuur van het Klubhuis de dank uitspreken voor de subsidie die de gemeente voor het kunstwerk heeft verstrekt. Na de officiële handeling doen de Nederlandse Hart stichting en de Nederlandse Hyperventilatievereni- ging uit de doeken welke activiteiten zij regelmatig in het Klubhuis ontplooien. Die dag exposeren verder enkele kunstenaars uit Schiedam-Zuid een selectie van hun werk. Er is on der andere werk te zien van Ad van Otterlo, Diet Wiegman en Michel Snoep. Tijdens de kunstklassen van het Stedelijk Museum wordt dit seizoen extra aandacht besteed aan de rela tie tussen de klas en het museum. Dat gebeurt door werken uit de collectie van het museum als voor beeld te nemen voor de verschillende lessen. Kinde ren kunnen op woensdagmiddag en zaterdagochtend in het museum terecht om zich m de meest uiteenlo pende technieken te bekwamen: tekenen, schilde ren, boetseren en het maken van grafieken. De dinsdagmorgen- en middag en woensdagmorgen zijn voor volwassenen ingeruimd, terwijl jongeren vanaf zestien jaar op woensdagavond aan boa ko men. De lessen beginnen 20 september. Ook de kunstuurtjes keren terug in het museum. Op de eerste dinsdag en donderdag van de maand wordt *s ochtends om tien uur steeds een rondleiding ge houden waarbij het de bedoeling is te discussiëren over het tentoongestelde werk. Begin oktober wordt de expositie Rijksaankopen 1987aan een kritisch ge luid onderworpen. De Rangers van het Wereld Natuur Fonds en andere jonge geïnteresseerden maken zaterdag een verken ningstocht door het Beatrixpark. De jongei en ver trekken om half elf, gewapend met potjes, schepne tjes, potlood en papier vanaf de ingang van de kin derboerderij. Het thema voor de verkenningstocht is 'In, op en langs het water*. Directeur Maarten. Putman belde er nota bene zelf voor op: het is voor de eerste keer in de geschiedenis van de Stadsgehoorzaal dat een medewerker 25 jaar in dienst is. Dat heuglijke feit werd gistermiddag ge vierd. Toneelmeester Maarten Rorije had als eerste, en voorlopig enige, die mijlpaal bereikt. Dat was re- dgn voor de bond van technisch theaterpersoneel om aan hem een 'zilveren kommert' (een gebruiksvoor werp uit de wereld der toneelmeesters) uit te reiken. Tijdens een receptie in het Harmonie theater was ook wethouder Arij Maarleveld aanwezig. De Anjeraktie heeft in Vlaardingen dit jaar slechts 1872,50 gulden opgebracht. De aktie bleef beperkt tot verenigingen en organisaties. Aan hen werd ge vraagd 2,50 gulden per lid bij te dragen. Een straat collecte had zonder twijfel veel meer geld opgele verd, maar dat bleek bij gebrek aan collectanten geen haalbare zaak. Natuureducatie Vlaardingen houdt zondag een bij enmiddag op kinderboerderij Holywood aan de Am sterdamlaan.. Veel wetenswaardigheden van het bij enleven worden dan aan de bezoekers getoond. Er is een obseryatiekast, een demonstratie korfvleehten en grote hoeveelheden bijen- en imkermaterialen worden uitgestald. De bijenmiddag begint om 14.00 uui\en eindigtom 16.00 uur. J.P.Barendregt, directeur van het gemeentelijk wo ningbedrijf. gaat per 1 november in de vut. De ge meenteraad wordt voorgesteld hem eervol ontslag te verlenen. De Schansbrug kan pas een week later dan aanvan kelijk de bedoeling was weer door alle verkeer worden gebruikt De reparatiewerkzaamheden aan de brug in Krimpen aan de IJssel hebben vertraging opgelopen omdat een ander conserveringsmiddel is gebruikt Volgens de huidige planning kan de brug pas weer op maandag 26 september worden gebruikt Op 22,23 en 24 september wordt de brug weer op zijn plaats gezet en word ter proefgedraaid. De taxidienst voor de bewoners van het Kerkeiland naar het cen trum wordt eveneens met een week verlengd. Het Kreatief Centrum in Hoek van Holland heeft voor het komende seizoen weer een groot aantal mo gelijkheden om creatief bezig te zijn. De cursussen starten deze week. Op het centrum worden op de doordeweekse dagen lessen gegeven 'hoe schrijf ik korte verhalen', druk technieken, tekenen, schilderen, pottenbakken, houtbewerking, beeldhouwen, sieraden maken, zijde schilderen en textiel verven. Ook aan de jeugd is gedacht, want op de zaterdagoch tenden gaat de 'Kinderstee' weer draaien van half tien tot half twaalf. Daar wordt letterlijk van alles gedaan om de kinderen, op een aangename en leerza me manier bezig te houden. De activiteiten van het Kreatief Centrum hebben plaats in het gebouw De Duin pieper aan de Van Spübergenstraat. fn uw artikel onder de kop 'Visitekaartje Gusto' van t september komen enkele onjuistheden voor welke ik, als oud werknemer van de werf Gusto meen te moeten corrigeren. De afgebeelde stoommachine was het Hei lige der Heiligen in de tentoonstellingstempel van het voormalige kantoorgebouw van de werf aan de Maas dijk. De stoommachine werd vervaardigd door de enige op richter, dus niet gebroeders, Augustinus Franciscus Smulders. De machine werd geplaatst als aandrijving voor een poldergemaal ergens in de provincie Utrecht en niet als aandrijving voorzijn machinefabriek. Augustinus (GUS) huwde zijn bruid Catharina (TO) in 1862. Vandaar de naam GUSTO. De stoommachine is dus van voor 1862 en niet van 1868. Na de sluiting van de werf in 1978 werden heel wat mo dellen en andere attributen geschonken aan het Mari tiem Museum ïn Rotterdam. Het lijkt me sterk dat, al thans volgens de heer Huurman, daar slechts één mo del en een pasteltekening van de werf van over is. Er zijn ook nog wat overblijfsels in restaurant de Stuurhut op de Maasboulevard, onder meergebrandschilderde ramen uit de tentoonstellingszaal van het kantoor. Echter een groot gedeelte van de schaalmodellen en foto's bevindt zich nog steeds bij Gusto Engineering aan de 's Gravetandseweg. Werkelijk iets bijzonders! F.Heuadens Schiedam De Weg wijzer is één van de weinige scholen voor voortgezet onderwijs waar de leerlingen na het laatste jaar geen di ploma mee naar huis krijgen. Hun vakken pakket ziet er dan ook nogal uitzonderlijk uit. Ze krijgen cijfers voor vissen in de vijver, een treïnreisje naar Utrecht of boodschap pen doen in de super markt om de hoek. Op De Wegwijzer gaat het niet om rijtjes leren of om de juiste vervoeging van een Frans werkwoord. In plaats van met de stelling van Pythagoras, houden de leerlingen zich be zig met heel gewone, alledaag se dingen. Ze praten met el kaar over verliefdheid en ver legenheid, over koken en thee zetten, en dat alles vaak op een schuchtere, onwennige ma nier. „Ze krijgen les in sociale vaardigheden en in emotione le ontwikkeling", vat adjunct directeur Coen Meeder het leerprogramma samen. Het is duidelijk: De Wegwijzer is geen gewone school, maar eerder een trainingscentrum. En dan ook nog eens een trai ningscentrum dat geen al te grote bekendheid geniet. "Want dikwijls als hij op zoek gaat naar een bedrijf om een leerling tijdelijk onder te bren gen, moet stagebegeleider Cor Timmers eerst uitvoerig, ver tellen wat De Wegwijzer pre cies doet. Dat is een lang ver haal, maar het doel van de school valt samen te vatten in een paar woorden: jonge vol wassenen de wegwijzen. Gehandicapt Dat doet iedere school, maar voor de onderwijsinstelling aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan in Schiedam ligt die taak toch wat delicater. Op De Wegwijzer wordt les gegeven aan moeilijk lerende kinderen, en dat zijn niet in de eerste plaats scholieren die moeite hebben met grammati ca of wiskunde. Het zijn kin deren die belangrijke sociale vaardigbeden missen. Ze we ten niet goed hoe ze met men sen moeten omgaan, drukken Onder toeziend oog van Coen Meeder en Cor Timmers geeft Ank Hartendorp make-up les aan leerlingen van De Wegwij- zich slecht uit, zijn soms licht gehandicapt, passen zich moeilijk aan, houden er grote minderwaardigheidsgevoe lens op na. Of ze vertonen een ander afwijkend gedrag waar door ze alleen met intensieve begeleiding een plaatsje in de maatschappij kunnen verove ren. Tot tien jaar .geleden werden in' deze regio moeilijk lerende kinderen op MLK-scholen op gevangen, zonder dat voor hun een vorm van speciaal voortgezet onderwijs bestond. Die versnipperde opvang had veel nadelen, zodat de ge meenten Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam midden ja ren zeventig besloten, één MLK-school voor voortgezet onderwijs op te richten. Dat werd De Wegwijzer, die in 1978 begon met zo'n 35 leerlin gen, en nu aan ruim 80 kinde ren lesgeeft. De school telt on geveer 15 docenten. Ervaring „Onze leerlingen zijn hoofdza kelijk afkomstig van de MLK- scholen in Maassluis, Vlaar dingen1 en Schiedam, en van LOM-scholen, scholen voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden", vertelt Coen Meeder. „De aanmel ding is een hele procedure, want voordat iemand bij deze vorm van speciaal onderwijs terecht komt zijn er eerst ken- nismakingsdagen en bekijkt een onderzoekscommissie of het kind wel bij ons op z'n plaats is". Geven de schoolarts, de psy choloog, de maatschappelijk werkster en de directrice van De Wegwijzer, Marianne de Graaff uiteindelijk hun fiat, dan mag de leerling eerst een jaar wennen, voordat hij wordt 'uitgezonden'. De drie fasen-structuur is door De Wegwijzer heel bewust opge zet, leggen Timmers en Mee der uit: „Eerst doen ze een jaar alles binnen de muren van deze school, dan sturen we hen voorzichtig er op uit naar an dere scholen voor praktische lessen, en tenslotte, als ze wat zelfstandigheid hebben aange leerd, gaan de kinderen op sta ge. Twee dagen per week wer ken in een bedrijf, om arbeids ervaring op te doen". Daarbij gaat het, verduidelijkt Timmers, in alle gevallen om ongeschoolde arbeid. De leer lingen krijgen een baantje als bijrijder, als magazijnbedien de, ze schenken koffie in een kantine of doen eenvoudig winkel werk. Op school zijn ze op die grote stap lang en inten sief voorbereid, door het ego- programma, waarin emotione le onderwerpen worden aan gesneden, of met.de al eerder genoemde uitstapjes met de bus en de trein, die bedoeld zijn om dat noodzakelijke ge voel van zelfstandigheid aan te kweken. Timmers: „In feite spelen we hierop school in op dingen, die ze thuis niet mogen of niet durven. We beginnen met kleine opdrachten in de buurt, tot we het idee hebben, dat kunnen ze nu, die vaardigheid laten ze niet meer los. Dan gaan we een stapje verder, en sturen we ze bijvoorbeeld naar Leiden, om daar boodschap pen te doen". „Kortom, we gaan beslist niet over één nacht ijs", voegt Meeder daar nog aan toe. Gemiddeld zijn de leerlingen zo'n 18, 19 jaar als ze De Weg wijzer verlaten. Een enkeling stroomt dan door naar het be roepsonderwijs, maar verre weg de meesten gaan aan de slag, hetzij in de sociale werk voorziening, hetzij bij het ge wone bedrijfsleven. Volgens Timmers zijn de meeste on dernemingen zeer te spreken over de stagiaires en de werk nemersdie De Wegwijzer jaar lijks aflevert. „Het zijn over het algemeen trouwe werk krachten, mensen met veel plichtgevoel". Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van De Wegwij zer wordt op 24 september een kermis en een rommelmarkt gehouden op het schoolplein aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan. Voor muziek zorgen een band en de deelne mers aan eenplaybackshow. Schiedam Het Edu catief Beraad heeft flink moeten schrap pen in het programma voor de basiseducatie, een vervolgonderwijs en twee blokken infor matiekunde zijn in de ijskast gezet. Het Edu catief Beraad is een in stelling, die zich toe legt op cursussen waarmee men op de arbeidsmarkt zijn voordeel kan doen. De inkrimping van het activiteitenaanbod is nodig geworden door een onverwachte be zuiniging van ruim 23.000 gulden. Hoewel het rijk 'schul dig'is aan die bezuini gingen niet de ge meente, wordt aan het adres van de laatste vol ergernis gerea geerd. Educatief Be raad verwijt het ge meentebestuur in een brief dat van die kant is verzuimd hen over de mindere middelen te informeren. „Wij zijn een orgaan dat binnen nauwe tijdsli mieten met dergelijke informatie moet wer ken. Wij betreuren het dat dat niet is ge beurd", staat in de brief. Ook is het Educatief Beraad pijnlijk ge troffen door de'koele boekhoudkundige wij ze', waarop hun ver zoek Is afgewezen. Juist vanwege de nala tigheid, die de gemeen te Schiedam wordt aangerekend, had het Beraad een andere toonzetting verwacht. Bovendien wordt een inhoudelijk oordeel over het ontwerppro gramma gemist. Met name het moeten schrappen van de twee blokken informatie kunde heeft het Edu catief Beraad moeite gekost. Het hoopt deze 'niet onbelangrijke' activiteit in 1990 wel te kunnen uitbreiden. Schiedam De voetbalvereniging FCN'66 wordt waarschijnlijk nog deze maand opgehe ven. De besturen van FC Nieuwland en Marti nit zijn het gisteravond eens geworden over een fusie. Het is de bedoeling dat de resterende leden van FCN'66, die vrijdagavond officieel hun goed keuring moeten hechten aan deze samensmel ting, bij Martinit in een elftal worden onderge bracht. Die toezegging heeft Martini '-voorzit ter Aad van der Horst FCN'66 al gedaan. In wezen gaat het hier niet om een echte fusie, maar pleegt een kleine club vrij geruisloos eu thanasie. „Toch", zegt Van der Horst, „willen we het 20 noemen, vanwege de voordeeltjes die een fusie biedt". „Er ligt*legt hij uit, „altijd nog een plan van de gemeente Schiedam, waarin staat dat vereni gingen die samengaan op financiële steun kun- nen rekenen. Omdat FCN'66 ook nog een schuldenlast heeft, zullen we ons terdege laten informeren over de verdere gang van zaken". „Het is zeker dat de naam FCN'66 verdwijnt. Men had daar geen bezwaren tegen, omdat er de laatste jaren een te negatieve klank aan die naam was verbonden". Ebben blijft, Noordam niet Schiedam De soft- balselectie van CCS/Schiedam blijft na de degradatie uit de hoofdklasse vrij wel intact. Hoewel het op Harga nadruk kelijk gonsde van de geruchlen, heeft al leen Maija Noordam besloten er mee te stoppen. De toekom stige gynaecologe kan haar werkzaamheden in het ziekenhuis steeds moeilijker combineren. Voorts twijfelt Gerda Melsen nog of zij zal door gaan. Zij volgt een op leiding tot accountant en heeft in wezen de zelfde problemen als Marja Noordam. Het contract met hoofdcoach Ton Eb ben wordt zo goed als zeker verlengd. Schiedam en Ebben zijn het in principe eens geworden over een nieuwe verbinte nis, waarvan alleen nog de details moeten worden ingevuld. Rob Hendriks daar entegen keert niet te rug als assistent- coach. Hij neemt vol gend jaar de softbal- sters van' het Dordtse Hawks onder zijn hoede. Schiedam Monique Helmer, Karin ten Wol- de en Barbara Hölzken zullen het debuut van UVG in de eredivisie vanaf de tribune moeten meemaken. Leon Luysterburg, de trainer- coach van de Sehiedamse hanabalsters, heeft voor dit drietal geen plaatsje in zijn selectie in geruimd, welke beslissing vooral bij de eerste twee moet zijn ingeslagen als een bom. De van het Krlmpense Treffers afkomstige Joyce Breughel neemt voorlopig de plaats in van Vallie Kolditz en Margreet Luysterburg, die beiden geblesseerd zijn. Over de keuze on der de lat, voor welke plaats Luysterburg kan beschikken over Annette Kroon, Geraidine van Dijk en Loes Wijgmans, heeft de coach nog geen beslissing genomen. Loes Wijgmans zal echter de competitiestart (24 september uit te gen Niloc) missen, omdat zij in die periode nog twee weken met vakantiegast. De voorlopige selectie van UVG beslaat uit Annette Kroon. Geraidine van Dijk, Loes Wijgmanns, Ingrtd Duller. Jolande Bisschop, Sonja van Velzen, Anlta Blanken. Carirt Duller, An gela Venturing An Ja Hollander, Margreet Luysterburg en Ineke Kroon. John van Eerden burg demonstreert. „Als j'e bij je talentjes het plezier in het judo levend weet te houden, kunnende resultaten niet uitblijven", meent hij. door RIK BAKKER Den Haag De kwalificatie wedstrijden voor de nationa le judokampioenschappen voor heren -21 jaar en dames -18 jaar, die in het Haagse sportcentrum Overbosch werden gehouden, leverden weinig verrassingen op. De 'namen* in Zuid-Holland be vestigden hun status, zij het veelal in een zwaardere ge wichtsklasse dan de categorie waarin zij een jaar eerder uit kwamen, Door de interne verschuivingen over de klas sen, voltrokken zich bij de heren in het gewicht tot 86 kilo de meest interessante krachtmetingen van i De regerende Zuidhollandse kampioen, Vlaardinger Edwin Koetsenruiter, ondervond op pijnlijke wijze dat de schromelijk door hem verwaarloosde trai ning, die pas twee weken terug weer was opgepakt, hem tot kansloos degradeerde waar het een prolongatie van zijn titel be trof. Het zal overigens wel altijd de vraag blijven of een getrainde Koetsenruiter die titel wèl had veroverd, want zijn clubgenoot Marcel Dekker had de klasse tot 78 kilo na twee achtereenvol gende dislrictstitels ingeruild voor het middengewicht, om daar óók het kampioenschap te pakken. Dekker ontmoette al in de eerste ronde Koetsenruiter en verslik te zich aanvankelijk in diens flit sende linkse heupworp. De ach terstand werd door de Vlaar- dmgse vice-wereldkampïoen bij de militairen echter snel uit de wereld geholpen toen hij de door vermoeidheid traag geworden aanvallen van Koetsenruiter tot twee keer toe fraai uittilde, daar in e de ongelijke strijd voortijdig beëindigend. In de finale wees Dekker de Capellenaar Ray mond Hoefsmit, ook vorig jaar al nummer twee, overtuigend te rug. In de strijd om het brons ging Edwin Koetsenruiter ver volgens ook nog onderuit tegen zijn drie jaar jongere stadgenoot Dustin van Heest. v Succesrijk Het was voor de heren van de "Vlaardingse sportschool Tino Hoogendijk trouwens toch een succesrijke dag. Bij de super lichtgewichten (-60 kg) wees John Meeberg verrassend de ge doodverfde titelfavoriet Emile Pruim terug. De uit Maassluis af komstige Pruim, vorig jaar nog sterker dan de inmiddels naar Seoel vertrokken Olympische judoka Guno Beerenstein, werd na een beenworp-aanval uitge tild door Meeberg die daarmee een voorsprong van een half punt veroverde, hetgeen genoeg was voorde titel. De klasse tot 65 kilo werd geheel gedomineerd door de afvaardiging van Hoog endijk. Robert Pullen, vorig jaar goed voor een zilveren medaille op het NK tot 60 kilo, wees in de finale clubgenoot Pelle Engel te rug, In hun schaduw bezette de pas 16-jarige Arco van der Veer de derde plaats. Eindelijk kan de Vlaardingse ju doleraar John van""Eerdenburg gaan oogsten. En plukt hij de vruchten van zijn intensieve be moeienis met de talentvolle jeugd van sportschool Hoogen dijk. „Het is zaak om die jongens vast te houden", aldus Van Eer- denhurg na afloop van zijn greep naar de macht, die behalve de drie herentitels ook nog een gou den medaille van Margot van 't Ooi? bij de dames tot 56 kilo om vatte. „Als je bij je talentjes het plezier in het judo levend weet te houden, kunnen de resultaten niet uitblijven". ANNET HENGST (27) bepaalt el tien seizoenen hel gezicht van Spint, zo als dat feitelijk voor de hele familie (Roln, Frans, Gó en In minder» mate Trudy) Heng»! geldt Db spit# van de Sehiedamse hoekeyverenlging, die min of meer vanaf haar geboorte lid is van Spirit, ia op jaarbaeis goed voor y- twintig tot vijfentwintig doelpunten. Een dikke week geleden had de in het Zonnehui» werkzame zieken verzorg ster mof drie treffer» en sèn besfla- eende voorzet een levensgroot aan deel in de 4-1 overwinning op itadge- nool Aavion. Zonder Annet Hengat verloor het na twee jaar in de eerate klasse teruggekeerde Spirit echter Jongstleden zondag mei 2-0 van Bre da. door DONALD BAX Drie doelpunten tegen Asvion in een onvervalste derby. Dat moetje beslist een plezierig ge voel hebben gegeven? „Ach. dat valt wel mee. Je kent elkaar door en door, om dat je zo vaak tegen elkaar speelt, dat het aparte van een derby er eigenlijk af is. Het is altijd leuk om tegen Asvion te spelen, maar van iets extra's merk je niets meer. Ik denk dat het fijner is om drie doel punten te maken tegen bij voorbeeld Breda, omdat je die ploeg waarschijnlijk hoger moet aanslaan dan Asvion". Dan ben jij er een keertje niet bij en Spint verliest Is dat toe val? „Misschien was het verschil met mij er bij wel groter ge weest. Dat kan niemand zeg gen. Ik vind het ook schrome lijk overdreven om die neder laag tegen Breda en mijn af wezigheid met elkaar te com bineren. Tot aan de winterstop heb ik gelukkig m'n diensten dusdanig kunnen regelen dat ik geen wedstrijd meer mis. Tegen Breda lukte me dat niet meer, omdat het te kort dag was". Maar toch heeft bet er alle schijn van dat jouw inbreng voor Spint ontzettend belang rijk is. „Je zou het een gebrek aan een spits kunnen noemen. Ik denk dat meer teams daar proble men mee hebben. Ik heb in het verleden een tijdje als meest aanvallende middenvelder gespeeld, maar nu we met drie aanvallers spelen, sta ik weer puur in de spits. Ik moet zeg gen dat dat me toch het beste bevalt. En dat ik regelmatig m'n doelpuntjes meepik, is een verdienste van de hete ploeg. Ik ben afhankelijk van de bal len die ik krijg. Spirit is beslist niet afhankelijk van Annet Hengst, zoals zo vaak wordt gesuggereerd". Je zusje Trudy heeft destijds wei de stap naar de top ge- maakten met succes. Waarom heb jij dat nooit geprobeerd? „Ik heb er nooit spijt van ge had dat ik bij Spirit ben blijven spelen, want ik heb het bij die club nog steeds enorm naar m'n zin. Ik geloof ook niet dat ik voldoende kwaliteiten heb om in de hoofdklasse te spelen. Afgezien nog van de trainin gen die dan veel intensiever zijn. Ek heb gewoon geen zin om er nog meer tijd in te stop pen dan ik nu doe. Dat vind ik het niet waard. Ik kan nu ten minste lekker een biertje drin ken na de training en na de wedstrijd. Dat zou ik niet graag missen". Spirit terug in de eerste klasse. Mikken jullie dit seizoen weer op een titel? „Ik verwacht dat we ons handhaven, meer niet. Met die uitspraak kun je inderdaad alle kanten op. Zeg maar dat we mikken op een klassering tussen de tweede en de zeven de)plaats, dan hoeven we ons nergens zorgen over te maken. Kampioen worden we in geen geval. Daar moet je eerlijk in zijn. Het is dit seizoen wel leuk dat we vaak tegen Brabantse ploegen spelen. Wekomen een hoop nieuwe gezichten tegen en dat is weer eens wat an ders".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1988 | | pagina 2